I DU FOSSÉ'S meubelen Keukenfestival Ramsburg b.v. steiwt A. STURM DU FOSSÉ 's meubelen en textiel Wim Vogel B.V. P. J. Hoekstra SPORT- EN FITNESS CENTRUM J. J. MALAWAUW prominent omega de luxe imperial Van Wijk Schilderwerken BV met een totaal pakket A De eerste stap op weg naar een nieuwe keuken Moderne meubelen en textiel voor de hele woning VOOR AL UW AUTOSCHADE EN INBOUW Voor een volledige opleiding rij- en verkeersschool Dek Bontatelier Martin Dijksman 65 jaar in bont Adviesbureau voor fiscale-, assurantie-, hypotheek- „Bouwen is meer dan stenen stapelen" D V BON 'n sieraad in Vlissingen f eschiere WALCHEREN PANI>—SPAARBRIEF OF DEPOSITO 60% na 21/2 jaar!! - figuurkorrektie - bodybuilding - powerlifting - fitnesstraining leeshouweri Rund-, kalfs-, varkens- en lamsslagerij. Eiermarkt 1 B-8000 Brugge. Tel.: 09 3250338424 Merk: LEOLUX Model: MINK nr. 821 PASTOE, GELDERLAND, COJA, LÉOLUX, YOUNG INTERNATIONAL enz. enz. ERKEND VERHUIZER Webasto stalen schulf/kanteldaken r van wij lx {ISOLATIE U vindt 12 recepten voor een echte Nederlandse keuken bij Ramsburg bv. In onze toonzaal (350 m2) vindt u keukens, kasten, badkamermeubelen tegels/plavuizen, stalen voorzethaarden, Deense allesbranders en parketvloeren. Hout/kunststof keuken. De nieuwe trend in keukendesign. Kleuren: wit, beige. Betaalbare keuken met stijl. Groflinnen struktuur gekombineerd met hout. Kleur: lichtgroen. Romantisch. Zeer degelijk. Echt eiken. Kleur: donkerbruin. Geopend ma. t/m vrijdag 9.00 tot 17.30 uur zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. |- X Coupon Ramsburg bv Oostperkweg 19 4332 SB Middelburg op al uw aankopen krijgt u 'n waardebon van 10% voor snelle verzorging van al uw reklameschilderwerk doe het zelf centrum reklame schilders gortstraat 44 - middelburg tel. 01180-28741 13e JAARGANG NO. 2 - AUGUSTUS 1982 Oplage: 40.870 exemplaren huis aan huis Uigave: Iburec B.V. Hoorn Telefoon 02290-36611 Druk: Drukkerij Noordholland Hoorn Verspreiding: Interlanden/Spreigroep Hoeveel rente houdt u over 1 -g na belasting op uw en hoelang staat uw geld dan vast?? U maakt vast geen kans op Inl. Adviesbureau Boogaard, Nieuwe Burg 1 4331 AG Middelburg. Tel. 01180-36850. 5-18 U traint met de modernste en beste toestellen om uw lichaam fit te houden. Geeft u o.a.: Sportverenigingen kunnen zich ook opgeven. Ook voor huisvrouwen in de morgenuren. De trainingen worden gehouden in de „Blauwe zaal" van het Schuttershofgebouw, Schuttershofstraat 1 te Middelburg. MAANDAG t/m VRIJDAG geopend van 10.00-22.00 uur. ZATERDAG geopend van 10.00-17.00 uur. ZONDAG gesloten Inlichtingen: tel. 01180-33161 Veersesingel 90 - Middelburg Tel. 01180-12343 Het adres voor al uw vlees en vleeswaren. Speciaal voor uw GOURMET- EN FONDUE-AVONDJES leveren wij speciale vleessoorten met verschillende sauzen. Ook hebben wij heerlijke wijnen. Wij verhuren ook gourmet- en fonduestellen. Vanuit een bescheiden schildersbedrijf, wat hoofdzakelijk onder houdswerken aan wonin gen uitvoerde, richtte Van Wijk Schilderwerken BV zich na enkele jaren op de industriële markt, waarbij voornamelijk de be scherming van staal- en betonconstructies tot de aktiviteiten ging behoren. Door deze jarenlange er varing wist het bedrijf een grote technische kennis op te bouwen, waardoor tevens de behoefte aan een completer programma groter werd. En zo werd er besloten een nieuw on derdeel aan Van Wijk Schilderwerken BV toe te voegen in de vorm van een isolatie- en renovatie af deling. Heden ten dage kan men de aktiviteiten dan ook onderverdelen in drie afdelingen t.w.: de af deling onderhoudsschil- derwerk, waarbinnen tra ditionele en progressieve technieken elkaar afwis selen. Zo wordt er b.v. zo wel een betonreparatie met twee componenten- kunstharsmortel uitge voerd yals het complete schilderwerk aan 200 een gezinswoningen. Maar wordt ook het hardhouten letterbordje van een ranke schrijfletter voorzien en een direktiekantoor van een fraaie linnen wandbe- kleding. De afdeling in dustrieel schilderwerk, waar men naast de coating van 1400 lantaarnpalen en 3,5 kilometer leiding wer ken ook zuur- en loogbe- stendige coatings aan brengt op betonconstruc ties of 18 meter diep stalen delen, die permanent in zeewater zitten, worden voorzien van een systeem waar geen zeepokken of wieraangroei op mogelijk is. De isolatie- en renovatie afdeling, waar niet alleen de spouw wordt voorzien van een uitstekende isola tie en de kozijnen her- beglaasd met isolerende beglazing, maar ook de slechteraameenheden worden vervangen door hoogwaardige kunststof- of aluminium eenheden. In deze snel bewegende markt worden steeds nieuwe wegen gezocht en ingeslagen. Zo is het be drijf als deelnemer van de Thermofoam-groep, die landelijk opereert, nauw betrokken hii de ontwik- 13-1 i ontwerper: Jan Armgardt Karakteristieken: evenwichtig, modern design, grote mate van comfort door optimale ondersteuning van armen en rug; geheel gestoffeerd mei schuimmaterialen in verschillende hardheden; zitting met elastische singelvering. mogelijkheden: fauteuil, 2-zitsbank, 3-zitsbank, bekleding in hoogwaardige stoffen en leder in vele uitvoeringen. prijzen: fauteuil 2-zitsbank 3-zitsbank stoffen frs. 22.800 frs. 29.600 frs. 36.240 leder 31.040 41.040 49.360 leveringen: franco door geheel Nederland. Verder zijn wij dealer van alle bekende Nederlandse meubelfabrieken. Zoals: GRAAG tot ZIENS EIERMARKT 1 EN 4 BRUGGE keling van nieuwe pro ducten. Bij het skala van isolatie- en renovatiemo gelijkheden past dan ook het opnemen van een hoogwaardig akoestisch- absorberend en brandwe rend materiaal in het Thermofoam pakket. Van dit in Frankrijk ontwik kelde systeem, genaamd Acoutherm-Pistofibre, heeft de Thermofoam- groep de licentierechten voor Nederland verkre gen. Acoutherm-Pistofibre Het Blandin Pistoflbre systeem is een procédé waarbij een mengsel van minerale vezels en een speciaal bindmiddel zor gen voor een naadloos ge spoten isolatiemateriaal met hoge brandwerende eigenschappen. Opspui ten van Pistoflbre in het werk is mogelijk op alle gangbare bouwmaterialen zoals beton, staal, gesco- peerd en/of verzinkt staal, aluminium, baksteen, ke ramische tegels etc. Het lichte gewicht, naadloze aanbrenging en grote hechtkracht maken dat het materiaal toepasbaar is in tal van situaties. De uitzonderlijke eigen schappen zijn bij TNO te Delft onderzocht en in testrapporten samenge vat. Algemeen Bij Van Wijk Schilder werken BV werken ruim 30 medewerkers, die de diverse disciplines be heersen. Dit alles onder leiding van een vakbe kwaam leidinggevend team. Zo is het mogelijk werken uit te voeren vol gens planning conform de kwaliteitseisen én met de zekerheid van een ruime ervaring. Sinds jaren gaan bij Van Wijk Schilderwer ken BV kwaliteit en vak manschap hand in hand! Als u overweegt een nieu we keuken te kopen - een heel verstandig besluit en een goede investering - dan hebt u waarschijnlijk hier en daar al uw licht op gestoken en wat folders verzameld. Die folders hebben u misschien al een eindje op weg geholpen, maar toch geven ze dik wijls een vertekend beeld. Want wat ziet u: prachtige droomkeukens in paleis achtige ruimten. En dat terwijl u in uw woning moet rekenen met be scheiden afmetingen, die geen plaats bieden aan een sprookjeskeuken. Maar al ziet de werkelijk heid er soms anders uit dan fabrikanten u in hun folders willen doen gelo ven, het resultaat hoeft niet minder mooi te zijn. Keukencentrum Rams- burg BV te Middelburg zal u graag met zijn deskun dig advies helpen. Wel doet u er verstandig aan showroom, met een op pervlakte van plm. 400 m2, staan talrijke mo dellen tentoongesteld van bekende meubelfabrikan ten zoals Pastoe, Gelder land, Coja, Leolux, Young International etc. etc. Maar ook een uitgebreide collectie textiel voor de woning is aanwezig. Met recht kan men zeggen, dat u uw hele huis kunt stoffe ren van onder tot boven, gordijnstoffen, dekens, lakens, noem maar op. Al de aangekochte artikelen worden door geheel Ne derland franco thuis be zorgd. Gaat u er zelf maar eens kijken. U vindt Du Fossé's meubelen en tex tiel op de Eiermarkt 1 en 4 in Brugge. Oost-west, thuis best is een spreuk, die vele men sen uit het hart is gegre pen, want thuis is het eni ge plekje ter wereld dat geheel naar eigen inzicht en smaak is ingericht. Het gezellige bruine interieur van de een is nu eenmaal een bron van afschuw voor de ander, die nu net weer van chroom houdt. Een goede woninginrich ter moet dan ook heel wat in zijn mars hebben wil hij het iedereen naar de zin maken. Bij Du Fossé's in Brugge kunt u terecht voor het MODERNE meubel uit o.a. Scandina vië, Duitsland en Neder land. Al 21 jaar (vanaf 1961) zit men in deze bran che en met succes. In de 21-5 Voor verhuizingen groot en klein moet u bij WIM VOGEL zijn. Door geheel Nederland en België. Vraag vrijblijvend prijsopgave. OUDE VEERSEWEG 20 MIDDELBURG Tel. 01180-12669 b.g.g. 01180-35561 k/A l/llMli H mrftm/ UtH A* w tf* van tevoren voor uzelf een aantal feiten op een rijtje te zetten. Om bij het begin te begin nen: de indeling van de keuken. Vroeger legde de huisvrouw in de keuken dagelijks heel wat onno dige kilometers af als ge volg van onjuiste indeling en willekeurige rang schikking van de ver schillende elementen. Uit onderzoekingen weten we dat 90% van de werk zaamheden zich afspeelt rond aanrecht en kook plaats. En het ligt dus voor de hand deze elementen zo schuif/ kanteldaken Zon en heerlijk frisse lucht in uw auto met met handbediening of geruisloze elektrische bediening Montage mogelijk in vrijwel alle automerken Vraag vrijblijvend informatie Levering ook via uw dealer AUTOSCHA DE SCHUTDAKEN L AAREKDS BV-OOES dirk dronkersweg 15 4462 ga goes telefoon 01100-15567 dicht mogelijk bij elkaar te plaatsen om onnodig ge loop te voorkomen. Hebt u een kleine keuken - en daarvan zijn er helaas heel wat in ons land - dan is een lengte van 290 cm. toch wel noodzakelijk om een minimum aan voor zieningen te kunnen on derbrengen. Van belang is hierbij of u rechts- of linkshandig bent. In het eerste geval werkt u het gemakkelijkst van links naar rechts en in het twee de geval in omgekeerde volgorde. Gaan we ervan uit dat u rechtshandig bent, dan krijgen we van links naar rechts een afzet- en afdruipblad van 50 cm., twee spoelbakken 90 cm., werkblad 60 cm., fornuis/ Zie verder pag. 3 Het doel van verkeers- en rijschool Dek is om het gewenste diploma (rijbe wijs) met een minimum aan kosten binnen het be reik van de cursist(e) te brengen. Zij gaan er daar bij vanuit dat er een rede lijk opleidingsniveau be reikt zal moeten worden, zodat de kans van slagen aanzienlijk wordt ver groot. En dat deze doel stelling aanslaat blijkt wel uit de groei en bloei van de school sinds de oprichting in 1976. Toen werd gestart met de personenwagenin- strukties, een jaar later volgde de personenauto automaatinstrukties. In '79 werd begonnen met motorinstruktie. Vracht- auto-instruktie kwam in 1980 in het lessenpakket en in '81 werd gestart met een volledige opleiding CCV-B. Tevens werd ge kozen voor een nieuwe opzet van de motorin- Wij brachten een leerzaam bezoek aan 't bontatelier van Martin Dijksman te Rotterdam. 65 Jaar in bont en op zijn 77-jarige leeftijd nog immer aktief; hij heeft zijn vak altijd als z'n hob by beschouwd en is waar schijnlijk mede daarom zeer jeugdig voor zijn leef tijd. Niet gehinderd door zakelijke en andere be slommeringen vervaar digt hij nog immer top stukken. Hij vindt zichzelf een gelukkig mens, te meer daar bleek dat zijn enige zoon op jeugdige leeftijd dezelfde familietik bezat. Duidelijk is ons gebleken, dat A. Dijksman zeer modieus durft te wer ken. Vakmanschap en mode vormen voor toch dure kleding een perfekte meester beëdi9de experts, garantie (Oud-ambtenaar 's Rijksbelastingen, oud-buitendienstemployé verzekeringswezen) Westerzicht 291 -293-295 Vlissingen Tel. 01184-78659 en 78677 kombinatie. Hij is inmid dels al meer dan 25 jaar met bont werkzaam en vindt bont magisch. Een bontmantel moet volgens beide heren Dijksman aan bepaalde voorwaarden voldoen. Kleuren en mate riaal moeten bij het type vrouw/man passen. Het silhouet van een model moet eigentijds zijn en op het Figuur zijn aangepast. (Dit alles vereist duidelijk vakmanschap, aangepast aan ervaring). Ook belang rijk is, dat „die" materia len gekozen worden, die bij de beurs van de cliënt passen. Ook is het moge lijk om een bontmantel (mits in goede staat) en soms zelfs jaren gedragen, weer opnieuw aan de hui dige mode aan te passen. Er zijn hiervan enige voorbeelden op het atelier, waarvan de resultaten werkelijjc verbluffend te noemen zijn. Een gedra gen bontmantel goed van materiaal weer voor jaren een lust voor het oog. Mits goed verwerkt zijn met bont de mogelijkheden welhaast onbeperkt. Voor het 2e leven van uw bont mantel willen wij u enige naar onze mening zeer nuttige wenken niet ont houden. Laat u deskundig voorlichten, kosteloos, al thans bij Martin Dijks man. Deze bekijkt of: 1. uw bontmantel nog waard is om te repareren c.q. te veranderen. 2. Welk model kort, 3/4 of lang van uw bestaande mantel gemaakt kan wor den. 3. Is te bezien of uw oude bontmantel als voering in 'n nieuwe regenmantel geplaatst kan worden dan zit het bont aan de binnen zijde, en is dus erg func tioneel. De warmte blijft binnen. 4. U verneemt welke ko ten dit met zich brengt. Het werd ons duidelijk dat het verstandig is, mocht u interesse hebben, zeer tij dig een afspraak te maken. struktie. Daarvoor schafte men speciale mobilofoon- apparatuur aan uit Ameri ka. Rijschool Verkeersschool Rijschool Dek is een FNOP erkende rijschool. Het lesprogramma en de vakbekwaamheid vol doen aan de eisen die ge steld worden aan een rij school nieuwe stijl. De in- strukteurs zijn VAMOR gediplomeerde beroeps- instrukteurs, die door re gelmatige bijscholing op de hoogte blijven van alle wijzigingen van de lesstof- en onderwijs-systemen. Het lesprogramma is me thodisch opgebouwd. Het is aan de praktijk getoetst op landelijk niveau. Dit is gedaan om met zo min mogelijk lessen op een verantwoorde wijze een zo optimaal mogelijk resul taat te bereiken. De resul taten van elke les worden op een leskaart bijgewerkt en besproken. Ook wordt gebruik gemaakt van een praktijkboekje waarin de cursist vooraf de te be handelen lesstof door kan nemen. Zo wordt de prak tijkles optimaal benut. Het chauffeursdiploma is verplicht voor chauffeurs, geboren na 30 juni 1955, indien ze een vrachtauto, die een totaal gewicht van 7500 kg te boven gaat of een autobus besturen. De ze wordt verzorgd door de Verkeersschool Dek. Het gaat hierbij om het chauf feursdiploma CCV-B. De opleiding omvat ver- keerskennis, vervoers- kennis en administratie kennis, voertuigkennis, EHBO en uiteraard prak tische rijvaardigheid op een 8-tons DAF. De basis voor deze cursus is het rij bewijs CE/DE Vooral mensen, die geen werk hebben of binnenkort zonder werk komen ma ken gebruik van deze op leiding. Met deze oplei ding breiden zij namelijk hun mogelijkheden sterk uit en komen hopelijk weer snel aan de slag. De bonafide bouwonder nemers, de leden van het Nederlands Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid, hebben een opvallend gevelschild aan hun bedrijf bevestigd. Het is een speciaal in het leven geroepen vignet, waarop naast de slogan „Zekerheid van opdracht gevers" ook voorkomt „Erkend NVOB bedrijf'. Hiermede hoopt men een duidelijk onderscheid te maken met de malafide bouwondernemingen, die er helaas nog altijd be staan. Het zoeken naar een kwaliteits bedrijf wordt wel wat gemakkelijker als men aan de buitenzijde kan zien dat het is aange sloten bjj de landelijke Werkgeversorganisatie. Deze herkenning en er kenning is nodig gewor den door allerlei kwalijke praktijken die de laatste jaren om de hoek kwamen kijken. Denkt u maar eens aan het uitgeven van valse vakantiebonnen, de beunhazerij, het zoge naamde zwartwerken, niet leveren van het afgespro ken product en het niet nakomen van bepaalde kwaliteitsgaranties. In de ze context is ook de slag-' zin „houen van bouwen" belangrijk. Liefde voor het bouwvak, hart voor de zaak, zijn pij- Iers waarop een erkend bedrijf is gevestigd: Dit in tegenstelling met malafi de ondernemingen, die er op uit zjjn zo spoedig mo gelijk hun zakken te vul len. NVOB aannemings bedrijven zijn er trots op rechtmatig gevestigde be drijven te zijn. i i i Naam: I Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: Kan in open, ongefrankeerde envelop worden verzonden aan; VLISSINGEN I I I I L antwoordnr. 41 4380 WB Tel. 01184-19920 Wij zijn geïnteresseerd in het Thermofoam isolatieplan. Neem zo spoedig mogelijk kontakt met ons op. Wij zijn geïnteresseerd in: de spouwmuurisolatie van Thermofoam/Nederland isolerende beglazing kunststof- en aluminium ramen en -kozijnen rolluiken en zonwering C voorzetbeglazing akoestische en brandvertragende isolatie Aanstrepen wat van toepassing is. 25-1 Maak gebruik van ons speerpuntenprogramma, nu nog voordeliger een luxe aanbouwkeuken Keuken- en interieurcentrum Oostpericweg 19 (Klein Industrieterrein). Middelburg, tel. Ö11BÖ-»1Ö1. Stuurt u mij uitgebreide informatie over uw keukenassortiment. Naam- Adres- Postcode- - Woonplaats- Deze coupon opsturen aan: Walstraat 40-42 - Vlissingen - 01184-13181

Scheldebode | 1982 | | pagina 11