Softbaldemonstratie Zierikzee RHYTHM BLUES IN BROGUM ZIERIKZEE KONINGINNEDAG IN BR UINISSE zakenflitsen Staatssecretaris De Graaf in Zierikzee bulthaup Kermiscross en vreugdevuur Oemonstratiebus B&O-programma VERKOOPPUNTEN rONS FJLAND1 Betaalbare exclusiviteit nrrrfrlh keukens Vakbeurs in Zieri Diefstal op camping Koninginnedag in Zonnemaire TAMBOER UW MAKELAAR Huiskamerbijeenkomst Werkgroep homofilie Stuntvlieger WIEBIJDEPINKEN WIL GAAN WINKELEN GAAT EVEN ZITTEN VOOR ONS EILAND ONS KONINGINNEDAG RENESSE Actie-overleg FN V-jonge ren De gemeente Zierik zee staat reeds geruime tijd op het verlanglijstje van de honkbal- en soft- balbond om daar een nieuwe vereniging op te richten. Redenen hier voor zijn de centrum functie, die Zierikzee ten opzichte van de re gio vormt, en het feit dat er enkele grote scholen staan. Op de middelbare scholen wordt zomers met name de softbal sport veel beoefend. medische diensten ZIERIKZEE - Het CDA - Zierikzee houdt op maandag 2 mei een bijeenkomst waarbij staatsse cretaris L. de Graaf van sociale zaken aanwezig is. ZIERIKZEE - De honkbal- en softbalsport zijn sporten die in Zee land nog maar op be perkte schaal beoefend worden. Niettemin ko men er in Zeeland steeds meer beoefenaars van deze zomersporten. Wa ren er in Terneuzen en Middelburg reeds gerui me tijd actieve vereni gingen, sinds een jaar zijn er ook clubs in Vlis- singen en Goes. Op dinsdag 10 mei aan staande zal in Zierikzee op sportpark Bannink een de monstratiewedstrijd gespeeld worden tussen de eerste soft- balteams van Feyenoord uit Rotterdam en Compri uit Zwijndrecht. Deze wedstrijd begint om 19.00 uur en wet houder L.J. van Gastel heeft zich bereid verklaard orh bij deze wedstrijd de „eerste bal" te komen gooien. De honkbal- en softbalbond wil met het organiseren van deze demonstratiewedstrijd de belangstelling peilen voor een eventueel in Zierikzee op te richten vereniging. Tijdens deze demonstratie, die bege leid zal worden door een spea ker, kunnen belangstellenden nadere informatie verkrijgen over de mogelijkheid om in de toekomst in Zierikzee de honkbal- en softbalsport te beoefenen. Met de scholen in Zierikzee is reeds contact geweest over de honkbal- en softbalplan- nen, evenals met het gemeen tebestuur, waarvan de heer J.M. van Almkerk voorlopig als contactpersoon op het ge meentehuis zal fungeren. ZONNEMAIRE - De Oran jevereniging Zonnemaire heeft voor zaterdag 30 april het volgende feest-program- ma opgesteld: 09.30 uur: Opening door de burgemeester op het school plein van de kleuterschool. 09.45 uur: Rondgang door het dorp met versierde voer tuigen (maar leuk verkleed, mag je ook meedoen), vooraf gegaan door de muziekvereni ging „Nut en Uitspanning". 10.45 uur: Oplaten van bal lons bij de gymzaal in de Christinastraat. 11.15-13.00 uur: Filmverto ning voor de kleuterschool en basisscholen in het Dorpshuis. 13.00 uur: In de pauze prijs uitreiking van de optocht. 14.00 uur: Volksspelen op het sportveld voor jong en oud. 17.00 uur: Prijsuitreiking van de volksspelen in het Dorpshuis. 20.30 uur: Oranjebal in het Dorpshuis. Entree 2,50. FLAKKEE/SCHOUWEN - De Nederlandse importeur van stereo, t.v.- en video-appara- tuur, Bang Olufsen Neder land B.V. heeft een demonstra tiebus ingericht. De firma Bernard Bernard te Middelhamis, Bang Oluf- sen-dealer, is erin geslaagd de ze bus naar Goes, Zierikzee en Middelhamis te krijgen en ivel op dinsdag 26 april van 11.00 tot 18.00 uur te Goes, woensdag 27 april van 11.00 tot 18.00 uur te Zierikzee, donderdag 28 april van 11.00 tot 21.00 uur te Zierikzee en vrijdag 29 april van 11.00 tot 21.00 uur te Mid delhamis. Parkeerterrein Nieuwstraat (4-6). In de bus is vrijwel het ge hele B&O-programma opge nomen, waaronder vooral een aantal zojuist geïntroduceerde apparaten vallen. We noemen u bijvoorbeeld de Beocenter 7700, een combinatie waarin een radio, platenspeler en een cassetterecorder zijn samen gevoegd. De gehele combinatie kan, behalve op het bedie ningspaneel, ook geheel op af stand worden bediend. Pro gramma's wisselen, platenspe ler of recorder starten, dat al les kan vanaf uw zitplaats, zelfs het starten van een opna me op een cassette. Dat ge beurt met behulp van het z.g. „Master Control Panel". Nieuw zijn de stereo kleuren televisie en stereo videorecor der. Beide apparaten zijn in de demonstratiebus opgesteld. ZIERIKZEE - Op vrijdag 6 mei a.s. houdt de werkgroep homofilie Schouwen Duive- land weer haar maandelijkse huiskamerbijeenkomst. De aanvang is om 20.00 uur. Voor verdere informatie over deze avond of homofilie zich kan men zich wenden tot W.H. S-D., Postbus 155, 4300 AD in Zierikzee. ZIERIKZEE - Zaterdag 30 april treedt in Jeugdsoos Bro- gum in Zierikzee „De Harry Muskee Gang" op. De aanvang van dit optreden is om 10 uur. Entree voor iedereen 6 gulden. „Brogum" stuurde ons de volgende informatie over Har ry Muskee: Het begon allemaal in het begin van de zestiger ja ren als journalist Harry Mus kee en fotograaf Eelco Gelling, door hun toenmalige baas „de Drentsche en Asser Courant", ontslagen worden vanwege té lange haren en de heren be sluiten samen een band te for meren. De eerste elpee van het weekblad waar ]e lekker voor gaat zitten voor: het opgeven van kleine particuliere advertenties het opgeven van familieberichten het inwinnen van beperkte informatie het afgeven van berichten t.b.v. de redaktie bezorgklachten beperkt in ontvangst nemen van een los nummer 1 HAAMSTEDE: ZIERIKZEE Sigarenmagazijn Boekhandel Schrier W. de Vries Ankerweg 2 Melkmarkt 7 OUDDORP: Boekhandel Van Koppen Hoenderdijk 19 „Cuby the Blizzards" kwam in november '66 uit, heette „Desolation" en werd bekroond met een Edison. Er volgden „zeven vette jaren" van zeer veel optredens (met o.a. Alexis Komer, Eddy Boyd, Van Mor rison), tours (Engeland, Duits land, Polen, Zweden, Italië enz.) en talloze elpees (Praise the Blues, Groeten uit Grollo, Trippin Thru' a Midnight Blues, live recorded in Concert at the Rheinhalle in Diissel- dorf, King of the World, Ap- pleknockers Flophouse, Simple Man, Too Blind to See). Eind 1973 was het afscheids concert van „Cuby the Bliz zards" in Assen. Na enige jaren van betrekkelijke stilte en een paar pogingen van Muskee om met een nieuwe band (Red, White Blue, Harry Muskee Band) de draad weer op te pakken, weet hij toch plotse ling begin '82 met een verras send goeie band voor de dag te komen. Verscheidene promi nenten uit de muziekwereld zorgen voor deze ijzersterke be zetting: Harry Muskee - zang, mondharmonica (ex Cuby). Hans Lafaille - drums (ex Cu by, Sweet d'Buster). Herman Deinum - bas (ex Cuby, Sweet d'Buster). Herman Deinum - bas (ex Cuby, Sweet d' Buster). Rudi t* Dijk - tenorsax (ex Blues Dimension). Paul Smeenk - gitaar (ex Sweet d'Buster). Peter Kuyt - trom pet (ex Massada). Het repertoire valt onder de noemer „Rhythm Blues", de muziek waarin Muskee zich als een waar expert weet te mani festeren. Vele nieuwe muziek stromingen blijken maar al te vaak modeverschijnselen te zijn. Slechts weinig stromin gen weten het publiek blijvend te boeien; de Rhythm Blues BRUINISSE - De Stichting Festiviteiten Bruinisse heeft in samenwerking met de scho len, de sportadviescommissie en de padvinderij een geva rieerd programma te bieden op koninginnedag. Van veel sportactiviteiten tot „spul letjes en spelletjes-braderie". Het programma ziet er zo uit: 8.00 uur: Klokgelui. 9.00 uur: Een koperensemble van „Nu met Hope" zal vanaf het ge meentehuis enkele koralen ten gehore brengen. 9.15 uur: „Be waakt" door zes herauten te paard starten de muziekvere nigingen „Nu met Hope" en „Oef", en Uitsp." voor een kor te muzikale rondgang met de schoolkinderen. De Stichting doet Even een oproep aan de schoolkinderen: Op verzoek van jullie onder wijzers en onderwijzeressen willen wij van deze rondgang „een klein versierd optochtje" maken. Wij zouden dus graag zien dat jullie er een grote ver kleed-partij van zouden ma ken. Als jullie maar niet de bokkepruik opzetten, want het is feest vandaag als jullie liever je fiets dan jezelf versieren, dan mag dat óók. 9.45 uur: Door de padvinde rij zal bij het gemeentehuis de vlag worden gehesen, 10.00 uur: Aubade door de school kinderen voor het gemeente huis, ten overstaan van het college van burgemeester en wethouders, 10.30 uur: „Spul letjes en spelletjes" - Braderie op het plein voor het gemeen tehuis, door en voor de school kinderen. Fauze Evenals vorig jaar nemen er weer een aantal Bruse sport ploegen deel aan de sportdag, waarvan het programma er als volgt uitziet: 13.00 uur: a) Sportterrein: Voetbal - touw trekken - volleybal - alertn. Langlauf, 15.45 uur: b) Tennis baan/gymzaal.: Respectieve lijk tennis en badminton. Pauze 18.45 uur: c) Dorpshuis: Voortzetting van de sportma nifestatie met een theorieron de, met als onderwerpen: „Ken uw dorp" en „Ken uw sport", 20.15 uur: Uitreiking van de vandaag gewonnen prijzen, met aansluitend bekendma king van de sportman of - vrouw of - ploeg van het jaar 1982 en uitreiking van de pen ning van verdienste, 20.30 uur: Als afsluiting van deze dag volgt nog een gezellig Oranje-bal, m.m.v. "The Spijkcity Rollers". Indien de weersomstandigheden hiertoe aanleiding geven, zal zoveel mogelijk voor het programma naar het dorpshuis worden uitgeweken. rrw snijderweg 2 stellendam (bij de hanngvlietsluizen) telefoon 01879 1704/1900 ZIERIKZEE - Zaterdagmid dag werd het luchtruim boven Poortambacht in Zierikzee „onveilig" gemaakt door een stuntvlieger die met zijn sport- vliegtuig een aantal capriolen uithaalde. Hij deed dit veel te laag en getuigen konden het registratieteken noteren, waarna de politie werd ge- waarschuwd. Een deskundige van de Dienst Luchtvaart was zondagmorgen in Zierikzee om de vermoedelijke dader te ho ren. w HET WEEKBLAD WAAR. |E V^jM/ltKHEK VOOR GAAT ZITTEN 97-34 ZIERIKZEE - „Ik ben ervan overtuigd dat deze show veel baanbrekend werk heeft ge daan voor een volgende show of beurs die volgend jaar onge twijfeld weer in Zierikzee gaat komen". Dit zegt de heer Th. S. Raaijen, eigenaar van het be drijf Raaijen Mol uit de Nieu we Boogerdstraat in Zierikzee. De heer Raaijen was de orga nisator van de eerste vak werkbeurs voor de Doe het zeiver en vakmanschilder, die afgelopen vrijdag en zaterdag gehouden werd. En volgens een vertegen woordiger die al veertig jaar in het „vak" zit is de voor het eerst dat een beurs door één winkel „gevuld" wordt. „De bedoeling was om eens een keer mijn winkel in het groot te tonen. In de zaak in de Nieuwe Boogerdstraat is het gewoon niet zo eenvoudig om alles eens uit te stallen. En hier in deze ruimte van garage Braai, die we overigens gratis ter beschikking gesteld kre gen, kan iedereen die een huis, schip, auto, surfplank of tuin hek wil verfraaien op deze vak werkbeurs alles vinden wat met verf en wandbekle- ding te maken heeft. Je merkt ook aan het publiek dat ze het wel eens fijn vonden om eens gewoon inlichtingen te vragen zonder dat ze gelijk die ver plichting voelden om iets bij je kopen. Dat hebben ze - ten on rechte - toch altijd als ze je winkel instappen". De deelnemende bedrijven waren Sikkens (verf), Esta be hang, Ripolin autolakken, Klewabo (wandbekleding), van Wijhe (div. beitsproduk- ten, Thefra (professionele lak ken), Pril voorzetramen, Ta- lens kunstschildermateriaal en Wagner (elektrische verf spuiten). Omdat Raaijen Mol gespecialiseerd is in spullen voor de amateur- en profes sionele kunstschilder waren er op de beurs diverse amateur schilders aanwezig om te ver tellen wat er zoal met kleur mogelijk is. SCHOUWEN-DUIVELAND - Gegevens en/of eventuele wijzi gingen voor deze rubriek kun nen tot uiterlijk maandagmiddag 16.00 uur opgegeven worden. HUISARTSEN Zierikzee - Van vrijdagavond 8.00 uur tot maandagochtend 8.00 uur heeft dienst W. Bontkes, Touw- baan 20, Zierikzee, 01110-2280 Bruinisse, Oosterland, Nleu- werkerk - Van vrijdagavond 6 uur tot maandagochtend 8 uur A.M. Dorresteijn, Dorpsweg 5, Bruinis se. Westhoek en Brouwershaven - J.L. Flach, J. van Renesseweq 6 01116-1280 WIJKVERPLEEGSTERS Nleuwerkerk, Ouwerkerk, Oosterland, Slrjansland, Bruinis se - zr. A. Padmos, Molenweg 20, Bruinisse, 01113-1203. Op 5 mei: zr j. Dekker, Badhuisstraat 3, Nieuwerkerk, 01114-1228. Zierikzee - Zr. J. Poley, Vloed straat 1, Kerkwerve, 01110-2309. Op 5 mei: W. Ver kaart, Hofferstraat 20, Zierikzee, 01110-6565. Overige plaatsen op Schou wen - Zr. W. Steutel, Burghseweg 41, Haamstede, 01115-1226. Op 5 mei R. Adriaanse, Gaanderseweg 1, Dreischor, 01112-1341. TANDARTSEN Op Schouwen-Dulveland - P.A.J. Bruynzeel, Varremarkt 1, Zierikzee, 01110-2693. RENESSE - Ten nadele van C.A.J. v.d. B. uit Rucphen werd op de camping Transpa rant een buitenboordmotor merk Mercury 10 pk, 2 ankers, 70 meter touw en een aantal werphengels met molens ge stolen. Verder van D.P. uit Dor drecht 8 zeehengels, 6 zeemo lens, 3 ankers, verder visgerei, een radio-cassetterecorder en een regenpak en van J.D. uit Dordrecht een buitenboord motor merk Johnsonn 15 pk. De spullen stonden op trailers en werden gestolen tussen 17 en 23 april. RENESSE - Kermis, cross en vreugdevuur zijn enkele onderdelen op het programma van Oranjevereniging Juliana uit Renesse voor koninginne dag. Zaterdag 8.00 uur: Opening van het feest. De inwoners van Renesse worden door herauten te paard opgewekt om deze dag toch vooral deel te nemen aan het feest. Dit onderdeel wordt verzorgd door de Rui- tervereniging Renesse. 8.30 uur: Koraalmuziek. Het traditionele concert vanaf de kerktoren door het fanfare korps Luctor et Emergo. 9.30 uur: Kinderspelen. De laagste klassen van de O.B.S. „Staepel off" en de kinderen van de kleuterschool „De Du inkonijntjes" vieren het feest op hun manier met kinderspe len. Plaats van handeling: het speelterrein van de kleuter school aan de Oude Moolweg. De hoogste klassen van de la gere school houden tezelfder tijd een vossenjacht in Renes se. 10.30 uur: Ringsteken. De jaarlijkse strijd om de Bouw bedrijf Braber Renesse trofee vindt plaats op de Ringsteek- baan aan de Laone te Renesse, nabij het parkeerterrein. 14.00 uur: Oranje-kermis. Herhaling van het succes uit 1982. Op het Dorpsplein mani festeren zich vele verenigin gen en groepen met diverse at tracties. Voor een minimale prijs kunt u deelnemen en nog kans op mooie prijsjes. Tijdens dit evenement wordt u tevens in de gelegenheid gesteld om aan diverse verrassingswed strijden mee te doen. Op enke le onderdelen wordt er boven dien een competitie-element aan toegevoegd. Zodat men aan het einde van de kermis om ongeveer 17.00 uur vele kampioenen gaat huldigen. Door aan de Oranjekermis mee te doen steunt u de diver se verenigingen waaronder de Oranjevereniging. De muziek wordt verzorgd door „Radio de Zeester". 19.00 uur: Fietscross voor tieners. Speciaal voor de jon geren tussen 12 en 18 jaar wordt op een terrein aan de Oranjehof een fietscross geor ganiseerd. Fietsen zijn aanwe zig. Deelname is gratis. Deel nemers voor de cross kunnen zich tussen halfzeven en kwart voor zeven melden bij de organisatie. De organisatie is in handen van C.J.V. „De Schakel". 21.00 uur: Fakkel- en lamp ionoptocht. Om 9 uur opstellen op het parkeerterrein aan de Oude Moolweg voor een fak kel- en lampionoptocht. Fak kels en lampions worden gra tis ter beschikking gesteld door de Oranjevereniging. Aan de kinderen beneden de 10 jaar worden uit veiligheids overwegingen geen fakkels verstrekt. Route van de op tocht: Start bij het Trefpunt - Zeeanemoonweg - Zeelelieweg - Capelweg - Hogezoom - Lange Reke - Kromme Reke - Emmaweg - Mauritsweg - Oranjehof. De optocht wordt uiteraard begeleid door Luctor et Emergo. 22.00 uur: Vreugdevuur. Op de plaats waar de optocht ein digt, wordt omstreeks 10 uur een groot vreugdevuur ontsto ken. De muzikanten van Luc tor et Emergo luisteren ook dit evenement op. Geselecteerde nummers uit het repertoire van de fanfare stellen u in de gelegenheid een dansje te ma ken bij het vuur. De Lange Reke zal 's middags worden afgesloten voor het verkeer. Men verzoekt de autobezitters er rekening mee te houden, dat de activiteiten 's middags in het dorp plaatsvinden en der halve niet op de Lange Reke te parkeren. GOES - De Jongerenbewe ging, verbonden met het FNV organiseert op dinsdag 3 mei in Goes een actie-overleg voor jongeren uit Zeeland in 't Beest aan de Beestenmarkt 3, 's avonds 8 uur. Men wil dan kijken wat er te doen is tegen maatregelen of plannen van de regering Lub bers, die jongeren aangaan. Genoemd worden: RWW af schaffing 16- en 17-jarigen; WWV afschaffing voor jonge ren onder de 23 jaar en verla ging van het minimum jeugd- gebouw, een CDA-ledenver- gadering gehouden. Deze be gint om 7 uur. Op de agenda staat het kiezen van een nieu we voorzitter. Het bestuur stelt voor H. van Essen als op volger van meneer M. v.d. Hij houdt een inleiding met de sociale zekerheid en actuele politiek als onderwerp. De avond is om 8 uur'en plaats verenigingsgebouw 't Vrije in Zierikzee. Voorafgaand aan deze bij - -•enkomst wordt, in het zelfde Vee1-u"->oemen.

Scheldebode | 1983 | | pagina 11