Peren aangetast door bacterievuur strop van twee miljoen Tienduizendste bezoeker Voor het eerst amateurs aan de start in vijfde wielerronde van Zoutelande voor Maritieme Expo Vrijdag concert van Max Collie in Domburg J.P.A. ROSSËL INSCHRIJVING Zomer in Zeeland: vakantie voor tienduizenden toeristen aan zonovergoten stranden.... cDansscflooCLJanvier ND Informatiepost Recreatiecentra KUNSTGEBITTEN- REPARATIE WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1982 TOTAAL OPLAGE 349.785 EX UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - 31e JAARGANG VLISSINGEN - Zomer in Zee land! Een zomer die zich dit jaar van zijn beste kant laat zien. Weken ach ter elkaar warm en zonnig. Zelfs de campinggasten hadden dit jaar hun rubberlaarzen thuis kunnen laten. De tienduizenden toeristen kunnen tevreden zijn en na enkele weken met een gebruinde (of roodverbrande) huid naar huis gaan en tonen, dat ze de vakantie hebben doorge bracht aan zonovergoten stranden. Ook de campinghouders, hoteleigenaren en uit baters van strandpaviljoens hebben een goede zo mer. Vlissingen 26-27-28 augusfus ZOUTELANDE - De vijfde wielerronde van Zoutelande, die op za terdag 14 augustus wordt gehouden, brengt voor de eerste keer amateurs aan de start. Een nieuw stapje voor waarts dus voor het wielercomité Zoutelan de, dat financieel werd gesteund door de plaat selijke VVV en de mid denstand. i+SI - TANDPROTHETICUS Spoedig klaar Tel. afspraken 01184-14533 Hobeinstraat 52, Vlissingen Het strand bij Domburg kent deze zomer vrijwel dagelijks een grote drukte. (Foto: Cor Schuilwerve). bedoeling de dagen aan het strand of op het Veerse Meer door te brengen, hebben ook de recreatiecentra deze zo mer tot nu toe niet slecht ge draaid. „Natuurlijk is het in een museum op een stralende dag niet zo druk als wanneer het regent. Maar bij de meeste recreatievoorzienin gen in Zeeland kan men niet Vanaf 13 augustus inschrijving voor de nieuwe cursus. OOE5 MIOOELBURG ZlfRIKZEE I tocob V»lch*pU4n 4 - 44R1 KV Go., j«l. 01100 20 17* spreken van echte slecht- weer voorzieningen. Als het bijvoorbeeld hard regent, is een bezoek aan Miniatuur Walcheren of het Vroon in Westkapelle ook niet zo erg leuk. Deze attracties worden nu door het mooie weer overdag wat minder druk beozcht, maar hebben daar door in de avonduren meer bezoekers. Ook de fietsen- verhuurbedrijven hebben deze zomer alle reden tot te vredenheid. Het fietsen is de laatste tijd weer erg in en zij profiteren daar van mee. Op wat minder stralende dagen is het in de steden als Mid delburg en Vlissingen erg druk", aldus mevrouw Ho vestadt van de VVV. Hoewel de uiteindelijke schade nog niet kan worden vastgesteld, houden de Zeeuwse fruittelers er reke ning mee, dat zij als gevolg van de verwoestende aan tasting van hun peren door het gevreesde bacterievuur een strop lijden van zeker twee miljoen gulden. Dat is rond tien procent van de normale opbrengst van de peren in Zeeland. De kans is echter groot, dat deze schade in de komende maanden nog groter zal blij ken. Nog altijd zijn namelijk niet alle haarden van het bacterievuur gelocaliseerd. Tal van fruitkwekers die het met name van de opbrengst van hun perenteelt moeten hebben, dreigen daardoor in ernstige financiële moeilijk heden te raken. Dat is de stand van zaken op het ogenblik in de Zeeuwse fruitteelt, waar men na de massale vernietiging van door het bacterievuur aan getaste meidoornhagen en fruitbomen nog steeds geen definitief inzicht heeft in de totale omvang van de schade die is aangericht. Volgens A. Domisse, directeur van de centrale veiling in Goes- Krabbendijke, werd vorig jaar voor 16 a 17 miljoen aan peren door de vier Zeeuwse veilingen geveild. Dit bed- drag moet zeker met drie miljoen worden verhoogd, omdat veel peren buiten de veiling worden verkocht. De klap komt des te harder aan omdat het Zeeuwse fruitge- bied zich de laatste jaren vooral wat de perenteelt aangaat, steeds beter begint te ontwikkelen. WEEKBLAD VOOR WALCHEREN: EDITIE MIDDELBURG (M) EDITIE VLISSINGEN (V) TELEFOON (01184) 19910 KANTOOR: TORENSTRAAT 5, VLISSINGEN POSTADRES: POSTBUS 50514380 KB VLISSINGEN IEBODE Provinciale VVV: „Alle reden tot tevredenheid over deze goede zomer" „Er is alle reden tot tevre denheid, want zowel de cam pings als de huisjes, appar tementen en hotels zijn deze zomer zeer goed bezet", ver telt mevrouw Hovestadt van de provinciale VVV in Mid delburg. „Het woord „vol" klinkt misschien wat erg definitief; er is natuurlijk altijd nog wel ergens een plaatsje te vinden. Op de campings en in de hotels is het vaak zo, dat er 's morgens nogal wat mensen vertrekken, die weer verder reizen, maar deze plaatsen worden in de loop van de dag dan toch wel weer ingenomen door nieu we gasten". Het was in de afgelopen maand ook herhaaldelijk nodig om gebruik te maken van de zogenaamde over loop-terreinen, waarover sommige campings beschik ken. Dit zijn terreinen die normaal niet als kampeer terrein ip gebruik zijn, maar wel naast een camping lig gen, bijvoorbeeld met het oog op mogelijke uitbreiding in de toekomst. De kampeer ders die nergens meer een plaatsje kunnen vinden, worden door de Rijkspolitie en de ambtenaren van de ge meente naar deze terreinen door verwezen. Ze kunnen dan ook gebruik maken van de voorzieningen op de cam ping. Deze terreinen liggen meestal niet direct aan zee. In Serooskerke is er bijvoor beeld zo'n terrein bij de camping De Olmenhoeve, in Schoondijke is een voetbal veld voor dit doel in gebruik genomen. Maar een afstand van zo'n vijf kilometer van het strand is voor de meeste Max Collie (r) met the Rythm Aces. DOMBURG - Voor de lief hebbers van jazzmuziek is er op vrijdag 13 augustus in het Openluchttheater aan de Ooststraat 10-12 in Domburg een concert van Max Collie met the Rythm Aces uit Londen. De Australische trombo nist Max Collie vormde zijn band in het begin van 1966. Aanvankelijk had hij weinig succes, het publiek was toen nog niet geïnteresseerd in de New Orleans Jazz. Maar vanaf 1970 had de band steeds veel succes op festi vals en tijdens toernees door heel Europa en de Verenigde Staten. Dit jaar verscheen de band op de meeste belangrij ke festivals in Engeland, België, Frankrijk, Neder land, Denemarken en Duits land. Ook werden er ver schillende televisie- en ra dio-opnamen gemaakt. De band is in Domburg te be luisteren vanaf acht uur. mensen geen onoverkome lijk bezwaar. De reden dat het op cam pings vaak zo moeilijk is een plaatsje te krijgen, is dat slechts een klein gedeelte van de camping echt bedoeld is voor de vakantiegasten. Een groot gedeelte van het terrein wordt op de meeste campings ingenomen door de vaste staanplaatsen. Mevrouw Hovestadt: „Een groot deel van de vakantie gangers die in het hoogsei zoen komen, bespreekt van te voren een plaatsje in hotel of camping. Toch zijn er nog veel mensen, die niet van te voren plannen en zo maar op goed geluk ergens heen rij den en hopen, dat er een plaatsje vrij is. Ook zijn er dit jaar meer mensen die geen dure buitenlandse reis geboekt hebben, maar die toch mede door het mooie weer, besluiten een weekje of enkele dagen in eigen land er op uit te trekken. Speciaal voor de mensen die nog niet gereserveerd hebben is er bij Krabbendijke een informa tiepost ingericht, waar ze al le inlichtingen kunnen krij gen over de vrije plaatsen op campings en in hotels in heel Zeeland. Ze kunnen daar dan ook een plaats reserve ren en dan op het gemak naar de bestemmingsplaats rijden". Dit laatste is natuurlijk veel veiliger, dan zo maar zelf te gaan zoeken. Vooral na een langere reis, als de vermoeidheid een woordje mee gaat spreken, is het erg vervelend om steeds weer te moeten aanhoren dat er geen plaats is en dat men maar weer vvjrj&r.moet gaan zoe ken. Door de irritatie die hierdoor ontstaat, is dit ook niet zo bevorderlijk voor de verkeersveiligheid. De informatiepost is met opzet geplaatst in Krabben dijke, omdat men dan altijd nog makkelijk uit kan wij ken naar Zeeuws-Vlaande- ren via de veerboot in Krui- ningen. Bij de veerboot in Vlissingen zijn er in de zo mermaanden vaak erg lange wachttijden. De informatie post is overigens alleen in de weekenden geopend. Hoewel de meeste mensen naar Zeeland komen met de De tienduizendste bezoeker neemt de vele geschenken in ontvangst. (Foto: Cor Schuilwerve) VLISSINGEN - Ondanks het mooie weer mag de ten toonstelling in het Maritiem Instituut aan de Boulevard in Vlissingen, zich verheu gen in een grote belangstel ling van het publiek. Vrij dagmiddag 6 augustus ver welkomden de heren Geel kerken, Louwer-se en Jansen van de Stichting Vlissings Aktiviteiten Fonds de tien duizendste bezoeker. De heer Louwerse: „De tentoonstelling is nu pas veertien dagen geopend en we zijn erg blij in zo'n korte tijd een zo groot aantal be zoekers te hebben bereikt". De tienduizendste bezoek ster was mevrouw Boon uit Veghel die de tentoonstelling bezocht samen met de heer Reinders uit Borculo. Beiden logeren zij in Arnemuiden. Zij kregen namens het VAF een groot aantal geschenken aangeboden, onder andere van Olau Line Vlissingen een reis voor twee personen naar Engeland, van de Schelde een Delftsblauw bord van de gemeente Vlis singen een prent van Oud Vlissingen, van kunstschil der van Dokkum een pente kening van Westhove, van het Maritiem Instituut een stropdas, shawl en foto, van V.d. Akker een miniatuu ranker en stropdas en van het C.O.M. een wapenschild en verder boekwerken van de Provincie Zeeland, ha venschap Vlissingen en boekhandel Bikker. DOMBURG - Motor- en automobielclub De Zeeuwen houdt op woensdag 18 augustus een badrit in Dom burg. Dit is een puzzelgezel- ligheidsrit voor het hele ge zin. Inschrijven is mogelijk in het gemeenschapshuis Schuttershof, Kanonwei 30 vanaf zeven uur. Met de wedstrijd der lief hebbers er bij kan men dan ook in de Walcherse bad plaats weer een interessante wieleravond tegemoet zien. Ongeveer vijftig liefheb bers openen het programma om kwart voor zes met een koers over 42 kilometer. Sam Broersma en Rinus van Lienden zijn de plaatselijke favorieten. Bekende streek- renners die in actie komen zin: Jo Blaas, Nout Wester- beke, Adrie Dingemans, Pe ter Geschiere, Piet Wisse en Ruben de Wit. Zij gaan de strijd aanbinden met onder andere Willy de Feber, Siep van Dongen, Peter Legierse, Hans van de Oever, Huib Slabbekoorn en de kampioen van Overijsel Gerrit Pluij- mers. De amateurs vertrekken om zeven uur en moeten 85 Na Domburg en Westkapelle (foto) komen de amateurs zaterdag in Zoutelande aan de start. kilometer afleggen. De uit Zoutelande afkomstige Kees de Nooyer behoort bij hen tot een van de grootste avo- rieten. Sinds de Nooyer op 2 mei bij de amateurs debu teerde, kwam hij tot uitste kende resultaten, waaronder enkele overwinningen. Onder de circa vijftig ver trekkers bevinden zich trou wens nog genoeg andere coureurs met klinkende na men. Van de partij zijn na melijk ook: Henk de Jong, Adrie de Maesschalk, Rinus Verboom, Wim van Kooten, Tonny Huijzen, Jan Poleij, Rob Bijvank, Kjeld van der Lijke, Wim de Waal, Cees Vleugel, Reinier Valken burg, Gerrit van 't Geloof en de van de liefhebbers over gekomen Jan Boshuijer. Start en finish zijn in de Langstraat. Het parkoers, dat ongeveer 1700 meter lang is, loopt verder over de Duinweg, 't Pauwtje, Bos weg, Ooststraat, gedeeltelijk Oranjeplein, Noordstraat en Willibrordusplein. De bewo ners daar en tevens de bad gasten worden verzocht om vanaf vijf uur hun wagens niet te parkeren in bovenge noemde straten. k

Scheldebode | 1982 | | pagina 1