HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Bram Kwekkeboom begint theatercursus voor werklozen Met de beesten naar buiten Balletauditie in De Spiegel voor dansvakopleidingen De Piek begint Filmliga Betaalbare modieuze damesmode Ouderen kunnen zich nog opgeven voor kunstvijfdaagse Uniek Herdenking bevrijding Vlissingen Volleybaltoernooi Themamiddag over soft-drugs Jaarlijkse Singelloop Dynamo '70 I Wijkvereniging houdt eerste j wijkdag in Bossenburgh mister en miss Atlas 1982 (ook in de grote maten) maat 38 t/m 52 LANGEVIELE 57 MIDDELBURG TELEFOON 35215 (Hoek Langeviele-Geere) DE SCHFLDEBODE UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - 31e JAARGANG - OPLAGE 40.999 EX WOENSDAG 27 OKTOBER 1982 M V 201 KANTOOR: TORENSTRAAT 5 - VUSSINGEN - TEL. 01184-19910 - POSTADRES: POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN Wind orgelt straks weer op N VLISSINGEN - Het ziet er naar uit dat Vlissingen binnen afzienbare tijd loeer een windorgel heeft. Het derde zal dat worden, want de eerste ging door de knieën bij een storm en de tweede door mensen met een zaag. Het derde orgel zal - om afzagen te voorko men - in hoge kokers wor- den gezet, zodat al minstens een ladder moet worden meegesleept om een bam boestok te kunnen afzagen. Het windorgel is destijds gebouwd door de kunste naarsgroep Mass and Indi vidual Moving uit Brussel in opdracht van Jeugd en Muziek Zeeland. De kun stenaars bouwden toen een hele keten van windorgels langs de Afrikaanse en Westeuropese kusten en Vlissingen ivas de noorde lijkste orgelplaats. Dat de wind binnenkort weer een compleet orgel kan bespelen, is te danken aan de Vlissingse bevol king en aan bedrijven. De Culturele Raad Vlissingen begon dit voorjaar name lijk met een actie om geld voor herstel in te zamelen. In totaal werd f 5036,- op gehaald. Dit bedrag wordt door de Rabobank verdub beld, zodat f 10.072,- be schikbaar is. Vandaag krij gen B. en W. van Vlissin gen het geld aangeboden. Samen met het bedrag (f 15.000,-) dat de gemeente voor herstel op de begro ting heeft staan, moet dat ruim voldoende zijn voor een nieuw orgel. Het gemeentebestuur krijgt van de Culturele Raad tevens een aandenken aan deze actie: een in beton gevatte bamboestok van het eerste windorgel. Er staat een plaatje op met de tekst: Steun aan windorgel 3. Leon Riekwel van de Cul turele Raad verklaart de gift als volgt: „Het is een herinnering voor iedereen die er langs loopt om zui nig te zijn op zoiets unieks als het windorgel". Bij het nieuwe orgel, dal overigens op dezelfde plaats komt als het oude, zal ook meer informatie over het orgel komen. Be zoekers en toeristen zullen zich niet meer af hoeven te vragen wat dat nou voor een eigenaardige toestand is. „Misschien vergroot eni ge uitleg het besef ook wel dat het orgel een zeldzaam bezit is", hoopt Leon Rie kwel. Afzagen wordt trouwens minder leuk, want het is de Foto Cor Schuilwerve bedoeling zo'n twintig re serve bamboes uit het verre oosten te halen. Reparatie is dan heel wat goedkoper, sneller en makkelijker. Het zijn namelijk niet de stok ken die de zaak duur ma ken, maar het vervoer er van. MIDDELBURG - In het Middelburgse jongerencentrum Mid- gard begint dinsdag 2 november een cursus theater voor werk lozen. Bram Kwekkeboom van toneelgroep Dodd gaat de cursus leiden. Belangstellenden zijn dinsdag vanaf acht uur welkom. De cursus, die overigens gratis te volgen is, zal vooral gericht zijn op de technische kanten van het toneel spelen. „Ik voel er weinig voor om v TT\t w a— MIDDELBURG - Zaterdag 30 oktober vinden in het Mid delburgse Citytheater de Zeeuwse body-buildersver- kiezingen plaats. Het gaat om de verkiezing van een mister en miss Atlas 1982. De organi satie is in handen van de Zeeuwse sportscholen. Het begint om twaalf uur. f DE SCHFLDEBODE 1 f V.jjy T»GA>- fi"IN Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren. Editie Vlissingen (V). Oplage 21.602, in de gemeenten Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg (M). Oplage 19.397, in de gemeenten Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere Openingsuren kantoor maandag t/m vrijdag van 8.30- 17.00 uur. Advertentie-exploitatie en -administratie: J. v. Emden, privé Bossenburg 10. Vlissingen, tel. 01184-60369; Jos Rentmeester, privé Hoofdstraat 36, Ovezande, tel. 01195-379. Redacteur: Ad de Jong, privé tel. 01180-26043. Correspondent: Rina Savic, privé tel. 01184-64630. leuk te gaan improviseren, dan wordt het dramatische expressie en dat kan een ander veel beter dan ik", verduide lijkt Bram Kwekkeboom. Hij zal zich in Overleg met dé deelnemers bezig houden met zaken als spreektechniek, decors, belichting, ademha lingstechniek. „De ademhaling is heel belangrijk. Daar haal je de concentratie en energie vandaan". Via de techniek wordt dan langzaam toegewerkt naar het toneel. In kleine scènes. „De niet-spelenden kunnen dan zien of het overkomt wat ze doen. Het gaat vaak zo dat de speler zegt lekker gespeeld te hebben, terwijl de toeschou wer er niets aan vindt. Dat is natuurlijk niet de bedoeling. Als het niet overkomt doe je het slecht". Geen halfzacht gedoe, maar duidelijkheid dus. Toneelspe len is een vak: „Mijn idee is dat mensen toneel willen spe len en dan denken het zo te kunnen. Om een beetje piano te leren spelen ben je jaren be zig. Met toneel is dat net zo. Ik zeg ook tegen mensen die op het podium staan te stuntelen: je kunt het gewoon niet. Het is nog veel erger ze het idee te geven dat ze het kunnen, ter wijl ze voortdurend afgaan". Werklozen die iets voor toneel voelen, kunnen er kortom van op aan les te krijgen van een vakman die vakkennis over GOES/MIDDELBURG/VLISSINGEN - Zaterdag 6 no vember 1982 zal er een balletauditie gehouden worden in Balletschool „De Spiegel" in Goes voor de dansvakoplei ding van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Het Koninklijk Conservatorium biedt jongens en meis jes een volledige beroepsopleiding tot toneeldanser of danseres. Deze vakopleiding is gecombineerd met het ba sisonderwijs (5e en 6e leerjaar) en het algemeen voortge zet onderwijs (MAVO en HAVO). De school- en dansopleiding zijn op basis van volledig dagonderwijs geïntegreerd in één instituut. Het Konink lijk Conservatorium ligt slechts op een paar honderd me ter afstand van het Centraal Station in Den Haag. Voor leerlingen van ver buiten Den Haag kan voor ver antwoorde huisvesting bij particuliere gezinnen worden bemiddeld. De audities staan open voor leerlingen, die volgend jaar naar de 5e of 6e klas van de basisschool dan- wel de le of 2e klas van het AVO gaan. Het is niet noodza kelijk dat kinderen eerder balletlessen hebben gevolgd. Buiten danskleding en boeken zijn aan deze opleiding geen buitengewone kosten verbonden. Voor informatie of aanmelding kunt u zich in verbin ding stellen met Tineke van Zuylen van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, tel.: 070-814251. draagt zoals dat bij Engels of pianospelen gebeurt. Wie zich op wil geven, kan terecht bij Midgard in de Kui perspoort in Middelburg. VLISSINGEN - Woensdag 3 november zal bij het landings- monument aan de Comman- doweg de bevrijding van Vlis singen (die dag 38 jaar gele den) worden herdacht. Tijdens een sobere plechtig heid, die om 11.00 uur begint, zullen onder meer kransen worden gelegd door burge meester en wethouders, Ne derlandse commando's, consu laire vertegenwoordigers en het Veteranenlegioen Neder land. Ook komen voor deze ge legenheid Franse oudcom mando's naar Vlissingen. Na afloop van de kransleg- ging zal door het fanfarekorps der genie het Nederlandse. Engelse en Franse volkslied worden gespeeld. MIDDELHARNIS - In de sporthal „De Kruitmolen" aan de Kruitmolenlaan in Middel burg houdt de Wijkvereniging Zuid aanstaande zaterdag het derde recreatie-volleybaltoer nooi. De belangstelling voor dit toernooi is weer groot. Ruim dertig dames- en herenteams spelen van 8.30 uur tot 17.00 uur hun wedstrijden. Direct na afloop worden de prijzen uitgereikt. VLISSINGEN - Jonge rencentrum De Piek in Vlissingen begint in ok tober een „Filmliga", een soort vereniging voor de vertoning van speelfilms. Voor de meeste van dit genre films mag geen openbare publiciteit wor den gemaakt. In het ver volg zullen de films nu dan in besloten verband worden vertoond. Deze vertoningen zijn toegan kelijk voor leden van de op te richten Filmliga. Het lidmaatschap van de liga bedraagt 7,- per jaar. Leden ontvangen regelmatig het „Film- nieuws"-bulletin, dat hen op de hoogte houdt van de films die worden ver toond. Belangstellenden kun nen zich opgeven als lid aan de bar van het jonge rencentrum, of telefo nisch onder nr. 01180- 16791. MIDDELBURG - Vrijdag 29 oktober om 16.00 uur begint in het Middelburgse jongeren centrum Midgard een thema- en informatiemiddag over soft-drugs. Als inleiding zal er een vi deoband te zien zijn. Daarna is er gelegenheid vragen te stel len en te discussiëren, niet al leen over de gevaren van soft drugs, maar ook over vragen als waarom rook je en wat voor gevolgen heeft het. Het bureau voor alcohol en drugs werkt aan de informatiemid dag mee. Vrijdag 5 november vindt er in Midgard als vervolg een fo rumdiscussie over drugs plaats. MIDDELBURG - De Stichting Welzijnswerk voor Ouderen in Middelburg en het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vor ming houden binnenkort een kunstvijfdaagse voor senioren on der de naam „kijken en doen". De Scheldebode maakte er al melding van. Inmiddels hebben zich al diverse ouderen opgege ven, maar er zijn nog plaatsen open. Wie meer wil weten over de ze kunstvijfdaagse, is welkom op de ontmoetingsbijeenkomst op maandag 1 november om 14.00 uur in de bovenzaal van het dienstencentrum aan de Schuttershofstraat. Daar kan men kennis ma ken met de docenten van het Zeeuws Instituut voor Kunsi- zinnige Vorming. Zij zullen vertellen over de bustocht die op 4 november naar het meentemuseum in Den Haag wordt gehouden en een indruk geven van datgene wat daar in het museum te zien is. Tevens zullen bezoekers na der geïnformeerd worden over de „open lessen", waaraan zij kunnen deelnemen op 9, 10 en 11 november, of 16,17 en 18 no vember (dit naar keuze). Deze lessen bieden de mogelijkheid om kennis te maken met de technieken tekenen, boetseren en het werken met papier, ijzerdraad en lappen. De kosten voor deelname aan al deie activiteiten bedra gen 45,-. Op de ontmoetingsbijeen komst kunnen liefhebbers zich nog opgeven. Zij kunnen dit ook nu al doen bij de Stichting Welzijnswerk voor Ouderen, Schuttershofstraat la, tel. 01180-27537. MIDDELBURG - De atle tiekvereniging Dynamo '70 houdt zaterdag 30 oktober de jaarlijkse Singelloop in Mid delburg. Aan deze eenentwintigste Singelloop is na afloop van de wedstrijden ook weer een prestatieloop verbonden over de volgende afstanden: 3,3 - 5 en 6,5 kilometer. Het parkoers voert de deelnemers over de singels en bolwerken; de deel nemers kunnen tijdens de loop zelf bepalen of ze 1, 2, 3 of 4 ronden lopen. De start is aan de Noordsin gel om 15.45 uur. Gezien de grote belangstelling van de vorige jaren voor deze Singel loop worden er zeker vierhon derd deelnemers verwacht. Degenen die deze prestatieloop tot een goed einde weten te brengen, ontvangen na afloop een herinneringsmedaille. 2JU VLISSINGEN - Zaterdag 30 oktober houdt de wijkvere- niging Bossenburgh in oprichting de eerste wijkdag. 's Middags is er een kindermiddag met een optreden van het poppentheater Parcival. Daarnaast zijn er veel spelletjes. E De zaal, het gymnastieklokaal van De Houtuyn, is ge- E opend vanaf 15.00 uur. De middag duurt tot 17.00 uur. De E avond wordt georganiseerd in samenwerking met de Stichting Welzijn voor Surinamers en Antillianen Zee- land. Er treedt een Antilliaanse dansgroep op. De volks- dansgroep „Vlissingen" is ook uitgenodigd. De zaal is 's avonds geopend vanaf 20.00 uur. De wijkvereniging beschikt ook over het gymnastieklo- E kaal voor sportieve recreatie. Iedere Bossenburgher kan E iedere dinsdag van 21.00 tot 22.00 uur volleyballen, iedere E dinsdag van 22.00 tot 23.00 uur badminton spelen en iedere E donderdag van 22.00 tot 23.00 uur zaalvoetballen. VLISSINGEN - Als de heer Heuperman uit Vlissingen met zijn huisdieren gaat wande len in het Nollenbos, gaan niet alleen de drie honderen Casper, Bernard en Sherry mee, maar ook de beo Sjakie en kaktoe Pino. De vogels vinden het best prettig in het bos. De kaketoe vliegt wel een enkele keer weg, maar komt steeds weer terug", zegt Heuperman. „Ze laten het echt wel merken, dat ze het prettig vinden om mee te gaan, vooral Pino. Als die ziet dat hij mee mag, zit hij al te springen in zijn kooi. Ik ben nooit bang geweest dat ze weg zouden vliegen. Wel dacht ik in het. begin vooral van de kaketoe dat zich mis schien wat agressief zou gedragen, maar dat is reuze meegevallen". Een keer is de kaketoe van zijn afgewaaid. „Hij vond het niet zo erg en kom zelf via mijn broekspijpen weer terug naar boven. Nu ga ik niet meer met ze naar buiten, na het slecht weer is, maarl bij lekker warm en zonnig weer genieten ze daar echt van".

Scheldebode | 1982 | | pagina 1