Muziekkollektief Vlissingen laat individuele muzikanten en groepen van bezit profiteren Talentenjacht en quiz in Dauwendaele Verkoop zomer postzegels begint volgende week G3 Gehandicapten hebben volop mogelijkheid tot sporten Mid gard houdt weer Zeeuwse Popdag Open dag Middelburgse kazerne J Gerard Lagierse opent orgelconcerten in Jacobskerk Spanning en ontspanning bij alleenstaanden Münchener Kammerorkester Voorjaarstocht tippelaars Bridge-drive in Open Hof Bijeenkomst huisvrouwen Zouteiande Vereniging houdt middag voor geestelijk gehandicapten Lezing over ontwapening ii fvir' Turkse en Molukse muziek en Hindoestaanse dansen vrijdag in de Paraplu Scheldebuurt Q u QQQ Het Buut Handboogschieten Schermen SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 13 APRIL 1983 Recreatiegids '83 is uit 211 VLISSINGEN - De oprich ting van een vereniging Mu ziekkollektief Vlissingen is nabij. Een aantal muzikanten en muziekliefhebbers zijn na enkele maanden praten nu zover dat de plannen voor de vereniging in grote trekken gereed zijn. Het betekent dat groepen en individuele muzikanten straks veel goedkoper in een ruimte kunnen oefenen en dat zij van de kostbare apparatuur en in strumenten van het Muziek kollektief gebruik mogen ma ken tegen een geringe vergoe ding. Wie wil weten hoe de vork precies aan de steel zit, kan vanavond (woensdag 13 april) in De Piek terecht. De initiatiefnemers zullen in het jongerencentrum aan de Hel- lebardierstraat hun plannen ontvouwen. Sinds vorig jaar november beschikt het Projekt Werk loosheid Vlissingen voor bijna 25.000 gulden aan muziekin strumenten en apparatuur, gekocht van een subsidie van het Koningin Juliana Fonds. Om dit kostbare bezit goed te beheren en om iedereen die dat wil er ook eerlijk gebruik van te laten maken kwam men tot de opzet van een kol- lectief. Op het ogenblik is het zo dat veel groepen en individuele muzikanten nogal wat proble men hebben bij het krijgen van een oefenruimte en in strumenten. Het Muziekkol lektief wil daarin voorzien door het organiseren van workshops waar men vrijblij vend muziek kan maken op de spullen van het collectief. Het gaat dan om gitaren, verster kers, drumstel, synthesizer, zanginstallatie, perkussie-in- strumenten, pauken en trom petten. De toekomstige ge bruikers moeten wel lid wor den van de vereniging. Indivi duele muzikanten betalen een maandelijks bedrag van 7,50 tot 10,-. Bands kunnen lid worden voor 15,- per maand. Het voordeel van het lidmaat schap is dat de spullen tegen een gereduceerd tarief kunnen worden gebruikt. Het Muziek kollektief wil ook bemiddelen als het gaat om het vinden van een oefenruimte. Toekomst muziek is nog het vinden van een goede auto voor het ver voer van de apparatuur. Wie het uitgebreide werk plan van het kollektief wil in zien of de statuten van de ver- MIDDELBURG - In het kader van de feesten rond het tienja rig bestaan van Dauwendaele komt vrijdag 22 april Jan Riet man van NCRV's Los Vast naar het Ontmoetingscentrum voor de presentatie van een quiz en een talentenjacht. De talentenjacht wordt ge organiseerd door John Mol Productions en de vereniging Winkelcentrum Dauwendaele. Wie overigens nog mee wil dingen naar de eerste prijs van deze talentenjacht, moet zich snel opgeven bij Snackbar Bon Appetit. Het gaat dan om zangers, zangeressen of muzi kanten. De quiz voor die avond heeft de naam Alles op een kaart meegekregen. Een en ander begint vrijdag 22 april om zeven uur. Deze week (zaterdag) staan nog de Olym piade en het tafeltennistoer nooi op het programma. Wet houder Gillissen reikt rond vier uur de prijzen voor beide evenementen uit. Zaterdag 23 april kunnen bezoekers van het winkelcentrum een serie ambachtslieden aan het werk zien. Dan is er een markt met Jan Rietman. onder meer kantklossen, klompenmaken, Hindelopen schilderen, kaarsenmaken, en zo verder. VLISSINGEN - Op woens dag 13 april (vanavond) is er in het Open Hof in Vlissingen een bridge-drive. De avond is georganiseerd door de activiteitencommissie Open Hof en de wedstrijdlei der is de heer De Gooyer. Het begint om halfacht. Men kan zich aanmelden bij de be heerder. MIDDELBURG - Deze week is de nieuwe VVV-recreatie- gids 1983 verschenen. De gids bevat informatie over alle mo gelijkheden die Zeeland op re creatief gebied te bieden heeft aan toeristen en eigen inwo ners. De onderwerpen variëren van bolderwagenverhuur, te bezichtigen kerken, tot de dienstregelingen van veer diensten. In totaal zijn er bijna honderd onderwerpen. Bijzon dere aandacht is besteed aan de Deltawerken en de nog be staande klederdrachten. De gids is verkrijgbaar bij de boekhandel en alle VVV-kan- toren. VLISSINGEN - De liefhebbers van kerkorgelmuziek kunnen de komende maanden weer goed aan hun trekken komen in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. De orgelcommissie Vlissingen heeft voor de komende zomer een uitgebreid programma samengesteld. Zaterdag 23 april zal de Rot terdamse organist Gerard La gierse de reeks concerten ope nen en zaterdag 14 mei treedt Frans van Doorn uit Enschede op. Voor zaterdag 18 juni staat een concert van Leen de Broe- kert uit Middelburg op het programma. Op 10 september is het de beurt aan Marikee Kok uit Gorinchem. De con certen worden op 5 november besloten met een optreden door het Madrigaalkoor van de Zeeuwse muziekschool en Marian Leijnse aan het orgel. In de vakantiemaanden zijn er ook weer een viertal markt- concerten op vrijdagmiddag tussen halftwee en twee uur. Voor deze orgelbespelingen zijn uitgenodigd: 8 juli Jaap Coppoolse, 22 juli Albert Cle ment, 5 augustus Jaco Simons en 19 augustus Erwin Neve. Ook is het de bedoeling op de dagen dat de Sint Jacobs kerk in de vakantiemaanden te bezichtigen is, korte orgel bespelingen te verzorgen. Ten slotte verzorgt de NCRV een kerkepadroute op zaterdag 25 juni en zaterdag 2 juli langs vijf kerken op Walcheren. Daar zal ook de Sint Jacobs kerk bij zijn. Tussen tien en vijf uur zal op die dagen ook het orgel te beluisteren zijn. eniging in oprichting wil le zen, ze zijn in De Piek voor handen. Inlichtingen zijn daar ook te verkrijgen via tel. 01184-16791 of 12599. Lid wor den kan telefonisch of schrif telijk. Het adres is Postbus 211, 4380 AE Vlissingen. MIDDELBURG - Het Mid delburgse jongerencentrum Midgard houdt zaterdag 28 mei weer een Zeeuwse Pop dag. De Zeeuwse Popdag is voor jongerencentrum Mid gard ondertussen een traditio neel evenement geworden. De bedoeling is dat Zeeuwse bands zich op deze dag aan het publiek presenteren en zo de mogelijkheid krijgen om po diumervaring op te doen. Alle Zeeuwse bands mogen een bandje opsturen of op een an dere manier iets van zich laten horen. Er wordt naar gestreefd om een zo breed mogelijk scala van muziekstromingen op het podium te brengen, zodat er een representatief programma geboden wordt, aangevuld met ZOUTELANDE - Als alles naar wens verloopt is er in september dit jaar een afde ling Zouteiande en omstreken van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen (NVvH). Nadat de twee vorige bijeenkomsten een flinke be langstelling hadden, staat er nu een derde bijeenkomst op stapel op dinsdag 19 april in de Wegwijzer in Zouteiande. Leden van de vereniging ge ven dan een duidelijk beeld van het werk van de NVvH in het algemeen en van de activi teiten van een afdeling in het bijzonder. Zo komen onder meer de creatieve vorming, de consumentenvoorlichting en excursies aan de orde. Wie zich op wil geven voor de afdeling en meer inlichtin gen wenst, kan bellen naar M. Krijger (01186-1919), E. Scheers (01184-64771) of N. Polderman (01186-1425). De drie vrouwen zijn lid van de oprichtings- commissie van de NVvH. MIDDELBURG - De Wal- cherse Vereniging van Ouders van Geestelijk Gehandicapte Kinderen heeft zaterdag 16 april een ontspanningsmiddag op het programma staan. Het begint om halftwee in de schouwburg van Middel burg met een openingstoe spraakje door de voorzitter van de afdeling Walcheren van Philadelphia, een organi satie die een aantal tehuizen voor geestelijk gehandicapten beheert. Er staan optredens op het programma van het Huiska merorkest De Blauwe Kamer uit Breda, de volksdansgroep D.V.O. De Rank uit Goes, het Huiskamerorkest van Vijver vreugd uit Middelburg, Harry den Boer met zijn poppenspel en als presentator treedt de zanger J. Minderhoud op. VLISSINGEN - De afdeling Vlissingen-Middelburg van het Interkerkelijk comité Tweezijdige Ontwapening houdt dinsdag 19 april een openbare bijeenkomst in de zaal van het Jeugdgebouw van de Petruskerk, ingang Dr. Ot- testraat, te Vlissingen. Ds. J.J. Poort uit Oisterwijk houdt een lezing over „Gevaren, die de vrede bedreigen". De bijeenkomst begint 19.30 uur. om MIDDELBURG - De verkoop van de zomerpostzegels begint dit jaar op dinsdag 19 april. Het comité Zomerpostzegels Middelburg staat gedurende drie weken met een stand in de hal van het postkantoor aan de Lange Noordstraat. Het onder werp is deze keer Enkele fa cetten van de Nederlandse cul tuur en geschiedenis uit de 17e eeuw". Naast de zomerzegels zijn er ook prentbriefkaarten ver krijgbaar bij de stand. Dit jaar wordt uit de opbrengst van 1982 een bedrag van meer dan vijftigduizend gulden uitge keerd aan instellingen op cul tureel en sociaal gebied in Zee land. De stand is open van 19 tot en met 22 april van kwart voor tien tot vijf uur en van 25 april tot en met 6 mei van kwart voor tien tot twaalf uur en van kwart voor twee tot vier uur. enkele al bekende Zeeuwse bands. Voor meer informatie kan iedereen zich wenden tot jongerencentrum Midgard Kuiperspoort 12, Middelburg, tel. 01180-14281. Vragen naar Connie of Marcel. MIDDELBURG - Woens dagavond 20 april begint de Fiom een thema-groep voor alleenstaande ouders met als motto „Je lekker voe len....kan...mag dat"? Alleenstaande ouders mo gen zich vaak van de omge ving niet lekker voelen. Al leen-zijn is zielig en het één oudergezin wordt dikwijls door de samenleving niet als volwaardig gezien. Het gevolg kan zijn dat een alleenstaande ouder zich niet lekker voelt, omdat het waarde-oordeel van de maatschappij veel invloed heeft op de handel en wandel van personen, zo meent de Fiom. Vaak zijn klachten als hoofdpijn, maagpijn, rugpijn, het gevolg van spanningen en zorgen. De draaglast gaat als het ware de draagkracht te boven. De bedoeling van de themagroep is aandacht te be steden en meer te leren luiste ren naar signalen van het li chaam om daar dan op een goede manier mee om te gaan. Annetien Heering, fysiothe rapie en deskundige op span- nings- en ontspanningsgebied, zal een paar avonden aanwe zig zijn om de groep wat weg wijs te maken in de manier waarop men met spanningen kan omgaan. Het begint om 20.00 uur 's avonds in het ge bouw van Jeugd en Gezin aan de Londensekaai 39 te Middel burg. Meer inlichtingen zijn te verkrijgen bij Fiom-Zeeland (tel. 01180-27311). MIDDELBURG - Zaterdag 16 april ■van tien tot vier uur staat de poort van de generaal-ma- joor Berghuijskazerne in Mid delburg voor iedereen open. De open dag is een van de feeste lijkheden naar aanleiding van het vijftigjarig bestaan van het OCMA (Opleidings Centrum Militaire Administrateurs). Belangstellenden kunnen op de kazerne dertig verschillende zaken bekijken, waaronder een demonstratie door comman- een do's, pantservoertuigen, doorlopende filmvoorstelling, een wapententoostelling en kramen van politie, brand weer, marine, enzovoorts. De militairen delen gratis erwten soep uit. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli MIDDELBURG - Dinsdag 19 april geeft het Münchener Kam merorkester een concert in de Middelburgse concertzaal. Het or kest staat onder leiding van Hans Stadlmaier en als solist treedt de pianist Frédéric Meinders op. Het orkest heeft zich sinds de oprichting in 1950 een grote internationale reputatie ver worven. Hoewel het Duitse or kest ook werk uit deze eeuw op het repertoire heeft staan, zal er in Middelburg voorna melijk werk uit voorbije eeu wen te horen zijn. Op het pro gramma staan composities van Mozart, Genzmer, J.S. Bach, Robert Fuchs en Franz Liszt. Het concert begint om acht uur. Kaarten aan de zaal ver krijgbaar en in voorverkoop in de Stadhuisstraat 2. Organisa tie Stichting Podiumkunsten Middelburg. VLISSINGEN - Zaterdag 16 april houdt De Vrolijke Tippe laars weer de bekende voor jaarstocht. i De wandelaars kunnen star ten op de 5,10,15,25 en 40 kilo meter. De startplaats is in Vlissingen in het clubgebouw Zeeland Sport aan het Bas- kensburgplein. De vertrektij den zijn voor de 25 en 40 km. 10.00 uur en voor de overige afstanden 14.00 uur. Er zijn op alle afstanden nieuwe routes uitgestippeld, waarbij ge tracht is alle parcoursen zo af wisselend mogelijk te maken. De rust voor de 40 km. is dit keer in Het Kasteel van Bata via in Westkapelle. De 25 km.- lopers kunnen een niet-ver- plichte rust nemen in Zoute iande. Voor een ieder die de tocht volbrengt is er een fraaie me daille beschikbaar. De 40 km.- lopers ontvangen een stan daard. De medische verzor ging is in deskundige handen van de E.H.B.O.-afdeling Vlis singen. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de secre taris, mevrouw A.C. Meer- man-Haarbosch, Westerzicht 90 te Vlissingen, tel. 01184- 64753. VLISSINGEN - De werkgroep Interculturele Activiteiten van het Vlissingse buurthuis de Paraplu houdt vrijdag 15 april een interculturele ontspannings- en ontmoetingsavond. Het begint om acht uur met een optreden van een Turkse muziekgroep. Daarna treedt een Hindoestaanse dansgroep op. De avond wordt besloten met een optreden van de Mo lukse band Navaro, die een ge varieerd programma ten ge hore brengt van reggae en rock tot traditionele Molukse liedjes. Er zijn deze avond allerlei exotische gerechten verkrijg baar. Eveneens in de Paraplu is er op zaterdag 16 april een disco avond voor jongeren boven zestien haar. Medewerking zal verleend worden door de disco drive-in-show Swing Line. Het begint om acht uur. In clubhuis Scheldebuurt is zaterdag 16 april een rommel markt. Men kan er terecht van halftien tot vier uur. Ook in het Buut is zaterdag 16 april een rommelmarkt. Hier kan men terecht van ne gen tot vijf uur. De opbrengst is bestemd voor een geluidsin stallatie. Men kan hier ook meedoen aan verschillende spelen. VLISSINGEN - De sportmogelijkheden voor gehandicapten in Vlissingen en omgeving zijn de laatste tijd flink wat groter geworden. Naast de al jaren bestaande mogelijkheden tot rol stoelbasketbal en zwemmen biedt de gehandicaptensportvereni ging de Vriendenkring nu ook wekelijks een sportinstuif, waar bij meer sporten gedaan kunnen worden. De sportinstuif wordt ge houden op dinsdagavond in de sporthal Souburg aan het Koopmansvoetpad. Het is niet nodig, dat de sporters lid wor den van de Vriendenkring, men betaalt gewoon per keer een klein bedrag. Er zijn wei nig verplichtingen en de spor ters bepalen zelf aan welke sport ze willen meedoen. De mogelijkheden zijn on der meer badminton, tafelten nis, zitvolleybal en dergelijke. Ook handboogschieten en schermen behoren tot de mo gelijkheden. Bij de sportin- stuiven gaat het niet zo zeer om prestaties, de gezelligheid staat er voorop. De sportinstuif duurt van halfacht tot negen uur. Voor inlichtingen kan men terecht bij Ron Meijer, telefoon 01184- 60267. Zwemmen kan men in extra warm water in het revalida tiecentrum Zonneveld in Oost- kapelle op de donderdag avond. Er zijn twee groepen, van kwart over zeven tot acht uur en van acht uur tot kwart voor negen. Voor inlichtingen kan men bellen naar Jakob Koops, telefoon 01188-2616. Mensen die op doktersadvies moeten zwemmen, kunnen ook op ver schillende dagen terecht in het sportfondsenbad in Vlissingen en wel op zondag van halfeen tot een uur en op woensdag van halftwaalf tot twaalf uur. Het water is hier niet extra verwarmd, maar wel is ge zorgd dat het deze tijden erg rustig is in het zwembad. Voor rolstoelbasketbal kan men terecht in het revalidatie centrum Zonneveld op don derdagavond. Er wordt getraind in ver schillende groepen. Om half zeven beginnen de kinderen met een speelse training, die wordt afgesloten met een on derling partijtje. Jongeren van twaalf tot achttien jaar kun nen wat meer gericht trainen van halfacht tot halfnegen. Van halfnegen tot kwart voor tien zijn de mensen van acht tien jaar en ouder actief. Deze groep neemt ook deel aan toernooien en competitiewed strijden. Voor meer inlichtingen kan men contact opnemen met Piet Kruithof, telefoon 01180-34045. Voor mensen die geen eigen vervoer hebben, rijden er spe ciale busjes. De handboogsociëteit d'Een- dracht is een paar keer te gast op de sportinstuif van de Vriendenkring. Zij demon streren daar hun sport. Wie echter eerder met deze sport wil kennismaken kan ook op maandagavond terecht bij het verenigingsgebouw aan het Baskenburgplein. Het begint om zeven uur. De heer J. Balset uit Vlis singen wil na de zomervakan tie een schermvereniging be ginnen. Hij beschikt over vol doende schermmateriaal. Door een eenvoudige installatie is het heel goed mogelijk voor rolstoelrijders om te scher men. Ook tijdens de instuif- avonden zal Balset met enkele gehandicapte schermers demonstratie verzorgen. een Om ook de mogelijkheden voor gehandicapten op atle- tiekgebied te tonen is er op za terdag 3 en zondag 4 juni een kennismakingsweekend voor lichamelijk gehandicapten en slechtzienden in Vlissingen. Dit weekend wordt gehouden door de vereniging Marathon en de gehandicaptensportver eniging S.G.B. uit Goes. In overleg met de vereniging voor Watertoerisme Schelde wil men binnenkort ook be ginnen met zeilmiddagen voor gehandicapten.

Scheldebode | 1983 | | pagina 11