rM rr HET WEEKBLAD WAAR JE LEKKER VOOR GAAT ZITTEN Natuur moet recreatiepark Westduin ..afmaken" Marathon-meisjes in landelijke finale cDansschool Janvier" Laat de klok weer luiden Binnenhaven wordt gedempt voor bouw bibliotheek Leerlingen lenen kunst Woningzoekenden kunnen terecht op het Fort L DANSLES IN MIDDELBURG EN ZOUTELANDE H3 RUITER Soos Marnix begint weer FORTRESS WIL OPKNAPPEN Klepel V VLISSINGEN - De D-meisjesploeg van de Vlis- singse atletiekvereniging Marathon heeft het in de jeugdatletiekcompetitie ver geschopt. De meisjes - elf en twaalf jaar oud - komen aanstaande zater dag uit in de landelijke finale in Roosendaal. Tien ploegen - de beste twee uit de vijf districten - ko men dan tegen elkaar uit in verschillende onderde len. DE GOES - MIDDELBURG - ZIERIKZEE MIDDELBURG Sinds enkele dagen is de aannemerscombindtie L.A.B. en de Kok bezig met het dempen van de binnenhaven aan de Kousteensedijk in Mid delburg. Dit wordt ge daan om te kunnen be ginnen met de bouw van de nieuwe bibliotheek. DE SCHFLDEBODE UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - 31e JAARGANG - OPLAGE 40.999 EX. WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1982 KANTOOR TORENSTRAAT 5 - VLISSINGEN - TEL 01184-19910 - POSTADRES POSTBUS 5051 - 4380 KB VLISSINGEN VLISSINGEN - De aanleg van het nieuwe recreatiege bied Westduin in Vlissingen is voltooid. Als het er alle maal nog wat mager uitziet, dat komt dat omdat de na tuur de rest moet doen en daar zullen zeker nog wel enige jaren mee gemoeid zijn. Westduin, langs de Van Woelderenlaan en naast het Nollebos, heeft een opper vlakte van vijftien hectare. Het aangrenzende Nollebos is ongeveer zesentwintig hectare groot. Het terrein is aangelegd door de Heide maatschappij. De kosten be droegen 2.242.000 gulden. Het was mogelijk om dit nieuwe recreatiegebied aan te leg gen, doordat CRM een bij drage levert van bijna an derhalf miljoen gulden. Het is de bedoeling van het gemeentebestuur van Vlis singen dat het terrein voor verschillende vormen van recreatie gebruikt kan gaan worden. Het gebied is uitste kend geschikt om te wande len, maar er kan ook gefietst worden. Ook bij wat minder mooi weer is wandelen er mogelijk. Door het hele ter rein loopt een pad van balk jes, zodat men geen natte voeten hoeft te krijgen. Ook zijn er twee grote speelweiden aangelegd, waar men kan zonnen, bal len en picknicken. In de toe komst zouden hier bijvoor beeld ook popconcerten en dergelijke gehouden kunnen worden, die nu bij gebrek aan een beter terrein nog vaak op de parkeerplaats van het Nollebos plaatsvin den. Het nieuwe recreatie terrein heeft een heel andere karakter dan bijvoorbeeld het Nollebos. De aanplant is anders. Een gedeelte is echt moe rasgebied. Dit stuk is nu nog vrij kaal, maar er zijn al wel een aantal typische moeras- planten te vinden, zoals de paars-blauwe bloemen die er nu overal bloeien. In dit gedeelte krijgt de natuur echt de vrije hand om de ty pische moerasbegroeiing te ontwikkelen. De waterpar tijen van het Nollebos staan in verbinding met de plassen in Westduin. Er ligt een gro te halfcirkelvormige plas met daarin drie eilandjes. Deze plas zal niet aan ver enigingen worden verhuurd, maar ook hier is het weer de bedoeling dat zoveel moge lijk mensen er gebruik van kunnen maken. Zo zal er on dermeer gevist kunnen wor den, maar daarnaast mogen ook de liefhebbers van mo- delbootbouw er hun bootjes in laten varen. De Marathon-meisjes be vochten hun finaleplaats tij dens de districtsfinale, waar in de beste zes ploegen van Zuid-Holland en Zeeland te gen elkaar uitkivamen. In een spannende wedstrijd kwamen de Vlissingse meis jes op een tweede plaats na het Haagse Sparta. Bijna alle meisjes kwamen er tot persoonlijke records en er moesten zelfs drie clubre cords aan geloven. Karen Glerum bij voorbeeld verbe terde twee clubrecords. Zon der enige tegenstand won zij de zèshonderd meter in de voor deze leeftijdsgroep zeer snelle tijd van 1.42.7, de op- een-na-beste tijd van Neder land. Bij het hoogspringen kwam zij als enige over de Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren. Editie Vlissingen (V). Oplage 21.602, in de gemeenten Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg (M). Oplage 19.397, in de gemeenten Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Openingsuren kantoor: maandag t/m vrijdag van 8.30- 17.00 uur. Advertentie-exploitatie en -administratie: J. v. Emden, privé Toutenburg 38, Vlissingen, tel. 01184-60369; Jos Rentmeester, privé Hoofdstraat 36, Ovezande, tel. 01195-379. Redacteur: Ad de Jong, privé tel. 01180-26043. Correspondent: Rina Savic, privé tel. 01184-64630. 1.45 meter en ook deze presta tie is een van de besten van Nederland in haar leeftijds groep. Petra Suringa nam de der de verbetering van het club record voor haar rekening. Zij liep de zestig meter in 8.7 seconden (pas geleden liep Conny Vandervloet in Vlis singen eveneens 8.7 een even aring dus). Petra loopt (op haar verjaardag) in Roosen daal ook de zestig meter en ze doet mee aan verspringen. Wendy Schaareman doet ook mee aan het verspringen en ze komt uit het hoog springen. Ze sprong dit jaar al 1.35 meter. Ingrid Pul start op de zeshonderd meter, een afstand die ze dit seizoen al in 1.51 minuten aflegde. De zestig meter horden wordt gelopen door Astrid Kiewiet (beste tijd 12.1 seconden) en Judith van de Bunt (beste tijd 12.7). Astrid loopt tevens de zestig meter zonder hor den. Dat serieus en regelmatig trainen tot succes kan leiden, heeft Judith van de Bunt bij het kogelstoten ondervon den. Haalde ze in haar eerste wedstrijd een afstand van 7.95 meter, nu stoot ze al 9.51 meter. Tweede kogelstootster is Tilly Pleyte die toch wel tot acht meter kan komen. Barbara Rijk, ze doet nog maar enkele maanden aan atletiek, heeft het als laatste tot de competitieploeg en dus tot de finale gebracht. Ze loopt de zestig meter en ze doet mee aan de vier maal zestig meter estafette met Karen Glerum, Ingrid Pul en Petra Suringa. De Marathonploeg is sterk, zij het iets gehandicapt door de afwezigheid van Conny Vandervloed door een bles sure. De andere ploegen zul len zich echter niet onbe tuigd laten, zodat een gelijk- opgaande strijd te verwach ten is. Aanvang der lessen vanaf 13 september. Nieuwe clubs voor echtparen. Bij scholieren clubs kunnen nog enkele JONGENS aansluiten. Inlichtingen en inschrijving: dagelijks van 14.00-17.00 uur en van 18.30-20.30 uur, Ja cob Valckeplein 4 te Goes. Tel. (01100)-20176/30428. Nederlandse Bond van Dans Ier ar en MIDDELBURG - Leerlin gen van de derde klassen van de Christelijke Nijver heidsschool De Waayen- burgh in Middelburg gaan kunstwerken uitzoeken van Middelburgse kunstenaars. De bedoeling is dat het uit gekozen werk in de school komt te hangen. Een en an der gebeurt in het kader van de tekenles waarin het on derdeel kunst kijken een be langrijk aandeel had en heeft. Er zijn onder meer dia's van kunstwerken beke ken en de klassen zijn naar het museum geweest. De leerlingen zullen werk gaan bekijken dat in het ka der van de beeldende-kun- stenaarsregeling door inwo ners van de gemeente is ge maakt en ingeleverd. Over het in de school opgehangen werk wordt gepraat. Na en kele maanden wordt het weer bij de gemeente ingele verd en mogen andere leer lingen een nieuwe keus ma ken. Van Walraven examenbundels opgaven en uitwerkingen (1979-1982) voor MAVO-HAVO-VWO Voor alle vakken direct leverbaar bij: Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 VLISSINGEN - Vrijdag aanstaande start er in club huis „Marnix" de soos voor jongeren vanaf dertien jaar weer. Het is open op iedere vrij dagavond vanaf 20.00 uur. Het programma wordt in overleg met de bezoekers zelf gemaakt. VLISSINGEN - Zoals iedereen langzamerhand be kend is, staan er op het Fort in Vlissingen vrij veel woningen leeg. Huiseigenaar Fortress uit Rotterdam wil in samenwerking met de bewonersgroep van het Fort zich inzetten voor het opnieuw verhuren van de ze woningen. Daartoe zullen ze eerst opgeknapt moe ten worden. Als ze daarna echter niet op zeer korte termijn bewoond zullen worden, is de opknapbeurt voor niets gefeest, omdat ze dan waarschijnlijk toch weer vernield zullen worden. Daarom wil de bewo nersgroep een lijst aanleggen van mensen die op het Fort een woning willen huren, zodat de woningen di rect bewoond kunnen worden. Belangstellenden kun nen contact opnemen met Kok Beheer in Middelburg, telefoon 01180-23451 of met Frida Pieters van de bewo nersgroep, telefoon 01184-60360. MIDDELBURG - On der het motto „Laat de klok weer luiden" is de Oostkerkwijk van de hervormde gemeente van Middelburg een ac tie begonnen voor het herstel van de luidklok van de Oostkerk, ook wel Koepelkerk ge noemd. Er staan ver schillende acties op sta pel om aan de benodig de 70.000 gulden te ko men en een van de eerste is een grootscheepse ba zaar rond de kerk op za terdag 25 september. Al zeven jaar heeft de klok van de Koepelkerk niet meer geluid. De lui- das van de klokkestoel - het houten frame waar in de klok hangt - ver keert in zo slechte staat dat luiden onverant woord is geworden. Res tauratie kan niet langer worden uitgesteld, zo meent de kerkeraad van de Oostkerkwijk. Hoewel normaal ge sproken het ministerie van C.R.M. zou bijsprin gen, hoeft daar nu niet meer op te worden gere kend door de slechte economische situatie. De .kerk moet dus al het geld zelf zien op te brengen. Giften die ter gelegenheid van ver jaardagen ivorden ont vangen, krijgen nu de bestemming: herstel luidklok. Ook de op brengst van de oud-pa pieractie ivordt voor de restauratie aangewend. De kerkeraad heeft verder aan de actie ruchtbaarheid gegeven door het verspreiden mn een affiche en een acceptgirokaart onder de leden. Ook andere Middel burgers die de kenmer kende kerk een goed hart toedragen, kunnen geld voor de restauratie geven, op gironummer 2.210.425 van de her vormde gemeente Oost- kerkwijk, onder ver melding txin Herstel Luidklok. Bij de Amro- bank, eveneens in Mid delburg, is rekening nummer 46.06.71.375 voor het Oostkerkfonds geopend. Zaterdag 25 september zal er de hele dag een flinke drukte rond de kerk heersen. Het wordt geen rommelmarkt, wel zijn er handwerken en andere ambachtelijke produkten als gespon nen wol, volksschilder- werk, taarten en cakes te koop. De klepel die nu nog aan de klok hangt, wordt er bij inschrij ving verkocht. Om het leesvoer voor van de winter op peil te brengen, kan iedereen óp de boekenmarkt te recht. Jong en oud kunnen zich verder vermaken met de gaasprikker, het loolybord, de sjoelbak, de schiettent en de grab belton of het rad van avontuur. Degenen die een dezer dagen een lot hebben gekocht, zullen 's middags om drie uur de trekking kunnen meemaken. Honger en dorst kunnen bestreden worden in kraampjes met koffie, limonade, cake, oliebollen en wa fels. De kerkeraad hoopt op belangstelling uit heel Middelburg. Het vijf verdiepingen tel lende gebouw zal gedeelte lijk onder de grond verdwij nen, waartoe een grote bouwput gegraven zal moe ten worden. Om deze bouw put te beschermen tegen het water uit de aangrenzende binnenhaven, wordt eerst een soort dijk van zand tus sen bouwterrein en haven gelegd. Als deze dijk klaar is en afgedekt met een plastic laag om zodoende waterke- rend te kunnen zijn, kan be gonnen worden met het gra ven van de bouwput. Half oktober zullen dan de eerste betonpalen voor de fundering de grond in ge schroefd worden. Aanvan kelijk was het plan, dat de bouwput beschermd zou worden tegen het water door een metalen damwand, die lands de kademuur de grond in geheid zou worden. Uit angst voor schade door de trillingen van het heien is men echter overgegaan tot het aanleggen van de dijk. Enkele maanden geleden be sloot men de fundering niet te heien maar door schroef - palen tot stand te brengen. eveneens uit angst voor scheuren aan de belendende panden. De bouw van het nieuwe onderkomen van de Provin ciale bibliotheek van Zee land, die samen gaat werken met de Middelburgse Open bare bibliotheek en de Zeeuwse discotheek, zal ruim twee jaar in beslag ne men. Onder de naam Zeeuwse bibliotheek hoopt men eind 1984 te kunnen openen.

Scheldebode | 1982 | | pagina 1