Vlissingers verenigen zich om wonen betaalbaar te houden c Scheldebode-kringetje Verkeerscursus voor ouderen Nieuwe rage: naar pepermunt geurende hoola hoop Herrie over verdeling geld voor feesten Meer geld nodig voor Carla Werk van Joke Noest in Zeeuws Kunstenaarscentrurr Koffiecontact Middelburg Gratis nachtconcert in Royal Zoutelande Vegetarische kookcursus Vrije School Zeeland Omloop Veerse Meer: voor liefhebbers HTS- windsurfkampioenschap ZAKEN FLITSEN SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 27 APRIL 1983 205 films Welkomdienst CDA Vlissingen bespreekt eigen beginselen Energiediscussie in Middelburg HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN Appèldienst KRUISVER. KERKDIENSTEN foto feciarrv verschuren DIVERSEN HOOGWATER VLISSINGEN - Het woonlastencomité Vlissingen houdt donderdag 28 april een vergadering in Bachten Komme. Het begint om acht uur. Er zal worden gesproken over een aantal eisen om het wonen betaalbaar te houden. Het Woonlastencomité is op gericht in Vlissingen op 12 april. Het heeft zich aangeslo ten bij het Woonlasten Over leg Nederland. Doel van het WON is landelijke samenwer king bij woonlastenacties. Het WON heeft een gezamenlijk eisenpakket vastgesteld dat door de plaatselijke en regio nale bewonersgroepen ge bruikt kan worden bij de ac ties. Het gaat om de volgende eisen: 1. Betaalbare woonlasten voor ieder inkomen, vastge legd in een inkomenswoonlas- tensysteem. 2. Geen verhoging, maar verlaging van de nieuw- bouwhuren. 3. Betaalbare re novatie en geen verhoging bij onderhoud. 4. Geen verhoging van de huur op 1 juli 1983. 5. Stop de huurharmonisatie en de harmonisatie ineens. 6. Energiekosten omlaag. 7. Be perking van servicekosten en overige woonlasten zoals pro- viniale en gemeentelijke hef fingen. 8. Geen luxe BTW-ta- rief op de woonlasten. 9. Geen huisuitzettingen of afsluiting van gas en elektra. Het bewonerscomité doet een oproep aan iedere bewo ner in Vlissingen om aan de acties deel te nemen. Er heb- First blood, krachttoeren van een geflipte Vietnam-ve- teraan die in oorlog komt met de politie. Derde week. Alhambra 1, donderdag tot en met woensdag acht uur, za terdag en zondag zeven uur en half tien. Vurig vlees. Porno. Alhambra 1, vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. Dik Trom en het circus. Dik helpt een oude vrouw die uit haar huis wordt gezet en tot overmaat van ramp blijkt ook nog haar geld gestolen te zijn. Alhambra 1, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. Het kleinste bordeel in Te xas wordt gerund door Mona (Dolly Parton). De sheriff (Burt Reynolds) knijpt een oogje dicht; hij scharrelt al een paar jaar met Mona. De vredige gang van zaken wordt ruw verstoord als een omroep zich met de illegale hoerentent bezig gaat houden. Alhambra 2, donderdag tot en met woensdag acht uur, za terdag en zondag zeven uur en halftien, zondagmiddag twee uur, zestien jaar. Quadrophenia roept de ja ren zestig in herinnering, spe ciaal die in Engeland waar rockers en mods elkaar be strijden. De film toont het le ven van de twintigjarige Jim my, wiens image nauw sa menhangt met beatmuziek en de daarbij behorende kleding. De muziek is van The Who. Alhambra 2, vrijdagnacht elf uur. Twaalf jaar. Thunderball is de laatste film die in het Middelburgse Citytheater zal draaien. Na deze James Bondfilm gaat de bioscoop dicht en zal er in Middelburg geen bioscoopfilm meer te zien zijn totdat er een nieuwe in het Geeregebied is gebouwd. City Middelburg, vrijdag ze ven uur, zaterdag en zondag ze ven uur en halftien, maandag acht uur. Het grote verlangen. Porno. City, vrijdagavond halftien. Achttien jaar. 101 Dalmatiërs gaat de der de en laatste week in. City, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. ben zich inmiddels al een groot aantal organisaties bij het woonlastencomité aangeslo ten, onder meer de Huurders vereniging Vlissingen, de buurtvereniging van Duyven- voorde, de werkgroep For tress, het Huurderscomité St. Willibrord-Papegaaienburg, het Huurderskomitee Ge meenschappelijk Belang en het opbouwwerk Vlissingen. SOUBURG - De wijkvereniging van Duyvenvoorde in Sou burg is boos op het Komitee Organisatie Feestelijkheden (KOF) en de Vereniging Souburgs Burgerzin. De wijkvereniging orga niseert ieder jaar feestelijkheden in verband met koninginne dag en bevrijdingsdag. Zij vinden dat de samenwerking op dit gebied erg stroef verloopt met de andere feestcomités. In een brief verwijten zij Souburgs Bugerzin: het spre ken van onwaarheid over het toegezegde bedrag dat het KOF ter beschikking stelt; het geen wijs kunnen worden uit de bestuurssamenstelling van Souburgs Burgerzin en vooral een zeer ondemocratische wij - ze van verdeling van het geld. Zij stellen dat zij als buurtver eniging de helft van de activi teiten organiseert, maar daar voor niet de helft van het toe gekende bedrag ontvangt. De buurtvereniging zou graag met alle betrokkenen rond de tafel gaan zitten om in onderling overleg het gemeen schapsgeld zo goed mogelijk te verdelen. De conflicten zijn nu vooral zo hoog opgelopen, om dat de van Duyvenvoordever- eniging geen geld krijgt voor de organisatie van feestelijk heden op 5 mei. Zij wil deze nationale feestdag niet zonder meer voorbij laten gaan en had een uitgebreid program ma opgesteld. Door middel van overleg met Souburgs Burgerzin, de Gemeente Vlis singen en het KOF hoopt de vereniging tot een oplossing van deze problemen te komen. VLISSINGEN - Destijds be richtten wij u over de oprich ting van het Noodfonds Carla door het Vlissingse blijf-van- m'n-lijf-huis. Carla was met haar vier kinderen Nederland uitgezet en moest in Suriname MIDDELBURG - Dinsdag morgen 3 mei van halftien tot halftwaalf wordt er in de wijkpost Het Bastion, Nieuwe Oostersestraat, Middelburg, een verkeers-werkmorgen ge houden. Het is de eerste bij eenkomst van een serie van vier. Ouderen verplaatst zich het meest te voet of op de fiets. Zij zijn daarom de kwetsbaar ste verkeersdeelnemers. De regionale consulent van Veilig Verkeer Nederland, F. Bal, bespreekt aan de hand van dia's hoe ouderen veiliger op straat zijn. Mevrouw J.G. de Valk-de Bruyn, voorzitter van VVN-Middelburg, geeft algemene voorlichting. Iedere oudere, die zijn stad en buurt veiliger wil maken, is welkom op de eerste cursus morgen. Op 10, 17 en 31 mei zijn vervolg-cursusochtenden. De opzet van deze korte ver keerscursus is het gevolg van het landelijke onderzoek „Be jaarden, veiliger op weg". De ministeries CRM en Ver keer en Waterstaat doen in een dik rapport aanbevelingen over de veiligheid in het ver keer voor ouderen. MIDDELBURG - op zondag 1 mei 1983 wordt de welkom- dienst gehouden in het kerk centrum „De Hoeksteen" aan de Roozenburglaan te Middel burg. De heer J. van Leerdam te Serooskerke leidt de dienst en spreekt over het thema Ga. Muzikale medewerking van de „Gideonsbende" uit Middel burg onder leiding van Wou ter Izeboud en het Welkombo onder leiding van Johan Ho- geweg. Vanaf 18.45 uur is er samenzang. MIDDELBURG - Werk van Joke Noest uit Zierikzee is van zater dag 30 april tot en met 26 mei te zien in het Zeeuws Kunstenaars centrum aan de Molstraat 13 in Middelburg. Hans Troost opent de tentoonstelling zaterdag om vier uur met vioolmuziek. Tegelijk met de opening volgens de aankondiging, te wordt ook een nieuw boekje van Joke Noest uitgebracht: Kleurboek voor jongelui van acht tot 88. Eerder schreef en tekende ze 'Teken 'ns van de apepoes' (een uitgave van het kunste naarscentrum) en 'Gebitje wil me bijten' (een uitgave van In ge van de Kooij en Lies Pei ger). Bezoekers van het kun stenaarscentrum kunnen krij gen van Joke Noest, althans zien: gemengde technieken/li monade in zand/ingelijste grappen en dansjes/1 omge keerde executie/hoe hond uit het water kwam/de nimbus om de vimbus/en nog zo wat. De ingang van het centrum is aan de Spuistraat. Het is ge opend op dinsdag en donder dag van tien tot halfzes, woensdag en vrijdag van half- twee tot halfzes en van zeven tot negen, zaterdag van tien tot vier uur. zien te overleven zonder inko men. Inmiddels is het noodfonds zo gevuld dat er maandelijks driehonderd gulden kan wor den overgemaakt. Dat geld gaat naar de Evangelische Broedergemeente in Suriname waar drie van Carla's kinde ren wonen. Carla zelf woont met haar dochtertje in bij een ver familielid. Ze krijgt dertig Surinaamse guldens van de sociale dienst en probeert als wasvrouw wat bij te verdie nen. Blijf van m'n lijf kan haar niet steunen omdat het fonds niet toereikend is. Ze heeft bij voorbeeld een bril nodig, maar geld is er niet. Wie wat wil overmaken op het Noodfonds Carla, zorgt ervoor dat blijf van m'n lijf meer voor haar kan doen. VLISSINGEN - De identiteit van het CDA in theorie en praktijk, daar draait het om op de ledenvergadering van het CDA-Vlissingen woensdag 27 april. De vergadering begint om acht uur in het Anker aan de Bonedijkstraat. De heer Van der Jagt houdt een inleiding over de beginselen van het CDA. Drie forumleden geven die avond antwoord op vragen over het in de politieke prak tij k toepassen van de CDA be ginselen. Het zijn fractievoor zitter Dekker, wethouder Hoefkens en gedeputeerde Ventevogel. Voorzitter is Jan Scheffers. MIDDELBURG - De Middel burgse vrouwencontactgroep „Kom uit je huis" houdt woensdag 4mei de maande lijkse koffiecontactmorgen. Het thema is deze keer: „ande re samenlevingsvormen". Elly Walraven zal met de bezoeksters van gedachten wiegelen over het samenwo nen. De ochtend begint om 9.30 uur en zal duren tot 11.30 uur. De koffiecontactmorgen vindt plaats in het wijkgebouw Zui derbaken, M. de la Palma- straat, Middelburg. De kosten zijn 1.- per persoon en kinde roppas is aanwezig. Na afloop van de koffie-contactmorgen kan men informatie krijgen over de verschillende activi teiten die de vrouwencontact groep organiseert. ZOUTELANDE - Aanstaande zaterdag, koninginnedag, om elf uur begint een nachtconcert in Disco Royal in Zoutelande. Mac Anthony and Friends uit West-Brabant houden de bezoe kers tot twee uur 's nachts bezig. Dit eerste nachtconcert in Royal is gratis. Mac Anthony maakt rhythm blues en rock roll, al twaalf jaar. De groep is in Brabant een van de toonaan gevende smaakmakers op dit gebied en is er populair onder vooral de wat ouderen die dit soort muziek nog uit de jaren zestig kennen. Zondag 1 mei staat er in Royal weer harde rock op het programma van de heavy me tal groep Paranoid. Deze Ne derlandse groep was al eerder in Zoutelande en maakte er indruk. Het concert, dat om drie uur 's middags begint, is eveneens gratis. VLISSINGEN - De Vrije School Zeeland houdt op drie ach tereenvolgende maandagavonden een kookcursus voor gezonde voeding. Cursusleidster is Els Nijssen en de data zijn maandag 2,9 en 16 mei. De lessen duren van acht tot tien 's avonds in het Vormingscentrum, Kasteel straat 147 in Vlissingen. De cursus is bedoeld voor mensen die ideeën willen op doen voor het koken van een gezonde maaltijd met ge bruikmaking van granen en groenten van het seizoen, zon der vlees. Naast het koken van diverse volledige maaltijden (met soep en dessert), zal ook steeds achtergrondinformatie gegeven worden. De cursus leidster put daarvoor uit de antroposofische voedingsleer. MIDDELBURG - In het ka der van de brede maatschap pelijke discussie over energie, staan er in Middelburg nog maals twee bijeenkomsten op het programma. Dinsdag 3 mei is er een informatiebijeen komst en dinsdag 17 mei een discussiebijeenkomst. Beide vinden plaats in de Stedelijke Scholengemeen schap Middelburg aan de Winston Churchilllaan 8. Op de eerste bijeenkomst geven de discussieleiders een toelich ting op het door de stuurgroep uitgebrachte Tussenrapport. Aan het eind krijgen de deel nemers een vragenformulier mee dat op de volgende bijeen komst kan worden ingeleverd. Dinsdag 17 mei kan iedereen zijn mening geven over de te volgen richting van het ener giebeleid. MIDDELBURG - Liefheb bers kunnen zondag 1 mei meedoen aan de vierde Om loop van het Veerse Meer. Het is een vrije toertocht over der tig, zeventig of honderdtwin tig kilometer, al naar gelang de adem reikt. Het vertrek- en aankomst punt is hotel café-restaurant Royal aan de Lepelstraat in Wolphaartsdijk. Men kan zich inschrijven van negen tot elf uur. Wie wil, kan ook een ster- rit rijden. Afmelden kan dan tussen elf en een. De organisa tie is in handen van de toeraf- deling van de Ren- en Toerklub Theo Middelkamp. VLISSINGEN - Het is alweer de vierde maal dat de Hogere Technische School in Vlissingen de nationale HTS-windsurf- kampioenschappen houdt. Zo'n tweehonderd plankzeilers uit het hele land komen op maandag 2 en dinsdag 3 mei naar cam ping de Schotsman in Kamperland. Twee dagen zal er op het Veersemeer strijd worden gevoerd om de nationale HTS-titel. De door windsurfer Derk Thijs beschikbaar gestelde wisseltrofee, nu nog in handen van de HTS-Dordrecht, zal wederom het doel zijn van de sportieve strijd. Van de ruim twintig deelnemende scholen is de HTS-Vlissingen aanwe zig met twintig windsurfers. De organisatie is wederom in handen van de sportdocent van de HTS-Vlissingen, de heer J. Bruggeman. Zeven bekende zaken op windsurfgebied in Zeeland, t.w. De Jong Sails - Wol phaartsdijk, Pega Sports - Goes, Roha-watersport Kamperland, SSC-Recreatie - Kamperland, Thijs Sports - Middelburg, T-sport surfing - Goes en Zeilmakerij van de Gruiter - Vlissingen zorgen voor materiële en organisato rische hulp. Aanvang van de wedstrijden op 2 mei is 12.00 uur en op 3 mei 9.30 uur. De prijzen voor dit jaarlijks terugkerende evenement wor den d. lagmiddag om 16.30 uur ui. .reikt door de direc teur van de HTS-Vlissingen, de heer ir. TjDouma. Op de avond kunnen ook re cepten verzameld worden. Deelnemers worden ver zocht zelf een beslagkom en pollepel mee te nemen. Voor alle ingrediënten wordt ge zorgd. De kosten van de drie avonden bedragen 25.-, te voldoen op de eerste cursus avond. Aanmelding graag voor 28 april bij de Vrije School Zeeland: 01180-12102. VLISSINGEN - Met een de monstratie door de Ameri kaanse Melody Howe werd gisteren bij de MIRO in Vlis singen de Peppermint hoela- hoep geïntroduceerd. In Ame rika is de hoelahoep opnieuw een rage aan het worden. In de jaren vijftig was de hoelahoep een gewild stuk speelgoed in Nederland en de MIRO hoopt natuurlijk op een herleving van deze sport. De nieuwe hoelahoep is in peper- muntkleuren uitgevoerd: roze met wit. Er komt zelfs een pe- permuntgeur van af. Gegevens voor deze rubriek moeten uiterlijk de vrijdag voor de week van plaatsing om 11.00 uur op het kantoor aan de Torenstraat 5 in Vlissingen binnen zijn. Vlissingen - Zat. Cramer, Ger- brandystr. 6, tel. 65498. Zon. van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459.Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Vlissingen - Osterman, De Kempenaerstr. 2, tel. 79791, hele weekeind bereikbaar voor eigen patiënten. Middelburg - Zat Meijer, de Krammer 14, tel. 14664. Zon. de la Hayze, Seisdam 22, tel. 28574.Spreekuur voor spoedge vallen 12.30-13.00 uur en van 17.30-18.00. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arnemulden en Nleuwland - Zat Bouwmeester, ds. v.d. Moesstr. 15, Arnemuiden, 01182-1308. Zon. Perquin, Park de Moucheron 24, Middelburg, 01180-29980. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. West- en Mldden-Walcheren - Zat. en zon. Bouwense, Valkenis- seweg 14, Biggekerke, 01185- 2190. We8tkapelle, Domburg, Aag- tekerke, Koudekerke, Zoutelan de, Mellskerke en Biggekerke - Vrij. 18.00 uur tot zon. 24.00 u. van Eede, Casembrootstr. 24, Westkapelle, 01187-1234. Oostkapelle, Serooskerke, GrIJpskerke en Veere - Van za. 8.00 tot zon. 24.00 uur Dijkstra, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, 01189-2523 Vlissingen - Vrijd. 29 april tot vrij. 6 mei Lastdrager, C. van Pe- restr. 1, tel. 61593. Middelburg - Vrijd. 29 april tot vrij. 6 mei v.d. Boogert, Vrijlandstr. 79. Voor heel Walcheren - Zat. en zon. Westveer, Loskade 21, Mid delburg, 01180-26694. Spreekuur vor spoedgevallen, zat. en zon. van 11.00 tot 12.00 uur. Dierenartsenmaatschap Vlls- slngen-MIddelburg - Vanat vrij. 18.00 uur voor kleine huisdieren Driehuis van Haselen, Vlissingen, tel. 66548. Consult na afspraak. Dierenartsenpraktijk Middel- VLISSINGEN - Zondag 1 mei is er in de Sint Jacobskerk in Vlissingen een appèldienst met als thema: „Ieder zijn deel?" De samenzang begint om kwart voor tien en de dienst om tien uur. Er wordt gezon gen samen met het jongeren koor uit Vlissingen. De Vlissingse gevers zijn: Banketbakker Faber, Bad- huisstr. 38: de alombekende kwaliteits taart. Vishandel Frans de Muijnck jr. Oude Markt 11: een kilo ge bakken vis uit de zaterdagre clame. Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 80: een luxe fles bad- schuim. Smith Kaas Marktkraam: een pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom: Walstraat 100: 300 gram vleeswaren. Brillenspecialist Tilroe, Wal straat 81: kamerthermometer. Midgetgolfbaan, Burg. van Woelderenlaan, Vlissingen: gratis consumptie. Blue Moon Modes, Bellamy- park 34, 10% korting op kle ding. Palthenette, Torenstraat 1, Vlissingen: gratis stomen tot een bedrag van 10 gulden. Koffieshop Horse Shoe, Smal le Kade, etentje voor twee per sonen. Pedicure mevrouw A. Smelt, Paul Krugerstraat 154: gratis behandeling. Ko's rijdende frituur: op de vrijdagmarkt voor de Hema: een frites met kroket op tel. 01180-11571. Reclamestudie l'Oiseau: Roze- marijnstraat 14, Middelburg, 01180-35144 10,- korting op naambordje op hout. burg - (Grote huisdieren) 01180- 33803 Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling klei ne huisdieren op afspraak. Vllsslngen-8tad, West-Sou burg, Papegaaienburg, Bossen- burgh, Westerzlcht en Paauwen- burg - Zat. en zon. v.d. Velde, 01185-2780. Alle werkdagen spreekuur door wijkverpleegster in wijkgebouw Leliënlaan 1 van 17.00 -17.30 uur. Oost-Souburg en Rltthem - Zat. en zon. Filius, 01184-61668. Maandag, woensdag en vrijdag spreekuur door een van de wijk verpleegkundigen van 17.00 tot 17.30 uur in wijkgebouw, Baten burg 84-86, Oost-Souburg en Rit- them, spreekuur op werkdagen van 17.00 - 17.30 uur in Gezond heidscentrum, C. van Perestraat 8. Verloskundigen - Zat. en zon. v. Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 12775. R.-k. Kerk Walcheren - Sou burg - Martlnuskerk zo. 10.00 uur parochiekoor. Paauwenburg Open Hof zo. 11.00 u. eigen zang groep, 19.00 uur samenzang. Vlis singen - Lieve Vrouwekerk zat. 19.00 u. Greg, koor, zon. 9.30 u. dameskoor. Middelburg - Petrus en Paulus- kerk za. 19.00 en zon. 10.00 u. Hoeksteen, zo. 11.30 u. Domburg Williborduskerk zon. 8.45 u. Zoute lande zon. 10.00 u. Vrouwenpolder zon. 10.00 uur. Bethesda St. Josephzleken- huls - zon. 10.00 u dhr. Schoen maker. Geref. kerk en Ned. Herv. Ge meente Souburg - Kanaalstraat Zon. 9.30 u ds. Melse, Oranjeplein. Zon. 9.30 uur. ds. van Voorst Va der, 19.00 u. dhr. Sinke (Lewe- dorp). Bejaardenhuls Zoute Viever - 19.00 u. dhr. Schot Evang. Bapt. Gem. - Middel burg, Damplein 12, geen opgave Geref. Kerk Vrijgemaakt - De Lannoystraat, Vlissingen. Zon. 9.30 en 16.30 u. dr. Bremmer, Klein Vlaanderen 75, Middelburg, zon. 9.30 u. en 16.30 u ds. de Graaf. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort - Zon. 10.30 u. holy commu nion. 19.30 u. evening prayer. Luth. Kerk - Middelburg, zon. 10.00 u. ds. Obbink. Gem. de Wijngaard, zon. 9.30 u. in aula LTS Klarenbeek, ds. v.d. Zanden. Zevende Dags Adventisten - Vlissingen 't Anker zat. 9.15 uur ds. de Raad, 10.15 uur bijbelstu die. Middelburg - In doopsgez. kerk, zat. 10.00 uur bijbelstudie, 11.00 uur ds. de Raad. Kristen Zuid Molukse kerk In Nederland - Souburg, zo. 10.00 u. polt Waisapy, Koudekerke 12.00 u idem. Doopsgezinde Gemeente Vlis singen - zon. geen opgave. Geref. Kerk Vlissingen - Pe- truskerk - zon. 9.30 u ds. Makkin- ga, 19.00 uur ds. Krijger Open Hof -zon. 9.30 ds. Krijger, 17.00 u. ds Kalksma. Chr. Geref. Kerk Vlissingen zo. 9.30 en 17.00 u. kand. Blok land (Apeldoorn). Der Boede - zon. ds. v.d. Vrie. Hervormd Middelburg - Nieu we Kerk, zon. 10.00 u. ds. Brum- melkamp. Koorkerk - Zon. 10.00 ds. Geers Oostkerk, - Zon. 10.00 u ds. Korevaar, 19.00 u. ds. Cazander (ger. Bondsdienst).Ontmoetlngs- kerk, Zon. 10.00 u dhr. v.d. Putte. Thomaskapel, - Zon. 10.00 u. ds. Schokking. Engelse Kerk - Zon. De Hoeksteen, zon. 18.45 uur, welkomstdienst. Herv. Gem. Vlissingen - Ja cobskerk zo. 10.00 u. Ds. Allewijn. Johanneskerk - zon. 9.30 u. ds de Nooy, 19.00 uur H.A. Open Hof - zo. 9.30 u. ds. Krijger.Schaapskooi - zo. 9.30 u. ds. Rinkema, 19.00 uur ds. de Nooij. Ned. Geref. Kerken In Engelse kerk - Middelburg zon. 9.30 u. en 19.00 u. kand. Koolsbergen (Hil versum). Kristen Zuid Molukse Kerk In Ned. - Souburg zon. 14.00 u. oud. Picasouw. VrIJz. Herv. en Remonstrantse Kring - Vrijz. Prot. Centrum Ophir, Badhuisstr. 186, Vlissingen, zon. 10.00 u. ds. de Weerd. Nieuw Apost. kerk - Wester- baan 20, West-Souburg, zon. 9.30 en 16.00 uur, woens. 20.00 uur. Plnkstergem. - Johanneskerk Vliss. wo. 19.30 uur, zon. 14.30 uur. Leger des Hells - Zon. 10.00 en 19.30 u. Volle Evang. Bethel Kerk, Mid delburg - zon. 16.00 uur. VLISSINGEN - Staat u deze week in het kringetje? Loop dan even binnen in ons kantoortje aan de Torenstraat 5 in Vlissingen. Stichting Jeugd en Gezin In Zeeland - Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch be reikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap. Loskade 17, Middelburg. Spreekuur volgens afspraak, tel. 01180-27311, be reikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di., do. en vrij. Vrijwillige Humanistische geestelijke hulpverlening - Tel. 01180-36339. Groep Weduwen en Weduw naars - bijeenkomst elke dinsdag avond Londensekaai 39, Middel burg. Inl. bij FIOM, tel. 01180- 27311. Homokontaktgroep Walche ren - Postbus 251, Vlissingen, tel. 01184-68354. Opvang en info tel. 01184-71123. Soos elke 4e woensdag v.d. mnd. 20.00 uur De Piek, Hellebardierstraat 13, Vlissin gen. Zeeuws Consultatiebureau voor alcohol en drugs - Brak straat 30, Middelburg, tel. 01180- 37320, Vlissingen, Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01184-13240. Stichting v. Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren - Loskade 29, tel. 01180-26951. Open tijdens kantooruren. Vlissin gen, Dr. Otterstr. 3, tel. 01184- 19820. Spreekuur dagelijks van 9.00-10.00 uur, dinsdag tevens van 19.00-20.00 uur. Wijkgezondheidscentrum Zuid-Dauwendaele - Roozen burglaan 18, Middelburg, tel. 291146. Spreekuur gezinsverzor ging maandag t/m vrijdag 9.00 tot 9.15 uur. Spreekuur maatsch. werk maandag t/m vrijdag 13.30 tot 15.30 uur. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180-16816. Gehandicapten Adviesbureau Zeeland - Kosteloze hulpverle ning, advies en begeleiding. Dage lijks geopend van 9.00-17.00 uur. Tel. afspraken 01180-23592 ook voor huisbezoeken. Werkgroep Laat Leven te Wal cheren - Onderdeel van de vereni ging ter bescherming van het on geboren kind, tel. 01184-61825. Vrouwen Nazorg Borstampu- tatle - Spreekuur woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Tel. 01180- 14366. Alfabetiseringsproject „Wal cheren" - Leren lezen en schrij ven aan Nederlandstalige mensen van 18 jaar en ouder. Aanmeldin gen en informatie tel. 01184-17819 of 01180-16278. PvdA Ombudsman Vlissingen - Tel. 01184-38512 Middelburg - tel. 01180-35812 Medisch kleuter- en kinder dagverblijf - Opvang van kinderen in de leeftijd van 1 Vi-6 jaar en op vang schoolgaande jeugd. Middel burg. tel 01180-13226. Vlissingen, tel. 01184-63724. Bureau voor rechtshulp Zee land - Loskade 35-37, Middelburg 01180-37120, dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur en donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. Maandag van 13.30 uur tot 15.30 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zee land - postbus 231, Middelburg 01184-14645, dag en nacht. Telefonische hulpdienst - Voor mensen in geestelijke en so ciale nood. Dag en nacht geopend, tel. 01180-15551. Adviesbureau voor School en Beroepskeuze - Badhuisstraat 24, Vlissingen, tel. 01184-13655. Informatheek elke wo. 13.30-16.30 u. of na afspraak Zeeuwse Stichting voor Be- roepenvoorllchtlng en Studie en beroepskeuzevoorlichting - Gro te Markt 14a, Goes, tel. 01100- 12120. Informatheek elke dinsdag 13.30-16.30 uur of na afspraak. U.V.V. Vriendschappelijk huisbezoek - Mevr v.d. Laan-de Gooyer, tel. 01184-67029. Woningbouwvereniging Bas- co - Storingen aan c.v., liften en warmwatervoorzieningen, behalve geisers. Na werktijden en in het weekeinde, tel 12527. Orpheus, Werkgroep voor hu welijk en homofilie - Informatie en opvang tel. 01184-72161 Bejaardencentrum Ter Reede - Koudekerkseweg 81, 4382 EJ Vlissingen, tel. 01184-17820. Infor matie betreffende verzorgingste huis en bejaardenwoningen. Spreekuur maatschappelijke werk kracht maandag en donderdag van 9.00 tot 10.00 uur, telefonisch da gelijks van 9.00-9.45 uur. NVSH - Wijngaardstraat 9, Goes. Info/bibliotheek, 1e en 3e maandag van de maand van 20.00-22.00 uur. Open huis 2e en 4e zaterdag van de maand van 10.00-15.00 uur. Middelenverkoop tijdens de openingsuren of via tel. 01180-15290 tel. hulpdienst NVSH, 01100-21724. Info-Team FNV - Middelburg. Spreekuur 1ste donderdag van de maand, Walplem 6, 19.30-20.30 uur. Vlissingen: spreekuur 2e don derdag v.d. maand in kant. Bouw en Houtbonden, Schuitvaartgracht van 7-8 uur. Souburg: spreekuur 3e dinsdag v.d. maand in Midden hof van 7-8 uur. Project Mensen zonder Baan - Werkgroep Vrijwilligersvacature- bank, Bachtensteene 18, Middel burg, tel. 01180-35790. Iedere donderdag van 10-12 uur. Passantenopvang-thulslozen- zorg - 01184-14431Crisisopvang 01184-14911. Dag en nacht be reikbaar. Stlmezo Zeeuwsch-Vlaande- ren - Molenstraat 17, Groede, tel. 01171-1550. Belangenvereniging WAO Walcheren - Dinsdagmiddag van 14.00-16.00 uur, Loskade 29, Mid delburg. Zelfhulpgroep familieleden, drugsverslaafden, Anonieme Fa milies - Vlissingen, Postbus 520, 4380 XA, bijeenkomsten 1 e en 3e ma. v.d. mnd. in VJV-gebouw Ver- kuyl Quakkelaarstr. 95. Werkgroep Gewetensbe zwaarden Mil. Dienst, Midgard, Kuiperspoort 12, tel. 14281, Mid delburg, 1e en 3e vr. v.d. maand, 19.30-20.30 uur. Stichting Architectenwinkel, Vlissingen - Gratis bouwadviezen elke vrijdag van 19.00-21.00 uur op bilbiotheek Spuiplein. Projekt slachtofferhulp Vlis singen Terneuzen - Hulp en ad vies voor slachtoffers van misdrijven, tel. 01180-37744 (na kantoortijd 15551), Turf- kaai 23, Middelburg. Ver. voor Crematie (AWL) - Voor info J. Dik, tel. 01184- 60024. Werkgroep Gezamenlijke Belangenbehartiging voor werklozen - spreekuur elke dinsdagmiddag van 14.00-16.00 uur in Lat. Schoolstr, 10-12, Middelburg, Gast- en Pleegadressen- project Zeeland - (uitgaande van Centrale voor Pleeggezin nen en Jeugd en Gezin) Middel burg, dagelijks bereikbaar, tel. 01180-28555. Zelfhulpgroep Klacht- en Kinderbescherming - Postbus 7, 4083 AAVIissingen, tel. 01184-71243. Belangenver. WAO Walche ren - info. bel. beh. arbeidson geschikten, elke dinsdag 14.00- 16.00 uur Loskade 29, Middel burg, tel. spreekuur elke maan dag van 19.00-20.00 uur via tel. 01184-64375. Do. 28 apr. 04.34 en 16.55 uur Vr. 29 apr. 05.09 en 17.30 uur Za. 30 apr. 05.43 en 18.04 uur Zo. 1 mei 06.18 en 18.36 uur Ma. 2 mei 06.50 en 19.11 uur Di. 3 mei 07.32 en 19.54 uur Wo. 4 mei 08.25 en 20.51 uur

Scheldebode | 1983 | | pagina 5