LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Muziek met 40.000 gulden gekort Sint al vroeg in Vlissingen 1983 Open dag Stichting Vrou wenemancipatie Wijkavond over vandalisme /UC l-MCf Agenda's en kalenders Gitaarbeurs in Brit Volgende week begint verkoop kinderzegels Misverstanden Buurtavond in de Paraplan Koopavond voor zieken, gehandicap ten en ouderen Meidenkaffee Cursus Sranan Tingo Uitvoering Franse muziek Activiteiten voor ouders geestelijk gehandicapten DE Dansavond in Zuiderbaken Avond over kleinschalige bedrijfjes Maak eigen kerstkaarten in Scheldebuurt MIDDELBURG - Hoewel het programma van Jeud en Muziek voor het komend seizoen door geld gebrek enkele maanden is ingekort, blijft er nog aardig wat te genieten over. Er zijn een serie con certen onder het thema de Stem: dat loopt van zin gen tot geluidsdichten en van spreken tot klank voordrachten. Onder de kop Burengerucht vindt aan het eind van het jaar een vierdaagse manifes tatie plaats met avant-garde muziek en theater uit Belgire. Het Nieuwjaarsconcert en de jazzconcer ten worden in Vlissingen gecontinueerd en nieuwe Nederlandse producties op het gebied van muziek theater zijn in het programma opgenomen. RUITER DEBODE UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - 31 e JAARGANG - OPLAGE 40.999 EX. WOENSDAG 10 NOVEMBER 1982 M V 201 KANTOOR TORENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL. 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN Door de bezuinigingen dij ver schillende gemeenten heeft het programma wel flinke klappen opgelopen, verklaart manager Ad van 't Veer van Jeugd en Muziek Zeeland. De 10.000 die de gemeente Goes aan Jeugd en Muziek besteed de, gaat nu naar het nieuwe theaterbureau. Goese liefheb bers kunnen dit seizoen nog maar een concert verwachten, namelijk van Greetje Bijma en de Noodband plus klank- voordrachten van Bart Chabot en Ton Lebbink. Dit concert is tot stand gekomen door een eenmalige subsidie. In begin sel is er in Goes niets meer van Jeugd en Muziek te verwach ten. Het programma werd in Vlissingen ook met 10.000 gekort. Ad van 't Veer: „Dat gebeurde erg plotseling, het programma was al klaar". Samen met de 3000,- die vo rig jaar werden gekort, bete kent dat dat in Vlissingen de gemeentelijke subsidie voor Jeugd en Muziek is gehal- veerdt. „Ik denk dan naar dat 't aan de andere kant weer aan het windorgel wordt besteed". In Middelburg hoefde Jeugd en Muziek niet meer in te le veren dan andere organisaties. Voor het zomerse festival Nieuwe Muziek moet wel flink worden ingeleverd: 10.000 gulden minder. De gemeente Hulst tenslotte heeft van het budget van 8500,- 6000,- afgehald. „Dit soort kortingen worden veroorzaakt, doordat Jeugd en Muziek vanaf 1 januari vol gend jaar onder de verant woordelijkheid van de provin cie gaat vallen. Maar er zijn misvestanden in het spel. De provincie neemt de gemeente lijke subsidies niet over, we blijven afhankelijk van de provincie". De stoepconcerten, die dorpen waar zelden een concert werd gegeven de mogelijkheid bood dat nu eens wel te doen, zijn ook van de baan. De gemeen ten wensen geen bijdrage te geven, hoe gering ook (Borsele 140,-, Haamstede 100,-). Het ziet er voorlopig naar uit dat Jeugd en Muziek een hoog achter in het pand van Uit in Zeeland zal moeten blijven zitten. De provincie is niet van plan voor een eigen ruimte te zorgen. Ad van 't Veer: „Die hebben we nodig om het publiek een klein beetje ervice te bieden. We hebben muziekcassettes, platen, door de windmolen ge drukte teksten, enzovoorts. Omdat wij de enigen zijn die zich meer met moderne mu ziek bezighouden, zou het aar dig zijn als het publiek derge lijke zaken zou kunnen kopen in de provincie". Een andere wens van Jeugd en Muziek een videohuis in plaats van het verdwenen filmhuis, kan om dezelfde reden geen doorgang Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren. Editie Vlissingen (V). Oplage 21.602, in de gemeenten Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg (M). Oplage 19.397, in de gemeenten Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Openingsuren kantoor: maandag t/m vrijdag van 8.30- 17.00 uur. Advertentie-exploitatie en -administratie: J. v. Emden, privé Bossenburg 10, Vlissingen, tel. 01184-60369; Jos Rentmeester, privé Hoofdstraat 36, Ovezande, tel. 01195-379. Redacteur: Ad de Jong, privé tel. 01180-26043. Correspondent: Rina Savic, privé tel. 01184-64630. vinden. Er is bovendien geen geschikte ruimte, zodat deze „interessante ontwikkeling niet kan worden gevolgd", al dus Van 't Veer. Nog enkele namen uit het programma: Het Willem Breuker Kollek- tief komt met het laatste pro gramma Wolkbreuk ind e Schouwburg, de Springband met dichteres schrijfster Ju dith Herzberg in Vlissingen, Moniek Toebosch doet met Guus Janssen en Mariette Rouppe van de Voort een pro gramma tijdens het nieuw jaarsconcert, Michel Cardena en de Koreaanse componist en beeldend kuntenar Nam June Paik zijn vertegenwoordigd met video, het bewegingsthea ter Bart Stuyf brengt het pro gramma Spiegels in Middel burg, dichter Johnnie van Doorn en het Harry Miller Kwintet verzorgen een jazz avond in Vlissingen, de serie Film Eksperiment loopt door. Deze films over muziek en beeldende kunst zijn gratis te zien. Op het nieuwjaarsconcert na zijn alle evenementen voor tien gulden mee te maken. Wie vaker gaat, kan besparen door strippen kaarten te kopen: of wel drie voorstellingen voor 25,- pof wel vijf voor f 35,- (verkrijgbaar aan de zaal). Het eerste concert, een dubbelcon cert in het kader van de Stem is zaterdag 13 november. Over dit concert met de Engelse dichter John Cooper Clarke en de Ja panse sopraan Michiko HI- rayama staat op de tweede tekstpagina meer. VLISSINGEN - Het buurt huis De Paraplu in de wijk Paauwenburg hodut aan staande zaterdag weer een buurtavond voor de wijkbe woners. Tijdens deze avond is er ook een bingo-spel, waarbij leuke prijzen te winnen zijn. Verder is er gelegenheid om allerlei gezelschapsspelen te doen en naar de televisie te kijken of gezellig bij de bar te gaan zit ten. De buurtavond begint om 20.00 uur en iedereen is van harte welkom. VLISSINGEN - Zieken, ge handicapten en oudere inwo ners van Walcheren kunnen dinsdag 16 november door de bemoeienissen van de afdeling Walcheren van de vereniging de Zonnebloem weer terecht op de koopavond van de Miro in Vlissingen. De Zonnebloem heeft in samenwerking met het grootwinkelbedrijf overal zitjes gemaakt. Verder zijn er brancards, bedden en rolstoelen aanwe zig. Ieder die winkelen over dag bezwaarlijk vindt, is van halfzeven tot negen uur wel kom. Zo mogelijk moet ieder een zelf voor vervoer zorgen. Wie geen vervoer kan krij gen, kan zich wenden tot de volgende personen: Mevr. A. v.d. Berg, Gravenstraat 50-52, tel. 01184-14177, mevr. T. Roo- sematis, Pr. Rooseveltlaan 196, tel. 01184-14318, mevr. E. Her mans, Middelburgsestraat 118, tel. 01184-61571 en mevr. M. Verkaart, P. Krugerstraat 329, tel. 01184-19464. De Springband o.l.v. Willem van Maanen, met dichteres Judith Herzberg zaterdag 4 december in het Vlissingse Vestzak theater. billllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll WIIMHE VLISSINGEN - Zaterdag H 13 november zal Sint-Nico- laas zijn intrede doen in Vlissingen. De boot ivordt E om half twee verwacht in E de Koopmanshaven in Vlissingen. Sinterklaas zal ook deze keer weer worden vergezeld door een groot aantal zwarte Pieten. E Sint zal worden verwel- E komd door een delegatie E van het Vlissingse aktivi- teitenfonds en burgemees- ter Westerhout. Hierna zal Sint een rijtoer maken door de binnenstad. Hij zal daarbij worden vergezeld door muziekverenigingen, j| vlaggendraagsters, majo- rettenpeletons en wagens E van verenigingen en win- E keiiers. nNNNNNNNNNNNmillllNIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIINIIilllINNIIIIIllNIIINNIINNIIIIIIIIIIIIININIIIINNNNNIINIIIIIIIIIIIIINNINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIË In de route zijn in verge lijking met vorig jaar en kele wijzigingen gekomen. De route is als volgt: Beurs plein, Bellamypark, Coosje Buskenstraat, Betje Wolff- plein, Aagje Dekenstrat, Scheldestraat, Paul Kru gerstraat, Singel, Brouwe- naarstraat, Paul Kruger straat, Badhuisstraat, Betje Wolffplein, Walstraat, Nieuwendijk, Bellamy park, Smalle Kade, Beurs plein. Tijdens de optocht zullen de Pieten snoep en manda rijnen uitdelen aan de kin deren. Ook delen zij aan de volwassenen zo'n duizend loten uit, die kans geven op mooie prijzen. Ook de zieke kinderen worden niet ver geten. Om kwart over vier vertrekt Sint met enkele Pieten naar het Bethesda e Sint Josefziekenhuis, om de E kinderafdeling te bezoeken. E Middelburg. In Middelburg komt Sint-Nicolaas een week la- ter. Om kwart voor twee wordt de boot daar ver- wacht bij de Beatrixhaven. 1 Na een rondrit door de stad, E vergezeld door een aantal E Zwarte Pieten en muziek- E verenigingen, zal Sint om E kwart voor drie ontvangen worden op het bordes van het stadhuis door de burge- meester. Ook aan Souburg brengt Sint-Nicolaas op zaterdag E 20 november een bezoek. De E „Spanje" komt hier om één uur aan bij de kade. Ook hier zal Sint een tocht door de wijk maken. VLISSINGEN - Woensdag 10 november is er weer Mei denkaffee in De Piek in Vlis singen. Het is alweer de derde keer dat het Meidenkaffee open is. Er hebben op de voor gaande avonden steeds activi teiten plaatsgevonden in de vorm van vrouwenfilms en optredens van Walkcherse zanggroepjes die vrouwen- liedjes lieten horen. Deze avond willen ze een gewone gezellige avond hou den waarop vrouwenmuziek gedraaid wordt. Men kan wat drinken en wafels eten die ge noeg geld moeten opbrengen om de volgende café-avond opnieuw een activiteit te laten plaatsvinden. Meiden uit Vlis singen en omstreken zijn wel kom. Het Meidenkaffee is open vanaf 20.00 uur, adres De Piek, Hellebardierstraat 11-13 te Vhssingen^^^^^^^^^^^^ MIDDELBURG - Binnekort begint in Middelburg een cur sus Sranan Tingo (Surinaamse taal). Op donderdag 11 novem ber wordt er in het Zuiderba ken een kennismakingsbijeen komst gehouden en een film vertoond over Suriname. Inlichtingen: telefoon 01180- MIDDELBURG - In de En gelse Kerk in Middelburg wordt zaterdagavond 13 no vember aanstaande een con cert gegeven door Froukje Wiebenga, vierkleppenfluit, Frans Karei Adriaanse, viool en Ageeth Zweistr, cello. Het concert wordt georganiseerd door de Werkgroep Muziek van het Zeeuwsch Genootschap. Aan vang 20.00 uur. MIDDELBURG - Woensdag 10 november houdt de Vereni ging Ouders Geestelijk Ge handicapten een avond over muziek en beweging in de Kii- mopschool aan de Grevelinge- straat in Middelburg. Er zullen twee films worden vertoond die zijn opgenomen in het dagverblijf de Windroos in Middelburg. Donderdag 18 november houdt de vereniging Philadel phia ook in de Klimopschool een avond over het onderwerp „Onderbewindstelling, curate lestelling ter bescherming van meerderjarigen". Ook deze avond begint om acht uur. Nu volop verkrijgbaar bij: Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 MIDDELBURG - De wijk- vereniging Zuid in Middel burg opent het winterseizoen met een dansavond die op za terdag 13 november om 20.00 uur in het Zuiderbaken begint. Omdat de 13e november dicht in de buurt van de elfde van de elfde ligt, zal tijdens die dansavond om 11 over 11 de nieuwe Prins Carnaval worden bekendgemaakt. Te vens zal het motto waaronder „De Maneblussers" volgend voorjaar carnaval gaan vieren worden bekroond. Zowel leden als niet-leden zijn welkom. MIDDELBURG - De Interim Stichting Vrouwenemacipatie Zeeland houdt donderdag 11 november opendag. Vrouwen die kennis willen maken met de twee emancipatiewerksters en met het werk dat zij doen, kunnen die dag van twee tot negen terecht in het nieuwe kantoor van de stichting aan de Nieuwestraat 13 in Middelburg. Om iets aan de achterstel ling van vrouwen te doen heeft de regering al enkele ja ren geleden besloten dat de amencipatie van de vrouw door een bureau in de provin cie moest worden gesteund. De Zeeuwse stichting bestaat sinds 15 februari 1982. De twee emancipatiewerk sters helpen sinds die tijd vrouwengroepen in Zeeland. Dat kan bijvoorbeeld zijn m'et subsidie-aanvragen, het op zetten van projecten, ant woord geven op vragen, enzo voorts. Het programma voor de open dag ziet er als volgt uit: Na opening en inleiding kun nen de aanwezigen kijken naar en van gedachten wisse len over de aanwezige infor matie. Vervolgens komen de wensen aan bod voor onder steuning door de stichting. Iedereen is welkom. VLISSINGEN - Maandagavond 15 november om 20.30 uur be gint in buurthuis Marnix in Vlissingen een wijkavond over het thema vandalisme. Op deze avond zal de videoband vertoond worden „Wat niet mag is leuk", een documentaire over jeugdvandalisme. Een t.v.- ploeg trok weken lang op met een groep „kansarme" jongeren. Wat er mis is, vertelt die jeugd zelf. Hun problemen, die dikwijls in een adem genoemd worden met jeugdvandalisme of jeugdcri minaliteit, lijken vooralsnog niet eenvoudig op te lossen met knoet of andere korte metten. Na de vertoning van de band zal gediscuseerd worden rond de vragen „Wat is er van dit verschijnsel geconstateerd in Papa- gaaienburgh" en „Hoe kunnen we hier als buurthuis en wijkco- mité iets aan doen". De organisatie is in handen van de gezamelijke werkgroep vandalisme van klub- en buurthuis marnix en wijkcomité Pa- pagaaienburgh. De entree is gratis. Ook anderen dan inwoners van Papagaaienburgh zijn welkom. VLISSINGEN - Voor het vierde achtereenvolgende jaar houdt de Vlissingse gitaarleraar Henny van Ochten een beurs in Hotel Britannia en wel op woensdag 17 november. Dit jaar heeft hij voor een grotere opzet gekozen: parti culieren kunnen nu niet alleen gitaren, maar ook andere snaarinstrumenten te koop aanbieden, alsmede drumstel len, piano's, orgels, blaasin strumenten en noem maar op. Gitaarbouwer Bert Kwak kel uit Dieren, bekend gewor den door zijn werk voor Flairck, komt speciaal naar Vlissingen om enkele van zijn gitaren en mandolines te to nen. Als extra attractie expo seert Esther van Beekhoven schilderijen en tekeningen. De Vlissingse popgroep Swell zorgt woensdagavond voor muziek. Muziek waarop twee danseressen zullen dansen. De zaal gaat open om 19.00 uur. Toegang twee gulden. Wie een instrument op de beurs wil verkopen, kan con tact opnemen van Henny van Ochten, tel. 01184-70935. VLISSINGEN - Dinsdag 16 november begint de kinder postzegelverkoop weer. Om ne gen uur zal mevrouw Wester hout in het postkantoor aan het Stadhuisplein de eerste ze gel kopen. De verkoop is iedere morgen van negen tot twaalf uur, tot vrijdag 17 december. VLISSINGEN - Wie be langstelling heeft voor het op zetten van een eigen bedrijfje op „milieu- en mensvriende lijke basis, kan dinsdag 16 no vember in het VJV-gebouw aan de Verkuyl Quakkelaar- straat in Vlissingen terecht. Daar houdt dan een werk groep zitting die de mogelijk heden van dergelijke klein schalige bedrijfjes wil bekij ken. De avond begint met een film, namelijk „Niet langer van gisteren". Vervolgens kan er gepraat worden. De werk groep bestaat uit mensen die op dergelijke bedrijfjes aan de slag willen komen. De werk groep zoekt nog meer mensen onder het motto samen sterk en slim. De avond begint om 20.00 uur. Ook in Middelburg zijn de kinderpostzegels verkrijgbaar: aan speciale stands in het post kantoor aan de Lange Noord- straat tot en met 31 december en in een stand bij Vroom en Dreesmann van zaterdag 13 tot en met donderdag 18 noixon- ber. VLISSINGEN - Wie dit jaar eens zelf originele kerstkaarten wil maken, kan dit leren in het club huis Scheldebuurt. Hier zullen drie creatieve aionden worden gehouden. Gedacht wordt aan de volgende technieken: lino leum snijden; andere druktechnieken, zoals aardappelstempel; werken' op stof en werken op papier onder meer met inkt en verf. De avonden worden ge houden op de maandagen 22, 29 november en 6 de-_ cember van acht tottien uur. Inlichtingen en opga ve: Clubhuis Scheldebuurt, Glacisstraat 97, telefoon 12302.

Scheldebode | 1982 | | pagina 1