Schotspop '82 vervangt Kamperland Muziekfestival KEBRA MEUBEL BV - GOES aquarium te bezichtigen Carlier Tours Gratis mosselmaaltijd voor 15.000 bezoekers Oosterschelde - Jaarlijks Vlootschouw Braderie 50+ REIZEN ZIJN HAALBAAR EN BETAALBAAR Werkgroep Historie gaf deel 3 uit Collectanten gevraagd voor Sport Gehandicapten oywp £CCe*t 'KonAetterue- BLOEMENSCHIKKEN ovrifcLÜEBODE VAN WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1982 YERSEKE - Jarenlang is het in het mossel- en oesterdorp Yerseke, de trots van de gemeente Reimerswaal, de gewoonte geweest om het mosselseizoen te openen met een feestelijke mosseldag. Dui zenden belangstellenden brachten die dag een bezoek aan Yerseke om (hernieuwd) kennis te maken met de smakelijke schelp diertjes. In 1980 en ook de jaren daarna kwam deze mosseldag om uiteen- lopenden redenen niet van de grond. Op initiatief van het comité „Zeeland Presenteert" onder voorzitterschap van mosselkweker L.W. Parlevliet wordt deze goede traditie dit jaar echter weer in ere hersteld. Aanstaande zaterdag staat de mossel in Yerseke nog centraler dan anders, wanneer van negen uur 's morgens tot 's avonds laat een gevarieerd feestpro gramma wordt aangeboden aan de ongetwijfeld weer duizenden belangstel lenden. Hoogtepunten in dat programma zijn de mosselmaaltijd op het Ha venplateau Prins Willem Alexander Haven en een vlootschouw op de Ooster- schelde. slaapkamer 140 x 200 speciale aanbieding massief eiken compleet 995.- U welt zich vrij. U voelt zich vrouw Ineen corset vanBasko-Camp. 10 dagen Spanje tot in de puntjes verzorgd vol zon, plezier en vakantie September 375.- Oktober 345.- functionele foundation 211 Na drie jaar weer mosseldag Yerseke Een klein deel van de mosselvloot van Yerseke. Zaterdag kan op deze kotters een tochtje worden gemaakt. Yerseke, dat jaarlijks van half juli tot half april bijna in het teken staat van de mosselen, wordt terecht het centrum van de Nederlandse mosselhandel genoemd. Die handel is bijna voor 99 pro cent in Yerseke gevestigd en de verwerkende industrie helemaal, de meeste mossel- kwekers hebben er hun thuishaven en in Yerseke is ook de enige mosselveiling in Nederland. Yerseke be schikt dan ook over twee ha vens voor de mosselkotters. Dit Zuid-Bevelandse dorp dankt die rijke mosselcul tuur aan de Deze zee-arm is bij uitstek geschikt voor deze cultuur, met name door de uitsteken de waterkwaliteit met grote hoeveelheden plankton, door de grote getij verschillen en door de voor de mossel bij zonder geschikte bodem. Kortom, het mosselgebeuren in Yerseke is door de manier van kweken en verwerking uniek in de wereld en het spreekt voor zich dat Yerse ke daar trots op is. Het comité „Zeeland Pre senteert" waarin alle Zeeuwse mosselschippers en -handelaren zijn .vertegen-- woordigd, steekt deze trots niet onder stoelen of banken. Integendeel, duizenden gul dens zijn er voor uitgetrok ken om duizenden bezoekers zaterdag een „mosseldagje Yerseke" te laten beleven. Een van de vier mosselconservenhedrijven in Yerseke laat er geen twijfel over bestaan: mosselen vormen de roem van Yerseke. Yerseke op „Drie jaar geleden, toen deze mosseldag voor het laatst werden gehouden, „In verband met de dijk verhogingen rondom de Oosterschelde was het zo'n chaos dat we geen mensen konden ontvan gen. Nu zijn deze proble men opgelost en het re sultaat van het overleg tussen handelaren en kwekers is dat we weer een jaarlijks gebeuren KAMPERLAND - Zater- groepen op. Op de eerste plaats de eigen band van dag 21 augustus wordt op het gigkin uit ^land is recreatiecentrum „De Schotsman" het muziekeve nement „Schotspop" gehou den. Dit popgebeuren moet de traditie overnemen van het Kamperland Muziekfes tival, waar de top van de Ne derlandse „Gospelpop" kwam, maar vanwege de massale groei verplaatst werd naar Flevoland. „Schotspop" wordt geor ganiseerd door de Stichting Siskin, waar Ruud Mulder de initiatiefnemer van is. Om 14.00 uur begint het pop concert in de Grote Schuur van het recreatiecentrum De Schotsman. Er treden vijf AT2" uit Middelburg. Ver der treden op de rockband „Thermo" uit Amersfoort, „Tranquilizer" uit Breda en „ONQ" uit Zwolle. Siskin is van plan „Schot spop" jaarlijks te houden. De stichting wil ook op een an dere manier de popmuziek uit Nederland en Vlaande ren stimuleren. Daartoe zoekt Siskin contact met popgroepen. Deze kunnen contact opnemen (en een de monstratieband opsturen) met Recreatiecentrum De Schotsman, Schotmanseweg 1 te Kamperland t.a.v. Bert Stolker. van deze mosseldag wil len maken". De mossel dag begint za terdag met een lawaai-op- tocht van negen tot tien uur voor de kinderen van de la gere- en kleuterscholen. Van tien tot half twaalf kan men een optocht van praalwa gens voorbij zien trekken en om twaalf uur begint het grootse middagprogramma. Dan arriveren de mossel prinsessen met hun gevolg op het Havenplateau Prins Willem Alexander Haven waar de commissaris van de Koningin, dr. C. Boertien, het feest zal openen. Vervolgens worden er 7500 kilo mosselen gekookt om 15.000 aanwezigen op een gratis portie te kunnen trak teren. Volgens voorzitter Parlevliet kunnen er in tien minuten 240 kilo worden ge kookt, zodat er elke tien mi nuten vijfhonderd mensen aan een maaltijd kunnen worden geholpen. Het tweede hoogtepunt in het programma, een vloot schouw, begint om drie uur en duurt tot ongeveer vijf uur. Iedereen kan dan een tochtje maken op de Ooster schelde met een van de ver sierde mosselschepen. De vloot van Yerseke bestaat uit veertig a vijftig kotters en die zullen bijna allemaal in actie komen voor deze, ook alweer gratis, vloot schouw. YERSEKE zal zaterdag tijdens haar mosseldag verschillende hoge gas ten mogen ontvangen.- De opening zal worden verricht door de Com missaris van de Konin gin, dr. C. Boertien. Het provinciaal bestuur wordt vertegenwoor digd door gedeputeerde Barbé. Verder worden zeven kamerleden van de vaste kamercommissie voor de visserij verwacht. Dit Haagse gezelschap be staat onder meer uit de Zeeuwse kamerleden Eversdijk, Broekhuis en Mijnsbergen. Ook Bel gië en Frankrijk, landen waarmee Yerseke veel connecties heeft vanwe ge de mosseluitvoer, worden vertegenwoor digd door de Belgische ambassadeur F. Baeke- landt en door de Franse consul-generaal J. Landry. Het programma vervolgt met waterspelen, van half- vijf tot zes uur in de Prinses Julianahaven. De spelen worden van commentaar voorzien door Theo Koomen. Zuidvlietstraat 120-Telefoon 01100-12934 Tevens zal dan op het indus trieterrein een parachutis tenteam landen. Van halfzeven tot acht uur krijgt de mosseldag een sportief cachet met een voet balwedstrijd tussen de eer ste elftallen van Yerseke en Zierikzee. De wedstrijdbal zal worden gebracht door Para's. Op de bijvelden van het sportterrein zijn er de monstraties handboogschie- ten en africhten van politie honden. Om halfnegen verzorgt Showband Excelsior uit Goes vervolgens een taptoe op de Prins Willem Alexan- derhaven en worden er prij zen uitgereikt. Zaterdag avond is er tenslotte een feestavond in de tent op de Haven met medewerking van bekende artiesten, zoals Anneke Grönloh, Ronnie To- ber, bandparodiat Willy Meertens en orkest The Dandy's. Naast dit programma zijn er de gehele zaterdag nog at tracties als een braderie met oude ambachten en kinde rattracties, een vertoning van de film „Schelpdieren" in gebouw De Haven (waar tevens een kolossaal Ooster- schelde-aquarium bezich tigd kan worden, dat is inge richt door de aquariumvere niging Vuumeon uit Wemel- dinge) en een tentoonstelling in het oude gemeentehuis met werk van amateurschil ders en verder modelboten en vliegtuigbouw. De genoemde tentoonstel ling en filmvoorstelling zijn overigens ook aanstaande vrijdag al te bezoeken, res pectievelijk van twee tot tien uur en van zeven tot tien uur. Vrijdagavond wordt te vens een trimkoers verreden in Yerseke en kan de jeugd vanaf halfnegen terecht bij AVRO'S Top Pop disco show. De muzikale omlijsting van de mosseldag wordt ver zorgd door Mozart uit Yerse ke, Kunst en Eer uit Zierik zee. Nu met Hope uit Brui- nisse, Concordia uit Tholen, het Majorettenkorps uit We- meldinge en de showband en jeugdkorps van Excelsior uit Goes. YERSEKE - Een van de bezienswaardige attracties op de mosseldag in Yerseke is ongetwijfeld een kolossaal Oosterschelde-aquarium, dat staat opgesteld in vere nigingsgebouw De Haven aan de Dreef in Yerseke. Tien mankrachten, drie vorkheftrucks, twee pallet wagens en een tankwagen kwamen er afgelopen zater dag aan te pas om deze grote bak te plaatsen. Bovendien zorgde een team duikers voor de aanvoer van het be nodigde Oosterschelde-ma- teriaal. De grootscheepse operatie is geheel gerealiseerd door de aquariumvereniging „De Vuurneon". Deze club van natuurliefhebbers zag in de mosseldag een mooie gele genheid om hun hobby aquariumhouden te presen teren. Temeer omdat het Oosterschelde-aquarium steeds meer in de belangstel ling komt. In februari al werd een geschikt aquarium aangeschaft en sindsdien werd in de mosselloods van de firma Bolton in Yerseke gewerkt aan de opbouw er van. „Wij willen laten zien hoe mooi en ongerept de Ooster schelde is. Het is zaak het publiek dit te tonen en er op te wijzen dat het open blij ven van de Oosterschelde niet alleen in het belang is van de schelpdierencultuur, doch van eenieder die er rondom woont en recreëert. Vele mensen die hier wonen kennen de Oosterschelde niet en het is ons doel hier wat aan te doen", vertelt de heer M.A. de Schipper, voor zitter van „De Vuurneon". Om dit doel te bereiken wordt niet alleen dit Ooster- scheldeaquarium tentoonge steld, maar worden ook on derwaterfoto's getoond die gemaakt zijn door de bioloog drs. C. Noomen en zijn er watervogels te zien die be schikbaar zijn gesteld door het Zeeuws Biologisch Mu seum. De tentoonstelling in ge bouw De Haven is nu al te bezichtigen tot en met zater dag. Woensdag- en donder- dagvond kan men terecht van zeven tot negen uur, vrijdagavond van zeven tot tien uur en zaterdag de ge hele dag. Als vervolg op deze ten toonstelling organiseert aquariumvereniging De Vuurneon een voorlichtings avond over Oosterschelde- aquaria op vrijdag 17 sep tember in hotel Vredebest in Wemeldinge. Deze avond be gint om acht uur en de toe gang is gratis. De Here Jezus zei op het kruis: „Mijn God, mijn Godwaarom hebt Gij mij verlaten?" (Mat. 27:46). Daar oordeelde God zijn Zoon opdat U zou kunnen ontkomen aan het eeuwig van God gescheiden zijn. M.G. de Koning, Berkenstraat 5, Oost-Souburg, tel. 01184-63341 (gratis op aanvraag: „De toestand na het Sterven"). Klasse hotels kamers met bad, toilet en balkon Vol pension met excursies Een maaltijd in de bus is inbegrepen, tevens gratis lektuur. Tourwagens met vliegtuigcomfort Vertrek vrijdags Vertrek vrijdags Tevens hebben wij een SPECIALE AANBIEDING 9 dagen SPANJE (Costa Brava) voor 299.- Boek snel, er zijn nog slechts enkele plaatsen vrij. HAAL OF BEL SNEL VRIJBLIJVEND VOOR DEZE FOLDER vol pension. Schelpweg 6, 4357 AD Domburg Telefoon 01188-1313 b.g.g. 01180-15015, 01186-2072 KAPELLE - Van de door de werkgroep Historie en Archeologie van het Zeeuws Genootschap uitgegeven se rie overdrukken van artike len uit moeilijk vindbare tijdschriften is onlangs deel 3 verschenen. Dit deel bevat het artikel van H. Obreen over de bedij king der Hincline (1263-1269). Naast het artikel zijn ook twee kaarten opgenomen. Men kan deze aflevering van de Zeeuwse Studiën schrif telijk bestellen bij de heer B. Oele, Vroonlandseweg 3b, Kapelle. De kosten bedragen acht gulden exclusief verzend kosten. Abonnees krijgen het werk goedkoper. GOES - Het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten houdt ook dit jaar weer een collecte. Doel hiervan is geld te verzamelen ten behoeve van sportbeoefening voor gehandicapten. De collecte wordt gehouden van 15 tot en met 21 november. Coördinator voor deze col lecte is de heer A.M. West dorp uit Kortgene. Voor het eerst zal ook de Zeeuwse Sportraad zijn medewerking aan deze collecte verlenen. Er zijn dringend collec tanten nodig en ook comité leden. Zij die hiervoor be langstelling hebben kunnen zich wenden tot de heer Westdorp (telefoon 01108- 1389). Een corset van Basko-Camp, speciaal ontworpen voor zwaardere figuren. Het front is op een heel bijzondere manier gemaakt, waardoor de buik op natuurlijke wijze gevormd en gesteund wordt. Vermoeidheid en eventuele rugklachten verminderen hierdoor. Verkrijgbaar in de maten 68-132. Goes-Lange Kerkstr. 23-25-Tel. 14052 Middelburg-Nieuweburg 31 - Tel. 15478 PI IRQ! IC in uw omgeving te MIDDELBURG in de Scholengemeenschap voor Beroepson derwijs „De Wellinge". Kruisweg 2 en levens in de Klarenbeek LTS, Gen. Eisenhowerlaan 25. Aanvang maandag 4 oktober 1982. De wekelijkse cursus bloemenschikken staat onder leiding van een ervaren en bevoegde leerkracht. De cursus bestaat uit 8 lesavonden. Na iedete les van 19.30- 21.30 uur nemen de deelnemers een fraai bloemstuk mee naar huis. Het cursusgeld bedraagt 156,-. inclusief bloemen en het materiaal, alsmede een overzicht van de lesstof, de cursus is dus volledig verzorgd. In september start ook nog de vestigingsopleiding bloemenschikken en binden (bloemist-winkelier). Opgave binnen 10 dagen door een (brief)kaart te zenden aan Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen (SBOV), Sir Winston ChurchiUweg 2. 2251 CX VOORSCHOTEN. Gaarne duidelijk uw naam. adres en cursusplaats vermelden. Na opgave ontvangt u een bevestiging. Voor informatie en of opgave: Bel 01717 - 2010* cli ,a... \4, ,.ïvVv .- v ..;V.:..;;..vö;- v,.„

Scheldebode | 1982 | | pagina 11