Wijkvereniging bron van contacten tussen bewoners Dauwendaele groeide in 10 jaar uit tot niet-Zeeuwse enclave in M'burg vrijdag 1 april 16.00 uur Voordelig „treinen is geprolongeerd i.v.m. Pasen Kleine- en grote-advertentie-afdel i ng Paasconcert in Brit PAK UW KANS OP EEN GR® CV-KETEL Betaalbare modieuze damesmode Met uw krant naar de huishoudbeurs Voorzieningen Bemiddeling Kruidentuin Prettig wonen Jubileumprogramma Muziek avond in Midgard WIEBIJDEPINKEN WIL GAAN WINKELEN GAAT EVEN ZITTEN VOOR DE SCHELDEBODE MIDDELBURG - Wie nu door de wijk Dauwen daele in Middelburg loopt, zal zich misschien moei lijk kunnen voorstellen, dat hier tien jaar geleden nog alleen koeien rondliepen. De wijk is in een bij zonder snel tempo volgebouwd en viert dit jaar het tienjarig bestaan. Een feest waaraan wordt meege werkt door de wijkvereniging en het winkelcen trum. WEER (ook in de grote maten) maat 38 t/m 52 LANGEV1ELE 57 MIDDELBURG TELEFOON 35215 (Hoek Langeviele-Geere), KANTOOR TORENSTRAAT 5-VLISSINGEN-TEL 01184-19910 - POSTADRES POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN Helen van Gelder ivas een van de eerste bewoners van de nieuwe wijk. „Het is nu al elf jaar geleden, dat ik hier kwam wonen", vertelt ze. „De aller eerste huizen waren net klaar, verder was er nog niets. Als je uit het raam keek, zag je de koeien lopen. In het begin vond ik het dan ook vreselijk hier. Je zat zo geïsoleerd; er waren geen scholen, geen bus verbindingen en alleen een klein noodwinkeltje, waar je wat dagelijkse boodschappen kon doen. Zelfs als je een brief moest posten, moest je naar de stad". Dit beeld veranderde echter al gauw. Doordat de fabrieken in het Sloegebied werknemers nodig hadden, werden deze in het hele land geworven en moest er in recordtempo een aantal huizen voor deze men sen gebouwd worden. De hui zenblokken schoten als padde stoelen de grond uit. Iedere maand kwam er wel een blok woningen bij Frans Gillard, nu voorzitter van de wijkvereniging Dau wendaele, een vereniging die een belangrijke rol gespeeld heeft bij de opbouw van de wijk, kwam negen jaar gele den hier wonen. „Vanuit de slaapkamer kijken, of de brug dicht was, dat is er nu niet meer bij", vertelt hij. „De wijk begint nu echt vol te raken. Het laatste stukje vrije grond is alweer in een bestemmings plan opgenomen. Je zou zeg gen, dat de wijk nu voltooid is, al blijven er altijd nog wel kleinigheidjes over, waar je nog wat aan kunt bijschaven". Met de uitbreiding van de wijk, kwamen er natuurlijk ook de nodige voorzieningen. Zo werd al snel de eerste win kel van het winkelcentrum ge opend. Nu is het zo, dat alle winkels van het centrum bezet zijn en kunnen de Dauwen - daelers alle inkopen in de eigen wijk doen. Naast de gro te supermarkt, zijn er een aantal speciaalzaken, varië rend van kaaswinkel tot rij wielhandel. „Met het toenemen van de be volking, kwam de behoefte aan een eigen wijkvereni ging", vertelt Frans. „De eer ste bewoners hadden zich aan gesloten bij de wijkvereniging Middelburg-Zuid, maar door dat er steeds meer mensen bij kwamen, ontstond een af scheiding, omdat het gebied te groot werd. De Schroeweg vormt nu echt de grens tussen de twee wijken, die Dauwen daele en Zuid zijn gaan heten. Aanvankelijk werkte de wijk vereniging veel aan de belan genbehartiging van de wijk bewoners. De vereniging be middelde eigenlijk tussen de mensen hier en het gemeente bestuur. Alle wensen en klachten werden via de vere niging doorgespeeld en dat bleek een stuk beter te wer ken, dan dat iedereen zelf met zijn ideeën naar het stadhuis stapte. Dat ging dan onder meer over de behoefte aan een brievenbus, telefooncel en dergelijke". De wijkvereniging hield zich daarnaast ook bezig met het organiseren van allerlei activiteiten in de wijk. „Eerst waren dat vooral activiteiten voor de kleintjes", vertelt He len. „Het was hier echt een jonge buurt. In die tien jaar kan je eigenlijk zeggen, dat er toch al een zekere vergrijzing heeft plaatsgevonden, echte kleine kinderen zijn er nu niet meer zo veel. Er is binnen de wij k vrij weinig verloop en nu zijn het de jongerenactivitei- ten, zoals disco, die de meeste bezoekers trekken. Bij de dis coavonden voor jongeren van twaalf tot zestien jaar, komen er gemiddeld zo'n driehonderd bezoekers. Daar blijkt toch wel uit, dat er echt behoefte aan is. Voor de jongere kinde ren is er een mini-disco en ook dat is een groot succes". De wijkvereniging was ook-de motor achter verschillende andere verenigingen in de wijk, zoals een voetbalclub en een tennisclub. Dat waren aanvankelijk onderdelen van de wijkvereniging, maar deze werden zo groot dat het beter was, als ze een zelfstandig be staan gingen leiden. Frans: „We werken in de vereniging met werkgroepen, die allemaal aparte werk zaamheden hebben. Zo zorgt de een voor de discoavonden, de ander voor de ijspret en schaatsenbeurzen en weer een ander voor de bloesemtochten voor bejaarden. Soms ontstaan hieruit dan weer een zelfstan dige club. De vraag naar al de ze activiteiten geven de leden aan het bestuur door, zodat daarop kan worden inge speeld. De laatste nieuwe acti viteiten zijn een bowlingclub en een kruidentuin. Dit laatste is een erg leuk idee en het slaat enorm aan. We hebben nu een aparte tuin, waarin al lerlei kruiden gekweekt wor den, zowel peterselie en selde rij, als wat minder bekende 99 In overleg met de Neder landse Spoorwegen hebben we besloten om de stuntaanbie ding voor onze lezers te pro longeren. Op zaterdag 9 en zondag 10 april kunnen lezers van dit weekblad weer ge bruik maken van die speciale aanbieding. U kunt heel voordelig een of twee dagen „treinen" door ge heel Nederland. Onze lezers mogen of zaterdag, of zondag, of beide dagen en de reductie is niet mis. Het is dus een buitenkansje om een ver weg wonend fami lielid of kennis een onver wacht bezoek te brengen, naar een ontspanningsmogelijkheid te gaan en dergelijke. De kaart voor een dag kost voor vol wassenen 24,75, terwijl kin deren de dag onbeperkt trei nen in Nederland kunnen meemaken voor 17,25. Wilt u beide dagen weg of de ene dag heen en de volgende dag terug, dan betaalt u als volwassene 41,- en als kind 20,50. De kaarten kunnen tot en met vrijdag 8 april afgehaald worden op onze kantoren: To renstraat 5 Vlissingen, Klok- straat 1 Goes, Zuivelstraat 26 Bergen op Zoom, Molenstraat 45 Roosendaal, Markt 28 Et- ten-Leur, Nieuwe Ginneken- straat 41 Breda en Arend- straat 14 Oosterhout. De aanbieding geldt zolang de voorraad strekt. VLISSINGEN - Traditiegetrouw is er in hotel Britannia weer een gitaarconcert op tweede paasdag. Organisator, de VHssinger Henny van Ochten, heeft voor een aantal verschillende muziek stijlen gezorgd om het programma voor een groter publiek aan trekkelijk te maken. uitheemse soorten en de bewo ners kunnen daar vrij gebruik van maken". Dat het in Dauwendaele pret tig wonen is, daar zijn Frans en Helen het wel over eens. „De Middelburgers vinden Dauwendaele niet echt een stuk van Middelburg", vertelt Helen. „Er wonen dan ook weinig geboren Middelburgers hier in de wijk. De mensen ko men werkelijk uit het hele land. Toch is het hier erg ge zellig. We zijn echt een ge meenschap apart met al onze eigen voorzieningen: scholen, kerken en sportcentra. Door dat bijna iedereen hier wel op de een of andere manier met de wijkvereniging of één van de onderclubs te maken had'of heeft, ontstonden ook veel contacten tussen de bewoners. In deze zin heeft zo'n vereni ging dan toch ook een sociale functie". Dat contact wordt ook on derhouden door middel van een wijkkrant, waarvan er maandelijks zo'n drieduizend, huis-aan-huis verspreid wor den. Plannen voor de toekomst heeft Dauwendaele ook nog. Zo zijn er momenteel onder handelingen met de gemeente Middelburg over een wieler ronde door de wijk. Ook wil men nog dit jaar een fiets- crossbaan voor de kinderen openen. De wijkvereniging heeft al een terreintje op het oog. Foto Cor Schuilwerve Om te beginnen treedt een leerling van gitaarleraar van Ochten op, Caroline van Leer dam. Caroline speelt stukje van Harry Sacksioni, Bartolo- me Calatayud en Fernando Sor. Haar zus Yvette - ze stu deert al enkele jaren aan het Conservatorium - laat werken horen van Manuel Ponce, Luis Navraez, Abel Carlevaro en Dominico Scarlatti. Na de pauze is er volksmu ziek met The Easter Mooners, waarna de internationaal be kende gitarist Leo Wijnkamp optreedt. Wijnkamp werd vooral bekend door de plater die hij in Amerika opnam op het label Kicking Mule. Het is een paasconcert; er is dus weer voor elke bezoeker een eitje. Het begint 's middags om vier uur. De toegang komt op zes gulden. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan zijn er dit jaar een hele serie jubileumactiviteiten. Deze week zijn dat: Zaterdag 2 april: Paashazen in het winkelcentrum die gratis leuke attenties uitdelen aan het publiek. Ook treden de showgirls van de Middelburgse Turn Vereniging een aantal keren op. Donderdag 7, vrijdag 8 en zaterdag 9 april: Kermis op het parkeerterrein voor het winkelcentrum. Onder andere komt een zweefmolen, draaimolen, botswagentjes en een ru^sbaan. In het winkelcentrum is er dan een zoge naamde Vlaamse kermis. Hier staan een aantal attracties opgesteld, ivaar men prijzen kan winnen, dit door ballen gooien, buksschieten en dergelijke. De bakker van het winkelcentrum zorgt voor de bij de kermis onmisbare oliebollen. 1 Zaterdag 9 april wordt er rondom het centrum boven dien een rommelmarkt gehouden door een aantal vereni gingen. MEI WttKBfAOWAAA UMMvOCKCAAT IITTIN Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren. Editie Vlissingen (V). Oplage 22.383, in de gemeenten Valkenisse, Vlissingen en Westkapelte. Editie Middelburg (M). Oplage 22.082, in de gemeenten Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere Advertentie-exploitatie: J. v. Emden, privé Bossenburg 10, Vlissingen, tel. 01184-60369; Jos Rentmeester, privé Hoofdstraat 36, Ovezande, tel. 01195-379. Redacteur: Ad de Jong, privé tel. 01180-26043. Correspondent: Rina Savic, privé tel. 01184-64630. IniUlkilt-urs uil uw omui-ting kunnen u er alle* «ver vertellen. MIDDELBURG - Vrijdag 1 april staat het Middelburgse jongerencentrum Midgard in het teken van de muziek. De succesvolle Nederlandse pop groep Stealer geeft een con cert, terwijl The Spot in het voorprogramma optreedt. Verder staat er een optreden op het programma van een very special guest. De naam kan in verband met de datum - 1 april - niet worden bekend gemaakt. Wat de muziek van Stealer betreft: de groep weet een verbinding te leggen tussen de rock en roll en de new wave. De sinds '79 bestaande groep, in Duitsland zeer bekend, heeft een elpee uitgebracht: I can't stand it. Daarop staat de hit geworden single Girls. Het programma in Midgard begint om negen uur. VERVROEGD AFSLUITEN I.v.m. Goede vrijdagviering zijn onze kantoren op 1 april om 16.00 uur gesloten. de directie """'•v. Van 15 tot en met 24 april wordt in de RAI te Amster dam de bekende internationale huishoudbeurs gehouden. Wij willen u graag in de gelegenheid stellen om dat laat- ste-snufjes-feest te bezoeken. Dat doen ive in samenwer king met AMZ-reizen. Accenten worden gelegd op het wonen, culinaria, de be steding van de vrije tijd en de mode. Bij de tvoninginrichting staat centraal een Wooncar- rousel, waarin veranderde moderne interieurs worden af gewisseld met levensgrote dia-shows. In een aan 600 men sen plaatsbiedend Modetheater, het hart van een bont mo de-centrum, zal het Nederlands Mode Instituut dagelijks een vijftal gedanste shows presenteren in een eigentijds decor van indeobeelden. Voor de Gedekte Tafel en alle goede dingen, die daarvoor worden aangeboden, alsmede voor smakelijke culinaire demonstraties zijn twee hallen gereserveerd. Andere zaken die royale aandacht krijgen zijn toerisme en recreatie, spel- en speelgoed, doe-het-zelf hobby, baby en kleuteren alle voorlichtingsinstanties. Wij brengen u daarheen en zorgen dat u weer thuis komt. De busreis inclusief de entree kost u slechts f 32,50. Wij rijden op zaterdag 16, dinsdag 19 en vrijdag 22 april a.s. Op onze kantoren van de Scheldebode (Torenstraat 5 te Vlissingen en het Nieuwsblad voor de Bevelanden (Klok- straat 1 te Goes) kunt u boeken! U dient bij het boeken ook op te geven op welke dag u mee wilt. De opstapplaatsen zijn: Stadhuisplein Vlissingen om 8.00 uur; aan de brug Oost-Souburg om 8.10 uur; station Middelburg om 8.20 uur; Westxval Goes om 8.35 uur en aan de Uitkijk te Kruiningen om 8.45 uur. 64-34

Scheldebode | 1983 | | pagina 1