VERKEERSINSTRUKTIE Actief Continental Donders Driegen Hameeteman van Horssen van de Hurck van de Ketterij Koetsenruijter Sandee Schout Stenhuis Vaane de Wilde Wolf U zoekt een goede rijschool? Dan een Selekt rijschool voor alle opleidingen Aangesloten bij SELEKT verkeersinstruktie: Pfaff Synchrotronic 1229 Bouwbedrijven zijn zo goed als de tevredenheid die zij achterlaten schoonmaaktijd breekt aan vergunningen en subsidies aan te vragen onderhoudskosten Florizoone Electronic Research Welke zonwering? HOLLAND INTERNATIONAL De Selekt rijschool biedt U PUZZELWINNAARS Nw. Vlissingseweg 236 Middelburg Westerzicht 456 Vlissingen Noordweg 292 - Middelburg Noorderbaan 77 W-Souburg Middelburgsestr. 79 Koudekerke Nw. Vlissingseweg 172 Middelburg Diezestraat 45 Esdoornstr. 4 Boul de Ruijter Schuttestraat 11 O-Souburg O-Souburg Vlissingen Koudekerke tel. 01180-14942 tel. 01184-64660 tel. 01180-36926 tel. 01184-63344 tel. 01185-1977 tel. 01180-26641 tel. 01184-62227 tel. 01184-61203 tel. 01184-13680 tel. 01185-1592 Oosterscheldestr. 125 Middelburg Berkenstraat 330 Mastgatstraat 28 O-Souburg Middelburg Nieuwe Haven 13-15 Middelburg Dongestraat 49 1= schakel wagen 2=automaat 3=motor 4=vrachtauto 5=caravaninstruktie O-Souburg Opleiding in: tel. 01180-25387 tel. 01184-71219 tel. 01180-16893 tel. 01180-25829 tel. 01184-61915 1+3 1 1+4 t 1 1 1+3 1 1 1 1,3,5 1 1 1,2,5 1+2 1 schakelwagen automaat motor vrachtwagen, autobus caravaninstruktie bromfietscursus chauffeursopleidingen theorielessen rijtest voor gevorderden 1Vakbekwame instrukteurs. 2. U krijgt les van dezelfde instrukteur in steeds dezelfde auto. 3. Lesauto's die geschikt zijn voor instruktie betreft formaat en handelbaarheid. 4. Uw vorderingen worden bijgehouden op een instruktiekaart. 5. Duidelijke voorlichting over Uw vorderingen en tijdstip van examenaanvraag. 6. Garantie dat het examen op tijd wordt aangevraagd. 7. Als de leswagen voor of tijdens het examen defekt raakt, krijgt U een gratis examen en 3 rijlessen gratis. VLISSINGEN - RITTHEM - KAPELLE - BIEZELINGE Het voorjaar nadert. Loopt U rond met plannen voor veranderingen aan uw huis? Dan is het nu tijd om contact op te nemen, om vroegtijdig de benodigde Maak nu gebruik van de aftrekregeling uitgevoerd door een erkend bedrijf. Voor al uw ONDERHOUDSWERK, VERBOUWINGEN, RENOVATIE BOUWBEDRIJF Waardekensstraat 43 01102-1309 BOUWBEDRIJF Dorpsstraat 19 01184-62440 Reisburo van Fraassen INFORMA WALCHEREN PAG. 3 Meer dan 1000 verschil lende-uitvoeringen indus trie-naaimachines voor de jconfectie-, leder- en [schoenindustrie worden in de Pfaff-fabrieken in Kaiserslautem (Bondsre publiek Duitsland) gefa briceerd. Pfaff heeft dus ervaring! Systematisch worden alle belangrijke technische vindingen en snufjes, die ook voor de zelfmaakmo- de van belang zijn, ook bij de Pfaff-huishoudnaai- machines toegepast. Im mers wat voor de indus triemachine noodzakelijk en vereist is, wordt voor de huishoudnaaimachine een extra pluspunt en dan is zij in verhouding tot haar prestatie niet meer te kostbaar en dus betaal baar. Daardoor is deze nieuwe Pfaff-huishoudnaaima- chine de Pfaff Synchro tronic 1229 een samenspel van uitgebalanceerde techniek en functioneel verantwoorde elektroni ca. Deze nieuwe Pfaff Synchrotronic 1229 heeft ook het ingebouwde dub bel stoftransport - voor Pfaff exclusief - als enige huishoudnaaimachine ter wereld, van bijzonder groot belang bij het ver werken van gestreepte en 5eruite stoffen. Gelijktii- ig transport nl. van de stof zowel aan de onder als aan de bovenkant waardoor verschuiven van de stoflagen tot het verleden behoort. Als extra bijzonderheid heeft deze nieuwe Pfaff een originele gesloten in- dustrie-overlocksteek met aflocknaad. Gelijktijdig worden 2 lagen stof ge stikt, afgewerkt en als ex tra bescherming van de stoflagen nog een gesloten afwerk (aflock)naad. Een huishoudnaaimachi ne, welke door middel van electronica de vereiste doorsteekkracht ontwik kelt en zonodig tot 12 la gen jeansstof gelijktijdig stikt. Elektronische sig nalen zorgen ervoor, dat men tijdig wordt gewaar schuwd als de onderdraad bijna op is, dat er met machine kan wórden ge spoeld en dat het inge bouwde dubbel stoftrans port is ingeschakeld. De machine helpt u erbij, ontspannen en creatief uw zelfmaakmode te verwe zenlijken. Wat kiest u, een naaima chine met vlakke grond- plaat of met de vrije arm. Bij de Pfaff Synchrotronic 1229 geen moeilijke keu ze, want deze machine heeft beide mogelijkheden in zich verenigd. Deze nieuwe Pfaff Synch rotronic 1229 is met te vergelijken met enig an der model en merk naai machine: het is de aller beste van Pfaff!En vrij blijvende demonstratie bij de officiële Pfaff-dealer. L.T. Monfils, Weststraat 43, 4371 AG KOUDEKERKE. Corine van Ham De Stoppelaarstraat 1 4386 AM VLISSINGEN. N. Corbljn, Breeweg 49, 4335 AP MIDDELBURG. Bouwen is moeilijker dan de leek meestal denkt. Er is kennis van zaken, vak manschap en organisatie vermogen voor nodig. Wie ooit een wat grotere in greep in zijn woning heeft aangepakt kan zich dat nog wel herinneren. Hoe je eerst van alles en dan ook alles bij de hand moet hebben om tot je doel te komen. Een NVOB-aannemer heeft alle drie eigenschap- fen en ook de spullen in uis. Hij moet wel anders had hij nooit zijn aanne mersdiploma gehaald en een goede zaak opge bouwd. Zonder officiële diploma's en wettelijk voorgeschreven vesti gingspapieren kan een aannemer zich niet offi cieel vestigen. U moet bij een bouwopdracht beslist vragen naar het bezit van een vestigingsvergunning voor het uitoefenen van het aannemingsbedrijf op het gebied van de burger lijke en utiliteitsbouw (B en U). Daartoe dient de aannemer te zijn uitgerust met voldoende handels kennis, hij moet krediet waardig zijn en vakbe kwaam. Daarna komen de specia lisaties van de aanne mingsbedrijven, die vaak 22-8 27-1 r.OSQiS iC' erg veelzijdig zijn. Veel bedrijven werken vanuit de onderhoudsopdrach- ten. Zij besteden veel aan dacht aan de kleine op dracht, die later leidt tot zeer nauwe contacten tus sen klant en bedrijf. Een relatie, die het soms le venslang uithoudt. Daar toe moeten de bedrijven stabiel zijn en zelf ook een lang leven hebben. Jubile ren is binnen de organisa tie van bijna 6000 bedrij ven in Nederland aan de orde van de dag. Het is een bewijs dat deze ondernemingen niet zó kwetsbaar zijn, dat het riskant wordt om met hen te werken. Het is ook min der riskant om volgens vaste afspraken te werken en ook daarvoor kan men bij NVOB-bedrijven te recht. Een beetje zicht op wat er óchteróf gebeurt, nl. de zekerheid dat u niet zomaar met gebakken pe ren zit in plaats van met de verlangde kwaliteits- bouw proberen NVOB-le- den ook voor u in te bou wen. Wie gaat bouwen, verbou wen en gaat renoveren komt vroeg of laat bij een aannemer terecht. Wel licht zijn die plannen van uzelf en heeft u de ideeën vorm laten geven door een bekwaam architect. Hoe dan ook, op een bepaald moment schakelt u een aannemer in die de „pa pieren" plannen moet om zetten in vakkundige bouw. En u begrijpt: Met die bouw kunnen die plannen vallen of staan. Waarmee we maar zeggen willen kies vooral een aannemer van naam en faam. Kies een aannemer die niet alleen een goed vakman is, maar ook een tje die zijn verplichtingen nakomt. Ten opzichte van zijn werknemers, leveran ciers, belastingen en niet te vergeten tegenover u. Zo'n aannemer begeleidt u goed. Heeft een architect de bouwtekeningen gemaakt dan kan een aannemer aan de hand daarvan de aanneemsom bepalen. Heeft u de plannen wel in uw hoofd, maar nog niets op papier dan kan de aan nemer u op de goede weg helpen en zodanig dat daarmee meteen de bouw vergunning kan worden aangevraagd. En niet te vergeten: (eventueel) sub sidies. U ziet: de aannemer bouwt niet alleen, hij denkt ook met u mee en hij lost tal van problemen voor u op. Zekerheid voorop Bonafide aannemers hou den zich aan de uniforme .administratieve voor- 3-6 8-15 MH/.y waarden voor de uitvoe ring van werken (UAV) en de algemene voorwaarden uitvoering kleine aanne mingen (AVKA 79). Toegegeven: een hele mond vol en wat óns be treft mag u het meteen weer vergeten. Maar deze voorwaarden beschermen u tegen kwesties waar u misschien niet geheel bij stilstaat. Om een voorbeeld te noe men: kosten worden u van tevoren opgegeven zodat u achteraf nooit voor on aangename verrassingen komt te staan. Rijzen er toch problemen, dan be schikt u als opdrachtgever over makkelijk toeganke lijke rechtsmiddelen. Van het simpel te hulp roepen van de aannemersorgani satie tot een arbitrage rechtspraak toe. En let wel: geen enkele bonafide aannemer kan zich daar aan onttrekken. De aannemer heeft in het algemeen een CAR-verze- kering en een aansprake lijkheidsverzekering afge sloten. Bij een bouwwerk wordt immers risico gelo pen door ieder die erbij betrokken is, niet alleen door de aannemer, maar ook door de opdrachtge ver en de eventuele onder aannemers. De construc- tié all risks (CAR) verze kering dekt het risico voor de schade die aan het werk kan ontstaan. De aansprakelijkheidsverze kering dekt het risico van aansprakelijkheid tegen over derden. Conclusie: De erkende aannemer dient als vakman te wor den aangemerkt en heeft vaklieden in dienst. Hij maakt een begroting waardoor de kostenposten zichtbaar worden. Hij denkt met de opdrachtge ver mee als het om bespa ringen gaat en draagt al ternatieve' oplossingen aan. Hij kan door vak manschap en ervaring goed advies geven, weet de weg in het doolhof van subsidies en tegemoetko mingen en kan alle ver gunningen aanvragen. Hij werkt volgens een strak tijdschema, zorgt voor planning en goede voorbereiding en houdt de bouwtijd zo kort mogelijk zodat het aantal gewerkte uren belangrijk minder is dan wanneer een niet er kend bedrijf hetzelfde werk zou hebben uitge voerd. De erkende aannemer is verantwoordelijk voor de kwaliteit van het werk en aansprakelijk en aan spreekbaar na oplevering. Hij zal een zo groot moge lijke service bieden. Zijn goede naam als bonafide aannemer is hem veel waard. Bescherm u zelf en werk met zo'n wóre liefhebber en niet met een amateur. „Bij een insluiping in de woning van J. M. P. aan het Herdersland in de Middelburgse wiik Dau- wendaele is in ae nacht van donderdag op vrijdag omstreeks drie uur een be drag van zeshonderd gul den ontvreemd." .aldus een berichtje in de Provin ciale Zeeuwse Courant van 29 januari 1983. Uit dezelfde krant het volgen de bericht: „In een zomer woning van M. van D., aan de Scherpbierseweg te Groede zijn 5 ruiten ver nield. De schade bedraagt ruim 150,-". Dit is slechts een kleine greep uit het dagelijks aanbod van de regionale en landelijke dagbladen over insluipingen, inbra ken en vernielingen. Een groot deel van dergelijke vergrijpen wordt veelal niet eens meer in de ko lommen van de krant ver meld. Gezien het stijgend aantal inbraken en inslui pingen is het een logisch gevolg dat particulieren en bedrijven in de loop der tijd zijn overgegaan tot beveiliging van hun bezit tingen. Gebeurde dat in het begin nogal amateu ristisch, het bedrijfsleven heeft op adequate wijze ingespeeld op de behoefte aan beveiligings-appara- tuur zodat nu op profes sionele wijze kan worden voorzien in deze behoefte. Eén van deze uitsluitend in electronische beveili gingssystemen gespeciali seerde bedrijven is Flori zoone Electronic Re search, gevestigd in Vlis singen. Een jong, dyna misch bedrijf met drie vaste krachten in dienst en één part-time, dat op professionele wijze de mo gelijkheid biedt te kunnen kiezen uit het uitgebreide aanbod op het gebied van beveiligingssystemen Systemen met degelijke verbreek- of maakcontac- ten, radargevoelige syste men, een passief of actief infrarood-installatie, be veiliging door middel van een laserstraal, Florizoone Electronic Research ver zorgt vrijblijvend een of ferte en iedere potentïele klant krijgt een individu eel beveiligingsplan. Sys temen met ongekende uit- breidingsmogelij kheden Aansluiting op de meid- bank van de bewakings dienst behoort bijvoor beeld tot die mogelijkhe den of een combinatie van de surveillerende beveili gingsdienst met een elec tronische en bouwkundige Alle installaties zijn voor zien van een noodstroom- installatie en zijn tegen sabotage beveiligd. Naast de beveiliging van gebou wen is Florizoone Electro nic Research tevens gespe cialiseerd in het beveili gen van auto's, vrachtwa gens, motorboten en zeil jachten. Particulier bezit kan men reeds beveiligen voor de prijs van ruim achthon derd gulden. Aanvragen worden bij Florizoone Electronic, Research met discretie behandeld. M. Meulmeester Public Relations F.E.R. Wij zien de zon graag ko men, we kunnen er fijn van genieten, maar de zon kan ook dikwijls erg hin derlijk zijn. Bijvoorbeeld de vervelende zonnestra len precies in Uw gezicht als U aan tafel zit, veel te hoge temperaturen bin nenshuis of het verschie ten van gordijnen en meu bels. Nu kan men de ver velende aspecten van de zon zoveel mogelijk ver helpen door de aanschaf van zonwering, maar wat? Binnenzonwéring? of bui tenzonwering? Welke zon- Iwering U kiest hangt van de soort zonnestralen af die U het hoofd wilt bie den. Er zijn namelijk drie soorten zonnestralen: zichtbare stralen die het oog verblinden, infra-ro- de stralen die warmte af geven en de temperatuur doen stijgen en ultra-vio lette stralen die Kleuren 13-4 18-14 Met z'n allen kennen we (bijna) de hele wereld TERNEUZEN: Westkolkstraat 36, tel. 01150-12251 MIDDELBURG: Londense kaai 19, tel. 01180-27758 GOES: Voorstad 18, tel. 01100-20220 VLISSINGEN: Paul Krugerstraat 21, tel. 01184-17710 BERGEN OP ZOOM: Antwerpsestraat 5, tel. 01640-37943 aantasten. Zonwering binnenshuis; horizontale of vertikale lamellen, rol gordijnen, balastores, blinden etc. bieden alleen bescherming tegen zicht bare en ultra-violette stralen. Buitenzonwering; hiervoor zijn vele syste men verkrijgbaar die niet alleen verblinding en kleuraantasting tegen gaan maar ook tempera tuurstijgingen kunnen helpen voorkomen. Bo vendien kunnen ze voor een koele, schaduwrijke plek bij het huis zorgen en geven U de mogelijkheid Uw huis extra op te fleu ren. Het is goed even stil te staan bij de bediening van de buitenzonwering, want maar al te vaak kiest men onnadenkend voor handbediening terwijl elektrische systemen ge makkelijker, veiliger en doeltreffender zijn. Pas als U alle mogelijkheden kent, kunt U verantwoord kiezen en voorkomt U te leurstelling achteraf. De oppervlaktebehande ling van een buitenzonwe ring is eveneens van groot belang. De meeste alumi nium zonneschermen zijn naturelkleurig en zijn dan ook behandeld met een anodiseerlaag. Het is evenwel ook mogelijk om alle schermen in een pas sende kleur te krijgen, welke bij de omgeving past. Dit is uiteraard duurder dan wanneer men een keuze uit een stan daard systeem maakt. Erg belangrijk is ook weer de kwaliteit en laagdikte van de oppervlaktebehande ling. Zoals uit het boven staande blijkt, waarin een 1 heel kleine opsomming is gemaakt van enkele mo gelijkheden om zonwering toe te passen aangevuld met enkele technische op merkingen, is het abso luut noodzakelijk dat wanneer U tot de aan schaf van zonwering over gaat, U de juiste voorlich ting van de vakman krijgt. De gespecialiseerde be drijven met een vlotte ser vice zijn over het alge meen veel deskundiger dan het winkeltje om de hoek waar men naast een pak koffie en een paar schoenen ook nog zonwe ring verkoopt.

Scheldebode | 1983 | | pagina 19