het weten waard i Nieuwe Chinees" op Markt in Middelburg DAG OVER VROUWENEMANCIPATIE IN SOUBURG Zeefdrukken, video en fotografie In de Piek Carlier Tours koopt luxe bussen voor lange reizen Matheid Films Dark Wizzard in Middelburg Mitsubishi-dealer opent garage in Vlissingen Concert The Monochrom Set in de Piek Demonstratie volksschilderen Cursus Koken voor Mannen Beauty Salon Hardy verhuisd naar Vlissingen HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN HOOGWATER I „Er is in Zeeland nog veel te doen op emancipatiegebied" SOUBURG - Zaterdag 25 september houdt de emancipatiegroep van de buurtvereniging Van Duyvenvoorde in Souburg een dag over vrouwen emancipatie in wijkgebouw De Schuur. Het mid dagprogramma omvat een aantal films en ook kan men er terecht voor informatie over verschillende vrouwengroepen, 's Avonds zijn er optredens van een zang- en een toneelgroep. Het is de eerste keer dat de buurtvereniging een dergelij ke dag houdt. Wel was er ver leden jaar al een optreden van de groep Proloog over emanci patie. Deze avond was toen al leen toegankelijk voor vrou wen en dat zette nogal kwaad bloed bij verschillende leden van de vereniging. Er waren zelfs mensen die hiervoor hun lidmaatschap opzegden. „Zaterdag zijn echter zowel vrouwen als mannen van har te welkom", vertelt Riet Cal- jouw, één van de initiatief neemsters van deze dag. „Vrouwenemancipatie is niet iets wat tegen de mannen is gericht. Juist doordat mannen en vrouwen hier samen aan werken, kan het een succes worden. Vrouwenemancipatie wordt nog te vaak argwanend bekeken. Velen lachen er om en er zijn ook mensen die er echt tegen zijn. Toch vinden wij dat het best nodig is dat er wat voor vrouwen gedaan wordt. Binnen de buurtvere niging hebben we een emanci patiegroepje opgericht, dat nu nog bestaat uit vijf vrouwen. We willen verschillende din gen gaan organiseren, onder andere een praatgroep, infor matie verzorgen voor vrouwen en dergelijke. We verwachten dat er zaterdag nog wel meer vrouwen bijkomen, die hier ook aan mee willen werken en we staan dan ook open voor nieuwe ideeën". een zaak, waar veel kanten aan zitten. We willen de vrou wen wijzen op hun mogelijk heden. Het is beslist niet zo, dat we tegen de mannen ge kant zijn, maar we vinden het ook niet eerlijk, dat juist vrou wen overal de dupe van zijn. Nu de welvaart terugloopt, zijn het toch weer de vrouwen die als eersten ontslagen wor den. Als er bezuinigd moet worden, is het toch de vrouw die het merkt in de portemon nee. Zij moet maar zien, hoe ze rond moet komen. Er zijn hier in de buurt nogal veel vrou wen die er alleen voor staan en rond moeten komen van een kleine uitkering. Juist ook voor deze vrouwen willen we wel eens wat doen. Door er sa men over te praten kunnen we misschien mogelijkheden vin den om het oude rollenpatroon te doorbreken en betere kan sen te vinden voor iedereen". De vrouwenemancipatiedag begint om twee uur. Er zijn de hele middag informatiestands aanwezig, onder meer van Wij Vrouwen Eisen, NVV-vrou- wenbond, Vidovrouwen, VOS- vrouwen en de bibliotheek. Ook zijn er contacten gelegd met onder meer de Platte landsvrouwen en de Neder landse vereniging van huis vrouwen. Als er nog meer vrouwenorganisaties zijn, die op deze dag iets willen laten zien, kunnen zij zich nog aan melden. Naast Riet Caljouw, maken Yvonne Geritsen, Trudy Cou- ronel, Marleen Bloppoel en Toos Smeye deel uit van de emancipatiegroep. Marleen: „Ondanks alles wat er gezegd wordt, blijkt toch wel dat er op het gebied van de vrouwen emancipatie in Zeeland nog heel wat te doen is. Vooral de laatste jaren is er een zekere matheid ontstaan en komt er weinig vooruitgang. Veel vrouwen weten nog altijd niet waar ze terecht kunnen als ze zich wat verder willen ont wikkelen of eens iets anders willen doen dan het huishou den verzorgen en de kinderen opvoeden. Ook het vrijwilli gerswerk wordt veelal op vrouwen afgewenteld. Die hebben de meeste tijd, wordt er dan gezegd. In principe hebben wij er niets op tegen dit werk te doen, maar het is wel zo, dat je daardoor toch niet in staat bent om bijvoor beeld een baan aan te nemen of te gaan studeren, als je daar zin in hebt. Als je er eenmaal inzit, kom je er gewoon niet meer van af, omdat de meeste mannen er geen tijd voor vrij willen maken". Trudy: „De emancipatie is Ook worden er 's middags drie films vertoond. De films zijn afkomstig van de stich ting Cinemien. De eerste film is getiteld „Honderd beledi gingen per dag" en gaat over advertenties en reclame, die vrouwen vertellen hoe ze er uit moeten zien. Deze begint om twee uur. Om drie uur wordt de film MIDDELBURG - De zoge naamde heavy-metal-forma- tie Dark Wizzard uit het Oost nederlandse Vroomshoop komt djt jaar voor de tweede maal naar Middelburg. Zater dag 25 september speelt de groep in Bar American aan het Plein 1940. Dat betekent een show die gepaard gaat met veel licht, vuur, rook en andere onver wachte zaken, plus hard-rock in eigen stijl. Het optreden begint om ne gen uur. VLISSINGEN - Donderdag 16 september is aan de Mercurius- weg 29 in Vlissingen de garage Tramper Vlissingen C.V. ge opend. Tramper is dealer voor het merk Mitsubishi. Jaap Tramper: „Er was al sinds maart geen Mitsubishi- garage meer op Walcheren en het bleek'toch wel dat er be hoefte aan was, gezien het grote aantal Mitsubishi rijders dat naar onze garage in Goes kwam voor servicebeurten en dergelijke. We kregen dan ook enthousiaste reacties op onze plannen om in Vlissingen deze garage te gaan beginnen; voor vele mensen is dat toch een stuk dichterbij". De nieuwe garage is geves tigd in het pand, waar vroeger de Aldipress haar ruimten had. Het gebouw is geheel ver bouwd. De voorste ruimte is nu veranderd in een grote toonzaal. Daarachter is er een nieuwe moderne werkplaats, het magazijn, kantoor en kan tines. Achter de garage is nog een ruime parkeerplaats. Tramper: „We zijn hier in Vlissingen gestart met de er varing die we al in Goes had den opgedaan. Daardoor kun nen we hier nu werken met ervaren monteurs. We be schikken ook over de modern ste testaparatuur. Deze week houden we een Mitsubishi- show, waarbij alle modellen getoond worden, de kleinere wagens, de grotere gezinswa gens en voor de liefhebbers van snelle wagens de Turbo- lijn". Eugenie gedraaid. Het gaat over een twaalfjarig meisje, dat moeite heeft met haar ont wakend gevoel van vrouw zijn. Tenslotte kan men om vier uur kijken naar de film He- xenschuss. Dit is het verhaal van drie vrouwen die een stoorzender bouwen, waarmee ze de tv-programma's kunnen beïnvloeden, 's Middags is de toegang vrij. Ook is er gezorgd voor kinderopvang. Het avondprogramma be gint om acht uur met een op treden van de Middelburgse zanggroep „De Lange Jan- na's". Om negen uur speelt dan de theatergroep Split uit Kattendijke het stuk „Ik vind je zo lief". Na het toneelstuk is er nog gelegenheid gezellig bij elkaar te zitten; er wordt een muziekje gedraaid en er kan iets gedronken worden. Yvonne: „Deze dag is be doeld als een eerste aanzet. We hopen dat hieruit veel nieuwe ideeën voortkomen. Als het een succes wordt, willen we in ieder geval op 16 oktober ver dergaan met een filmavond. Wat we nog meer gaan doen, hangt af van de wensen van de vrouwen zelf". Wie meer wil weten over de emancipatiegroep of deze dag, kan contact opnemen met Riet Caljouw, telefoon 64515. Met drie langspeelplaten heeft deze Engelse groep in Nederland een redelijke be kendheid verworven. De groep werd vier jaar geleden opge richt in de hoogtijdagen van de Engelse punkrage. Sinds de oprichting is de bezetting veelvuldig gewijzigd, maar Lester Square (gitaar en key boards), Bid (gitaar) en Andy Warren (bas) bleven de vaste kern. Het meest opvallende aan de eerste elpee waren de ver- schillende muziekstijlen en de daarbij passende satire en woordspelingen: latin, jazz en funk waren herkenbaar in de muziek verwerkt. „Het mooi ste compliment dat wij kun nen hebben, is wanneer men sen tegen ons zeggen dat num mers de ene dag mooi of goed klinken en de andere dag weer heel anders. Dat bewijst dat we muziek maken die moeilijk in een hokje te plaatsen is", verklaarde een lid van de grqep over de talloze verschil- lencfe interpretaties van hun werk. Het concert begint om half- tien. Toegang 7.50 aan de zaal. VLISSINGEN - Vanaf woensdag 22 september kunnen lief hebbers zich bij het Vlissingse jongerencentrum de Piek in schrijven voor drie cursussen. Het gaat om zeefdrukken, werken met video en fotografie. Mensen zonder baan en schoolverlaters kunnen gratis meedoen. Bij zeefdrukken gaat het om een druktechniek die vrij een voudig het beeld van een foto, tekst of tekening overbrengt op papier, metaal, katoen, en zovoorts. Aan het eind moeten de deelnemers in staat zijn een affiche te ontwerpen, op zeef te zettén en te drukken. Bij de cursus video maken de deelne mers kennis met de appara tuur, de taal van het beeld en leren ze een draaiboek op te zetten om uiteindelijk een complete reportage af te draaien. Bij de fotografie gaat het om het ontwikkelen en af drukken van alle mogelijke dingen die voor de camera te hebben. Alle cursussen duren acht tot tien weken en worden begeleid door vakkundige do centen. VLISSINGEN - Dinsdag 5 oktober houdt de activiteiten commissie van het Open Hof in samenwerking met ver schillende zaken een winter modeshow in de grote zaal van het wijkcentrum. MIDDELBURG - Donder dag 23 september geeft een van de meest bekende Neder landse beoefenaren van de volksschilderkunst, Jacques Zuidema, een demonstratie in de Houtboetiek in de Heren straat in Middelburg. Van twee uur 's middags tot rond negen uur 's avonds kun nen belangstellenden hem aan het werk zien in de eeuwenou de techniek van deze schilder kunst. Zuidema heeft zich ge specialiseerd in de zogenaam de Assendelfter schilderkunst; per plaats verschilde de tech niek en het kleurgebruik soms aanzienlijk. CURSUS BLOEMENSCHIKKEN in uw omgeving te MIDOEIBURG m de Scho lengemeenschap voor Beroepsonderwijs „De Wellmge" en levens in de Klarenbeek LTS, Gen. Eisenhowerlaan 25. Aanvang ma 4 okt. 1982 Df wekelijkse cursus bloemenschikken slaat onder leiding van een ervaren en bevoegde leerkracht. De cursus bestaat uit 8 lesavonden. Na Iedere les van 19.30- 21.30 uur nemen de deelnemers een fraai bloemstuk mee naar huls. Het cursusgeld bedraagt 156. In clusief bloemen en het materiaal, als mede een overzicht van de lesstof, de cursus Is dus volledig verzorgd. In september start ook nog de vesti- glngsopleldlng bloemenschikken en binden (bloemist-winkelier). Opgave binnen 10 dagen door een (brief)kaart te zenden aan Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwas senen (SBOV). Sir Winston Churchill- weg 2. 2251 CX VOORSCHOTEN. Gaarne duidelijk uw naam, adres en cursusplaats vermelden. Na opgave ont vangt u een bevestiging. Voor informatie en/of opgave: Bel 01717 -2010' In samenwerking met een aantal andere instellingen or ganiseert de Stichting Wel zijnswerk voor Ouderen dit jaar weer een cursus Koken voor Mannen. Deze cursus biedt deelne mers, die met pensioen gaan of al gepensioneerd zijn de mo gelijkheid om een eenvoudige, maar goede maaltijd klaar te leren maken. Tevens wordt aandacht gegeven het aspect „gezonde voeding". Het uitein delijke programma wordt door de deelnemers met de do cente gezamenlij k bepaald. El ke les wordt afgesloten met een maaltijd, waarbij u op een gezellige wijze van uw eigen kook-resultaten kunt genie ten. Op 29 september van 14.00 - 15.00 u. kunt u alles over deze cursus te weten komen in de bovenzaal van het diensten centrum van de Stichting, .Schuttershofstraat la in Mid delburg. U kunt dan ook ken nismaken met de docente en uw vragen en wensen met haar bespreken. Opgave voor de cursus is dan nog mogelijk. Op 30 september start de cursus om 16.30 u. in „de Wel- linge" aan het Molenwater. In totaal gaat het om 8 donder dagmiddagen van 3 x 50 mi nuten. Het cursusgeld be draagt 100,-. Voor Pas 65- houders ƒ85,-. Hierin is niet een overigens gering bedrag voor ingrediënten begrepen. U kunt nu al opgeven bij de Stichting Welzij nswerkvoor Ouderen, Schuttershofstraat la, tel. 27537, MIDDELBURG - Sinds vrijdag 17 september heeft Middel burg er een nieuwe Chinees-Indisch restaurant bij. Deze dag namelijk opende de heer Hu zijn nieuwe restaurant Tah-Xin aan de Markt 49. Het is het derde restaurant van de gebroeders Hu in Ne derland. Zij hadden al restau rants in Bergen op Zoom en Roermond. Het vroegere res taurant het Koffiehuis is ge heel verbouwd en ingericht in Chinese sfeer. Door te werken met donkerrode stoffen en goudkleurige versieringen is de bekende sfeer van de Chi nees opgeroepen. Voorlopig zijn alleen de be nedenzalen nog maar in ge bruik. Het ligt in de bedoeling ook de bovengenoemde te ope nen voor het volgende zomer seizoen. Het restaurant zal dan zo'n honderdzeventig plaatsen hebben. Tah-Xin is iedere dag geopend vanaf half elf 's morgens tot elf uur 's avonds. Men kan er ook Chi nese en Indische gerechten af halen om thuis te eten. DOMBURG - Het Domburgse toeringcarbedrijf Carlier Tours is deze week uitgebreid met vijf nieuwe bussen. Twee van de nieuwe bussen zijn de bijzonder luxe modellen die speciaal zijn uitgerust voor de langere reizen. Deze wagens zijn onder meer voorzien van toiletten, koelkasten, een koffiebar en een video installatie, zodat onderweg zo weinig mogelijk gestopt hoeft te worden. Foto Cor Schuilwerve SOUBURG/VLISSINGEN - Beauty Salon Hardy is vorige week verhuisd van de Kanaalstraat in Souburg naar het Bella- mypark 38 in Vlissingen. De salon is nu gevestigd boven Hardy's optiek. Mevrouw Hardt: „Ik was al enige tijd op zoek naar een wat grotere ruimte. De ka mers boven de optiek zijn hiervoor uitstekend geschikt. Doordat er nu twee aparte ruimten zijn, is het mogelijk om elke dag gebruik te maken van de zonnehemel. Voor de verdere schoonheidsbehande ling heb ik dan een andere ka mer. De zonnekuren duren tien dagen en zijn bedoeld om het zomerse bruine kleurtje wat langer vast te behouden". De nieuwe salon is uitge voerd in blauwe en witte kleu ren en voorzien van de mo dernste apparatuur. Zo be schikt mevrouw Hardy onder meer over een vacuumzuiger voor het verwijderen van meeëters. Deze methode is veel minder pijnlijk dan de tot nu toe gebruikte methodes, waar bij de meeëters uitgedrukt werden. Mevrouw Hardy: „De men sen kunnen hier ook terecht voor gratis advies over make up. Vooral voor mensen met brillen of contactlenzen, is het vaak nodig, dat de make-up hieraan wordt aangepast. Van de winter wil ik ook cursussen gaan geven in schoonheids verzorging. Het blijkt telkens weer, dat dit voor veel mensen toch erg moeilijk is". Mevrouw Hardy heeft haar ervaring als schoonheidsspe cialiste opgedaan in kuurcha-. let De Wipselberg. Zij werkt vooral met de merken Guerla- ni en Juvena. Ter gelegenheid van de heropening krijgt men tegen inlevering van de bon elders in dit blad gedurende de maand oktober een korting van vijftien gulden op een schoonheidsbehandeling. Kees Hage, directeur van Carlier Tours: „De laatste tijd is er erg veel belangstelling voor deze manier van reizen. De vliegprijzen zijn op het moment erg hoog en de men sen gaan dan toch zoeken naar andere mogelijkheden. Met de zogenaamde non-stop bussen is men toch snel op de plaats van bestemming en het is bo vendien een erg comfortabele manier van reizen. In de bus is alles aanwezig: er worden maaltijden geserveerd, men kan zich verfrissen, en er wor den films gedraaid. Deze bus sen rijden speciaal voor de Stella-Zon-Expresreizen naar onder meer de Costa Brava. Binnen twintig uur is men op het vakantieadres. Er zijn steeds verschillende chauf feurs aanwezig, zodat zij om de beurt kunnen rijden. Een derde bus van dit type is in be stelling. Die zal over een paar maanden voor Arke naar de wintersportgebieden gaan rij den". Deze bussen maken de rei zen vooral in de weekenden. Door de week zijn ze ook be schikbaar voor bijvoorbeeld bejaardenreizen en reizen voor personeelsverenigingen. Foto Cor Schuilwerve Gegevens voor deze rubriek moeten uiterlijk de vrijdag voor de week van plaatsing om 11.00 uur op het kantoor aan de Torenstraat 5 in Vlissingen binnen zijn. Vlissingen - Zaterdag de Greet, W. Klooslaan 7, tel. 68021. Zond. v.d Griek, Badhuisstr. 46, tel. 12950. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Zaterdag v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Zondag Dominicus, Dam 30, tel. 12830. Spreekuur voor spoedgevallen 12.30-13.00 uur en van 17.30-18.00. Visites aanvra gen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za terdag Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg, 01180-15810. Zondag Bergen, Kanaalstr. 89, 0 - Souburg, 01184-61500. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - zat. en zon. Stutterheim, Beukelstr. 8, Meliskerke, 01186-1760 Westkapelle, Domburg, Aag- tekerke, Koudekerke, Zoutelan- de, Meliskerke en Biggekerke - Vrijdag 18.00 uur - zondag 24.00 uur van Eede, Casembrootstr. 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - Zaterdag van 8.00 tot zondag 23.00 uur Kousemaker, Torenstr. 46, Seroos kerke, tel. 01189-1212. Vlissingen - Vrijdag 24 sept. - vrijdag 1 okt.: v.d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 12730. Middelburg - Vrijdag 24 sept - vrijdag 1 okt. Hummelen, Markt 69. Voor heel Walcheren - Zater dag en zondag: Peeters, Pijpstr. 1a, Middelburg, tel. 01180- 12565.Spreekuur voor spoedge vallen van 11.00 tot 12.00 uur. Dierenartsenmaatschap Vlis- singen-Middelburg - Vanag vrij. 18.00 uur voor kleinehuisdieren M'burg en Vliss. Ruys, tel. 01180- 13118. Consult na tel. afspraak. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling klei ne huisdieren op afspraak. Vlissingen - Zaterdag en zon dag: Dekker, tel. 01180-11623. Al le werkdagen spreekuur door wijk verpleegster in wijkgebouw Leliën- laan 1 van 17.00 -17.30 uur. Souburg, Papegaaienburg, Bossenburgh, Westerzicht en Paauwenburg - Zaterdag en zon dag: Meerman, tel. 01184-66734. Maandag, woensdag en vrijdag spreekuur door een van de wijk verpleegkundigen van 17.00 tot 17.30 uur in wijkgebouw, Baten burg 84-86, Oost-Souburg, op werkdagen van 17.00 - 17.30 uur in Gezondheidscentrum, r C. van Perestraat 8. Verloskundigen - Zaterdag en zondag v. Ginkel, Pres. Roosevelt- laan 232, tel. 12775. R.-k. Kerk Walcheren - Sou burg - Martinuskerk zondag 10.00 uur parochiekoor. Paau wenburg Open Hot zondag 11.00 uur eigen zanggroep; 19.00 uur samenzang Vlissingen - Lieve Vrouwekerk zaterdag 19.00 uur dameskoor. Zondag 9.30 uur gem.koor, 12.00 uur jeugdkoor. Middelburg - Petrus- en Paulus- kerk zaterdag 19.00 uur en zon dag 10.00 uur. Hoeksteen zondag 11.30 uur. Domburg zon. 8.45 uur, Zoutelande zon. 10.00 uur. Bethesda St. Josephzieken- huis - Zondag 10.00 uur ds. Ob- bink. Geref. kerk en Ned. Herv. Ge meente Souburg - Kanaalstraat zondag 9.30 uur ds. Heemskerk. Oranjeplein 9.30 uur van Voorst-Vader, 19.00 uur ds. Melse. Bejaardenhuis Zoute Viever - Zondag 19.00 uur dhr. Jorritsma. Evang. Bapt. Gem. - Middel burg, zond L.T.S Klarenbeek 10.00 uur. br. Leo Kok. Geref. Kerk Vrijgemaakt - De Lannoystraat, Vlissingen. Zo. 9.30 en 16.30 uur ds. Bouma (Gro ningen). Klein Vlaanderen 75, Mid delburg - Zondag 9.30 en 16.30 uur ds. Teunis. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort - Zondag 10.30 uur Morning prayer, 19.30 uuur Holy Commu nion. Luth. Kerk - Vlissingen, Zon dag 10 uur ds. van Tuyll. Middel burg - zondag 10.00 uur ds. Buuissing. Gem. de Wijngaard, Zuiderba ken - Zondag 9.30 uur br. Baak. Zevende bags Adventisten - Vlissingen - 't Anker zat. 9.15 uur ds. Voorthuis 10.15 uur, bijbelstu die Middelburg - in Doopsgez. kerk zat. 10.00 uur bijbelstudie 11.00 uurds. Voorthuis. Kristen Zuid Molukse kerk in Nederland - Souburg, zondag 18.00 uur oud. Latuheru, Koude kerke 12.00 uur pdt. Waisapy. Doopsgezinde Gemeente Mid delburg - Zondag 9.30 uur dienst Geref. Kerk Vlissingen - Pe- truskerk - zondag 9.30 uur ds. Makkinga, Johanneskerk 17.00 uur as. Makkinga. Open Hof - Zondag 9.300 uur ds. Krijger, 17.00 uur ds. Kalksma. Chr. Geref. kerk Vlissingen - Zonaag 9.30 en 17.00 uur ds. Van der Ham (Barneveld). Der Boede - Zondag ds. Cop- poolse. Hervormd Middelburg - Nieu we Kerk, Groenmarkt, zondag 10 uur ds. Bogers, 19.00 uur kand. de Koeijer (Ger. Bondsdienst). Koorkerk, Koorkerkhof - Zon dag 10.15 uur ds. Nell, 19.00 uur ds. Korevaar (jeugddienst). Oostkerk, Oostkerkplein - Zon dag 10.30 uur ds. Vermeulen. Ontmoetingskerk, Ooster- scheldestraat - Zondag 10.00 uur ds Brummelkamp. Thomaskapel, Vrijlandstraat - Zondag 10.00 uur ds. Korevaar. Ned. Geref. Kerken in Engelse kerk - Middelburg zondag 9.30 - 17.00 uur ds. Brink, Haarlemmer meer. Kristen Zuid Molukse Kerk in Ned. - Souburg zondag 14.00 uur. ds. Fader. Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring - Vrijz. Prot. Centrum Ophir, Badhuisstr. 186, Vlissingen, zon dag 10.30 uur. Christen Gemeenschap - Zat Kapel Hoogelande 10.00 uur men- senwijdingsdienst. Stichting Jeugd en Gezin in Zeeland - Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch be reikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap. Loskade 17, 4331 Humanistisch Verbond Middelburg, spreekuur volgens af spraak, tel 01180-27311, bereik baar tussen 9.00 en 12.30 uur. Vrijwillige Humanistische geestelijke hulpverlening - Tel. 01180-36339. Zeeuws Consultatiebureau voor alcohol en drugs - Brak straat 30, Middelburg, tel. 01180- 37320, Vlissingen, Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01181-13240/ 14240. Buiten kantooruren 01180- 37320. Stichting v. Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren - Loskade 29, tel. 01180-26951. Open tijdens kantooruren. Vlissin gen, dr. Otterstr. 3, tel. 01184- 19820. Spreekuur dagelijks van 9.00-10.00 uur, dinsdag tevens van 19.00-20.00 uur. Wijkgezondheidscentrum Zuid-Dauwendaele - Roozen- burglaan 18, Middelburg, tel. 291146. Spreekuur gezinsverzor ging' maandag t/m vrijdag 9.00 tot 9.15 uur. Spreekuur maatsch. werk maandag t/m vrijdag 13.30 tot 15.30 uur. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180-16816. Gehandicapten Adviesbureau Zeeland ANIB, AVO, GON - Kosteloze hulpverlening, advies, informatie, bemiddeling. Dagelijks geopend van 9.00-12.00 uur en van 13.00-17.00 uur. Tel. afspra ken 01180-23592. Werkgroep Laat Leven te Wal cheren - Onderdeel van de vereni ging ter bescherming van het on geboren kind. tel. 01184-61825. Vrouwen Nazorg Borstampu- tatie - Spreekuur woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Tel. 01180- 14366. Alfabetiseringsproject „Wal cheren" - Leren lezen en schrij ven aan Nederlandstalige mensen van 18 jaar en ouder. Aanmeldin gen en informatie tel. 01184-17819 of 01180-16278. PvdA Ombudsman Vlissingen - Tel. 01184-63133, Middelburg - tel. 01180-13358 en 11681. Medisch kleuter- en kinder dagverblijf - Opvang van kinderen in de leeftijd van 1 Vè-6 jaar en op vang schoolgaande jeugd. Middel burg. tel. 01180-13226. Vlissingen, tel. 01184-63724. Bureau voor rechtshulp Zee land - Loskade 35-37, Middelburg 01180-37120, dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur en donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. Maandag van 13.30 uur tot 15.30 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zee land - postbus 231, Middelburg 01184-14645, dag en nacht. Telefonische hulpdienst - Voor mensen in geestelijke en so ciale nood. Dag en nacht geopend, tel. 01180-15551. Zeuwse Stichting voor Beroe- penvoorlichting en Studie en be roepskeuzevoorlichting - Grote Markt 14a, Goes, tel. 01100- 12120. Informatheek elke dinsdag 13.30-16.30 uur of na afspraak. Chr. Adviesbureau voor School en Beroepskeuze - Bad huisstraat 24, vlissingen, tel. 01184-13655. Informatheek elke woensdag 13.30-16.30 uur. U.V.V. Receptendienst/ Vriendschappelijk huisbezoek - Mevr. v.d. Laan-de Gooyer, tel. 01184-67029. Woningbouwvereniging Bas- co - Storingen aan c.v., liften en warmwatervoorzieningen, behalve geisers. Na werktijden en in het weekeinde, tej._1.2527. - Koudekerkseweg 81, 4382 EJ Vlissingen, tel. 01184-17820. Infor matie betreffende verzorgingste huis en bejaarde'nwoningen. Spreekuur maatschappelijke werk kracht maandag en donderdag van 9.00 tot 10.00 uur, telefonisch da gelijks van 9.00-9.45 uur. NVSH - Wijngaardstraat 9, Goes. Info/bibliotheek, 1e en 3e .maandag van de maand van 20.00-22 00 uur. Open huis 2e en 4e zaterdag van de maand van 10.00-15.00 uur. Middelenverkoop tijdens de openingsuren of via tel. 01180-15290 tel. hulpdienst NVSH, 01100-21724. Gast- en Pleegadressen-pro- ject Zeeland - (uitgaande van Centrale voor Pleeggezinnen en jeugd en Gezin) Middelburg, dage lijks bereikbaar, tel. 01180-28555. Do. 23 sept. 06.15 en 18.33 uur Vr. 24 sept. 6.508 en 19.16 uur Za. 25 sept. 07.38 en 20.19 uur Zo. 26 sept. 08.48 en 21.36 uur Ma. 27 sept. 10.09 en 23.01 uur Di. 28 sept. 11.31 en -.--uur Wo. 29 sept. 00.16 en 12.39 uur

Scheldebode | 1982 | | pagina 5