■MM. Klederdrachtenshow in Grote Kerk Veere Groot standwerkersconcours op drukke donderdag in Middelburg Naar Breda Flora en de taptoe voor 1 32,50 j Kermis in Middelburg £iCU TOTEN MET 14 AUGUSTUS: c.DansscKooC janvier- m> Dutch Swing College Band in Domburg Op vrijdag 20 augustus hans knuijt INSCHRIJVING Excursies naar kaasboerderij Ceremoniemeesters presenteren gevarieerd programma Thuis in Middelburg PUZZELRIT GEBRUIKTE PIANO WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1982 TOTAAL OPLAGE 349.785 EX. UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - 31e JAARGANG M V VEERE - Wie deze zo mer eens op een andere manier dan over de Zee- landbrug naar Schou- wen-Duiveland wil rei zen zou dat kunnen doen op een van de schepen van „De Zeeuwse Stro men". Tot en met zater dag 14 augustus houden deze oude zeilschepen namelijk een beurtvaart tussen Veere en Zierik zee. v! thuis in middelburg 1982/ 1983 Nachttoernooi midgetgolf MELOFESTA MANNENMODE MIDDELBURG - Het Middel burgse Marktplein biedt van za terdag 7 tot en met donderdag 12 augustus ruimte aan maar liefst 33 kermisattracties van zeer ge varieerde aard en afmetingen. Jong en oud kunnen zich deze da gen (behoudens de zondag) dan ook zeker vermaken. De liefheb bers van paling, oliebollen, sui kerspin, poffertjes, zuurstok, nougat en andere lekkernijen zullen beslist aan hun trekken komen. Degenen die van sensatie houden kunnen zich uitleven in bijvoorbeeld de polyp, de hully- gully, de blue-bob, de rotor kleef- wand, de auto-scooter en ga zo maar door. Ook het „gokelement" ontbreekt natuurlijk niet op deze jaarlijkse kermis in Middelburg. De wat jongere kinderen kunnen hun hart ophalen in de vanouds bekende draaimolen, een kiddy- ride en bij het pony-rijden. Ook de verder nog aanwezige attrac ties zullen gretig aftrek vinden. De weekmarkt tijdens deze ker- misweek wordt verplaatst naar het Damplein. DE SCH WEEKBLAD VOOR WALCHEREN: EDITIE MIDDELBURG (M) EDITIE VUSSINGEN (V) TELEFOON (01184) 19910 Schepen van Zeeuwse Stromen EBODE 201 KANTOOR: TORENSTRAAT 5, VLISSINGEN POSTADRES: POSTBUS 5051, 4380 KB VLISSINGEN houden beurtvaart tussen Veere en Zierikzee De zeilvloot „De Zeeuwse Stromen" is een samenwer kingsverband tussen een aantal schippers van klas sieke schepen. De boten van deze vloot waren aanvanke lijk vrachtschepen. Nu kun nen ze gehuurd worden voor vakanties en ook per dag. Dit moet dan wel met een groep gebeuren. De schepen bieden plaats aan zo'n tien tot twintig per sonen. Dit jaar wordt bij wijze van proef de beurt vaart onderhouden tussen Veere en Zierikzee. Ria Geluk, woordvoerster van De Zeeuwse Stromen: „We willen gewoon eens zien of hier belangstelling voor is. Het varen met zo'n oud zeilschip heeft natuurlijk een heel eigen bekoring. Tot nu toe konden eigenlijk al leen groepen gebruik maken van onze schepen, nu kun nen ook mensen alleen een tochtje meemaken. Als dit een succes mocht worden, willen we zeker in de vol gende zomer weer een beurtvaart gaan onderhou den. We hebben het nu voor de eerste keer op twee we ken gehouden, maar misr schien doen we het volgend jaar dan wel het hele sei zoen." De eerste week vaart de tjalk „De Twee Gebroeders", deze wordt op zaterdag 7 augustus afgewisseld door de tjalk „Verwisseling". Op deze dag zullen ze elkaar er gens op de route passeren en het beurtvaartstempel aan elkaar overdragen. Afvaren vanuit Veere is mogelijk op donderdag 5 augustus om 14.00 uur, za terdag 7 augustus om 08.00 uur, zondag 8 augustus om 09.00 uur, dinsdag 10 augus tus 10.00 uur, donderdag 12 Een van de schepen van de zeilvloot „De Zeeuwse Stromen". (Foto: Cor Schuilwerve). augustus 10.30 uur en zater dag 14 augustus om 11.30 uur. De terugvaarten vanuit Zierikzee vinden plaats op vrijdag 6, zaterdag 7, maan dag 9 en woensdag 11 augus tus om 12.30 uur en op vrij dag 13 augustus om 14.30 uur. Ria Geluk: „Hoe lang de overtocht precies duurt, is vooraf niet te zeggen. Door dat we op de zeilen varen, zijn we natuurlijk sterk af hankelijk van het weer. Men kan boeken voor een enkele reis en dan terugreizen met het openbaar vervoer. Ook is het mogelijk een fiets, brom mer of motor mee te nemen. Een derde mogelijkheid is een retourkaart te nemen, er zijn slaapplaatsen aan boord." Wie mee wil varen kan zich aanmelden tot een uur voor het tijdstip van vertrek bij de boot aan de passan tensteiger in Veere, of tele fonisch bij het centraal kan toor van de stichting, tele foon 01110-5077. Vanaf 13 augustus inschrijving voor de nieuwe cursus. OOtJ MIQOf LS1JRQ ZIERIKZEE -eM..- Iicob ValchapUin 4 4461 KV Gom T«4 01100 - K 170 v« f f m i DOMBURG - In het openluchttheater in Domburg aan de Ooststraat 10-12 treedt op dinsdag 10 augustus The Dutch Swing College Band op. Dit bekende jazzorkest is ontstaan in de jaren gedu rende de Tweede Wereldoor log. Het was in die tijd een clandestiene jazzmuziek- school, waarvan de leerlin gen repeteerden in een ge- luiddichte kelder. Na de oor log waren zij dan ook als eersten in staat de laatste jazznummers, die in Ameri ka aan de top stonden, te spelen. In de volgende vijf endertig jaar wisten zij zich steeds te handhaven aan de top van de jazzorkesten over de hele wereld. Het concert in Domburg begint om acht uur. VEERE - In het kader van de zomerevenementen van de Stichting Delta Cultureel wordt zaterdag 7 augustus in de Grote Kerk in Veere een klederdrachtenshow gege ven door de groep van me vrouw De Jager uit Dom burg. Eerst worden de authen tieke historische en heden daagse kostuums getoond, waarbij een deskundige uit leg gegeven wordt. Hierbij leert men het ontstaan en het specifieke gebruik ervan kennen. Na afloop van de show begeven de medewer kers zich onder de toeschou wers zodat men van dichtbij de prachtig bewerkte kle dingstukken, sieraden en ac cessoires kan bekijken. Ook worden deze zomer een foto tentoonstelling over Zeeuw se klederdrachten en een tentoonstelling van kanten mutsen gehouden in de Gro te Kerk. De show begint om acht uur. MIDDELBURG - De Ce remoniemeesters van Mid delburg hebben voor de ko mende week een gevarieerd programma van activitieten in Middelburg opgesteld. Donderdag 5 augustus is er een beiaardconcert door Jos d'Hollander op het caril lon van de Abdij toren om half acht. Zaterdag 7 augus tus is er een poppenkast voorstelling in de Demerary aan het Oostkerkplein om drie uur. De hele dag is er barbecue, markt en levende muziek op het Oostkerk plein. Op de markt begint dan de kermis. Dinsdag 10 augustus is er een orgelcon cert door Charles de Wolff om acht uurin de Nieuwe Kerk. MIDDELBURG - „Thuis in Middelburg" is de titel van een boekje dat alle Middelburgers vorige week gratis thuisbezorgd hebben gekre gen. Het is de nieuwe wegwijzer naar gemeen telijke instanties, sportverenigingen, scholen, maatschappelijke instellingen enzovoorts. MIDDELBURG - De sec tie standwerkers van de Vereniging voor Ambulante Handel houdt donderdag 12 augustus in samenwerking met de Middelburgse Marktcommissie een groot standwerkersconcours in de Zeeuwse hoofdstad. Het is voor het zesde achtereenvol gende jaar dat dit publiek- trekkende evenement plaatsvindt. Voor het concours hebben zo'n twintig standwerkers ingeschreven, die allen een plaats zullen krijgen op de Lange Delft Promenade. Daar krijgen ze .tussen 10.00 en 16.00 uur de gelegenheid hun verkooptalenten ten toon te spreiden. Aan het ge heel zit een wedstrijd-ele ment verbonden. Een jury, die bestaat uit de dames J.M. de Regt (VVV-Middelburg), J. Blaas (St. De Ceremonie meesters) en de heren W.P.J. Grootwinkelbedrijf) en A.J. de Jonge (hoofd Bur. Voor lichting gemeente) zal de deelnemers beoordelen op welsprekendheid, overtui gingskracht en originaliteit. Ook de algemene indruk telt mee in de beoordeling. Om halfvijf 's middags zal in de Lange Delft ter hoogte van de winkel van Vroom en Dreesman bekend gemaakt worden wie in de prijzen zijn gevallen. Het gemeentebe stuur van Middelburg stelde hiervoor drie bekers be schikbaar. Het standwerkersconcours valt gewoontegetrouw sa men met de laatste dag van de kermis. De weekmarkt is om die reden verplaatst naar het Damplein. Bovendien kan men gaan kijken naar het ringrijden op het Molen water, een activiteit in het kader van de folkloristische dagen in het zomerseizoen. Met recht kan Middelburg 12 augustus spreken van een „drukke" donderdag. VROUWENPOLDER - De Motor en automobielclub De Zeeuwen houdt op dinsdag 10 augustus een puzzelgezel- ligheidsrit voor beginners. De rit wordt uitgezet vol gens het puzzel reglement, dat aan de start verkrijg baar is. Inschrijven is moge lijk vanaf zeven uur in de kantine van camping Oran jezon. VLISSINGEN - In de nacht van vrijdag op zater dag kunnen liefhebbers van midgetgolf meedoen aan een nachttoernooi op de baan Diane aan de Van Woelde- renlaan in Vlissingen. Het nachtteornooi begint om tien uur, gaat over zes verschil lende ronden en zal tot onge veer zeven uur duren. Na de derde ronde bestaat de mo gelijkheid om aan een geza menlijke maaltijd deel te nemen. Inschrijven is moge lijk aan de baan tot uiterlijk vrijdag 6 augustus 21.00 uur. SJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllllllliliiiimiillliilliiimilllllllllllllllllllllllllllllllllllllU De nationale taptoe en de bloemenexpositie Breda p Flora in de historische Grote Kerk zijn twee evene- menten die de lezers van De Scheldebode en het e Nieuwsblad voor de Bevelanden op vrijdag 20 augustus in Breda voor een speciale prijs kunnen bezoeken. Op die dag brengen de comfortabele touringcars van reisbureau Van Fraassen u 's middags naar Bre- da, waar u allereerst de bloemenexpositie in de Gro- te Kerk kunt bewonderen, waar 250.000 bloemen p zijn verwerkt. Om 21.00 uur begint op het binnenplein van het Kasteel van Breda (op honderd meter afstand van i de kerk en de gezellige Grote Markt) de taptoe. Een i uniek schouwspel. Grote publiekstrekkers zijn dit jaar zeker de militaire muziekkorpsen uit Engeland en Canada en onze eigen Marinierskapel Daarnaast presenteert de politie zich in een show van „veld wachter tot motorstuntteam". Aan de taptoe werken ook de beste amateur muziek- en showgroepen uit ons land mee. Kaarten voor dit dagje Breda kosten 32,50 per I persoon, kinderen tot 14 jaar betalen 30,00. Voor 1 deze prijs wordt men per Van Fraassen-touringcar vervoerd, ontvangt men een toegangskaart voor Breda Flora en een tribunekaart (onoverdekt) voor de taptoe. Wie een kaartje voor de overdekte tribune wil, betaalt tien gulden extra. Kaarten zijn verkrijgbaar uitsluitend op onze kan- toren in Vlissingen, Torenstraat 5, en Goes Klok- i straat 1tot en met vrijdag 6 augustus, p De bussen vertrekken op vrijdag 20 augustus in Vlissin gen (Stadhuisplein) om 14.00 uur, West-Souburg (brug) om 14.05 uur, Middelburg (station) om 14.15 uur, Goes (Station) om 14.45 uur en in Kruiningen (De Uitkijk) om S 15.00 uur. Aankomst in Breda (Grote Markt) om 16.00 uur. In Breda vertrekken de bussen omstreeks 23.00 uur, na afloop van de Taptoe. =nillllllilllllIlilinilfllllllllllllllllilllllillli!IIIIIIIIIIIIllllllllllillflllllllilllllllllllll|)||illii9HIilllllll7F. VLISSINGEN - Het club huis Marnix in Vlissingen houdt van maandag 9 tot en met zaterdag 14 augustus vakantieactiviteiten. Onder meer staan excursies naar de kaasboerderij in Ritthem op het programma. Deze vinden plaats op dinsdag 10 en donderdag 11 augustus vanaf het clubhuis en op vrijdagmorgen 12 augustus vanuit de Houtuyn in Bossenburgh. De vertrek tijden zijn steeds om halfne- gen. De kinderen moeten op de fiets komen. Wie mee wil moet even bellen naar het clubhuis om zich op te geven. Het nummer is 67022, of naar Margriet de Groot, telefoon 62428. Zoekt u een Let dan op onze ad vertentie volgende week in dit blad. Zeeuws muziekhuis L. Viele 16 Middelburg Tel. 01180-15776. VOOR DE BETERE St. Jacobsstraat 10 Vlissingen

Scheldebode | 1982 | | pagina 1