Dertien Zeeuwse groepen op tweede Klomppop-festival Middelburgs Th brengt blijspel van Frenkel Frank Motorcrossfestijn op Hemelvaartsdag Vlissingse politie lost één op drie misdrijven op IQP HEMELVAARTSDAG IN HEINKENSZAND Plannen voor verbetering Leeuwentrap Eén-oudergroep woensdag bijeen ZEEUWSE COUREURS GOED VERTEGENWOORDIGD Rode Kruis draait op giften Molukse jongeren zetten politieke visie uiteen in De Zwaan Vergadering over centra voor buitenlanders Stichting biedt 200 kinderen vac antie in Zeeland Ronde Midden- Zeeland toerrijders Avondvierdaagse 300.000 voor herinrichting Oranjekwartier Minitheater U KUNT DEKNOP OMDRAAJEN.WIJ NIET ÖOMtLUtöUUt VAN UINbUAU lö IVltl 19ÖZ 209 min De Goese groep „Intensive Care". HEINKENSZAND - Jon- *erensoos de Klomp uit Ove- eande organiseert op 20 mei [Hemelvaartsdag) voor de tweede maal het grote Klomppop-festival in „De Stenge" te Heinkenszand. Het festival biedt plaats aan maar liefst dertien Zeeuwse ?roepen, die tussen 12.00 en 24.00 uur acte de presence ?even op twee podia. In 1981 organiseerde „De Klomp" een soortgelijke 1 roepenpresentatie voor de zerste maal, en met zeer veel iucces. Bijna 800 bezoekers waren in een uitverkochte Stenge getuige van prima optredens van twaalf Zeeuw- >e groepen. Het peil van de Zeeuwse popmuziek bleek niet onder te doen voor die van andere streken. Enkele positieve zaken waren het directe gevolg van dit festival. Er werd een Popvereniging voor Zeeland opgericht, en deze vereni ging bracht een live»elpee uit met opnamen van het festival onder naam „Klomppop '81". Voor „De Klomp" was dit reden genoeg om ook in 1982 het Klomppopfestival te or ganiseren. Ook bij de groe pen bleek een grote belang stelling te zijn. Vandaar dat er op dit festival 13 groepen zijn gekozen die niet eerder op Klomppop te zien waren. En van Zeeuwse bodem na tuurlijk. Het programma ziet er als volgt uit: Om 12.30 uur start in de grote zaal „Jam-Jam", een Bevelandse rockgroep die het afgelopen jaar be hoorlijk populair is gewor den in deze streek. Daarna om 13.30 uur zal in de grote zaal „Mascolinno" aantre den, een new-wave band uit Zeeuws-Vlaanderen in de stijl van Joy Division en The Cure. Om 14.30 uur is het de beurt aan de „H-Gang", een Molukse groep uit Vlissin- gen die swingende reggae speelt met Kritische Neder landstalige teksten. Op de pauze-podium in de bar- ruimte zal om 15.15 uui* de jonge Goese groep „Flying Pictures" een optreden ver zorgen met new-wave mu ziek. Om 16.00 uur zal in de grote zaal optreden „Savage Island Band", een Walcherse hard-rock band, met jaren lange ervaring (o.a. op Bru- pop '79). Om 17.00 uur is het de beurt aan „Red Sox", een Schouwse dynamische rock band die is voortgekomen uit „Abscession" en „Relay". Op het pauze-podium zal om 17.45 de Goese groep „Inten sive Care" optreden. Deze groep is een jonge band, die new-wave en rock speelt. Om 18.30 uur in de grote zaal een optreden van „The Bitz", een new-wave band uit Hulst, die binnenkort op de K.R.O.-radio,is te beluiste ren. Om 19.30 uur is het de beurt aan „S'Well", een Wal cherse heavy-funk band, die ongetwijfeld de zaak aan het swingen zal brengen. Om 20.30 uur in de grote zaal een optreden van „O.A. Schip per" een band rond de be kende gitarist Kees Schipper (heavy blues-rock) Op het pauze podium speelt om 21.15 de groep „Overload", een Walcherse rockgroep, die sinds 1981 furore maakt in Middelburg e.o. Om 22.00 uur in de grote zaal een op treden van „Starfire", een spectaculaire funk-soul- reggae band, die met serieu ze platenplannen rondloopt. Om 23.00 tenslotte is het de beurt aan de afsluiter „Charley", een Bevelandse heavy rock formatie die al enkele jaren aan de weg timmert. Tussen de optredens door zal de muziek verzorgd wor den door de bekende disc- jockey Bert de Kroo, die te vens de aankondigingen zal doen. De geluids- en lichtin stallatie in de grote zaal is in handen van de firma die ook voor Lancee het geluid ver zorgde. in de ontmoetingshal zal tijdens het festival een aan tal stands opgesteld staan waarin de volgende vereni- gignen en instellingen zich zullen presenteren: Stop IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIllillllllllllllHllillllllllllll upper Borsele, Pop Vereniging Zeeland, Project Lift-stop, Zeeuws Serviceburo, de Klomp, dierenbescherming en Wereldwinkel. Ook zullen er verschillende etenswaren te verkrijgen zijn in de „Klomp-stand". Op het festival is om 20.15 uur de trekking van de lote rij die „De Klomp" in de af gelopen maand gehouden heeft met waardevolle prij zen. Kaarten voor dit festival zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij: Leo-Goes, Sjiep- Vlissingen, Uit in Zee land-Middelburg, de Stengc- Heinkenszand, en de Klomp in Ovezande. Ze kosten 10 gulden. MIDDELBURG - Vrijdag 28 en zaterdag 29 mei brengt de Stichting Het Middel burgs Theater het stuk „In de holte van je arm" in de Schouwburg in Middelburg. Het is een blijspel van Dimi- tri Frenkel Frank. Het toneelstuk gaat over Otto, een ambtenaar bij bui tenlandse zaken, die genoeg heeft van zijn baan en zijn vrouw Astrid. Onder het motto „Als ik er niets aan doe, dan verandert er nooit iets" heeft hij een flat ge huurd om onder te duiken. Naast deze flat woon Fred, een handelaar in tweede hands banden, die erg onder de indruk is van de stap die Otto heeft durven nemen. Ook hij besluit zijn vrouw in de steek te laten om bij Otto in te trekken. De vrouwen beramen allerlei plannen om hun mannen weer terug te krijgen, hetgeen leidt tot al lerlei vreemde situaties. Het stuk wordt gespeeld door Bram Nette, Gerard Baayens, Irene Korstanje en Jannie Roosse. Het is geregi- seerd door Bram Kwekfee- boom. De decors zijn ook dit keer gemaakt door Gerard van de Bliek. Gerard Baayens: „We hebben deze zomer gekozen voor een voorstelling in de Schouwburg. Andere jaren hadden we altijd in de zomer de voorstellingen in het Openluchttheater Tooren- vliedt. We vonden chter de belangstelling te gering om er nog mee door te gaan. Er kwamen op die avonden ge middeld zo'n tweehonderd bezoekers, terwijl er wel twaalfhonderd plaatsen zijn. Omdat ene openluchtvoor stelling een bijzondere grote voorbereiding kost, vonden we dit niet voldoende. Je moet dan echt gaan werken met bijzondere decors en bij een openluchtvoorstelling horen ook vaak dure kos tuums. Wel vindenwe het erg jammer, dat aan deze ja renlange traditie een einde is gekomen, want de voor stellingen in de open lucht hebben toch wel een heel eigen sfeer. Als blijkt, dat daar in de toekomst toch weer meer behoefte an be- stat, zullen we dit zeer zeker weer gaan doen". Het Middelburgs Theater oefent nu drie keer in de week in het eigen gebouw aan de Verwerijstraat in Middelburg. De leden hopen dat dit omgebouwd gaat worden tot een minitheater. De plannen zijn er al wel en de gemeente staater niet ne gatief tegenover, maar defi nitieve belissingen zijn nog niet genomen. Het zou voor het Middelburgs Theater wel meer mogelijkheden openen. Gedurende de win termaanden verzorgen zij altijd een uitgebreid pro gramma, met toneelgezel schappen uit heel Neder land. Omdat men hiervoor steeds de Kuiperspoort moet huren, brengt dit hoge kos ten mee. De subsidie stijgt niet gelijk met de kosten, zo dat er voor het komende sei zoen maar tien voorstellin gen zijn gepland tegenover twintig in voorgaande jaren. Het afgelopen seizoen was de belangstelling voor de voorstellingen bijzonder groot: het bezoekersaantal lag een stuk hoger dan voor gaande jaren. De voorstelling in de Schouwburg zal om acht uur beginnen. Kaarten zijn in voorverkoop bij de VW kantoren in Vlissingen en Middelburg, bij herenmode zaak Hij in Middelburg en bij Jan de Nes, Dorpsstraat 38 in Oostkapelle. VLISSINGEN - B. en W. van Vlissingen zijn van plan de Leeuwentrap te laten ver beteren. Zij stellen de ge meenteraad voor een krediet toe te kennen van vijfen veertigduizend gulden. De overige kosten zullen betaald worden door het waterschap. De gemeenteraad zal hier binnenkort over beslissen. MIDDELBURG - De een- oudergroep Middelburg, een zelfhulpgroep waaraan ge scheiden mannen en vrou wen kunnen deelnemen, be gint vanaf mei iedere woensdagavond in plaats van om acht uur om halfne- gen. Het adres blijft Loskade 17 in Middelburg. Het prin cipe van de zelfhulpgroep is, dat mensen die met dezelfde problemen zitten, hierover met elkaar kunnen praten, elkaar steunen èn elkaar on derling hulp en contact kun nen bieden. Hierdoor komt het zelfvertrouwen weer te rug wat ertoe leidt dat men zelf weer initiatieven gaat ontplooien. BORSSELE - Op Hemel vaartsdag houdt de motor sportvereniging De Uitlaat in Vlissingen een groot mo torcrossfestijn onder auspi ciën van de KNMV. Op het semi-permanente circuit aan de Engelandweg in Borssele komen renners in actie die behoren tot de cate gorie nationalen en zij duel leren in de klassen 125, 250 en 500 cc en bij de zijspan nen. De training begint om halfelf 's morgens en de wedstrijden vangen om één uur aan. In de 250 cc-klasse gaan 75 renners van start waaronder Hans Bos uit Winkel, die dit seizoen al drie overwinnin gen op zijn naam heeft staan. Ngast hem behoort Ko Rouschop (goed voor twee zeges) tot de favorieten). Kanshebbers zijn voorts Jan Willem van Essen, Kees van Vliet en Peter Nieland. Kees Zuidhof uit Kwadendamme zal in deze klasse ongetwij feld alles op haren en snaren zetten om een goed eindre sultaat te bereiken. Overi gens mag dat ook van de an dere Zeeuwen worden ver wacht zoals Eddy Eversdijk (Kapelle), Henk Arnoutse (Goes), zijn stadgenoot Kees Hanse en de Vlissingers Rob van Leeuwen en René de Nooyer. In de 500 cc-klasse (50 deelnemers) zijn ookheel wat Zeeuwen van de partij waaronder Floor van Dom melen uit Souburg, die naar een fraaie tweede plaats reikte in Lochem, en de pveneens goed presterende Leo Ovaa uit Ritthem. An dere Zeeuwen die in het strijdperk komen zijn: Hans en Rob van de Sande en Ad Meerman (Vlissingen), Sjaak Meulmeester (Koudekerke), de Kapellenaars Dick en Pe ter de Kunder en Jaap Ver ton (Haamstede). Zij allen gaan het opnemen tegen sterke coureurs als Henny Beekmans (Maastricht) en Gert van Wijk (Benthuizen). In de klasse 125 cc zijn Theo van Hoevelaken (Moordrecht) en Eric Benny Poppe is tot een goede prestatie in staat in de 125 cc-klasse. Schuurman (Sliedrecht) fa voriet. De Zeeuw Benny Pbppe uit Meliskerke moet in staat worden geacht een goede prestatie te leveren in dit selecte gezelschap. Zijn vaste begeleider Louw Krij ger en Adri van de Broeke (voorheen de rechterhand van de bekende racer Jack Middelburg) staan Benny Poppe bij in dit voor hem be langrijke treffen. Marcus van Kempen (Souburg) en Kees Hanse (Goes) vertrek ken eveneens in genoemde klasse. Bij de dertig zijspannen die op het parkoers komen bevinden zich geen Zeeu wen. Ook is niet te voorspel len welk duo hoge ogen gaat gooien. Maar de strijd zal er niet minder spannend en spectaculair om zijn. Zij- spanraces staan dan ook hoog aangeschreven bij het publiek. Omdat kwaliteit en kwan titeit ruimschoots aanwezig zijn op deze motorsport-dag verwacht men een grote be langstelling van toeschou wers. HEIPONS HELPEN GEEP JL GIRO 6668 RODE KRUIS DEN HAAG 1 VLISSINGEN - Het Ne derlandse Rode Kruis zal van maandag 24 mei tot en met zaterdag 6 juni de jaar lijkse landelijke inzame lingscampagne houden met als motto „U kunt de knop omdraaien, wij niet". De in gezamelde galden zijn de ba sis waarop het Rode Kruis draait. Het geld wordt gebruikt voor het werk van het Rode Kruis zowel in Nederland als bij bepaalde rampen in het buiteland. In Nederland heeft het Rode Kruis taken op het gebied van de ge meentelijke rampenplannen, hulp bij sportmanifestaties, bloedinzameing en dergelij ke. In totaal kostte dit in 1981 zeven en eenhalf miljoen gulden. Een bedrag van twaalf miljoen gulden werd naar het buitenland ge stuurd om slachtoffers van gewapende conflicten en na tuurrampen te helpen. VLISSINGEN - Het Docu mentatiecentrum Moluk- kers/S.K.A. houdt zaterdag 22 mei een informatieavond over progressieve jongeren organisaties. Woordvoerders van de Ge- rakan Pattimura, Pemuda 20 Mai en het Molukse Scho- lingskollektief Assen zullen hun politieke uitgangspun- ten uiteenzetten wat betreft de Molukkers in Nederland en in Indonesië. Daarna volgt een discussie met de aanwezigen. Muzika le medewerking wordt, 1 voorlopig nog onder voorbe houd, verleend door Meran- tau. De informatieavond vindt plaats in De Zwaan, Krom- wegesingel 1, Oost-Souburg. Het begint om halfacht en de toegang is gratis. VLISSINGEN - De Ini tiatiefgroep Welzijn Buiten landse Werknemers Wal cheren vergadert woensdag 19 mei in het gebouw aan de Palingstraat 25 te Vlissin gen. Het thema is „Centra voor buitenlanders". De heer C. de Mooij (bureau C.R.M. Zeeland) zal het standpunt van C.R.M. ten aanzien van centra en moskeeruimtes naar voren brengen. De vergadering is open baar, dus belangstellenden zijn van harte welkom. De vergadering begint om 19.30 uur. VLISSINGEN - Het aantal misdrijven in Vlissingen is in 1981 gestegen met veertien procent ten opzichte van 1980. Er werden in 1981 2987 misdrijven gepleegd. Vooral het aantal inbraken en de diefstallen waarbij gebruik gemaakt werd van geweld, namen sterk toe en wel met zevenentachtig pro cent in een jaar. Deze gegevens staan in het jaarverslag van de Gemeentepolitie Vlissingen. De bestrijding van de mis- zelfs verdubbeld ten opzich- daad is problematisch in - te van het jaar er voor. verband met de bezuinigin gen. Tot nu toe kon ongeveer dertig procent van de mis drijven opgelost worden. Hiervoor moest dan wel door de politie worden overge werkt. Omdat personeelsuit breiding voorlopig niet mo gelijk is en het overwerk' verder zal moeten worden beperkt, zal dit in de toe komst problemen geven. Als een mogelijke oplossing ziet de politie een betere preven tie. Men hoopt dan ook dat de activiteiten van het lande lijk Bureau Voorkoming Misdrijven ook op plaatse lijk niveau herkenbaar zul len worden. De mensen moe ten echter zelf de aangedra gen mogelijkheden tot voor koming van inbraken en diefstallen in praktijk bren gen, al hoopt de politie dat dit niet zal gebeuren door middel van het aanschaffen van vuurwapens om zichzelf te beschermen. Als alleen al de fietsen van een goed slot zouden worden voorzien en dan ook ge bruikt zou worden, zouden veel minder fietsdief sta llen gepleegd worden. Per dag verdwenen er in Vlissingen ongeveer twee fietsen, in to taal het afgelopen jaar zes honderd. Het aantal brom fietsdiefstallen is in 1981 VLISSINGEN - Tweehon derd kinderen uit achterge stelde gezinnen kunnen deze zomer van een vacantie ge nieten in Zeeland dankzij het werk van de Stichting Europa Kinderhulp. De gast gezinnen blijken zich voor het overgrote deel (106) te hebben aangemeld bij de stichting na een artikel in de krant over de stichting te hebben gelezen. Drie gastou ders hadden de folder van de Stichting Europa Kinder hulp gelezen. De kinderen komen uit Frankrijk (35), Duitsland (60), Engeland (50) en Nederland (55). GOES - De toerafdeling van Theo Middelkamp uit Goes houdt zondag 23 mei de ronde van Midden-Zeeland voor toerrijders. De ronde wordt op hetzelf de parkoers gereden als de prof ronde op 21 mei. Start en finish zijn in de kantine van het Goese sportpark Het Schenge aan de Westhaven- dijk. Men kan starten tussen acht en tien uur. Iedereen kan hieraan deelnemen. Naar aanleiding van de opgeloste misdrijven is in 1981 tegen achthonderdelf verdachten proces-verbaal opgemaakt. Dit aantal be stond uit zeshonderdzestieri mannen, eenenzeventig vrouwen, honderddertien jongens en elf meisjes. Het totaal aantal verdachten tussen twaalf en achttien jaar, bedroeg zestien- pro cent.' Dit percentage is veel lager dan zo'n tien jaar gele den, toen het nog tussen de vijfentwintig en dertig pro cent schommelde. De gespecialiseerde afde ling verdovende middelen krijgt een steeds betere greep op de plaatselijke han del in hard- en softdrugs. Dit blijkt uit de toename met zesenzeventig procent van het aantal processen-ver- baal dat opgemaakt is in verband met de overtreding van de Opium-wet, zo staat in het jaarverslag. VLISSINGEN - De wan delsportvereniging De Vro lijke Tippelaars houdt van maandag 24 tot en met don derdag 27 mei voor de twee ëntwintigste keer de avond vierdaagse. De afstanden zijn vijf, tien en vijftien kilometer. Aan de avondvierdaagse wordt deelgenomen door sport- en buurtverenigingen, padvin derij scholen, politie, brand weerkorpsen en individue el len. Vorig jaar waren er drieduizend deelnemers. Starttijden zijn op maan dag, dinsdag en woensdag om half zeven, donderdag vijf kilometer om half zeven, tien kilometer om zes uur en de vij ftien kilometer om half zes. De laatste avond komen alle wandelaarsvanaf de Leeuwentap door de Bad- I huisstraat naar het Stad huisplein. Hier worden ze in de bloemetjes gezet en gaan ze onder begeleiding van vier muziekkorpsen naar het eindpunt op het Basken- burgplein. VLISSINGEN - De Vlis singse projectgroep Woon buurtverbeteringsplan Oranjekwartier heeft een plan voor de herinrichting van deze wijk opgeteld, dat de instemming heeft verkre gen van het college van B. en W. en de bewoners van de wijk. Het college van B. en W. stelt de raad voor een be drag van 302.000 ter be schikking te stellen van deze wijk. Dit voorstel zal op de komende vergadering van de gemeenteraad worden besproken.

Scheldebode | 1982 | | pagina 9