Middenstanders willen centrum voor 5 miljoen opfleuren Q Fietsen op de boulevard wekt veel ergernis Elektronica-hobby- tentoonstelling in de Brit. „TOERISTKAN VLISSINGSE BINNENSTAD NIET VINDEN" Middelburg heeft sluitende begroting Verkeer Jan Blaaser showt twee dagen in Middelburg Brochure geeft inzicht in onderwijsstand in vier talen Karatelessen in Souburg Toertocht Themabijeenkomsten voor alleenstaande ouders Vogelruilbeurs Fractieberaad D '66 openbaar SUHfcLUEbODE VAN WOEfJSDAU 22 SEP 11iVlötH 1 9Ö2 209 films VLISSINGEN - De ondernemersvereni ging Winkelcentrum Vlissingen is van me ning dat er snel iets gedaan moet worden om de binnenstad van Vlissingen aantrek kelijker te maken. Hiertoe is door het Cen traal Instituut voor het Midden- en Klein bedrijf een rapport opgesteld met plannen om de sfeer in de stad te verbeteren. De plannen zijn afgelopen week aangeboden aan burgemeester Westerhout. CORNELIS LABRUJÈRE MIDDELBURG - De ont- werp-begroting 1983 van de gemeente Middelburg is ge reed gekomen. Aanvankelijk moest rekening worden ge houden met een tekort van 2.247.431.-. Men heeft dit be drag echter weten weg te wer ken in drie Nota's van Wijzi gingen. Voor het komende jaar heeft de gemeente Middelburg nu dus een sluitende begro ting. Ook bleek het mogelijk een gering bedrag voor investerin gen op te nemen. De nadere specificaties hiervan zijn te vinden in het Investeringsplan voor 1983. De begeleidingsbrief bij de begroting zal vrijdag 24 september a.s. uitkomen. In de periode van 4 tot en met 22 ok tober worden de begrotings stukken besproken in de daar voor in aanmerking komende commissievergaderingen. De gemeenteraad behandelt de ontwerp-begroting vervol gens in drie vergaderingen. Deze bijeenkomsten zijn open baar. Maandagavond 8 no vember houden de zes raads fracties hun algemene be schouwingen. De behandeling van de begroting wordt op woensdagavond 10 november voortgezet met de beantwoor ding door het college van bur gemeester en wethouders. Vrijdag 12 november vinden de re- en duplieken in de mid daguren plaats en 's avonds zal de begrotingsbehandeling worden voortgezet. De kanonnen van Navarone, eeh klassieke oorlogsfilm met David Ni ven en Gregory Peck in de hoofdrollen. Alhambra 1, donderdag tot en met woensdag acht uur (in- clusief zaterdag en zondag). Sexy schatjes uit New York, Porno. Alhambra 1, vrijdagnacht elf uur, achttien jaar. - Blackbeard's ghost, ofwel de geest van Blauwbaard is een komische film, waarin een aantal dames een destijds door Blauwbaard gebouwd hotel van de ondergang willen red den. Alhambra 1, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. Le choix des armes van Alain Corneau is het verhaal van een ontsnapte gevangene en van een ex-crimineel die paarden fokt en met zijn vrouw naar Ierland wil gaan. Hij is gelukkig. De twee ver halen komen bij elkaar. Alhambra 2, donderdag tot en met dinsdag acht uur, zater dag en zondag zeven en half- tien. Zestien jaar. The elephant man, het waar gebeurde verhaal van de mis vormde man die op kermissen als gedrocht wordt getoond, maar die een kwetsbare ziel blijkt te hebben. Alhambra 2, vrijdagnacht elf uur, zestien jaar. Lolita van Stanley Kubrick is al in '62 verfilmd, maar al snel uit roulatie genomen. De tijd werd nog niet rijp geacht voor een verfilming van het boek van Nabokov door zijn seksuele geladenheid. Nu blijkt 't een keurige film met James Mason, Shelley Win ters, Peter Sellers in de hoofd rollen. Alhambra 2, woensdag (29 septemer) acht uur. Een ZVT7- film. Heibel op de snelweg een film die je een dolle film zou kunnen noemen: een dorpje in Florida dreigt geen afrit te krijgen van de nieuw aan te leggen snelweg. Er volgt actie door burgemeester, bank rovers en andere burgers. Citytheater Middelburg, vrijdag acht uur, zaterdag ze ven uur en half tien. Hair, de bekende verfilming van de al even bekende musi cal uit de jaren zestig. Zondag zeven uur en half- tien, maandag en dinsdag acht uur. Vrolijke hoogstandjes in Ti- rol Porno. City, vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. Heksen en bezemstelen griezelen voor kinderen in een Engels plattelandsdorpje. Een Walt Disney tekenfilm. City zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. Twee vorstinnen en een vorst Het door de Vlissinger Gerard van Oorschot geschre ven verhaal over zijn moeder en tante, legendarische vrou wen. City, woensdag (29 septem ber) acht uur. De totale kosten van deze vernieuwingen bedragen ruim vijf miljoen gulden. De winke liers in de binnenstad zijn be reid zelf een gedeelte van dit bedrag op tafel te brengen. Zij hopen in aanmerking te ko men voor een subsidie vaan het Ministerie van Economi sche Zaken van twee en een half miljoen gulden, op grond van de subsidieregeling mo dernisering oudere winkel concentraties. De onderne mers hopen dat de gemeente de overige kosten (bijna twee miljoen gulden) voor haar re kening neemt. De plannen zullen door het gemeentebestuur bekeken worden, waarna nader overleg zal plaatsvinden. Wim de Bruine, voorzitter van de win keliersvereniging: „We heb ben goede hoop, dat er snel een beslissing genomen zal wor den, zodat er nog dit jaar een subsidie-aanvraag bij het mi nisterie van Economische Za ken kan worden ingediend. Het is toch duidelijk, dat er snel iets gedaan moet worden. Ook het gemeentebestuur is daar wel van overtuigd. De stad Vlissingen heeft veel his torische elementen en de mo gelijkheden die deze bieden zullen benut moeten worden." Om de Walstraat als win kelstraat beter tot haar recht te laten komen, zal een gedeel te in plaats van promenade, veranderd moeten worden jn een winkelerf, waarbij be perkt verkeer mogelijk is. Hoewel de promenade aan vankelijk een hele verbetering leek voor Vlissingen, blijkt nu toch, dat de straat hiervoor eigenlijk te lang is. Door ook het eenrichtingsverkeer in de Nieuwstraat en het Groene Woud om te draaien, wordt dan tevens bereikt, dat de bin nenstad beter toegankelijk wordt. De Bruine: „Het is nu nog zo, dat eigenlijk vooral de toe risten, de binnenstad van Vlis singen voorbijrijden, omdat ze het gewoon niet kunnen vin den. Door het plaatsen van borden en aanwijzingen voor parkeren, zou dit verbeterd kunnen worden. Een ander probleem in de Walstraat is het achterste gedeelte. Hier zijn maar aan één kant win kels. Aan de andere kant kijkt men tegen de muur van de Schelde op. Dit gedeelte zou een stuk mooier kunnen wor den door er iets tegen aan te bouwen. In de plannen staat hier een bloemenstalletje en een kiosk. De Schelde staat er wel positief tegenover. Dit is juist het gedeelte van de bin nenstad, dat de meeste mensen het eerst zien als ze aankomen en dan is het toch wel belang rijk dat dat er een beetje leuk uit ziet". Een echt wandelstraatje blijft de Sint Jacobsstraat. Dit Dat Vlissingen voor een flink deel afhankelijk is van de Schelde wordt in dit deel van de Walstraat wel wat erg opzichtig duidelijk gemaakt. De middenstanders willen de muurkant opfleuren met winkeltjes. plannen van het C.I.M.K. een doorschijnende overkapping. Ook in een gedeelte van de Lange Zelke zou een overkap ping aangebracht kunnen worden boven de trottoirs. In de plannen wordt veel aandacht besteed aan het Bel- lamypark. Dit zou eigenlijk verdeeld moeten worden in drie gedeelten. Dat kan wor den bereikt door in het midden hoge bomen te planten. Het noordelijke gedeelte zou dan een pleinfunctie kunnen krij gen. Het zou ook gedeeltelijk verhard moeten worden. Om het geheel af te ronden is er bovendien een muziek tent gepland, die gebruikt zou kunnen worden voor verschil lende soorten optredens. Het zuidelijk gedeelte moet in deze plannen een wat rustiger ka rakter krijgen. Hier zou een grasveld moeten komen met kunstwerken. De trottoirs van het Bellamypark zouden ver breed kunnen worden, waar door de terrasjes kunnen worden. uitgebreid De Bruine: „Met al deze maatregelen zou de binnen stad van Vlissingen een heel ander aanzien krijgen. De on dernemers zijn erg enthou siast, maar het woord is nu eerst aan de gemeente." smalle straatje krijgt in de 1111111111minimiminimumiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmimmmmmiimmmmmmmimmmiiiiihm MIDDELBURG - Jan Blaaser, bij veel mensen bekender door zijn t.v.-toneelspel dan door zijn cabaret, is deze week twee da gen in Middelburg met zijn one-man-show „Man alleen". Het is zijn derde show. Aanstaande vrijdag en zaterdag is „Man al leen" in de schouwburg te horen en te zien. Als er een kenmerk van Jan Blaaser kan worden gegeven, dan is 't dat hij „gezelligheid" in zijn shows stopt. Jan bijt zijn publiek niet; daar is hij te beschouwend voor. De voorstellingen beginnen beide dagen om acht uur. De toegang kost zestien gulden. Kaarten te koop bij Uit in Zee land - zoals het nog steeds heet, ondanks de opheffing - Nieuwe Haven 41-43 Middel burg. MIDDELBURG - De provinciale onderwijsraad (POR) heeft onder de titel „Onderwijs in Zeeland" een brochure uitgebracht met het doel de culturele minderheden een overzicht te bieden van de mogelijkheid tot het volgen van onderwijs. De brochure is (voorlopig) verkrijgbaar in het Nederlands, Engels, Turks en Arabisch; de werkgroep onderwijs anderstaligen van de POR stelde de brochure samen. Naast algemene informatie over organisatie en structuur van het Nederlandse onder wijs geeft de brochure voor elk type onderwijs (kleuter-, lager-, voortgezet- en 16-18- jarigen) een overzicht van de Zeeuwse situatie. Bijzondere aandacht krij gen specifieke voorzieningen voor buitenlandse leerlingen. Bij de verspreiding zijn de SOUBURG - De karateles sen in Souburg zijn verplaatst van het wijkgebouw De Schuur naar de sporthal van Duyvenvoorde. Men kan hier terecht op de dinsdagavond om halfnegen. Nadere inlich tingen aan de zaal of telefo nisch via 01184-70953. scholen en de organisaties voor culturele minderheden ingeschakeld. De brochure kan worden aangevraagd bij het Provincie huis, Sint Pieterstraat 42, 4321 EW Middelburg, tele foon 01180-31301 en (voor bui tenlanders) Stichting Welzijn Buitenlandse Werknemers, Pa lingstraat 25, 4381 AE Vlis singen, telefoon 01184-12261. VLISSINGEN - De toeraf- deling van de ren en toerclub Theo Middelkamp houdt zon dag 26 september de derde Veerse Meertocht. Dit is een vrije fietstocht over afstanden van 30, 70 en 120 kilometer. De inschrijving staat open van 9.00 tot 11.00 uur. Bij Hotel Ca fé Restaurant Royal aan de Lepelstraat te Wolphaarts- dijk. „Verschrikkelijk is het om daar te fietsen. Ik erger mezelf dood", zegt Ingrid van der Linden over het fietsen op de boulevard in Vlissingen. Ze is niet de enige. Meer mensen klagen over de weinige ruimte die de fietser op de nieuwe boulevard is toegemeten. „Ik laat mijn kinderen over het wandelgedeelte rijden. Het is me veel te gevaar lijk op de rijweg", zegt Annet Schuilwerve. Het gevolg daarvan is weer dat wandelen op de boulevard een onvei lige zaak wordt. Onze fotograaf Cor Schuilwerve fotografeerde enkele fietsers op het uxindelgedeelte. VLISSINGEN - Zaterdag en zondag 25 en 26 september wordt er in hotel Britannia in Vlissin gen een elektronika-hobby-tentoonstelling gehouden. Belangstellenden kunnen zaterdag van tien tot zes uur gratis in Britannia terecht. Er zijn demonstraties van onder meer amateurradio- en t.v.-uitzendingen te zien, de microcomputer is in werking te zien, de ontvangst van gegevens van de weersatelliet, telexuitzendingen en ontvangst, enzovoorts. Voorts is er een tentoonstelling van door amateurs gebouwde elektronika-apparatuur, radio-apparatuur uit de periode '45-'50 (ook van het leger) en van een fotoreportage over het radio-amateurisme. Er is ook een en ander te koop in de sfeer van de hobby-elektronika. MIDDELBURG - Fiom Zeeland houdt de komende maanden drie themabijeenkomsten voor alleenstaande ouders. Aan de hand van een inlei ding zal worden gesproken over de specifieke vragen waarmee deze ouders worden geconfronteerd. De bijeen komsten vinden plaats in het gebouw van Jeugd en Gezin, Londensekaai 37 in Middel burg. Het eerste thema is „Opvoe- VLISSINGEN - „De Vogel liefhebbers" uit Vlissingen houdt zaterdag 25 sept. voor de vijfde maal een vogelruil- en verkoopbeurs. Deze beurs wordt gehouden in de boven zaal van sporthal „Baskens- burg" aan de Pres. Roosevelt- laan in Vlissingen en is ge opend van 9.00-12.00 uur. Deze ruilbeurs is voor ieder een toegankelijk; men hoeft# geen lid van een vereniging te zijn, wel moeten de vogels in eigen kooien ingebracht wor den. Voor degenen die zijn overtollige vogels niet mee te rug naar huis wil nemen, is er een opkoper aanwezig. Tevens kan men alle ge wenste inlichtingen over het houden en verzorgen van de vogels verkrijgen. Bij voor gaande ruilbeurzen is geble ken dat voor deze ontmoeting als vogelliefhebbers onder el kaar een steeds grotere be langstelling bestaat. den in je eentje". Het wordt ingeleid door psycholoog Con stant Jansen. De avond wordt gehouden op maandag 4 okto ber om acht uur. Het tweede thema is „Voel je je wel lekker?" Dit thema wordt ingeleid door fysiothe rapeute Annetien Heeriag en begint om acht uur op maan dag 1 november. Het derde thema „Een nieu we relatie?" wordt ingeleid door maatschappelijk werker Wim Goedman. Deze avond valt op maandag 15 november en begint om acht uur. Opgave voor deelname aan deze bijeenkomsten bij Fiom Zeeland, Loskade 17, Middel burg, telefoon 01180-27311. VLISSINGEN - De politieke partij D'66 houdt éénmaal per maand een fractieberaad. Dit is een openbare vergadering waarin alle inwoners uit Vlis singen zaken aan de orde kun nen stellen. Het fractieberaad vindt steeds plaats op de dinsdag voorafgaande aan de raads vergadering. Het wordt ge houden in het gemeentehuis in Vlissingen en begint om half- acht. Dit jaar betreft het de volgende data: dinsdag 26 ok tober, 23 november en 14 de cember. Aan het fractieberaad wordt deelgenomen door de raadsleden, de steunfractie, eventueel andere aanwezige D'66-leden en inwoners uit Vlissingen. Met droefheid geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze oud-medewerker en vriend op de leeftijd van bijna 86 jaar. Wij zullen zijn opgewekt karakter en vriendschap missen. Fa. Van der Hoeven en medewerkers(sters) Vlissingen, 19 september 1982. Spuistraat 94.

Scheldebode | 1982 | | pagina 9