„TIEN JAAR LOL IN STOEPESCHIETERSHOL" Geveltjes ANWB-actie: gratis test snelheidsmeter Doemdenk Danceband en World War Rockers treden op in Midgard Disco-avond v.v. Nieuwland Filmavond in vrouwencafé Stoepeschieters Programma Maneblussers Optocht Midgard zoekt medewerkers voor podiumkunsten en krant Neue Welle in de Piek Vergadering gemeenteraad Westkapelle Voorbereiding Speelstad in volle gang Thema-avonden alleenstaande ouders in Breehof Cindy Peress zingt in De Schuur De Flitsparaplu heeft plaats voor nieuwe leden Filmmiddag voor ouderen Filmavond in Open Hof SOUBURG MID DELBURG - Deze week barst het carnavalsge weld weer los. De ver schillende carnavals verenigingen op Wal cheren zijn al weer maanden bezig met de voorbereidingen van dit gebeuren. In Souburg wordt het carnavals feest geopend met het Neuzenbal en in Mid delburg wordt weer de al haast traditionele carnavalsrevue, de Lach-inn opgevoerd, om in de stemming te ko men. Culturele Raad vergadert Bermuda Triangle speelt in Zoutelande Cursussen voor sportkader De wijkagent op koffiecontact Aagtekerks toneel in Vlissingen Kijkavond (brom)fietsen 211 Deze week barst carnavalsgeweld los De Souburge carnavalsvere niging heeft als leuze voor 1983: „Tien jaar lol in Stoepe- schietershol". In de tien jaar dat de vereniging in Souburg bestaat, probeert zij het car navalsfeest daar steeds verder uit te breiden. In het begin was er alleen een avond car navalsbal, maar nu houdt de vereniging ook jaarlijks een optocht door Souburg, waar voor steeds veel belangstelling is; er zijn carnavalsvieringen in de Zwaan, zowel voor vol wassenen, bejaarden als kin deren. De vereniging verzorgt ook carnavalsfeesten voor ge handicapten in Zonneveld en de soos voor gehandicapten in Vlissingen. Voorzitter Van Koetsveld: „We proberen ieder jaar met iets nieuws te komen. Dit jaar hebben we voor het eerst ook het zogenaamde buuttereden in de Zeverton ingevoerd. Iedereen die wat leuks wil vertellen of wat wil zingen kan daarin gaan staan en la ten horen, wat hij kan. Onze Prins zal het goede voorbeeld geven en verder wachten we dan maar af wat de anderen er van terecht brengen". De Prins Canies I is al vier jaar de Prins van de Stoepe schieters en doet dit nog altijd met veel plezier. Hij wordt terzijde gestaan door zijn ad judant Ad de Jong, de Raad vn Elf en sinds dit jaar ook door zijn eigen hofdames en dans- marikes. De Stoepeschieters zien dit carnaval als voorbe reiding voor het elf-jarig jubi leum, volgend jaar. „Dan zal het zeker een knalfeest wor den", vertelt Prins Canies. „Elf is nu eenmaal het getal van de carnavalsvierders. Maar ook dit jaar, doen we er alles aan, om het zo gezellig mogelijk te maken. Juist nu er over niets anders dan bezuinigingen wordt gepraat is het wel eens goed om een paar dagen hele maal uit de sleur te zijn en lekker feest te vieren". Het programma van de Stoepeschieters ziet er als volgt uit. Zaterdag 29 januari Neuzenbal in de Zwaan met medewerking van de Delta Band en de dweilbandjes Ar tisjokken en Achterse veuren. Het begint om halfnegen. Vrijdag 11 februari Seniore- kensbal in de Zwaan om elf minuten over acht. Zaterdag 12 februari Sleute loverhandiging om elf minu ten over elf bij het Middenhof in de Kanaalstraat. Burge meester Westerhout overhan digt dan de sleutel aan Canies I. Het geheel wordt omlijst met veel muziek en show. Eveneens op zaterdag 12 fe bruari is de carnavalsoptocht, waaraan zo'n vijftig wagens, groepen en muziekkorpsen meewerken. De start is om elf minuten over twee vanaf het Koopmansvoetpad. Het grote carnavalsbal is op zaterdag 12 februari in de sporthal van Duyvenvoorde. Het begint om elf minuten over acht en in de zaal is plaats voor achthonderd men sen. De muziek wordt ver zorgd door verschillende or kesten, boerenkapel, dweil band en ook de Prins is met zijn gevolg aanwezig. Het Kindercarnaval is op maandag 14 februari in de Zwaan. Hun feest begint om elf minuten over twee en naast Prins Canies is ook de jeugd prins Sjaak I aanwezig. De Maneblussers in Middel burg beginnen het carnavals feest weer evenals voorgaande jaren met de carnavalsrevue de Lach-inn. Al maanden ixs men bezig met de repetities voor deze show, die altijd door de leden zelf wordt bedacht en uitgevoerd. De eerste uitvoe ring van de show is op vrijdag 28 januari in het Zuiderbaken. Deze voorstelling is bedoeld voor de ouderen. Zaterdag 29 januari zijn er zelfs twee voorstellingen, 's Middags kunnen de kinderen terecht in het Zuiderbaken om twee uur. Dan zal ook de kin derprins of -prinses gekozen worden, 's Avonds om elf mi nuten over acht begint dan de grote Lach-inn show. Behalve de revue hebben de Maneblussers nog heel wat andere evenementen op hun programma staan: zaterdag 5 februari is er om acht uur een tienercarnavalsdisco in het Zuiderbaken. Het speciale kindercarnaval is op zaterdag 12 februari. De kinderen worden om twee uur verwacht. Voor de leukst ver klede kinderen zijn prijsjes beschikbaar. Ook het grote carnavalsfeest is op zaterdag 12 februari in het Zuiderba ken, dat vanwege de carnaval is ongedoopt in Maneblussers- hol. Het begint om elf minuten over acht. Prins Willem II met zijn Raad van Elf en Hofjorettes arriveren die zaterdag om elf minuten over elf per trein op het Middelburgse station, waar ze ontvangen worden met muziek. Daarna begint de optocht door Middelburg-Zuid en Dauwendaele. Iedereen kan Een scène uit de camavalsrevue die als Lach-inn op verschillende plaatsen wordt opgevoerd. Foto Cor Schuilwerve er aan meedoen, zowel indivi- pen aangemeld en er worden wacht. naar J. Lahr, telefoon 29878. dueel als per groep. Er hebben dus heel wat wagens, muziek- Wie zich nog op wil geven, Voor de leukste ideeën zijn een zich al een groot aantal groe- korpsen, en loopgroepen ver- om mee te lopen kan bellen aantal prijzen beschikbaar. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllimilllllllillllillllllillllllllllN Illlllllllllllillllll MIDDELBURG - De werkgroepen Open Programmering en de Middagkrant van het jongerencentrum Midgard in Middel burg zoeken vrijwillige medewerkers. Open Programmering is een werkgroep die popconcerten, theatervoorstellingen en dich- tersavonden organiseert. Wie kennis heeft van moderne mu ziek, theater of literatuur of zich erin wil verdiepen, kan meedoen. De Midgardkrant vraagt medewerkers, die mee willen helpen om éénmaal in de twee maanden een krant uit te brengen. Dit houdt in: artike len schrijven, interviews hou den, zeefdrukken, "foto's ma ken, typen, stencils maken en dergelijke. Wie er voor voelt om te helpen, kan contact op nemen met Daisy Verbunt. Zij is in Midgard te bereiken op woensdag, donderdag en vrij dagmiddag. Voor Open Programmering kan men contact opnemen met Connie Verhelst. Het telefoon nummer is 01180-14281. VLISSINGEN - De Duitse meidengroep X-mal Deutsch- land geeft donderdag 27 ja nuari een concert in de Piek in Vlissingen. Neue Welle van vijf meiden die hun sporen in Duitsland al ruimschoots ver diend hebben. Ze stammen uit de punkscene van Hamburg. Het concert begint om negen uur. WESTKAPELLE - De ge meenteraad van Westkapelle behandelt tijdens de vergade ring van donderdag 27 januari onder meer een voorstel tot verkoop van een strook grond aan de Oude Zandweg. De vergadering begint om acht uur in het gemeentehuis. VLISSINGEN - De werk groep Speelstad in Vlissingen is al weer druk bezig met de voorbereidingen voor Speel stad 1983. De Speelstad wordt dit jaar gehouden van 25 juli tot en met 3 augustus. De werkgroep maakt deze data al zo vroeg bekend, omdat veel ouders met hun vakantieplan nen rekening houden met de Speelstadperiode. VLISSINGEN - Een van de punten die het dagelijks be stuur van de Culturele Raad Vlissingen op de agenda heeft staan is de mogelijke bezuini ging bij het verspreiden van de Uit-kalender in de gemeen te. Andere punten zijn de sub sidiëring van een uitvoering van de Goese Operette Vereni ging en een wekelijks poppen en kindertheater in de oude vismijn, te beginnen zaterdag 12 februari. De vergadering begint van avond om halfacht in het wel zij nscentrum Bach ten Kom- me. ZOUTELANDE - Bezoekers van Disco Royal in Zoutelande kunnen zondagmiddag een nieuw soort rock roll ver wachten van de Nederlandse groep The Bermuda Triangle, die daar vanaf drie uur op treedt. De driemansgroep zegt zelf veel invloeden van rock roll en country rock in hun muziek te verwerken. VLISSINGEN - Fiom Zee land houdt twee thema avonden voor alleenstaande ouders in Vlissingen. Het the ma is: Er alleen voor staan en dan? De avonden worden gehouden op de woensdagen 2 en 9 februari in de Breehof. Het begint om acht uur. Op deze avonden is Constan Jansen, een psycholoog, aan wezig om samen met de groep de verschillende vragen en problemen te bespreken. Dit kunnen vragen zijn als: hoe vind je een goed evenwicht tussen de zorg voor je kinde ren aan de ene kant en de be hoefte om je eigen leven te lei den aan de andere kant? Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij Fiom-Zee- land, telefoon 01180-27311. VLISSINGEN - In de maand februari beginnen weer verschillende kader sportopleidingen. De cursus Algemene Basis Opleiding, de verplichte voor opleiding voor alle technische opleidingen, wordt gehouden in Vlissingen op de maandag avond. De cursus Recreatie sportleider-A zal ook in Vlis singen worden gehouden. Ver der zullen bij voldoende be langstelling verschillende cur sussen verenigingsmanage- ment van start gaan. Inschrij ven voor al deze cursussen is nog mogelijk bij de afdelingen sportzaken van de gemeenten in Zeeland, de afdeling Zee land K.N.V.B. en het Provin ciaal Centrum voor Sportop leidingen. Hier is ook nadere informatie te verkrijgen over de verschillende opleidingen. MIDDELBURG - De vrou wencontactgroep „Kom uit je huis" houdt woensdagmorgen 2 februari de maandelijkse koffiecontactmorgen in het Zuiderbaken in Middelburg. Het thema van deze ochtend is „ons gezin en de wijkagent". Tijdens deze ochtend zullen de heer Meyer en mevrouw Vee ken spreken over de sociale functie die de politie heeft naast de functie van ordebe waking en van wat voor bete kenis de wijkagent kan zijn voor de gezinnen in de wijk. Meyer is werkzaam als coördi nator van de wijkagenten en mevrouw Veeken is maat schappelijk werkster jeugd- en gezinszaken bij de politie. De ochtend begint om 09.30 uur en zal duren tot 11.30 uur. De kosten zijn ƒ1.- per persoon en kinderoppas is aanwezig. VLISSINGEN - Woensdag 2 februari om halfacht wordt in het dienstencentrum Bachten Komme in Vlissingen het to neelstuk „Gerda van de Anna- hoeve" gespeeld door de zang vereniging Nut en Genoegen uit Aagtekerke. Het toneelstuk gaat over het leven op het platteland. Kaarten zijn vanaf vrijdag 21 januari iedere vrijdagmid dag verkrijgbaar bij de ingang van Bachten Komme. De World War Rockers. MIDDELBURG - Zaterdag 29 januari om negen uur tre den in jongerencentrum Midgard de Doemdenk Dance band en de World War Rockers op. Beide bands zijn afkomstig uit Haarlem. Dichter Peter de Bruyn is de zanger en de tekstschrijver van de Doem denk Band. Na een rustpauze van een half jaar, waarin niet is opgetreden, komen ze met een try-out van hun nieuwe repertoire, dat getiteld is: „Wat is zwart en wat is rood". De World War Rockers zijn begonnen vanuit de punk beweging. De muziek heeft zich langzamerhand van punk ontwikkeld naar een mengeling van swingende rock 'n roll en regqaemuziek. VLISSINGEN - De uit New York afkomstige zangeres Cindy Perres trad voor het eerst in 1979 naar voren in het Nederlandse muziekwereldje. Sindsdien bouwde ze via het clubcircuit hier langzaam maar zeker een carrière op die haar tot nu toe tot en met de radio en het voorprogramma van Van Morrison bracht. Donderdagavond 27 januari treedt ze op in de Vlissingse bar-dancing De Schuur. Cindy schrijft de teksten en muziek zelf en verwerkt in vloeden van jazz, blues en rock roll, tot iets wat haar eigen geluid genoemd kan worden. Ze treedt het liefst op in het Nederlandse en Duitse club circuit, omdat ze het contact met het publiek daar het ver- frissendst vindt. Het optreden begint om halfeen ('s nachts). Toegang drie gulden vij ftig. NIEUWLAND - Het jeugd- bestuur van de voetbalvereni ging „Nieuwland" houdt vrij dag 28 januari een bingo-dis- co-avond voor het dames A en B elftal. Deze avond is ook voor jongelui vanaf 16 jaar toegankelijk. Het begint om 20.00 uur in de kantine van de voetbalvereniging aan de Oude Rijksweg 24. Nu de bebouwing aan de Vlissingse Spuistraat deels is weggebroken, wordt iedereen een blik gegund op de mooie ge veltjes van de Molenstraat. Foto Cor Schuilwerve VLISSINGEN - De fotoclub de Flitsparaplu in Vlissingen heeft weer plaats voor nieuwe leden». Iedere dinsdagavond is er clubavond in het buurthuis de Paraplu aan de Alexander Gogel- weg vanaf halfacht. De fotoclub is bedoeld voor zowel gevorderden als begin ners. Het leren van elkaar staat op de eerste plaats. Er wordt gewerkt aan kleuren en zwart-wit foto's en dia's. Er worden regelmatig werkavon- den, demonstratie- en thema avonden gehouden, waarbij de leden begeleid worden door een vakfotograaf. Ook bestaat de mogelijkheid om mee te doen aan wedstrij den en exposities van de Foto Bond Nederland. In het buurt huis is een donkere kamer in gericht met apparatuur die geschikt is voor het afdrukken van zwart-wit en kleurenfo to's. Voor meer informatie kan men bellen naar Juul Ver poorten, telefoon 64624 of Mi- mie Ruikes. telefoon 62516. MIDDELBURG - Komende maand kan iedere autobezit ter gratis zijn snelheidsmeter laten controleren in het ANWB keuringsstation aan de Amesteinweg 20 in Mid delburg. Uit vorige acties bleek het de ANWB dat van de tien tel lers er negen verkeerd zijn afgesteld. Onder de naam „50... 70 kilometer, is uw snelheid juist" wil de ANWB dit nu zien te verbeteren. Om wachttijden te voorkomen is het zaak vooraf een telefonische afspraak te maken. De controle neemt ongeveer tien minuten tn be slag. Het keuringsstation is van maandag tot en met vrij dag open van acht tot halfvijf. Het telefoonnummer is 01180-11151. Middelburg - Dinsdag 1 fe bruari vanaf halfdrie houdt de werkgroep van de wijkpost Het Bastion aan de Nieuwe Oostersestraat in Middelburg een filmmiddag voor de oude re Middelburgers. De volgende films zullen worden vertoond: Zeeland waar monumenten leven; Saaftinge; Oosterschelde en Middelburg-monumenten- stad. VLISSINGEN - Vrijdag 28 januari om acht uur begint de activiteitencommissie Open Hof in de grote zaal van het wijkcentrum een filmavond. De films gaan over scheep vaart en de zogenaamde off shore bedrijvigheid. De titels van de films zijn: Energie voor morgen, rijkspolitie te water, operatie Gascogne en Gate way tot Europe. Kaarten zijn in voorverkoop bij de beheerder van Open Hof tot 28 ianuari twaalf uur. MIDDELBURG - Het Mid delburgse vrouwencafé „Trui" houdt donderdag 27 januari een filmavond. De film „Va voir maman, papa travaillezal ver toond worden. Deze film gaat over een gehuwde vrouw met een zoon van zeven jaar die voor de moeilijke keuze staat te kiezen tussen een goede vriend of de verantwoording vanhaar gezin. Zij kiest voor het laatste. Maar na zeven jaar moet ze opnieuw een keu ze maken. Vrouwen zijn van harte welkom in de Kerksteeg 5 te Middelburg. Het begint om halfnegen. VLISSINGEN - Degenen die in januari een fiets of brom fiets zijn kwijtgeraakt, kun nen die misschien terugvinden op het Vlissingse politiebu reau aan de Molenstraat. Vrijdag 28 januari van ze ven tot acht houdt het bureau daar kijkavond.

Scheldebode | 1983 | | pagina 11