Huishoudbeurs met attracties Rallycross Kattendijksedijk Leuk? Amateurtoneel begint cursussen op Walcheren en Beveland Trui opent donderdag DANSLES GEZELLIG EN NIET DUUR. KOM NAAR Natuurkamp voor jeugd in Braakman Belangen AOW'ers worden weer behartigd Project Binnenstad wil schoolkinderen tussen de middag opvangen Gemakkelijker Expositie Kees Rouw openbare bibliotheek van Heinkenszand SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1982 VLISSINGEN - Vandaag (woensdag 8 septem ber) wordt de Expo Vlissingen geopend. Tot en met zaterdag 11 september kan men op deze huishoud en voorlichtingsbeurs terecht, die gehouden wordt in de meubelhal van de firma Groenendijk aan de Hermesweg 23. De Expo is een initiatief van evene- mentenburo Delta Succes uit Kloetinge, dat ook jaarlijks in de veilinghallen in Goes met groot suc ces een dergelijke beurs houdt. Attentie Oude Ambachten CURSUS BLOEMENSCHIKKEN YERSEKE - Het veilen van mosselen in de mos selveiling van Yerseke wordt begin volgend jaar volledig geautomatiseerd. De plannen hiervoor zijn helemaal rond. In februari van het volgend jaar worden de installaties geplaatst waarna er met de nieuwe electronische apparatuur twee maanden proef gedraaid zal worden. Bij de start van het nieuwe mosselseizoen, 28 juni 1983, zullen de handelaren/kopers geen briefjes meer moeten invullen bij het veilen. Door een druk op de knop van een toetsenbord zal dat in de toe komst allemaal automatisch gaan. Ook zal men di rect, op een groot paneel kunnen zien om welk schip en om welke hoeveelheid mosselen het gaat. 111 Na succes in Goes nu Expo in Vlissingen Organisator van de beurs, de Boer: „De Expo is in Goes al echt een begrip geworden bij het publiek. Bezoekers komen er uit de hele provin cie. In de zes jaar dat het daar wordt gehouden, is het uitgegroeid tot een huis houdbeurs met ruim hon derd stands. In Vlissingen is het idee helemaal nieuw. Het was hier ook wat moeilijk om een geschikte ruimte te vinden. We hebben eerst ge dacht aan een grote tent, bij voorbeeld op het Stadhuis plein. Maar dit idee hebben we laten varen, vanwege de te grote afhankelijkheid van het weer. In de meubelhal hebben we een oppervlakte van zo'n tweeduizend vier kante meter, dus dat is toch ook wel vrij groot". Op de eerste Expo zijn er achtenveertig instellingen en bedrijven vertegenwoor digd. Er zijn een groot aantal verschillende branches, zo als mode, bruidsmode, or gels, boeken, meubels, ge reedschappen en dergelijke. Daarnaast zijn er een aantal voorlichtingsstands aanwe zig van onder meer de P.Z.E.M., de Politie, Veilig Verkeer Nederland en de Stichting de Schorpioen (het ramschip). De Boer: „De standhou ders komen uit het hele land. Zij hebben tal van nieuwe dingen bij zich en er zijn ook veel speciale aanbiedingen. De sfeer en de gezelligheid staan echter voorop. Een be zoek aan de Expo moet voor de mensen echt een leuk uit stapje zijn. Er is dan ook de hele dag een gezellig mu ziekje te horen en er zijn veel demonstraties en een aantal oude ambachten te zien. Ook krijgen de bezoe kers al direct bij binnen komst een leuke attentie aangeboden. Als de Expo in Vlissingen een succes wordt, willen we er zeker een jaar lijks terugkerend gebeuren van maken. In Goes zijn we begonnen met veertig stands en dat is langzaam uitge breid. Misschien dat dat in Vlissingen ook mogelijk is". De muziek wordt tijdens de Expo verzorgd door dri ve-in show Puls. Daarnaast is er ook orgelmuziek te be luisteren. Zaterdagmiddag om twee uur is er een optre den van de Volksdansgroeps Caspargo uit Goes. Gedurende de hele Expo, zijn er een aantal oude am bachten te zien, zoals mes- heftensnijden, oftewel snik- kerwerk, door de heer Bos uit Heinkenszand. Daar naast zijn er demonstraties wol spinnen en volksschil derkunst. De heer Liplijn zal ook laten zien hoe stoelen gemat worden. Imker Spaan uit Nisse is aanwezig met honing en andere bijenpro- dukten. Wie dat wil, kan ook zijn portret laten tekenen door Ella Franka Verlaan. De expo is geopend van woensdag 8 tot en met vrij- De cursus kost fl.210,-per persoon, en dat mag in 4 termijnen worden betaald, dus *4 JE*- „DANSLES EN INSCHRIJVING" Middelburg, ontmoetingscentrum Zuiderbaken, M. de la Palmalaan Maandag 23 en 30 augustus en 6 en 13 september van 1S.00 tot 20.30 uur Wemeldlnge, Bar-boerdert) Schoudee, Schoudeeweg 1. tel. 01192-1604 dagelijks aan de zaal bt| de heer R. de Kooning Heinkenszand, Gebouw De Stenge, Stengeplein 1 tel 01106-2992 dagelijks aan de zaal. bij de heer De Groot nw. en st. joosland mrnm óm Nrewsa Hoop m ons-taos Os II all— van 00 lot 7100 mm N Dhr MR Pubs* Iedere cursus heeft 28 lessen. De lessen worden opgestart vanaf woensdag 15 september 1982. Voor inlichtingen en inschrijvingen kunt u ook bellen naar: 010 736518 of 01196 13415. GOES - Auto Rally Cross club Zuid-Beveland houdt zaterdag 11 september op het terrein aan de Kattendijkse dijk een autorallycross die weer veel spektakel kan bie den. Het aanvangstijdstip is één uur. Hoewel het einde van het seizoen nadert is er namelijk nog geen enkele coureur die zeker is van het clubkam pioenschap. Er zal dus, naar wordt aangenomen, geduelleerd worden op het scherp van de snede. In de standaardklasse 0- 1000 cc heeft Peter Markusse uit Wissenkerke momenteel dë leiding met 212 punten. René de Kam (Kamperland) is zijn naaste volger met 194 punten. Daarachter volgen Sjaak Saarloos (Hansweert) met 150 en Bert Dekker (Grijpskerke) met 130 pun ten. In de 1000-1300 cc voert Kees de Ligt (Kamperland) de ranglijst aan met 208 punten. Dicht pp zijn hielen zit zijn dorpsgenoot Leo Francke (206 punten), terwijl Piet Verbart (Ovezande) en Gerrie de Kam (Kamerp- land) beiden met 186 punten ook nog goed in de race lig gen. Spanning is er ook nog volop in de opgevoerde klas se. Bij de 0-1000 cc-ers gaat Kees de Jonge (Heinkens zand) aan de leiding. Hij be zit 164 punten. Addy Hermes ('s Heer-Arendskerke) staat tweede met 150 punten en de derde plaats wordt bezet door Han Braam (Lewedorp) met 144 punten. In de 1000-1300 cc blijven Adrie Remijnse (Goes) met 190 en Adrie de Jager ('s- Gravenpolder) met 178 pun ten uiteraard tot de grote kanshebbers behoren. De klasse 1300-1600 cc wordt aangevoerd door Wim van der Heijde (Kamper land). Hij reed 212 punten bijeen. Zijn naaste volger is Ko Koppejan (Domburg) met 180 punten. Bij de zware jongens (1600 cc en hoger) heeft Jacky Buijck uit Oostburg toch wel een riante uitgangspositie op de titel. Zijn score is 202 pun ten met Rinus Dekker (Zaamslag) op de tweede plaats met 158 punten. dag 10 september van half- twee tot tien uur en op zater dag 11 september van tien tot vijf uur. Woensdag 8 septem ber is er in het beursrestau- rant een televisie aanwezig, zodat geïnteresseerden de uitslagen van de verkiezin gen kunnen volgen. MIDDELBURG - Het Zeeuwse centrum voor Amateurtoneel begint binnenkort met een aan tal nieuwe cursussen. Een aantal cursussen is georganiseerd in samenwerking met het Zeeuw se Instituut voor Kunstzinnige Vorming. In de Kuiperspoort in Mid delburg begint op 22 novem ber Het Theaterprojekt. Het is een project voor mensen die zin hebben om te experi menteren met hun eigen creativiteit, waarbij onder meer aandacht wordt be steed aan lichaamstraining, stemvorming, klank als mu ziek, sfeer van de ruimte en kracht van objecten. De mo gelijkheid is aanwezig om als resultaat van de cursus een theatergebeuren te laten plaatsvinden in het Kuiper- spoorttheater in Middelburg. De cursus zal duren tot en met juni. De lessen worden gegeven tussen acht en tien uur. In De Villa in Goes wordt een cursus spel en regie ge houden, de cursus duurt drie jaar. Er is nog plaats voor enkele spelers. De cursus is al begonnen op 24 augustus. In het Schuttershof in Middelburg is er vanaf 24 september een werkwinkel dramatische expressie voor ouderen. Deze wordt gehou den op de vrijdagmiddag van drie tot vijf uur. De do cent is hier Ad van Noort. Op zaterdag 18 september start in het Kuiperspoort- theater een project Jeugdto neel voor kinderen van acht tot twaalf jaar. Het ligt daarbij in de bedoeling om via dramatische expressie en toneelimprovisatie te komen tot een eigen jeugdtheater- produktie. Het project zal worden geleid door Monique van Noppen en Marieke van Putten. Het project wordt gehouden op de zaterdag middagen van twee tot vier uur. Voor inlichtingen en aan melding kan men terecht bij de toneeladviseurs Anke Brouwer en Ad van Noort, el ke woensdagavond van tien tot twaalf aanwezig en bij het Zeeuws Steunpunt, tele foon 01180-34880, toestel 36. in uw omgeving te: MIDOLBURG In de Scho lengemeenschap voor Beroepsonderwiis „De Wellirige" en levens in de Klarenbeek LTS. Gen Eisenhowerlaan 25 Aanvang ma 4 okt 1982 De wekelljlue curaua bloementchlklten slaat onder leiding van een ervaien en bevoegde leerkracht. De curaua bestaat uit 8 lesavonden. Na Iedere les van 19.30- 21.30 uur nemen de deelnemers een fraai bloemstuk mee naar hula. Het cursusgeld bedtsagt 156.-. In clusief bloemen en het materiaal, als mede een overzicht van de lesstof, de cursus Is dus volledig verzorgd. In september start ook nog de vestl- glngsopleldlng bloemenschlkken en (bloem 1st-winkelier). Opgave binnen 10 dagen door een (brleflkaart te zenden san Stichting Bevordering Onderwijs san Volwas senen (SBOV). Sir Winston Churchlll- weg 2. 2251 CX VOORSCHOTEN. Gaarne duidelijk uw naam. adres en cursusplaats vermelden. Na opgave ont- vangt u ran bevestiging Voor informatie en of opgave: Bel 01717 - 2010* VLISSINGEN - De afde ling Zeeland van het I.V.N. (Instituut Voor Natuurbe schermingseducatie) houdt zaterdag 25 en zondag 26 september een weekeind- kamp in de Braakmanpolder bij Terneuzen. Iedereen van vijftien tot en met vijfen twintig is welkom. In het weekeind worden er overdag onderhoudsbezig- heden gepleegd in het na tuurreservaat, terwijl de avonden worden gevuld met onder meer excursies. Wie er iets voor voelt, kan voor informatie of opgave terecht bij Danny Janssens, Brouwerijstraat 26, Aarden burg, tel. 01177-1928. MIDDELBURG - Met in gang van dinsdag 14 septem ber zullen de dinsdagmid dagbijeenkomsten van de Belangenvereniging A.O.W./A.W.W." (B.W.W.) aan de Loskade 29, Middel burg, weer van start gaan. De bijeenkomsten zijn voor zowel leden als niet-le den toegankelijk. Eventuele vragen of klachten kunnen op deze middagen aan het aanwezige bestuur kenbaar worden gemaakt. De bijeenkomsten begin nen steeds om 14.00 uur. VLISSINGEN - Het project Binnenstad van de Stichting Sociaal-Kulturele Aktiviteiten heeft een bescheiden pro gramma samengesteld voor de komnde maanden. Men kan gebruik maken van de Frans Naerebout- scholen in het V.O.C.-ge- bouw aan de Hellebardier- straat. Het programma is als volgt: Frans Naereboutschool, Grote Markt: cursus Engels. Informatie- en kennisma kingsochtend. Donderdag 09-09-82 om 9.00 uur, voor zowel de cursus voor begin ners als voor gevorderden. De curussen starten dinsdag 14 september 09.00-10.00 uur voor beginners en 10.15-11.15 uur voor gevorderden. Cursus Creatieve hand vaardigheid, er zal één cur sus 's morgens en een cursus 's middags starten. De dagen zijn nog niet bekend, maar deze zullen via de kranten en „binnenstadsbulletin" be kendgemaakt worden. Verder wil het project, bii voldoende vrijwillige mede werkers, weer een tussen- de-middag-opvang organi seren in het V.O.C.-gebouw in de Hellebardierstraat, voor kinderen van de kleu ter- en basisscholen. Maan dag van 11.45-13.15 uur, dins dag van 11.45-13.15 uur, don derdag van 11.45-13.15 uur en vrijdag 11.45-13.15 uur. Ook wil het project lx per 14 dagen op woensdagmid dag, eveneens in het V.O.C.- gebouw, een kinderinstuif starten van 14.00-15.30 uur. Ook hiervoor zouden mede werkers zich nog aan kun nen melden. Voor verdere informatie kunt u terecht bij het buurt huis „de Zwaan", telefoon 01184-61252 of bij Liesbeth van Wezel-Dronkers, Pa lingstraat 28, Vlissingen, te- lef. bereikbaar onder nr. 01184-18289. Adam. VLISSINGEN - Krijgt leuk niet een bijsmaak als het be doeld is om de naam van een bedrijf in de geheugens van de mensen te griffen?. Het hangt er maar van af hoe leuk het is. Bij de cartoons die Arend van Dam in op dracht van de AMRO-bank maakte, komt in elk geval niet de humor het meest naar boven, maar de naam AMRO. Ze zijn dus mislukt. Van Dam is aan het tekenen ge gaan met het vignet van de bank en het resultaat is een serie van twintig cartoons die in groot schilderij for- Mosselveiling in Yerseke gaat automatiseren automatisering. Er staan trouwens nog meer toe komstplannen op ons ver langlijstje. Het nemen van monsters bijvoorbeeld ge beurt nu nog aan de ponton met een zogenaamde „lepel kraan". We zijn al naarstig op zoek naar een beter sys teem. In de toekomst zal ook daar een oplossing voor ge vonden worden", vertelt de heer L. Lucas, hoofd van de afdeling mosselzaken van het Produktschap voor Vis- en Visprodukten, dat zijn ze tel in Bergen op Zoom heeft. Het automatiseren van de mosselveiling in Yerseke kreeg anderhalf jaar gele den eigenlijk al gestalte. Er werden plannen ge smeed. De mosseladviescom missie boog zich hierover, waarna het Produktschap voor Vis- en Visprodukten het groen licht kon geven. „Er was wel wat tegenstand van vooral oudere mensen. Niet onlogisch als je bedenkt dat zij al zo'n 35 jaar met het oude systeem werken. Dat De aanvoer van mosselen in Yerseke. flemen van monsters komt een ander systeem. De briefjes worden in de bus gedaan. Door de automa tisering is dat niet meer no dig. De automatisering van het veilen van mosselen moet gezien worden in het licht van de modernisering. Yer seke kreeg al eerder een zeer geoutilleerd gebouw waarin mosselen geveild worden. „De tijd is duidelijk rijp voor systeem voldeed nog wel, maar je moet wel met de tijd meegaan", aldus de heer Lu cas. Het bureau Van de Hoorn en Wouda uit Utrecht, alle veilingklokken komen van dit bedrijf, zal de appara tuur leveren. Volgens de heer Kwantus van dit bu reau krijgen de handela ren/kopers het wel wat ge makkelijker. „De papieren rompslomp kan tot het verleden beho ren. Ik denk dat het veilen veel sneller en soepeler zal verlopen. Een computer ver gist zich niet. Wanneer iemand een bedrag intoetst ziet hij direct of dat klopt. Een vergissing kan direct gecorrigeerd worden. Dat voorkomt problemen. De ap paratuur heeft ook de moge lijkheid in zich om overzich ten te geven direct na de vei ling van een partij mosselen. Dat zal in het beginstadium niet uitgeprobeerd worden, maar het kan in elk geval", aldus de heer Kwantus. De toepassing van dit sys teem is voor Nederland een unieke zaak. „Op deze ma nier wordt nog nergens mee gewerkt. Het is allemaal dóódsimpel. Ik verwacht dan ook geen problemen met de omschakeling", meent Kwantus. Het werk van de veiling meester wordt ook vereen voudigd. Hij heeft geen re kening meer te houden met de bekende bus waarin de briefjes werden gedepo neerd. Op een indicatiepa neel ziet hij wat er gebeurt. Automatisch komt de hoog ste inschrijver te voorschijn. Met de automatisering is een bedrag gemoeid van om en nabij de honderdduizend gulden. Dat bedrag moet door de mosselsector, kwe kers en handelaren, worden opgebracht. EDDY DE SCHRIJVER maat tot dinsdag 28 septem ber in de bank aan het Stad huisplein van Vlissingen tentoongesteld zijn. Het vig net dient als valhelm, als -vork, als droogkap, als hob- bypaard, enzovoorts. Van Dam, sinds '76 beroepscar toonist, tekent regelmatig voor dag- en weekbladen. Hij kreeg in Italië pas gele den de internationale prijs voor humoristisch teken werk. Dat alles kan echter niet verhullen dat hij er niet in is geslaagd boven zijn op drachtgeven uit te komen, zoals bijvoorbeeld Koot en Bie in reclamespots voor de PTT. Wie het zelf wil zien: de tentoonstelling is tijdens de openingsuren van de bank te zien. MIDDELBURG - Het Middelburgse Vrouwencafé Trui, nog steeds gevestigd in "de Kerksteeg 5, opent don derdagavond aanstaande om halfnegen het nieuwe sei zoen. De bedoeling is een don- derdagaovn in de twee we ken open te zijn. Vanaf donderdag 16 sep tember is het cafe ook twee wekelijks 's morgens voor vrouwen en hun kinderen open van negen tot half- twaalf. Op de leestafel lig gen dan maatschappij-kriti sche boeken en folders ter inzage. Er zij n overigens ook boeken te koop. Om de activiteiten gaande te houden, heeft Trui nog wel werkgroepsleden nodig. Wie belangstelling heeft, kan schrijven naar Trui, Postbus 626, Middelburg of bellen naar tel. 01180-15108. HEINKENSZAND - Mo menteel wordt in de openba re bibliotheek Borsele te Heinkeszand een tentoon stelling gehouden over het werk van Kees Rouw. Er zijn sculpturen te zien. Uit verschillende steensoorten komt Rouw tot soms werve lende abstracte vormen. Van 1976 tot en met 1981 volgde Rouw cursussen beeldende kunst aan het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming. Hij exposeerde eerder in Het Lunchcafé Stadhuis te Goes. De openingstijden waarop belangstellenden het werk van Rouw kunnen bekijken luiden als ix>lgt maandag middag van 13.30 tot 17.00 uur, dinsdag van 10.00 tot 12 uur en 's middags van 13.30 tot 17.00 uur, woensdag wn 13.30 tot 17 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Donderdag is de bilbiotheek gesloten. Vrijdag kan men er terecht van 13.30 tot 20.00 uur.

Scheldebode | 1982 | | pagina 11