Vrouwen van 55 en ouder zijn welkom in Schuttershof Tien scholen doen mee aan spel Nederland-Kikkerland Zeeuwse films in première Vakantie-info markt voor alleen staande ouders Binnenkort begint bouw Westduin Budget Hotei Ons Zeeland" en „De Zeeuwse Babbelaar" vieren uitgebreid hun lustrum Open avond weduwen en weduwnaars Met de bus naar Doe Maar Reductie „Zeeland op maat" Wie verloor papegaai? Cursus bridge in Stromenwijk Recepten Lezing over oceanografisch onderzoek Vervoerskantoor Drumfanfare Alpha geeft zaterdag eerste uitvoering verhuisd naar Goes Lezing over antieke tegels SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 16 MAART 1983 209 VLISSINGEN - Om het zwemmen in Nederland te stimuleren voeren de vijfenzestig Sportfondsen- baden dit jaar de actie Nederland-Kikkerland. In dit kader zijn er deze zomer spelwedstrijden voor schoolkinderen en hun onderwijzers. De nationale eindronden van de spelen zullen in augustus en september in de t.v.-uitzending van de NCRV te zien zijn. MIDDELBURG - Sinds enkele maanden staat het Dienstencentrum Schut tershof in de Schuttershof straat in Middelburg op za terdagmiddagen open voot vrouwen van boven de vijf envijftig. Als ze het dien stencentrum binnenko men, is het meteen de eerste deur rechts. De koffie is klaar en de theepot staat op het theelichtje. Het is een soort ontmoetingsmiddag die van halfdrie tot halfvijj duurt. Meestal ontvangt me vrouw Koulman de gasten. Na het boodschappen doen, druppelen de vrouwen er een voor een binnen. „Er is vooral in de weekeinden voor ouderen iveinig te doen. Ze lopen wat doelloos rond in de stad, maar voor al vrouwen gaan niet snel een café in", verduidelijkt mevrouw Koulman de ont moetingsmiddag. Het dienstencentrum is doordeweeks in bezit van de mannen die er kaarten of biljarten in de mooie biljartzaal. Vrouwen spelen nauwelijks een rol in het „vrije soosgedeelte", wel zijn ze in groten getale aanwezig bij andere activi teiten, zoals volksdansen, bridge of kegelen. Daar zijn mannen dan weer niet bij. Vrouwen kunnen nu dus op de zaterdagmiddag over het dienstencentrum be schikken. Er liggen stapels tijd schriften en boeken voor ze klaar, maar ook spelletjes als scrabble, kaart en de sjoelbak. Er zijn nogal wat alleenstaande vrouwen on der de bezoeksters. Naarma te de mensen ouder wor den, blijven er namelijk meer vrouwen over, omdat mannen gemiddeld enkele jaren eerder dood gaan. Een bezoekster verklaart haar gang naar het dien stencentrum dan ook uit haar hoop er andere men sen te ontmoeten. „Je loopt in een stad stikvol mensen, maar dan loop je nog al leen". De koffie kost er zestig cent en de thee vijftig. Vrouxven die eens bij het dienstencentrum langs willen gaan, zullen daai niet over kunnen vallen. nnaMMTflDpsvn?! VLISSINGEN - Het ziet er naar uit dat binnenkort kan worden begonnen met de bouw van het Westduin Budget Hotel, dat ongeveer op de plaats komt van café Huvers, op de grens van Vlissin- gen en Koudekerke. Eigenaar E. Izeboud uit Vlissingen heeft de „moeizame periode van procedu rele en financiële perikelen achter de rug en hij hoopt het gebouw in mei 1984 in gebruik te kun nen nemen. Izeboud zal er dan met rond de twintig medewerkers aan het werk gaan. Het hotel, ont worpen door het Vlissingse ar chitectenbureau Wisse-Tuin- hof-Slemmer, wordt gebouwd door bouwbedrijf Flipse uit Koudekerke. Er komen in to taal vierentachtig tweeper soonskamers met balkon, dou che of bad en apart toilet, ra dio, kleurentelevisie en tele foon. Een flink aantal kamers krijgt een nis, zodat verblijf met twee kinderen mogelijk wordt. Er komt binnen een zwem bad dat 's zomers door middel van schuifpuien een verbin ding met het zonneterras krijgt. Het hotel zal verder voorzien zijn van een ruime lounge met bar, een restaurant en twee zalen die door geluids dichte wanden desgewenst in vieren kan worden verdeeld. Op het hotelterrein komt een tennisbaan, een ruime speelwei, en een openlucht- barbecue. De aanleg van een midgetgolfbaan wordt nog be keken. De toegangen tot het hotel zullen geschikt gemaakt worden voor invalide mensen. Izeboud denkt vooral aan te trekken toeristen, zakenmen sen en congres- of seminar deelnemers. Zij zullen voor een tweeper soonskamer 105.- tot 125.- inclusief ontbijt moeten beta len. De lessen, voorlopig tien, zullen steeds gegeven worden op de woensdagmorgen. De cursus is een initiatief van de Stichting Welzijn voor Oude ren in samenwerking met de Open Club voor ouderen in de Stromenwijk. Voor inlichtingen kan men terecht bij mevrouw Klap, Zandkreekstraat 28, telefoon 25937. MIDDELBURG - De groep weduwen en weduwnaars die via het Middelburgse FIOM bij elkaar zijn gekomen, hou den dinsdag 22 maart een ken nismakingsavond in het ge bouw van Jeugd en Gezin aan de Londensekaai 39 in Middel burg. De bedoeling is dat mensen die hun levenspartner zijn kwijtgeraakt en daar nauwe lijks over kunnen praten eens met de groep kennis komen maken. Zo ontstaat de moge lijkheid met mensen te praten die veel problemen uit eigen ervaring kennen. De kennismakingsavond be gint om halfacht. Wie vooraf meer inlichtingen wenst, kan bellen naar het FIOM-Zee- land, 01180-27311. WflSfsllajaswD Lou Wielemaker van het sportfondsenbad Vlissingen: „We zijn al twee jaar bezig met de voorbereidingen voor deze actie en ik geloof dat de spelvorm, waar uiteindelijk voor gekozen is, erg leuk is voor de jongeren. Alle scholen in Vlissingen hebben een uit nodiging gehad om aan de wedstrijden mee te doen en ook de scholen uit Valkenisse." Een aantal scholen heeft het echter af laten weten, omdat men geen tijd had. Het is een buitenschoolse activiteit en veel scholen hadden al te veel activiteiten op het programma staan. Uiteindelijk hebben ze ven scholen uit Vlissingen en drie uit Valkenisse voor de wedstrijden ingeschreven, al dus Wielemaker. „Het is de bedoeling dat de leerlingen van de vijfde en zesde klassen teams vormen, bestaande uit vijf jongens en vijf meisjes, één onderwijzer en één onderwijzers. De teams komen op zaterdag 23 april uit in de plaatselijke wedstrijd. Tijdens de vrije zwemuren op woensdagmiddag en maan dagavond trainen de teams nu al, om straks zo goed mogelijk uit de bus te komen." De wedstrijden bestaan uit drie onderdelen: een banden race, een hindernisbaan met estafette en een skippyballen- race. Behendigheid en groeps- samenwerking spelen bij deze wedstrijden een grotere rol dan het snel kunnen zwem men. De beste teams komen dan in mei weer uit in de re gionale finale en vanaf 1 juni is de landelijke eindronde, met op 24 augustus de finale in Haarlem. Wielemaker: „De actie slaat enorm aan bij de jeugd, maar daarnaast willen we ook de ouders en andere jongeren, die GOES/ MIDDELBURG - Vol gende week, op dinsdag 22 maart, gaan de Zeeuwse films „Nog net niet te laat" en „Zee land op maat" in première. De presentatie wordt gehouden in de Schouwburg aan het Mo lenwater te Middelburg. Om 16.00 uur zal commissa ris der koningin, dr. C. Boer- tien, een inleidend praatje houden. Daarna komt de in terprovinciale milieufilm „Nog net niet te laat" op het scherm voor de genodigden. Om 16.35 uur speelt het Zeeuws accordeonsextet onder leiding van Ger Blom. Om 16.50 uur gaat de film „Zeeland op maat" in première". „Nog net niet te laat" is een film over het mi lieu en hoe wij er mee omgaan. De vervaardiging was een ini tiatief van de gezamenlijke provincies. De film is een ver volg op „Mensenwerk", een rolprent van enkele jaren ge leden. Bij het initiatief heeft het openbaar lichaam Rijn mond zich later aangesloten. Het voormalige departemenet van volksgezondheid en mi lieuhygiëne heeft een bijdrage in de productiekosten ver leend. „Nog net niet te laat" geeft schokkende beelden van de vervuiling van ons milieu op verschillend gebied als gevolg van onnadenkendheid, slor digheid en ook wel opzet. Maar de film wil ook aantonen dat de situatie niet hopeloos hoeft te zijn als wij allen ervan overtuigd zijn dat er oplossin gen en mogelijkheden bestaan voor een goed beheer van ons leefmilieu. „Zeeland op maat" heet de film die vele kanten van de ruimtelijke ordening in onze provincie belicht. Maar voor dat deze aspecten aan de beurt komen wordt ingegaan op de vraag wat ruimtelijke orde ning in ons land betekent en inhoudt. In deze film wordt op een speelse manier aandacht gevraagd voor knelpunten en geslaagde voorbeelden van ruimtelijke ordening, op grote en kleine schaal. Het bekende drieluik, wonen, werken en ontspannen, wordt op ver schillende manieren belicht. Beide films zijn-naar een script van Bert Kroon-ver- vaardigd door Toonder Gee- sink Multifilm. Peter Alsem- geest regisseerde de milieu film, Gerard van Zalinge de ruimtelijke ordening-film. niet aan de wedstrijden deel nemen, proberen naar het zwembad te krijgen. Dit doen we door middel van een reduc tie op de zwemtarieven. Tot 30 april kan men nu een tienba- denkaart kopen, waarop men in plaats van tien, dertien keer kan gaan zwemmen. Ook voor gezinnen is een speciale reduc- tiekaart verkrijgbaar. Met de tienbadenkaart kan men ook vanaf 14 mei in het buitenbad terecht. Deze actie loopt al een paar weken en er hebben al veel mensen gebruik van ge maakt. Mensen die je anders alleen op de tribune zag tij dens de zwemlessen gaan nu met hun kinderen samen vrij- zwemmen. We hopen dat, als ze eenmaal ontdekt hebben hoe plezierig het kan zijn, ze dit blijven doen." Naast deze actie gaan ook de gewone zomeractiviteiten in het zwembad in Vlissingen ge woon door. De zwemvierdaag- se, die al voor de achtste keer gehouden wordt, is dit jaar erg vroeg, namelijk eind mei-be gin juni. Ook worden er dit jaar jeugdwedstrijden gehou den, die georganiseerd zullen worden door het Nederlands Olympisch Comité. Deze zijn op vrijdag 3 juni. Vrijdag 24 en zaterdag 25 juni wordt weer de jaarlijkse zwemmarathon ge- VLISSINGEN - In de perio de van 2 tot 9 maart zijn bij de gemeentepolitie te Vlissingen de volgende voorwerpen aan gegeven: rechter donkerblau we dameshandschoen; rechter zwart/gele kinderwant; brui ne gebreide handschoen; licht bruine rechter dameshand schoen; suède ceintuur; bord. rode portemonnee; zwarte portemonnee met o.a. sleutel; linker blauw/gele kinder laars; kleine sleutel; Lipssleu- tel; sleutel aan hanger; tas. Aangegeven dieren, in asiel: wit met zwarte ruwharige reu; zwarte Labrador; Cypers rood poesje. Bij particulier: groene papegaai. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00-12.00 uur, 14.00-16.00 uur. In dezelfde periode zijn bij de gemeentepolitie te Oost- Souburg aangegeven: zwarte met wit en blauw afgezette skai handschoen; oranje ring map. MIDDELBURG - Woensdag 30 maart wordt van drie tot acht uur een vakantie-infor matiemarkt gehouden voor al leenstaande ouders en kinde ren in het pand van Fiom- Zeeland aan de Loskade 17 in Middelburg. Centraal op deze vakantie- markt staan de mogelijkheden van het samen op vakantie gaan en het organiseren van gezamenlijke activiteiten in de vakantieperiode. Dat kan zijn het met andere alleenstaande ouders huren van een vakan tiehuisje, deelnemen aan een busreis of samen gaan kampe ren. Ook wordt aandacht ge schonken aan kindervakantie- mogelijkheden. Er is ook veel informatie te verkrijgen over de verschillende vakantiemo gelijkheden, zoals groeps- en individuele reizen, creatieve, sportieve en educatieve va kanties, kamperen en trek tochten. De toegang is gratis. MIDDELBURG - Inwoners van de Stromenwijk in Mid delburg die 55 jaar of ouder zijn, kunnen meedoen aan een cursus bridge. De cursus be gint vandaag om tien uur in de Ontmoetingskerk aan de Oos- terscheldestraat. GOES - Het gesproken weekblad „Ons Zeeland" en het 14-daags magazine „De Zeeuwse Babbelaar" gaat op zaterdag 19 maart het respectievelijk 10- en 5-jarig bestaan feestelijk vieren in de L.T.S aan de Bergweg in Goes. Deze bij eenkomst begint om half- elf 's morgens. Tijdens het ochtendpro gramma wordt onder an dere ten gehore gebracht het klankbeeld „Tien jaar regionaal gesproken week blad". Drs. Hietkamp, hoofd van het bureau Zeeland van het ministerie voor Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur zal daarna een cassettekopieerapparaat aanbieden. Ook zal het MIDDELBURG - Woensdag 16 maart a.s. zal dr. W.F. Prud'homme van Reine van het Rijksherbarium te Leiden een lezing houden voor het Natuurkundig Gezelschap over het onderwerp „Expedi ties met het oceanografisch vaartuig Hr. Ms. Tijdeman". Dat gebeurt in de Schakel, eerste exemplaar worden uitgereikt van de wer vingsfolder ten behoeve van de eerstelijnsgezond heids- en maatschappelij ke zorg. Na een broodmaaltijd wordt in de middaguren een quiz gehouden tussen lezers en medewerkers van Radio Walcheren (omroep voor zieken, bejaarden en gehandicapten) gevolgd door een cabaretprogram ma. Het gesproken weekblad „Ons Zeeland" is ontstaan door een initiatief van de toenmalige Contactcom missie voor visueel gehan dicapten. Radio Walche ren, dat toen reeds in deze regio eigen radioprogram ma^ verzorgde in zieken en bejaardentehuizen, bood spontaan zijn mede werking aan via technici en nieuwlezers. OOk de Nederlandse blindenbibliotheek ver leende assistentie. Men heeft nu zo'n 250 abonnees. De krant komt als cassette in de bus. Naast algemeen Zeeuws nieuws en specifiek nieuws uit de regio wordt ook aan dacht besteed aan sport en rechtszaken. In totaal wordt op deze manier een cassette van 2x45 minuten volgepraat. Twee keer per maand krijgen de abonnees een Bachtensteene 14, Middelburg. In 1975 startte een nationaal programma voor oceaanon der zoek bestaande uit een aantal onderzoeksprojecten op het gebied van de fysische en chemische oceanografie, ma riene geologie en geofysica alsmede mariene biologie. Een van de grootste projecten van dit programma is het CAN- CAP-project (Canarische extra cassette toegestuurd van „De Zeeuwse Babbe laar". Daarop worden ach tergronden van Zeeuwse zaken belicht (interviews onder andere met hen die in het nieuws zijn ge weest), reportages en op tredens van Zeeuwse ko ren en orkesten. Tevens worden typische Zeeuwse recepten onder de loep ge nomen. De kosten voor een abonnement zijn laag, om dat men met veel vrijwilli ge krachten werkt. Voor minimaal 15 gulden per jaar ontvangt men 52 uit gaven van „Ons Zeeland" en 24 edities van „De Zeeuwse Babbelaar". eilanden, Kaap Verdisch ge bied). Sedert 1976 worden daar on derzoekingen uitgevoerd met Hs. Ms. Tijdeman. Tijdens de lezing zullen vooral de ma- rien-biologische onderzoekin gen aan boord van het schip en op de eilanden worden belicht. Het begint om acht uur. VLISSINGEN/ MIDDEL-BURG - Wie vrijdag 18 maart het concert van Doe Maar wil gaan zien in Roosendaal, kan daar heen met een speciale bus van de streek VVV Zuid Beveland. Om zes uur vertrekken de bus sen en om ongeveer halfeen is men weer terug. Inmiddels zijn er al vijf bussen volgeboekt. Naast Doe Maar treden deze avond ook de popgroepen Noodweer en de Polle Eduard Band op. De kosten voor de reis inclusief de toegangskaart be dragen f 27,50. Wie zelf ver voer heeft kan ook voor zestien gulden alleen een toegangs kaartje kopen. Voor inlichtin gen kan men terecht bij de VVV-kantoren in Vlissingen en Middelburg. VLISSINGEN - De vorig jaar opgerichte drumfanfare Alpha uit Vlissingen geeft zaterdag 26 maart haar eerste uitvoering in hotel Britannia in Vlissingen. Als gasten treden de meisjes van het majorettenpeleton The Young Stars uit Souburg op. Het optreden begint om acht uur, de toegang is gratis. Na af loop kan men dansen, de muziek wordt dan verzorgd door disco van de Sande. houden, een twaalfuurs zwemfestijn. MIDDELBURG - Het EVO- regiokantoor in Middelburg is snds 11 maart gesloten. De EVO (Algemene Verladers en Eigen Vervoer Organisatie) is met ingang van 14 maart in Goes gevestigd aan de Zonne bloemstraat 46. Het telefoon nummer is nu 01100-30866. VLISSINGEN - Donderdag 17 maart om acht uur begint de heer W.P. Jacobs, oud-le raar van de H.B.S. Vlissingen, een lezing in het Vlissingse museum over antieke tegels. De lezing, met dia-verto ning, belicht de Nederlandse tegel in alle verscheidenheid. In de pauze is er gelegenheid documentatie over tegels te bekijken. Men kan ook tegels meebrengen en daar vragen over stellen bijvoorbeeld over ouderdom, betekenis van de voorstelling en fabricage. Toegang voor leden is gratis, niet-leden twee gulden. Toe gangskaarten kunnen vooraf telefonisch besteld worden of aan de balie van het Museum afgehaald worden.

Scheldebode | 1983 | | pagina 9