Pasar Malam in winkelcentrum Dauwendaele Middelburgs korps in Taptoe Breda DANSLES OansscFiooC janvier- MET SASKIA EN SERGE EN BONNIE ST. CLAIRE Tentoonstelling in Abdij van Middelburg Werkgroep Derde Wereld houdt manifestatie voor slachtoffers Libanon Ome Willem in Domburg Gitaar Kwartet geeft concert in kerk Veere Podium Verrassingen Orgelconcert in Nieuwe Kerk Middelburg Van Duivenvoordeloop vrijdag in Souburg Superbingospel met Barry Hughes en André Hazes Programma van Ceremonie meesters WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1982 MIDDELBURG - In het winkelcentrum Dauwendaele in Mid delburg wordt het bin nenkort groot feest. Daar is op 19, 20 en 21 augustus een Pasar Ma- lam met een optreden van het artiesten-echt paar Saskia en Serge en Bonnie St. Claire. ARNEMUIDEN - Geruime tijd werd de zater dagvoetbalclub Arnemuiden bestempeld als de sterkste formatie in onze provincie. En heus niet alleen door vurige supporters uit het vissersdorp. Ook insiders deelden deze opinie. Die glanzende pe riode lijkt voor de rood-broeken - althans voorlo pig - afgesloten te zijn. Arnemuiden excelleerde de laatste jaren niet meer als voorheen. In de vorige competitie moest men bijvoorbeeld met een zeer bescheiden plaats op de ranglijst genoegen nemen. Overigens is het geen sinecure en bepaald ook geen schande dat Arne muiden een stap terug moest doen. SÜÉ&S :i Belangrijke factor MIDDELBURG - Bij de deelnemende bur gerkorpsen aan de Nationale Taptoe in Breda behoort dit jaar ook de Showband Juliana Middelburg. Het Middelburgse showkorps treedt op in de eerste periode: donderdag 19, vrijdag 20 en zaterdag 21 augustus. Het korps brengt op de taptoe de show waarmee het dit jaar landelijk en internatio naal hoge resultaten bereikte (derde plaats in Nederland). Behalve in een showoptreden werkt het korps ook mee aan de finale, waar in het samen met de militaire korpsen een aantal nummers en de volksliederen zal mee spelen. De afgelopen maanden heeft het korps zich intensief op de taptoe voorbereid om onze provincie op een waardige wijze te kunnen vertegenwoordigen. Jacob Valckeplein 4, Goes, 01100-20176/30428 WEEKBLAD VOOR WALCHEREN: EDITIE MIDDELBURG (M) EDITIE VLISSINGEN (V) TELEFOON (01184) 19910 POSTADRES: POSTBUS 5051, 4380 KB VLISSINGEN Het is nog maar een voor proefje van wat de Middel burgers volgend jaar te waehten staat. Want in 1983 bestaat Dauwendaele tien jaar. Dat festijn laat de ac tieve winkeliersvereniging niet ongemerkt voorbijgaan: Voor de kinderen is er dan Bonnie St. Claire op 20 augustus. een kermis en voor vele fans de veelbegeerde quizmaster Willem Ruis. Bert Keppel, voorzitter van de winkeliersvereniging Dauwendaele, is in zijn schik met de toestemming die het gemeentebestuur heeft gegeven voor de Pasar Malam: een gezellige markt naar oud-Indisch welbe proefd recept. Vijftig stand houders brengen er in hun toko hun waren aan de man en vrouw. Er zijn lekkere drankjes, fijne hapjes en - in het Nederlandse eetpatroon al lang niet meer weg te denken - saté. Behalve actuele muziek wordt tijdens de Pasar Ma lam ook gamelanmuziek ten gehore gebracht. Tevens zal een dansgroep, Orchidee ge naamd, regelmatig optreden met Javaanse en Suma- traanse dansen en ook een exotische modeshow staat op het programma. In het centrum wordt ook een podium opgetrokken waar het zangduo Saskia en Serge alsook Bonnie St. Claire met hun populaire liederen zullen optreden. Goedlachse Bonnie, die elf jaar geleden op het World Popfestival een prijs won, is sindsdien eigenlijk niet meer van de bühne weg te denken. Ze legt zich tegenwoordig vooral toe op het Nederland se lied. Van haar - die eens uitsluitend Engels repertoire had - de uitspraak: „Neder lands moet je mooi zingen, zonder accenten". Saski en Serge staan ook alweer meer dan tien jaar op de bühne, veel songs schrij ven ze zelf. Zij treden ont zettend veel op, maakten een toernee door de Verenigde Staten en zijn vaak het hoogtepunt tijdens een feestelijke gebeurtenis, waarbij ze er op toezien een eigen sound te brengen. Sas kia en Serge treden donder dagavond 19 augustus'op om 20.00 uur, Bonnie St. Claire vrijdagavond 20 augustus om 20.30 uur. Maar ook voor september, oktober, november en de cember heeft de winkeliers vereniging Dauweldaele een groot aantal verrassingen in petto. December noemt Bert Keppel „de huiselijkste maand van het jaar". In het dan feestelijk verlichte win kelcentrum wordt er een Irish-koffieconcert gegeven, waarbij gratis Irish-koffie wordt geschonken. Hierbij treden op Thérèse Stein- metz, Nico van der Linden en (uiteraard) de kerstman. Saskia en Serge op 19 augustus. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllliiiiiiiiii llllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Arnemuiden probeert verloren terrein weer terug te winnen -—X Diverse topclubs in ons land kregen daarmee te ma ken. Eeuwigdurende heer schappij van een bepaalde club, in welke tak van sport dan ook, is trouwens niet te prefereren. Veel eerder va riatie. Dat brengt spanning en sensatie. Niettemin is het een goede zaak, dat men bij een dalend prestatieniveau bij zichzelf te rade gaat om het blazoen weer wat op te poetsen. Zo ook bij Arne muiden. Trainer Jaap van Maris, die bij de vissers zijn twaalfde „dienstjaar" ingaat en vorig jaar om deze tijd aankondigde dat zijn man nen wel eens hoog zouden kunnen eindigen, doet dit in ieder geval. Hij is nuchter genoeg om te erkennen dat de vorige competitie niet was om over naar huis te schrijven. Hierbij stippen we graag aan dat deze sympathieke trainer de wind bepaald niet in de zeilen had. Veel blessu res, soms van langdurige aard waren bepaald niet bevorderlijk voor de stabili teit en de homogeniteit van zijn team. Die mening wordt trou wens ook gedeeld door Jaap Meerman. De 29-jarige Meerman, excellerend op het middenveld of als libéro, schroomt echter niet om te vens nog een andere en zijns inziens belangrijke factor aan te halen, die heeft mee gespeeld bij de matige pres taties van zijn club in het vorige seizoen. Meerman: „Het trainings- bezoek was bij ons zeker niet optimaal, om me maar voor zichtig uit te drukken. Soms ontbraken vijf of zes spelers van de selectiegroep. En let wel, zonder gegronde rede nen. Kijk, in feite mag dat niet voorkomen. Al zijn we dan ook maar amateurs, de ambitie om de oefenstof se rieus te blijven volgen is een eerste vereiste om stoomklaar te zijn voor de te spelen wedstrijden". Jaap Meerman, die ook een tijdje als semi-prof uit kwam voor het Belgische Berchem Sport, weet zelf op dit punt van wanten. Daar om stelt hij resoluut: „Alleen door een serieuze aanpak, dus via een keihar de training, kunnen we gaan proberen het verloren ter rein te herwinnen. Of dit zal lukken is weer een ander punt. Maar in ieder geval kunnen we ons zelf geen verwijt maken. Ik hoop dan ook dat Jaap van Maris, die overigens een kundige oefenmeester is wat harder gaat optreden tegen hen die op de trainingsavonden ab sent zijn". Speler Jaap Meerman: niet zo te spreken over trainingsopkomst. Meerman voorziet op nieuw een moeilijk seizoen voor Arnemuiden, dat Huib Meerman niet meer in de ge- Showband Juliana lederen telt (gaat voor Vlis- singen uitkomen red.), ter wijl het ook nog niet zeker is of Lieven van Belzen zijn voetbalcarrière voortzet. „Voor zulke spelers heb je zo maar direct geen opvol gers van dezelfde capacitei ten", doet Meerman uit de doeken. Om er wat enthousiaster op te laten volgen: „Maar MIDDELBURG - Tot za terdag 28 augustus is er in de Kloostergangen van de Ab dij in Middelburg een ten toonstelling met als titel „Levensprocessen in de na tuur". De tentoonstelling is naar Middelburg gehaald door het studiecentrum voor an troposofie in Zeeland. De tentoonstelling is te be schouwen als een ode aan Goethe. Het is dit jaar 150 jaar geleden dat Goethe overleed. Tijdens zijn eerste reis naar Italië beleefde Goethe in volle duidelijkheid de betekenis van de levens processen in de natuur. Daar in Palermo kreeg hij einde lijk antwoord op zijn vraag „Wo fass ich dich unendliche Natur?" De natuurwetenschappe lijke afdeling van het Goe- theanum in het Zwitserse Dornach ontwikkelde in de loop der jaren de leer van Goethe zo ver, dat daaruit de biologisch-dynamische land- en tuinbouw verder gebracht kon worden. wellicht kunnen we dat toch nog wat compenseren met inzet en homogeniteit, twee belangrijke factoren waar door we mede tot successen kwamen in het verleden". RIEN DE JONGP MIDDELBURG - Dinsdag 24 augustus wordt het voor laatste orgelconcert gehou den in de serie zomeravond- concerten van de Stichting Orgelcentrum. Feike Asma zal dan het orgel van de Nieuwe Kerk in Middelburg bespelen. Op het programma staan onder meer werken van Bach, Mendelssohn, Max Reger en Franck. Besloten wordt met een fantasie over de Avondzang van Asma. Het concert be gint om acht uur. nnwvflMS 1-.atfVfc STOCK-CARS zijn eigenbouw auto's vanaf 1600 cc. Nu op verharde banen. Dat betekent sport - spanning en sensatie. Dit mag u beslist niet missen MIDDELBURG - Zater dag 21 augustus wordt er in Middelburg een demonstra tie en manifestatie gehouden onder het motto: „Steun de slachtoffers in Libanon: Is rael uit Libanon Deze zijn georganiseerd door de werk groep Derde Wereld in Mid delburg en leden van de Pa lestijnse vereniging uit Vlis- singen. Het voornaamste doel is sympathie en steun te betui gen aan de vele honderddui zenden slachtoffers van de Israëlische inval in Libanon. Hulpverlening is hier een eerste vereiste: zonder voed sel, medicijnen en goede be huizing zullen nog veel meer slachtoffers vallen en niet alleen in het belegerde Bei roet. De opbrengst van de monstratie en manifestatie is bestemd voor het Medisch Komitee Palestina, dat de afgelopen tijd al een aantal mensen voor hulpverlening naar Libanon heeft uitge zonden. Het programma in Mid delburg is als volgt: 13.00 uur Dam: optreden ensemble Al te klein. 13.30: demonstratie ve optocht door het centrum. 14.15: optredens van Feed Back en H-Gang. De muziek wordt afgewisseld met spre kers. SOUBURG - Vrijdag 20 augustus wordt op de bui tenwegen van Souburg weer de halfjaarlijkse Van Dui venvoordeloop gehouden. Er zijn weer drie afstan den, 2,7 kilometer, 5,5 kilo meter en 10 kilometer. De start is voor alle afstanden om halfacht bij de Schuur, Middelburgsestraat 113. In schrijven is mogelijk vanaf halfzeven in de Schuur. Ter herinnering ontvangt iedere deelnemer een medaille. De loop is georganiseerd voor de buurtvereniging Van Duy- venvoorde in samenwerking met sportvereniging Mara thon. DOMBURG - Wie graag mee wil spelen aan het su perbingospel onder leiding van Barry Hughes en André Hazes kan daarvoor terecht in het openluchttheater aan de Ooststraat 10-12 in Dom burg op donderdag 19 augus tus. Hazes en Hughes ver zorgen daar een afwisselend programma en men heeft bovendien kans op een mooie prijs. De avond begint om acht uur. André Hazes DOMBURG - Vrijdag 20 augustus om zeven uur komt Ome Willem „met zijn film" naar het Openluchttheater aan de Ooststraat 10-12 in Domburg. Hij brengt Neef mee en biedt een afwisselend program ma met zingen, drum men, pretmaken en spelletjes doen. Ome Willem zou graag zien, dat de bezoekertjes zich net zo mooi zouden ma ken als de kleuters dat doen tijdens zijn televi sieshows. MIDDELBURG - Voor de komende week hebben de Ceremoniemeesters van Middelburg het volgende programma samengesteld zaterdag 21 augustus pop penkastvoorstelling in de Demerary om drie uur;, markt, barbecue en levende muziek op het Oostkerk plein; optreden poppenthea ter Parcival om een uur en drie uur op de Burgprome nade. Dinsdag 24 augustus orgelconcert Feike Asma om acht uur in de Nieuwe Kerk. VEERE - Zaterdag 21 augustus treedt het Gitaar Kwartet van Brussel op in de Grote Kerk in Veere. Het concert begint om acht uur. Op het programma staan onder meer werken van Fernando Sor, Johan ^Brahms, Antonio Vivaldi en Wolfgang Amadeus Mozart. Vanaf half september start nieuwe clubs in MIDDELBURG Bel dagelijks van 14.00-17.00 uur en van 18.30-20.30 uur 01100-20176/30428 Of 's maandags van 19.00-21.00 uur in de concert- en gehoorzaal te Middelburg, tel. 01180-12700 nr\cc Minnn minn - 7IFRIKZFF GOES - MIDDELBURG - ZIERIKZEE Nederlandse Bond van Dansleraren

Scheldebode | 1982 | | pagina 1