In boekjes als het kan Wekelijks voorstellingen in Domburgs openluchttheater het weten waard Marnix zoekt penningmeester Satirisch werk Cornells Troost in Zeeuws Museum Amnesty begint publicatie-abonnement Orgelconcert Albert de Klerk [_Fototentoonstelling_l Pauzediensten Koorkerk Badrit Koudekerke Woningcomplex VQ-straat klaar Orgelconcert Jaco Simons Leerlingen bespelen orgel Orgelconcert K. van Houten Eerste Expo Vlissingen Wie verloor damesbril met Jila montuur?_ SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 7 JULI 1982 films j HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN HOOGWATER 209 De schilder door liefde. Graveur P. Tanjé. MIDDELBURG - In het Zeeuws Museum op het Abdij plein in Middelburg is tot vrijdag 20 augustus een tentoon stelling te zien, gewijd aan de grafiek naar het werk van Cornelis Troost (1697-1750). van de achttiende eeuw. Van een enkel thema is op de ten toonstelling behalve een prent ook een schilderij aan wezig, zoals De kraamkamer of het rake portret van de dikke burgemeester van Vlissingen Geleyn Hurgron- jé (1683-1727). Dit schilderij is eigendom van het mu seum. Eveneens uit de eigen col lectie is het portret van de beroemde Boerhaave. Moge lijk is dat een eigenhandige variant van het portret door Troost uit 1735 dat in het Rijksmuseum in Amsterdam hangt. De tentoonstelling is geor ganiseerd door de Dienst Verspreide Rijkscollecties en onder de titel De ontdekte schijndeugd. In het midden van de achttiende eeuw ont stond een grote vraag naar het werk van Troost, vanwe ge zij n spottende, maar nooit bijtende satirische verhaal trant. Bekend zijn prenten naar toneelstukken van Mo lière die in ons land meer werden gelezen dan opge voerd. Interessant zijn deze gra vures, omdat zij een goed in zicht geven in de levenswijze tijdens het tweede kwart VLISSINGEN - De Neder landse afdeling van Amnes ty International, de onaf hankelijke organisatie voor de rechten van de mens, heeft een publicatie-abonne ment ingesteld. Voor 55 gulden ontvangt men vier keer per jaar alle uitgaven van de Nederland se afdeling. Belangstellen den kunnen hiervoor een briefkaartje sturen naar de MIDDELBURG - Onder auspiciën van de Stichting Orgelcentrum wordt dins dag 13 juli in de Nieuwe Kerk in Middelburg weer een orgelconcert gegeven. Dan zal de bekende com ponist en organist van de stad Haarlem, Albert de Klerk, achter de klavieren van het orgel in deze eeu wenoude kerk plaats nemen. Het programma dat door hem zal worden uitgevoerd, vermeldt: Fantasie in f, W.A. Mozart; Trio in g, L.v. Beet hoven; fuga, Fr. Schubert; Canan in b, R. Schumann; Preludium en Fuga in a, J. Brahms; Pastorale, C. Franck; Uit de Suite Fran- caise: „Nasard" en „Francai- se", J. Langlais. Besloten wordt met Toccata van Hen drik Andriessen. Aanvang 20.00 uur. Ledenadministratie van het Landelijk Secretariaat, on der vermelding van publica tie-abonnement, Postbus 61501, 1005 HM Amsterdam. Voor verdere inlichtingen 020-847905. Amnesty International Nederland publiceert regel matig rapporten en brochu res. Ook zijn er twee series: de Landenschriften en de Drieluiken. De publikaties gaan over schendingen van de rechten van de mens in verschillende werelddelen en thema's als martelingen en „verdwijningen". Van zelfsprekend vermelden zij ook de initiatieven die AI te gen de schendingen onder neemt. De afgelopen tijd versche nen er publicaties over Viet nam, Zaïre, Zuid-Korea, El Salvador, de Verenigde Sta ten en over de thema's Ge wetensgevangenen, „Ver dwijningen" en Politieke Moorden. De publicaties zijn helder geschreven en bevat ten goed gedocumenteerde en betrouwbare informatie. Ze zijn onder meer te ge bruiken als achtergrondin formatie bij uw werkzaam heden of bij de dagelijkse berichtgeving. De meeste publicaties be vatten suggesties om mee te helpen aan verschillende po gingen van Amnesty Inter- natinal om aan het schenden van mensenrechten een ein de te maken. MIDDELBURG - Bij de PZEM komen regelmatig verzoeken om inlichtingen binnen. Een brief haalde het personeelsblad „De Brug" onder de kop De groeten, omdat hij het personeel twee keer de groeten deed. En door de heel eigen stijl, den ken wij„Hallo mensen van de PZEM. De groeten aan iedereen in jullie bedrijf. Ik wil wel eens vragen of u ook informatie over elektro- draad ik vraag me wel eens af hoe het kan elektriciteit doordat ijzer of koper heen stroomt, ik weet wel dat ko per of ijzer en ander metaal soorten elektriciteit door verbind maar ik vraag me af dat het komt dat het door ijzer heen kan ik bedoel of het misschien met elektro nen te maken heeft. En ik vraag me af hoe het kan dat door die splitsingen elektri citeit kan ontstaan want het wel niet gaan van klap bloem dat die atoom tegen elkaar klappen dat er elek triciteit is. Op deze vragen zou ik graag antwoord wil len hebben in boekjes als het kan. Ik zou u graag allemaal de groeten doen. En nu de vraag, ik zou graag wat in formatie over uranium en nog meer van die gevaarlij ke stoffen en ik zou wel graag een lijsje willen heb ben om te zien dat als een atoom wordt gespleten en dat dat een neutroon wordt. En ik zou ook wel Willen weten of het waar is of het afval koelwater dingen gro ter maakt en als dat waar is zou ik wel een boekje of een foto willen zien waar het op staat. En ik snap niet dat het kan dat er radioactief aval dat in tonnen zit dat die troep er na een paar jaar doorheen komt daar zou ik wel allemaal uitleg over wil len hebben. Bedankt en tot ziens dan maar". De briefschrijver kreeg zijn informatie. In brochu res, want in boekjes kon het niet. DOMBURG - In het Dom- burgse Badpaviljoen is een fototentoonstelling te zien van Jo Marinussen uit Mid delburg. De tentoonstelling is in juni geopend door de burgemeester van Domburg, P. Diepenhorst. MIDDELBURG - De In terkerkelijke Commissie „Welkomdienst voor Ieder een" te Middelburg houdt vanaf donderdag 8 juli 1982 zes middagpauzediensten in de Koorkerk te Middelburg (bij de Lange Jan). De laatste is op 12 augus tus 1982. Van 12.15-12.30 uur is er orgelspel te beluisteren, terwijl van 12.30-12.45 uur een meditatie/overdenking verzorgd wordt. KOUDEKERKE - Dins dag 13 juli wordt weer de traditionele Badrit Koude kerke verreden. De Motor- en Autoclub de Zeeuwen organiseert de rit samen met camping Dishoek voor mensen die weinig er varing op het gebied van puzzelritten hebben. Vanaf zeven uur 's avonds kan men inschrijven in de kantine van de camping. VLISSINGEN - Het com plex van vierendertig wo ningen in de Verkuyl Quak- kelaarstraat in Vlissingen is gereed. Vandaag, woensdag 7 juli, om vier uur wordt de laatste sleutel uitgereikt aan mevrouw van der Doel-Ver- kaart door een bestuurder van de woningbouwvereni ging Gemeenschappelijk Belang. VLISSINGEN - Ook dit jaar organiseert de Orgel commissie Vlissingen in de maanden juli en augusuts tijdens de weekmarkt op vrijdag, 's middags van half- één tot een uur, enkele korte concerten op het orgel van de St. Jacobskerk. Vrijdag 9 juli verzorgt Jaco Simons de eerste van der serie van vier concerten. Deze vijftienjarige Vlis- singer, die aan de Zeeuwse muziekschool orgel studeert bij Bram Beekman en piano bij Leen de Broekert, be haalde al het getuigschrift B-kerkorgel met lof. Hij was deelnemer aan een presenta tieconcert voor amateur or ganisten in de Laurenskerk te Rotterdam en werd win naar van het Zuidneder lands orgelconcours voor amateurs 1982 te Boxtel. Hij is organist van de Geref. Kerk te Vlissingen. Jaco zal vrijdagmiddag een drietal werken uitvoeren van resp. H. Bruhns, F. Mendelssohn Bartholdy en A. Guilmant. De drie overige marktcon- certen worden verzorgd door: Rien Balkenende uit Kamperland op 23 juli, Jacco van Leeuwen uit 's Graven polder op 6 augustus en Jos Vogel uit Middelburg op 20 augustus. De orgelcommissie Vlis singen organiseert ook weer een aantal orgelbespelingen tijdens de openstellingsuren van de St. Jacobskerk voor toeristen en andere belang- VLISSINGEN - Het buurthuis Marnix aan de Noordbeekseweg in West- Souburg zit te springen om iemand die belangeloos en kele uren per week penning meester wil spelen. Tot nu toe verrichte de be roepskracht deze taak, maar door de groei van het werk is dat onmogelijk geworden. Gegadigden kunnen het buurthuis bezoeken of bel len. Het nummer is 01184- 67022. MIDDELBURG - Vier jon ge organisten, leerlingen van muziekschoolleraar Leen de Broekert, geven zaterdag 10 juli een concert in de Koor kerk in Middelburg. Het zijn Pieterjan de Buck, John Koch, Jan Wisse en Iman de Zwart. Ze spelen werk win Bach, Couperin en Guil mant. Het concert begint om acht uur, de toegang is vrij. MIDDELBURG - Ook dit jaar heeft de orgelcommissie van de Evangelisch-Luterse Gemeente in Middelburg weer een serie orgelconcerten op de vrijdagavond georga niseerd. Kees van Houten uit Helmond is de eerste organist in de reeks bespelers van het oude Duyschotorgel. Vrijdag 9 juli geeft deze hoofdlerraar orgel aan het Utrechts Conservatorium zijn concert. Samen met so praan Car la van Houten brengt hij een madrigaal van Monteverdi en een aria van J.S. Bach. Op het programma staan verder werken van Gilles Julien, J.C. Bach, J.S. Bach en C.P.E. Bach. Het concert begint om acht uur. Toegang vijf gulden. DOMBURG - In het openluchttheater aan de Ooststraat 10-12 in Domburg is tijdens het vakantieseizoen elke week minstens een voorstelling te beleven. Het programma in het vorig jaar opgeknapte theater begin dinsdag 13 juli met een optreden van The Revival Jassband. Dit in '75 opgerichte orkest bestaat uit leden van ver schillende Nederlandse top- ensembles in de dixieland, zoals Dutch Swing College, New Orleans Syncopators, New Orleans Seven en Friends of Jazz. De zesmans- formatie heeft de vierde el pee op stapel staan. Het concert begint om acht uur. Het verdere programma ziet er als volgt uit: Dinsdag 20 juli: The Down Town Jazzband aanvang 20.00 uur. Vrijdag 23 juli: The Inva ders Steelband aanvang 20.00 uur. Maandag 26 juli: The New Orleans Syncopators aan vang 20.00 uur. Donderdag 29 juli: Albert West en Ciska Peters aan vang 21.15 uur, (na de wieler ronde). Vrijdag 30 juli: Hans Ver- snels kinder lach denk en doe show aanvang 19.00 uur. Woensdag 4 aug.: The Reunion Jazzband aanvang 20.00 uur. Dinsdag 10 aug.: The Dutch Swing College Band aanvang 20.00 uur. Vrijdag 13 aug.: Max Col lie Rhythm Aces aanvang 20.00 uur. Zaterdag 14 aug.: De Gla- nerbrugger muzikanten aanvang 20.00 uur. Dinsdag 17 aug.: The Har bour Jazzband aanvang 20.00 uur. Donderdag 19 aug.: Een avondje uit met Barry Hug hes en André Hazes aanvang 20.00 uur. Vrijdag 20 aug.: De film van Ome Willem aanvang 19.00 uur. Maandag 23 aug.: De Evergreens aanvang 20.00 uur. Vrijdag 27 aug.: Brass band Rijnmond aanvang 20.00 uur. Kaarten in de ixxrrverkoop bij WV Domburg en VW Oostkapelle of 1 uur voor aanvang uan de voorstelling. The Revival Jassband speelt aan staande dinsdag in Dom burg. VLISSINGEN - Van woensdag 8 tot en met zater dag 11 september zal in de magazijnen van de firma Groenendijk aan de Her- mesweg de eerste Expo Vlis singen worden gehouden. De organisator, het bureau Delta Succes, verwacht rond de vijftig standhouders, ver deeld over zaken en vereni gingen met ideële doelein den. Daarnaast zullen er ambachtslieden aan het werk te zien zijn. Inschrijven is nog moge lijk. Het adres is Jachthuis straat 32-34, Kloetinge, tel. 01100-15797. VLISSINGEN - In de pe riode van 23 tot 30 juni 1982 zijn bij de gemeentepolitie te Vlissingen de volgende voor werpen aangegeven: heren- bril metalen montuur; da mesbril lila montuur; deel fototas; jaloezie auto; merk- stift; metalen digitaal da meshorloge; goudkleurige dameshorloge; chroom he renhorloge; blauw/wit jack; bruin jack; gouden brocjie; ring en kettinkje; zilveren ring; 2x2 sleutels; 4 sleutels aan ring; 4 sleutels o.a. auto; 8 sleutels; 3 sleutels; plastic tas met regenkleding. Aangegeven dieren: in asiel: zwart/wit gec. kater, kleine bruin/zwart bastaard terriër, reu, plm. 4 mnd. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09.00-12.00 uur. 14.00-16.00 uur. Van de ge meentepolitie te Oost-Sou burg i.v.m. vakantie geen opgave. The Blues Brothers, dat zijn Jake en Elwood Blues, zijn grootgebracht in een weeshuis. Jake, net uit de gevangenis, hoort dat het huis wegens belastingschuld gesloten moet worden. Met zijn broer wil hij dat verhin deren en ze zoeken de leden van de band op waarmee ze vroeger speelden. Voordat de Blues Brothers Band echter een concert kan geven, zijn er talloze moeiljkheden ont staan met echtgenoten en politie. Ondanks achtervol gingen komt het geld nog op tijd bij het weeshuis. Alhambra 1, donderdag tot en met woensdag acht uur, zaterdag en zondag zeven uur en halftien. Zondagmiddag twee uur. Drie Tirolers in St. Tropez sex-komedie. Alhambra 1, vrijdagnacht elf uur. Pinokkio Alhambra 1, zondagmid dag twee uur. Les uns et les autres gaat de zevende week in. Alhambra 2 donderdag tot en met dinsdag acht uur (ook zaterdag en zondag). Het laatste omen De on schuldig uitziende Damien Thorn is een beest met veel macht dat over de hele we reld ellende brengt. Het laatste conflict tussen goed en kwaad wordt uitgevoch ten. Alhambra 2, vrijdagnacht half twaalf. Une histoire simple. Romy Schneider speelt een zelf standige vrouw van veertig die alles lijkt te hebben voor een gelukkig leven. Niette min moet ze een felle strijd voeren om van een ongeluk kig gevoel af te komen. Alhambra 2, woensdag (14 juli) acht uur. Le professional, de Be roeps, wordt gespeeld door Jean Paul Belmondo. Hij is een geheim agent met ver trouwen in de geheime dienst. De dienst heeft het volste vertrouwen in hem. Hoewel het hem zwaar valt, aanvaardt hij de opdracht een Afrikaans staatshoofd te vermoorden. Politiek blijkt het echter niet goed uit te komen, zodat nu de geheim agent moet worden wegge werkt. De beroeps voelt zijn wereld in elkaar storten, weet te ontkomen en brengt de hele geheime dienst in rep en roer met zijn briefje dat hij de opdracht alsnog zal uitvoeren als het staatshoofd in Parijs op bezoek is. City Theater Middelburg, vrijdag acht uur, zaterdag en zondag zeven uur en halftien. Pruimenbloesem, de eerste Nederlandse sexfilm. Over vrije Nederlandse verhou dingen. City, maandag tót en met woensdag acht uur. Force five. Een team van vijf mensen krijgt van een rijke vader de opdracht zijn dochter terug te halen uit de sekte van Reverend Rhee. De sekteleider predikt de liefde en onthechting, alle spullen moeten aan hem worden afgedragen. City, vrijdagnacht elf uur. Dumbo, het olifantje uit de la van Walt Disney. City, zondagmiddag ttvee uur. Gegevens voor deze ru briek moeten uiterlijk de vrijdag voor de week van plaatsing om 11.00 uur op het kantoor aan de Torenstraat 5 in Vlissingen binnen zijn. lag BaëhuisstFaat 81, tel. 12233. Zon dag Mijnlieff, Nic. Beetslaan 15, tel. 12525. Spreekuur voor drin gende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Zaterdag Domini- cus, Dam 30, tel. 12830. Zondag Reyerse, Seisweg 29, tel 13456. Spreekuur voor spoedgevallen 12.30-13.00 uur en van 17.30- 18.00. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Mlddelburg-Zuld, Arnemuiden en Nieuwland - Za terdag Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. Zondag Bergen, Kanaalstraat 89, O.-Souburg, tel. 01184-61500. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Zaterdag en zondag Stutlerheim, Beukelstraat 8, Meliskerke, tel. 01186-1760. Koudekerke, Zoutelande, Me liskerke en Biggekerke - Vrijdag van 18.00 uur - zondag 24.00 uur Noorlander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231 Domburg, Aagtekerke, West- kapelle - Van Eede, Casembroot- straat 24, Westkapelle, tel. 01187- 1234. Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - Zaterdag van 8.00 tot zondag 23.00 uur Bekker, Dorpsstraat 2, Oostkapel le, tel. 01188-1276. Vlissingen - Vrijdag 9 juli - vrij dag 16 juli: Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1tel. 61593. Middelburg - Vrijdag 9 juli - vrij dag 16 juli: v.d. Boogert, Vrijland straat 79. Voor heel Walcheren - Zater dag en zondag: Cappenberg, Cho- pinlaan 71, Vlissingen, tel. 01184- 65557. Spreekuur voor spoedge vallen van 11.00 tot 12.00 uur. Dierenartsenmaatschap Mid delburg - Tel. 01180-13118. Klei ne huisdieren volgens afspraak. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling klei ne huisdieren op afspraak. Vlissingen - Zaterdag en zon dag: Schelling, tel. 01184-67814. Alle werkdagen spreekuur door wijkverpleegster in wijkgebouw Le- liënlaan 1 van 17.00 -17.30 uur. Souburg, Papegaaienburg, Bossenburgh, Westerzicht en Paauwenburg - Zaterdag en zon dag: De Ruyter, tel. 01184-61736. Maandag, woensdag en vrijdag spreekuur door een van de wijk verpleegkundigen van 17.00 tot 17.30 uur in wijkgebouw. Baten burg 84-86, Oost-Souburg, zelfde tijden in Gezondheidscentrum, C. van Perestraat 8. Verloskundigen - Geen opga ve. R.-k. Kerk Walcheren - Sou burg - Martinuskerk zondag 10.00 uur parochiekoor. Paau wenburg Open Hof 'zondag 11.00 uur eigen zanggroep; 19.00 uur samenzang. Vlissingen - Lieve Vrouwekerk zaterdag 19.00 uur gem. koor. Zondag 9.30 uur da meskoor, 12.00 uur Middelburg- Petrus- en Pauluskerk zaterdag 19.00 uur en zondag 10.00 uur. Hoeksteen zondag 11.30 uur. Domburg - Vrouwenpolder en Zoutelande zondag 10.00 uur, zaterdag 19.00 uur. Dishoek zon dag 10.00 uur. Oostkapelle en Westkapelle zaterdag 19.00 uur. Leger des Hells - Vlissingen geen opgave. Bethesda St. Josephzieken- huis - Zondag 10.00 uur ds. Fa- gel. Geref. kerk en Ned. Herv. Ge meente Souburg - Kanaalstraat zondag 9.30 uur dhr. Porte (Zeist), 19.00 uur ds. Brummelkamp. Oranjeplein 9.30 uur dhr. Schot (Middelburg). Bejaardenhuis Zoute Viever - Zondag 19.00 uur dhr. Jorritsma. Geref. Kerk Vrijgemaakt - De Lannoystraat, Vlissingen. Zo. 9.30 en 16.30 uur leesdienst. Klein Vlaanderen 75, Middelburg - Zondag 9.30 en 16.30 uur ds. De Ruyter. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort - Zondag 10.30 uur Holy- communion. Luth. Kerk - Walstraat 23, Vlis singen, zondag 10.00 uur ds. Buis- sing-van Beers. Middelburg - Zondag geen dienst. Gem. de Wijngaard, Zuiderba ken - Zondag 9.30 uur ds. Van der Sanden. Zevendedagsadventisten Vlissingen - Zaterdag ds Ter Ma te Middelburg - ds Ter Mate. Kristen Zuid Molukse kerk In Nederland - Souburg, zondag 10.00 uur pdt. Waisapy. Koude kerke, 12.00 uur idem. Doopsgezinde Gemeente Mid delburg - Zondag 9.30 uur ds. Postema. Geref. Kerk Vlissingen - Pe- truskerk - zondag 9.30 uur ds. Van Veen (Soest), 19.00 uur ds. Borgers (Middelburg). Open Hof - Zondag 9.30 uur ds. Kalksma, 17.00 uur ds. DeNooij. Chr. Geref. kerk Vlissingen - Zondag 9.30 en 17.00 uur prof. dr. Van Genderen (Apeldoorn). Der Boede - Zondag pastoor Rosenberg. Hervormd Middelburg - Nieu we Kerk, Groenmarkt, zondag 9.00 uur ds. Brummelkamp, 19.00 uur ds. Blom Koorkerk, Koorkerk hof - Zondag 10.15 uur ds. Franke. Oostkerft, Oostkerkplein - Zondag 10.15 uur ds. Franke. Onfmoe- tingskerk, Oosterscheldestraat - Zondag 10.15 uur ds Brummel kamp, 19.00 uur ds. De Bakker. Thomaskapel, Vrijlandstraat Zondag 9.00 uur ds. Nell. Ned. Geref. Kerken in Engelse kerk - Middelburg zondag 9.30 en 19.00 uur ds. Mul (Amsterdam). Kristen Zuid Molukse Kerk in Ned. - Souburg zondag 14.00 uur. ds. Fader. Vrljz. Herv. en Remonstrantse - Vrijz. Prot. Centrum Ophir, Bad- huisstr. 186, Vlissingen, zondag 10.30 uur ds. De Weerd. Chr. Ge meenschap-Zat. 10.00 uur kapel St. Maarten mensenwijdingsdienst. Stichting Jeugd en Gezin in Zeefand - Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch be- reikbaar 01180-28555. FIOM' Zeeland - Stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap. Loskade 17, 4331 HV' Middelburg, spreek uur volgens afspraak, tel. 01180- 27311 bereikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur. Vrijwillige Humanistische geestelijke hulpverlening - Tel 01180-36339. Zeeuws Consultatiebureau voor alcohol en drugs - Brak- straat 30, Middelburg, tel. 01180- 37320, Vlissingen, Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01181-13240/ 14240. Buiten kantooruren 01180- 37320. Stichting v. Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren - Loskade 29, tel. 01180-26951. Open tijdens kantooruren. Vlissin gen, dr. Otterstr. 3, tel. 01184- 19820. Spreekuur dagelijks van 9.00-10.00 uur, dinsdag tevens van 19.00-20.00 uur. Wijkgezondheidscentrum Zuid-Dauwendaele - Roozen- burglaan 18, Middelburg, tel. 291146. Spreekuur gezinsverzor ging maandag t/m vrijdag 9.00 tot 9.15 uur. Spreekuur maatsch. werk maandag t/m vrijdag 13.30 tot 15.30 uur. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180-16816. Gehandicapten Adviesbureau Zeeland ANIB, AVO, GON - Kosteloze hulpverlening, advies, informatie, bemiddeling. Dagelijks geopend van 9.00-12.00 uur en van 13.00-17.00 uur. Tel. afspra ken 01180-23592. Werkgroep Laat Leven te Wal cheren - Onderdeel van de vereni ging ter bescherming van het on geboren kind, tel. 01184-61825. Vrouwen Nazorg Borstampu- tatie - Spreekuur woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Tel. 01180- 14366. Alfabetiseringspioject „Wal cheren" - Leren lezen en schrij ven aan Nederlandstalige mensen van 18 jaar en ouder Aanmeldin gen en informatie tel. 01184-17819 of 01180-16278. PvdA Ombudsman Vlissingen -Tel. 01184-63133. Medisch kleuter- en kinder dagverblijf-Opvang van kinderen in de leeftijd van 1 %-6 jaar en op vang schoolgaande jeugd. Middel burg. tel. 01180-13226. Vlissingen, tel. 01184-63724. Bureau voor rechtshulp Zee land - Loskade 35-37, Middelburg 01180-37120, dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur en donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. Maandag v.an 13.30 uur tot 15.30 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zee>- land - postbus 231, Middelburg' 01184-14645, dag en nacht. Telefonische hulpdienst - Voor mensen in geestelijke en so ciale nood. Dag en nacht geopend, tel. 01180-15551. Chr. Adviesbureau voor School en Beroepskeuze - Bad huisstraat 24, vlissingen, tel. 01184-13655. U.V.V. Receptendienst/ Vriendschappelijk huisbezoek - Mevr. v.d. Laan-de Gooyer, tel. 01184-67029. Woningbouwvereniging Bas- co - Storingen aan c.v., liften en warmwatervoorzieningen, behalve geisers. Na werktijden en in het weekeinde, tel. 12527. Opheus, Werkgroep voor hu welijk en homofi'lie - Informatie en opvang tel. 01184-72161. Bejaardencentrum' Ter Reede - Koudekerkseweg 81, 4382 EJ Vlissingen, tel. 01184-17'820. Infor matie betreffende verzorgingste huis en bejaardenwcningen. Spreekuur maatschappelijke werk kracht maandag en donderdag van 9.00 tot 10.00 uur, telefonisch da gelijks van 9.00-9.45 uur. NVSH - Wijngaardstraat 9, Goes. Info/bibliotheek, 1e en 3e maandag van de maand van 20.00-22.00 uur. Open huis 2e en 4e zaterdag van de maand van 10.00-15.00 uur. Middelenverkoop tijdens de openingsuren of via tele foon 01180-15200 tel. hulp dienst NVSH, 01100-21724 Info-Team FNV - Middelburg. Spreekuur 1ste donderdag van de maand, Walplein 6, 19.30-20.30 uur. Vlissingen: spreekuur 2e don derdag v.d. maand n kant. Bouw en Houtbonden, Schuitvaartgracht van 7-8 uur. Souburg: spreekuur 3e dinsdag v.d. maand in Midden hof van 7-8 uur. Stichting Architectenwinkel Walcheren -Gratis bouwadviezen elke vrijdag 10.00-21.00 uur in openbare bibliotheek Spuiplein Vlissingen. Project Mensen zonder Baan - Werkgroep Vrijwilligersvacature bank, Latijnse Schoolstraat 10, Middelburg, tel. 01180-35790. Iedere donderdag van 10-12 uur. Do. 8 juli Vr. 9 juli Za. 10 juli Zo. 11 juli Ma. 12 juli Di. 13 juli Wo. 14 juli 4.06 04.40 05.21 05.59 06.39 07.24 08.18 en en en en en en en 16.23 16.59 17.37 18.16 18.58 19.44 20.41

Scheldebode | 1982 | | pagina 9