Drie dagen jazz oude stijl met 22 orkesten WASO Programma zesde oude stijl jazz festival SWINGEN IN DE BINNENSTAD DE SCHFJDEBODE Bevrijdingsrit met 80 voertuigen uit W.O. 2 Pihama Jazz Quartet The Lighthouse Quartet Scheldt River Jazz Company The Salt Lake Jazz Band Dixie Daddies. Keesjes New Orleans Roof Jazz Men Waso Doohackedoodles Jazz Band Ho Ho Hot Club The Old Time Freewheelers The New Orleans Music Cam- pany The Delta Brassband Barrelhouse Jazz Band The David Livingstone Jazz Messengers Monty Sunshine's Jazz Band Ixie Dixie Jazz Band C-Side Evergreens Schelde Dixies The Cotton City Jazz Band Male Murphy's Storyville Stompers HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOORGAAT ZITTEN uit Terneuzen. Donderdag 5 mei van twee tot zes in de Mug. uit Middelburg. Donderdag van twee tot halfzes in de Harlekijn en zaterdag van twee tot zes in de Mug. Een Walcherse band. Donderdag van twee tot halfzes in het Ko peren Galjoen. Een achtmansgroep uit Midden-Zeeland. Donderdagavond van acht tot twaalf in de Mug. Zaterdag van elf tot een op het po dium Lange Delft. Een zesmansgroep ook al van eigen bodem. Donderdagavond van acht tot twaalf in het Koperen Galjoen. Een dorstig Zeeuws-Brabants gezelschap. Donderdagavond van acht tot twaalf in de Harlekijn. Alle genoemde optredens zijn gratis toegankelijk. Een amateurgroep uit Gent die niettemin de uit New Orleans stammende jazz op hoog niveau weet te vertolken. Een uit België komend orkest dat een internationale reputatie heeft veroverd. Als wapenfeiten van dit zigeunerorkest kunnen worden genoemd de drie l.p.'s en een zeer succesvol optreden tij dens het North Sea Jazz Festival. Vrijdagavond vanaf negen uur in de Concert- en Gehoorzaal. Een Nederlands-Duits gezelschap met een eigen geluid. Boven- genoemde drie groepen treden vrijdagavond op in de concert zaal van negen tot halftwee. Toegang 12,50. Twee akoestische gitaren, een klarinet en een contrabas. Zater dagmorgen op het terras bij het podium Pottenmarkt van elf tot een te beluisteren. Een familie-orkest uit het Brabantse Oosterhout. Zaterdagmid dag van een tot vijf ergens op straat te vinden. Een swingend Bredaas orkest dat al eerder op Middelburgse jazzfestivals optrad. Zaterdagmiddag ergens op straat te zien van een tot vijf. Weer een Gents gezelschap dat de jazz uit New Orleans levend houdt. Zaterdagmiddag van een tot vijf door de straten lopend. Een geroutineerd dixieland-orkest uit Zuid-Limburg dat zich al jarenlang in de Nederlandse top handhaaft. Zaterdagmiddag van een tot vij f podium Pottenmarkt. Een twaalfjarig Engels orkest, waarvan de leden vaste gast zijn op het jazzfestival in New Orleans. De leider, de drummer Male Murphy, speelde er met alle grote sterren uit de Amerikaanse jazz-scehe. Zaterdag in de concertzaal. Ook een Engels orkest, waarvan de naamgever Monty Sunshine, een van de mensen was die de New Orleans jazz opnieuw in Europa introduceerde. Dat hij een van de oprichters was van de Chris Barber Jazz Band in 1953 zegt voor kenners wel voldoen de. Ook dit orkest is zaterdagavond in de concertzaal te horen. De toegangsprijs voor de drie achtereenvolgende concerten is vijftien gulden. Het begint om negen uur. Middelburg swingt van donderdag 5 tot en met za terdag 7 met. Tioeeëntwin- tig jazzbands treden zowel binnen als buiten op tij dens het driedaagse oude stijl jazzfestival, het zesde alweer sinds de oprichting van de Zeeuwse jazzclub. Die jazzclub, nu Jazz Akti- viteiten Stichting Zeeland geheten, heeft ook een flin ke stimulans gegeven aan jazzmusici van Zeeuwse bo dem, ivant er doen zoveel Zeeuwse bands aan mee dat er gesproken kan worden van een Zeeuws festival in het festival. „Het organiseren van een Zeeuws festivalletje is al jaren een droom van mij", verduidelijkt Hans Hame link van JASZ. Als be stuurslid heeft hij het grootste deel van de orga nisatie op zich genomen. Daarnaast speelt hij ook in een jazzband, die tijdens het festival zal optreden. „Het is op het ogenblik gewoon zo dat Zeeuwse groepen lekker swingen. Ze staan langzamerhand op behoorlijk niveau en een band als het Pihama Jazz Quartet is gewoon erg goed te noemen. Een eigen bo demfestival is ook goed in te passen in een groter jazz festival. Dan staan ze ook eens tussen grote namen. Dat kan ze alleen maar prikkelen tot nog betere prestaties". In totaal is er dertig- tot veertigduizend gulden uit gegeven voor het contrac teren van de groepen. Dat geld is afkomstig uit potjes van de ceremoniemeesters, de gemeente Middelburg en de provincie. Daarnaast werken drie café's mee: de Mug, het Koperen Galjoen en de Harlekijn. Zaterdag is ook café de Kreukel in het programma opgeno men. Vooral zaterdag is de stad vol muziek. Van elf tot een spelen de Ho Ho Hot Club uit Bergen op Zoom op het podium op de Pottenmarkt en de Salt Lake Jazz Band uit Midden-Zeeland op het podium aan de Lange Delft. Van een tot vijf lo pen er tegelijkertijd drie bands door de stad. Dat zijn de Old Time Freewheelers uit Oosterhout, The New Orleans Music Company uit Breda en The Delta Brassband uit Gent. Op dezelfde tijd geven drie bands podiumconcer ten. The Barrelhouse Jazz Band uit Sittard staat op de Pottenmarkt, The David Livingstone Jazz Messen gers, een internationale groep, swingt in de Lange Delft en de Ixie Dixie Jazz Band uit Eindhoven op de Burgpromenade. Bovendien zijn er zater dagmiddag nog drie café concerten, zodat het pu bliek in totaal uit negen verschillende bands kan kiezen. In de Mug aan de Vlasmarkt speelt het Ligh thouse Quartet, een Mid delburgse band. In het Ko peren Galjoen op de Dam treedt het Walcherse C-Si- de Evergreens op en in de Harlekijn in de St.Jan- straat de Schelde Dixies uit Terneuzen. De belangrijkste concer ten spelen zich af in de Concert- en Gehoorzaal op vrijdag- en zaterdagavond. Hamelink kwalificeert de zes groepen die dan optre den als topgroepen. Vrij dagavond zijn achtereen volgens te horen de New Orleans Roof Jazz Men uit Gent, het zigeunerorkest Waso en de Doohackedood les Jazz Band uit Duitsland. Een Middelburgse brandiveerauto, zoals die in de oorlog werd gebruikt. De foto is genomen op 6 november 1944. Een Amerikaanse tank staat erachter. Deze brandweerauto rijdt voor 95 procent zeker mee in de colonne. Hij is in bezit van S de gebroeders Bergwerff. Jan Roelse, ex-voorzitter «an „Keep Them Rolling", de Nederlandse Vereniging tot Instandhouding van E Historische Militaire Voer- E tuigen, geeft inwoners van E Walcheren de gelegenheid E een groot aantal in de E Tweede Wereldoorlog ge- E bruikte legervoertuigen te E bekijken. Het gaat om E jeeps, pantservoertuigen, E vrachtwagens, amfibie- E voertuigen, enzovoorts, al- E lemaal in het legergroen. „Het gaat ons overigens, niet om de kleur en milita ristische toestanden, maar puur om de liefhebberij", verduidelijkt Roelse die zichzelf een autofanaat noemt. In totaal komen er meer dan tachtig voertui- gen naar Walcheren voor de bevrijdingsrit. Vlissin- gers kunnen de auto's 's morgens tussen acht en half negen zien als ze zich voor het vertrek verzame len op het bunkerterrein aan de Langeleenweg en mogelijk ook op de Bossen- burgweg. In colonne gaat het vervolgens naar het station Middelburg waar iiiiiiiiiiiiiiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitmuiiiiiiiiiitiiuiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiirE muziekkorpsen klaar staan voor een vrolijke intocht in de stad. Zoals bij de bevrijding kunnen ook nu mensen in de auto's meerijden. Men rekent vooral op kinderen. Om halftien begint dan een rit door de stad volgens de route Stationsstraat-Lon- dense kaai-Bea trixbrug - Da m-Damplein-Korte Delft- Lange Delft en tenslotte Markt. Eenmaal aangeko men ontsteekt commissaris Boertien van de koningin het bevrijdingsvuur. Op de Markt geven Roel se en zijn mannen aan nieuwsgierige omstanders tekst en uitleg over de voertuigen en delen foto's en stickers uit. Mogelijk zullen er films over de be vrijding van Walcheren te zien zijn. Als dat inderdaad doorgaat, gebeurt dat in een vrachtivagen ergens op de Markt. Gedurende de hele dag maken de chauf feurs ritjes door Middel burg: meerijden mag, het kost niks. Het Ambachten centrum Demarary heeft een prijs uitgeloofd voor het voertuig dat de meeste indruk maakt. =riiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitimiimiiiiiiiiiuiiir Ixie Dixie Dixie Daddies The Cotton City Jazzband WASO Een internationaal toporkest dat met humor en kunde de New Orleans jazz brengt, zaterdagmiddag van een tot vijf op het po dium Lange Delft. Een nog jong zesmansorkest uit Eindhoven dat een klassiek jazzrepertoire heeft. Zaterdagmiddag van een tot vijf podium Burgpromenade. Een Walcherse groep. Ontstaan in de Vlissingse pub The Flying Dutchman en daar nog elke veertien dagen optreden. Zaterdag twee tot zes in het Koperen Galjoen. Een zevenmansorkest uit Terneuzen dat direct is ontstaan als gevolg van de oprichting van een jazzclub aldaar. Zaterdag van twee tot zes in de Harlekijn. De toegang tot alle genoemde concerten is gratis. Een al twintig jaar bestaande Belgische band die zelfs in Ameri ka zo veel goodwill heeft verworven dat de zes leden benoemd zijn tot ereburgers van New Orleans. Deze groep treedt tot in Azië en Afrika op. Zaterdag is de groep in de concertzaal te beluisteren. Monty Sunshine s Jazzband „De New Orleans Roof Jazz Men is een groep die liefst alleen op de club avonden speelt en moeilijk uit Gent is weg te lokken. Ik vind ze erg goed en pro beer ze dan ook al lange tijd eens naar Walcheren te halen". De Gentse groep hoeft niet zo nodig, maar is nu toch overstag gegaan voor Hamelink. Zaterdag avond staan in de concert zaal concerten op het pro gramma van The Cotton City Jazz Band uit België en de Engelse groepen Male MurphyStoryville Stom pers en Monty Sunshine's Jazz Band. De concerten beginnen op beide avonden om negen uur en duren tot de kleine uurtjes. De toegangsprijzen zijn respectievelijk twaalf gulden vijftig en vijftien gulden. Kaarten zijn niet in voorverkoop verkrijg baar. Om teleurstelling te voorkomen is het dus raad zaam tijdig in de zaal te zijn. Het volledige program ma mn het jazzfestival is gratis verkrijgbaar bij de VVV Vlissingen en Middel burg, het Muziekcentrum in de Lange Delft, Miss Etam in de Lange Delft en Muziekhandel Damme aan de Lange Noordstrar The David Livingstone Jazz Messengers Salt Lake Jazz Band -*T i. The Old Time Free Wheelers A

Scheldebode | 1983 | | pagina 15