Mensen zonder baan willen projectactiviteiten behouden Zaterdag taptoe op Stadhuisplein in Vlissingen Avondvierdaagse in Middelburg Studenten HTS Vlissingen bouwden luchtkussenvoertuig SUBSIDIE IS ER, NU NOG VRIJWILLIGERS Feestavond Spaanse culturele vereniging Straattekenwedstrijd in binnenstad Middelburg Tentoonstelling van werkstukken Maaltijd in vrouwencafé Zeeuwse cultuur Zomeravondconcert Folkduo Benedicamus in Visserskwartier TURNVERENIGING HOUDT JEUGDDAG Verkoop van handwerken Vrijdag verkoop van Welfare-artikelen Werkgroep belangenbehartiging voor uitkeringsgerechtigden opgericht in Middelburg Kofliecontactmorgen Eerste voorstelling balletschool Giselle Bestemming SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 2 JUNI 1982 209 MIDDELBURG - Het S.K.W. in Middelburg houdt de komende zo mervakantie weer een speelweek voor de kin deren. Van maandag 5 tot en met vrijdag 9 juli kunnen de kinderen van de lagere schoolleeftijd en op enkele dagen ook de kleuters weer naar hartelust spelen op de bouwspeelplaatsen in Nieuw-Middelburg, Nieuw- en Sint Joosland en het Meiveld. VLISSINGEN - Vier studenten van de HTS in Vlissingen hebben als afstudeeropdracht een éénpersoonsluchtkus - senvoertuig gebouwd. Het voertuig gaat met een snelheid van zo'n zestig kilometer per uur over de baan. Dit jaar weer speelweek voor Middelburgse jeugd Het wel of niet doorgaan van de speelweken in Mid delburg hangt ieder jaar aan een dun draadje. De subsidie hiervoor moet namelijk ieder jaar opnieuw aange vraagd worden. Vorig jaar verleende de gemeente geen subsidie en konden er geen vakantieactiviteiten voor de Middelburgse kinderen ge organiseerd worden. Dit jaar had de gemeente een onver wachte meevaller en kan het S.K.W. rekenen op een sub sidie van tienduizend gul den. Karst Dijkstra: „Dit be drag is de helft van hetgeen we aangevraagd hebben. We zijn er desalniettemin toch erg blij mee. We passen de activiteiten gewoon aan aan dit bedrag en zal dit jaar dus maar één speelweek zijn in plaats van de geplande twee weken. Het al of niet door gaan van de activiteiten staat of valt nu alleen nog maar bij het vinden van de vrijwillige medewerkers. We hebben in totaal toch wel zo'n zestig mensen nodig die willen helpen en tot nu toe hebben we er nog maar twintig gevonden. Twee jaar geleden, toen we de laatste keer een speelweek hebben kunnen organiseren, draai den we ook met een onder bezetting. We hadden toen één medewerker op vijftien kinderen en dat houdt dan toch weer in, dat je het pro gramma niet volledig tot Een sfeervol plaatje van een vorige spee urg. MIDDELBURG - De deelnemers aan het project mensen zonder baan in Middelburg zijn erg verontrust door de plannen van het college van B en W in Middelburg tot herstructure ring van het project, met als eerste stap in die richting, de twee in deeltijd werkende pro jectleiders te ontslaan. De deelnemers aan het project hebben brieven geschreven aan de ge meenteraad waarin zij vragen om opheldering van deze zaken. In het kader van het pro ject mensen zonder baan is er in Middelburg een vrij- willigersvacaturebank met drie deelnemers en zo'n vijf entwintig vrijwilligers, een klusjesdienst met tien deel nemers en een groot klusjes aanbod en een pas gestarte baanlozenkrant met vijf deelnemers. Ook worden di verse cursussen gegeven met in totaal honderdtwintig cursisten. Dan is er nog de samenwerking met het Vor mingswerk Jong Volwasse nen en het Sociaal Kultureel Werk Middelburg met onder andere een tuinproject, werkgroepen belangenbe hartiging en een plaatselijke werkgemeenschap. VLISSINGEN - De Delta band van de Koninklijke Harmonie Ons Genoegen uit Vlissingen houdt op zater dag 5 juni samen met een aantal andere Nederlandse korpsen een taptoe op het Stadhuisplein in Vlissingen. De taptoe was aanvanke lijk gepland als onderdeel van de voorbereidingen van de Deltaband om een tour nee naar Amerika te gaan maken. De tournee is afge last omdat de clubs in Ame rika niet in staat bleken te zijn ruim van te voren een duidelijke planning te over leggen van de optredens. De Deltaband wil van deze tap toe een jaarlijks terugke rend evenement maken. 'Aan de taptoe wordt deel genomen door de majoret- tengroep The Fourty Four Degrees, de Rijnmondband uit Schiedam en Kunst en Genoegen uit Leiden, een korps met honderd muzi kanten en natuurlijk de Del taband zelf. De taptoe begint om acht uur. De toegang is gratis en voor bejaarden en mindervaliden is zit-accom- modatie aanwezig. De situatie is nu zo dat als de huidige projectleiders moeten vertrekken ook de activiteiten zullen moeten worden stopgezet. De men sen zonder baan willen zich verder organiseren om hier tegen in verzet te komen. Er wordt gedacht aan de op richting van een vereniging of stichting. Een eerste bijeenkomst over dit onderwerp is ge pland op woensdag 2 juni om twee uur in het VJV-gebouw aan de Latijnse Schoolstraat 10 in Middelburg. Voor tele fonische inlichtingen is het nummer 01180-35790. zijn recht kan laten komen." De speelweek staat dit jaar in het teken van de Zeeuwse Cultuur. Natuur lijk kunnen de kinderen weer hun eigen dorp bou wen: dit jaar 't Guusdorp. Daarnaast wordt een pro gramma geboden met onder andere het zelf maken van Zeeuwse babbelaars en bo lussen, gaaischieten (niet met pistool zoals in Westka- pelle en Domburg gebrui- keljk is, maar met de pijl en boog, het aan leren van Zeeuwse volksdansen, rings teken met pony's en oude Zeeuwse spelletjes als: Rees- je af, Kuutje in Kuultje, Paer en Onpaer en verlore- krupertje. Dit naast allerlei andere activiteiten op het gebied van handvaardigheid, spel, muziek en toneel en zaken die betrekking hebben op het totale dorpsgebeuren zo als een persdienst, dorpslie deren enzovoorts. Wat er gaat plaatsvinden hangt echter sterk af van de kinde ren zelf. Samen met hen wordt het programma tij dens de week ingevuld en ontwikkeld. Wie zich op wil geven als medewerker moet bereid zijn om twee voorbereidende bij eenkomsten bij te wonen, tij dens de periode van de acti viteiten beschikbaar zijn van negen uur 's morgens tot vier uur 's middags, enthousiast VLISSINGEN - Vrijdag 4 juni is er van acht tot tien uur een tentoonstelling in buurthuis De Paraplu. Op deze tentoonstelling zijn werkstukken te zien die de deelnemers van de creativi- teitscursussen in het afgelo pen jaar hebben gemaakt. De tentoonstelling omvat onder meer werkstukken van de cursussen weven, patchwork, poppen maken, filet doorstoppen en werken met brooddeeg. Ook kan in formatie verkregen worden over deze cursussen en is het mogelijk om zich alvast op te geven voor het komende sei zoen. zijn en minstens zestien jaar oud zijn. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij het centraal kantoor van de Stichting, Rentmeesterlaan 245 in Middelburg, telefoon 29004. VLISSINGEN - Zaterdag 5 juni wordt er in de M.T.S. in Vlissingen een film- en feestavond gehouden van de onlangs opgerichte Spaanse culturele vereniging. Deze eerste activiteit van de vereniging begint om ze ven uur met de Spaanse film, zonder Nederlandse ondertiteling „La Brecha en El Tiempo". Vanaf halfne- gen begint het Spaanse- Zuidamerikaanse feest met veel muziek, Spaanse en Zuidamerikaanse speciali teiten en zang. Ook zal deze avond meer informatie over de vereniging worden gege ven. De vereniging wil in de toekomst meer dergelijke culturele avonden gaan ver zorgen en ook Spaanse cur sussen geven. Belangstellen den voor deze vereniging kunnen contact opnemen met de heer Fagundez, tele foon 01180-37551. MIDDELBURG - Dinsdag 8 juni is het tweede concert van de serie zomeravond- concerten op het orgel van de Nieuwe Kerk in Middel burg. De organist is deze keer Aad van der Hoeven uit Rotterdam. Op het program ma staan onder meer wer ken van Bach, Handel, Guil- mant. Beethoven, Bellini, Pomper, Rheinberger en Re- ger. Het begint om acht uur. VLISSINGEN - Zaterdag 5 juni treedt het folkduo Be nedicamus, bestaande uit Theo van Theylin gen en Ka- rel van Duyvenboden, op in het Youth for Christ jonge rencentrum Het Vissers- kwartier aan de Zeilmarkt in Vlissingen. De jongens spelen Ierse en Vlaamse traditionele volks muziek gebruik makend van onder andere gitaar, mando line, dulcimer, viool, bouzou- ki, Indische banjo en fluit. Het optreden begint om halfnegen. VLISSINGEN - Zaterdag 5 juni houdt de Blissingse Turnvereniging een jeugd- dag voor kinderen van vier tot en met veertien jaar. De verzamelplaats is op het parkeerterrein naast de knaovijver in het Nollebos. Het begint om tien uur en het zal tot ongeveer drie uur duren. Het inschrijfgeld bedraagt drie gulden. Bij slecht weer wordt er een alternatief pro gramma aangeboden in het clubhuis van VTV achter het Baskenburgsportcomplex. Van tien tot twaalf uur kun nen de kinderen van vier tot en met zes jaar komen en van twee tot vier uur de kin deren van zeven tot en met veertien jaar. Inschrijven is mogelijk bij Hanny Soolsma, telefoon 01184-12002. VLISSINGEN - Donder dag 3 juni is er een verkoop van handwerken die ge maakt zijn door de dames van de handwerkclub voor ouderen in Vlissingen. De verkoop wordt gehouden van twee tot vier uur in de grote zaal van het diensten centrum Bachten Reede. VLISSINGEN - De Welfare Vlissingen houdt op vrijdag. 4 juni een verkoop in de Mi- ro van negen uur 's morgens tot negen uur 's avonds. De aangeboden artikelen zijn gemaakt door gehandicap ten en langdurig zieken. MIDDELBURG - In navol ging van de landelijke ten dens heeft een groep belang hebbenden deze maand in Middelburg een werkgroep gezamenlijke belangenbe hartiging voor uitkeringsge rechtigden opgericht. Het belangrijkste doel is te ko men tot financiële en maat schappelijke verbetering en voor de mensen die zijn aan gewezen op een uitkering. De werkgroep is inmiddels van start gegaan met enkele activiteiten. Zo is de direc teur van de Sociale Dienst in Middelburg benaderd met een verzoek om informatie over het maximale bedrag dat mag worden ingehouden op een minimumuitkering, bij bijvoorbeeld verrekenin gen en dergelijke en de rijksdaalder chequekosten die de uitkeringsgerechtigde moet betalen bij contante opname van een voorschot. Verder zal aandacht worden besteed aan onder meer het streven naar betere infor matie, verstrekt door diverse instanties, via goed leesbare folders, het afschaffen van de spaarplicht en versoepe ling van het inleveren van de zogenaamde werkbrief- MIDDELBURG - Vrijdag 4 juni serveert vrouwencafé Trui de laatste maaltijd van dit seizoen in het Pand in Middelburg. Vrouwen en kinderen kunnen hier ko men eten om zes uur. Op het menu staat deze keer vleesfondue en vegeta rische fondue. Vrouwen die willen komen eten moeten dit op woensdagmiddag 2 ju ni doorgeven op het nummer 01180-37993. es. De werkgroep is te bereiken via het VJV, Latijnse School straat 10 in Middelburg. MIDDELBURG - De koffie- contactgroep Kom uit je huis sluit op woensdag 9 juni het seizoen af met een koffie- contactmorgen in het Zui derbaken. Er is deze keer geen spe ciaal thema, er zal alleen worden gesproken over de activiteiten van het afgelo pen jaar. De morgen begint om halftien en kinderoppas is aanwezig. MIDDELBURG - Zater dag 12 juni geeft de ballet school Giselle uit Middel burg de eerste balletvoor stelling in de Schouwburg in Middelburg. Op het programma staan balletten in Het Schilderij- (enmuseum, balletten uit de Vier Jaargetijden van Anto nio Vivaldi, Roemeense dans, show, jazz- en beatbal- letten en balletten uit La gaieté Parisienne van Jac ques Offenbach. Na de pauze is de Klassieke Suite van Frédéric Chopin te zien. Voor de voorstelling wer den driehonderddertig kos tuums gemaakt door Wiete- ke en Puck Bijl met assis tentie van Lil de Jonge, Margot Hameeteman en me vrouw Coomans. Kaarten voor de voorstel ling zijn verkrijgbaar in de zaal en in voorverkoop bij Uit in Zeeland. MIDDELBURG - Van maandag 7 tot en met don derdag 10 juni wordt in Mid delburg de negenendertigste avondvierdaagse gehouden. Aan de wandeltochten kan worden deelgenomen door groepen en door individue- len. De afstanden zijn vijf, tien en vijftien kilometer. De start is iedere avond om halfzeven, op donder dagavond is de start voor de tien kilometer echter om zes uur en voor de vijftien kilo meter om halfzes, omdat de ze avond het laatste gedeelte gezamenlijk wordt afgelegd. Het startbureau is geves tigd in het clubgebouw van de voetbalvereniging Mid delburg aan de Nadorstweg. Voorinschrijven is mogelijk vanaf 1 juni bij mevrouw Meeuwse, telefoon 01180- 15800 en tussen zes en acht uur aan het startbureau. De studenten Norbert Cla- rijs, Wim van Dalen, Pete Slabbekoorn en Stef Teir- linck besloten tot de bouw van de Hovercraft omdat zij bijzondere belangsteling hadden voor dit onderwerp. Eerder zijn al wel modellen op schaal nagebouwd, maar een echt voertuig voor per sonen was nog niet gemaakt. Een luchtkussenvoertuig zweeft op een luchtkussen. Het grote verschil zit hierin dat een band luchtdicht is, terwijl een luchtkussen in open verbinding staat met de buitenlucht. De overdruk onder het luchtkussenvoer tuig levert een opwaartse kracht die het voertuig van de grond verheft. Zodra het voertuig zover is gestegen dat de onderkant van de schort, die onder het voer tuig is gemonteerd, het con tact met de grond verliest, zal door snel toenemende luchtlekkage de druk onder het voertuig weer afnemen, waardoor het weer zakt. Hierdoor wordt de druk automatisch weer hoger en het voertuig stijgt weer, waardoor het op een bepaal de hoogte blijft zweven. Het voertuig is uitgerust met twee verbrandingsmotoren. Een drijft een ventilator aan die de lucht onder het voer tuig blaast en de andere drijft een ventilator aan die de lucht naar achteren blaast, waardoor het voer tuig vooruit kan komen. Het wordt bestuurd door middel van twee roeren. Norbert Clarijs: „We heb ben al verschillende proeven gedaan met het voertuig, waarbij we kwamen tot een snelheid van zo'n veertig ki lometer per uur. Deze werd beïnvloed door de lengte van het terrein. Bij een grotere lengte van de baan, zullen we toch wel zo'n vijftig tot zestig kilometer per uur kunnen bereiken. Voorlopig is het nog moeilijk ergens een geschikte ruimte te vin den. Door de grote onbe kendheid met deze voertui gen zijn hier nog geen regels voor, maar ik geloof niet, dat je er meer op de weg mag". Voorlopig heeft het voer tuig nog geen drijfvermo- gen. Wel ligt het in de bedoe ling dat dit nog wordt aan gebracht, zodat de jongens er het water mee op kunnen. Welke bestemming het voer tuig uiteindelijk krijgt, is nog niet bekend. Wim van Dalen: „Mis schien blijft het eigendom van de school, en wordt het in latere jaren door andere studenten geperfectioneerd. Ook bestaat de mogelijkheid dat wij het zelf kopen en er dan verder mee gaan wer ken. Echt als vervoermiddel kan het natuurlijk niet ge bruikt worden, maar bij wij ze van sport zijn er toch wel mogelijkheden. In België worden er al races mee ge houden, maar hier is het nog niet zo bekend. De studenten hebben een rapport geschreven over de bouw, dat binnenkort in de technische bibliotheek ver krijgbaar is. MIDDELBURG - De Winkeliersvereniging van de binnen stad Middelburg houdt op zaterdag 12 juni van twee tot vier uur een straattekenwedstrijd voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar. De kinderen kunnen met deze wedstrijd een radiocasset terecorder, rolschaatsen en een boek winnen. De prijzen worden uitgereikt door de Nar Parcival. Kinderen kunnen zich aanmelden bij Bloemsierkunst De Binderij in de Gravenstraat, Bureau Voorlichting van de Gemeente, Ontmoetingscentrum Dauwendale of de familie Thoms, Terwindstraat 12 in Klarenbeek.

Scheldebode | 1982 | | pagina 9