Café „De Westpoort" in de Nieuwstraat te Does In de toekomst mogelijk ook een vestzaktheater Aanmoedigingsprijs voor jong Zeeuws talent naar Verstraeten en Dieleman Franse wijnen, een speurtocht door Frankrijk met Wina Born Informatie-avond op 12 oktober in De Stenge Open dag Hoechst Toptennis in Jarinohal Kapelle Bijeenkomst werklozen in De Zwaan Middelburgse werklozen maakten Baanlozenkrant Koffieconcert Haydn Kwartet Recreatie volleybal begint aan tweede seizoen Thema-avond over functioneren projectgroepen stadsvernieuwing Meidencafé Dyna- mo'70 biedt ieder de kans te zweten 215 GOES - Jazz- en folkliefhebbers op de Bevelanden kunnen vanaf eind oktober hun hartje ophalen in „De Westpoort", het nieuwe folk- en jazzcafé in de Nieuwstraat te Goes. Op vrijdag 29 oktober openen de initiatiefnemers Rob de Haas en Robert Bitter uit Goes hun droom die werkelijk heid wordt. Samenwerken HEINKENSZAND - De in januari dit jaar opge richte werkgroep „Vrouwencontactgroep Hein kenszand" wil een vrouwentelefoon voor de regio Zeeland opzetten. Vrouwen die problemen hebben of een uitlaatklep zoeken kunnen dit dan kwijt op de deze in het leven te roepen lijn. „Het is de bedoeling dat er een kaartenmap bij deze telefoon ligt zodat aan vrouwen met proble men adressen van hulpverlenende instanties door gegeven kunnen worden", aldus een woordvoerd- ster van de Contactgroep Heinkenszand. Cabaretgroep öi/lltLüCDuuc Vrtn Viruciiounu u vr\ i uutn I ave. Rob de Haas en Robert Ritten richten nieuwe jazz - en folkclub op „Ik ben er al drie jaar intensief mee bezig. Op een gegeven moment zag ik het niet meer zitten. Toen ik echter Robert ontmoette hebben we de schouders er eens extra ondergezet. Dit is nu het "resultaat. In Goes gebeurt eigenlijk niets op het kleinschalige culturele vlak. Daar gaan wij verandering in bren gen", stelt Rob de Haas resoluut. Als de plannen doorgaan zal in de nabije toekomst het pand in de Nieuwstraat ook als Vestzaktheater gaan functio neren. De ruimte is er in elk geval voor aanwezig, alleen moet organisatorisch nog be keken worden op welke ma nier. De Scat Cats, het huisor kest van jazzclub The Roaring Twenties uit Breda, zullen op de openingsavond het feest muzikaal omlijsten. Een dag eerder, 28 oktober, zal galerie „De Westpoort" geopend wor den. Paul Bartels exposeert dan zijn werk. Het ligt in de bedoeling om elke maand een andere kunstenaar te laten exposeren. De beide initiatiefnemers zijn niet over één nacht ijs ge gaan. Om zekerheid te hebben over het welslagen van dit kostbaar particulier project werd het Centraal Instituut voor Midden- en Kleinbedrijf ingeschakeld dat een markt onderzoek heeft gehouden. Het resultaat was positief. Onlangs werd de stichting De Kameleon in het leven ge roepen. Deze stichting gaat het jazz-, folk-, en galeriegebeu- ren coördineren. De Kameleon bestaat verder uit de Jazz kring Goes. Een negental jazz- optredens staan op het pro gramma. Met de Paradise Jazzband en Victoria Varen kamp en Friends zijn reeds contacten gelegd. „Voor de jazzkring hebben we al een tachtigtal potentiële leden. Allemaal gestoeld op de Jazzclub Goes van eertijds aa,n de Keizersdijk. We willen bin nenkort met abonnementen gaan werken", zegt De Haas. Elke zondagmiddag zal in de Nieuwstraat de folkclub activiteiten ontplooien. De club heeft al een eigen huisor kest bestaande uit voorname lijk Antwerpse straatmuzi kanten. „We willen een zo breed mogelijk volksmuziek - gebeuren opzetten. Wel met een zuinige aanloop", vertelt Robert Bitter, die zelf ook een Rob de Haas en Robert Bitter in hun jazz- en folkclub. „In Goes gebeurt niet zoveel". instrument bespeelt. De groep Wannes Raps uit Goes zal waarschijnlijk het openings optreden voor de folkzondagen mogen verzorgen. Vrijdagavond zal in Goes tot jazzavond worden uitge roepen. De stichting De Ka meleon doet pogingen samen te werken met The Roaring Twenties. Voor het aantrek ken van muziekgezelschappen kan dat een hele financiële slok, op een borrel schelen. Op het gebied van sessions zal genoeg te beleven zijn in de Nieuwstraat te Goes. Op club bijeenkomsten zal iedereen die mee wil spelen daartoe de ge legenheid krijgen. De West poort beschikt al over een eigen jazz-huisorkest. Dit be treft de oude stijl. Daarnaast wil men nog een orkest op richten voor de eigentijdse moderne jazzmuziek. Rob de Haas en Robert Bitter willen verder ook een aantal koffie concerten gaan houden met onder andere klassieke volks muziek. Vooral het actief beleven van deze muziek staat hoog in het vaandel geschreven. „Mensen die zeggen dat in Goes niets te beleven valt krij gen nu de kans. Niet het con sumeren van de muziek staat centraal, maar het activeren. We zullen ons de eerste tijd ze ker moeten waarmaken", is het eensluidend commentaar van de initiatiefnemers. Voor het bemannen van het bestuur van de stichting De Kameleon zijn nog bestuurs functies vacant. Wie daarvoor interesse heeft kan zich wen den tot Rob de Haas, tel. 01100- 13089 (vanaf half oktober) en momenteel 01100-20368. EDDY DE SCHRIJVER MIDDELBURG - Gedeputeerde staten van Zeeland hebben besloten de „Aanmoedigingsprijs voor jong Zeeuws talent" toe te kennen aan William Verstraeten uit Middelburg en Piet Die leman uit Arnemuiden. Dat levert beide beeldende kunstenaars een bedrag van 2.500 gulden op. Verstraeten deed twee jaar schilderen op de kunstacade mie in Antwerpen en twee jaar beeldhouwen bij Dries Kreykamp in Ossendrecht. Hij is voornamelijk een ideeën- kunstenaar met, volgens de jury, „een nauwgezet oog voor het uit te voeren werk, het te gebruiken materiaal en com binaties daarvan". Hij krijgt de prijs in de eerste plaats om dat „zijn werk opvalt door een grote, constante, verrassende kwaliteit". Die blijkt uit zijn deelname aan tentoonstellingen als Beelden op de berg in Wage- ningen (1979), Beeldhouw kunst uit de lage landen in Antwerpen (1982) en Kunst uit Zeeland. Van Verstraeten is op het ogenblik werk te zien in de Vleeshal. De tweede reden voor de toekenning is zijn werk als organisator van het tentoonstellingsprogramma in de Vleeshal. Hij heeft het mo gelijk gemaakt dat daar de laatste jaren „een groot aantal kwalitatief goede uitingen van vernieuwende en grensverleg gende beeldende kunst zijn ge presenteerd". Het zijn gebeur tenissen die volgens de jury normaal gesproken alleen in de grote kunstcentra plaats vinden. Dieleman heeft sinds zijn geboorte in 1956 Arnemuiden alleen verlaten om van '75 tot '80 de kunstacademie in Rot terdam te volgen. Hij is vooral schilder. Diele man kwam eveneens in aan merking voor de aanmoedi gingsprijs omdat hij, nauwe lijks van de academie „reeds de aandacht heeft getrokken met vitaal, krachtig en kwali tatief goed werk". „Ondanks financiële moei lijkheden wordt zijn werk ge kenmerkt door het grote aan tal produkties, het grote for maat ervan en het verrassend gebruik van materiaal, kleur en vorm. Deze kwaliteit wordt door meerdere deskundigen erkend. Dit blijkt o.a. uit twee door de Rotterdamse kunst stichting toegekende stipen dia, de aankopen van zijn werk door het rijk, de provin cie Zeeland en musea, zoals het Booymans Van Beuningen en het museum van Gronin gen". Hij heeft verder een aantal tentoonstellingen gehad in o.a. het Zeeuws kunstenaarscen trum, het Zeeuws museum en galerie Van Krimpen in Am sterdam. De kwaliteit van zijn werk blijkt ook uit de keuze ervan voor de tentoonstelling „Kunst uit Zeeland 1983". Dat Piet Dieleman niet al leen nationale erkenning krijgt, blijkt uit de opname van zijn werk in de internatio nale Tekentriënnale, een ten toonstelling die in Neurenberg en daarna in Lausanne te zien SOUBURG - Buurthuis De Zwaan in Souburg heeft mo gelijke deelnemers en deel neemsters aan een werklozen- comité per brief uitgenodigd voor een eerste bijeenkomst in het buurthuis. Dat gebeurt donderdag 7 oktober om half twee. De bedoeling is onder meer te bespreken wat er met het geld gedaan moet worden dat De Zwaan als deelnemer in het project Mensen zonder Baan heeft gekregen. Moeten de bestaande activiteiten doordraaien, moeten er nieu we bijkomen, enzovoorts. Be langstellenden zijn welkom op de Kromwegesingel 1. Bij uitgeverij Het Spectrum is, in samenwerking met de be kende Wijnpakhuis slijterijen, een boek over Franse wijnen' verschenen. Het heet: Franse wijnen, een speurtocht door Frankrijk met Wina Bom. He boek is bijzonder vanwege de inhoud, de bruikbaarheid en de prijs (19,95). Schrijfster van deze „Speurtocht" is Wina Bom, wellicht Nederlands be kendste auteur over „eten en drinken", 't Is uitsluitend ver krijgbaar in de winkel van Jac. Hermans Wijnpakhuis en de supermarkten van Jac. Her mans Prijs-slag. Doorgaans hebben boeken over wijn het nadeel, dat ze moeilijk geschreven zijn, niet praktisch en nogal duur. Met „moeilijk geschreven" bedoe len we, dat de stijl van schrij ven vaak wat overdreven is. Hoogdravend, zou je ook kun nen zeggen. Wina Borns nieu we boek „Franse wijnen" valt daarentegen juist op door de leesbaarheid. Zeg maar, de plezierige manier waarop het geschreven is. Als we zeggen, dat de meeste wijnboeken „niet praktisch" zijn, dan den ken we er met name aan, dat heel veel van de wijnen die erin genoemd staan, zo exclusief zijn, dat we aan. kopen nooit zullen toekomen. In dit nieuwe wijnboek is dat anders. Er is een groot deel dat als titels heeft: Wina Borns proefnoti- ties. Hier worden juist wijnen besproken, die je in elke goed- gesorteerde Nederlandse slij terij kunt kopen. Ook als je on der een tientje wilt blijven. MIDDELBURG - In Middelburg is pas geleden het eerste nummer van de Baanlozenkrant verschenen. Het is een krant voor werklozen, gemaakt door werklozen. De in totaal vierentwintig pagina's zijn gevuld met stuk ken over werkloosheid, cur sussen, vrijwilligerswerk en kookkunst. De krant is gratis verkrijgbaar bij onder meer de sociale dienst en andere in stellingen in Middelburg. De bedoeling van de redactie is de positie van mensen zonder baan in onze maatschappij te verbeteren. „Mistoestanden, vooroorde len of bepaalde willekeur/dis criminatie zullen .wij zeker aan de orde stellen en krijgen de volle aandacht", aldus de redactie. MIDDELBURG - Bij de opening van het nieuwe mu- ziekseizoen van de Stichting Podiumkunsten Middelburg geeft zondag 10 oktober het bekende Haydn Kwartet een concert en wel in de foyer van de Concertzaal in Middelburg. Het begint om halftwaalf. Het kwartet werd in 1962 opgericht als Dekany Kwartet. In de oorspronkelijke samen stelling heeft het vijftig wer ken voor strijkkwartet van Joseph Haydn op platen vast gelegd. Daarom werd de naam in '72 ook veranderd in Haydn Kwartet. De leden, Poel en Hongaren, hebben behalve in hun thuislanden Nederland en België overal ter wereld ge speeld. En met succes. Het kwartet brengt in Middelburg werk van Mozart, Suchbert en Debussy. VLISSINGEN - De afdeling recreatie-volleybal Vlissingen is begonnen met het tweede seizoen. Voorlopig zijn er zes damesteams en zeven heren teams ingeschreven voor de nieuwe competitie. Nieuwe teams kunnen zich nog opge ven bij mevrouw Ag ter berg, Schubertlaan 32, Vlissingen, telefoon 70188. Werklozen die mee willen doen in de redactie of die ge woon stukjes willen schrijven, kunnen even contact opnemen met de redactie Baanlozen krant, Latijnse Schoolstraat 10, Middelburg, tel. 01180-16278 of 35790. Op ditzelfde adres kunnen belangstellenden ook een exemplaar bestellen. VLISSINGEN - Woensdag 6 oktober wordt er in welzijns- centrum Bachten Komme in Vlissingen een thema-avond gehouden over projectgroepen. Projectgroepen zijn door burgemeester en wethouders ingestelde samenwerkings verbanden van ambtenaren en buurtbewoners voor het tot standkomen van de stadsver nieuwing in verschillende buurten en wijken. Er zijn in Vlissingen zeven projectgroe pen en dit aantal zal zich nog wel verder uitbreiden. Doel van de thema-avond is terug te blikken op ruim een jaar werken met projectgroe pen en na te gaan hoe het ver der moet. Om acht uur zal de avond worden geopend door Theo Bosschaart, voorzitter van de Stichtng Opbouwwerk. Daarna wordt een videopro gramma getoond, waaraan is medegewerkt door wijkbewo ners, ambtenaren, architecten directie en bestuurders van Basco, woningbouwverenigin gen, fractievoorzitters van poi litieke partijen en wethouders Na de pauze wordt er dan een discussie gehouden. Woensdagavond 13 septem ber is er weer meidencafé in De Piek. Jongens zijn overi gens ook welkom. Op deze avond draait de film „Not a lo ve story", een film die zich be zighoudt met het verschijnsel porno en de vrouw-vijandig heid die hiervan uitgaat. Aanvang vanaf 20.00 uur. Entree 1,-. Na afloop van de film gelegenheid tot kletsen en drinken. VLISSINGEN - Het che misch bedrijf Hoechst in Vlis- singen-Oost doet in het kader van de landelijke „open dag chemie" zaterdag 9 oktober zijn poorten ook open voor be langstellenden. In een programma dat ruim twee jaar duurt krijgen de be zoekers na woorden van wel kom, een audio-visual over het bedrijf te zien. Tijdens een rondrit per bus over het be drijfsterrein zullen enkele fa brieken worden bezocht. Tot slot van het programma kan er in de bedrijfskantine nage praat worden. De programma's beginnen om 10.00, 10.45, 14.00 en 14.45 uur. Aan elk programma kun nen ruim 50 personen deelne men. De minimumleeftijd is 12 jaar. Belangstellenden moeten zich tevoren aanmelden via nummer 01196-89111 (toestel 2109). In heel Nederland nemen ongeveer honderd bedrijven en instellingen die werkzaam zijn op het gebied van de che mie aan deze open dag deel. In Zeeland zijn dat naast Hoechst, Dow Chemical in Terneuzen en de Laborato- riumschool in Goes. MIDDELBURG - Vanaf 1 oktober bestaat de mogelijk heid om atletiek op een re creatieve manier te beoefenen bij de atletiekvereniging Dy- namo'70 in Middelburg. Voor iedereen die eens ken nis wil maken met hardlopen, kogelstoten, verspringen en dergelijke is er nu een kans om dit te doen. In het zomer seizoen zal gebruik gemaakt worden van de atletiekbaan, tijdens het winterseizoen van de zaal. Ook balsporten cir- cuittraining en dergelijke ko men aan de orde. Voor meer informatie kan men terecht bij Joop Scheij beier, telefoon 01180-27067. KAPELLE - Van 12 tot en met 17 oktober vindt in de Ja- rinohal te Kapelle (sportpark Groenewoud) het 5e ABN Winter Satellite Circuit plaats. De organisatie van deze „top per" - een primeur voor Zee land - is volledig in handen van de Koninklijke Neder landse Lawn Tennis Bond (KNLTB). In de afgelopen jaren was er deelname uit onder meer Amerika, Australië, India, Mexico, Nieuw-Zeeland, Co lumbia, Zuid-Afrika en diver se Westeuropese landen. Er wordt zowel in het enkel- en dubbelspel gespeeld. Voor het 5e toernooi (de z.g. „Masters") plaatsen zich de 16 beste spe lers in het dubbelspel, op basis van de behaalde resultaten in de voorafgaande 4 toernooien. De deelnemers aan het 5e ABN Satellite Circuit zijn aanko mende profs. Vanzelfsprekend worden in de Jarinohal te Kapelle de no dige voorzieningen getroffen om er een waar spektakel van te maken, dat door duizenden liefhebbers zal kunnen wor den bijgewoond. Donderdag en vrijdags kunnen de wed strijden gevolgd worden vanaf één tribune, terwijl er zater dags en zondags twee beschik baar zijn. De wedstrijden beginnen dagelijks om 11.00 uur, behal ve op zaterdag en zondag; dan wordt gestart om 13.00 uur. Op dinsdag worden de kwalitica- tiewedstrijden gespeeld. Van af woensdag kan men getuige zijn van het hoofdtoernooi. Voor zaterdag staan de halve finales (enkelspel en dubbel spel) op het programma. Op zondag worden de finales ge speeld. De kaartverkoop geschiedt zoveel mogelij k in de voorver koop. Daarvoor wordt een groot aantal distributiepunten aangewezen. In de voorver koop kan men in het bezit ko men van een „passe-partout" (entreekaart voor de hele week) voor een bedrag van 12,50 terwijl een „passe-par tout" aan de zaal 15,- kost. De voorverkoop van „passe partouts" eindigt op zaterdag 9 oktober. Behalve „passe-par- touts" zullen aan de zaal ook losse kaarten verkrijgbaar zijn. Voor de donderdag en de vrijdag (1 tribune) betaalt men voor een losse dagkaart ƒ5,-. Op zaterdag en zondag kost een toegangskaart 7,50 (2 tri bunes). De direktie van Jarino Sport stelt alles in het werk om een prima „aankleding" van het toernooi te realiseren, zowel in het horecagedeelte als in de zaal zelf. Het Jarino-promotieteam zal daar in belangrijke mate toe bijdragen (o.m. door de verkoop van speciaal op dit evenement gerichte T-shirts). Mochten er vragen bij u opko men, aarzel dan niet om con tact op te nemen met de be heerder van de Jarino-hal in Kapelle of met het bureau IPD (Internationale Publiciteits Diensten B.V.) te Terneuzen, dat verantwoordelijk is voor de promotie van het Satellite Circuit (tel. 01150-17653). Vrouwencontactgroep Heinkenszand wil vrouwentelefoon opzetten Enkele leden van de Vrouwencontactgroep Heinkenszand. Dit jaar heeft de Vrouwen contactgroep al diverse activi teiten gehouden. In het najaar wil men opnieuw activiteiten ontwikkelen. De contactgroep bestaat uit zeven vrouwen en is eigenlijk ontstaan uit een soort onvrede. De bewuste vrouwen gingen veel naar bij eenkomsten in den lande, maar de contactavonden wa ren nooit in de eigen regio. Vandaar dat werd besloten een vrouwencontactgroep op te richten. In de eerste helft van dit jaar werden er vijf praatavonden gehouden. Deze avonden werden door de ge meente gesubsidieerd. Op deze bijeenkomsten kwamen ver schillende onderwerpen aan de orde zoals Vrouw en poli tiek en vrouw en de rollenpa tronen. De opkomst was groter dan verwacht. „Daarom gaan we zeker op deze voet door met onze activiteiten", wordt dui delijk gesteld. Welke onderwerpen er dit najaar aan de orde zullen ko men is nog niet vastgesteld. De Vrouwencontactgroep wil het programma samen met andere vrouwen invullen. De gespreksavonden werd in De Stenge te Heinkenszand gehouden. De dames zouden echter graag een ander onder komen willen hebben. In De Stenge zat men aan lange ta fels en bestond de verlichting uit koud neonlicht. „Eigenlijk niet zo gezellig voor een con tactgroep" wordt er geopperd. Tevens moeten de leden alle materiaal zoals filmappara tuur en boeken steeds mee sjouwen naar De Stenge. Deze problemen zouden uit de weg geruimd kunnen worden in dien de groep een eigen onder komen zou hebben. De vrouwencontactgroep is begonnen met een cabaret groep. Daarvoor heeft de ge meente door middel van een subsidie haar medewerking verleend. Het ligt in de bedoe ling om met deze cabaretgroep naar buiten te treden. Om de onderwerpen voor de komende gespreksavonden te kunnen bepalen en de vrou wentelefoon in het leven te roepen wordt er op dinsdag avond 12 oktober een informa tieavond gehouden. Deze vindt plaats in De Stenge te Hein kenszand en de aanvang is 20.00 uur. Alle vrouen (ook van buiten Heinkenszand) die in teresse hebben of eens kennis willen maken met de Vrou wencontactgroep Heinkens zand kunnen dan terecht. Voor verdere inlichtingen over de contactgroep en/of de voorlichtingsavond kan men zich wenden tot: Yvonne de Kok. telefoon 01106-2868.

Scheldebode | 1982 | | pagina 15