Arnemuiden met nieuw tafeltenniscentrum naar landelijke top Het Middelburgs Theater met schelmenkomedie in Schouwburg WIE TUK IS OP NIEUWS UIT EIGEN OMGEVING GAAT EVEN ZITTEN VOOR DE SCHELDEBODE Vrijwilligers maatschappelijk werk hopen meer steun te krijgen met Provinciaal Platform Vrijwilligerswerk Sinterklaas voor ouderen Muziekvideodag in Midgard Kerstsamenzang KNVB Zeeland zoekt scheidsrechters St. Nicolaascross Appèldienst Internationaal Cursus fotografie in Midgard Werk de Muynck te zien bij Witte Taizé avondgebed Lezing over toekomstkerk SCHOENMAKERIJ GOUDSWAARD SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 1 DECEMBER 1982 a/d HOUTTUINEN 32 MIDDELBURG MIDDELBURG: winkelcentrum "Dauwendaele" vrijlandstraat 81 - VLISSINGEN: Scheldestraat 8-10 213 de ledenstop opheffen. Er stonden al zo'n vijfentwintig mensen op de wachtlijst en die kunnen vanaf december nu te recht". Nico: „We zijn vol goede moed voor de toekomst. Door dat we nu meer mogelijkheden hebben, willen we echt de le den de kans geven om zich zover mogelijk in deze sport te ontwikkelen. We hopen in de komende jaren toch een rol te gaan spelen in de tennistop van Nederland. Voorlopig spe len we al wel in de hoogste klasse van de afdeling Zeeland mee. Ook willen we de zaal gaan gebruiken voor interna tionale wedstrijden. Dit vraagt natuurlijk wel de nodi ge voorbereidingen en dat zal dan ook nog wel een jaartje aanlopen, maar de plannen zijn er in ieder geval". MIDDELBURG - Op Walcheren is nog altijd een ernstig tekort aan voetbal scheidsrechters, niet alleen bij de senioren maar ook bij de jeugd. Binnenkort starten er in Zeeland weer vier nieuwe scheidsrech- terscursussen, dus wie er iets voor voelt, kan het vak nu leren. Voor deze oplei ding komt iedereen vanaf zestien jaar die belangstel ling heeft voor voetbal in aanmerking, niet alleen mannen, ook vrouwen kunnen zich hiervoor op geven. Juist voor het da mesvoetbal zijn nog een aantal scheidsrechters no dig. De cursus is gratis, ook reiskosten worden vergoed en bestaan uit tien lessen, waarin de spelregels van het veldvoetbal centraal staan. Ook zijn een aantal praktijklessen aan de op leiding verbonden. Na afloop doet men een schriftelijk examen, waar mee men een diploma kan behalen dat recht geeft als scheidsrechter op te treden. De scheidsrechters hebben een eigen vereniging, die regelmatig contactavonden en feestavonden organi seert. Ook krijgen de scheidsrechters gratis de voetbalbladen Voetbal in Zeeland en Voetbal Totaal. Voor inlichtingen kan men terecht bij de KNVB, afdeling Zeeland, Postbxis 296 in Middelburg. MIDDELBURG - In Middel burg werd eind augustus het Provinciaal Platform Vrijwil ligerswerk in de maatschap pelijke dienstverlening opge richt. Zeeland is hiermee de eerst provincie die een derge lijk coördinatiepunt heeft. Wel bestaan er al plannen om dit ook in andere provincies op te zetten. Het platform heeft tot doel het vrijwilligerswerk vanuit een provinciaal punt te gaan ondersteunen. Op het ge bied van de maatschappelijke dienstverlening wordt veel werk door vrijwilligers ver richt. De organisaties die zich met dit werk bezighouden, zijn zich ervan bewust dat in de welzijnsplanning ook hun stem van belang is. Zij zien in de provinciale platform dan ook een mogelijkheid tot uit wisseling van ervaringen. Het platform zal uitsluitend wer ken op het gebied van infor matie, overleg en samenwer king, maar zal zelf geen uit voerend werk op zich nemen. Tot deelname aan het plat form zijn organisaties uitge nodigd van wie de activiteiten binnen de maatschappelijke dienstverlening vallen en die voor een groot deel zijn aange wezen op het werk van vrij willigers. Het intiatief tot de oprichting van het platform kwam van de Unie van Vrij willigers Zeeland. De deelnemende organisa ties zijn verder de Stichting Telefonische Hulpdienst Zee land, het Nederlandse Rode Kruis Stichting Gehandicap ten Adviesbureau Zeeland, Stichting Vrijwilligers Cen trale Goes, Stichting gerefor meerd Sociaal Centrum Zee land, Vereniging De Zonne bloem Zeeland, Provinciale Commissie van de Nederlands hervormde kerk, Stichting Katholieke Raad voor Maat schappelijk Welzijn in Zee land, Humanitas, JAC, Zieke nomroepen Rawa en Nomen Nescsio en de Zeeuwse Vrou wenraad. MIDDELBURG - Maan dagmiddag 6 december is er van twee tot vijf uur een Sint Nicolaasmiddag voor ouderen in het dienstcentrum van de Stichting Welzijn voor Oude ren in de Schuttershofstraat la in Middelburg. Het wordt een middag met veel ouderwetse spelletjes, rad van avontuur en dergelijke. De toegangsprijs is twee gul den vijftig per persoon, waar bij ook koffie met koek en een glas bisschopswijn is inbegre pen. MIDDELBURG - De Mid delburgse atletiekvereniging Dynamo '70 houdt zaterdag middag 4 december de jaar lijkse St. Nicolaascross. Hieraan is ook weer een prestatieloop verbonden over 2, 5 en 7 km. De start van de loop is om 13.30 uur. men kan inschrijven in de kantine van het sportpark aan de Nadorst- weg te Middelburg. De vol houders ontvangen na afloop een fraaie herinneririgsme- daille als beloning, bij de fi nish kunnen de deelnemers zelf hun gelopen tijd zien op een grote digitale klok. ARNEMUIDEN - Zaterdag 4 december wordt het nieuwe tafeltenniscentrum aan de Korenbloemlaan 3 in Arnemuiden geopend. De officiële opening wordt verricht door de wethouder van sportzaken, J. van Bélzen. Voor de muzikale omlijsting zorgt Ar- ne's Genoegen en ook wordt opgetreden door het majorettenpeloton uit Nieuw en Sint Joosland. Tot vier uur is er dan een receptie, waar men tevens het bestuur van de tafeltennisvereniging kan felicite ren met het tienjarig bestaan. Daarna is er open huis, zodat alle belangstellenden het nieuwe gebouw kunnen bekijken. De plannen voor de bouw van een eigen tafeltennishal bestaan al enige jaren. Aan vankelijk werden zij steeds afgewezen, omdat het ge meentebestuur van Arnemui den verschillende sportvereni gingen gezamenlijk wou on derbrengen in een verbouwde boerderij. Toen dit niet haal baar bleek, kwamen de beno digde vergunningen al gauw los en in juni kon de eerste paal worden geslagen. „Hierbij ontstonden meteen de nodige moeilijkheden", veertelt Leo Goormachtig, één van de oprichters van de vere niging en tevens al tien jaar bestuurslid. „Alle genodigden waren aanwezig, maar het be drijf dat voor het heien moest zorgen, liet het afweten, zodat we iedereen naar huis moesten sturen en pas een paar dagen later de eerste paal werkelijk de grond inkon. Vanaf dat mo ment verliep echter alles glad jes en hebben de leden hard gewerkt aan de bouw van hun eigen zaal. Alleen de buiten bouw is door een aannemers bedrijf gezet, voor de rest heb ben we alles zelf gedaan. We waren vrijwel iedere dag met een man of twaalf aan het werk onder leiding van de eni ge bouwvakker van de vereni ging, Jan de Smit. Overigens hebben niet alleen de leden meegewerkt, maar ook een aantal mensen van buiten de vereniging". Het resultaat mag er zijn. Een bijzonder ruime hal, waar zes tennistafels kunnen staan en die aan alle eisen van de wedstrijdsport voldoet. Ook zijn er ruime kleedkamers, douches, toiletten en een bar aanwezig. „Wij zijn nu bijna klaar, al leen het schoonmaakwerk moet nog worden gedaan", vertelt Nico Baarens, voorzit ter van de vereniging. „Daar zorgen de vrouwen voor en reken maar dat ze dat kunnen in Arnemuiden. We zijn al met al erg blij met deze nieuwe ruimte. Tot nu toe oefenden we in een gymnas tiekzaal maar dat was voor onze sport toch niet zo ge schikt. Vooral met de verlich ting, wat bij het tafeltennissen toch erg belangrijk is, hadden we veel problemen. Ook kon den we maar twee avonden in de week trainen, terwijl we nu de zaal dagelijks tot onze be schikking hebben". Dat trainen zal hard nodig zijn, want doordat de leden de laatste maanden meer tijd be steed hebben aan het bouwen dan aan het tafeltennissen, stonden de eerste drie teams op het punt te degraderen. „Met een beetje geluk en hard werken, kunnen we het echter nog wel ophalen voor het eind van de competitie", verklaart Leo optimistisch. „We kunnen nu heel wat meer trainingsu ren maken en daar verwach ten we toch ook weer de resul taten van. Met de opening van de nieuwe zaal kunnen we ook (foto: Cor Schuilwerve) MIDDELBURG - Vrijdag 10 en zaterdag 11 december komt Het Middelburgs Theater met een nog niet in Nederland gespeeld stuk in de schouwburg; Volgende vlucht ge naamd. Het is een door de Engelsman Peter Yeldham geschreven schelmenkomedie. De hoofd personen reizen de hele wereld door, zichzelf financierend met ter plekke opgezette winstgevende activiteiten, vaak met een bedenkelijke kant. Ze troggelen de mensen op listige wijze geld af, maar wetsdienaren kunnen geen overtredingen constateren. Het stuk begint op beide dagen om acht uur. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal en in voorverkoop bij de VVV-kantoren in Vlissingen en Middelburg. MIDDELBURG - Donder dag 2 december om 14.00 uur begint in jongerencentrum Midgard een cursus fotografie. De cursus is gratis en zal veer tien weken duren. De bijeenkomsten duren twee uur en worden begeleid door een gastdocent. De bij - cenkomsten bestaan uit het ander de knie krijgen van vaardigheden en technieken van zwart-wit fotografie; het leren ontwikkelen, afdruk- kenb enzovoorts. Een en ander zal onder steund worden met theorie. Naast de cursus is er ook de mogelijkheid om door de week gebruik te maken van de don kere kamer. De cursus is be doeld voor iedereen die een uitkering heeft en niet ouder is dan 25 jaar. Iedereen moet wel zelf voor een fototoestel zorgen en coor cassettes of filmpjes. Plaats: Kuiperspoort 12, tel. 14281. Inlichtingen via dit tele foonnummer worden gegeven door Daisy Verbunt. MIDDELBURG - Vrijdag 3 december houdt het scholie rencafé van Midgard een mu ziekvideodag. Het programma is als volgt: vier uur Toya, vijf uur The Tubes, acht uur The Sound, negen uur Madness en van tien tot twaalf Kid Creole The Coconuts. MIDDELBURG - De Zeeuwse kunstenaar Reijnier Muynck toont zijn werk tot en met 31 december in Anti- quités B. Witte aan de Vlas- markt 11 in Middelburg. Het gaat om olieverven en etsen. Belangstellenden kunnen er terecht van dinsdag tot en met zaterdag van tien tot zes. MIDDELBURG - In de Mid delburgse Wandelkerk aan het Abdijplein wordt woensdag 1 december een Taizé-avondge- bed gehouden. Het gebed krijgt een meditatief karak ter; het lijden in deze wereld staat centraal. Het avondge bed begint om acht uur. MIDDELBURG - Zondag 5 december om tien uur begint in de Vlissingse Sint Jacobs- kerk een appèldienst. Voor ganger is ds. Otte. Om kwart voor tien wordt begonnen met samenzang. De organiste An- net Mondeel en de Brassband ONDA onder leiding van de heer Slof verlenen hun mede werking. MIDDELBURG - Zaterdag 11 december wordt in de Kerk van de Gereformeerde Ge meente in de Segeerstraat in Middelburg een kerstsamen- zangavond gehouden. Medewerking verlenen de zangvereniging Sursum Cor- da, onder leiding van A. Joos- se, het jeugdkoor Blijde Stem men en het kinderkoor Van Knop tot bloem onder leiding van J. Walhout. Bram Beek man zorgt voor de muzikale begeleiding. De avond wordt om halfacht geopend door dominee Vene- ma. MIDDELBURG - De gods dienstsocioloog prof. dr. God- dij n houdt donderdag 2 de cember in de Abdij 11 in Mid delburg een praatje over de toekomst van de kerk. De lezing is voor iedereen gratis toegankelijk en begint om acht uur. De organisatie is in handen van de werkgroep theologie van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. (foto: Cor Schuilwerve) ..De Zoon des mensen (d.i. de Here Jezus) heeft macht op de aarde zonden te vergeven". Mat. 9 6. Daarom moet U nu Uw zonden belijden voor God. Er is na de dood geen kans meer. M. G. DE KONING Berkenstraat 5, Oost-Souburg 01184- 63341 (Gratis op aanvraag: „De toestand na het ster ven").

Scheldebode | 1982 | | pagina 13