HET WEEKBLAD WAAR JE Reptielenhuis Iguana een drukbezochte attractie LEKKER VOOR GAAT ZITTEN f Hervormde Gemeente Serooskerke 400jaar Uitbreiding nu al noodzakelijk Welpen welkom bij Vlissingse verkenners Nijmeegse jazz in Vestzak Druk Bibliobus nu ook in Mariekerke Wennen Ontmoetingsdag voor ouderen met verrassingen Sport- en skimogelijkheden gehandicapten gevat in brochure Winterslaap Bijstandsvrouwen houden demonstratief etentje bij kamerlid Beinema Middelburgse groep zoekt mensen voor nieuwe theaterproduktie Instructielessen Veilig Verkeer Zeeuwse kampioenchappen zwemmen Vereniging van Huisvrouwen wil afdeling in Zoutelande Modeshow meidengroep M V VLISSINGEN - Nog geen jaar na de opening is het reptielenhuis Iguana in Vlissingen al aan uit breiding toe. Niet alleen is het aantal diersoorten geleidelijk aan uitgebreid, ook is het zo dat ver schillende dieren zo hard groeienb dat ze dringend groeter bakken nodig hebben. zie pagina 5 (of elders) DE SCHFÏDEBODE UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - 31e JAARGANG - OPLAGE 40.999 EX WOENSDAG 26 JANUARI 1983 201 KANTOOR TORENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL 01184-19910 - POSTADRES POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN De drie enthousiaste oprich ters, Ad en Ina Bom en Fons Sleijpen, waren destijds erg blij met het pand aan het Bel- lamypark in Vlissingen, maar ze konden toen alleen de bene denverdieping en de kelder opkanppen, omdat er voor verdere plannen nog geen geld was. „Nu blijkt wel dat dit nog niet genoeg is", meldt Fons. „Hoewel we in vergelijking met andere reptielenhuizen in Europa qua ruimte en aantal diersoorten toch tot de groot ste behoren, is uitbreiding dringend nodig. Gelukkig zijn er nog twee verdiepingen, die we kunnen gebruiken. We zijn dan al weer druk bezig met verbouwen en hopen in mei zover te zijn dat ook de tweede verdieping voor het publiek kan worden opengesteld. Het ligt in de bedoeling vooral de grotere dieren daar onder te brengen". Voor het zo ver is, moet er nog heel wat werk verzet wor den. Ad, Ina en Fons doen al het werk op vrijwillige basis in hun vrije tijd en al met al gaan daar heel wat uurtjes in zitten, Iguana is deze zomer druk bezocht door mensen uit Vlissingen en door toeristen. Vooral in de vakantieweken en in het weekend hebben ze het druk met het verkopen van kaartjes en het beant woorden van vragen van be zoekers. „De meeste bezoekers waren wel erg tevreden", vertelt Ina. „De soorten dieren die wij hier houden, de reptielen dus, maar ook de amfibieën en insecten, zijn bij veel mensen nog niet zo bekend. Als ze ze hier zien, zijn ze er vaak verbaasd over hoe mooi ze zijn en hoeveel verschillende soorten er wel zijn. Doordat alle dieren zijn ondergebracht in glazen bak ken kunnen de bezoekers ze ook goed bekijken". MARIEKERKE - Vanaf dinsdag 1 februari komt de bibliobus De Walcherse Arcadia in de gemeente Mariekerke. De staanplaatsen en tij den zijn als volgt: Melis- kerke, Silverstraat van kwart voor twee tot half- drie, Aagtekerke in de Agathastraat bij de gym nastiekzaal van drie tot kwart voor vier en bij het dorpshuis aan de kerkring in Grijpskerke van vier uur tot kwart voor vijf. Het abonnement voor de jeugd tot 18 jaar is gratis, volwassenen betalen twin tig gulden per jaar, met de C.J.P.-pas of de Pas 65, de helft. Hf T WHKBlAD WAAR Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren. Editie Vlissingen (V). Oplage 21 602, in de gemeenten Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg (M). Oplage 19.397, in de gemeenten Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Openingsuren kantoor: maandag t/m vrijdag van 8.30- 17.00 uur. Advertentie-exploitatie en -administratie: J. v. Emden, privé Bossenburg 10, Vlissingen, tel. 01184-60369; Jos Rentmeester, privé Hoofdstraat 36, Ovezande, tel. 01195-379. Redacteur: Ad de Jong, privé tel. 01180-26043. Correspondent: Rina Savic, privé tel. 01184-64630. Met de winter is het wat rustiger geworden wat betreft het aantal bezoekers. Wel ko men er regelmatig schoolklas sen, natuurgroepen en derge lijke. Die krijgen dan een uit gebreide rondleiding, waarbij heel wat over de dieren ver teld wordt. Het is natuurlijk zaak dat er veel bezoekers ko men, want van de toegangs gelden moet het reptielenhuis draaien. Fons: „Aan de andere kant is het ook wel fijn, als het een dag rustiger is, zodat we wat meer tijd hebben voor extra werk op het gebeid van de verzorging van de dieren. Ook daar komt heel wat bij kijken. En nu is het natuurlijk extra druk met de verbouwing, want ook dat doen we hele maal zelf. We zouden eigenlijk best de hulp van vrijwilligers kunnen gebruiken. Als er mensen zijn die willen helpen, zijn ze van harte welkom. Voorlopig knappen we alleen de tweede verdieping op. Daarna hebben we nog wel plannen voor een filmzaal op de bovenste verdieping en een buitenterrarium in de tuin, maar het zal nog wel even du ren voor we daar aan toe ko men. Het is niet alleen een kwestie van tijd, maar ook van geld. Als het geld op is, moetenm we vanzelf stoppen met bouwen". Het aantal diersoorten wordt steeds uitrgebreid. De laatste aanwinsten zijn twee kaaimannen. Veel dieren krijgt Iguana van andere rep tielenhuizen en dierentuinen. Daarnaast komen er ook kleintjes. Ina: „Er zijn hier al ver schillende dieren geboren, toch wel een teken dat de die ren het hier best naar hun zin hebben. In het begin toen we pas geopend waren, moesten de dieren echt wel wennen aan al die bezoekers. Ze kropen toen nog weg, nu zijn ze er he lemaal aan gewend". Dieren aankopen die zo uit de natuur gehaald worden, is ook een mogelijkheid, maar daar maakt Iguana alleen ge bruik van als er een partner nodig is voor een eenzame zich MIDDELBURG - Dinsdag 1 februari wordt in het Dien stencentrum Schuttershof in Middelburg van halfelf tot halfvijf een ontmoetingsdag voor ouderen gehouden. Men begint met koffiedrin ken, waarna een verrassings programma volgt. Tussen de middag is er een lunch van erwtensoep en pannekoeken. Ook wordt er bingo gespeeld. Kaarten voor deze dag zijn in voorverkoop bij het diensten centrum. MIDDELBURG - De Zeeuwse Sportraad heeft een brochure uitgebracht, waarin de mogelijkheden zijn beschreven die gehandicapten hebben om aan sport en spel te doen. Er staan de vereniging en'in voor gehandicaptensport en verenigingen waar gehandicapten in sport en spel mee kunnen doen en dat zijn er nogal ivat. Wie er meer over wil weten, kan contact opnemen met de Zeeuwse Sportraad, Dam 31, Middelburg, 01180-28024. in het reptielenhuis. „Als er nieuwe dieren komen, houden we die eerst een tijd apart", legt Fons nog uit. „Zeker als ze zo uit de vrije natuur komen, dragen ze vaak parasieten bij zich en we willen niet, dat deze zich door het hele huis ver spreiden. Ook kan een dier ziek zijn of verzwakt door de reis en je moet zo'n dier dan eerst leren kennen. De dieren die hier al langer zitten, ken nen we erg goed en we weten direct als er iets mee is, door dat het zich dan naders ge draagt dan normaal. Bij nieu- wé dieren moet je dat eerst even aanzien. Het is trouwens wel moeilijk als de dieren ziek worden, want je klunt er niet zo maar mee naar een dieren arts. Die heeft met deze dieren geen ervaring. We hebben nu wel contact met dokter Zwart van de Utrechtse universiteit die gespecialiseerd is in de bij zondere dieren",. Tot nu toe heeft men in het Vlissingse reptielenhuis echter nog weinig met ziekte te kam pen gehad. Er zijn wel enige oudere dieren dood gegaan en twee salamanders die al ziek waren bij aankomst. Ina: „We krijgen ook wel die ren aangeboden van particu lieren. Meestal nemen we die wel aan, al komt het wel voor datb mensen zo weinig van hun dieren af weten dat ze ze hier ziek komen geven. Het is Foto Cor Schuil werve zelfs gebeurd, dat iemand hier een dode schildpad afgeven. Hij dacht dat het dier een win terslaap hield." MIDDELBURG - Zaterdag 29 januari houdt de groep „Vrouwen in de Bijstand" een demonstratieve tocht door Middelburg. Onder het motto „kies je eigen kostwinner" voert de tocht naar het huis van het CDA tweede kamerlid Beinema, alwaar de lunch zal worden gebruikt. Beinema krijgt van de vrouwen een petitie aangeboden. Vervolgens gaat de groep weer de stad in om het publiek over hun situatie in te lichten. De demonstratieve tocht begint om twaalf uur bij de Nieuwstraat 13. MIDDELBURG - Een Middelburgse theatergroep rond Saar den Hollander (van poppentheater Parcival) zoekt twee mensen voor een produktie die in '84 in produktie moet gaan. Dit jaar is het de bedoeling try-out voorstellingen in Nederland en België te geven. Kinderboekenschrijver Ja- ques Weijters zorgt samen met Saar voor de tekst en Adriaan de Regt werkt aan de vormge ving mee. De titel van de pro duktie wordt Rozen vindt ik ook zo mooiHet thema is identiteit. In het kort de inhoud: In snel tempo wordt rond Saar een doos opgetrokken. De doos staat voor leefruimte, inner lijk, beperking. Door belich ting is de doos doorzichtig en fus onzichtbaar te maken. Saar leeft er schijnbaar mak kelijk maar saai, totdat de vliezen breken en Saar op zoek gaat naar Saar. De groep zoekt iemand die gevoel heeft voor techniek en een vrouw met gevoel voor theater. Wie er iets voor voelt, kan bellen naar poppentheater Parcival, tel. 16171 of naar Ja- ques Weiiters. tel. 35933 VLISSINGEN - De afdeling Vlissingen en Souburg van Veilig Verkeer Nederland be ginnen weer een serie instruc tielessen op de maandagavon den. De lessen beginnen steeds om acht uur in de kantine van het Vlissingse politiebureau aan de Molenstraat. Twee avonden is er een een voudige cursus voor eerste hulp bij ongelukken, een avond een cursus help u zelf onderweg en de overige avonden kunnen deelnemers een en ander opsteken van de ervaringen die de politie dage lijks bij het verkeer opdoet. Deelname aan alle lessen (ne gen in totaal) kost tien gulden. Inlichtingen zijn verkrijg baar bij de secretaris, Bad huisstraat 213, Vlissingen, tel. 01184-13922. VLISSINGEN - Bij de M.A. De Ruytergroep, één van de Vlissingse verkennersgroepen, is er weer plaats voor nieuwe welpen. Om welp te kunnen worden moet een jongen mini maal acht jaar zijn en redelijk kunnen lezen en schrijven. Iedere zaterdag spelen de welpen hun spel in en om de boerderij Bon Repos aan de Gerbrandystraat 115, tussen twee en vijf uur. Jongens die nu welp worden, kunnen deze zomer al mee met het zomer kamp, dat van 2 tot 9 juli ge houden wordt in Bergen op Zoom. Belangstellenden kunnen contact opnemen met de akela van de welpenhorde G. de Rooij, telefoon 01184-66371 iA <J MIDDELBURG - In het zwembad Poelendaele in Mid delburg worden zaterdag 29 en zondag 30 januari de Zeeuwse W interkampioenschappen Zwemmen gehouden. De wedstrijden zijn georga niseerd door de- zwemvereni ging Luctor et Emergo in sa menwerking met de kring Zeeland van de K.N.Z.B. de wedstrijden beginnen zater dag om kwart over drie en zondag om halfvier. De deel nemers aan dit kampioen schap hebben zich geplaatst in zwemwedstrijden gedurende de afgelopen maanden. ZOUTELANDE - Iedereen kent wel het keurmerk „Goedge keurd door de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen". Min der bekend is dat de vereniging meer dan 55.000 leden heeft, ver deeld over tweehonderd afdelingen in het hele land. Omdat de dorpen Zoutelande, Meliskerke en Biggekerke nog niet door een afdeling worden gedekt, zal daar dinsdag 8 februari een infor matiemiddag gehouden worden en wel in De Wegwijzer, Willi- brordusplein 26 in Zoutelande. Belangstellende vrouwen kunnen daar vanaf twee uur terecht. Leden van de vereni ging vertellen er wat de vere niging, behalve voorlichting VLISSINGEN - In de con certserie dichter bij jazz treedt zaterdag 29 januari Kristian Kanstadt Neptet uit Nijme gen in het Vlissingse Vestzak theater op. Deze negenmansgroep is al enkele jaren actief op de Ne derlandse podia en behoort tot het beste wat er op het gebied van Nederlandse improvisatie te horen is. De meeste leden van het Neptet spelen ook in andere groepen en combina ties of geven schoolconcerten en werken mee aan theater- produkties. Het concert begint om half- negen. Organisatie Festival Nieuwe Muziek. op consumentengebied, alle maal doet. De activiteiten be slaan vorming en ontwikke ling tot ontspanning. In de af delingen zijn bijvoorbeeld fiets-, wandel-, praat- en handwerkgroepen. Op maan delijkse bijeenkomsten komen verschillende zaken aan de or de, zoals boeken, drugs, beel dende kunst enzovoort. Wie er meer over wil weten, kan mevrouw Scheers-de Kaart, Doornluststraat 15 Oost-Souburg bellen. Het nummer is 01184-64771. MIDDELBURG - Zaterdag 29 januari houdt de meiden groep van Midgard een mode show. Het begint om drie uur. De meisjes nemen kleren, schoe nen, hoeden en materialen als plastic zakken en crêpepapier mee, zodat ze zich op allerlei mogelijke manieren kunnen verkleden: chic, carnaval en zovoorts. De toegang is gratis en al leen voor meiden. SEROOSKERKE - De hervormde ideeën van veel tegen de verstarde katho lieke kerk protesterende mensen leidden in de zes tiende eeuw tot een schei ding in de katholieke kerk en de vorming van protes tantse kerken. Een van de nieuwe richtingen was de hervormde kerk. In de kerkboeken van Seroosker ke staat het jaar 1583 te boek als het stichtingsjaar van de hervormde gemeen te daar. De gemeente wil het vierhonderd-jarig bestaan dit jaar vieren met een aantal herdenkingsdien sten, de uitgifte van een penning en met de publi catie van een boekje over de geschiedenis van de Se- rooskerkse hervormde ge meente. De eerste herdenkings dienst van de in totaal ze ven mlt op zondag 30 ja nuari en begint om elf uur. Voorganger is ds. Hiet- kamp uit Goes. Verder zul len aan deze dienst mee werken de alt Reinata Heemskerk, organist Ever- hard Zwart en trompettist Teun Kalkman, alle drie uit Rotterdam. De herdenkingspenning, een verzilverde munt van vijf centimeter doorsnee, toont aan de ene kant het kerkgebouw en aan de an dere kant de tekst „Gods woord blijft in eeuwig heid", en „1583-1983, 400 jaar hervormde gemeente Serooskerke". De munt wordt eenmalig geslagen in een oplaag van 250 stuks. Van dit aantal zijn er al 150 bij voorintekening besteld. De prijs is inclusief etui f 17,50. Wie er een wil be stellen, kan dat doen bij een van de leden van de herdenkingscommissie. Evenals de penningen zal het jubileumboekje in fe bruari verschijnen. Het zal rond de veertig bladzijden tellen en enkele oude en nieuwe platen bevatten. De herdenkingscommissie be staat uit mevrouw Paap en de heren Van den Driest, Groenleer, Van Nieuwen- huijzen en Van Winkelen. De hervormde kerk van Serooskerke die op de herdenkingspenning zal worden afge- beeld

Scheldebode | 1983 | | pagina 1