1 L TILROE IS 50 JAAR 0PTICIËN 50% KORTING TILR0E-0PTIEK ^/\v L NIEUW VERNUFTIG: TREDIA TRAMPER VLISSINGEN C.V. A. STURM Stoop WIm Vogel B.V. Let op uw tellen (en geld) bij keuze van een auto-rijschool Opticiengeslacht Tilroe 50 jaar in het vak Van Benthem en Jutting, een begrip in Zeeland... I Exclusieve damesmode en kapsels lente/zomer '83 „JA, ALLE KANTEN KUNT U UIT" X^V X Kurk; het betaalbare alternatief Zilveren Kruis Ziektekostenverzekering LAMS- EN SCHAPEVLEES GRATIS RECEPTENBOEKJE! Stoop Camping Stoop Vouwcaravans Stoop Windsurfing op het montuur sc. kies je stijl bij: ■3>&- i STOOP B.V. Daarom is 1983 voor Tilroe een feestjaar waar u als cliënt van kun profiteren. Want bij aankoop van een complete bril krijgt iedereen ongeacht het merk of de prijs!! Bovendien krijgt iedere 65-plusser op vertoon van zijn/haar 65+-pas 10% KORTING op de glazen. Walstraat 81 Vlissingen II ;:I bruiloft avondje toneel koude schotels bij u thuis fam.diners receptie vergadering personeelsfeestje zakenlunches. HAARSTIJL-STUDIO MAISON toont u iets aparts. Onze voorjaarskollektie van bekende modehuizen is buitengewoon mooi. Komt U vrijblijvend eens een kijkje nemen. Middelburg Nieuwe Burg 22-24 Zierikzee Havenplein 11 I I Achter de Houttuinen 8 Antwoordnummer 113 4330 VB MIDDELBURG ZIEK ZIJN IS AL DUUR GENOEG MITSUI»! SI II-DE 1ESTAAIA )E 1 'ERFEKTIE Mercuriusweg 29. Tel: 01184-19051, Vlissingen. 'BEL: 01184-19610 DE CARAVANWACHT ERKEND VERHUIZER Steeds voorradig, prima o.a. bout, schouder, met of zonder been, koteletten, karbonades, lamsborst, gehakt en poulet, rollade enz. Eigen slacht! Walcherse kwaliteit VLEESHOUWERIJ Veersesingel 90, tel. 01180-12343. MIDDELBURG De tijd dat iemand een auto kocht en de verkoper of garagehouder een paar keer met de aspirant-au tomobilist meeging om hem wat rijvaardigheid bij te brengen is allang voorbii. In de jaren '50 werd de behoefte aan rij scholen duidelijk gevoeld en alras kwamen er be roeps-rijscholen die pro beerden om hun candida- ten een wat meer profes sionele opleiding te geven en te laten voldoen aan de door het Centraal Bureau voor Rijvaardigheidsbe wijzen gestelde eisen. Om een rijschool te beginnen hoefde men alleen maar een rijbewijs te hebben en een lesauto die aan de exameneisen voldeed. De rijscholen schoten dan ook als paddestoelen uit de grond. Velen probeer den op deze manier een graantje mee te pikken en in hun vrije tijd de auto kosten terug te verdienen. Helaas waren de leerlin gen hiervan vaak de dupe. Ook de inmiddels opge richte belangenbonden stonden met de rug tegen de muur om reden dat er geen wettelijke eisen ge steld waren aan vakbe kwaamheid en vestigings eisen. Vamor-diploma. Op vrijwillige basis kon men vakcursussen gaan volgen en het Vamor-di- ploma (Vakexamen Auto- en Motorrijscholen) beha len. Met deze bevoegdheid mocht men rij-examens bijwonen en kregen de on dernemers meer inzicht in de eisen die gesteld wer den. Het geslaagdenper centage van de Vamor-rij- school lag dan ook bedui dend hoger dan bij de niet-gediplomeerden. In de begin jaren '70 was er een groot aanbod van leerlingen. Veel 18-jari- gen wilden auto leren rij den en dit te samen met het aanbod van oudere leerlingen zorgde er voor dat er bij de gerenom meerde autorijscholen wachtlijsten ontstonden van soms een half jaar en langer. Dit grote aanbod liep echter snel terug als gevolg van een verzadi ging onder de ouderen en minder aanbod van 18-ja- rigen. En niet te vergeten de hedendaagse economi sche recessie. De concur rentiestrijd laaide weer op. De op Walcheren ge vestigde 50 rijscholen kwamen soms met aan biedingen die onder de kostprijs van een rijles la- f;en. Jammer voor de leer ing, immers de kwaliteit van de instructie bepaalt voor een groot gedeelte de lesprijs. Met een paar goedkope lessen heeft men nog geen rijbewijs. Conclusie: de totale kos ten van lessen en examen liggen bij een vakbekwa me rijschool vaak lager dan bij de goedkope aan biedingen. Selckt Verkeersinstructie Vereniging In maart '82 werd een gro te bijeenkomst belegd om te proberen enige eenheid te creëren in de rijschool wereld op Walcheren. Van de plm. 40 ondernemers die deze vergadering be zochten, hebben zich er 14 verenigd en is Selekt Ver keersinstructie geboren. Met als doel de rijinstruc- tie op Walcheren op een hoger peil te brengen. Een vereniging van rijschool houders waar men alle opleidingen kan volgen op verkeersgebied en waar men probeert door nauwe samenwerking de service voor de aanstaande auto mobilist op een steeds ho ger peil te brengen. Wat houdt dat laatste nu in? O.a. een betaalbare rijop leiding, die volledig is aangepast aan de leerling/ een duidelijke motivatie, goede presentatie, deug delijk materiaal, verzeke ringen die de leerling vrij waren en een begeleiding op het examen. Alsmede proefexamens met behulp van video. Door dit alles zijn de goede resultaten van leerlingen bij een rij school die bij deze vereni ging is aangesloten niet te verwonderen. Reeds nu nemen de aangesloten rij scholen plm. 40% van het marktaandeel op Walche ren voor hun rekening. Toekomst Ook wat de planning voor de toekomst betreft, pro- beert men voor te blijven. Met name de mogelijkhe den bij het theoretische gedeelte worden nu kri tisch bekeken. Immers in 1984 moet de leerling eerst dit examen halen voordat hij/zij het practi- sche gedeelte mag afleg gen. Het zal u logisch in 16-5 'M de oren klinken, dat men als groep beter in staat is hoge investeringen te doen dan als een indivi duele rijschool. Zo kan men steeds proberen het beste voor de aspirant-au tomobilist te brengen. Een van de oudste nog zelfstandige algemene boekhandels van Neder land vindt u aan de Lange Delft 64 te Middelburg nl. Van Benthem en Jutting anno 1801. Een begrip in Zeeland! Met zo'n 30.000 titels een enorm groot al gemeen assortiment met drie uitgebreide speciali saties zoals: Zeelandica, nagenoeg alle boeken die betrekking hebben op of over Zeeland zijn in ruime mate aanwe zig. Deze specialisatie omvat meer dan 350 titels, van de Encyclopedie van Zeeland tot en met de laatste uitgave in de Sli breeks van het Zeeuws kunstenaarscentrum. In voorraad zijn ook de uit gaven van het Kon. Zeeuws Genootschap der Wetenschappen. Het buitenlandse boek, naast Franse, Duitse en Engelse literatuur impor teren wij veel uitgaven met betrekking tot kunst, geschiedenis, geografie en fotografie. Sinds enige maanden heeft Van Ben them Jutting haar acti viteiten op de sfeervol in- ferichte le étage uitge reid met een afdeling bladmuziek. Op overzich telijke wijze is een van de grootste collecties blad muziek in Zeeland uitge stald. Naast studiemate riaal en speelmuziek wel ke door de Zeeuwse mu ziekschool wordt voorge schreven is er een ruim aanbod in klassieke en speel verschillende moeilijk heidsgraden. Veel aan dacht wordt gegeven aan het assortiment piano- orgelmuziek, waarvan Oostduitse en Hongaarse uitgaven vanwege hun aantrekkelijke lage prij zen een groot deel uitma ken. Bijzonder interessant is ook de afdeling boeken over muziek: theoretische werken over muziekstuk ken, en biografieën en me moires van componisten en hun vertolkers. Verder kan alle muziek besteld worden, zowel in binnen- en buitenland. Stuur mij documentatie over I I Wilt u meer weten, stuur dan nevenstaande bon in. U ontvangt j dan uitgebreide informatie over de diverse recreatiemogelijkheden. ski-camping vouwcaravans windsurfing vouwwagens tenten camping windsurfing Stuur deze bon in een als brief gefrankeerde enveloppe aan: Parallelweg 109 Bergen op Zoom 4621 JV Parallelweg 109 te Bergen op Zoom, tel. 01640-33704. maandags gesloten Voor opticien Tilroe wordt 1983 een bijzonder feestelijk jaar, want de oprichter van het gelijk namige optiekbedrijf zit dan 50 jaar in het optiek vak. In 1933 kwam Tilroe sr. in het bedrijf van zijn vader in Goes, want deze plaats is de bakermat van het opticiensgeslacht Til roe. In 1938 verhuisde men daar naar Middel burg doch toen reeds wil de Pieter Tilroe al een ei gen bedrijf en op 29 april 1949 was het zover, de tweede generatie Tilroe opende zijn eigen bedrijf in de Walstraat te Vlissin- gen. De verovering van Vlissingen en wijde omge ving was begonnen. Na eerst de verschrikkingen van de watersnoodramp te hebben moeten door staan bleek de behuizing al snel te klein en moest er worden uitgeweken naar een groter onderkomen met uitbreidingsmogelijk heden en dat werd Wal straat 81, waar het bedrijf nu nog steeds gevestigd is. Naarmate de zaak groeide werd er steeds een stuk naar achteren aange bouwd en twee jaar gele den werd de tot op heden laatste verbouwing ver wezenlijkt; de oogmeet- en contactlensaanpas- singsruimte werd drie maal zo groot want ook op dit gebied heeft Tilroe een enorme naam opgebouwd. Het aantal cliënten die te genwoordig hun ogen la ten controleren of hun lenzen laten aanmeten bij Tilroe is tegenwoordig zo groot dat het voor zoon Eddy, de derde Tilroe-ge- neratie, die nu zo'n 18 jaar alle slijpwerk in eigen atelier en door eigen men sen wordt gedaan en dat de cliënten altijd door al de jaren heen door dezelf de mensen worden gehol pen, want Tilroe is een echt oerdegelijk familie bedrijf; en dat geeft de cliënt natuurlijk het nodi ge vertrouwen. Tilroe is tenslotte geen eendags vlieg. Opvallend is dat Tilroe in de optiekwereld onder zijn collega's nooit veel vrienden heeft gehad en dat komt omdat Tilroe altijd een grote prijzen - bokser geweest is. Over het algemeen vindt u er de brilmonturen veel lager geprijsd dan elders. Zo ook op het gebied van contactlenzen: want de prijsbewuste en op service gestelde cliënt zal bij Til roe de beste kwaliteit te- §en de laagste prijs vin- en. Dat de Tilroe's in de optiekwereld met arend sogen worden gevolgd stemt hen alleen maar tot tevredenheid, want het is een bevestiging van wat ze voor ogen staat: de bes te kwaliteit en service voor de allerlaagste prijs. Daarom is het 50 jaar op ticiensjubileum voor Til roe opnieuw een reden om de cliënten nog eens extra te laten profiteren. Tot onbekende datum, en dat zou best eens tot het eind van 1983 kunnen zijn, geeft Tilroe alle kopers van een nieuwe bril 50% korting op het montuur ongeacht de prijs ervan. Bovendien krijgen 65- plussers naast het zieken fondsvergoeding nog eens 10% extra korting op de glazen. Tilroe vindt het geven van een korting, vooral in deze economisch slechter wor dende tijd, een beter idee dan het geven van een re ceptie omdat je daar toch maar een beperkte groep van vrienden, kennissen en vaste klanten mee zou bereiken. En op deze op vallende en gedurfde wij ze zal de opticiensfamilie nog heel wat jaartjes blijk geven van haar aanwezig heid zodat Tilroe tot in lengte van jaren een be grip zal blijven op het ge bied van brillen en con tactlenzen. m ■mmz Kijk of er werkelijk Tilroe op staat, voordat u een optiekzaak binnengaat. Zichtbaar beter, merkbaar goedkoper. vX' in het optiekvak zit, bijna een volledige dagtaak ge worden is. En dat is geen wonder want Tilroe jr. is naast opticien ook nog volledig gediplomeerd oogmeetkundige en con tactlensspecialist ANVC. Eén van de grootste pei lers waar het opticiensge slacht Tilroe op rust is dat 1-9 Wat opvalt in de modecol lecties voor het voorjaar '83 zijn de vele pasteltin ten zoals rose, zachtblauw en turqoise in japonnen, deux pieces, blouses en rokken en zwart-wit crea ties in japonnen en deux pieces. De gebruikte stof fen, veelal katoen en wol (wasbaar) vallen soepel in een lijn die zeer vrouwe lijk aandoet. Bij Maison J.C. Baars-Sij- brants heeft men een uit gebreide collectie blouses van het merk Hammerle, japonnen en deux pieces (Maak, Verena, Studio Pa ris, Prince of Roma, Miss Antonette, Scupin, Ham merle), rokken (Catharine Hepfer en Michelle) en leuke sportieve kleding van de merken Hucke, Star en Hammerle. Haarstijl studio Roland Bij modieuze kleding hoort, natuurlijk zouden we bijna zeggen, een mo dieus kapsel. De haarmo- Sinds eind '82 heeft Argus aan de Korte Geere 15 te Middelburg een uniek kurkcentrum gevestigd, waar een fantatische showroom is ingericht met kurkparket en kur- kwanden. Voor al die mensen die verhuisd zijn of gaan verhuizen, leeft het probleem-letterlijk- huizenhoog: Wat doen we op de vloer, de wanden of het plafond. Misschien is kurk voor al die mensen een goed idee. Kurk is slijtbast, isolerend, erg. mooi enbetaalbaar. Kurk op de vloer Misschien moet u wat aan het idee wennen, maar kurk op de vloer is niet zo '.naar een modegril, het bestaat zelfs al vele jaren lang. Kruk als wandbe- kleding kennen we alle maal. Kurk als vloerbe dekking is de toekomst. Kurkparket is de gemalen geperste schors van de kurkeik. Wandkurk be staat uit persingen van 50 ^JIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllH le*nt el zomer- mode 1983 model snit „Kerry" heeft als ondergrond een grove permanent, en wordt daarna luchtig met de E föhn gedroogd. Gevestigd: Zusterstraat 31, Middelburg vooraf telefonische afspraak, 01180-14142. illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMlilllHIHII 11-9 de voor de lente/zomer '83 valt op door de losse, ge structureerde volume- hoofden, overgewaaid uit Engeland en herinneren aan de tijd toen Mary Quant met knappe mini rokjes tegen de rave „bur- 5er-look" protesteerde, onge vrouwen met een zwak voor het originele en er niet zo uit willen zien als hun moeder, zullen met deze kapsels al snel bevriend zijn. Het „ver warde" volume van deze kapsels wordt met een droogmethode, die het haar ontziet, de „Scunch" femaakt. Hiervoor wordt et handdoek-droge haar met gel (versteviging) voorbereid en daarna met de vingers gekneed, waar bij aan de haren bij de wortel „zit" moet worden gegeven.. De puntpartijen krijgen met deze methode een open getrokken ka rakter. Dit alles wordt on dersteund door een grove permanent. I Bereken mijn premie per maand. Stuur mij omgaand een offerte op maat. Naam Adres Postcode/Plaats IWA Telefoon Aantal volwassenen I Aantal kinderen leeftijden leeftijden Ziekenhuisklasse 3 2b Meeverzekering mogelijk van huisarts en apotheek tandarts. Basispakket 1983 zonder eigen risico al vanaf f61,70* per maand. f 61.70 tot 27 jaar; f73.15 van 27 tot 35 jaar; f 81.25 vanaf 35 jaar. Alleen bij toetreding vanaf 45 jaar geldt een afwijkende premie. Kinderen gereduceerde premies^g De nieuwe Mitsubishi Tredia biedt de royaalste of 1600 motoren. Indrukwekkende eko- binnenmaten bjj kompakte buitenmaten. Een nomie. En dat de Tredia ook uiterlijk nog enorme kofferruimte. Voorwielaandrijving. Onaf- vele jaren in de smaak zal vallen, is 't hankelijke wielophanging rondom. Sterke 1400 beste te zien in onze showroom. Reeds va. f 17.595,- tot 150 kilo per kubieke meter. In de vloerkurk gaat 300 tot 500 kilo per kubieke meter. Dat bete kent een ongelofelijke sterke verbinding die tientallen jaren meekan. Het aardige is ook dat de natuurlijke tekening nooit faat vervelen. Bovendien espaart zo'n vloer (en wand) u geld door ener giebesparing. Elke kubie ke centimeter van de 1 tot 8 cm dikke schors van de kurkeik heeft wel 40 mil joen veertienzijdige lucht- cellen met harsachtige wandjes. Uw vloer bestaat dan voor ruim de helft uit lucht en is daarom zo sterk warmte- en geluidi- solerend. Het is water dicht, reukloos, smaak loos, niet giftig, elastisch, slijtvast en moeilijk brandbaar. Zelf plakken Zelf een kurkparket leg gen is geen kunst. Als u zorgt voor een vlakke on dergrond, een scherp stanleymes en een beetje re wil, is het gemakke- te doen. Denkt u er wel om de vloer en niet de kurktegels met lijm in te smeren. Aflakken Als de vloer is gelegd, dient u af te lakken. Dat kan 2 of 3 keer, al naar gelang u dik of dun lakt. Daar is speciale lak voor, gebruik die ook want die lak veert mee met de kurk en is belangrijk voor de levensduur. Afhankelijk van het gebruik moet de vloer na 3 tot 6 jaar op nieuw in de lak. Dat is. niet veel werk als u be denkt dat u 30 m2 in een half uur doet. Eigen import Het Argus kurkcentrum importeert zelf en kan daardoor erg concurerend werken. Kurkeiken groeien op een hoogte van niet meer dan 1000 meter en wel daar waar droge zomers en natte winters zorgen voor een optimale kwaliteit van de schors. Het gebied rond de Mid- VW pers. bussen Audi 100 VWLT bestel Audi 80 VW Passat VW Jetta VW Golf VW Polo en alle andere merken. Autolease Walcheren B.V. Gildeweg 22, Vlissingen. Onderhoud aan auto's caravans Reparatie van rubber- geveerde assen Keuringen Carvossertebouw Auto-en caravanschades Expertise en bemiddeling Stalling Avond-en zaterdagservice Dr. A. F. Phiiipsstraat 18,4462 EW GOES, tel. 01100-15103. dellandse zee is de baker mat van de kurk. Argus kurkcentrum ziet de toe komst met vertrouwen te gemoet want zij kunnen wijzen op de ervaringen die werden opgedaan op het vliegveld Heathrow bij Londen, waar miljoe nen passagiers al 20 jaar lang op een kurkparket hun voetstappen hebben gezet. 26-16 Voor verhuizingen groot en klein moet u bij WIM VOGEL zijn. Door geheel Nederland en België. Vraag vrijblijvend prijsopgave. OUDE VEERSEWEG 20 MIDDELBURG Tel. 01180-12669 b.g.g. 01180-35561 31-20 f

Scheldebode | 1983 | | pagina 17