KUNSTWERKWEEK VOOR OUDEREN: BLOEMSIERK UNS T Countrygroep Phil Brady and the Ranchers treedt op in het 's Heer Hendrikshuis Nieuwe inwoners te gast in stadhuis I Aandachtspunten Munten- en penningenbeurs Culturele Raad bezorgd over aantal voorstellingen Vlissingen Discussie-avond over werkloosheid Busreis Leeftijd Oriëntatie-avond training humanistische gesprekshuip Documentatie milieuclubs vaker open Actie voor restauratie luidklok Koepelkerk voortgezet met concerten Gyminstuif voor jeugd in sporthal Kruitmolen Cursus assertiviteit 215 MIDDELBURG - Het schilderen, boetseren, poppen maken, kortom het creatief bezig zijn in de Kuiperspoortgebouwen blijkt aan te slaan bij de oude re inwoners van Middelburg. „Gaandeweg maken ze steeds vrijere werken en al doende krijgen ze ook meer begrip voor kunst, oude en moderne", zegt do cent Peter Rosier van het Instituut voor Kunstzinnige Vorming (ZIKV). Drie groepen draaien er op het ogenblik, samen 32 mensen. Maar er zijn nog veel ouderen in Middelburg die nauweljks weten ^at er in de Kuiperspoort alle maal kan. Om die groep te bereiken hebben het ZIKV en de Middelburgse Stichting Welzijn voor Ouderen een zogenaamde Kunstwerkweek georgani seerd. Adam. Inspraak over welzijn in Westkapelle I UDCH lüöZ Kennis maken met kunst en met „kunst" maken Docente Conrie Blaas in gesprek met één van haar cursisten. Foto J.M. Simonse. s HEER HENDRIKSKIN DEREN - Zaterdag 23 oktober wordt er in het 's Heer Hen drikshuis te 's Heer Hendriks kinderen een country-muziek- avond gehouden. Deze keer treedt er een elektrische band op uit Engeland: Phil Brady and the Ranchers. De band is al meer dan 20 jaar professioneel bezig met muziek. Tournees door Italië, Frankrijk, Noorwegen, West- Duitsland, België en de USA hebben ze al achter de rug. Nog nooit was de Phil Brady and the Ranchers-groep in Nederland te gast. De band heeft al diverse tv- optredens achter de rug. Ze maakten onder andere samen met Buck Owens, Willy Wel- seon en Bill Anderson tour nees. De country-avond begint om 20.15 uur. Kaarten zijn in MIDDELBURG - De werk gemeenschap Walcheren van het Humanistisch Verbond houdt donderdag 14 oktober een openbare discussie-avond over werkloosheid in het Ja cob Roggeveenhuis in Middel burg. De bijeenkomst begint om acht uur. de voorverkoop verkrijgbaar voor 7,50 gulden per persoon. Aan de zaal kost een kaart tien gulden. Kinderen tot 12 jaar betalen vijf gulden. Er is tevens een optreden van het Zeeuwse country duo Country Contrast bestaande uit Anneke Pantus en Cynthia Scholten. Zij brengen met zang en akoestische gitaren het easy-listening country- genre ten gehore. De voorver koop vindt plaats bij Anneke Pantus, Oude Rijksweg 57-59, 's Heer Hendrikskinderen (01100-12559). MIDDELBURG - Inwoners van de gemeente Middelburg die zich tussen april en september van dit jaar in de Zeeuwse hoofd stad hebben gevestigd zijn woensdagavond 13 oktober te gast bij het college van B. en W. De nieuwe inwoners worden op deze kennismakings- en voorlichtingsavond om 19.45 uur verwacht in de Burger zaal van het stadhuis, waar ze een uitgebreid programma te wachten staat. Eerst zullen burgemeester en wethouders zich door middel van een „5- minutentoespraakje" nader voorstellen en over hun werk zaamheden vertellen. Daarbij wordt zo mogelijk een ant woord gegeven op de vragen die werden gesteld via een antwoordkaart die zich bij de uitnodiging bevond. Verder zal een groep van balletschool „Giselle" een de monstratie verzorgen. Ook wordt de film „Middelburg- Monumentenstad" vertoond en kunnen de nieuw ingeko- menen deelnemen aan een rondleiding door het gotische deel van het stadhuis. Tijdens het informele ge deelte van de bijeenkomst be staat volop de gelegenheid persoonlijk van gedachten te wisselen met burgemeester en wethouders en aanwezige raadsleden, diensthoofden en verdere ambtelijke medewer kers. Het ligt in de bedoeling vol gend jaar weer twee van der gelijke avonden te houden. MIDDELBURG - Benjo den Boer uit Middelburg was vorige week een van de dertig bloemkunstenaars die in Breda de strijd tegen elkaar opnamen. De strijd moest uitwij zen wie er voor de landelijke bloemsierkunstmanifestatie in Den Bosch in aanmerking zou komen. Benjo, van de bloemenzaak in de Langeviele, werd niet gekozen. De foto graaf vond zijn werk echter het mooist. Onder het motto bezig zijn met....en kijken naar....beel dende kunst staan er in totaal vijf bijeenkomsten op het pro gramma, te beginnen met een ontmoetingsbijeenkomst in de Schutterszaal van het dien stencentrum Schuttershof in de Schuttershofstraat. Dat be gint om twee uur. Onder het genot van een kop koffie kun nen belangstellenden kennis maken met de drie docenten van het ZIKV die cursussen aan ouderen geven. Er wordt tevens verteld wat er tijdens de Kunstwerkweek verder gaat gebeuren. Drie dagen later, op donder dag 4 november, staat een be zoek aan een museum op het programma. Het is het Ge meentemuseum in Den Haag geworden. Tussen vertrektijd, halftien en aankomst om vijf uur worden daar moderne kunstwerken bekeken, maar ook werken van oude mees ters. Daaronder zijn natuur lijk de landschappen van de Haagse School. In de daaropvolgende week kan iedereen dan kennis ma ken met de manier van wer ken in de Kuiperspoort. In drie werkbijeenkomsten kan het in het museum gehoorde en ge ziene in de praktijk worden gebracht. De deelnemers en deelneemsters kunnen dan kiezen uit drie verschillende vormen van beeldhouwen: het platte vlak, de plastiek en de ruimtelijke vorm. Mag dit wat professioneel klinken, de deelnemers aan de bijeenkomsten hoeven toch geen enkele ervaring op beeld- houwgebied te hebben, zo ver zekert Bert Gelijnse van de stichting Welzijnswerk voor Ouderen. De Kunstwerkweek kan beschouwd worden als een introductie in de wereld van de kunst en de kunstzin nige vorming. Na die week kan men een cursus gaan vol gen, maar een verplichting is er niet. Deelname is ook niet exclu sief meer voor vijfenzestig plussers. „Die leeftijdsgrens is al lang achterhaald. Ook de korting op het cursugeld is niet exclusief meer voor men sen van boven de vijfenzestig", verklaart Bert Gelijnse. Wat houden de werkbijeen komsten in? Die over „het platte vlak" laat de deelne mers al doende kennis maken met begrippen als compositie, vorm, kleur, structuur en der gelijke. Dit gebeurt met papier en tekenstift. Wie voor de plastiek kiest, kan werken met klei. Er wor den massieve vormen geboet seerd en handvormen ge maakt uit plakjes, stukjes en ringen. Ook wordt er uitgelegd hoe je kleiprodukten kan ver sieren met bijvoorbeeld gla zuur. In „de ruimtelijke vorm" wordt gewerkt met papier, ijzerdraad en lappen. Al spe lend leert de deelnemer wat het is om ruimte als beeldend begrip te hanteren. Deelname aan de Kunst werkweek, die in de plaats komt van het de afgelopen ja ren gehouden Seniorenfestival komt in totaal op f 45,- inclu sief koffie en een broodje in Den Haag. Wie belangstelling heeft, kan zich opgeven bij het dienstencentrum Schuttershof, Schuttershofstraat la, 4331 NZ Midelburg. Docente Jacky Bongers helpt een mevrouw bij het maken van een vaas. Foto J.M. Simonse. MIDDELBURG - Maandag 18 oktober begint in het Jacob Roggeveenhuis in Middelburg een training Humanistische ge sprekshuip. De training is teven s een oriëntatie-avond voor de genen die aan een dergelijke training willen meedoen. Het Humanistisch Verbond, afdeling Walcheren, dat de training organiseert, probeert die mensen te interesseren die vaak door andere worden uit gezocht om tegenaan te pra ten. Als je anderen vaak hun verhaal laat vertellen en goed kunt luisteren, dan kan het zinnig zijn als steun in de rug voor dergelij ke gesprekken deze training te volgen, zo meent het verbond. Iedereen kan zich voor de training opgeven. Oplossingen krijgen de deelnemers niet aangereikt, noch methoden of handigheidjes. De training is MIDDELBURG - Zaterdag 16 oktober houdt de Stichting Numismatica 1977 een grote munten- en penningenbeurs in de foyer van de Schouw burg in Middelburg. De beurs is geopend van elf tot vijf uur. Zoals gewoonlijk is aan de beurs weer een ten toonstelling verbonden, deze keer „Vrouwen op munten". Op de beurs is ook een inlich tingenstand aanwezig, waar men munten gratis kan laten taxeren. MIDDELBURG - Vrouwen café Trui gaat weer eetavon- den organiseren. De bedoeling is eenmaal per maand op don derdagavond maaltijden te bereiden in het Pand aan de Kerksteeg in Middelburg. Vrouwen die mee willen doen, kunnen telefonisch in lichtingen vragen op tel. 01180- 37993. Een en ander wordt be sproken op donderdag 21 okto ber in het Pand. er op gericht de deelnemers hun eigen grenzen in het con tact met de ander te leren ken nen. Een en ander gebeurt aan de hand van oefeningen en spelsituaties. De oriëntatie-avond begint om acht uur. De training be slaat acht maandagavonden plus een weekeind en kost f 25,-. Men kan zich aanmelden bij T. Klerk, Saffier 58, 4337 MP Middelburg. MIDDELBURG - Het docu mentencentrum van de Vere niging Milieuhygiëne Zeeland is voortaan twee maal in de week geopend. Ieder die zich in Zeeuwse milieuzaken wil verdiepen, ook in schoolverband, kan op woensdagmiddag van twee tot vijf en donderdagavond van zeven tot negen uur in het do cumentatiecentrum terecht. Het adres is Herengracht 52, Middelburg. ^lllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllltllllllllllllllUllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllË Soms bereiken ons zon derlinge persberichten. Vriendelijk verzoeken wij u onderstaand persbe richt in uw eerstvolgende editie op te willen nemen, waarvoor bij voorbaat onze hartelijke dank", staat er in de aanhef. Om dat u 't zo vriendelijk vraagt. We beginnen te typen: MIDDELBURG - Door middel van uitwisseling van ervaringen en infor matie aan elkaar willen de leden van deze belan gengroep elkaar en ande re betrokkenen onder steunen (zelfhulp) en van daartuit komen tot het formuleren van gezamen lijke belangen of aan dachtspunten Watzouwenzenoutoch- b edoelen? Door middel van uit wisseling van ervaringen en informatie aan elkaar.. Dat betekent gewoon: door met elkaar te praten. Dus: door met elkaar te praten ivillen de leden van de belangengroep el kaar en andere betrokke nen ondersteunen (zelf hulp)... Dat kan. Dat klopt. Je kan met mekaar praten en mekaar zo ondersteu nen en aan zelfhulp doen. Dat kan allemaal. Maar waarom moet dat in de krant? Het antwoord zal in het laatste deel van de zin verborgen zitten: ...en van daaruit komen tot het formuleren van gezamen lijke belangen of aan dachtspunten. Ze weten dus eigenlijk nog niet waarom ze met elkaar praten behalve dan om elkaar te steunen om aan zelfhulp te doen. Al pratende komen de le den er achter wat ze wil len en dat heet: het for muleren van gezamenlij ke belangen of aan dachtspunten. Het lijkt ons toch beter de krant pas in te schake len als de leden weten wat ze willen. De Koepelkerk MIDDELBURG - De bazaar voor de restauratie van de luid klok van de Koepelkerk in Middelburg heeft 15.000 gulden opge bracht. De organisator, De Oostkerkwijk van de Hervormde Ge meente Middelburg, is zeer blij met dit resultaat en gaat dan ook door met de activiteiten, onder meer een serie concerten in het komende winterseizoen. Vrijdag 15 oktober geeft de Kantorei der Abdinghofkirche uit het Duitse Paderborn het eerste con cert in de Koepelkerk. De baten vloeien in de kas voor de restauratie. Het koor, dat onder leiding staat van Adelheid van der Kooi-Wolf, brengt werken van H. Schütz,. W. Byrd, J. Brahms en H. v. Herzogenberg. De Cantorij werd opgericht in 1966 en be staat uitsluitend uit muzikale amateurs. In de loop der jaren is een programma van geestelijke en wereldse koormuziek opge bouwd, niet alleen voor de ere dienst, maar ook daarbuiten. Het koor neemt in het culture le leven van Paderborn een belangrijke plaats in, niet in het minst door de uitvoeringen van Bach's Passionen, het Weihnachtsoratorium en een aantal van zijn cantates. In november wordt te Paderborn het Deutsche Requiem van Brahms uitgevoerd. In 1978 maakte het koor een concertreis naar Engeland met optredens in Bolton en Coven try. In 1980 naar Italië met concerten in Rome, Florence en Venetië. Dit jaar wederom Engeland met concerten in Londen en Manchester en op de thuisreis het concert in I Middelburg. Öllillllllllllllllllllllllllillilllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllilllllllilillllillllillliililr MIDDELBURG/ VLIS SINGEN - Waarschijnlijk per 1 januari 1983 begint de Stichting Theaterbureau Zeeland zijn werk voor de deelnemende gemeenten Middelburg, Vlissingen, Goes en Zierikzee. Uit in Zeeland is dan definitief ter ziele. Vijf mensen zul len het bureau bemannen, tegen dertien of veertien in de tijd van Uit in Zeeland. Ontslagen zijn er overi gens niet gevallen en zul len ook niet vallen: de ove rige personeelsleden heb ben al elders een plaats ge vonden, zijn op natuurlijke wijze vertrokken of krijgen nog iets anders aangebo den. Gedeputeerde Staten van Zeeland willen de komende elf jaar f300.000 jaarlijks bijdragen, de gemeenten betalen in '83 f 0,55 per in woner, in '84 f 0,70. De Cul turele Raad Vlissingen is ondanks de voortzetting van het podiumbeleid in de Stichting Theaterbureau Zeeland bezorgd over het aantal podiumvoorstellin gen in Vlissingen. Zo moet uit de begroting voor het Theaterbureau ook de publiciteit worden be taald. Het afgelopen jaar kivam dit op een bedrag van f20.500,-. Door allerlei maatregelen en door zoveel mogelijk door vrijwilligers te laten doen, denkt de Culturele Raad die som tot f8.100,- terug te kunnen brengen. Dit geld kan dan echter niet voor evenemen ten worden gebruikt. MIDDELBURG - De Middelburgse lagere-schooljeugd kan dinsdag 19 oktober van een tot vier uur in de sporthal de Kruit molen terecht voor de jaarlijkse gyminstuif. De Middelburgse Turnvere niging 1969 heeft deze instuif nu voor de vijfde achtereen volgende maal georganiseerd. In voorafgaande jaren bleek de instuif een groot succes: vijf- tot zeshonderd kinderen kwamen naar de sporthal. Het kader van de turnvere niging zet zich dinsdag weer gratis in voor de kinderen (die dan vrij zijn, het is herfstva kantie). Er moet wel een gul den en een kwartje toegang betaald worden. Voor dat geld MIDDELBURG - In ge bouw de Schakel in Middel burg start binnenkort een cur sus assertiviteit voor vrouwen. De cursus is bedoeld om er achter te komen, wat je pre cies voelt, denkt en wilt en om dat ook te leren uiten. Wat je precies wilt leren en waar je door middel van oefeningen aan wilt werken, bepaal jezelf, zonodig met hulp van de ande re deelneemsters en de bege leidster van de cursus. Er worden tien lessen gege ven. Op dinsdag 26 oktober wordt begonnen met een ken nismakingsochtend van kwart over negen tot kwart over elf. Kinderopvang is aanwezig. Voor inlichtingen en opgave kan men zich tot 21 oktober wenden tot Joke Moerlandte lefoon 01180-16813. kunnen ze dan aan allerlei balspelen meedoen, springen op de trampoline, klimmen aan de toestellen en rekken, en noem maar op. Wel gymschoe nen meenemen, vraagt de turnvereniging. WESTKAPELLE - Iedere inwoner van Westkapelle die zich via een vereniging, club of ander genootschap met wel zijn bezighoudt, is maandag 25 oktober welkom tijdens een openbare inspraakbijeen- kosmt over het ontwerp van de „subsidieverordening spe cifiek welzijn", zoals dat nu eenmaal wordt genoemd. De inspraakbijeenkomst begint om halfacht in het vereni gingsgebouw Herrijst op de Markt. Degenen die schriftelijk op- of aanmerkingen op het ont werp willen maken, kunnen dat nog tot en met 21 oktober doen. Nadere informatie wordt desgewenst verstrekt door de heer Kaland van de afdeling sociale zaken en wel zijn, tel. 01187-1200 toestel 5. Instellingen die nog geen sub sidie voor 1983 hebben aange vraagd kunnen dat nog doen tot uiterlijk 22 oktober.

Scheldebode | 1982 | | pagina 15