Gemeente voelt niets voor alternatief plan Spuistraat Goed voor eerste beginselen der zwemkunst, maar te ondiep voor watertrappen PURLY POOL SOUBURG: Hartstichting maakt propaganda met ballon in Middelburg Kinderen kunnen terecht in speel-o-theek Paauwenburg Stuiverconcert Zaterdag Trefcentrumloop Sf/7/e wacht tegen politieke moorden Lesgelden Kleintjes Spuistraat Duo-banen Lange huwelijken Ouderen in Middelburg- Zuid welkom op open club Rommelmarkt op Damplein Bijeenkomst over ontwapening en werkloosheid Koffiecontact Arnemuiden Punk in Midgard Kinderinstuif en disco-avond in Paraplu Kunstwerk in Rooie Buurt? Werk van Kees Roovers te zien in Gevangentoren SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 20 APRIL 1983 FOTO: COfl SCHUILWERVE SOUBURG - „Zwemme:.'is echt een sport voor jong en oud. De oudste zwemster bij ons is over de zeventig en voor de nieuwe cursus wa- terwennen hebben we al inschrijvingen binnen voor kinderen van nog geen jaar oud.Aan het woord is me vrouw Marijs, een van de enthousiaste bestuursleden van de Stichting Purly Pool in Souburg. De Purly Pool was het eerste over dekte zwembad op Walche ren; het werd in 1965 ge opend. Het idee, een in- structiezwembad in de hal van een school, was toen ook uniek voor Nederland. Er werd gebruik van ge maakt om de Sou burg se en Vlissingse schoolkinderen in de winter zwemlessen te geven. Toen enkele jaren later het Sportfondsenbad in Vlissingen geopend werd, wilde de gemeente liever van de Purly Pool af, want twee zwembaden in de gemeente vond men te veel van het goede. „Maar ja, de Purly Pool had toch zeker haar nut be- ivezen", meent mevrouw Marijs. „Veel moeders za gen het helemaal niet zit ten dat ze nu voortaan met hun kinderen naar Vlissin gen zouden moeten voor de zwemles, terwijl er hier een zwembad leegstond. Op een ouderavond van de school kwam dat zo ter sprake en er ontstond al gauw een groep die er wel wat in zag om het zwembad toch te la ten doorgaan. Om dit waar te kunnen maken, werd een stichting in het leven geroepen en dat gaat nu nog altijd prima." De stichting Purly Pool bestaat nu al bijna dertien jaar en in het bestuur is in al die jaren nog maar één wijziging geweest. De meeste bestuursleden wer ken nog vanaf het begin mee. Niet alleen verzorgen ze het administratieve ge deelte, maar ook het schoonmaken, het uitvoe ren van reparaties en der gelijke", zo vertelt me vrouw Verton, eveneens bestuurslid. „Het is voor ons finan cieel anders niet mogelijk. We draaien zonder subsidie en moeten alles bekostigen uit de lesgelden en we wil len die toch ook weer niet te hoog laten oplopen. Ge lukkig is er tot nu toe druk gebruik gemaakt van het zwembad, alleen de laatste tijd loopt het aantal aan meldingen wat terug. We hebben nog maar heel wei nig mensen op de wacht lijst. Dat betekent voor de mensen wel, dat de wacht tijd nu heel kort is. Ze kun nen al binnen enkele we ken terecht." De kinderzwemlessen zijn op maandag- en don derdagmiddag en op dins dag- en vrijdagmiddag. Er kunnen kinderen komen vanaf vijf jaar. Behalve kinderen zijn er ook heel wat volivassenen die in de Purly Pool de eerste begin selen van de zwemkunst worden bijgebracht. Iedere maandag- en donderdag avond is het gemengd zwemmen voor volwasse nen en op de dinsdagmid dag is er zivemles alleen voor dames. Mevrouw Boer: „Als ouderen moeten leren zwemmen, kost dat vaak nog meer moeite dan bij kinderen. Vooral het doen van de eerste stap, zo maar naar een zwembad gaan, is voor veel mensen erg moei lijk. Als ze eenmaal een keer geweest zijn, vinden ze het meestal wel leuk. Voor al als ze merken dat het erg rustig is, er is geen tribune, dus niemand zit van de kant naar je te kijken, dat is voor veel mensen al een hele geruststelling. Er zijn wel dames bij van boven de zeventig die nog willen le ren zwemmen. Naast het se rieus oefenen, wordt er overigens ook nog heel wat af gelachen tijdens de les sen. Er zijn ook mensen bij die niet zo nodig een diplo ma willen behalen, maar toch altijd trouw iedere week komen oefenen." Om een zwemdiploma te kunnen behalen, moet de opleiding wel worden afge rond in Vlissingen of Mid delburg. Het Souburgse zwembad is niet diep ge noeg voor het watertrap pen en onderwaterzwem- men. Binnenkort kunnen ook kinderen die nog geen vijf jaar oud zijn bij de Purly Pool terecht voor een zoge naamde cursus waterwen- nen. Mevrouw Marijs: „Als de kinderen alvast gewend zijn in het water, leren ze later het zwemmen een stuk makkelijker. Juist het overwinnen van die angst voor het water is de eerste stap. De kinderen kunnen hiervoor terecht op maan dag en donderdag van halfzes tot zes uur. Er heb ben er zich al een aantal voor opgegeven, maar er zijn nog heel wat plaatsen vrij." Wie meer inlichtingen wil hebben over de zwem lessen voor volwassenen, kan bellen naar mevrouw De Boer, het nummer is 63992. Voor de zwemlessen voor kinderen kan men bellen naar mevrouw Ma rijs, telefoon 66098 of me vrouw Verton, telefoon 64530. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli llllllllllr milium Vanmiddag om vijf uur begint de openbare vergadering van de gemeente adviescommissie voor financiën in het Vlissingse stadhuis. De commissie zal onder meer tot een advies aan B en W moeten komen over de aankoop van de Souburgse molen De Pere. De eigenaar, C. Kasse, biedt de molen onder meer te koop aan vanwege zijn hoge leef tijd. Hij vraagt f 75.000.-. Dat lijkt de gemeente een redelijk bedrag, te meer daar de huur der aanzienlijke investeringen heeft gepleegd om de molen in goede staat te brengen. De huurder is bereid een langlo pend huurcontract te tekenen. De jaarlijkse exploitatiekos ten zullen van de huur kunnen worden betaald. Alleen groot onderhoud zal voor rekening van de gemeente komen. De gemeente voelt weinig voor het alternatieve plan dat een aantal Vlissingers had ge maakt voor de bebouwing van de Spuistraat, Zij wilden de oude gevels vanaf de straat zichtbaar hou den door de geplande bebou wing aan de Spuistraat voor de gevels gedeeltelijk te laten vervallen. De gemeente heeft dergelijke plannen ook gehad, maar is daar in 1973 al vanaf gestapt. „Wij achten het stede bouwkundig gezien niet ver antwoord in dit gedeelte van de binnenstad mee te werken aan het ontstaan van een aan eenrijging van onduidelijk be grensde ruimten waarbij de Spuistraat een zeer grootscha lig karakter verkrijgt", zo vin den B en W. Het college wil wel eventueel het grootste woonblok voor de Lange Zelke laten vervallen. Dit iets gewij zigde plan ligt onder meer in het stadhuis ter inzage. Bij uitvoering van het ge meentelijke plan ontstaat voor de gemeente een nadelig saldo van 887.490.-. Als het minis terie van Volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en mi lieubeheer zoals verwacht een lokatiesubsidie verstrekt voor de 54 woningen speelt de ge meente quitte. Voert de gemeente het al ternatieve plan uit met onge veer 25 woningen, dan ont staat er een nadelig saldo van 2.480.910.-. De gemeente re kent dan op een rijksbijdrage die niet hoger is dan 600.000.- zodat er een „onverantwoord" tekort ontstaat. De gemeente houdt vast aan het eigen plan. De kans bestaat dat hoofden van scholen in de gemeente voortaan hun werk ook met een ander kunnen delen. De zogenaamde duo-banen bestaan al langer in het Vlis singse onderwijs, maar voor de leiding was dat tot op heden onmogelijk. In een ontwerp notitie stelt de gemeente dat een eenhoofdige leiding niet per se noodzakelijk is. De in specteur voor het lager- en kleuteronderwijs is dezelfde mening toegedaan. Maandag 25 april is het pre cies zestig jaar geleden dat Jan Veen en Gesina Catharina van Zwol in het huwelijks bootje stapten. Dat feit viert het echtpaar die dag met een receptie in hotel „Britannia" van 16.30 tot 18.00 uur. IlllllllllllllllllllllllIllllllllllllllllllllllllllllllllllllIlllllllllllllllllllllllllll Om 17.00 uur zal het diaman ten paar daar door burge meester drs. Th. J. Westerhout en diens echtgenote worden gelukgewenst. Zij doen dit na mens het gemeentebestuur. Overigens: het echtpaar Veen woont in bejaardencentrum „Ter Reede" in Vlissingen. De heer Veen werd geboren op 12 april 1898 te Edam; mevrouw Veen-van Zwol op 10 januari 1903 te Amsterdam. Johannes Cornells Freeken- horst en Magdalena Heiijboer beloofden elkaar op 3 mei 1923 voor het leven trouw. Ter gelegenheid daarvan houden zij zestig jaar later, dus maandag 3 mei een recep tie in gebouw „Rehoboth" in Oost-Souburg. Burgemester drs. Th.J. Westerhout en zijn echtgenote gaan het diaman ten paar om 17.00 uur namens het gemeentebestuur felicite ren. Het echtpaar Freekenhorst woont aan de Nieuwe Vlis- singseweg op nummer 97. De heer Freekenhorst komt uit Middelburg. Hij werd daar ge boren op 4 mei 1901. Mevrouw Freekenhorst-Heijboer werd hetzelfde haar, maar dan op 15 augustus, geboren in Bres- kens. MIDDELBURG - Donderdag 21 april om vijf uur stijgt vanaf het trapveldje aan de Roozenburglaan in Middelburg een hete luchtballon op van de Nederlandse Hartstichting. De ballon, cir ca 22 meter hoog, heeft van de Rijksluchtvaartdienst het regi stratienummer PH-HYP meegekregen en zal de komende maanden veelvuldig boven Nederland te zien zijn. De ballon, die in Engeland werd gebouwd, bewees het af gelopen jaar haar luchtwaar digheid. Hij is gemaakt van zilverkleurige kunststof met rondom rode harten die de Hartstichting symboliseren. MIDDELBURG - De kabou ters en zeeverkenners van de Middelburgse Lutemgroep houden zaterdag aanstaande een rommelmarkt op het Damplein in Middelburg. De opbrengst is bestemd voor de groepskas, zodat er wat meer spelen kunnen worden ge speeld. Wie nog iets voor de rom melmarkt op zolder heeft staan, en dat voor de verken ners wil afstaan, kan bellen met de heer Van Riet, 01180- 26319. Hoogelande - Donderdag 21 april houdt het IKV Walche ren een bijeenkomst over ont wapening en werkloosheid in de Kapel van Sint Maarten in Hoogelande. Industriepastor Jan Schef- fers van DISK (Dienst in de Industriële Samenleving van wege de Kerken) en voorzitter van het Steunkomitee Behoud KMS-groep en ondernemings voorzitter van de Schelde Da vid de Leeuw zijn uitgenodigd. Na de inleiding van Scheffers zijn hij en de Leeuw bereid vragen uit de zaal te beant woorden. Het begint om acht uur. SOUBURG - Vrijdag 22 april om acht uur is er in de Zwaan in Oost-Souburg weer het jaarlijkse stuiverconcert van Vlijt en Volharding. Naast het eigen tamboer- en trompetterkorps, het jeugd- korps en de fanfare, treedt ook het kwintet Ad Hoe uit Mid- delhamis op. Na afloop is er bal. ARNEMUIDEN - De vrou wencontactgroep Arnemuiden houdt woensdag 27 april een koffiecontactmorgen in de Ar- ne. Het begint om kwart over negen en het onderwerp is de ze keer gezichtsverzorging. Mevrouw Dingemanse zal een demonstratie opmaken geven. Er is kinderoppas. MIDDELBURG - In het Zuiderbaken aan de Rentmeester laan zijn elke dinsdagmiddag vanaf 13.45 uur ouderen vanaf 50 jaar van harte welkom. De Open Club voor Ouderen heeft dan een aantal aardige zaken op het programma staan zoals bewe- gingsles, koersbal, biljart en andere gezelschapsspelen. Hoewel de open club een groep trouwe bezoekers kent, wil men ook „open club" blij ven, dus nieuwe bezoekers en bezoeksters zijn van harte welkom. In de komende tijd zullen in gezamenlijk overleg nieuwe activiteiten opgezet worden, waarbij gezelligheid en onderling contact voorop staan. Zo wordt op 26 april om 14.45 uur een bingomiddag ge houden, waarbij ouderen uit de Magistraatwij k welkom zijn. Ook ouderen uit Dau- wendaele, waar nog geen open club is, zijn er welkom. Voor afgaand aan de bingo wordt - zoals altijd - de bewegingsles gehouden. MIDDELBURG - Vrijdag 22 april om half tien treedt in jon gerencentrum Midgard de Amsterdamse punkband B.G.K. op met in het voorpro gramma de eveneens uit Am sterdam afkomstige groep The Heamorhoids. B.G.K. is een Amsterdamse punkband met vier bandleden. In de huidige formatie zijn ze pas een half jaar samen. Hier voor zaten drie van de leden in The Nitwitz. De muziek is te omschrijven als snelle punk met overwegend Engelstalige teksten. Binnenkort komt van B.G.K. een l.p. uit met 20 num mers op het Vogelspin-label dat door de bandleden zelf ge rund wordt. VLISSINGEN - Aanstaande zaterdag van halfelf tot half een kunnen kinderen van zes tot en met twaalf terecht in het Vlissingse buurthuis de Paraplu. Ze kunnen op de instuif al lerlei spelletjes doen, zoals bil jarten, tafeltennissen, tafel voetballen en hapjes klaar maken. De toegang komt op vijfenzeventig cent. Jongeren van dertien jaar en ouder kunnen aanstaande zaterdag swingen in de Para plu. Van acht tot elf is er disco, georganiseerd door de Suri naamse/Antilliaanse vrou wengroep en de Paraplu. De toegangsprijs is een gulden. VLISSINGEN - Het wijkco- mité Scheldebuurt houdt op donderdag 21 april om acht uur een vergadering in Bach- ten Komme. Onder meer zal worden gesproken over het bestemmingsplan Schelde buurt, honden op het van Nis- penplein en een kunstwerk in de Rooie Buurt. Inlichtingen over de open club kunt u krijgen bij me vrouw Welleman, tel. 34027. Opgeblazen heeft de ballon een inhoud van 2.200 kubieke meter hete lucht en daarmee kan een hoogte worden ge haald van zo'n 5.000 meter. Het mandje onder de ballon biedt plaats aan de piloot en drie passagiers, terwijl er boven dien 150 liter propaan aan boord is. Deze brandstofvoorraad is voldoende voor een vaart van circa twee uur. De Nederland se Hartstichting werd in 1982 door het chemieconcern Bayer in de gelegenheid gesteld de ballon aan te schaffen. Zij heeft daarmee de beschikking gekregen over een opvallend medium ter ondersteuning van haar landelijke activitei ten gericht op de bestrijding van hart- en vaatziekten. Tijdens de Nationale Hart- week zal de heteluchtballon een groot aantal plaatsen in Nederland aandoen. Ook in de rest van het jaar wordt de bal lon ingezet bij evenementen, manifestaties en wedstrijden. VLISSINGEN - In de Gevangentoren aan de Vlissingse boule vard is tot 13 mei werk te zien van de Vlissinger Kees Roovers. Het gaat om schilderijen, gouaches en objecten van bespoten VLISSINGEN - De vrijdagen 22 en 29 april houden Zeeuwse leden van Amnesty International een stille wacht op de hoek van de Lange Zelke en de Walstraat. Met borden, bongo's en fol ders willen zij, steeds 's avonds van zeven tot acht uur, de aan dacht van passanten vestigen op de politieke moorden en ver dwijningen in verschillende landen. Vrijdag 15 april werd de eerste stille wacht gehouden, van 2 tot en met 15 mei is de infor- ke moorden in het land. Het matiehoek in het Vlissingse stadhuis ingericht voor deze actie van Amnesty. Wie wil, kan er een open brief onderte kenen aan het adres van de autoriteiten in Guatemala. De eerste week van mei zal er in de hal van het stadhuis tevens een tentoonstelling te zien zijn van Amnesty. De Zeeuwse afdeling richt de activiteiten in deze periode vooral op Guatemala. Naast de open brief zullen leden van Amnesty de autoriteiten van Guatemala ook op andere ma nieren op hun kwalijke prak tijken wijzen. Zo zullen artsen worden benaderd om de auto riteiten daar te bewegen tot een onderzoek naar de politie- gaat dan meer speciaal om de moord in 1981 op de hoogleraar in de anatomie Hildago Sal- guerro. Aan juristen wordt ge vraagd opheldering te vragen over de moord op de hoogle raar in de rechten Monzon Paz. En onderwijzers kunnen bij de autoriteiten opheldering eisen over de vermoorde Chuj- indianen. 7 VLISSINGEN - Zaterdag 16 april is de Speel-o-theek Paauwenburg geopend. De speel-o-theek kwam tot stand dank zij giften van de Jeugd- en Recreatieraad Vlissingen, het Ministerie van Welzijn en het Nationaal Jeugd Fonds en met de medewerking van het buurthuis De Paraplu en een aantal vrijwilligers. De speel-o-theek leent speelgoed en spelmateriaal uit aan kinderen in de leeftijd van nul tot zeven jaar. De voorzie ning is niet alleen bestemd voor inwoners van Paauwen burg maar voor iederen die kinderen heeft in deze leef tijdsgroep. De openingstijden zijn woensdagmiddag van twee tot vier uur en zaterdag van tien tot twaalf uur in De Paraplu. Voor de vakantieperiode is er nog behoefte aan een aantal vrijwilligers, die hieraan mee willen werken. Wie meer in lichtingen wil, kan bellen naar D. Nosveld, telefoon 01184- 66931. MIDDELBURG - De atle tiekvereniging Dynamo '70 houdt in samenwerking met het Trefcenter in Middelburg de tweede Trefcenterloop en wel op zaterdag 23 april. Aan dit evenement is een wedstrijd en een prestatieloop verbonden over vijfentwintig kilometer. Ook zijn er presta tielopen over twee, zeven en vijftien kilometer. De start is bij de Kloveniersdoelen. Voor de kortere afstanden kan men inschrijven bij de start en voor de 25 kilometer bij de kantine aan de Nadorstweg. Het hele verloop van deze wedstrijd wordt op de video opgenomen en is na afloop in de kantine te zien. De Trefcenterloop begint om twee uur.

Scheldebode | 1983 | | pagina 13