van Leolux EINDELIJK LENTE... lavooy mode/ G. HEMELAAR, Meimaand aktiemaand bij uw fietsenmaker Stuntprijzen in onderdelen Rijwielhandel Occasie-centre DU FOSSÉ's meubelen B0RA-B0RA •OI.UX Een schoon milieu en Tankslag Klasse-meubelen bij Bime- Sfeer bepaald modebeeld Meimaand, fietsmaand bij uitstek Een goed produkt en lage prijs bij radiateurenbedrijf Teunls van Nes... Dit kan natuurlijk alleen bij Zeelands grootste fietsenmaker Leidraad voor kiezen vakantie-uitrusting DU FOSSÉ's meubelen en textiel Totale woninginrichting hij Du Fossé in Brugge. CO combinaties kostuums overhemden pantalons dunne truien regenjassen cord pantalons VLISSINGEN: Naaimachinehandel Nieuwendijk 29, tel. 01184-13729 buiten- en binnen- a ap Wij hebben dan aanbizeingen in band (26x1 Vfc) ÏJ.ÏIU o.a. zadel a universeel model) «liliJ cross-fietsen(4kleuren) dubbele fietstassen 4 a ap OPOEFIETSEN (zwarten wit) (3 kleuren) IS.MO DAMES-EN HERENFIETSEN jasbeschermers a SPORTFIETSEN (5 en 10 (24"-26"-28") versn.) pedalen5.75 Oude Veerseweg 7 M'burg (kl.ind.terrein) tel. 34125 Vrijlandstraat 43-45 M'burg (W.C. Dauwendael)e tel. 38278 Voor al uw: reparaties onderdelen nieuwe fietsen 2e handsfietsen. Eiermarkt 1 B-8000 Brugge. Tel. 09.32.50.338424 Leveringen: franco door geheel Nederland. Pastoe, Gelderland, Coja, Leolux, Young, International, Durlet, Dreipunkt, Lunet, Arco, Domino, Lübcke, Estel, M.D.C., Metaform, Möser, Lattoflex, Auping, Kendix-stoffen, Ploeg-stoffen, Westnofa, Nelo, Göte Gladde gordijn roeden PUZZELWINNAARS tipmatic 10 tiptronic 1 synchromatic 1215 tipmatic tiprrialic_ip35 synchrotn tiptronic 1067 Bij veel mensen blijkt nog een tank onder de grona te zitten, die gebruikt werd voor huisbrand- en stookolie. Doordat de meeste huiseigenaren in- het begin van de jaren zestig oversoeapten op aardgas worden deze tanks niet meer gebruikt en om geld uit te geven voor het opgraven van zo'n oude tanx daar had men ook niet veel zin in. Maar nu komt het; na zo'n 20 jaar is de tank afge schreven en gaat de olie die er nog in zit langzaam maar zeker uit de tank lekken. Het gevolg op de lange duur zal duidelijk zijn. Een tuin die in meer of mindere mate gaat ver- dorrren, en/of het begint bij u of de buren onaange naam naar olie te ruiken. Als eigenaar zit u dan goed in de problemen, u bent n.l. wettelijk aan sprakelijk voor de gevol gen van de lekkage. U moet de door de olie ver vuilde grond laten verwij deren. Dit is op zich een kostbare zaak, omdat de ze grond als chemisch af val wordt aangemerkt. Het zal duidelijk zijn dat het een en ander behoor lijk in de papieren kan gaan lopen, er is geen ver zekering die dit risico dekt. U kunt deze vervui ling voor zijn door uw olietank te melden bij het bedrijf Tankslag (zie ad vertentie). Na overleg komt er een tankwagen voorrijden die uw tank geheel kosteloos leegpompt. Er wordt niet gegraven, door middel van metaal detectors wordt de ligging van de oude tank opge spoord. Op deze manier wordt een nieuwe bodem verontreiniging de grond ingeslagen. Wij zijn eens een kijl taan nemen bij meubelfa- riek Bimeco, gevestigd in het kleine plaatsje Lewe- dorp, tussen Middelburg en Goes. Hier heeft men zich gespecialiseerd in het fabriceren van echte klas se-meubelen, geheel ge maakt van massief eiken. Wij ontmoeten hier dhr. Koole, een meubelmaker van het zuiverste water, echt een oude rot in het vak, die weet waarover hij praat als het op echte kwaliteitsmeubelen aan komt. „Kijk", zegt dhr. Koole, „als ik zie hoe van daag de dag de markt overstroomd wordt met allerlei prullen, de zoge naamde meeneem-meube- len met een laagje geplas tificeerd fineer er over heen, dan vraag ik me af waar het met de meubelen naar toe gaat. Hoe vaak gebeurt het niet, dat als je een laatje van zo'n prul- lenkast opentrekt je alleen de voorkant in je handen houdt. Alles is vastgezet met een paar nietjes en een klodder lijm. Als ik op deze manier meubels zou moeten maken, ging ik acuut een opleiding voor een andervak volgen. Bij ons gaat het heel anders. Een meubelstuk hoort sfeer te geven en degelijk Sfeer, dat is de kern van het zeer gevarieerde mo debeeld van de komende zomer. Je roept associa ties op, je kleedt je in een duidelijk herkenbaar sfeerbeeld. Een beeld van vanille, kauwgom en me loen. Van pasteltintjes, die wij ook in de nieuwe voorjaars make-up volop tegenkomen, 't Is alsof je likt aan suikerzoete ijs- bolletjes, prima cassata Italiana. Sportieve mode in dezelfde zachte kleur tjes hoort daarbij. Een t- shirt, een debardeur daar overheen bijvoorbeeld, een wijd katoenen hemd; daar hoort een broek in dezelfde of tegenoverge stelde kleur bij. Als de kleurtjes maar zoet zijn, zoals lichtgrijs met zacht geel rosemet aqua. Het model van de broek sluit hoog aan, met een iets te wijde taille die casual wordt ingesnoerd. En is gemaakt van een lekkere dunne stof. In zachtgroen, rose, geel en natuurlijk in de vaalblauwe kleur van stone-washed denim. Le vi's heeft die broeken. Rancher look Driedubbel opgerolde overhemdsmouwen, schuin op het hoofd een verfomfaaide hoed, blote voeten in ruige bergschoe nen; ondergaande zon op een open vlakte, de benen in kleermakerszit. Een losse spencer hangend over een openstaand shirt dat uit de broek met een omgeknoopte ceintuur (niet gegespt natuurlijk) het bovenste randje van een zomers topje verhult. Dat past in het beeld van de ongecompliceerde boe- rerimode. Daar past een Levi's broek bij: een wijd model, een zogenaamd loose-fit model met ruime zakken bijv. Gemaakt van puur natuurlijk mate- su- van canvas, riaal; van corduroy, van zware twill of vari was- ned-out canvas. Nostalgie Maar Levi's komt ook de koketterie tegemoet. De hang naar vroegere tijden, naar sexy getinte kleding. Naar het onbekende op windende van Hollywood, waarin topjes met décol- leté's en pikante splitten het beeld bepalen. Waar rood en zwart de mode doen balanceren op het randje van „ordinair." De sfeer is namelijk glamo rous, een beetje geheim zinnig zelfs. En het eigen tijdse wordt bereikt door de glimmendste glitter te vertalen in „gewone" ma terialen. Een uitdaging waar Levi's raad mee weet. Heel concreet: perstrakke broeken bijv. super/twill, drill of denim. En pikante topjes. Keuze genoeg: po lo's, t-shirts, sweatshirts etc. Unisex Toch gaan ook de gewone dagelijkse sfeertjes niet aan Levi's voorbij. Knusse huiselijkheid bijv. het mo ment voor jezelf met een heerlijk boek beleef je in een doodgewone maar goede Levi's jeans. Zoals de legendarische „krim- per" met originele knoop- voorsluiting. Samen brommeren doe je in jonge unisex modellen. En actie onderneem je in een mo dieus model stretch denim of in een joggingpak. Mannen Los van dit all§s, krijgen de mannen deze zomer bij Levi's speciale aandacht: een extra modieuze jeans in pantalonvorm, de zgn. „slacks" met maximaal draagcomfort. te zijn. Wij passen, on danks het meerwerk dat daar nu eenmaal in gaat zitten, nog de originele pen en gatverbindingen toe en de zwaluwstaart- verbinding. Het is natuur lijk veel gemakkelijker om met een nietmachine er een aantal nietjes in te slaan, maar dan zijn we bezig de meubels te ver minken in plaats van te maken." Het is duidelijk, we heb ben hier te maken met een bedrijf waar nog de echte klasse-meubelen gemaakt worden. Wij vroegen dhr. Koole of er in deze moeilijke tijd nog voldoende afzetmoge lijkheden waren voor zul ke dure produkten? Dhr. Koole: „Ons bedrijf is zo opgebouwd dat de kosten voor andere dingen dan meubels uiterst beperkt blijven. In plaats van een dure showroom hebben wij een gedeelte van de fa briek ingericht als toon zaal. Daarnaast is er geen Voor de mannen geweldige keus in: ook in lichtgewicht volop lichtgewicht ook volop korte mouw volop lichtgewicht ook lichtgewicht in stretch gortstraat 32-34 - middelburg telefoon 01180-12508 DONDERDAG KOOPAVOND enkele tussenhandelaar in de keten van fabriek naar verbruiker. Op deze wijze kunnen wij meubelen ver vaardigen voor een prijs, die globaal op de helft ligt van wat de gemiddelde winkelier er voor zou re kenen. Je kunt zeker stel len, dat onze produkten slechts een fractie hoger liggen in prijs dan de prul- produkten die je overal te genkomt. Tevens is onze flexibiliteit een sterk punt. Waar kun je nog zelf de beitskleur van het hout zelf bepalen? Voor ons is dat geen enkel probleem. Zo'n service kunnen wij echter geven en dat is een van onze grote pluspull- ten." De maand mei is een fiets maand bij uitstek. Velen worden bevangen door de lust om er juist nu op de tweewieler eens tussenuit te gaan. Racefietsen wor den van zolder gehaald en men komt de eerste pele- tonnetjes weer tegen. De één vindt dat zijn oude brikje hem lang genoeg heeft gediend en ruilt hem in tegen een fonkelnieuwe sport-, trim- of tourfiets, de ander knapt de fiets op zodat deze er weer hon derden kilometers tegen aan kan of weer een ander ziet een knappe 2e hands en zit voor half geld op de le rang. Kortom fietsen lijkt in deze maand popu lairder dan ooit, of het nu, om een fonkelnieuwe-, een opgelapte- of een knappe 2e hands fiets gaat. Meimaand is bij rij wielhandel Occasie-Cen- tre aktiemaand, mede doordat wij deze maand 4 jaar bestaan. Vier jaar ge leden begonnen met een tiental 2e hands fietsen en inmiddels doorgegroeid tot een zaak met een on langs geopend filiaal in het winkelcentrum Dau- wendaele te M'burg en een konstante keuze uit minimaal 700 gebruikte en nieuwe fietsen. Vele dingen vroegen gedurende die onstuimige groei om aanpassing of verande- PFAFF Officiële Pfaff-dealer ook voor sinds 1862 ring. Enkele dingen zijn echter vanaf de eerste dag tot heden onveranderd ge bleven of zelfs nog beter geworden. Dat zijn o.a. de ongedwongen verkoop- wijze en de werkelijk eer ste klas service of het nu om een 2e hands fiets van 100.- of om een nieuwe fiets van 800.- gaat. Iedere klant is voor ons een klant. Wij kunnen dan ook met trots zeggen dat wij gedurende die 4 jaar de eerste serieuze klacht over gebrek aan service nog moeten krijgen. Het zijn juist al die tevreden klanten die ons deze groei mogelijk maakten. Voor ons iets om te onthouden. Tot ziens dus bij rijwiel handel Occasie-Centre Oude Veerseweg 7, M'burg. Winkelcentrum Dau- wendaele M'burg. Vervolg van pag. 1 afgelopen 5 jaar!" aldus Teunis van Nes. „Verder hebben wij de voorraad courante radiateuren van zowel personenauto's als tractoren e.d. goed op peil gebracht. Immers als uw wagen een defecte radia- teur bezit, wilt u het euvel toch zo snel mogelijk ver holpen zien. Welnu, wij kunnen in meer dan 90% van alle in Nederland voorkomende automobie len een radiateur uit voor raad omruilen. En unbent ervan verzekerd, dat die radiateur origineel nieuw is, of alhier is voorzien van een nieuw koelele ment en getest. Alle ande re radiateuren kunnen wij of binnen 24 uur vernieu wen of zelf namaken. Voor wat dat betreft werken we nier nu met z'n drieën. Peter Nuyten en Tonny Koole zijn ware Zeeuwse „Japannertjes" als het om radiateuren gaat!!" Vraag: „Dat is nu allemaal wel leuk en aar dig, maar de dealers etc. kunnen toch ook zelf een radiateur betrekken?" „Kijk," zegt Teunis van Nes, „in de eerste plaats komt daar de prijsstelling om de hoek kijken. Omdat wij direct van de radia- teurenfabrikanten be trekken èn omdat wij ge selecteerde gebruikte on derdelen gebruiken, blij ven wij doorgaans stuk ken voordeliger. Soms scheelt het weinig, vaker echter scheelt het de helft 28-15 (geldig t.m. 31 mei) of meer van de zgn. origi- neelprijs." Vraag: „Dus voornamelijk door die gebruikte onder- deellen?" ,,Soms wel ja," zegt Teu nis, „maar om misver standen te voorkomen, het koelelement is altijd nieuw! De overige onder delen worden ieder afzon derlijk schoongemaakt, waar nodig gerepareerd en met de hand op een „Grolsche" wijze opnieuw ingesoldeerd, getest, ge droogd en in de radiateu- renlak gespoten." Vraag: „En hoe ziet u de toekomst van uw bedrijf?" „Goed, naar mijn mening zal het bedrijf blijven groeien. Immers het mate riaal, of dat nu een laad- schop of een auto is, moet langer mee. Men kiest steeds bewuster voor kwalitatief goede produk ten tegen een lage prijs. Welnu, aan beide wensen komen wij al 5 jaar tege moet! strijkmachines 23-14 Zoals wi| denken zo willen wij ook wonen, jong, dynamisch, onafhankelijk met Bora-Bora van Leolux. Verder zijn wij dealer van alle bekende Nederlandse meubelfabrieken. Zoals: Graag tot ziens EIERMARKT 1 EN 4 BRUGGE Openingstijden dagelijks ook zaterdags van 9.00-12.30 uur en 13.30-19.00 uur. Vrijdag geopend tot 20.00 uur. De kampeerder in spe die een vouwwagen of cara van wil gaan kopen, mag twintig kleinigheden niet over het hoofd zien, voor dat zijn vakantieverblijf wordt afgeleverd. Dat is te lezen in de nieuwe Wel- ke-gids tenten en cara vans. Het gaat om zaken die stuk voor stuk van in vloed zijn op een fijne en vooral veilige vakantie. Zo is onder meer bij een beladen gewicht van de vouwwagen van meer dan 750 kilo voor de trekhaak een typegoedkeuring ver plicht. Bovendien behoort de vouwwagen of caravan dan over een rem te be schikken. Dat een reser vewiel bij vouwwagen of caravan overbodig is, wordt in de nieuwe Wel- ke-koopgids bestreden. Vanwege de risico's, die „geen reservewiel" met zich meebrengt. De Wel- ke-gids tenten en cara vans geeft niet alleen al lerhande adviezen die be langrijk zijn bij de afleve ring van een vakantiever blijf, alles wat je moet we ten om een goede keus te maken wordt eveneens breeduit gemeten. En fiet sers die al trappend vakantie-ervaringen wil len opdoen, vinden in deze gids alle informatie over de beste wijze van baga- gevervoer en natuurlijk de lichtste tenten waaruit gekozen kan worden. De gids gaat heel diep in op alles wat te koop is op tentgebied. Van lichtge wicht en uiterst klein te verpakken, tot royale bungalowtenten met keu ken en aparte slaaptenten. Ook wie aan een vakantie met een kampeerauto denkt, gehuurd of ge kocht, haalt wit de nieuwe Welke-gids tenten en ca ravans heel veel kennis over de voor- en nadelen van zo'n vakantievervoer middel. Kortom, wie van een onvergetelijke kam- peervakantie wil gaan ge nieten, vindt in deze gids alles over de uitrusting die bij zijn vakantie en natuurlijk zijn budget past. Want naast gedegen produktinformatie geeft de gids een volledig over zicht met prijzen en adressen van leveranciers. De nieuwe Welke-gids tenten en caravans is bij de meeste tijdschriften winkels te koop. Prijs ƒ4.95. Als u gordijnroeden schoongemaakt hebt, zet ze dan in de was. Dan glijden ze veel be ter. Dit geldt ook voor nieuwe roeden. A. le Due, Burgerweidestraat 6, 4335 GR MIDDELBURG. W. Millenaar, Leliënlaan 21, 4382 PB VLISSINGEN. L.T. Monfils, Wesstraat 43, 4371 AG KOUDEKERKE. Direct aan de Grote Markt, in het hartje van Brugge, met zijn ruime parkeergelegenheid en ge zellige zitjes, vindt u de twee bloeiende zaken van Du Fossé's meubelen en textiel. Zo kunt u een ge zellig dagje Brugge com bineren met een bezoek aan beide zaken, waar prijzen gehanteerd wor den die beduidend lager zijn als in Holland. Voor de meeste artikelen ligt dit op zo'n 10%, maar dit kan oplopen tot zo'n 30% voor b.v. Lattoflex. Daar boven worden alle aange kochte goederen door ge heel Nederland franco thuisbezorgd en geldt op alle goederen een garan tietermijn van 5 jaar. Assortiment. De collectie zal u verba zen. Laat u niet beïnvloe den door de voorgevel, de ze doet wellicht ietwat iel aan, maar erachter vindt u een zaak waarin u al wat u zoekt zult vinden op woninggebied. Alles ruim tentoongesteld en d.m.v. vakken en afscheidingen ingedeeld naar stijl. Wat opvalt is de aparte vorm geving en stijl van zijn meubelen, gericht op comfort en zitgemak van bekende meubelfabrikan ten zoals Pastoe, Gelder land, Durlet, Young Inter national etc. Men is o.a. hoofddealer van Leolux. Op de Eiermarkt nr. 1 vindt u de zithoeken, slaapkamers, eethoeken en op nr. 4 gordijnen, la kens, dekens, beddegoed, de Lattoflex-collectie met zijn 30% korting, vloerbe dekking etc. Met elkaar dus een totale interieur verzorging op nog geen 20 m afstand van elkaar, fttir. Fossé is al 23 jaar- werkzaam in deze bran che. Een vakkundig en vertrouwd advies mag u zeker bij hem verwachten. Gaat u maar eens een dag je Brugge doen en breng een bezoek aan Du Fossé, waar u vrijblijvend en deskundig zal worden voorgelicht. Het zal u niet berouwen! INFORMA WALCHEREN PAG. 3

Scheldebode | 1983 | | pagina 23