HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Een zwembadscholen of een jachthaven? 1983 Gratis kunstzinnige vorming voor werklozen Westkappelaar krijgt meer voorlichting GEMEENTERAAD VOOR DE KEUS Tafeltennissen DONDERDAG VOORLICHTINGSBIJEENKOMST J.P.A. ROSSÉL SL Kantoor- en zakagenda's H3 RUITER VERANDALUX Van Boven en Blokkerus 60 jaar samen Kledingbeurs in Zuiderbaken Feestelijke bijeenkomst jubilerende vrouwenraad Actiedag Vrouwen in de Bijstand if Nu volop verkrijgbaar bij: L DE Kleinschalig veranda's - pergola's ZIE SPECIALE ADVERTENTIE IN DIT BLAD VLISSINGEN - Samen met het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vor ming heeft de Stuurgroep Werkloosheid Vlissingen drie oriëntatiecursussen georganiseerd op het gebied van de kunstzinnige vorming. Vanaf deze week kunnen mensen zonder baan gratis in het gebouw aan de Berlagestraat 18 in Vlissingen tekenen, spinnen/weven/wol verven en boetseren. TANDPROTHETICUS KUNSTGEBITTEN- REPARATIE Bazaar ^'i!feaibedoeling is iedereen duidelijk te maken hoe benard de financiële toestand is van vrouwen die van dit minimum moeten rondkomen en hoe moeilij k het is te vechten voor een enigszins menswaardig bestaan. Dat gebeurt dan via een forumdiscussie die van tien tot halfvijf duurt. DE SCHFJDEBODE KANTOOR TORENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL. 01184-19910 - POSTADRES POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN VLISSINGEN - De ge meenteraad van Vlissln- gen staat voor een moei lijke kwestie. Moet er vijf miljoen gulden worden uitgetrokken voor de aanleg van een jachtha ven in de Vissershaven of moet dat geld worden be steed aan andere zaken als scholen, sportcomple xen of een zwembad? Burgemeester en wet houders kiezen in elk ge val voor een jachthaven. Het waarom van hun keuze zetten zij uiteen in een brochure over de Vis sershaven die met twee platen van Vlissingen is geïllustreerd. Agenda punt nr. 34 krijgt kortom veel aandacht van de vroede vaderen. De Koopmanshaven en de Vissershaven moeten in het kader van de Del tawet tegen de zee bevei ligd worden. De beide ha vens zijn oud. De Koop manshaven is gegraven tussen 1304 en 1308 en de Vissershaven kwam in 1443 gereed. „Wii zijn van mening dat wij met deze oude havens erg voor zichtig moeten zijn. Wij vinden dat het historisch karakter van Vlissingen gespaard moet blijven," schrijven B. en W. in de brochure. Wat wil het college met de havens? In de brochu re stellen zij het volgende voor: „Wij zullen niet voorstellen om de havens in onze stad nog verder te dempen. Er zijn in het verleden in te veel steden, ook in Vlissingen, al te veel havens dichtgegooid. Ook in Vlissingen zijn er nog niet zo lang geleden plannen geweest om deze beide havens maar weer te dempen. Wij hebben echter uitvoerige bespre kingen gevoerd met Rijkswaterstaat en met de Provinciale Water staat. Aanvankelijk werkte men daar aan het plan de boulevard door te trekken, tot aan de Eilandsdijk, bij de Oran jemolen. Dan zouden de havens afgesloten wor- 'PcBEÜXS tot VUSSTNQt 'i' den. Dit vinden wij, niet zo'n erg goed plan. Het zouden dan „dode" ha vens worden, waar niets te beleven is. Nu is in onze opdracht het plan ontworpen een sluis te bouwen bij de in gang van de Vissersha ven. De haven kan dan in verbinding met de zee blijven, schepen kunnen de haven in en uit varen. Voorts zijn er voorlopige plannen gemaakt om in de Vissershaven ligplaat sen voor een zeventigtal jachten aan te brengen. Ook willen wij een lig plaats reserveren voor passagiersschepen uit Antwerpen met dagtoe risten. Wij denken dat het ge deelte van Vlissingen rondom de haven hier door nog levendiger zal worden. Er zijn altijd al veel toeristen die naar het aan- en afvaren van de loodsboten komen kij ken. De winkels in de binnenstad zullen wat aan de watersporters en aan de dagtoeristen kun nen vedienen. Misschien kan er in de jachthaven een reparatiewerf voor jachten komen. De werk gelegenheid in Vlissingén zal door ons plan verbe terd worden. En dat is hard nodig in onze tijd!" De raad kan nu kiezen uit drie mogelijkheden: gewoon de boulevard doortrekken, de boule vard niet doortrekken en een sluis bouwen voor de Vissershaven, de boule vard niet doortrekken, een sluis bouwen en een jachthaven aanleggen met drijvende steigers. 9 ff 2 2 ff jSm Vrouwen werkcollectief maakt plannen voor winkel en restaurant MIDDELBURG - Een aantal bezoeksters van het Middelburgse vrouwencentrum 't Pand hebben de koppen bij elkaar gestoken met de opzet een winkel en restaurant in de stad te beginnen. Het gaat (nog) om acht vrouwen die zich het Vrouwenwerkcollec tief noemen. De bedoeling is dat een aantal van hen op den duur werk krijgt door de verkoop van aller lei artikelen die zo mogelijk door vrouwen zijn ge maakt: bijvoorbeeld keramiek, kleding, batikwerk, geweven stoffen, poppen, tekeningen en speelgoed. Het restaurant een nog wat verder weg gelegen stap, zou ook door vrouwen moeten worden gerund, zo vertellen Nelleke de Haan en Sonja Gillissen van het collectief. „We staan nog maar aan het begin", vertelt Nelleke de Haan. „We zoeken nog een ruimte en we zijn bezig aan geld te komen. Wij hebben subsidie Aangevraagd bij het ministerie van sociale zaken uit een pot voor werkprojec ten. Dat geld is voor een goede voorbereiding". Van belang is vooral dat meer vrouwen zich bij het col lectief aansluiten om de plan nen waar te maken, vindt Sonja Gillissen. „En niet al leen daarvoor. Ook vrouwen Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren. Editie Vlissingen (V). Oplage 21.602, in de gemeenten Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg (M). Oplage 19.397, in de gemeenten Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Openingsuren kantoor: maandag t/m vrijdag van 8.30- 17.00 uur. Advertentie-exploitatie en -administratie: J. v. Emden, privé Bossenburg 10, Vlissingen, tel. 01184-60369; Jos Rentmeester, privé Hoofdstraat 36, Ovezande, tel. 01195-379. Redacteur: Ad de Jong, privé tel. 01180-26043. Correspondent: Rina Savic, privé tel. 01184-64630. die de dingen maken die we in de winkel willen gaan verko pen moeten voor contact met ons opnemen". In Sonja's ogen moet het een kleinschalig bedrijfje worden, naar het voorbeeld van een dergelijke winkel in het Bra bantse Boxtel. Enkele leden van het collectief willen ook een cursus gaan volgen die de Boxtelse vrouwen geven over de manier waarop je zoiets aanpakt. Als het zover komt, zullen vrouwen om de beurt in de winkel en het restaurant staan. Maar: winstgevend zal het voorlopig niet zijn, is bei der verwachting. Waarom begin je aan zo'n onderneming? Sonja: „Ik heb twee kinderen en leef van een uitkering, want door de kinde ren kan ik niet in mijn eigen beroep terug. Ik wil me behal ve met m'n kinderen ook wel met iets anders bezig houden en di tlij kt me wel leuk". Nelleke de Haan is coördi natrice van het collectie. Ze vraagt de subsidies aan, on derhoudt de contacten, enzo voorts. Dat het allemaal best van de grond kan komen, blijft uit de snelle succes van enkele Zeeuwsvlaamse leden van het collectief. „Die vrouwen vonden het wat te veel worden om steeds met de boot naar hier te ko men. Ze zijn daarom op eigen houtje in Zeeuwsch-Vlaande ren doorgegaan. Het resultaat is dat ze pas gelegen een win kel hebben geopend in Oost burg, de Blauwe Ballon. Ze hebben er wel enig geluk ge had, omdat ze aan een ruimte werden geholpen door een boer die biologisch-dynamisch gekweekte produkten aan de man wil brengen". Wie iets wil maken voor de toekomstige winkel kan Sonja bellen: 01180-29248. Wie wil helpen de plannen waar te ma ken, kan terecht bij Nelleke: 01106-2868. V Vier leden van het Vrouwenwerkcollectief, linksboven Nelleke de Haan, rechtsonder Sonja Gil lissen. WESTKAPELLE - Het college van B. en W. van Westkapelle wil het gemeentelijke informatiebulletin voortaan tweemaal onder de Westkappelaars verspreiden. Dit omdat de Wet Open baarheid van Bestuur eist dat de gemeente naast passieve openbaarheid ook actieve openbaarheid nastreeft. B. en W. willen in het informatie bulletin, dat tot op heden een maal in de maand uitkwam, de besluiten van B. en W.-ver gaderingen opnemen, alle ver gunningen die worden ver leend, een populaire raads- agenda en andere publikaties. De post voorlichting van Westkapelle gaat daardoor in '83 drieduizend gulden kosten. Als althans de gemeente raad ermee akkoord gaat. Donderdag 28 oktober verga dert de raad onder meer over deze zaak. Het begint om acht uur. MIDDELBURG - De tafel tennisvereniging Middelburg- Zuid biedt sportliefhebbers dagelijks de mogelijkheid te tafeltennissen, in wedstrijd verband, maar ook alleen voor de lol. Wie er iets voor voelt, het sportcentrum Slaghvaert is doordeweeks elke avond na zeven uur nnen De laatste Ovalrace van dit jubileumseizoen staat a.s. zondag op het programma. Nadat de snelle jongens hun stuurmanskunsten hebben getoond in de gebruikelijke Oval-klassen, rijden de Dafjes eerst vooruit en daarna spectaculair achteruit. Maar het venijn zit in de staart, want de rijders kijken reeds verlangend uit naar de zoge naamde Crazyrace om de trofee van dit weekblad. In die race moeten er zo lang verplicht duwtjes uitgedeeld wor den dat er nog slechts een auto rijdt. En de chauffeur daarvan is de winnaar van de Crazy Race. VLISSINGEN - Maandag 25 oktober zitten Herman Blok kerus en Maria van Boven zestig jaar in de huwelijks boot. Lang genoeg voor een groot feest. Het echtpaar (hij is ge boren in Amsterdam op 26 april 1902, zij op 24 mei 1904 in Vlissingen) woont in Vlissin gen aan de Van der Brugghen- straat 3. Namens het gemeentebe stuur zullen burgemeester en echtgenote het jubilerende paar gaan feliciteren. Zij doen dat op vrijdag 22 oktober om streeks 16.00 uur tijdens een receptie in het clubhuis van „G.P.C." aan de Bosweg. Donderdag 21 oktober wordt in datzelfde gebouw een voor lichtingsbijeenkomst over de cursussen gehouden. Belang stellenden kunnen er kennis maken met de drie docenten en onder het genot van een kop koffie meer over de in houd van de cursussen te we ten komen. Alle lessen zijn 's morgens van 9.30 tot 11.30 uur. Bij het tekenen (dinsdagmorgen) kunnen de deelnemers zich bekwamen in het stilleven, het landschap en het portret. Met verschillende technieken wordt aan deze onderwerpen vorm gegeven. Docent is Peter Paul Adriaansens. Spinnen en weven (woens dagmorgen) staat onder lei ding van Dany le Due. Op het programma staan het spinnen van een schapevacht, het aan leren van weeftechnieken en het verven van wol met verf- sappen uit planten. Boetseren (donderdagmor gen) gebeurt aan de hand van elementen uit het landschap en de menselijke figuur. Er wordt gewerkt met klei. Do cent Jan Haas zal tijdens de cursus ook steeds aandacht besteden aan de getekende voorstudie. De cursussen duren zes we ken. Spoedig klaar Tel. afspraken 01184-14533 Hobeinstraat 52, Vlissingen MIDDELBURG - Woensdag 27 oktober houdt de vrouwen contactgroep „Kom uit je Huis" weer een kledingbeurs voor najaars- en winterkle- ding voor vrouwen en kinde ren (vanaf maat 104). De kle dingbeurs wordt gehouden in het wijkgebouw Zuiderbaken, M. de la Palmastraat. Kleding voor de beurs kan worden ingebracht op 27 okto ber 's morgens tussen 9.00 en 11.00 uur. De kleding moet wel schoon en heel zijn. De ver koop vindt plaats 's middags tussen 13.30 en 15.30 uur. Van het verkoopbedrag van de ingebrachte kleding wordt twintig procent ingehouden als bijdrage in de organisatie kosten. Vanaf 16.00 uur kan niet verkochte kleding weer worden opgehaald en/of wor den afgerekend. Kleding die niet vóór 17.00 uur is opge haald gaat naar sociale instel lingen. MIDDELBURG - In de Schouwburg van Middelburg, vindt 25 oktober 1982 de open bare vergadering van de Zeeuwse Vrouwenraad plaats. De bijeenkomst zal een feeste lijk karakter dragen in ver band met het tienjarige be staan van de raad. Spreekster is mevrouw Eeg- je Schoo, voorzitter van de Emancipatieraad. Zij zal spre ken over de actuele stand van zaken met betrekking tot het emancipatieproces. Na de pau ze is er gelegenheid tot het stellen van vragen aan een fo rum waarin zitting hebben: E.M. Schoo (voorzitter Eman cipatieraad), E. Maris-Koster (gedeputeerde, belast met emancipatiezaken), H. Cornet- Duvekot (een „gewone" vrouw uit de provincie), L. de Wijn (consulente vormingswerk en volwasseneneducatie). Het forum staat onder voor zitterschap van S. van Heems- kerek Pillis-Duvekot, ex-be leidsmedewerker van de Zeeuwse raad. De vergadering duurt van 13.30-15.45 uur en is voor ieder die belangstelling heeft (gratis) toegankelijk. VLISSINGEN - Zaterdag 23 oktober is er een bazaar in het schöolgebouw aan de Van Raaltestraat 1 in Vlissingen. De opbrengst is bestemd voor de Kerk van Jezus Christus van de Heiligen de Laatste Dagen. Van negen tot vier kan iedereen terecht. Er is van al les, oud en nieuw, te koop, ook eten en drinken MIDDELBURG - Zaterdag 30 oktober is er in Utrecht een landelijke actiedag van vrou wen die in de bijstand zitten. De organisatie is in handen van de groep Vrouwen in de Vrouwen die van een bij standsuitkering leven, kunnen een reiskostenvergoeding krij gen. Andere deelneemsters moeten een bijdrage in de kos ten leveren. Wie zich aan wilt melden, kan terecht bij Wilna, tel. 074- 432911 of bij Carla, 074-459876.

Scheldebode | 1982 | | pagina 1