Voorlichting over epilepsie in Goes Dat wordt met F550.-Voordeel gevierd plus Gratis Aktiepakket maxi foto's I '*fA 1E K. V. MOSTECROYAL HIELD JAARVERGADERING ■X -k ■k Itavtmx ff m W?" 1 m woK&r SLAGERIJ MUILWIJK Vrouwenbond begint project over de gezondheidszorg Praatje over gezonde voeding Weekendconferentie Zeeuwse Sportraad Kindermiddagen in Scheldebuurt Bioloog vertelt over expeditie naar Indonesië Opening galerie Nieuwstraat FEESTELIJKE OPENING „Vader Jacob" Folkconcert in 't Visserskwartier Verkoping in Aagtekerke Regelmatig overleg Sociale dienst-werkgroep over problemen bij steuntrekkers Grote verloting Bridge-avond in Open Hof Nog plaats op yogalessen van Meinsje Vlaming Natrillen Open middag vrouwen in de overgang Cursus kleding maken Jaarlijkse uitvoering Caecilia Lezingen over theologische onderwerpen De Suksesvolle Come-Back van Eminent solinap240 orgel met F550.-Voordeel Eminent speelt in op je Talent (applaus!) sleahts van ons filiaal 10% korting KARBONADE §fW KWAL1TE1TS O* jS*SSUh SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 3 NOVEMBER 1982 MIDDELBURG - Na de melding diep getroffen te zijn door de dood van de Belgische voetbalster Roger Claessen, gaat technisch directeur F. van Dixhoorn van de eerste klasseloze vereniging Mostel Royal als volgt diep: „Zo is het leven, een uit de hand gelopen vriendschappelijk voetbalwed strijd] e. Het gaat nergens om. Als je onderaan de ranglijst staat, houdt de krant maar ondersteboven en alles lijkt in orde. Tussen de ellende door genie ten van schuivers, in de touwen, frommelgoals, diepgaan, overspelen, magische vierkanten, wip pertjes, schoffelen, kogels, kruisingen, scharen en binnenkanten paal. Dit praatje rond de bal biedt geen oplossing omtrent de zin van een alles, het heeft waarschijnlijk de pretentie van een menu kaart". De le k.v. Mostel Royal hield in oktober in het clubgebouw aan de Nassaulaan zijn jaarverga dering en deed dat grondig. De Scheldebode was er ook. Want de Middelburgse voetbalvereniging Mostel Royal (spreek uit Mostel Rwajaal) is in te genstelling tot alle andere voetbalverenigingen een vereniging zonder verschillen: het is een klasseloze voetbalvereniging. Vandaar dit verslag van een nachtelijke vergadering. Over natrillen, een blau we pet en de perfekte dropkick. ZEEUWS MUZIEKHUIS De gehele maand november: ■speciale aktie: van13?5 Op donderdag 4 november opent in de St. Jacobstraat 33 te Vlissingen. Wij verkopen kleding, kunstnijverheid en als specialiteit betaalbare sieraden. Ter kennismaking de eerste twee weken op al onze artikelen. Bovendien bij elke aankoop t.w.v. 5,00 of meer een aardige attentie. itx%%sx%%%sesse%x%xxsx%xxx%xsssxsxsxxxsi «MEINSTft9t VLISSINGEN 203 OVER FROMMELGOALS EEN BLAUWE PET WIPPERTJES EN DE PERFEKTE DROPKICK Precies om 0.00 uur in de nacht van zaterdag op zondag opende voorzitter P. Beyen van de le k.v. Mostel Royal de vergadering. Te voren waren supporters, leden en donateurs binnen komen druppelen, ter wijl de huisband Roots voor oorverdovende muziek zorgde. Over de rand van de bestuur stafel hingen twee clubshirts, nieuwe shirts. De voorzitter zou de clubkleuren in zijn toe spraak naderhand als volgt verklaren: „Het lichtblauw is vanwege de krachtige Zeeuw se luchten, het donkerblauw van de zee en dan vooral van VLISSINGEN - Dinsdag 9 november om 9.30 uur begint de afdeling Vlissingen van de Vrouwenbond FNV met het landelijk discussie/actiepro ject over „Vrouw en Gezond heidszorg". Dit vindt plaats in het gebouw van de Bouw- en Houtbond aan de Eedestraat in Vlissingen. De vrouwenbond wil erva ringen met en ideeën van i vrouwen over de gezondheids zorg boven tafel krijgen met de bedoeling iets te gaan doen aan klachten en misstanden. De volgende vragen zullen onder meer aan de orde wor den gesteld: Kan een huis vrouw eigenlijk wel ziek zijn? Wat vinden vrouwen van de behandeling door artsen? Hoe staat het met het gebruik van medicijnen en alcohol door vrouwen? In hoeverre hangt gezond zijn samen met de in komenspositie en treffen de bezuinigingen in de gezond heidszorg vrouwen extra? Voor meer informatie: tel. 01184-19363. Het begint om halfacht. Iedereen is welkom. onze onvolprezen Oosterschel- de en het geel van onze mooie stranden". Op tafel een voetbal, bloem stukken, glazen en bokalen. OOSTKAPELLE - De con tactcommissie Oostkapelle van de kruisvereniging Plat teland Walcheren houdt don derdag 4 november een bijeen komst in het Hervormd Ge meentecentrum aan de Dorps straat 26 in Oostkapelle. Ge zonde voeding is het onder werp. Greda Delfroid, diëtiste bij Het Zeeuwse Kruis zal enkele van de meest voorkomende diëten en zowel alternatieve als vegetarische voeding ter sprake brengen. Na haar le zing is er gelegenheid vragen te stellen. Het begint om half acht, de toegang is gratis en belangstellenden zijn welkom. VLISSINGEN - De folkzan- ger Dirk Verbree geeft zater dag 6 november een concert in het Youth for Christ centrum 't Visserskwartier in de Bree- straat. Het begint om 20.00 uur. AAGTEKERKE - Dinsdag 9 november is er in de kleine zaal van het verenigingsge bouw Amicitia, Agathestraat 1, Aagtekerke, een verkoping van artikelen uit India zoals houtsnijwerk, koper, sjaals, sieraden en kleding. Verder zijn te koop: bad handdoeken, keuken- en thee doeken, washandjes en zeep. De verkoping wordt georgani seerd door het comité Walche ren van de Reformatorische Hulpactie Woord en Daad. De opbrengst is bestemd voor re novatie van huisjes van de armste gezinnen in India. Iedereen is welkom van 's middags twee tot 's avonds ne gen uur. MIDDELBURG/GOES - De Zeeuwse Sportraad houdt in het weekeinde van 19 en 20 no vember een weekendconferen tie in het CNV-vakantie-oord Bos en Duin te Oostkapelle. Het thema van de bijeenkomst is de sporttechnische kader- problematiek in de provincie Zeeland, waarbij een door de commissie van de Zeeuwse Sportraad samengestelde be leidsnota „op weg naar een STK-beleid" mede als lei draad zal dienen. Vrijdag 19 november wor den de deelnemers ontvangen om 19.00 uur. Daarna vindt de opening plaats door voorzitter A.A. Marteijn. Om 19.45 uur start de inleiding, die door de heer G.A. de Bie, bestuurslid van de Amersfoortse zwem en poloclub, zal worden ge houden. Om 21.00 uur spreekt de heer A. van der Heijden, met als thema de ervaringen van een STK-beroepskracht, werkzaam bij een lokale sportraad. Zaterdag 20 november staan er weer sprekers op het pro gramma. Om 10.30 uur start de groepsdiscussie, waarna om 12.00 uur een plenaire verga dering plaatsvindt onder lei ding van de heer J. Heiting, consulent van de Sporttechni sche kaderproblematiek van het ministerie van CRM. VLISSINGEN/GOES - Omdat honderd jaar geleden in Ne derland werd begonnen met de georganiseerde epilepsiebestrij- ding, worden dit jaar her en der voorlichtingsdagen gehouden. Voor Zeeland is dat woensdag 9 november in de Prins van Oran je in Goes (Nieuwstraat 14). Aan het programma -dat 's morgens om tien uur met de vertoning van de film Hanne en de diaserie Marlies begint - werken een neuroloog, een psychologe en drie maat schappelijk werksters mee. Na de film en diaserie kunnen vragen worden gesteld. Het middagprogramma be gint om halftwee met de film Epilepsie, wat is dat? en weer Hanne. Daarna is er gelegen heid tot discussie. Deze mid dag is special bestemd voor patiënten, familie, hulpverle ners en belangstellenden. Voor nadere informatie kan men bellen met W. Belleman, 076-659310. Na de opening („Het doet mij en mijn mede-bestuursleden veel genoegen zoveel leden en donateurs in de zaal te zien") heette de voorzitter de verte genwoordigers van de ver schillende maatschappelijke groeperingen welkom: „Uit de sportwereld-J. Leuvelink, na mens de korfbalvereniging Swift, H. de Rijke namens de Vereniging van Oefenmees- ters. Uit de sociaal-culturele en maatschappelijke wereld H.C. Beyer namens het biblio theekwezen in Zeeland, P. de Nooyer namens de Culturele Raad, P. van Eenenaam na mens Scouting Nederland". Zo werkte voorzitter Beyen ook nog de onderwijswereld en de politieke wereld af. Technisch directeur F. van Dikshoorn stond tijdens de openingsrede op regelmatige tijden op om zich schuin naar achter te begeven. Het wekte de indruk alsof hij steeds ver woede pogingen deed de deur open te krijgen; in het zaaltje was de atmosfeer namelijk verstikkend. De waarheid was dat de technisch directeur de onwillige deur steeds gebruik te als alibi om een daar vlak bij gezette krat bier leeg te ha len. De voorzitter liet zich door het gestommel echter niet sto ren. De niet in een wereld on der te brengen aanwezigen dankte hij apart: „J. Huusoon, namens het Loodswezen, T. de Lange namens Viditel Holland B.V., Ad de Jong namens de schrijvende pers". Enzovoorts. Bericht van verhindering was binnengekomen van de heer van Amsberg (claustrofobie). De voorzitter zegde de zieke namens Mostel Royal een fruitmand toe. Na de trai ningsproblemen even te heb ben aangestipt („Hans Kraai is aangezocht, maar de vogel was gevlogen. Ook Michels, maar de generaal voelde zich niet thuis in onze klasseloze vereniging") gaf de voorzitter het woord aan de secretaris, D. Anbeek. De secretaris las de notulen van de vorige j aarvergadering voor. Het verslag werd door de aanwezigen „als een duidelijk en helder, alsmede goed ge schreven en onderbouwd stuk omschreven". De ingekomen stukken van de leden werden als niet interessant door het bestuur terzijde geschoven. ,Ook uit de notulen: „De voor zitter bedankte tenslotte de se- MIDDELBURG - De werk groep „Gezamenlijke Belan genbehartiging" van het VJ.V. in Middelburg is deze maand bp bezoek geweest bij de directeur van de Gemeen telijke Sociale Dienst, Vortho- ren. De deputatie verscheen daar op verzoek van de direc teur, nadat de werkgroep in enkele brieven knelpunten voor uitkeringsgerechtigden naar voren had gebracht. Uit het overleg bleek dat zo wel gezamenlijke problemen - chequekosten bij contante be taling via de bank, terugbeta lingsregelingen voor b.d. in richtingskosten, lange wacht tijden bij het aanvragen van een uitkering - als persoonlij - ke moeilijkheden meer aan dacht kunnen krijgen. De werkgroep en de direc teur willen dan ook vanaf nu periodiek overleg plegen. Om aller belangen te kun nen behartigen roept de werk groep uitkeringsgerechtigden op te komen praten op hun spreekuur, zodat een zo breed mogelijk inzicht in de moei lijkheden kan worden verkre gen. De directeur van de So ciale Dienst heeft verklaard ruime aandacht aan gesigna leerde knelpunten te besteden. De werkgroep is elke dins dagmiddag bereikbaar in het V.J.V.-centrum Latijnse Schoolstraat 10-12, tel. 16278, /an 14.00-16.00 uur. cretaris voor al zijn werk zaamheden en typeerde de se cretaris als de kilometerver- slinder op het middenveld, de schakel tussen voor- en ach terhoede, tussen de actieve en passieve leden, alsmede tussen de dames... en de spelers. Waarvan akte". Ook penningmeester P.J.B.M. van Kroonenburg had vorig jaar de lof van de voorzitter geoogst voor zijn „prima beheer". Volgens de door Anbeek opgemaakte no tulen loofde de voorzitter de penningmeester voor zijn zui nige beleid met de woorden: „voorzichtigheid is de moeder van de porceleinkast. De voor zitter illustreerde dit met de opmerking: altijd wist de heer Van Kroonenburg nog wel een potje te vinden ter bestrijding van de onkosten van een drankje ter vergadering. Waarvan akte". Overigens was de financiële situatie vorig jaar al beroerd vanwege de aankoop van te veel en de verkoop van te wei nig spelers. Tijdens de verga dering bleek echter na een emotionele discussie dat de le den niet bereid waren een spe ler op de transferlijst te zetten. Besloten werd dat de penning meester via een Grote Verlo ting zou proberen uit de pro blemen te komen. „Technisch directeur de heer F.M.A. van Dixhoorn hield een referaat over voetbal-pur- sang. Deze zeer deskundige in leiding viel bij enkele aanwe zigen zozeer in de smaak dat gevraagd werd deze inleiding op de volgende jaarvergade ring integraal te herhalen. De heer Van Dixhoorn (Dixie voor de spelers) ging hiermee akkoord. Maar hij stelde wel dat voetbal een zich snel ont wikkelende sport is en dat hij VLISSINGEN - In het buurthuis Scheldebuurt (Gla- cisstraat 97 Vlissingen) is de maand november elke woens dagmiddag weer iets te doen. Vanmiddag (woensdag 3 no vember) draaien er van twee tot half vier tekenfilmpjes, waaronder Popeye. Het kost een gulden. Woensdag 10 november van twee tot halfvier kunnen de kinderen handarbeiden in het buurtgebouw. Er worden deze keer muziekinstrument] es en rammelinstrumenten ge maakt. Wie lege blikken heeft, kan die meenemen. Als ze al lemaal klaar zijn, wordt er een orkest gevormd. VLISSINGEN - De Wal- cherse bioloog Ko de Korte vertelt maandag 8 november in wijkcentrum Open Hof over zijn ervaringen tijdens een expeditie naar Indonesië. Onder meer aan de hand van dia's geeft hij toelichting op de exotische vogel- en plantenpracht van deze gordel van smaragd. Het begint om 20.00 uur. Toegang drie gulden. Kaarten verkrijgbaar bij de beheerder van Open Hof tot 8 november 12.00 uur. Aan de zaal kost een kaartje vier gulden. VLISSINGEN - Maandag 22 november om halfacht begint in het Vlissingse wijkcentrum Open Hof een bridge-avond. Er zijn mooie prijzen beschik baar. Liefhebbers kunnen zich aanmelden vanaf maandag 8 november bij de beheerder van Open Hof. De deelne- mingsprijs is acht gulden per paar. VLISSINGEN - De Vlissingse Meinsje (Mini?) Vlaming is weer begonnen met Hatha-Yogalessen op verschillende plaat sen op Walcheren. Hier en daar zijn nog plaatsen vrij. Dat is het geval op dinsdag morgen van 9.00 tot 10.00 en van 19.00 tot 20.00 en van 20.15 tot 21.15 uur. In het Vlissingse ontspanningscentrum de Piek, woensdagochtend van 9.30 tot 10.30 in de Zwaan Oost-Sou burg, donderdagmiddag van 13.30 tot 14.30 en van 14.45 tot 15.45 in 't Trefpunt Domburg, donderdagavond van 19.30 tot 20.30 uur in het Dorpshuis Westkapelle, vrijdagmiddag van 13.30 tot 14.30 uur in de Vergulde Baars Middelburg. Inlichtingen zijn in te win nen op tel. 01184-13453. Meinsje is lid van de Saswitha-yoga- vereniging. zich, met de W.K. in Spanje voor de deur, het recht voorbe hield enige aanpassingen in zijn eigen tekst te maken. Een staande ovatie van spelers en oud-bestuursleden viel hem ten deel", aldus Anbeek nog steeds over de vorige jaarver gadering. Na de ingekomen stukken (waaronder een schriftelijk bod van 125,- van Han van Poelje op het voorzitterschap. Bestuursadvies: bod niet aan nemen daar hij geen feest kan organiseren. En: Mosselres taurant Zeeland's Roem uit Yerseke zendt collegiale groe ten) en nog wat loze medede lingen krijgt de penningmees ter het woord. Deze heeft zijn financieel verslag echter ter plekke ver loren, zodat uw verslaggever geen melding kan maken van de kosten van transfers, de aankoop van broekjes en shirts en de etentjes van de be stuursleden. Technisch directeur Van Dixhoorn raakt tijdens zijn rede steeds meer in vervoe ring: „De knoest, de eend, de giraffe, het kasteel, de keu, de kromme. Een voetballer gaat het hart open bij het horen van deze kreten. Elk woord zet een liefhebber tot persoonlijke gedachten aan. Herinneringen bestormen de muren. Mijn fa voriet: de perfekte dropkick. Je voelt een droge streling van de letter R, wanneer hij achter een D is geplakt. Het geeft - wanneer voet, bal en bodem op de ideale manier in botsing zijn gekomen - even een vi bratie op de wreef. Volmaakte bewegingen trillen zeer lang door. Natrillen is ook van toe passing op de officieel gespeel de wedstrijden het afgelopen seizoen: twee nederlagen Oostkapelle Verhuizingen er Co. tegen - Mostel Royal 6-4 er Zachte Sector Paauwenburg - le k.v. Mostel Royal 16-5". Toch, zo meent de technischi directeur, waren de voorberei dingen optimaal: „De traine laat z'n stem zo weinig moge lijk horen; ze kunnen ook te veel moeten luisteren. De pak VLISSINGEN - De Vido- groep (vrouwen in de over gang) Walcheren houdt dins dag 9 november een open mid dag in het Woltershuis aan de Hogeweg 103 in Vlissingen. Mevrouw de Rijke houdt er een lezing over deze moeilijke periode. Iedereen is welkom. Inlichtingen zijn verkrijgbaar via tel. 01184-13992. Het begint om kwart voor twee. ken piekfijn in orde, emble men erop, dassen keurig, ar men over elkaar, de keeper in het midden op een plaatje nietwaar. Door de dokter wordt steeds extra aandacht besteed aan eventueel onheil in de streken boven het mid denrif. (Bij zaalvoetballers bo ven de dertig gaat de interesse bij gebrek aan schrammen op de benen automatisch uit naar eventueel onheil in de streken boven het middenrif)". Van Dixhoorn meent wel dat er constanter gepresteerd moet worden om Terugval tij dens de wedstrijd te voorko men. Overigens stelde hij de leden gerust met de opmer king dat ieder voor zich daar de afgelopen zomermaanden aan had gewerkt. De wereldkampioenschap pen in Spanje hadden tot spel vormen geleid die dit jaar bij Mostel Royal kunnen worden toegepast. De technisch direc teur liet rnet een schoolbord wat spelsituaties zien, situa ties die niet helemaal glashel der uit de verf kwamen. Wel tot in detail werd duidelijk hoe een vrije schop op de rand van het strafschopgebied technisch moest worden uitgevoerd. Een in korte broek en shirt uitge voerd clublid gaf de vrije schop, terwijl de technisch di recteur de film als het ware stilzette op vijf cruciale mo menten. Na in zijn slotwoord even stilgestaan te hebben bij de vraag hoe het zou komen dat de dood van een voetballer meer verslagenheid brengt dan die van een Nobelprijs winnaar, komt van Dixhoorn terecht bij de volgende vraag: „Wie houdt zich niet graag be zig met de vraag of we eens al lemaal gehuld zijn in het blauw. Nee, meneer de voor zitter, met irreële vraagstuk ken houden wij ons niet op. De le k.v. Mostel Royal houdt zich bij de werkelijkheid. En als de hemel naar beneden valt, heb ben we allemaal een blauw gele pet". Alle leden en donateurs kre gen deze tekst als een „vaantje voor aan de deurknop". Het aandenken werd hogelijk ge waardeerd. Het was tegeh halfdrie toen de vergadering werd gesloten. De Grote Ver loting en het feest moesten nog beginnen. VLISSINGEN - In het Wol tershuis begint zaterdag 6 no vember een cursus kleding maken voor Joegoslavische vrouwen. De cursus behelst totaal tien lessen. De aanvang van deze aktiviteit is 10.00 uur 's ochtends en duurt tot onge veer halftwaalf. MIDDELBURG - Woensdag 3 november spreekt prof. dr. Berkhof over schriftgezag en schriftkritiek. De lezing is de eerste van een serie over theologische on derwerpen die de werkgroep Theologie van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen organiseert, Berkhof houdt zijn verhaal in de.Abdij 11 in Middelburg. Het begint om acht uur, toegang gratis, ook voor niet-leden. Eminent heeft het oude sukses geprolongeerd en is er weer helemaal. Natuurlijk deeli u daarin mee. En wel als volgt: t m 31 december a.s. bieden wij u. namens Eminent aan. liet een orgellamp. een lichtgewicht hoofd telefoon. een orgelkursus en twee,muziek boeken. We willen u graag demonstreren, hoe voortreffelijk je muziek kunt maken met een Eminent Orgel. Vooral de prachtige, natuurlijke klankkk'tir ervan staat in schril kontrast met de dunne, plastic sound van 'toetsenborden' Spéél. Of: ga spelen. Ik' Eminent speelmethode is erg gemakkelijk en u bent dus gauw op dreef. Een voor deel extra. NIET ELK ORGEL IS EEN ÉCHT ORGEL Echte Eminent orgels hebben tenminste, twee kla\ ieren. 3' octaaf, uitgebreide registratie en natuurlijke solo- stemmen zoals klarinet, panfluit, hobo. vibrafoon, enz. In plaats van f.3843.- nu voor f.3293.-. Wat nog niet alles is. omdat u er tevens een gratis pakket accessoires bij krijgt. Zoals VLISSINGEN - De brass band Caecilia geeft zaterdag 6 november de jaarlijkse uit voering, deze keer in het Scheldekwartier. Aan de uitvoering werken mee het mandoline-orkest Con Amore en de jazz-groep van het ZIKV. Na de uitvoering is er bal met de Fiësta Band. Het begint om halfacht, de toegang is gratis. GOES - Galerie De Westpoort in de Nieuwstraat 74 te Goes heeft donderdag de eerste ex positie. Vorige week werd het jazzcafé geopend en nu is het de beurt aan de galerie. Om 18.30 uur is kunstenaar Paul Bartels uit Heinkenszand aan wezig om uitleg te geven bij zijn glaspanelen. De tentoon stelling loopt door tot eind no vember en is te bezichtigen tijdens café-uren van dinsdag tot en met zaterdag. De Here Jezus zei: „Ik ben niet gekomen om rechtvaardigen te zoeken, maar zondaars", Mark. 2:17. Bent u een zondaar? Erken dit dan eerlijk. Dan kwam de Here Jezus ook voor U. M.G. de Koning, Berkenstraat 5, Oost-Souburg 01184-63341 (Gratis op aanvraag: „De toestand na het sterven") 3 15x15 Urn 15x18 van negatief FOTO VAN l>ng« delft 115 middelburg 7=>£ie. KILO KILO ^113-LENDE A/ir lil KILO ï- 250 are AM

Scheldebode | 1982 | | pagina 3