Zeeland Sport stelt clubhuis en sport velden beschikbaar voor Vlissingse jeugd Antwerpse Nieuwe Scene speelt „Moeder Courage" Giselle start in september met nieuwe balletcursussen w 'H vV NV Ben d'Armagnac stelt werk tentoon in de Vleeshal Tussenstand van motorsportvereniging „De Uitlaat" Bijzondere zangdienst Park Toorenvliedt V V Wj l IV V Directeur P. Wisse neemt afscheid van Rabobank Nieuwe soos in Souburg Afdeling DS '70 heropgericht Showgroep Vlissingen zoekt leden Majoretten- vereniging hervatte training Filmmiddag in De Schuur Huurderscomité vergadert Inspelen op gebrek aan speelruimte In tent op Bellamypark in Vlissingen Geen kosten MEER MOGELIJKHEDEN DOOR NIEUWE BALLETLERAAR Wie verloor zwembroek? Leen de Broekert geeft concert in Lutherse Kerk 209 Alarmcentrale Hulpcentrum ouhtLUtbUUfc VAN WÜbNSDAG 18 AUÜUS I US 1882 IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUllllllllllllllllll VLISSINGEN - De sportvereniging Zeeland Sport in Vlissingen wil in spelen op het gebrek aan speelruimte waar de Vlis- singse jeugd mee kampt. Zij wil haar clubs en de sportvelden aan het Bas- kenburgplein op de woens dagmiddagen open stellen voor de kinderen tussen de zes en veertien jaar. De heer Poortvliet, be stuurslid van Zeeland Sport: „Steeds vaker hoor je klachten, dat de jongens en meisjes tegenwoordig zich zo lopen te vervelen. IIIIIIIHUIIIIIHinillllllMlllllllllllIHMIIIIIIIIIIMIIIIIIIinilllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIMIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIHIIIIIIIIIIIinillllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIMMIIIIIIIIMIHIMIIIMIIIIIIIinilllllllllllinilllllllllllllllllll Het voetballen en spelen op straat, wat vroeger toch heel normaal was, is in veel wijken door het toe nemende verkeer te ge vaarlijk geworden. In heel veel wijken is er gewoon ook te weinig ruimte om lekker te kunnen spelen. Wij als sportvereniging hebben die ruimte wel, er is hier in Vlissingen een groot aantal velden en we hebben een ruim clubhuis, waar op de woensdagmid dag normaal toch weinig gebruik van gemaakt wordt en we willen de Vlissingense jeugd graag in de gelegenheid stellen hiervan ken". gebruik te ma- miuiinn De kinderen kunnen hier vrijblijvend terecht, lid worden van de sportvere niging is niet nodig, ook zijn er voor de kinderen geen kosten aan deze mid dagen verbonden. Poortvliet: „Voorlopig houden we deze speelmid dagen vier weken lang, bij wijze van proef. Als er vol doende animo voor is, gaan we er zeker mee door. De kinderen worden die mid dagen begeleid door erva ren gediplomeerde sport leiders. Bij goed weer zal er op het sportvelden ge voetbald kunnen worden, of andere balsporten wor den gespeeld. Het is abso luut niet de bedoeling om hier echte training te ge ven, de prestaties zijn on belangrijk. Er worden ook geen wedstrijden gehou den, het gaat hierbij echt alleen om het plezier dat iiiiiiiiiiiHi minium mum in in iiiiiiiiiiiiiiiiiiii ui de kinderen hierbij kun nen hebben, ze lekker be zig te laten zijn, op een plaats waar dat zonder ge vaar nog kan". Bij slecht weer kunnen de kinderen terecht in het clubhuis van Zeeland Sport. Hier kunnen ze dan bijvoorbeeld sjoelen of ta feltennissen. Voorlopig worden de spelmiddagen gehouden op de woensdagen 25 augus tus en 1, 8 en 15 september. De kinderen zijn welkom van twee tot vier uur. woraen van de sportvere- aagen vier weKen lang, dij alleen om het plezier dat van twee tot vier uur. Iiiiiiiiiiiiiiiiummimuiluuimuuuuuuiuuuuuuuuumuuii VLISSINGEN - „Ik, laat me door jullie niet tegen de oorlog opjutten. Ze zeggen dat hij de zwakken uit roeit, maar die moeten er in vredestijd ook aan gelo ven. Kun je de oorlog niet meer dragen, brengt je de zege slechts de dood, het gaat hem toch maar om de zaken en niet met boter maar met lood. Zo trekt moeder Courage met haar kinderen de oorlog achterna. Het Antwerpse Collectief De Nieuwe Scene toont het verhaal van een ondernemende vrouw die door haar handelswijze haar kinderen de dood instuurt. Opportunisme, fatalisme, blindheid voor de eigen si tuatie, maar ook verzet dat de kop opsteekt. Het stuk Moeder Courage is heel wat anders dan de Herkuis, waarmee De Nieu we Scene, vorig jaar juli, vier dagen lang in een tent op het Vlissingse Bellamy park stond. Dit kleurrijke spektakelstuk over de Ant werpse dokwerkers, had als doel een zo breed mogelijke laag van de bevolking met hun politieke en sociaal-kri tische ideeën kennis te laten maken. Het stuk Moeder Courage van Berthold Brecht is een aanklacht tegen de oorlog, niet alleen toen, maar ook nu in 1982. Ook dit stuk wordt weer in een tent gespeeld. De eer ste tent is weliswaar vorig jaar weggewaaid, maar door een steuncampagne en bene fietvoorstellingen van zeer vele artiesten, is het gelukt een nieuwe tent bij elkaar te krijgen. Twee jaar rondtrek ken met een tent leerde De Nieuwe Scene het belang kennen van de tent als in strument om een breder pu bliek te bereiken. Er is geen drempel om binnen te ko men, door het populaire ka rakter van een tent. Ook na de voorstelling is het altijd mogelijk om verder te pra ten en ervaringen uit te wis selen. En het gebeuren rond het spektakel wordt veel omvattender en interessan ter dan met een voorstelling in een theaterzaal. De tent van de Internatio nale Nieuwe Scene staat in Vlissingen op het Bellamy park van donderdag 19 tot en met zaterdag 21 augustus. De voorstellingen beginnen alle drie de dagen om half- negen. Kaarten zijn in voorver koop bij de Culturele Raad, Badhuisstraat 104 in Vlissin gen en Uit in Zeeland, Nieu we Haven 41-43 in Middel burg. De voorstelling is geor ganiseerd door Uit in Vlis singen in het kader van het Belgisch-Nederlands Cultu reel Verdrag. Een scène uit „Moeder Courage MIDDELBURG - In sep tember beginnen weer de nieuwe balletcursussen bij balletschool Giselle in Mid delburg. De mogelijkheden met name op het gebied van jazz- en showballet zijn dit jaar nog uitgebreid door het aantrekken van de ballet danser Jaap Mak als leraar voor deze onderdelen. De oprichtster van Giselle, Puck Bijl, vertelt enthou siast: „Wij zijn bijzonder blij, dat we Jaap Mak heb ben kunnen aantrekken als leraar voor onze ballet school. Hij is al zeven jaar beroepsdanser. Hij is echt wat je noemt all-round bal letdanser. Die man kan ge woon alles dansen. Op het moment danst hij in Osna- brück in het stuk „My fair lady". Ook werkte hij twee jaar mee aan het totaalthea ter in het Duitse Giessen; dit omvat alles, zowel opera, operette, toneel als ballet. In Milaan deed hij een jaar mee aan een produktie van Jan Arntz." Jaap Mak heeft al enige keren als invaller lesgege ven bij de balletschool Gisel le. De leerlingen waren hier over erg enthousiast, wat voor Peuk Bijl reden te meer was om Jaap te vragen als dansleraar. Hij zal in het nieuwe seizoen les gaan ge ven op de dinsdag- en don derdagmiddag in jazzballet, beatballet, conditietraining en showdansen voor voor stellingen. Puck Bijl: „Hopelijk krij gen we nu ook wat meer mannen in de balletschool. Voorlopig is er bij het show ballet nog maar één man als leerling. We hebben wel al vijf mannen die meedoen aan het klassieke ballet. Daar zijn we erg blij mee, want vooral bij de voorstel lingen is er vaak een aantal mannenrollen te vervullen. Nog te veel wordt balletdan- sen gezien als iets wat alleen r De jeugdgroep van Giselle door vrouwen kan worden gedaan, en dat is erg jam mer." De balletschool Giselle geeft de lessen in De Kruit- molen in Middelburg. Vanaf september kan men hier weer terecht. In alle groepen is nog plaats voor nieuwe le den, zowel voor beginners als voor gevorderden. Balletdanser en -leraar Jaap Mak SOUBURG - Zaterdag 21 augustus wordt aan de Mid delburgsestraat 113 in Sou burg een nieuwe soos ge opend. Deze jeugdsoos kon wor den opgericht, nadat een aantal enthousiaste jongens en meisjes een oude ge bouwtje hadden opgeknapt, dat tot dan toe dienst deed als opslagplaats voor mate rialen van de wijkvereni- ging van Duyvenvoorde. De soos zal zaterdag om twee uur officieel worden geopend door wethouder Bruinooge. Na afloop is er tot vijf uur open huis. VEERE - Ten huize van dokter F. Wilderink in Veere is door een aantal trouwe le den tot heroprichting vna de afdeling Zeeland van DS '70 besloten. Het voorlopig secretariaat berust bij S. Bijlsma. Hier kan men alle inlichtingen verkrijgen, het telefoon nummer is 01181-731. MIDDELBURG - Van vrijdag 20 augustus tot zon dag 12 september is er in de Vleeshal in Middelburg een tentoonstelling te zien van Ben d'Armangac. Ben d'Ar magnac volgde van 1960 tot 1963 een opleiding Vrije Grafiek aan de Kunstnijver heidsschool in Amsterdam. Hij woonde een tijdje bij Anton Heyboer, wiens in vloed duidelijk te zien is in de etsen uit zijn beginperio de. In 1967 ontvluchtte hij met Gerrit Dekker de stad en ging wonen in Lewedorp. Hun etsen uit deze tijd staan vol met teksten als „weg met Amsterdam" „het feest, een negatieve uitlaatklep" en dergelijke. Naast deze tek sten gaven zij met tekens hun leefsituatie weer. Ben d'Armangac zei over hun zoeken naar een betere en vooral bewustere manier van leven: „Het gaat er om zo vreselijk goed en eerlijk met je zelf bezig te zijn, dat je goede dingen doet. Zoals mensen die dingen op hun gevoel doen het nog beter doen dan een ingenieur. Dat lijkt probleemloos, maar het is moeilijk omdat je moet kunnen vertrouwen op je ge voel. Daarom moet dit soort leven zo vreselijk streng zijn, omdat je dan pas het moment gaat voelen dat het scheef loopt". Door deze levensstijl groeide de behoefte om pre- tentielozer te worden. De et sen met teksten werden ver brand omdat zij ze te eigen wijs en kunstzinnig vonden. Zij hebben toen een lijd lang grote zwarte moppen ge maakt van plankjes die ze aan elkaar spijkerden en daarna teerden. Maar ook dat vonden ze nog te beel dend en toen begonnen ze met het timmeren van een eigen paalhuisje in de ach tertuin. Deze paalhuisjes zijn nog tentoongesteld in Terneuzen, maar daar wer den ze 's nachts steeds omver getrokken, waarna ze de volgende dag door de kun stenaars weer opgebouwd werden. Al met al was Ben d'Ar- magnac een kunstenaar die richtinggevend is geweest voor de kunstuitingen van de laatste twintig jaar. De tentoonstelling in de Vleeshal bestaat uit fotopa nelen, eerder tentoongesteld in het Stedelijk Museum in Amsterdam en enkele wer ken, zoals etsen, in bruikleen van het Zeeuws Museum. ARNEMUIDEN - In ver band met het bereiken van de pensioengerechtige leef tijd neemt de heer P. Wisse op vrijdag 20 augustus af scheid als directeur van de Rabobank in Arnemuiden. Voor deze gelegenheid zal er een officiële bijeenkomst plaatsvinden in verenigings gebouw De Arne, waarbij namens de bank, de voorzit ter J. Nijsse een afscheids toespraak zal houden. Ook de burgemeester van Arne muiden, de heer Markusse, zal hierbij aanwezig zijn. Na afloop van deze bijeen komst wordt de heer en me vrouw Wisse een afscheids receptie aangeboden, even eens in gebouw de Arne, van zeven tot negen uur, waarbij alle belangstellenden wel kom zijn. Bovendien kan men dan kennis maken met de nieuwe directeur van de bank, de heer Vader. 1 Directeur P. Wisse. VLISSINGEN - In de pe riode van 4 tot 11 augustus 1982 zijn bij de gemeentepo litie te Vlissingen de volgen de voorwerpen aangegeven: bankbiljetten; benzinedop; accu; doublé dameshorloge; blauw/geel jasje; gebroken- wit vest; blauw jack; zandkleurig jack; rode, bruin en beige portemonnee; 2 paar schoenen; sportschoe nen; nieuwe herenschoenen; 4 sleuteltjes aan sleutelhan ger; sleutel aan veter; 7 sleu tels aan rood label; lipssleu- tel; bruin etui met sleutel; 3 sleutels aan musketonhaak. Aangegeven dieren: in asiel: witte poedel reu, laps- jespoes, 4 mnd. Bij particu lier: 2 kraaien. Openingstijden: maandag t/m vrijdag: 09.00-12.00 uur. 14.00-16.00 uur. In dezelfde periode wer den bij de gemeentepolitie te Oost-Souburg aangegeven: 2 brillen met stalen montuur; bruin badlaken met zwarte zwembroek; 2-delige vis hengel. VLISSINGEN - De Show groep Vlissingen is weer te rug van vakantie en kan weer nieuwe leden plaatsen voor de majorettenafdeling van zes tot vierentwintig jaar en voor de drumband vanaf tien jaar. Belangstellenden kunnen vrijblijvend een kijkje ko men nemen, elke avond van 18 tot 19 uur in het vereni gingsgebouw aan de Koe straat 1. VLISSINGEN - Deze week zijn de trainingen van de majorettenvereniging Stars at moonlight van V.T.V. weer begonnen. Er is nog plaats voor nieuwe le den. Kinderen vanaf vijf jaar kunnen meedoen aan een speciale kleutergroep. Ook zijn er nog enkele plaatsen vrij in de groepen van zeven tot tien jaar en van tien tot veertien jaar. De trainingen zijn in het clubgebouw van V.T.V. aan het Baskenburgplein in Vlissingen. Voor inlichtin gen kan men bellen, telefoon 01184-67066 of 01184-71712. SOUBURG - Zondagmid dag 22 augustus om 15 uur wordt er in wijkgebouw De Schuur in Souburg een film middag voor de kinderen ge houden. Deze keer wordt de film Toby Tyler gedraaid. VLISSINGEN - Dinsdag 24 augustus vergadert het huurderscomité Sint Willi- brord Papegaaienweg in de openbare lagere school De Stellepit aan de Kleiweg 1 in Vlissingen. De vergadering begint om acht uur. GOES/VLISSINGEN - De motorsportvereniging „De Uitlaat" houdt ook dit sei zoen weer een groot aantal clubwedstrijden. Na negen crosswedstrijden heeft men de tussenstand opgemaakt, die er als volgt uitziet: 500 cc: 1. Dick de Kunder 414 punten, 2. Sjaak Meul- meester 372, 3. Leo Ovaa 347, 4. Louis Murre 334, 5. Floor van Dommelen 330, 6. Jan Bouten 324, 7. Roger van Dijckhorst 309, 8. Hans van de Sande 305, 9. Peter Ster- kenburg 247, 10. Rob van de Sande 246. 250 cc: 1. Henk Buijs 475, 2. Kees Zuidhof 435, 3. Wim Kerkhove 368, 4. Iman Francke 319, 5. Henk Aar- noutse 319,6. Eddy Eversdijk 272, 7. Wim Roskam 271, 8. Piet de Visser 258, 9. Gerard Schuren 258,10. Antoin Hon- telé 238. 125 cc senioren: 1. Bennie Poppe 462, 2. Kees den Dek ker 393, 3. Dennis den En gelsman 373, 4. Peter van de Weele 354, 5. Marcus van Kempen 342, 6. Ad Geldof 337, 7. Ronnie Stroo 333, 8. Ronnie Leijnse 330, 9. Chris de Visser 306, 10. Simon Jan- se 295. 125 cc junioren: 1. André van de Graaf 497, 2. Ronald van Eden 456, 3. Marcus Kuijpers 408, 4. André Zan- dee 376, 5. Bram Verhage 366, 6. René Kaljouw 325, 7. Paul van Britsom 321, 8. Peter Beekman 286, 9. Rudy Won- dergem 282,10. Frans Huvers 274. 80 cc: 1. Johan Wesenbeek 497, 2. Simón Baas 424, 3. Ronny Bos 407, 4. Paul Nie- len 380, 5. Erwin Berendsen 368, 6. Richard van Sabben 340, 7. Jacco Helleman 324, 8. Martin Boot 301, 9. Henkie Wouterse 298, 10. André v. Espen 289. 50 cc orgineel: 1. Johnny Verhage 450, 2. Eddy David- se 382, 3. Conno Blessing 375, 4. Eric Heeren 368, 5. Ronnie Poppe 344, 6. Klaas de Nooyer 291, 7. Mare Jonk mans 282, 8. Michel de Wolf 262, 9. Arnold van Westen 240,10. Ronald Maljaars 210. 50 cc mini's: 1. Jacky Eversdijk 497, 2. Martn de Kunder 396, 3. Angelieqe de Kunder 380, 4. Peter Pijnen 379, 5. Jacky Fijnaut 354, 6. Bert Overwijk 332, 7. Marijn Schpers 308, 8. Marco Over- weel 215,9. Peter Hoogeboom 196, 10. Ronny van Zundert 177. MIDDELBURG - Op zon dagavond 22 augsutus, om 19.00 uur, wordt er in het openluchttheater van het Park Toorenvliedt in Mid delburg een bijzondere zangdienst gehouden. Een dergelijk gebeuren vindt in de zomermaanden meestal tweemaal plaats en trekt dan belangstellenden uit heel Walcheren. Het is een oecumenische bijeen komst, uitgaande van de hervormde gemeente en de gereformeerde kerk. De begeleiding wordt ver zorgd door de brassband On- da, onder leiding van de heer Rotte. Ook het Vlissings Jongerenkoor onder leiding van Ep-Jan Kwast doet mee, als soliste zal optreden Mar- ja de Waard. Voorgangers zijn de predi kanten IJkel en Nell. Als het slecht weer is, wordt uitgeweken naar de Ontmoetingskerk in de Oos- terscheldestraat. VLISSINGEN - Bij veel men sen bestaat nog onbekend heid betreffende de nummers van de Alarmcentrale van het Hulpcentrum Noord- en Midden-Zeeland. Het num mer 01100-14444 kan te allen tijde gebeld worden en in elk geml voor de inzet van een ambulance. Op die alarm centrale wordt namelijk voor het hele district het am bulance-vervoer geregeld. El ke burger kan bij een onge val rechtstreeks om een am bulance vragen. Daarmee hoeft niet te worden geivacht op een arts, de politie of de brandweer. Natuurlijk kun nen en zullen ook die zo no dig een ambulance vragen, maar hoe sneller deze wordt opgeroepen, des te sneller hij ter plekke is. MIDDELBURG - Vrijdag 20 augustus vindt in de Lu therse Kerk in Middelburg het zevende concert plaats in de serie vrijdagavondorgel concerten. De bekende Zeeuwse or ganist Leen de Broekert, or ganist van de Koorkerk in Middelburg zal dan het oude Duyschot-orgel bespelen. Op het programma staan onder meer werken van Dandrieu, Bach, Haydn en Boëly. Leen de Broekert stu deerde piano bij Gerard Hengeveld en orgel bij Adriaan Engels en Wim van Beek aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Het concert be gint om acht uur.

Scheldebode | 1982 | | pagina 9