hel weten waard Engelse Punk in de Piek Vlissingen I Latul Band speelt in het Zuiderbaken S Nieuwjaarsbal voor ouderen Cabaretgroep Purper treedt op in Vestzak Nog plaats op cursussen ZVU Chivy speelt in Walk Inn Jeugdsoos in Het Buut Nieuwjaar in dienstencentrum Flitslicht schaadt oude voorwerpen UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Zeeland Body Promotion opent nieuwe balletzaal Satire van Haagse Comedie Nieuwjaarsconcert Dixieland Seven Middel tegen roken Kapsalon van Munster na verbouwing heropend Concert Pollitzer Reclamestudio l'Oiseau gericht op schilderwerk SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 5 JANUARI 1983 HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN KRUISWERK films DIERENARTSEN KERKDIENSTEN DIVERSEN HOOGWATER 205 VLISSINGEN - De Engelse punkgroep Anti-Pasti is van avond, woensdag 5 januari, te horen in het Vlissingse jongeren centrum de Piek aan de Hellebardierstraat. Anti-Pasti, in '79 opgericht, kreeg in '81 tijdens twee toer- nees landelijke bekendheid. Hun eerste elpee in dat jaar The last call werd eveneens zeer enthousiast ontvangen; drie weken was het zelfs de best verkopende plaat in En geland. Dat jaar waren ze ook in Nederland en begin '82 werd Amerika aangedaan. De toer- nee veranderde hun muzikale denken en dat is goed te mer ken op hun nieuwe elpee Cau tion in the wind. Het concert begint om negen uur. Kaarten zijn in voorver koop verkrijgbaar bij Uit in Vlissingen, Welzijnscentrum Bachten Komme aan de Bad huisstraat. Organisatie Uit in Vlissingen. ËJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII E MIDDELBURG - Zaterdag 8 januari treeft de Latul Band op in het Zuiderbaken. De band heeft een nieuwe bezetting en bestaat uit Chris Latul, sologitaar en zang, E René van Leersum, slagwerk, Ben Vermeulen, toetsinstru- e menten, Ruud Baron, basgitaar, Shuanti Mohanpersad, e slaggitaar en Neppy Noya en Seth Mustamu percussie. Het optreden begint om kwart over acht en de zaal is E E open om halfacht. In het voorprogramma treedt de groep j| E Lativa uit Oost-Souburg op. 1 ^lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllimilllllr? VLISSINGEN - De Vlissingse rockformatie Chivy treedt zater dag 8 januari op in de sociëteit Walk-Inn in Vlissingen. Chivy brengt muziek variërend van ballads tot compacte rock'n roll on der het motto „Rock-Steady". Het optreden begint om negen uur. VLISSINGEN - Vrijdag 7 januari opent in buurthuis Het Buut in Vlissingen jeugd soos Young People zijn deu ren. De soos gaat elke vrijdag avond draaien van acht uur tot halfelf en is bedoeld voor jongeren in de leeftijd van elf tot en met vijftien jaar. Voor de fotowedstrijd, die het Buut houdt in verband met het vijftienjarig bestaan, zijn nog geen foto's binnenge komen. De deelname aan deze wedstrijd is gratis, bedoeld voor alle leeftijden. Het formaat van de foto's moet minimaal tien bij dertien en maximaal 18 bij 24 zijn. Op de foto moet het getal vijftien centraal staan. Er zijn een groot aantal prijzen beschik baar. De foto's moeten worden ingeleverd bij het Buut vóór 15 januari. MIDDELBURG - De Stich ting Welzijn voor ouderen in Middelburg houdt woensdag 5 januari een nieuwjaarsrecep tie in het Dienstencentrum aan de Schuttershofstraat la in Middelburg. Alle ouderen en instellingen die voor en met ouderen werken zijn welkom tussen half vijf en zes uur. Om vijf uur zal de voorzitter van de Stichting de heer Vis zijn nieuwjaarstoespraak houden. Daarna spreekt mevrouw Le Due namens de Algemene Ne derlandse Bond van Ouderen. VLISSINGEN - Donderdag 6 januari houdt de Vlissingse Stichting Welzijn voor Oude ren een groot Nieuwjaarsbal in het Scheldekwartier in Vlis singen. Dit volksdansbal be gint om twee uur. Er staan on der meer Engelse, Amerikaan se, Joegoslavische en Israëli sche dansen op het programma en ook de Valeta en de Kruis polka komen aan bod. Aan de middag wordt meegewerkt door de volksdansgroepen Walk-Inn, Bachten Poorte, Bachten Komme en Bachten Reede. VLISSINGEN - Het ziet er naar uit dat bezoekers van het Stedelijk Museum in Vlissin gen geen foto van een voor werp uit de oudheidkundige verzameling meer mogen ma ken. Het flitslicht is schadelijk voor de middelen waarmee de oude voorwerpen zijn gecon serveerd. Het Stedelijk Mu seum wil ook, vooruitlopend op een wettelijke regeling, vergoeding gaan vraggen vor de foto's en afbeeldingen die nog wel mogen worden ge maakt, merendeels voor stu diedoeleinden. Een en ander wordt donderdag 6 januari be sproken in de vergadering vna de museumcommissie. VLISSINGEN - „Buitengewoon verrassend en uiterst amu sant", noemde Henk van Gelder het cabaret van de jonge groep Purper in NRC/Handelsblad. Het afgelopen jaar zijn de vijf nogal eens te zien geweest op de televisie, onder meer als achter grondkoor in De lachende scheerkwast van de VPRO. Aan staande vrijdag treedt Purper op in het Vestzaktheater in Vlis singen met het programma Purper 2. In beschaafd rokkostuum brengen ze hun programma dat is gebasseerd op nu ouder wets aandoende close harmo ny. Het wordt echter verras send gebruikt. Om een voor beeld te geven: ieder begint op het toneel een apart verhaal te vertellen en die aparte verha len smelten wonderwel samen tot één verhaal. Nog een: los uitgesproken lettergrepen vallen langzaam in de juiste volgorde, totdat ze samen een bekend kinderlied je blijken te vormen. De klan ken zijn belangrijker dan de inhoud, daarom klinkt ook in die surrealistische spreekscè- nes een grote mate van muzi kaliteit door. De voorstelling begint vrij dag om half negen. Organisatie Uit in Vlissinen. Kaarten in voorverkoop bij Uit in Vlissin gen in welzijnscentrum Bach ten Komme aan de Badhuis straat. VLISSINGEN - Fitnesscentrum Zeeland Body Promotion aan de Cruquiusstraat 22 in Vlissingen is sinds kort voorzien van een balletzaal. Naast de gewone trainingen kan men er nu ook te recht voor jazzballet en een nieuwe vorm van lichaamsbewe ging, Aerobic dancing. MIDDELBURG - „De ge laarsde kat" heet de romanti sche satire van Ludwig Tieck waarmee de Haagse Comedie op het ogenblik het land door reist. Dinsdag 11 januari is de voorstelling in de schouwburg in Middelburg te zien. Het toneelbedrijf, het gezel schap en het publiek worden op de korrel genomen. Regis seur Guido de Moor en drama turg Watze Tiesema hebben het oorspronkelijke stuk van Tieck zo eigenzinnig bewerkt dat alleen in de verte nog ge lijkenis tussen beide stukken is te ontdekken. Jules Royaards speelt de rol van de kat. De première was zaterdag 1 januari in Den Haag. De voorstelling begint om acht uur. Kaarten in voorver koop bij Uit in Zeeland, Nieu we Haven Middelburg. Orga nisatie S.P.M. MIDDELBURG - De Jazz Aktiviteiten Stichting Zeeland (JASZ) heeft voor zaterdag 8 januari een nieuwjaarsconcert op het programma staan. De Dixieland Seven komt zaterdag 8 januari naar de concertzaal in Middelburg om zoals hun naam al zegt pure dixieland te laten horen. De in 1954 opgerichte Dixieland Se ven begon als zevenmans- groep, maar is nu een zes- mansgroep; de piano moest er uit, omdat het voor de meeste zaaleigenaren een te grote in vestering was. Het concert begint om negen uur. VLISSINGEN/MIDDEL- BURG - Deze week krijgen al le inwoners van Walcheren een folder in de bus, waarin de schadelijkheid van het roken wordt aangegeven en een mid del om te stoppen wordt aan geboden. Het middel, een kruidenex tract dat is ontwikkeld in het laboratorium van Herbex-Ne- derland, zou in twaalf dagen rokers van hun genotmiddel afhelpen. De drogist kan iedereen er meer over vertel len. De tweehonderd vierkante meter grote balletzaal is voor zien van spiegelwanden, een muziekinstallatie, barre en lichtorgels. De Aerobic-dan cing wordt geleid door Ma rianne van Dijk, het jazzballet door Marleen Geschiere. Marianne van Dijk: „Aero bic- dancing is over komen waaien uit Amerika. Er is eigenlijk geen Nederlands woord voor te vinden, Zuur stofrijk komt nog het dichtst in de buurt", verklaart Ma rianne. „De Aerobic oefenin gen bevorderen de capaciteit van het lichaam om zuurstof te verwerken en te benutten. Hart en bloedsomloop worden op die manier flink aangepakt. Door regelmatig deze oefenin gen te doen, hoeft het hart minder te werken. Aerobic dancing is een combinatie van lichaamsoefeningen en dans bewegingen, die je doet op het ritme van discomuziek. Daar door gaat het gemakkelijker en houd je het langer vol. Het is zeker inspannend, maar heel plezierig om te doen. Be halve dat men er een betere conditie door krijgt, gebruikt men ook heel wat calorieën, zodat het ook wel aan te raden is voor mensen die willen af vallen, ter ondersteuning van een dieet". Vanavond, woensdag 5 ja nuari is er om acht uur een de monstratie van het Aerobic dansen in de nieuwe ballet zaal. Foto Cor Schuilwerve Foto Uor Schuilwerve VLISSINGEN - Kapsalon van Munster aan de Gerbrandys- traat 148 in Vlissingen is na een verbouwing van vier weken de ze week heropend. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) begint deze maand weer een serie nieuwe cursus sen. Voor de volgende ZVU-cur- sussen kunnen nog belangstel lenden worden ingeschreven: Veldornithologie, boekbinden, Hindelooper schilderwerk, de geschiedenis van Vlissingen. Inlichtingen: Z.V.U., Dam 22, Middelburg; tel. 01180- 27410. MIDDELBURG - Zaterdag 8 januari treedt de rockband Pollitzer op in Bar American, Plein 40 in Middelburg. Het repertoire van Pollitzer be staat voor een gedeelte uit covers van de nummers uit de zestiger jaren en daarnaast een aantal eigen nummers. Het optreden begint om negen uur. Van Munster: „We hebben het hele interieur aangepast aan de eisen van de moderne tijd. Zo is alle apparatuur ver nieuwd en is er nu ook een air- cleaner ingebouwd, waardoor de hele zaak stofvrij wordt ge houden, wat toch veel hygiëni scher is en wat ook prettiger werkt". Ook de indeling van de zaak is veranderd. Naast de dames en de herensalon is er nu ook een zogenaamde unisalon, waar zowel dames als heren terecht kunnen voor een haar- behandeling. „We doen hier de kortdurende behandelingen, zoals bijvoorbeeld knippen", vertelt van Munster. „Omdat zowel de heren als de dames hier terecht kunnen, komt het nu niet meer voor, dat iemand moet wachten, terwijl er nog stoelen vrij zijn. We werken nu met acht mensen in de zaak. zodat lange wachttijden vrijwel niet meer voorkomen". MIDDELBURG - Sinds enige tijd kan men in Middelburg ook terecht voor handgeschilderde naambordjes, huisnummers, re clameschilderwerk en dergelijke. In zijn woning aan de Roze marijnstraat 14 heeft Jos van Reenen in oktober 1981 zijn recla mestudio l'Oiseau ingericht. Jos: „Ik heb deze zaak eigenlijk langzaam opge bouwd en nu bgint het echt een beetje te lopen. Ik beschil der veel naambordjes voor particulieren, maar ook aller lei reclameborden voor bedrij ven en instellingen, namen op auto's, winkelruiten en derge lijke. Op deze manier heb ik eigenlijk van mijn hobby mijn beroep gemaakt en ik doe het nog altijd met veel plezier". Van Reenen heeft een één- mansbedrijf en is ook niet van plan om dit verder uit te brei den. „Een groter bedrijf met personeel dat zie ik rn dit vak niet zitten", vertelt hij. „Nu kan ik alle werk nog zelf af en ik heb er ook veel voldoening van. De reclameborden en naambordjes ontwerp ik zelf of in overleg met de klanten. Op zo'n manier wordt het steeds weer iets origineels". Wel heeft Jos van Reenen plannen zijn studio uit te brei den met een offsetdrukkerij om zodoende ook zelf visite kaartjes, kerstkaarten, brief papier en dergelijke te kunnen bedrukken. De ontwerpen hiervoor maakt hij overigens al wel. Gegevens voor deze rubriek moeten uiterlijk de vrijdag voor de week van plaatsing om 11.00 uur op het kantoor aan de Torenstraat 5 in Vlissingen binnen zijn. Vlissingen - Zaterdag van Dijk, Koudekerkseweg 52. tel. 13459. Zon. Cramer, Gerbrandystr. 6, tel. 65498. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Zat. Bruynzeel, Herengracht 68, tel. 15814. Zon. Reyerse, Seisweg 29, tel. 13456. Spreekuur voor spoedgevallen 12.30-13.00 uur en van 17.30- 18.00. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Van af vrij. 18.00 uur Kapteyn-Snijders, Lekstr. 6, Souburg, 01184-61630. Zon, Kapteyn, zelfde adres. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. West- en Mldden-Walcheren - Zat. en zon. Stutterheim, Beu- kelstr. 8, Meliskerke, 01186-1760 Westkapelle, Domburg, Aag- tekerke, Koudekerke, Zoutelan- de, Meliskerke en Blggekerke - Vrij. 18.00 uur - Zon. 24.00 uur Vaandrager, Weststraat 7, Dom burg, 01188-1271. Oostkapelle, Serooskerke, Grljpskerke en Veere - Za. van 8.00 tot zon 23.00 uur Oosterhoff, Markt 10, Veere, 01181-271 Vlissingen - Vrijd. 7 tot vrij 14 ian. Papegaaienburg, Papegaaien burg 24-26, tel. 66345. Middelburg - Vrij. 7 tot vrij. 14 jan. Hummelen, Markt 69. Voor heel Walcheren - Zat. en zon Rackwitsz, Volderijlaagte 1, Middelburg,' 01180-35688 Spreekuur voor spoedgevallen zat. en zondagen van 11.00 tot 12.00 uur. De bezoemvriend met André van Duin in de hoofdrol gaat in Vlissingen draaien in: Alhambra 1, donderdag, vrijdag en maandag tot en met woensdag acht uur, zaterdag en zondag zeven uur en halftien, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. Èen nest jonge meisjes. Por no. Alhambra 1, vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. E.T., de film over het bui tenaardse wezentje, gaat de vijfde week in. Alhambr 2, donderdag, vrij dag, maandag tot en met woensdag acht uur, zaterdag en zondag zeven uur en halftien, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. De begeerten van Melody. Porno. Alhambra 2, vrijdagnacht elf uur. Zestien jaar. Butch Cassidy and the Sun dance kid, een western met Robert Redford, Paul New man en Katharine Ross. Twee outlaws halen van alles uit en eindigen tenslotte hun helden leven in een vuurgevecht met de politie die hen voortdurend op de hielen zit. Alhambra 2, woensdag (12 januari) acht uur. Organisatie ZVU. Class of 1984 is het verhaal van een stel jongens die op hun school en daarbuiten de oorlog hebben verklaard aan alle gezag. Dat merkt de nieu we leraar Norris en hij hoort het van de biologieleraar Cor- rigan die zijn vriend wordt. De leerkrachten worden geterro riseerd door de bende, Corri- gan draagt een revolver bij zich en bij de ingang worden de leerlingen met een metaal detector gecontroleerd op wa penbezit. Als Norris ontdekt dat de bende ook in drugs han delt, stuurt hij ze naar de di recteur. Die durft niets te on dernemen. Maar het kwaad is al geschied en de bende neemt wraak. Het is oorlog. Citytheater Middelburg, vrijdag, maandag tot en met woensdag acht uur, zaterdag en zondag zeven uur en halftien. Zestien jaar. Beauty body. Porno. City, vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. De Muppet Film, een ver haal dat is opgezet rond de be kende poppen Kermit de Kik ker, Fozzv de beer, Miss Piggy enzovoorts. City theater zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. Dierenartsenmaatschap Vlis- singen-Middelburg - Vanaf vrij. 18.00 uur voor kleine huisdieren Middelburg en Vlissingen, mevr. Driehuis van Haselen, 01184- 66548. Consult na telefonische af spraak. Dierenartsenpraktijk Middelburg (grote huisdieren) - 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling klei ne huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Middelburg - Grote huisdieren, visites aanvra gen tussen 8.00 en 9.00 uur. Tel. 01180-33803. Vlissingen - Zat. en zon.: San- derse, 01184-19069. Alle werkda gen spreekuur door wijkverpleeg ster in wijkgebouw Leliënlaan 1 van 17.00- 17,30 uur. Souburg, Papegaaienburg, Bossenburgh, Westerzlcht en Paauwenburg - Zat. en zon.: Wa terman-Westerbrink, 01180- 14051. Maandag, woensdag en vrijdag spreekuur door een van de wijkverpleegkundigen van 17.00 tot 17.30 uur in wijkgebouw, Ba tenburg 84-86, Oost-Souburg, op werkdagen van 17.00 - 17.30 uur in Gezondheidscentrum, C. van Perestraat 8. Verloskundigen - Zat. en zon.: Van Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 12775 R.-k. Kerk Walcheren - Sou burg - Martlnuskerk Geen op gaaf Paauwenburg Open Hof Geen opgaaf. Vlissingen - Lieve Vrouwekerk Geen opgaaf. Mid delburg - Hoeksteen Geen op gaaf Petrus en Pauluskerk Geen opgaaf. Domburg Geen opgaaf. Bethesda St. Josephzleken- huls - Zon. ds. Joosse Geref. kerk en Ned. Herv. Ge meente Souburg - Kanaalstraat zon. 9.30 uur dhr. Heemskerk. Oranjeplein - Zon. 9.30 uur Meyer (Scharendijke), 19.00 uur, Hondius. Bejaardenhuls Zoute Viever - Zondag 19.00 uur dhr. Schoenma ker. Evang. Bapt. Gem. - Middel burg, zon. L.T.S Klarenbeek geen opgave. Geref. Kerk Vrijgemaakt - De Lannoystraat, Vlissingen. Geen opgaaf Klein Vlaanderen 75, Middelburg Geen opgave. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort - Zon. 10.30 u. Morning Prayer, 19.30 u. Holy Communion Luth. Kerk - Vlissingen zon. 10 00 u. ds. Schokking. Middel burg 10.00 u. dhr. Allewijn. Gem. de Wijngaard, Zuiderba- ken - Zon. 9.30 uur ds. v.d. Zan den Zevende Dags Adventisten - Vlissingen 't Anker zat. 9.15 uur ds. v.d. Kamp, 10.15 uur bij belstudie. Middelburg - In doopsgez. kerk, zat 10.00 uur bijbelstudie, 11.00 uur ds. v.d. Kamp. Kristen Zuid Molukse kerk In Nederland - Souburg, zon. 10.00 u pdt. Waisapy, Koudekerke, 12.00 u. idem. Doopsgezinde Gemeente Vlis singen - zon. 9.30 u. ds. Postema. Geref. Kerk Vlissingen - Pe- truskerk - Zon. 9.30 u. ds. De Nooij, 17.00 u ds. Kalksma. Open Hof - Zon. 9.00 u. ds. Kalksma, 17.00 u. ds. Makkinga. Chr. Geref. Kerk Vlissingen - Zon. 9 30 en 17.00 uur ds. Van Heest (Ridderkerk). Der Boede - Zon. ds. Coppool- se. Hervormd Middelburg - Nieu we Kerk, Groenmarkt, zon. 10.00 uur ds. Brummelkamp, 17.00 uur kan. De Koeijer (Gez. Bonds- dienst) Koorkerk, Koorkerkhof - Zdn. 10.00 uur ds. Franke. Oost- kerk, Oostkerkplein - Zon. 10.15 uur dhr. Jansen. Ontmoetings- kerk, Oosterscheldestraat - Zon. 10.00 uur ds. Altena. Thomaska pel, Vrijlandstraat Zon. 10.00 u. ds. Borgers Engelse kerk - Zon'. 19.00 u. ds. Brummelkamp. Ned. Geref. Kerken In Engelse kerk - Middelburg zon. 9.30 uur en 17.00 u ds. Smouter (Daifsen). Kristen Zuid Molukse Kerk In Ned. - Souburg Geen opgaaf. VrIJz. Herv. en Remonstrantse Kring - Vrijz. Prot. Centrum Ophir, Badhuisstr 186, Vlissingen, geen opgaaf. Nieuw Apost. kerk - Westerbaan 20, West-Souburg, zon. 9.30 en 16.00 uur, woens. 20.00 uur. Stichting Jeugd en Gezin In Zeeland - Middelburg. Dagelijks en m het weekend telefonisch be reikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap. Loskade 17, 4331 H.W. Middelburg, spreek uur volgens afspraak, tel. 01180- 27311bereikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di., do. en vrij. Vrijwillige Humanistische Feestelijke hulpverlening - Tel. 1180-36339. Groep Weduwe en Weduw naars - bijeenkomst elke dinsdag avond Londensekaai 39. Middel burg. Inl. bij FION, tel. 01180- 27311 Homokontaktgroep Walcheren - Postbus 251, Vlissingen, tel. 01184-68354. Opvang en info tel. 01184-71123. Soos elke 4e woensdag v.d. mnd. 20.00 uur De Piek, Hellebarddierstraat 13, Vlissingen. Zeeuws Consultatiebureau voor alcohol en drugs - Brak straat 30, Middelburg, tel. 01180-37320, Vlissingen, Bad huisstraat 25-27-29, tel. 01184- 13240 Stichting v. Maatschappelij ke Dienstverlening Walcheren - Loskade 29, tel. 01180-26951 Open tijdens kantooruren. Vlis singen, dr. Otterstr. 3, tel. 01184-19820. Spreekuur dage lijks van 9.00-10.00 uur, dinsdag tevens van 19.00-20.00 uur. Wijkgezondheidscentrum Zuld-Dauwendaele - Roozen- burglaan 18, Middelburg, tel. 291146. Spreekuur gezinsver zorging maandag t/m vrijdag 9.00 tot 9.15 uur. Spreekuur maatsch. werk maandag t/m vrijdag 13.30 tot 15.30 uur. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180-16816. Gehandicapten Adviesbu reau Zeeland ANIB, AVO, GON - Kosteloze hulpverlening, ad vies, informatie, bemiddeling. Dagelijks geopend van 9.00- 12.00 uur en van 13.00-17.00 uur. Tel. afspraken 01180- 23592. Werkgroep Laat Leven te Walcheren - Onderdeel van de vereniging ter bescherming van hei ongeboren kind, tel. 01184- 61825 Vrouwen Nazorg Borstam- putatie - Spreekuur woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Tel 01180-14366. Alfabetiseringsproject „Wal cheren" - Leren lezen en schrij ven aan Nederlandstalige men sen van 18 jaar en ouder. Aan meldingen en informatie tel. 01184-17819 of 01180-16278. PvdA Ombudsman Vlissin gen - Tel. 01184-63133, Middel burg - tel. 01180-13358 en 11681 Medisch kleuter- en kinder dagverblijf - Opvang van kinde ren in de leeftijd van 1V2-6 jaar en opvang schoolgaande jeugd. Middelburg, tel. 01180-13226. Vlissingen, tel. 01184-63724. Bureau voor rechtshulp Zee land - Loskade 35-37, Middel burg 01180-37120, dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur en donder dag van 19.00 tot 21.00 uur. Maandag van 13.30 uur tot 15.30 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland - postbus 231Middel burg 01184-14645, dag en nacht. Telefonische hulpdienst - Voor mensen in geestelijke en sociale nood. Dag en nacht ge opend, tel. 01180-15551 Adviesbureau voor School en Beroepskeuze - Badhuis straat 24, Vlissingen, tel. 01184- 13655. Informatheek elke wo. 13.30-16.30 u. of na afspraak. Zeeuwse Stichting voor Be- roepenvoorlichting en Studie en beroepskeuzevoorlichting - Grote Markt 14a, Goes, tel. 01100-12120. Informatheek elke dinsdag 13.30-16.30 uur of na afspraak. U.V.V. Vriendschappelijk huisbezoek - Mevr. v.d. Laan- de Gooyer, tel. 01184-67029 Woningbouwvereniging Basco - Storingen aan c.v., lif ten en warmwatervoorzieningen, behalve geisers. Na werktijden en in het weekeinde, tel. 12527. Orpheus, Werkgroep voor huwelijk en homofilie - Infor matie en opvang tel. 01184- 72161. Bejaardencentrum Ter Ree- de - Koudekerkseweg 814382 EJ Vlissingen, tel. 01184-17820. Informatie betreffende verzor gingstehuis en bejaardenwonin gen. Spreekuur maatschappelij ke werkkracht maandag en don derdag van 9.00 tot 10.00 uur, telefonisch dagelijks van 9.00- 9.45 uur NVSH - Wijngaardstraat 9, Goes. Info/bibliotheek, 1e en 3e maandag van de maand van 20.00-22.00 uur. Open huis 2e en 4e zaterdag van de maand van 10.00-15.00 uur. Middelen verkoop tijdens de openingsuren of via tel. 01180-15290 tel. hulpdienst NVSH, 01100-21724. Info-Team FNV - Middelburg. Spreekuur 1ste donderdag van de maand, Walplein 6, 19.30- 20.30 uur. Vlissingen spreekuur 2e donderdag v.d. maand n kant. Bouw en Houtbonden, Schuit- vaartgrac.hf va.. 7-8 uur. Sou burg: spreekuur 3e dinsdag v.d. maand m' Middenhof van 7-8 uur. Project Mensen zonder Baan - Werkgroep Vrijwilligers- vacature bank, Latijnse School straat 10, Middelburg, tel. 01180-35790. Iedere donderdag van 10-12 uur. Passantenopvang-thuislo- zenzorg - 01184-14431Crisis opvang 01184-14911. Dag en nacht bereikbaar. Stimezo Zeeuwsch-Vlaande- ren - Molenstraat 17, Groede, tel. 01171-1550. Belangenvereniging WAO Walcheren - Dinsdagmiddag van 14.00-16.00 uur, Loskade 29, Middelburg. Zelfhulpgroep familieleden, drugsverslaafden, anonieme families, Vlissingen, Postbus 520, 1380 XA, do half 8-10 uur Woltershuis, Vlissingen. Werkgroep Gewetensbe zwaarden Mil. Dienst, Midgard, Kuiperspoort 12, tel. 14281, Mid delburg, lè en 3e vr. v.d. maand, 19.30-20.30 uur. Stichting Archltectenwlnkel, Vlissingen - Gratis bouwadvie- zen elke vrijdag van 19.00-21.00 uur op bilbiotheek Spuiplein. Projekt slachtofferhulp Vlis singen Terneuzen - Hulp en advies voor slachtoffers van misdrijven, tel. 01180-37744 (na kantoortijd 15551), Turf- kaai 23, Middelburg. Ver. voor Crematie (AVVL) - Voor info J. Dik, tel. 01184- 60024. Werkgroep Gezamenlijke Belangenbehartiging voor werklozen - spreekuur elke dinsdagmiddag van 14.00-16.00 uur in Lat. Schoolstr. '10-12, Middelburg. Gast- en Pleegadressen- project Zeeland - (uitgaande van Centrale voor Pleeggezin nen en jeugd en Gezin) Middel burg, dagelijks bereikbaar, tel. 01180-28555. Belangenver. WAO Walche ren - mfo. bel. beh. arbeidson geschikten, elke dinsdag 14 00-16.00 uur Loskade 29, Middelburg, tel spreekuur elke maandag van 19.00-20.00 uur via tel. 01184-64375. Do. 6 jan. Vr. 7 jan. Za. 8 Jan. Zo. 9 jan. Ma. 10 jan. Di. 11 jan. Wo. 12 jan. 07.04 en 19.45 uur 08.09 en 20.53 uur 09.19 en 22.05 uur 10.30 en 23.13 uur 11 ."35 en uur 00.10 en 12.31 uur 00.54 en 13.13 uur

Scheldebode | 1983 | | pagina 5