Vlissingen tussen eb en vloed een braaf boek Franse folk in Razzmatazz WIE WAT WAAR F13?» Poppe opende viszaakop Markt Middelburg het weten waard Scheldebode-kringetje Rond 400 puzzels te leen in puzzeltheek De Schepel verkoopt biologisch geteelde produkten Disco-show in Lammerenburcht ^^XOmg De Drie Tonnetjes kreeg nieuw interieur ALMANAK 82/83 - BUIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Filmavond de paraplu Prijswinnaars Souburgse loterij SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 1 DECEMBER 1982 209 NET ALS DE KRAM: OVERAL VERKRIJGBAAR! Paraplu zoekt vrijwilligers HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN HOOGWATER Met welke opzet zou Bikker boeken nu het boek over Vlis- singen (Vlissingen, tussen eb en vloed) heben uitgegeven? Zelfs na lang denken kan ik niets beters bedenken dan het vullen van een gat in de markt. Er was nog niet zo'n boek over Vlissingen en dat hinderlijke hiaat is nu wegge werkt. En nu maar hopen dat de mensen het kopen. Of dat lukt, betwijfel ik. Er staan twintig pagina's tekst in, maar wie de krant regelmatig leest, wordt er niet veel wijzer van dan hij al was. De overige honderdzevenentwintig pagi na's zijn gevuld met foto's van de Vlissinger Lex de Meester. Het is kennelijk de bedoeling geweest de aandacht te sprei den, zodat iedereen zijn eigen wijk in het boek kan terugvin den. Het gevolg is dat er nogal wat oninteressante foto's in staan, bijvoorbeeld een plaat van een blok flats, een paar van een rij eengezinswoningen en een hele serie luchtfoto's. Interessanter wordt het als De Meester met zijn camera de boulevard, het strand, de zee en de schepen vastlegt, maar zelden is 't echt verrassend. Het is allemaal redelijk tot goed werk, maar nergens zeg je: hé of go, dat doet me wat. Braaf, dat is het woord. Het is een braaf fotoboek waar nie mand iets lelijks van zal zeg gen. De tekst, van Ed Reinders- ma, is ook braaf. Hij begint zijn verhaal met de kop „Werkstad zonder franje", maar over de arbeidsconflic ten heeft hij 't niet. Heel op pervlakkig beschrijft Rein- dersma de wordingsgeschip denis van Vlissingen tot en met de groei van de sloeha- vens met industrie, maar over de strijd tegen de vervuiling die dat met zich meebracht en nog mee brengt geen woord. Nu kun je in twintig pagina's niet zoveel vertellen, maar het is natuurlijk ook maar wat je wil vertellen. De kans om het hier of daar leuk te maken, wordt ook ge mist. Een Fragment: „de vis sers vestigden zich bij de Schardijnhaven die voorna melijk haringhaven was. In het middendeel van deze ha ven was een aanvoerplaats voor darink of derrie, een in grediënt voor het maken van zout. Er was bovendien een laadplaats voor zout. Een af- valprodukt van de zoutnering was de zeik. De namen lange Zelke en Korte Zelke herinne ren hier nog aan". Niet uitgelegd wordt wat darink of derrie (oud-Hol landse woorden) is. Het is toch aardig er bij te vertellen dat dat veen is wat bijvoorbeeld op Walcheren in de middel eeuwen werd gestoken. Dat veen, bewijs van de bossen die hier ooit groeiden, werd na stijging van de zeespiegel lan ge tijd door zout water over spoeld. Het hield het zout vast en de middeleeuwers maakten werve) VLISSINGEN - De Drie Tonnetjes in Vlissingen heeft sinds vorige week een heel an der interieur. 7fe2Leontien Steketee: „Het was wel weer enige jaren ge leden, dat we de zaak voor de laatste keer veranderd hadden en het was nu weer eens nodig, we waren een beetje uitgeke ken op de oude situatie. Ver der uitbreiden was niet meer mogelijk, omdat er gewoon geen ruimte meer is, maar we hebben de hele zaak uitge- VLISSINGEN - Al vijfeneenhalf jaar drijft de Stichting Welzijn voor Ouderen in het dienstencentrum Bachten Reede in Vlissingen een puzzeltheek. Liefhebbers kunnen er kiezen uit zo'n vierhonderd legpuzzels, bestaande uit tweehonderd tot vijfduizend stukjes. De uitleen van legpuzzels is een in Nederland weinig voorkomende dienstverlening. De meeste puzzels zijn ge schonken. De overigen zijn gekocht van het leengeld, een dubbeltje per puzzel. In de afgelopen vijfeneenhalf jaar zijn ongeveer achttienhonderd puzzels uitgeleend, vieren eenhalf keer het hele bezit dus. Wie een puzzel wil lenen, de puzzeltheek is elke woens dagmorgen van tien tot twaalf geopend. Wie niet in staat is zelf te komen, kan even bellen naar het dienstencen trum (tel. 12706) of naar mevrouw Bremmers (tel. 70278). Mogelijk kunnen de puzzels dan worden thuisgebracht. SOUBURG - Franse folklore zaterdag 4 december in Razzma tazz, Middelburgsestraat 113 in Oost-Souburg. De Franse folk groep Maluzerne treedt dan op met oude liederen uit de ver schillende landstreken in Frankrijk en met eigen composities. De muzikanten begeleiden de liederen op oude instru menten als de draailier, de viool, de kromhoorn, fluiten, accordeon, maar ook op mo dernere instrumenten als de piano, gitaar, bas en sythesi- zer. Alles tezamen geeft dat de muziek een actuele klank zon der dat evenwel de oorspron kelijke geest wordt aangetast. Het concert begint om half- negen. Kaarten 10,-, te re serveren bij Ad Lijnse tel. 01184-70881. Wie Wat Waar. Neêrlands meest populaire gezinsalmanak. Met jaar overzichten, evenementenagenda, competitiestanden, wereldrecords, huishoudtips, nuttige adressen, EHBO, en véél en veel meer! 'n Héél jaar alles zeker weten voor slechts vcci incci daar handig gebruik van. (De Scheldebode is nooit te be roerd iets te vertellen). Waar was dat zout voor? Ook dat zult u niet in het boek vinden. Tja, en dan de uitvoe ring. Die is heel sjiek voor een werkstad zonder franje, even als de prijs. Vlissingen tussen eb en vloed. Fotografie, tekst en sa menstelling Lex de Meester, Ed Reindersma en Lex de Looff Uitgever Bikker Boeken Vlis singen, f 59,50. VLISSINGEN - Aan de Scheldestraat 18 in Vlissingen is sinds 19 november de „biologisch-ecologische" winkel De Schepel te vinden. Deze nieuwe zaak is een filiaal van De Tuin van Broe der Ludovicus in Middelburg. voerd in wit en grijs, waar door alles toch veel ruimte lijkt". „We hebben al veel leuke reacties gehad van de vaste klanten. Zeker onze collectie wit porselein komt nu veel be ter uit. Het assortiment heb ben we ook uitgebreid. We verkopen nu ook wit porselein met decoratie en hebben een heel nieuwe collectie zilver, het moderne wit-zilver dat is uitgevoerd in erg mooie strak ke vormen". Eigenaar Willem Timmer man zegt in deze winkel voor al basisvoedssel te verkopen. „Allerlei liflafjes, cosmetica en dergelijke zul je er niet vin den. Er is aan onze zaken een eigen groothandel verbonden, die de boeren en tuinders in de eigen omgeving probeert te stimuleren over te gaan op de biologische landbouwmethode, omdat we juist zoveel moge lijk produkten uit de eigen re- go wilen verkopen. Er is onder de boeren en tuinders wel veel animo. Met de afzet van de produkten hadden we meer moeite, omdat er eigenlijk nog te weinig afzetpunten zijn. We willen onze produkten uitslui tend in eigen wmivds verko pen en niet bijvoorbeeld via supermarkten. We vinden na melijk dat de mensen ook voorlichting over de produk ten moeten kunnen krijgen, bijvoorbeeld over de bereiding van het voedsel en de her komst van de produkten". Tot de opening van de nieu we zaak is besloten, omdat toch al veel mensen uit Vlis singen naar de winkel in Mid delburg kwamen en men deze mensen wat tegemoet wou ko men. Timmerman: „Natuurlijk hopen we dat nu in deze nieu we zaak, nog meer mensen on ze produkten leren kennen". foto: Cor Schuilwerve) MIDDELBURG - Woensdag 24 november is aan de Markt 39 in Middelburg „Viscentra Poppe" geopend. De nieuwe vishandel is gevestigd in het pand waar vroeger Jo Fibbe te vinden was. Het win kelpand is natuurlijk hele maal verbouwd. De verbou wing is in zeer korte tijd, ze ven weken, uitgevoerd. Aan de voorkant is een glazen schuif pui gekomen, zodat men ook vanaf de straat een gebakken visje of harinkje kan kopen, zonder dat men direct binnen hoeft te komen. Overigens kan men de vis ook in de winkel opeten; er is een eetbar met enkele krukken. Om alles zo snel mogelijk te laten verlo pen, is er een vierpansbakoven om de vis te bakken. Behalve voor gebakken vis kan men er natuurlijk ook te recht voor gestoomde, gezou ten, gerookte en gedroogde vis. Er is ook een aparte hoek met allerlei visconserven en ver schillende soorten wijn. De vis wordt zo vers mogelijk aange voerd vanuit zeevisgroothan del Poppe in Veere. In de win kel is ook een zogenaamd ho- marium (een soort aquarium) waarin de zalmforellen rond zwemmen en waaruit men ook de nog levende kreeften oes ters haalt. De bedrijfsleider van de nieuwe zaak is Wim Poppe. (foto: Cor Schuilwerve) VLISSNGEN - Het Vlissingse buurthuis De Paraplu heeft op donderdag 2 december een filmavond voor jongeren op het programma staan. Vertoond wordt een film over Bob Marley. Het betreft de verfilming van een live concert. Toegangsprijs is 1,-. Elke donderdagavond is er een tieneractiviteit voor jongeren van 12-18 jaar met reggae mu ziek, gelegenheid tot biljarten, te lezen, tafelvoetbal. Tijd: van 19.30-21.30 uur. VLISSINGEN - Vrijdag 3 december is de presentator van AVRO's Top Pop in de Lammerenburcht aan de Zuidbeekseweg in Vlissingen voor de presentatie van een disco-show. Vanaf acht uur kunnen be langstellenden terecht. Alco hol zal er niet verkrijgbaar zijn. De drive-in-show El Do rado zal, zoals gewoonlijk, ook weer van de partij zijn. Als het een succes wordt, is de V.C.B. (Vereniging Culturele Belan gen) van plan dit soort evene menten vaker te organiseren. De toegangsprijs is zeven gul den viiftig. OOST-SOUBURG - Woens dag is de eerste trekking ge houden van de Nemidso Sint Nicolaas loterij. De prijswin naars zijn familie Pais de Ja ger, Waddenzeestraat 26, S. de Visser, Kanaalstraat 93, fami lie Heynsdijk, Hudsonstraat 1, familie Oosterling, Diezen- straat 49 en familie van de Dries, Eemstraat 8, allen uit Souburg. Ook wonnen nog vijftig mensen een taart. De actie gaat nog door tot 4 december, dan worden weer een aantal geldprijzen en nog- maal vijftig taarten verloot. VLISSINGEN - Buurthuis De Paraplu zoekt nog enkele vrijwilligers. Gedacht wordt aan mensen die kinderclubs willen begeleiden of op een andere manier werkzaam wil len zijn. Ook diverse werk groepen van het buurthuis (o.a. werklozenproject, inter culturele activiteiten, buurt- activiteiten) kunnen nog men sen gebruiken. Young doctors in love, een weinig om het lijf hebbende komedie met dokters en een misdadiger in de hoofdrollen. Alhambra 1, donderdag tot en met woensdag acht uur, za terdag zeven en halftien. Alle leeftijden. Chopstix, Porno. Alhambra 1, vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. Rocky 3, De wereldkam pioen boksen Rockey Balboa verliest een titelgevecht en wil het boksen opgeven. Een vroe gere aartsrivaal wordt zijn nieuwe trainer en hij weet hem over te halen weer hard te gaan trainen. Rocky neemt revanche, maar dan blijkt zijn nieuwe trainer de nederlaag nog niet vergeten te zijn. Alhambra 2, donderdag tot en met woensdag acht uur, za terdag zeven uur en halftien. Vrouwen van Parijs, van Daniel Duval met Maria Schneider in de hoofdrol is een film over een vrouw. Ze laat zich uit de provincie wegsle pen om in Parijs het oudste beroep van de wereld uit te oefenen. Ze krijgt er een spoedcursus leven is lijden. Beetje bij beetje wordt haar onafhankelijkheid aangetast, totdat ze zich helemaal aan de regels van de prostitutie heeft aangepast. Ontmenselijking. Alhambra 2, vrijdagnacht elf uur, zestien jaar. Van de koele meren des doods. De verfilming van het gelijknamige boek van Frede- rik van Eeden door Nouchka van Brakel. Een meisje groeit op in de tijd dat alle gevoelens beneden de gordel werden af gestraft. Als ze al enkele jaren getrouwd is, zijn haar de ge heimen van het huwelijk nog niet geopenbaard. Ze gaat er met een geliefde vandoor, maar erg succesvol is dat niet. Citytheater Middelburg, vrijdag tot en met woensdag acht uur, zaterdag acht uur. Zestien jaar. Emmanuelle de pornogodin. City, vrijdagnacht elf uur. Vrouwenstad van de Ita liaan Fellini. Een soort droom van een vijftigjarige die op vrouwelijk grondgebied te recht komt en door de vrou wen als een vijand wordt beje gend. Hij vlucht en komt in een mannenhuis terecht, de eigenaar van het kasteel heeft zojuist ter gelegenheid van zijn duizendste paring een enorme taart gekregen. De evenzovele kaarsen blaast hij in een keer uit. De Piek Vlissingen, donder dag negen uur. MIDDELBURG - Ds. Van der Zanden uit Middelburg leidt zondag 5 decmeber 1982 in de Getuigeniskerk te Mid delburg de „Welkomstdienst voor Iedereen". De heer C.J. de Leur te Mid delburg spreekt over het „the ma „Leven". Illlllllllllllllt Foto Harry Verschueren. MIDDELBURG - De afgelopen week heeft de heer van Hoe pen, Bakkersdorpen 1 Vlissingen, kunnen profiteren van de aanbiedingen van winkeliers uit zijn woonplaats. Misschien treft u 't deze week. Loop dan even binnen in ons kantoor aan de Torenstraat 5 in Vlissingen. De gulle Middelburgse ge vers zijn: Foto Harry Verschueren, Lange Delft 46, stelt beschik baar een fotocadeaubon van ƒ5.- Hotel café-restaurant De Huifkar, Markt 10, stelt be schikbaar koffie met gebak voor twee personen. Bijou Tassenhuis, Lange Delft stelt beschikbaar een sleuteletui. Vleeshouwerij A. Sturm, Veersesingel 90, stelt beschik baar een pond eigen gemaakte rookworst. Instituut Cosmetica, tele foon 01184-62737, gratis schoonheidsbeha ndeling. Pannekoekhuis „De Kabou terhut", Oosterkerkplein 8, gratis pannekoek met koffie. Fruitspecialist Van der Hie- len-Nijsse, Langeviele 41, stelt beschikbaar 1 pond zuidvuch- ten. Optiek Focus, stelt beschik baar een briletui. Babyhuis De Weefstoel, Langeviele 3, stelt beschikbaar een cadeaubon van 10.-. 'Illlllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllilllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllh Gegevens voor deze rubriek moeten uiterlijk de vrijdag voor de week van plaatsing om 11.00 uur op het kantoor aan de Torenstraat 5 in Vlissingen binnen zijn. Vlissingen - Zaterdag van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. Thia- dens, Zuiderbaan 23, tel. 64633 Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13 00 en van 17.30- 18 00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Zaterdag de la Hayze, Seisdam 22. tel 28574.Zondag Reyerse Seisweg 29, tel. 13456 Spreekuur voor spoedgevallen 12.30-13.00 uur en van 17.30-18.00. Visites aanvra gen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za terdag Bloos, Kanaalstr. 70, Oost- Souburg, 01184-61212. Zondag Jansen, Oude Rijksweg 6, Nieuw- stad, 01182-1340. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Zat en zon. Geen opgave. Westkapelle, Domburg, Aag- tekerke, Koudekerke, Zoutelan- de, Meliskerke en Biggekerke - Vrijdag 18.00 uur - zondag 24.00 uur v.d.Made, Duinweg 54 Zoute- lande, 01186-1282. Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - Zaterdag van 8.00 tot zondag 23.00 uur Dijkstra, Oostkapelseweg 12 Grijpskerke. 01189-2523 Vlissingen - Vrijd. 10 december v.d. Sande. Badhuisstr. 30-34, tel. 12066. Middelburg - Vri). 10 de cember v.d Boogert, Vrijlandstraat 79. Voor heel Walcheren - Zater dag en zondag: Reijnierse, Rent meesterlaan 245. Middelburg 01180-27929. Dierenartsenmaatschap Vlis- jen-Middelburg - Vanaf vrij uur voor kleine huisdieren mevrouw Driehuis van Haseien, 01184-66548. Consult na telefoni sche afspraak. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle. tel. 01188-1443 Behandeling klei ne huisdieren op afspraak sing€ 18.0C Vlissingen - Zaterdag en zon dag: Schelling, 01184-67814. Alle werkdagen spreekuur door wijk verpleegster in wijkgebouw Leliën- laan 1 van 17.00 - 17.30 uur. Souburg, Papegaaienburg, Bossenburgh, Westerzicht en Paauwenburg - Zaterdag en zon dag: Verhagen-Westerbeke 01184-61541. Maandag, woens dag en vrijdag spreekuur door een van de wijkverpleegkundigen van 17.00 tot 17.30 uur in wijkgebouw, Batenburg 84-86, Oost-Souburg, op werkdagen van 17.00 - 17.30 uur in Gezondheidscentrum, C. van Perestraat 8. Verloskundigen - Zaterdag en zondag: v.d Werke, Henri Du- nantstr. 19, Souburg, 01184- '71768 R.-k. Kerk Walcheren - Sou burg - Martinuskerk zondag 10.00 uur parochiekoor Paauwen burg Open Hof zondag 11 00 uur eigen zanggroep; 19.00 uur sa menzang. Vlissingen - Lieve Vrouwekerk zaterdag 19.00 uur ouderenkoor. Zondag 9.30 uur da meskoor, 12.00 uur. Middelburg - Petrus- en Pauluskerk zaterdag 19.00 uur en zondag 10.00 uur. Hoeksteen zondag 11.30 uur. Domburg. Eerste en derde zon 8.45 uur. Bethesda St. Josephzieken- huis - Zondag 10.00 uur ds. de Nooy. Geref. kerk en Ned. Herv. Ge meente Souburg - Kanaalstraat Geen opgave Oranjëplein Eveneens geen op gave. Bejaardenhuis Zoute Viever - geen opgave. Evang. Bapt. Gem. - Middel burg, zon. L.T.S Klarenbeek 10.00 uur. br. Lok. Geref. Kerk Vrijgemaakt - De Lannoystraat, Vlissingen. Geen opgave. Ma. Klem Vlaanderen 75, Middelburg zon. 9.30 en 16.30 uur leesdiensten. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort - Zondag 10.30 uur holy communion. Luth. Kerk - Vlissingen, Zon dag 10 uur ds Stol (Groede) Mid delburg zondag 10.00 uur ds. Buissing-van Beers. Gem. de Wijngaard, Zuiderba ken - Zondag 9.30 uur ds. v.d. Zanden. Zevende Dags Adventisten - Vlissingen 't Anker zat. 9.15 uur ds. ter mate, 10.15 uur bijbelstu die. Middelburg - in doopsgez. kerk, zat 10.00 uur bijbelstudie, 11.00 uurds. ter Mate. Kristen Zuid Molukse kerk in Nederland - Souburg, zondag 10.00 uur pdt. Waisapy, Koudeker ke 12.00 uur idem. Doopsgezinde Gemeente Mid delburg - Zondag Geen opgave. Geref. Kerk Vlissingen - Pe- truskerk - Zondag 9.30 uur ds Kalksma, Johanneskerk 17.00 uur ds. Krijger. Open Hof - Zondag 9.30 uur 'ds. Krijger; 17.00 uur ds. Kalksma. Chr. Geref. Kerk Vlissingen - Zondag Geen opgave Der Boede - Zondag ds v d.VneHervormd Middelburg - Nieuwe Kerk Groenmarkt, zon dag 10.00 ds. Brummelkamp. Koorkerk, Koorkerkhof - Zon dag 10.00uurds. Kalis. Öostkerk, Oostkerkplein - Zon dag 10.00 uur ds. Korevaar Ont- moetinaskerk, Oosterschelde- straat - Zondag 10.00 uur dhr. Al- lewijn. 17 00 uur ds. Schaap Tho maskapel, Vrijlandstraat - Zondag 10.00 uur ds Borgers, Getuigenis- kerk, 18.45 uur. Welkomstdienst. Ned. Geref. Kerken in Engelse kerk - Middelburg zondag 9.30 uur dhr. Riemens en 17.00 uur dhr. Huisman. Kristen Zuid Molukse Kerk in Ned. - Souburg zondag 10.00 uur ds. Fader. Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring - Vrijz. Prot. Centrum Ophir, Badhuisstr 186, Vlissingen, zond. ds de Weerd. Nieuw Apost. kerk - Westerbaan 20, West-Souburg, zon. 9.30 en 16.00 uur, woens. 20.00 uur,. Stichting Jeugd en Gezin in Zeeland - Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch be reikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap. Loskade 17, 4331 H.W Middelburg, spreek uur volgens afspraak, tel. 01180- 27311bereikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di., do. en vrij. Vrijwillige Humanistische geestelijke hulpverlening - Tel. 01180-36339 Groep Weduwe en Weduw naars - bijeenkomst elke dinsdag avond Londensekaai 39, Middel burg, Inl. bij FION, tel. 01180- 27311 Homokontaktgroep Walcheren - Postbus 251, Vlissingen, tel. 01184-68354. Opvang en info tel. 01184-71123. Soos elke 4e woensdag v.d. mnd. 20.00 uur De Piek, Hellebarddierstraat 13, Vlissingen. Zeeuws Consultatiebureau voor alcohol en drugs - Brak straat 30, Middelburg, tel. 01180-37320, Vlissingen, Bad huisstraat 25-27-29, tel. 01181- 13240/14240. Buiten kantooru ren 01180-37320. Stichting v. Maatschappelij ke Dienstverlening Walcheren - Loskade 29, tel. 01180-26951 Open tijdens kantooruren. Vlis singen. dr Otterstr. 3, fel. 01184-19820. Spreekuur dage lijks van 9.00-10.00 uur, dinsdag tevens van 19.00-20.00 uur. Wijkgezondheidscentrum Zuid-Dauwendaele - Roozen- burglaan 18, Middelburg, tel. 291146. Spreekuur gezinsver zorging maandag t/m vrijdag 9.00 tot 9.15 uur. Spreekuur maatsch. werk maandag t/m vrijdag 13.30 tot 15.30 uur. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180-16816. Gehandicapten Adviesbu reau Zeeland ANIB, AVO, GON - Kosteloze hulpverlening, ad vies, informatie, bemiddeling. Dagelijks geopend van 9.00- 12.0(1 uur en van 13.00-17.00 uur. Tel afspraken 01180- 23592. Werkgroep Laat Leven te Walcheren - Onderdeel van de vereniging ter bescherming van het ongeboren kind, tel. 01184- 61825. Vrouwen Nazorg Borstam- putatie - Spreekuur woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Tel. 01180-14366. Alfabetiseringsproject „Walcheren" - Leren lezen en schrijven aan Nederlandstalige mensen van 18 jaar en ouder. Aanmeldingen en informatie tel. 01184-17819 of 01180-16278 PvdA Ombudsman Vlissin gen-Tel. 01184-63133, Middel burg - tel. 01180-13358 en 11681. Info-Team FNV - Middelburg. Spreekuur 1ste donderdag van de maand, Walplein 6, 19.30- 20.30 uur. Vlissingen: spreekuur 2e donderdag v.d. maand n kant. Bouw en Houtbonden, Schuitvaartgracht van 7-8 uur. Souburg: spreekuur 3e dinsdag v.d. maand in Middenhof van 7-8 uur. Project Mensen zonder Baan - Werkgroep Vrijwilligers- vacature bank, Latijnse School straat 10, Middelburg, tel. 01180-35790. Iedere donderdag van 10-12 uur. Passantenopvang-thuislo- zenzorg - 01184-14431Crisis opvang 01184-14911. Dag en nacht bereikbaar. Stimezo Zeeuwsch-Vlaan- deren - Molenstraat 17, Groe de, tel. 01171-1550. Belangenvereniging WAO Walcheren - Dinsdagmiddag van 14 00-1600 uur, Loskade 29, Middelburg. Zelfhulpgroep familieleden, drugsverslaafden, anonieme families. Vlissingen, Postbus 520, 1380 XA, do. half 8-10 uur Woltershuis. Vlissingen. Werkgroep Gewetensbe zwaarden Mil. Dienst, Midgard, Kuiperspoort 12, tel 14281, Middelburg, 1e en 3e vr. v.d. .maand, 19.30-20.30 uur. Stichting Architectenwinkel, Vlissingen - Gratis bouwadvie- zen elke vrijdag van 19 00-21.00 uur op bilbiotheek Spuiplein. Projekt slachtofferhulp Vlis singen Terneuzen - Hulp en advies voor slachtoffers van misdrijven, tel. 01180-37744 (na kantoortijd 15551), Turf- kaai 23, Middelburg. Ver. voor Crematie (AVVL) - Voor info J. Dik, tel. 01184- 60024. Do. 2 dec. Vr. 3 dec. Za. 4 dec. Zo. 5 dec. Ma. 6 dec. Di. 7 dec. Wo. 8 dec. 02.19 en 14 02.59 en 15 03.47 en 16 04.40 en 17 05.33 en 18 06.35 en 19 07.46 en 20 33 uur 22 uur 13 uur 06 uur 07 uur 18 uur 33 uur

Scheldebode | 1982 | | pagina 9