Instituut opent steunfonds om werk voor kansarmen te kunnen blijven voortzetten Mid gard begin t met mosselmaal Kans op vooropleiding balletdanser(es) Na blauw komt grijs Stop Borssele verspreidt geheime contracten Cogéma Mevrouw Vermue won stofzuigergeld terug Kamper Mannenkoor zingt in Nieuwe Kerk Eerste concert in serie Muziek in Demerary Vergadering Van Duyvenvoorde Gezamenlijk concert- Vlijt en Volharding en Middelburgs Mannenkoor Cursussen Pech Onderweg KOMEND WEEKEINDE KARTWEDSTRIJDEN IN WESTKAPELLE Diavoorstelling Koffiecontact in Zuiderbaken Bijbelavond _in Souburg 209 Prijswinnaars kleurwedstrijd ouncLücbuuc VMIM wucribUMü bbP I blVlObH iy«2 MIDDELBURG - Wetenschappelijk onderzoek moet ook weinig draagkrachtige groepen van onze samenleving ten goede ko men, zo vindt het in Middelburg gevestigde Instituut voor Maatschappelijk Gericht Onderzoek (IMGO). Al drie jaar wer ken vrijwilligers, vanuit verschillende wetenschappelijke ach tergronden, aan onderzoek voor deze groepen en zij willen daar mee doorgaan, ondanks het uitblijven van geldelijke steun van de overheid. Het IMGO heeft daarom een Steunfonds in het le ven geroepen, zodat mensen dit werk financieel kunnen onder steunen. Het IMGO heeft zich gespe cialiseerd in milieu en energie en houdt zich daarnaast bezig met de sociaal-economische ontwikkeling van regio's in het algemeen en van deze pro vincie in het bijzonder. Reden waarom achter de naam IM GO doorgaans Regionale Ont wikkeling wordt toegevoegd. In de afgelopen jaren zijn zeer uiteenlopende onder zoeken verricht. Om er enkele te noemen: in opdracht van de Welzij nsraad van Sas van Gent werd in die plaats een onderzoek gedaan naar de re latie tussen milieuvervuiling en gezondheidsklachten onder de bevolking. Medewerking werd o.a. verleend door de Landbouwhogeschool in Wa- geningen; in opdracht van een particulier werd de schade lijkheid van afvalslakken van Hoechst in Heinkenszand be keken. In opdracht van het Zeeuws Agrarisch Jongeren Kontakt loopt bij het IMGO een onderzoek naar de invloed van de Zeeuwse industrialisa tie op de landbouw. In op dracht van de Industriebond FNV werd bemiddeld in een onderzoek naar de financiële en werkgelegenheidseffecten van het openhouden of sluiten van de kerncentrale Borssele. Van belang zijn ook de pu- blikaties over de invloed van lage stralingsdoses, als gevolg van de toepassing van kern energie, op de volksgezond heid en het congres „Kern energie Ontmanteld", dat het IMGO en het Landelijk Ener gie Komitee (LEK) op 8 en 9 oktober in Rotterdam organi seert. Voor dit congres is sub sidie verleend door de Stuur groep Maatschappelijke Dis- kussie Energiebeleid (de zoge naamde Commissie De Brauw). Om het voortbestaan veilig te stellen, was de hoop van het IMGO gevestigd op een subsi die van het rijk of de provin cie. Deze subsidie is tot op he den uitgebleven; om te blijven functioneren kan het instituut niet langer wachten. Voor een goede dienstverlening zijn be paalde voorzieningen en ga ranties voor continuïteit nood zakelijk en dat kost geld. Met geld uit het steunfonds hoopt het IMGO haar werk te kunnen voortzetten en groe pen aan deskundige onder steuning en informatie te hel pen, die anders voor hen on toegankelijk blijft. Dat is van belang voor die groepen en voor een goed functionerende democratie, aldus het IMGO. Bijdragen kunnen worden gestort op postgironr. 3.459.727 ten name van IMGO Regionale Ontwikkeling, Middelburg, onder vermelding van Steun fonds. MIDDELBURG - Aanstaande zondag vindt het openingscon cert plaats van de concertserie Muziek in Demerary in het Am bachtencentrum bij de Koepelkerk in Middelburg. Optredenen zijn de violist Ronald Touw, de sopraan Fie Cleiren en de pianis ten Mariska Hernédy en Elsa Hernady-van Bueren. Zij brengen werken van Mozart, Beethoven, Kreisler, Giordani, Strawinsky en de Sarasate. Elsa van Bueren is haar muzikale loopbaan be gonnen als concertpianiste. Zij speelde bij tal van orkesten, zoals het Haagse Residentie orkest. Als docente zang en piano was zij onder meer ver bonden aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Fie Cleiren heeft haar oplei ding als zangsoliste afgerond bij Elsa Hernady-van Bueren. Zij geeft veel liederenconcer- ten. Als operazangeres heeft zij rollen gezongen uit opera's van Mozart, Monteverdi en Von Flotow. Ronald Touw studeert viool aan het Sweelinck Conserva torium te Amsterdam bij Da- vina van Wely. Mariska Hernady kreeg haar opleiding aan het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag, waarna zij aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam het diploma mu ziekonderwijs B alsmede het diploma voor uitvoerend mu sicus behaalde. Daarna stu deerde zij nog 2 jaar aan de Frans Liszt Muziekakademie te Budapest. Aanvang van het concert is om 15.00 uur. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar in Ambachtencentrum Demara- ry, Oostkerkplein 5 te Middel burg van dinsdag t/m zaterdag tussen 10.30 uur en 17.30 uur en vanaf een half uur voor aan vang. De bar van het Middelburgs jongerencentrum. MIDDELBURG - Het Middelburgse jongerencentrum Midgardbegint in oktober weer met het nieuwe seizoen. Dat betekent dat het scholierencafé, de vereniging gewetensbezwaren militaire dienst, maaltijdgroep, filmwerkgroep, de werkgroep open programmering (organisatie van mu ziek en theater), de zeefdrukgroep, de barwerkgroep en de werkgroep Midgardkrant weer gaan draaien. Daarnaast zijn er nieuwe activiteiten als de groep voor meiden en baanlozengroepen. De maaltijdgroep begint in oktober met een mosselmaal tijd. Dat is zaterdag 9 oktober tussen 18.00 en 20.00 uur. Daar na elke zaterdag maaltijd voor ƒ6,-. Er staan swingavonden op stapel; de eersteis vrijdag 22 oktober. Er staat een optre den op het programma van Störung, twee mensen en een computer. Elke vrijdagmiddag zalhet scholierencafé weer open zijn. 's Middags en soms 's avonds is er een filmvoor stelling, te beginnen met 1 ok tober om vier uur. Voor het programma van de filmwerkgroep kunnen be langstellenden contact opne men met Midgard. Aan de meiden die in tegering aantal ndar Midgard komen, wordt dit jaar extra-aandacht be- SOUBURG - Woensdag 6 oktober houdt de buurtvereni ging Van Duyvenvoorde de al gemene ledenvergadering in wijkgebouw De Schuur in Souburg. De vergadering be gint om acht uur. steed. Donderdagavond 14 ok tober om acht uur komen zij voor 't eerst bijeen. Voor inlichtingen kan ieder een terecht bij Midgard, Kui perspoort 12, Middelburg. De openingstijden zijn van 12.00 tot 18.00 en van 19.30 tot 12.00 uur. Op zaterdagen is het cen trum geopend van 14.00 tot 01.00 uur. MIDDELBURG - De actiegroep Stop Borssele biedt de lief hebbers een exemplaar aan van het geheime Cogémacontract aan, het contract dat PZEM enige jaren geleden sloot met de Franse firma Cogema over de opwerking van de in Borssele ge bruikte splijtstofstaven. De actiegroep is niet bereid zich neer te leggen bij het feit „dat de atoomlobby allerlei kontrakten en rapporten „ge heim" wil houden". Dat druist in tegen de beginselen van de mocratie", vindt de actiegroep die zich sterk zegt te maken voor openheid. „Daarom zullen we zoveel mogelijk geheime stukken in de openbaarheid brengen", al dus Stop Borssele. Binnenkort volgt de publikatie van een nieuw geheim Cogéma-rap- port. Het is te bestellen bij Stop Borssele, postbus 587,4330 AN Middelburg en het kost 9,50. Bij de kraam die de actie groep elke derde en vierde za terdag van de maand in de Lange Delft heeft staan, kost dat rapport 5,-. MIDDELBURG - Zaterdag 2 oktober om acht uur geeft de fanfare van de Souburgse mu ziekvereniging Vlijt en Vol harding onder leiding van Pe ter de Rooy een concert in de Concert en Gehoorzaal in Middelburg. Aan dit concert wordt tevens meegewerkt door het Middelburgs Man nenkoor onder leiding van Han Beekman. Gezamenlijk hebben deze twee verenigingen een geva rieerd programma samenge steld met onder meer werken van Tschaikowski, Schubert, Mozart en Grieg. Als solisten treden op Willen van Otter- dijk, Ellen de Böck, Ronny de Rooij, Ronald Schroevers en Bart Vader. De presentatie is in handen van Irene van Ser ge. Kaarten voor dit concert zijn verkrijgbaar bij Uit in Zeeland in Middelburg, de Culturele Raad in Vlissingen, sigarenmagazijn de Hoop aan de Kanaalstraat 4 in Souburg en 's avonds aan de zaal. MIDDELBURG - Binnen kort starten in Middelburg weer de nieuwe cursussen Pech Onderweg. De lessen worden gegeven op vier avonden van twee en een half uur. Het accent bij de lessen ligt op het zelf doen. Iedere cursist ontvangt ook een cursusboek, waarin een groot aantal storingen behan deld worden. De cursus wordt gegeven in de Scholengemeen schap voor Beroepsonderwijs De Wellinge, Kruisweg 2 en begint om halfacht. Er zijn drie cursussen, te weten op de maandagen 4, 11, 25 oktober en 1 november, op de dinsdagen 2, 9, 16 en 23 no vember en de maandagen 29 november en 6,13 en 20 decem ber. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij het ANWB- kantoor, Lange Gere 26 in Middelburg, telefoon 01180- 15155. WESTKAPELLE - De Kart Club Zeeland en de Kart Club Brabant hebben groots opgezette kartwedstrijden georganiseerd. Deze worden zaterdag en zondag afge werkt in recreatiecentrum 't Vroon in Westkapelle. De- coureurs in deze sensationale tak van de snelheidssport strijden om de Zeebratrofee. De kartwedstrijden beginnen op beide dagen om 12.00 uur. Het programma duurt tot ongeveer 18.00 uur. Naast de Zeebratrofee (van uw weekblad) heeft de organisatie zo'n 12.000,- in de prijzenpot. De toegangsprijs van dit spektakel is steeds 5,00 voor volwassenen en 2,50 voor kinderen. SOUBURG - Mevrouw Vermue uit Oost-Souburg is de win nares geworden van een landelijke wedstrijd van de Philips stofzuigers. Zij wist het origineelste ant woord te bedenken op de vraag van een vertwijfelde moeder, die na een middagje winkelen haar huis in grote wanorde terugvindt. Hierdoor won zij het geld terug, dat zij eerder dit jaar voor haar nieu we stofzuiger moest neertel len. De prijs werd haar namens Philips Nederland overhan digd door de heer van Galen, tijdens een feestelijke bijeen komst in de winkel van Suur- mond in Oost-Souburg. Mevrouw Vermue toonde zich erg verrast, zij was de he le wedstrijd al lang weer ver geten en kon zich ook het ant woord niet meer herinneren. Door de firma Suurmond werd zij nog eens extra in de bloemetjes gezet. VLISSINGEN - Deze week zijn de prijswinnaars van de kleurwedstrijd, die de Amro- bank tijdens de Maritieme Ex po in Vlissingen heeft gehou den, bekend gemaakt. De win naars zijn: Els Heesakkers uit Eindhoven, Odile van de Heu vel eveneens uti Eindhoven en Marijn Frumeau uit Middel burg. De prijswinnaars krij gen een spaarbankboekje met vijfenzeventig gulden aange boden. VLISSINGEN - In buurt huis Aldegonde in de Vlis- singse wijk Westerzicht is dinsdag 5 oktober een diavoor stelling voor ouderen. De heer van Leeuwen zal hier dia's laten zien over Vlis singen en Walcheren. De mid dag begint om twee uur en de toegang is gratis. MIDDELBURG - De vrou- wenkontaktgroep „Kom uit je Huis" uit Middelburg-Zuid houdt woensdag 6 oktober de tweede koffiecontactmorgen van dit seizoen. Tijdens deze koffiecontact morgen kan men informatie krijgen over de verschillende activiteitsgroepen. Dit zijn o.a. conversatiegroepen Engels, Spaans, Duits, naaien, brid gen, hobby/creativiteit. Voorts is dezemorgen de heer van Nieveld aanwezig om nadere informatie te geven over het onderwerp „de grondslag van ziekte en gezondheid in de na- tuurgeneeskunst". Over dit onderwerp zal tevens gelegen heid zijn van gedachten te wisselen en vragen te stellen. De koffiecontactmorgen wordt gehouden in het wijk gebouw Zuiderbaken, M. de la Palmastraat en de aanvang is 9.30 uur. De kosten zijn ƒ1,- per persoon en kinderoppas is aanwezig. MIDDELBURG - Zaterdag 9 oktober geeft het Chistelijk Kamper Mannenkoor Door Eendracht Verbonden een concert in de Nieu we Kerk in Middelburg. Het wordt het eerste optreden van dit koor in Zeeland. Het 160 leden tellende koor wordt op de piano begeleid en gedirigeerd door Klaas Jan Mulder. De organist Henk van Putten zal zorgen voor de orgelbegeleiding. Het concert be gint om halfacht. MIDDELBURG - Afhankelijk van de belangstelling van do centen, leerlingen en ouders, wordt er aan de Zeeuwse Muziek school een vooropleiding voor balletdanser(es) begonnen. Van hun tiende tot hun twaalfde kunnen getalenteerde leerlingen aan deze vooropleiding meedoen. Om alles zo gunstig mogelijk te laten verlopen, worden ook de ouders bij het experiment be trokken. Een experiment, omdat dit het eerste jaar is dat deze mo gelijkheid in Zeeland bestaat. De meeste dansvakopleidin gen zijn geconcentreerd in de randstad. De mening over heerst dat jong danstalent van elders amper de mogelijkheid heeft aan dit vakonderwijs mee te doen. Het ministerie van CRM heeft daarom het initiatief genomen tot een ex periment ter spreiding van de vooropleiding over de provin cies. Voor inlichtingen kan men terecht bij de directeur van de Zeeuwse Muziekschool, G. Bergman, Kuiperspoort 21, Middelburg, tel. 01180-28095. SOUBURG - In de maand oktober houdt de heer Bruyn uit Wassenaar drie bijbel avonden in Souburg. Het the ma is: Israël, Gods volk. De eerste bijeenkomst wordt ge houden op vrijdag 1 oktober. Het onderwerp is dan: „Smart om Israël". De volgen de avonden zijn op vrijdag 15 en vrijdag 29 oktober. De on derwerpen voor die avonden zijn: „Uitgestrekte handen en Toekomst voor Israël". De bij eenkomsten worden gehouden in het Rode-Kruisgebouw aan de Rehobothstraat en begin nen om acht uur. Voor inlich tingen of vervoer kan men te recht bij M. de Koning, tele foon 01184-63341 of bij J. Hoste, telefoon 01180-25677. Foto Cor Schuil werve We hebben de blauwe periode weer gehad en we zullen ons moeten voorbereiden op een paar maanden grijs. Maar, net zomin als het blauw van gisteren hetzelfde is als het blauw van vandaag is het grijs uan morgen hetzelfde als het grijs van overmorgen. Regenweer en wind kennen ook hun variaties en na zo'n zomer mag niemand mopperen dat 't toch weer herfst wordt. Een bijkomend voordeel is dat het strand er straks weer ongerept uitziet als de hokjes allemaal zijn verdwenen.

Scheldebode | 1982 | | pagina 9