Globe opent reeks Zeeuwse 'p Q voorstellingen met Pericles Manifestatie Forum gewijd aan thema Tooi het weten waard Scheldebode-kringetje Mevrouw Crucq won stofzuiger Commissie bespreekt sociale dienst nieuwe stijl Men-X speelt in De Piek Enorme belangstelling voor ons dagje Parijs Ronduit-avond EO in Middelburg Bloemenactie in Vlissingen Kamerlid spreekt voor CDA-vrouwen ZVU heeft nog plaats op cursussen Concert Zeeuws en Westvlaams jeugdorkest Modeshow in Britannia Cursus Frans in Open Hof ZAKENFLITSEN Papegaaienburg heeft weer supermarkt HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN HOOGWATER Z.KJO MIDDELBURG - Het Eind- hovense gezelschap Globe brengt vanavond in Middel burg een van Shakespeare's laatste stukken, Pericles, ge schreven in 1609. Schouwburg bezoekers krijgen Pericles te zien in de vertaling van Gerrit Komrij. Pericles is een moeilijk te spelen stuk en wordt dan ook weinig op de planken ge bracht. Het gaat niet om de Atheense staatsman, maar om iemand die de speelbal is van goed en kwaad. Hoeveel gru- VLISSINGEN - Mevrouw Crucq uit Vlissingen is één van de zeven gelukkigen, die een hoofdprijs hebben gewon nen in de wedstrijd van de Philips stofzuigers. Zij wist door middel van een leuke slagzin het geld terug te win nen, dat zij eerder dit jaar be taalde voor een nieuwe stof zuiger. De prijs werd haar donder dag overhandigd door de heer Van Gaaien, namens Philips Nederland. Mevrouw Crucq: „Ik was erg verrast, toen ik het bericht kreeg dat ik een prijs had gewonnen. Het was al weer een tijdje geleden en ik was de wedstrijd eigenlijk al weer vergeten. Ik kan me de slagzin dan ook niet meer her inneren. Wel weet ik nog, dat het de eerste stofzuiger was van dit type, dat bij deze zaak verkocht werd". Niet alleen werd haar don derdag het geldbedrag over handigd, maar namens de fir ma Micro-Electro in Vlissin gen, waar de stofzuiger was gekocht, werd haar bovendien een mooi bloemstuk aangebo den. VLISSINGEN - Zaterdag avond 9 oktober treedt in De Piek op de Molukse funk- rockformatie Men-X. Het repertoire van deze uit Moordrecht in Zuid-Holland afkomstige groep bestaat naast enkele covers vooral uit eigen nummers. Men-X stond in het verleden al op de plan ken in het gezelschap van on der meer Massada en Herman Brood en verder regelmatig te zien op festivals. De groep le vert een bijdrage aan de deze maand verschijnende verza- melelpee van Molukse bands, waarop ook de Souburgse H- Gang een nummer heeft opge nomen. Aanvang 21.00 uur. entree ƒ5,-. welijkheden kan een mens verdragen voor hij breekt? Is het leven waard om geleefd te worden? Dat zijn de vragen waarom het in Pericles draait. Shakespeare gaf dat vorm door drie verschillende perso nen een soort odyssee te laten beleven. Pericles, op zoek naar een echtgenote, stuit op het kwaad: een koning die een in cestueuze verhouding heeft met zijn dochter. Pericles wordt verbannen, vindt toch een vrouw, krijgt een kind en gezamenlijk lijden ze schip breuk. Pericles maakt een lan ge reis langs allerlei wonder lijke landen en verkeert in de mening dat vrouw en kind dood zijn. Vrouw en kind ma ken op hun beurt ook weer al lerlei gruwelijke dingen mee. Uiteindelijk komen alle vrouwtjes daarweer bijeen. Toch kun je Pericles geen tra gedie noemen door de vele ko mische scènes. De voorstelling begint woensdag 6 oktober om acht uur in de schouwburg. Kaar ten voor 17,50 verkrijgbaar bij Uit in Zeeland, Nieuwe Ha ven, Middelburg en aan de zaal. Organisatie SPM. Vrijdag zijn we met de ver koop van de kaarten voor „ons" dagje Parijs begonnen. Toen we maandagmiddag een eerste balans opmaakten bleek dat we al meer dan duizend lezers hadden ge boekt. De dag naar Parijs op de zaterdagen in de herfstva kantie is weer een voltreffer. Op 16 en 23 oktober gaan we dxis en u kunt het meemaken voor slechts f 35,00. Een ont spannende busreis en het be kijken van bekende beziens waardigheden zoals Sacré Cceur, Eiffeltoren, Champs Elysées, het Louvre, Notre Dame, Dome des Invalides. Parijs met zijn gezellige terrasjes, indrukwekkende historische gebouwen, kleur rijke wijken en leuke win kels is altijd goed voor een fijn dagje uit. Weliswaar moet u op tijd uit de veren en bent u pas tegen midder nacht terug, maar wij verze keren u een dag vol onverge telijke indrukken. Diegenen die de toeristi sche hoogtepunten al meer dere keren bekeken hebben kunnen bij de Sacré Cceur uitstappen en desgewenst op eigen houtje gaan „zwerven" in het altijd weer impone rende Parijs. Of er uitgebreid gaan winkelen. Voor deze reis moet u uiteraard zorgen voor een geldig paspoort, Franse fran ken voor als u in Parijs iets wilt kopen en voor een bakje koffie of andere geneugten die u ter plaatse wil consu meren, Belgische franken voor de koffiestop onderweg. Voor onze Middenzeeuwse lezers zijn de pontkosten ook inbegrepen. De reis wordt uitgevoerd met de comforta bele bussen van AMZ-reizen. De kaarten die gekocht zijn kunnen niet worden terug gebracht en de aanbieding geldt onder het motto „Zo lang de voorraad strekt". De kaarten zijn verkrijg baar bij: De Scheldebode, To renstraat 5 te Vlissingen; Nieuwsblad voor de Bevelan- den, Klokstraat 1 te Goes en verder bij het Middelburgse AMZ-kantoor (Damplein 3). De opstapplaatsen en op- staptijden zijn: 05.00 uur Kruiningen, Veerhaven en Uitkijk; 05.10 uur Goes (Westwal); 05.30 uur Middel burg (NS); 05.35 uur Oost Souburg (brug, Westzijde); 05.40 uur Vlissingen (Stad huisplein); 05.45 uur Vlissin gen (NS). MIDDELBURG - Woensdag 6 oktober houdt de Evangeli sche Omroep in de Getuigenis- kerk, Lauwerijsestraat 6 (in gang achterzijde) een speciale Ronduit-avond. „Ronduit", is de verzamel naam van de jongerenpro gramma's die de EO voor ra dio en tv uitzendt en deze avond is dan ook speciaal be stemd voor jonge mensen. De toegang is vrij en iedereen is van harte welkom. De avond begint om 20.00 uur. {ienk Binnendijk zal er een toespraak houden. Daarnaast is er muziek van Sylvia Geel hoed en de Degenerband. J. Wouters verzorgt de pianobe geleiding. De presentatie is in handen van Jan van den Bosch. MIDDELBURG - De com missie voor sociale zaken van de gemeente Middelburg be spreekt vrijdag 8 oktober on der meer de begroting 1983 van de gemeentelijke sociale dienst en een rapport over de sociale dienst nieuwe stijl. De vergadering in het stadhuis, begint om vier uur. Foto Cor Schuilwerve MIDDELBURG - Mevrouw Capello, Westerzicht 311, Vlissin gen heeft vorige week kunnen profiteren van aanbiedingen van winkeliers uit haar woonplaats. Misschien treft U't deze week. Loop dan even binnen op ons kantoor aan de Torenstraat 5 in Vlissingen. De gulle Middelburgse ge vers zijn: Foto Harry Verschueren, Lange Delft 46, stelt beschik baar een fotocadeaubon van ƒ5.- Hotel café-restaurant De Huifkar, Markt 10, stelt be schikbaar koffie met gebak, voor twee personen. Bijou Tassenhuis, Lange Delft stelt beschikbaar een sleuteletui. Vleeshouwerij A. Sturm, Veersesingel 90, stelt beschik baar een pond eigengemaakte rookworst. Instituut Cosmetica, tele foon 01184-62737, gratis schoonheidsbehandeling. Pannekoekhuis „De Kabou terhut" Oosterkerkplein 8, gratis pannekoek met koffie. Fruitspecialist Van der Hie- len-Nijsse, Langeviele 41, stelt beschikbaar 1 pond zuid vruchten. Optjek Focus, stelt beschik baar een briletui. Babyhuis De Weefstoel, Langeviele 3, stelt beschikbaar een cadeaubon van 10.-. MIDDELBURG - H.J. Vader, voorzitter van de Zeeuwse Cultu rele Raad opent zaterdag 16 oktober om vier uur de halfjaarlijk se manifestatie Forum die deze keer aan het thema Tooi is ge wijd. De opening is in de Vleeshal Middelburg waar tot en met zondag 31 oktober een instal latie van Ulrike Rosenbach- Schmelzprozesse, der Versuch Feuer zu machten te zien is. Van donderdag 21 tot en met 24 oktober kunnen geïnteres seerden in de Kuiperspoort aan Forum meedoen. Er zijn workshops onder leiding van Ulrike Rosenbach, Marion Herbst, Marianne Smits en Luc Boyer. Rosetta Brooks en VLISSINGEN - Deze week zal in Vlissingen een bloemen actie van start gaan, waaraan vier groepen middenstanders hun medewerking hebben toe gezegd. Zij zullen in totaal aan 864 gezinnen bloemen aanbieden, zonder dat deze hier ook maar iets voor hoeven te doen of te kopen. De actie duurt tweeën zeventig weken. VLISSINGEN - Het CDA- tweede kamerlid De Jonge be spreekt donderdag 7 oktober de wet Gelijke Behandeling op verzoek van het CDA-Vrou- wenberaad Vlissingen. De bijeenkomst vindt plaats in het Jeugdgebouw van de Petruskerk, Dr. Ottestraat, Vlissingen. Na de pauze kun nen belangstellenden vragen stellen. Elly Lamaker geven lezingen en gaan zo nodig in duscussie. Er zijn voorstellingen te zien van het Affiniteitstheater Amsterdam en Luc Boyer, performances van Marianne Smits, Elly Rietveld en Josse- lyn Bergland en audio-visuals van onder meer Rebecca Horn. De deelnemerskosten zijn vooreen workshop dertig gul den, voor de overige activitei ten vijf gulden, per avond vijf tien gulden. Een programmaboekje is verkrijgbaar bij de organisa trice, Maria-Rosa Boezem, Bellinkstraat 25, Middelburg, 01180-28301, bij geen gehoor 36355 of 28095. Tussen halftwee en halfvier kan men zich op dit adres ook inschrijven. MIDDELBURG - De Zeeuwse volksuniversiteit (ZVU), de stichting die zoveel cursussen organiseert, heeft nog plaatsen vrij op enkele cursussen in Middelburg en Vlissingen. Het gaat om een cursus tuinieren, Portugees en Arabisch in Vlissingen. In Middelburg is er nog plaats bij Bahasa Indonesia, Russchisch voor beginners, jeugdlitera tuur, Nederland in de negen tiende eeuw en tenslotte een cursus over de plaats en taak van het gemeentebestuur en ambtelijk apparaat. Informa tie is verkrijgbaar bij de ZVU, Dam 22 Middelburg, tel. 01180- 27410. MIDDELBURG - In het ka der van de culturele betrek kingen tussen de provincie Zeeland en de Belgische pro vincie West-Vlaanderen con certeren op zaterdag 9 oktober in de Concertzaal in Middel burg het Zeeuws jeugdorkest en het Westvlaams jeugdor kest. De beide orkesten, 100 jonge musici, studeren deze dag met elkaar een hedendaags Neder lands werk in dat tijdens een openbare presentatie, om uur 's middags, ten gehor wordt gebracht. Het is de suit voor jeugdorkest van Ton di Leeuw. Naast dit werk voeren de twee orkesten werken uit eigen repertoire uit. Zo zullen te beluisteren zijn de ouvertu re „Iphigenie in Aulis" van Chr. Cluck, de muziek uit Ro- samunde van Franz Schubert en Engelse Zwaarddansen. De presentatie is voor iedere belangstellende toegankeljk tegen betaling van een gulden. VLISSINGEN - Na het suc ces van vorig jaar is besloten ook deze herfst weer een mo deshow te houden in Hotel Britannia in Vlissingen. Op dinsdag 12 oktober zijn twee shows gepland: een om drie uur 's middags en een om acht uur 's avonds. Aan de modeshow werken mee Pfaff Naaimachinecen trum van de Nieuwendijk in Vlissingen, Delta Stoffenhuis van de Kanaalstraat in Sou burg en Neue Mode. Evenals vorig jaar is er weer muziek en een speaker. De kaarten voor de avond show zijn al uitverkocht. Voor 's middags kunnen liefhebbers nog een kaart kopen bij Delta Stoffenhuis of Britannia. Porky's pikante pretpark, zes jongens willen wat erva ring opdoen en gaan naar een pikant pretpark waar ze diep vernederd worden. Tweede week. Alhambra 1, donderdag tot en met woensdag acht uur, za terdag en zondag zeven uur en half tien, zondagmiddag twee uur. Zestien jaar. Heet van de naald. Porno. Alhambra 1, vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. Britanial Hospital, een cy nisch verslag van het reilen en eilen van een Engels hospitaal. Alhambra 2, donderdag tot en met woensdag acht uur, za terdag en zondag zeven uur en- halftien. Twaalf jaar. Funny America, een parodie op de Amerikaanse t.v.-com- mercials.Opvolger van Ken tucky fried movie van Bradley R. Swirnoff. Alhambra 2, vrijdagnacht elf uur. Twaalf jaar. Nieuwe avonturen van Dik Trom. Alhambra 2, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. Time in on our side is de titel van de film die gemaakt is van de indrukwekkende Ameri kaanse toernee van de Rolling Stones. De film gaat in veel theaters in het land in premiè re, waaronder in Alhambra. Alhambra 1 en 2, in de nacht van zaterdag op zondag 9 en 10 oktober 24.00 uur. Paradise is de opvolger van The blue lagoon, de romantiek van het witte zand. Citytheater Middelburg, donderdag en vrijdag acht uur, zaterdag zeven uur en halftien. Alle leeftijden. Monty Python en de heilige graal, de bekende absurde hu mor. City, zondag zeven uur en halftien, maandag en dinsdag acht uur. Twaalf jaar. Hoe heter hoe beter. Porno. City, vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. Oom Ferdinand en de tover drank, Lex Goudsmit als oom Ferdinand en Willeke Alberti als adelijke dame uit vroeger eeuwen die voor het heden verloren dreigt te gaan. Toverdrank speelt een belang rijke rol. City, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. Passione damore van de Ita liaan Ettore Scola speelt zich af in een garnizoensplaats in Italië 1862. De jonge officier Giorgio wordt daar ingekwar tierd en ontmoet in het huis van de kapitein van het regi ment diens hysterische lelijke dochter Fosca. Zij intrigeert hem in een verhouding, waar aan hij zich met onderdrukte walging overgeeft. Als hij ein delijk de kans krijgt te ver trekken, wil hij niet eens meer weg. Een en ander kan nog slechts worden opgelost door een duel met de kapitein. Iedereen verliest aan het ein de, alleen de liefde wint. City, woensdag (13 oktober) acht uur - ZW-film. VLISSINGEN - In het wijk centrum „Open Hof" Paau- wenburg in Vlissingen wordt bij voldoende belangstelling een cursus Frans gegeven. De ze vindt plaats op de donder dagmorgen van 9.30-11.00 uur. Aanmelden voor deze lessen zo spoedig mogelijk bij de be heerder van „Open Hof", Alexander Gogelweg 59 te Vlissingen. Foto Cor Schuilwerve VLISSINGEN - Sinds 15 september is er in het winkelcen trum Papegaaienburg in Vlissingen weer een supermarkt ge vestigd. Toen in februari de Végé- winkel verdween, zat de wijk zonder eigen supermarkt en de heer Schnebeli haakte hierop in, door zijn delicatessenzaak uit te breiden. Toen al rijpte het plan om toch ook hier een eigen supermarkt te openen. De nieuwe Sparsupermarkt Schnebeli is erg ruim opgezet. Veel aandacht is besteed aan de verse artikelen. Zo is er een ambachtelijke slagerij en een ruime groente-afdeling, waar een aparte hoek voor rauw kost is gemaakt. De brood- en banketafde ling beschikt over een oven, waar de hele dag door brood jes, stokbroden, saucijze- broodjes, krentenbollen en dergelijke worden gebakken. Bedrijfsleider Van Amrooy: „Op deze manier kunnen we de mensen de hele dag door van vers gebak voorzien. De bewoners uit de wijken Wes terzicht, Papegaaienburg en Bossenburgh hebben enthou siast gereageerd op de opening van de nieuwe zaak. Voor een dergelijk groot gebied is een ruime supermarkt echt wel een vereiste". Gegevens voor ueze ruorieu moeten uiterlijk de vrijdag voor de week van plaatsing om 11.00 uur op het kantoor aan de Torenstraat 5 in Vlissingen binnen zijn. Vlissingen - Zaterdag Van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. Zond. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel. 13933. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30- 13.00 en van 17.30-18.00 uur. Vi sites aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Zaterdag De Doelder, Bellinkplein 1, tel. 11721. Zondag Berghauser Pont, Ham- merskjöldlaan 39, tel. 37393. Spreekuur voor spoedgevallen 12.30-13.00 uur en van 17.30- 18.00. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za terdag Bouwmeester, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, 01182-1308. Zondag Perquin, park de Moucheron 24, M'burg, 01180-29980. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Zat. en zon. Stutterheim, Beu- kelstr. 8, Meliskerke, 01186-1760. Westkapelle, Domburg, Aag- tekerke, Koudekerke, Zoutelan- de, Meliskerke en Biggekerke - Vrijdag 18.00 uur - zondag 24.00 uur v.d. Male, Duinweg 59, Zoute- lande, 01186-1282. Oostkapelle, Serooskërke, Grijpskerke en Veere - Zaterdag van 8.00 tot zondag 23.00 uur Oosterhof, Markt 10, Veere, 01181-271. Vlissingen - Vrijd. 8 - vrij. 15 okt. v.d Sande. Badhuisstraat 30-34, tel. 12066. Middelburg - Vrij. 8 okt. - vrij. 15 okt. Ringeling, Lange Delft 133. Voor heel Walcheren - Zater dag en zondag: Oort, Tobagolaan 6, Vlissingen, 01184-78290. Dierenartsenmaatschap Vlis- singen-Middelburg - Vanaf vrij. 18.00 uur mevr. Ruys, Middelburg, 01180-13118. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling klei ne huisdieren op afspraak. Vlissingen - Zaterdag en zon dag: Schelling, 01184-67814. Alle werkdagen spreekuur door wijk verpleegster in wijkgebouw Leliën- laan 1 van 17.00- 17.30 uur. Souburg, Papegaaienburg, Bossenburgh, Westerzicht en Paauwenburg - Zaterdag en zon dag: de Wit, 01185-2833. Maan dag, woensdag en vrijdag spreek uur door een van de wijkverpleeg kundigen van 17.00 tot 17.30 uur in wijkgebouw. Batenburg 84-86, Oost-Souburg, op werkdagen van 17.00 - 17.30 uur in Gezondheids centrum, O. van Perestraat 8. Verloskundigen - Zaterdag en zondag Klompe, Doorneburg 91, 01184-71140. R.-k. Kerk Walcheren - Sou burg - Martinuskerk zaterdag 19.00 uur presentatiedienst past. Burm, zondag 10.00 uur parochie koor. Paauwenburg Open Hof zondag 11.00 uur eigen zang groep; 19.00 uur samenzang. Vlis singen - Lieve Vrouwekerk za terdag 19.00 uur gem. koor. Zon dag 9.30 uur dameskoor 12.00 uur. Middelburg - Petrus- en Pauluskerk zaterdag 19.00 uur en zondag 10.00 uur. Hoeksteen zondag 11.30 uur. Domburg zon. 8.45 uur, Zoutelande zon. 10.00 uur. Bethesda St. Josephzieken- huis - Zondag 10.00 uur ds. Joos- se. Geref. kerk en Ned. Herv. Ge meente Souburg - Kanaalstraat zondag 9.30 uur ds. Melse. Oranjeplein 9.30 uur ds. v. Veelen (Biggekerke), 19.00 uur ds. da Costa (Wolfphaartsdijk). Bejaardenhuis Zoute Viever - Zondag 19.00 uur dhr. Sinke. Evang. Bapt. Gem. - Middel burg, zon L.T.S Klarenbeek 10.00 uur. br. Lok. Geref. Kerk Vrijgemaakt - De Lannoystraat, Vlissingen. Zo. 9.30 Dienst, 16.30 uur Middelburg- Klein Vlaanderen 75, zon. 9.30 en 16.00 uurds. Verkade. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort - Zondag 10.30 uur Holy Communion, 19.30 uur Harvest festival. Luth. Kerk - Vlissingen Zon dag 10 uur ds. Buissing-van Beers, Middelburg - zondag 10.00 uur ds. van Tuyll. Gem. de Wijngaard, Zuiderba ken - Zondag 9.30 uur br. van Slooten. Zevende Dags Adventisten - Vlissingen 't Anker zat. 9.15 uur ds. v.d. Kamp, 10.15 uur bijbel studie. Middelburg - in doops- gez. kerk, zat. 10.00 uur bijbel studie, 11.00 uur ds. v.d. Kamp. Kristen Zuid Molukse kerk in Nederland - Souburg, zondag 13.00 uur pdt. Waisapy. Koudè^ kerke 11.45 uur idem. Doopsgezinde Gemeente Mid delburg - Zondag 9.30 uur dienst. Geref. Kerk Vlissingen - Pe truskerk - zondag 9.30 uur ds. Kalksma. Johanneskerk 17.00 uur ds. de Nooij.Open Hof - Zondag 9.30 uur ds. Krijger, 17.00 uur ds. de Nooij Chr. Geref. kerk Vlissingen - Zondag 9.30 en 17.00 uur kand. Breman (Spakenburg). Der Boede - Zondag ds Cop- poolse. Hervormd Middelburg - Nieu we Kerk, Groenmarkt, zondag 9.30 uur in Hofpleinkerk ds. Moer man.Koorkerk, Koorkerkhof - Zondag 10.00 uur ds. Rinkema. Oostkerk, Oostkerkplein - Zon dag 10.15 uur ds. Korevaar. Ont- moetingskerk, Oosterschelde- straat - Zondag 10.00 uur ds. Nell, 17.00 uur ds. Jongebreur(Ger. Bondsdienst). Thomaskapel, Vrijlandstraat - Zondag 10.00 uur ds. Borgers. Engelse kerk - 19.00 uur ds. Borgers. Ned. Geref. Kerken in Engelse kerk - Middelburg zondag 9.30 uur dhr. Huisman, 17.00 uur dhr. Budding. Kristen Zuid Molukse Kerk in Ned. - Souburg zondag 10.00 uur. ds. Fader. Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring-Vrijz. Prot. Centrum Ophir, Badhuisstr. 186, Vlissingen, geen opgave. Bapt. Gem. - Kapel Bree 8, M'burg, zon. 10.00 uur ds. Nie- man. Stichting Jeugd en Gezin in Zeeland - Middelburg Dagelijks en in het weekend telefonisch be reikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap. Loskade 17, 4331 H.W Middelburg, spreek uur volgens afspraak, tel. 01180- 27311bereikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur en van 13.30-15.30 uur op ma., di.do. en vrij. Vrijwillige Humanistische geestelijke hulpverlening - Tel 01180-36339. Groep Weduwe en Weduw naars - bijeenkomst elke dinsdag avond Londensekaai 39, Middel burg. Inl. bij FION, tel. 01180- 27311. Zeeuws Consultatiebureau voor alcohol en drugs - Brak straat 30, Middelburg, tel. 01180- 37320. Vlissingen. Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01181-13240/ 14240. Buiten kantooruren 01180- 37320. Stichting v. Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren - Loskade 29, tel. 01180-26951. Open tijdens kantooruren. Vlissin gen, dr Otterstr 3, tel. 01184- 19820. Spreekuur dagelijks van 9.00-10.00 uur, dinsdag tevens van 19.00-20.00 uur. Wijkgezondheidscentrum Zuid-Dauwendaele - Roozen- burglaan 18, Middelburg, tel. 291146. Spreekuur gezinsverzor ging maandag t/m vrijdag 9.00 tot 9.15 uur. Spreekuur maatsch. werk maandag t/m vrijdag 13.30 tot 15.30 uur. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel 01180-16816 Gehandicapten Adviesbureau Zeeland ANIB, AVO, GON - Kosteloze hulpverlening, advies, informatie, bemiddeling. Dagelijks geopend van 9.00-12 00 uur en van 13.00-17 00 uur Tel. afspra ken 01180-23592. Werkgroep Laat Leven te Wal cheren - Onderdeel van de vereni ging ter bescherming van het on geboren kind, tel. 01184-61825. Vrouwen Nazorg Borstampu- tatie - Spreekuur woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Tel. 01180- 14366. Alfabetiseringsproject „Wal cheren" - Leren lezen en schrij ven aan Nederlandstalige mensen van 18 jaar en ouder. Aanmeldin gen en informatie tel. 01184-17819 of 01180-16278 PvdA Ombudsman Vlissingen - Tel. 01184-63133, Middelburg - tel. 01180-13358 en 11681. Medisch kleuter- en kinder dagverblijf-Opvang van kinderen in de leeftijd van 1V2-6 jaar en op vang schoolgaande jeugd. Middel burg. tel. 01180-13226. Vlissingen, tel. 01184-63724. Bureau voor rechtshulp Zee land - Loskade 35-37, Middelburg 01180-37120, dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur en donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. Maandag van 13.30 uur tot 15.30 uur Stichting Blijf van m'n lijf Zee land - postbus 231, Middelburg 01184-14645, dag en nacht. Telefonische hulpdienst - Voor mensen in geestelijke en so ciale nood. Dag en nacht geopend, tel. 01180-15551. Chr. Adviesbureau voor School en Beroepskeuze - Bad huisstraat 24, Vlissingen, tel. 01184-13655. Zeeuwse Stichting voor Be- roepenvoorlichting en Studie en beroepskeuzevoorlichting - Gro te Markt 14a. Goes, tel. 01100- 12120. Informatheek elke dinsdag 13.30-16.30 uur of na afspraak. U.V.V. Vriendschappelijk huisbezoek - Mevr v.d. Laan-de Gooyer, tel. 01184-67029. Woningbouwvereniging Bas- co - Storingen aan c v., liften en warmwatervoorzieningen, behalve geisers. Na werktijden en in het weekeinde, tel. 12527. Opheus, Werkgroep voor hu welijk en homofilie - Informatie en opvang tel. 01184-72161 Bejaardencentrum Ter Reede - Koudekerkseweg 81, 4382 EJ Vlissingen, tel. 01184-17820. Infor matie betreffende verzorgingste huis en bejaardenwoningen. Spreekuur maatschappelijke werk kracht maandag en donderdag van 9.00 tot 10.00 uur, telefonisch da gelijks van 9.00-9.45 uur. NVSH - Wijngaardstraat 9, Goes. Info/bibliotheek, 1e en 3e maandag van de maand van 20.00-22.00 uur. Open huis 2e en 4e zaterdag van de maand van 10.00-15.00 uur. Middelenverkoop tijdens de openingsuren of via tel. 01180-15290 tel. hulpdienst NVSH, 01100-21724. Do. 7.okt. 04.18 en 16.31 uur Vr. 8 okt. 04.56 en 17.12 uur Za. 9 okt. 05.42 en 18.10 uur Zo. 10 okt. 06.45 en 19.30 uur Ma. 11 okt. 08.10 en 21.04 uur Di. 12 okt. 09.46 en 22.33 uur Wo. 13 okt. 11.06 en 23.41 uur

Scheldebode | 1982 | | pagina 5