Oud en nieuw bijeen in fotoboek over Vlissingen Weer jeugdkamp in Noord-Brabant Vereniging houdt informatieve middag over Centraal Wonen Inspraakavond opknapplan Scheldestraat en omstreken Informatie-avond over Bhagwan in Middelburg Johannes Passion van Oratorium vereniging en Gewestelijk Orkest Welzijnscommissie bijeen over welzijnsprogramma Avond rond geloofsbeleving Weduwen en weduwnaars maken kennis Open dag Vrije School SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 2 MAAH1 1983 213 Woltershuis 9**2s CURSUS BLOEMENSCHIKKENI IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1 EUruiter Grote keus in literatuur over: sport sportgeneeskunde blessurepreventie OOST-SOUBURG - De Vlissingse coöperatieve vereniging Centraal Wonen houdt zaterdag 5 maart voor de leden en andere belangstellenden een informatieve middag in de Zwaan in Oost-Sou burg. Het begint om half drie. Ouders van Nu vraagbaak In deze succesvolle serie verschijnen binnenkort 6 nieuwe deeltjes! ^SsnK#' Zomerkamp De sopraan Hilary Reynolds MIDDELBURG - Zaterdag 12 maart verzorgt de Graio- riumvereniging Tot Oefening en Uitspanning een uitvoe ring van de Johannes Passion van Bach in de Middelburg se concertzaal. Het concert begint om acht uur. Als solisten iverken mee Hilary Reynolds, Margareth Beunders, Hein Meens, Jos van de Lans, Lieuwe Visser en Harry van de Kamp. Het Gexvestelijk Orkest voor Zuid- Holland begeleidt het koor en de solisten. Instrumentale solisten zijn Tijn van Eijk op het orgel en Nelly Duin op de viola da gamba. MIDDELBURG - Vrijdag avond 2 maart wordt er in het Surati Rajneesh Meditatie Centrum aan de Singelstraat 45, een informatie-avond ge houden over het werk en de meditaties van Bhagwan. Dit vanwege het feit dat er bij nogal wat mensen vragen leven over deze beweging. Op de avond zelf zal een mede werker van het Centrum uit leg geven over Bhagwan en zijn werk in de nieuwe com mune in Oregon, V.S. en over enkele van de ruim honder- dacht meditaties, die hij sa menstelde. Na de inleiding vertoont men een video-opna me van een van de lezingen die Bhagwan hield, toen hij nog in Poona, India, leefde en werkte. De titel van deze tape is: „Mind is a cunning fellow", hetgeen zoveel betekent als: onze gedachten zijn slimme jongens. De tape geeft een beeld van Bhagwans manier van vertellen en de reacties van zijü volgelingen daarop. De avond wordt besloten met het beantwoorden van vragen. Aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis. Op zondag 6 maart wordt er in de ruimte van het Meditatie Centrum een Meditatiedag ge houden. Deze dag, die om 8.00 uur begint en om 19.00 uur ein digt, zal in het teken staan van een aantal meditaties van Bhagwan, die daadwerkelijk beoefend worden. Hiervoor is overigens geen ervaring met mediteren vereist. Een video tape en een geluidstape met lezingen van Bhagwan com pleteren de dag. De prijs voor deze dag is ƒ50,-, maaltijden inbegrepen. Wegens de ruime belangstelling voor deze dag is het raadzaam dat men zich van tevoren opgeeft: Surati Rajneesh Meditatie Centrum. Singelstaat 45, Middelburg, tel. 01180-38198. Het Buut heeft besloten de bingo-avonden voor volwasse nen uit te breiden. Nu staat al vast dat er bingo kan worden gespeeld op maandag 7 maart, 28 maart, 18 april, 16 mei, 6 ju ni en 20 juni. Verder zijn er avonden op de zaterdagen 19 maart, 9 april, 7 mei en 28 mei. Alle bingo-avonden beginnen om halfacht. Ook in de paasvakantie is Het Buut geopend. Elke dag is er dan kinderopvang van halfnegen tot twaalf uur. Dit is bedoeld voor de kinderen van werkende ouders. In Het Woltershuis is iedere vrijdagavond soos voor jonge ren van dertien tot zestien jaar. Naast disco worden er ook droppings, filmavonden en dergelijke gehouden. Zater dagavond is er een jongeren- soos voor jongeren van zestien jaar en ouder. In uw omgeving te: VLISSINGEN in de Rijks- scholengem. „Schelde- mond", Brouwenaarstraat 2. Aanvang: ma. 14 maart 1983. Tevens in MIDDELBURG. De wekelijkse cursus bloemen- schikken staat onder leiding van een ervaren en bevoegde leerkracht. De cursus bestaat uit 8 lesavonden. Ma iedere les van 19 30 - 21.30 uur nemen de deelnemers een fraai bloemstuk mee naar huis Het cursusgeld bedraagt f 156.-, in clusief bloemen en het matenaal, als mede een cursusboekje, de cursus •s dus volledig verzorgd. In september start ook nog de vestigingsopleiding bloemenschik- ken en binden (bloemist-winkelier) Opgave binnen 10 dagen dooreen (brief)kaart te zenden aan Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwas senen (SBOV), Sir Winston Churchill- weg 2,2251 CX VOORSCHOTEN. Gaarne duidelijk uw naam, adres en cursusplaats vermelden. Na opgave [ontvangt u een bevestiging. Voor informatie en/of opgave: Bel 01717-2010* VLISSINGEN - Donderdag 3 maart om half acht begint in Bachten Komme in Vlissingen een informatiemarkt en inspraakavond over het rehabilitatie-uitvoeringsplan Scheldestraat en om geving. De inspraakdiscussie wordt geleid door de wethouder van stadsvernieuwing Willem Wisse. Het opknapplan gaat in grote lijnen uit van het behoud van het karakter van de wijk. Nieuwbouw behoort daarbij tot de mogelijkheden. Een deel van het plan bestaat eruit par ticulieren te stimuleren hun eigen woning in de buurt op te knappen. De buurt kan er al leen maar op vooruit gaan als die woningen er ook goed uit zien. De gemeente wil daarbij aansluiten met plannen voor de herinrichting van de stra ten in overleg met de bewo ners. De Scheldebuurt is met uit zondering van de Scheldes traat een echte woonbuurt. Dat betekent dat er geen door gaand verkeer door de buurt zou moeten komen. Dit is ech ter maar theorie want er be staan zogenaamde sluiproutes voor het autoverkeer via de Hobeinstraat en het oostelijk deel van de Glacisstraat en de van Dishoeckstraat. De Van Dishoeckstraat is bovendien nog extra druk om dat het verkeer van en naar de Schelde hierdoor gaat. In het ontwerpplan is een „weer stand" voor auto's in de Gla cisstraat opgenomen en ook in de Hobeinstraat komt een zo genaamde autostop. Wel zijn een aantal fietsrou tes in de plannen opgenomen, deze zouden moeten worden aangelegd in de vorm van vrije fietsbanen. Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 VLISSINGEN - Over vijftig tot honderd jaar krijgen fotoboeken die in deze tijd van een stad zijn gemaakt een extra waarde. Het stadsbeeld zal er tegen die tijd onherroepelijk an ders uitzien dan nu, zodat de foto's niet meer gewoon dat huis, die straat of dat silhouet tonen, maar een beeld geven van „hoe het was". Of de foto's goed of slecht zijn, doet er nauwelijks toe; ze roepen herinneringen op aan dingen die er niet meer zijn. Foto's, die nu nauwe lijks weerklank vinden, zullen dan met gevoelens van vertedering, weemoed, nostalgie of vreugde wor den bekeken. Dat maakt voor een groot deel het succes uit van foto boeken over het verleden. De mensen lijken er niet genoeg van te kunnen krij gen. De Vlissinger Jac. Schoenmaker heeft daarom nog een nieuw fotoboek over zijn woonplaats dur ven maken. Het is niet helemaal ver gelijkbaar met andere boe ken, omdat Schoenmaker doorgaans foto's van de huidige situatie toont naast de oude platen. Het boek heet dan ook „Vlissingen, veranderd gezicht 1900- 1982". Schoenmaker is bij het uitzoeken van de foto's zoveel mogelijk uitgegaan van foto's die nog niet eer der zijn gepubliceerd. Het resultaat is een xrriendelijk ogend boek, waarin straat voor straat en plein voor plein die stads delen een beurt krijgen die er niet meer zijn en dat zijn er in Vlissingen nogal wat. Het loopt van de bedrijvig heid in en om de Visserha ven tot de enorme brand bij de Nederlandsche Petro leum- en Asphaltmaat- schappij aan de Binnenha ven in 1924, de watersnood in 1906 tot de Houtkade, waaraan een zeeschip ligt dat boven het van Dis- hoeckhuis uittorent. De fo to's van nu zijn gemaakt door Jan Jobse. Vlissingen, veranderd ge zicht 1900-1982, 27.50, uit geverij Technipress Gronin gen. torren «jtógen enkelen Centraal Wonen is een vereni ging die al enkele jaren bezig is met een woonplan voor mi lieuvriendelijke huizen dat op woongebied afwijkt van de eigen-huis, eigen-tuin en eigen-gezin-filosofie van de gebruikelijke woningbouw. Het plan is nu zover gevorderd dat de gemeente Vlissingen een ontwerp-bestemmings- plan gereed heeft. De huizen - niet meer de ge ruchtmakende pyramidewo- ningen, al lijken ze daar deels nog wel op door het handha ven van een schuine zijde - moeten komen in Groot-Abee- le bij Souburg. Tijdens de informatie-mid dag komen drie sprekers een en ander vertellen. Hans Du- pree zal 't hebben over ener gie, waaronder natuurlijk de electriciteit van de windmo len. De bioloog Theo de Kogel, zelf lid van Centraal Wonen behandelt de ecologische as pecten van de nieuwe woon vorm en Lecien de Putter, de architect van de huizen, neemt de verschillende mogelijkhe den van zijn huizen onder de loep. Na de pauze kan er dan over een en ander worden gediscus sieerd. Mogelijk zullen er ook nog wat filmpjes over het ge zamenlijke wonen te zien zijn. Na een maaltijd is er gelegen heid om wat informeler infor matie uit te wisselen. is een serie voortreffelijke boekjes boordevol handige tips voor uw gezin. Onder redactie van Rita Kohnstamm. Overal verkrijgbaar. Zwangerschap van week tot week (zwangerschap eri babyverzorging) Nog bij moeder thuis (peuters en kleuters) Van top tot teen (medische voorlichting) Grote kinderen, grote zorgen? (school kinderen en pubers) Veiligheid zit in een klein hoekje (voor komen van ongelukken) Misverstanden in een huwelijk (man vrouwrelatie) MIDDELBURG - De groep van weduwen en weduwnaars in Zeeland houdt dinsdag 22 maart een kennismakings avond in het gebouw van Jeugd en Gezin aan de Lon- densekaai 39 in Middelburg. Het valt voor de meeste mensen niet mee om na het verlies van een partner alleen verder te gaan. Het kan dan wel eens goed doen met andere mensen, die dit ook hebben meegemaakt, te praten. De groep wil deze mensen een mogelijkheid bieden elkaar te ontmoeten. Niet alleen wordt er gepraat over de problemen, maar men kan er ook gezellig heid vinden door eens samen met anderen uit te gaan, bij voorbeeld naar het strand, de schouwburg, te winkelen of fietsen. Weduwen en weduwnaars zijn welkom. Meer inlichtin gen zijn te krijgen bij Fiom- Zeeland, telefoon 01180-27311. DE OUDE MARKT/KROMME ELLEBOOG De Oude Mark! omstreeks de eeuwwisseling. De Oude Markt omstreeks 1950. De rij huizen heeft plaats moeten maken voor de Hema. Bij hei huisje Hokt kwam men jjg de Kromme Elleboog, een pittoresk straatje, dat de verbinding vormde iusv.-n.dif Oude Mark en de Noordstraat VLISSINGEN - De werk groep Gemeentetoerusting, Uitgaande van de Hervormde gemeente en de Gereformeer de kerk in Vlissingen, houdt donderdag 3 maart een infor matie-avond rondom het the ma pluraliteit. Dit is het ver schijnsel van het voorkomen van zeer uiteenlopende ge loofsbelevingen in één kerkge meenschap. De avond wordt ingeleid door dr. Vlijn van de theologi sche faculteit van de Vrije Universiteit in Amsterdam. Hij is de schrijver van het boek „Samen erfgenamen, kiezen en delen" waarin hij dit verschijnsel beschrijft. De avond is in de Johanneskerk 3an de Bonedij kestraat 161 in Vlissingen en begint om acht uur VLISSINGEN - In het club huis Marnix in West-Souburg begint binnenkort een nieuwe cursus kleding maken. Het is op de maandagavond en op de donderdagmorgen. Eveneens begint binnenkort een cursus tekenen. Deze is op de donder dagmiddag en bestemd voor beginners. Het begint op 10 maart. Op initiatief van twee vrou wen uit Papegaaienburg is er ook een praatgroep opgericht voor volwassenen. Het is de bedoeling dat gepraat zal wor den over het milieu, gezonde voeding en andere zaken die deelnemers aankaarten. Men komt bijeen op de maandag middag van halftwee tot drie uur in Marnix. Voor inlichtin gen kan men bellen, het num mer is 67022. Het S.K.W. houdt ook deze zomer weer een jeugdkamp en wel in de week van 9 tot 16 juli. De kampen zijn bedoeld voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar. Men gaat naar het kampterrein De Blokhut in het Brabantse Nunen. Belang stellenden kunnen zich opge ven bij Het Buut aan de Beat- rixstraat in Vlissingen. Binnenkort begint er ook een cursus batikken. Dat is een Oosterse techniek om stof fen te verven. De cursus is op de woensdagochtend vanaf tien uur. Er is kinderoppas aanwezig. Belangstellenden kunnen zich opgeven. Het te lefoonnummer is 14660. MIDDELBURG - De Vrije School Zeeland aan de W. Arondeusstraat 59 in Middel burg houdt zaterdag 5 maart een open dag onder het thema „De Vrije School, een ant woord op vragen van deze tijd". „De Vrije School beoogt geenszins een pasklaar ant woord te geven en allerminst het enige antwoord, maar wel wil zij, vanuit haar menskun- dige visie, een richting wijzen, waar moed kan worden ge vonden om te blijven werken aan de toekomst", aldus deze school. De heer Wiechert, le- -r§ar aan de Vrije School Den Haag, zal in een lezing aan de hand van het leerplan boven staande toelichten. De dag begint om 10.00 uur met deze lezing. Daarna zijn er openbare lessen en een boe kentafel, voor „overblijvers" is er een lunch. De dag wordt af gesloten om 15.00 uur. Aan sluitend op de Open Dag zal er een lezingencyclus zijn over het Vrije School-onderwijs en wel in Middelburg in de school op 7,14 en 21 maart en in Vlis singen Vormingscentrum, Kasteelstraat 147, op 9,16 en 23 maart. Onder meer zal worden ge sproken over het ontwerpwel- iijnsprogramma 1983. 1945 SchÜdn'achiKio lalt' ven, vowjI voor de loensten een ieuke fee /«nswaardigheid vorm den 1952 MIDDELBURG - Donder dag 3 maart is er in de ma- uettekamer van het Middel- urgse stadhuis een vergade ring van de Commissie Speci fiek Welzijn. De vergadering begint om halfnegen.

Scheldebode | 1983 | | pagina 13