't Is weer kinderboekenweek het weten waard UIT HET ZAKENLEVEN Stichting wil meer eenheid in subsidiëring speelzalen Fanclubs voor Chivy Scheldebode-kringetje Contactavond kynologenclub Optiek Thielen biedt service aan dragers contactlenzen Film in Midgard Inspraak over Vlissings welzijn Concert van Mainstream Seven Plus Band Reggae in Midgard Carillon: drink to me only Jeugdsoos in de Schuur 205 Schilderen in Het Buut Jörg Remé schildert vervreemding in full colour HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN HOOGWATER ÖVntLUtöUUfc VAN WUtNÖUAla 1JUM UbCh I 904 MIDDELBURG - Woensdag 13 oktober begint in Utrecht offi cieel de 28e kinderboekenweek, die tot en met donderdag 23 okto ber zal duren. Ook in Zeeland zal op scholen en in bibliotheken, boekhandels en club- en buurthuizen aan deze week uitgebreid aandacht besteed worden. De activiteiten staan dit jaar in het te ken van het thema: „Reizen, een retourtje ver weg". Met de viering van de kinderboekenweek wordt beoogd het zo genaamd „kwalitatief betere jeugdboek" meer in de belangstel ling te plaatsen. Daarom worden onder meer prijzen uitgereikt voor de beste kinderboeken die in het afgelopen jaar zijn ge schreven en geïllustreerd. De organisatie van allerlei activiteiten in het kader van deze week is in de verschillen de Zeeuwse steden in handen van werkgroepen, waarin over het algemeen naast bibliothe ken ook het onderwijs en het sociaal-cultureel werk zijn, vertegenwoordigd. Naast de plaatselijke activiteiten zijn er ook enkele met een provin ciaal karakter. Zo wordt er een lezingency clus georganiseerd, waarbij vier auteurs van of over kin derboeken zullen ingaan op verschillende facetten van de jeugdliteratuur. De eerste avond zal op 14 oktober in Middelburg plaatsvinden. Jacques Vos, wetenschappe lijk medewerker aan de uni versiteit van Groningen, praat dan over de manier waarop kinder boeken ondergaan. De gratis lezing begint om acht uur in het Zeeuws kunste naarscentrum. De Middelburgse pedagogi sche academies hebben ten ge rieve van de kinderboeken week weer een bundel met les suggesties uitgegeven. Alle Zeeuwse scholen voor kleuter en lager onderwijs krijgen de ze publikatie over het infor matieve jeugdboek toegezon den. Tenslotte wordt in het Zeeuws Museum in de Middel burgse Abdij een tentoonstel ling georganiseerd van oude kinderboeken. In een vijftien tal vitrines zal een overzicht gegeven worden uit de collec tie van de Provinciale biblio theek. Opmerkelijk is het gro te aantal Zeeuwse jeugdboe ken, die op de expositie te zien zijn. In de bibliotheken van Vlis- singen en Oost-Souburg kun nen alle kinderen deelnemen aan een „reisspel" rond de kaart van Nederland. De kin derboekenweek zal afgesloten worden met een speurtocht in Vlissingen. Op de Walcherse bibliobussen wordt aandacht gevraagd voor het „goede" jeugdboek door de kinderen bepaalde boeken te laten le zen, waarover vragen gesteld zullen worden. Bij juiste be antwoording krijgen ze een vingerafdruk in een speciaal Daspoort. Ook de openbare bibliotheek van Middelburg organiseert een dergelijk leesprogramma, dat de naam „Opsporing ver zocht" draagt. Het Middel burgse sociaal-kultureel werk houdt woensdag 20 oktober een grote manifestatie voor jongeren van twaalf tot vijf tienjaar in het winkelcentrum „Dauwendaele". Er komt een theaterworkshop, een film- en boekenhoek enz. Het evene ment wordt afgesloten met een disco. Het Zeeuws Kunstenaars centrum te Middelburg houdt tot en met donderdag 28 okto ber een tentoonstelling van pentekeningen voor kinderen, getekend door Joke van Leeu wen. Het kunstenaarscentrum is ondergebracht in de open bare bibliotheek, Molstraat 13. OOST-SOUBURG - Vrijdag 8 oktober is aan de Kanaalstraat 60 in Oost-Souburg optiek Frank Thielen geopend. Thielen heeft de optiek overgenomen van de heer Hardy. Frank Thielen: „Voor de klanten verandert er niet veel. Ik sta al vier jaar als bedrijfs leider in deze zaak en de men sen kennen me dus wel. De service blijft even goed als voorheen en ook heb ik nog steeds een grote collectie rjio- derne brilmonturen van ver schillende bekende merken als Christian Dior, Gyvenchy en Silhouette". „Wat wel helemaal nieuw is, is de afdelng contactlezen, waarvoor een aparte ruimte is ingericht achter de winkel". Ook heeft Thielen een speciaal servicepaspoort voor dragers van contactlenzen ingesteld, waarbij men verzekerd is in geval van verlies, breuk en slijtage en bovendien een kor ting geniet bij de aankoop van de vloeistoffen. Ter gelegen heid van de opening biedt de optiek de hele maand oktober een korting aan van dertig gulden op een nieuw montuur, bij inlevering van het oude montuur. MIDDELBURG - De Stichting Overleg Kindercentra Zeeland heeft een aantal richtlijnen opgesteld voor peuterspeelzalen en kinderdagverblijven. Dit is nu nog per gemeente verschillend geregeld en de stichting zou graag zien dat voor heel Zeeland ge lijke regels gaan gelden. Er zijn in Zeeland honderd kindercentra, te weten zeve nennegentig peuterspeelzalen en drie kinderdagverblijven. De Stichting wil als norm dat de groepen uit niet meer dan zestien peuters bestaan en dat daarbij twee leidsters aanwe zig zijn. Als de gemeenten dan een subsidie zouden geven van vijftig procent van de perso neels- en huisvestingskosten, zou de ouderbijdrage voor een peuter die tweemaal in de week een halve dag de peuter speelzaal bezoekt op vijfen dertig gulden komen. Nu is het nog vaak zo, dat ouders vijftig gulden per maand moeten be talen, wat voor veel mensen toch te hoog is, zo meent de stichting. VLISSINGEN - In het Vlls- singse buurthuis Het Buut start binnenkort een teken- en schildergroep voor volwasse nen. Deze zal worden gehouden op dinsdagavond van acht tot tien uur. Belangstellenden kunnen voor nadere informatie con tact opnemen met het buurt huis, telefoon 01184-16223. MIDDELBURG - Zaterdag 16 oktober wordt in jongeren centrum Midgard te Middel burg de film „Die dritte Gene ration" van de in juni van dit jaar overleden Duitse regis seur Rainer Werner Fassbin- der vertoond. De film, die dateert uit 1979, gaat over de jonge generatie Duitsers die zich in de jaren zeventig laat meeslepen door het terrorisme tegen de geves tigde orde, maar die zelf toch ook niet goed weet waar ze mee bezig is. In deze film spe len o.a. mee: Hanna Schygulla, Volker Spengler en Eddie Constantine. De aanvang van de film is om 20.30 uur. VLISSINGEN - Woensdag 20 oktober is er in de Zwaan in Souburg een inspraakbijeen komst over het ontwerp-wel- zijnsplan voor de gemeente Vlissingen. De bijeenkomst begint om halfacht. In de kantine van het stadhuis in Vlissingen wordt op woensdag 3 november tij dens een extra vergadering dit plan behandeld. Ook deze ver gadering begint om halfacht. MIDDELBURG - Zaterdag 23 oktober treedt The Main stream Seven Plus Band op in de Concert- en Gehoorzaal aan de Singelstraat in Middel burg. Het is nog een jong orkest: het bestaat nog maar twee jaar. De band brengt swingen de muziek uit de jaren dertig. De avond begint om negen uur en is georganiseerd door de Jazz-activiteiten Stichting Zeeland. KAPELLE - Donderdag 14 oktober houdt de Kynologen club Zeeland de maandelijkse contactavond. De heer Van de Meulen- graaf, zelf keurmeester op het gebied van gedrag en gehoor zaamheid voor honden, komt een lezing houden en een film vertonen met als onderwerp: het opleiden van de hond tot het landelijke gedrag- en geh oorzaamheid-examen. De avond wordt gehouden in de Vroone in Kapelle en begint om halfacht. MIDDELBURG - Traditiegetrouw heeft Pro Juventute weer een Oranjekalender uitgebracht. De baten van de toerkoop van deze kalender komen ten goede aan de jeugdhulpverlening. De in Zeeland verkochte kalenders komt weer geheel ten goede aan de Zeeuwse jeugd. Wie hel koninlijk gezin en naaste familie een goed hart toedraagt, kan de kalender bestellen. Er staan foto's in die nooit eerder zijn gepubliceerd. Op sommi gefoto's lijkt het koninklijk gezin net een gewoon gezinnetje. De kalender is voor f9,- verkrijgbaar bij de Stichting voor Jeugd en Gezin in Zeeland, Londensekaai 39, Middelburg, tel. 01180-28555. De Oranjekalender van Pro Juventute is ook te bestellen door f 12,- (inclusief f 3,- verzendkosten) te storten op gironr. 273840 van de bovengemelde stichting. Er moet dan ivel even vermeld worden „Oranjekalender". VLISSINGEN - De in Amsterdam wonende, uit Dantzig af komstige kunstenaar Jörg Remé exposeert tot en met zondag 14 november in galerie Marquis op de Nieuwendijk 15 in Vlissin gen. Tegelijk met deze expositie zijn schilderijen en aquarellen van Remé in het Gemeentemuseum in Arnhem te zien. Het gaat om een vrij bekend kunstenaar, zoals ook blijkt uit de reeks tentoonstellingen - in en ook buiten Europa - die hij al achter de rug heeft. Re mé schildert uiterst merk waardige voorstellingen. Mis schien schildert hij wel de ver vreemding, in full-colour. De mensen, meestal hoof den, die hij neerzet hebben niets menselijks. Het is wat men meestal futuristisch noemt en dat staat dan voor een steeds grotere onderge schiktheid en inschikkelijk heid van de mens tegenover zijn eigen techniek, zodat hij op den duur niet meer van zijn techniek te onderscheiden is. De tentoonstelling is te zien gedurende de openingstijden van de galerie: woensdag tot en met zondag een tot zes uur. Time is on our side, de ge ruchtmakende tournee van de Rolling Stones door de Vere nigde Staten. Alhambra 1, donderdag tot en met woensdag acht uur, za terdag en zondag zeven uur en half tien, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. Een wellustig vrouwtje. Porno. Alhambra 1, vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. Pikant gevrij in de alpen- wei. Porno. Alhambra 2, donderdag tot en met dinsdag acht uur, zater dag en zondag zeven uur en half tien. Zestien jaar. Twee vorstinnen en een vorst. Een ongelooflijk mens van een moeder, een mooie tante en een jongen die met die twee bijzondere mensen op groeit in Vlissingen. Alhambra 2, vrijdagnacht elf uur, alle leeftijden. Pinkeltje, een Nederlandse speelfilm over de avonturen die de bewoners van Pin- keltjesland overkomen, als ze in onze wereld terechtkomen. Aart Staartjes, Wieteke van Dort, Bob de Lange, Lex Goudsmit en Ab Hofstee spe len mee. Alhambra 2, zondagmiddag twee uur, alle leeftijden. Five easy pieces met Jac Ni cholson in de hoofdrol en on der regie van Bob Rafelson is een film uit 1970. De aan de rand van de samenleving ver kerende Bobby Dupea, groot gebracht in een intellectueel milieu, probeert zijn eigen le ven te leiden met zijn vrien dinnetje Rayette (Karen Black). Als hij toch weer eens naar zijn intellectueel milieu in het ouderlijk huis terug keert, neemt hij haar mee. Zij blijkt als een simpel en ordi nair meisje helemaal uit de toon te vallen. De terugweg verloopt dramatisch. Alhambra 2, woensdag 20 oktober acht uur. Een ZVU- film. Porky's pikante pretpark. Schoolj ongensporno. Citytheater Middelburg wijdag tot en met woensdag acht uur. Zaterdag en zondag zeven uur en halftien. Zestien jaar. Porno Lekkerland in Zwe den. City, vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. Dombo, avonturen van het vliegende olifantje. City, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. MIDDELBURG - Vrijdag 15 oktober treedt in Midgard in Middelburg de reggaegroep The Gideons op. Het optreden begint om negen uur en is ge organiseerd door het scholie rencafé. VLISSINGEN - Tijdens het. laatste kwartaal van dit jaar zullen op het carillon van de Stadhuistoren in Vlissingen de volgende melodieën worden gespeeld. Hele uur: Drink to me only, een oud Engels volks lied; kwart over: fragment uit polonaise van Bach; half uur: Oh Shenando, een Ameri kaans volkslied; en kwart voor: een fragment uit een menuet van Handel. SOUBURG - Vrijdag 15 ok tober wordt er in de schuur in Oost-Souburg een avond ge houden door de jeugdsoos 82, waaraan wordt meegewerkt door de drive-in-show Manta. De avond begint om acht uur. MIDDELBURG - Op initiatief van Hetty van Loon uit Middelburg komt er een fanclub voor de Zeeuwse rockgroep Chivy. De band brengt ener gieke strakke rocksongs, uitsluitend eigen compo sities. Chivy maakte zijn platendebuut op de Klomppop 81 LP. Hetty vindt dat de band meer aandacht verdient. Zij is van plan om de fanclub te laten registreren bij de Dutch Fanclub Federa tion. Voor meer informatie kan men schrijven naar Chivy Fanclub, Postbus 591, 4330 AN Middelburg. VLISSINGEN - De afgelopen week heeft mevrouw Gouioeloos, Mazzinilaan 8, Middelburg, kunnen profiteren van de aanbiedin gen van winkeliers uit haar woonplaats. Misschien treft u 't deze week. Loop dan even bij ons kantoor aan de Torenstraat 5 in Vlissingen binnen. De gulle gevers zijn: Banketbakker Faber, Bad huisstraat 38: de alombekende kwaliteits taart. Vishandel Frans de Muijnck jr. Oude Markt 11: een kilo ge bakken vis uit de zaterdagre clame. Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 80: een luxe fles bad- schuim. Smith Kaas Marktkraam: een pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom, Walstraat 100: 300 gram vleeswaren. Brillenspecialist Tilroe, Wal-, straat 81kamerthermometer. Annikes Cafetaria: twee broodjes Annikes met koffie. Midgetgolfbaan, Burg. Van Woelderenlaan, Vlissingen: gratis consumptie. Boetiek Miss Eva, Bellamy- park 24: waardebon van 7,50. Instituut Cosmetica: gratis schoonheidsbehandeling, tel. 01184-62737. Palthenette, Torenstraat 1, Vlissingen: gratis stomen tot een bedrag van tien gulden. Koffieshop Horse Shoe, Smal le Kade: etentje voor twee personen. Pedicure mevrouw A. Smelt, Paul Krugerstraat 154: gratis behandeling. Vorige week stond onder het fotokringetje als naam van de fotograaf genoemd Cor Schuilwerve. Dat moest echter zijn: foto Harry Verschuren B.V. Gegevens voor deze rubriek moeten uiterlijk de vrijdag voor de week van plaatsing om 11.00 uur op het kantoor aan de Torenstraat 5 in Vlissingen binnen zijn. Vlissingen - Zaterdag dr. Van Dijk, Koudekerksewea 52, tel. 13459. Zond. Kramer.Gerbrandys- traat 6, tel. 65498.Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30- 13.00 en van 17.30-18.00 uur. Vi sites aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Zaterdag de la Hayze, Seisdam 22,tel. 28574. Zondag Meyer, de Krammer 14, tel. 14664.Spreekuur voor spoed gevallen 12.30-13.00 uur en van 17.30-18.00. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za terdag Kodde, Oude vlissingseweg 13, Middelburg, 01180- 15810.Zondag Bloos, Kanaalstraat 70, Souburg tel. 01184- 61212.Spreekuur voor spoedge vallen van 12.30 tot 13.00 en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvra gen vóór 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Zat. en Zon. Bouwense, Valkenis- seweg 14. Biggekerke, 01185- 2190 Westkapelle, Domburg, Aagtekerke, Koudekerke, Zoute- lande, Meliskerke en Biggekerke -Vrijdag 18.00 uur - zondag 24.00 uur Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01180-1271. Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - Zaterdag van 8.00 tot zondag 23.00 uur Dijkstra, Oostkapelleweg 12, Grijpskerke, 01189-2523. Vlissingen - Vrijd. 15-vrijd. 22 okt. Papegaaienburg 24-26, tel. 66345.Middelburg - Vrij. 15okt. - vrij. 22 okt. Hummelen, Markt 69. Voor heel Walcheren - Zater dag en zondag: Laverman, Mean derlaan 218, nmiddelburg, 01180- 35787 Dierenartsenmaatschap Vlis- singen-Middelburg - Vanaf vrij. 18.00 uur voor kleine huisdieren Middelburg, en Vlissingen, Scho- faerts, 01184-14699 (b.g.g. 01185-2069). Consult na telefoni sche afspraak. Praktijk Oostka pelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Be handeling kleine huisdieren op af spraak. Vlissingen - Zaterdag en zon dag: Burgers, 01180-29264. Alle werkdagen spreekuur door wijk verpleegster in wijkgebouw Leliën- 'laan 1 van 17.00 - 17.30 uur. Souburg, Papegaaienburg, Bossenburgh, Westerzicht en Paauwenburg - Zaterdag en zon dag: Filius-Westerbeke, 01184- 61668. Maandag, woensdag en vrijdag spreekuur door een van de wijkverpleegkundigen van 17.00 tot 17.30 uur in wijkgebouw, Ba tenburg 84-86, Oost-Souburg, op werkdagen van 17.00 - 17.30 uur in Gezondheidscentrum, C. van Perestraat 8. Verloskundigen - Zaterdag en zondag v. Ginkel, Pres. Roosevelt- laan 232, tel. 12775. R.-k. Kerk Walcheren - Sou burg - Martinuskerk zondag 10.00 uur parochiekoorPaauwen- burg Open Hof zondag 11.00 uur eigen zanggroep; 19.00 uur sa menzang. Vlissingen - Lieve Vrouwekerk zaterdag 19.00 uur herenkoor. Zondag 9.30 uur da meskoor 12.00 uur. Middelburg - Petrus- en Pauluskerk zaterdag 19.00 uur en zondag 10.00 uur. Hoeksteen zondag 11.30 uur. Domburg zon. 8.45 uur. Bethesda St. Josephzieken- huis - Zondag 10.00 uur ds. Krij ger. Geref. kerk en Ned. Herv. Ge meente Souburg - Kanaalstraat zondag 9.30 uur ds. Melse, 19.00 uur dhr.Heemskerk. Oranjeplein 9.30 uur ds. de Jong,(Koudekerke). Bejaardenhuis Zoute Viever - Zondag 19.00 uur dhr. Hondius. Evang. Bapt. Gem. - Middel burg, zon L.T.S Klarenbeek 10.00 uur. br. Jo Dekker. Geref. Kerk Vrijgemaakt - De Lannoystraat, Vlissingen. Zo. 9.30 Dienst, ds. v. d. Pol, 16.30 uur, ds. Geelhoed. Klein Vlaande ren 75, zon. 9.30 en 16.30 uur ds. Schelling. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort - Zondag 10.30 uur morning- prayer, 19.30 uur eveningprayer Luth. Kerk - Vlissingen, Zon dag 10 uur ds. van Tuyll. Middel burg - zondag 10.00 uur ds. van Beers. Gem. de Wijngaard, Zuiderba ken - Zondag 9.30 uur ds. v. d. zanden. ZevendeDags Adventis ten - Vlissingen 't Anker zat. 9.15 uur ds. ter Mate, 10.15 uur bijbelstudie. Middelburg - In doopsgez. kerk, zat 10.00 uur bijbelstudie, 11.00 uur ds. ter Mater. Kristen Zuid Molukse kerk in Nederland - Souburg, zondag 18.00 uur pdt. Waisapy. Doopsge zinde Gemeente Middelburg - Zondag 9.30 uur ds. Postma. Geref. Kerk Vlissingen - Pe- truskerk - zondag 9.30 uur ds. Makkinga. 17.00 uur ds. Kalksma. Open Hof - Zondag 9.30 uur ds. Kalksma. 17.00 uur ds. Makking- ma. Chr. Geref. kerk Vlissingen - Zondag 9.30 en 17.00 uur ds. Compagner. (Rotterdam) Der Boede - Zondag ds. v. d. Vrje Hervormd Middelburg - Nieu we Kerk, Groenmarkt, zóndag 10. 00 uur ds. Brummelkamp.Koor- kerk, Koorkerkhof - Zondag 10.00 uur ds. Borgers. Oostkerk, Oostkerkplein - Zon dag 10.15 uur ds. Korevaar. Ont- rpoetingskerk, Oosterscheldes- traat - Zondag 10.00 uur ds. Sphokking, 17.00 uur ds. Korpo raal (Ger. Bondsdienst). Thomaskapel, Vrijlandstraat - Zondag 10.00 uur dhr. Sinke (Le- wedorp). Engelse kerk - zondag 19.00 uur ds. Korevaar. Ned. Geref. Kerken In Engelse kerk - Middel burg zondag 9.30 en 17.00 uur ds. Smit, Maastricht. Kristen Zuid Molukse Kerk In Ned. - Souburg zondag 10.00 uur. ds. Fader. Vrljz. Herv. en Remonstrantse Kring - Vrijz. Prot. Centrum Ophir, Badhuisstr. 186, Vlissingen, geen opgave. Bapt. Gem. - Kapel Bree 8, M'burg, zon. 10.00 uur br. Ezln- ga. Stichting Jeugd en Gezin In Zeeland - Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch be reikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap. Loskade 17, 4331 H.W. Middelburg, spreek uur volgens afspraak, tel. 01180- 27311bereikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di.do. en vrij. Vrijwillige Humanistische geestelijke hulpverlening - Tel. 01180-36339. Groep Weduwe en Weduw naars - bijeenkomst elke dinsdag avond Londensekaai 39, Middel burg. Inl. bij FION, tel. 01180- 27311. Zeeuws Consultatiebureau voor alcohol en drugs - Brak straat 30, Middelburg, tel. 01180- 37320, Vlissingen, Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01181-13240/ 14240. Buiten kantooruren 01180- 37320 Stichting v. Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren - Loskade 29, tel. 01180-26951. Open tijdens kantooruren. Vlissin gen, dr. Otterstr. 3, tel. 01184- 19820. Spreekuur dagelijks van 9.00-10.00 uur, dinsdag tevens van 19.00-20.00 uur. Wijkgezondheidscentrum Zuld-Dauwendaele -• Roozen- burglaan 18, Middelburg, tel. 291146. Spreekuur gezinsverzor ging maandag t/m vrijdag 9.00 tot 9.15 uur. Spreekuur maatsch. werk maandag t/m vrijdag 13.30 tot 15.30 uur. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180-16816. Gehandicapten Adviesbureau Zeeland ANIB, AVO, GON - Kosteloze hulpverlening, advies, informatie, bemiddeling. Dagelijks geopend van 9.00-12.00 uur en van 13.00-17.00 uur. Tel. afspra ken 01180-23592. Werkgroep Laat Leven te Wal cheren - Onderdeel van de vereni ging ter bescherming van het on geboren kind, tel. 01184-61825 Vrouwen Nazorg Borstampu- tatle - Spreekuur woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Tel. 01180- 14366. Alfabetiseringsproject „Wal cheren" - Leren lezen en schrij ven aan Nederlandstalige mensen van 18 jaar en ouder. Aanmeldin gen en informatie tel. 01184-17819 of 01180-16278. PvdA Ombudsman Vlissingen - Tel. 01184-63133, Middelburg - tel. 01180-13358 en 11681. Medisch kleuter- en kinder dagverblijf - Opvang van kinderen in de leeftijd van 1^-6 jaar en op vang schoolgaande jeugd. Middel burg. tel. 01180-13226. Vlissingen, tel. 01184-63724. Bureau voor rechtshulp Zee land - Loskade 35-37, Middelburg 01180-37120, dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur en donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. Maandag van 13.30 uur tot 15.30 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zee land - postbus 231, Middelburg 01184-14645, dag en nacht. Telefonische hulpdienst - Voor mensen in geestelijke en so ciale nood. Dag en nacht geopend, tel. 01180-15551. Chr. Adviesbureau voor School en Beroepskeuze - Bad huisstraat 24, Vlissingen, tel. 01184-13655. Zeeuwse Stichting voor Be- roepenvoorlichting en Studie en beroepskeuzevoorlichting - Gro te Markt 14a, Goes, tel. 01100- 12120. Informatheek elke dinsdag 13.30-16.30 uur of na afspraak. Project Mensen zonder Baan - Werkgroep Vrijwilligersvacature bank, Latijnse Schoolstraat 10, Middelburg, tel. 01180-35790. Iedere donderdag van 10-12 uur. Passantenopvang-thulslozen- zorg-01184-14431. Crisisopvang 01184-14911. Dag en nacht be reikbaar. Stlmezo Zeeuwsch-Vlaande- ren - Molenstraat 17, Groede, tel. 01171-1550. Belangenvereniging WAO Walcheren - Dinsdagmiddag van 14.00-16.00 uur, Loskade 29, Mid delburg. Zelfhulpgroep familieleden, drugsverslaafden, anonieme fa milies, Vlissingen, Postbus 520, 1380 XA, do. half 8-10 uur Wol- tershuis, Vlissingen. Werkgroep Gewetensbe zwaarden Mil. Dienst, Midgard, Kuiperspoort 12, tel. 14281, Mid delburg, 1e en 3e vr. v.d. maand, 19.30-20.30 uur. Stichting Architectenwinkel, Vlissingen - Gratis bouwadviezen elke vrijdag van 19.00-21.00 uur op bilbiotheek Spuiplein. Gast- en Pleegadressen-pro- ject Zeeland - (uitgaande van Centrale voor Pleeggezinnen en jeugd en Gezin) Middelburg, dage lijks bereikbaar, tel. 01180-28555. Vlissingen Do. 14 okt. Vr. 15 okt. Za. 16 okt. Zo. 17 okt. Ma. 18 okt Di. 19 okt. Wo. 20 okt. 12.09 en -.- uur 00.30 en 12.51 uur 01.08 en 13.28 uur 01.46 en 14.05 uur 02.27 en 14.42 uur 03.02 en 15.21 uur 03.33 en 15.57 uur

Scheldebode | 1982 | | pagina 5