Reptielenzoo Iguana rekent op 20.000 bezoekers per jaar Tiende jaargang Speelstad in Kieuterdorp Ro-theater toont Alice in grimmig land 1 Zeeuws dansfestival voor jarige volksdansgroep Slechtweervoorziening welkom in Vlissingen I Gerechtsgebouw Filmzaal Entreegeld Fabels van .La Fontaine' 29.50 PvdA-Vlissingen opent campagne met fietstocht Vrijwilligers vacaturebank J.P.A. ROSSEL VERANDALUX veranda's - pergola's Concert Over 5 weken op de Franse toer in het centrum van Vlissingen DINSDAG 18 ME11982 DE RUITER Prestatieloop door duinen Domburg KUNSTGEBITTEN- REPARATIE ZIE SPECIALE ADVERTENTIE IN DIT BLAD Li b I WEEKBLAD VOOR WALCHEREN: EDITIE MIDDELBURG (M) EDITIE VLISSINGEN (V) TELEFOON (01184) 19910 POSTADRES: POSTBUS 5051, 4380 KB VLISSINGEN yiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 3 VLISSINGEN - Gis teren is in Vlissingen de „Reptielenzoo Iguana" geopend aan het Bella- mypark 35. Er zijn zo'n veertig verschillende diersoorten te zien, on der andere slangen, ha gedissen en leguanen, maar ook schildpadden, kikkers en insecten. Ad en Ina Bom en Fons Sleijpen zijn de initiatiefnemers van een reptielenhuis in Vlissingen. Zij houden zich al lange tijd bezig met de verzorging en bescherming van rep tielen, amfibieën en in secten. In hun huis had den zij al een grote ver zameling van deze die ren. Met lezingen en diavoorstellingen pro beert het drietal de be langstelling voor deze diersoorten te vergro ten. Fons Sleijpen: „We hebben al een tijd gele den het plan opgevat een reptielenhuis in Vlissingen te beginnen. Sinds een paar maan den hebben we nu de beschikking over een geschikte ruimte en vanaf die tijd zijn we hard aan het werk ge gaan om het reptielen huis zo snel mogelijk te kunnen openen. We hebben een startsubsi die gekregen van de ge meente Vlissingen en hopen ook binnenkort een bijdrage te krijgen van de provincie." Het reptielenhuis wordt gevestigd in het uit de zestiende eeuw stammende voormalige gerechtsgebouw. „We vinden zo'n oud gebouw wel passen bij deze diersoorten, omdat het tocht eigenlijk heel oude diersoorten zijn", vindt Fons Sleijpen. „We zijn dan ook erg blij met deze ruimte; mogelijkheden biedt het genoeg. Alleen was er wel wat op te knappen. Voor een gedeelte is dit gedaan door de eige naar, maar het bouwen van de dieren verblij ven en het inrichten daarvan hebben we he lemaal zelf moeten doen. Voorlopig nemen we alleen de beneden verdieping en de kelder in gebruik." Op de benedenverdie ping zullen de slangen, leguanen en hagedissen te zien zijn. Om onnodi ge risico's te vermijden zijn geen giftige slan gen in de verzameling opgenomen. In de kel der hebben de schild padden een plaatsje ge kregen en een groot aantal soorten wande lende takken, kikkers, salamanders, padden en insecten. De dierenver blijven zijn allemaal opgebouwd uit glas. De tweede verdieping wordt voorlopig nog niet in gebruik geno men. Fons: Daar hebben we voorlopig geen tijd en geld voor. De boven verdieping zal gebruikt gaan worden als we in de toekomst ruimtege brek krijgen en het die- renbestand uitgebreid wordt. De zolder is ook nog niet klaar, maar die Ina Born met een leguaan zal in de toekomst ge bruikt gaan worden als filmzaal." Ad, Ina en Fons werken uitslui tend als vrijwilligers in het reptielenhuis, daar- (Foto: Cor Schuilwerve) zingen, diavoorstellin gen en films. Het is niet de bedoeling om geld te verdienen aan het rep tielenhuis. Alle op brengsten zullen wor- dJiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiir naast hebben ze alledrie een baan. Het is de be doeling dat het reptie lenhuis gaat draaien op de entreegelden. Dit houdt in dat er zo'n twintigduizend bezoe kers per jaar zullen moeten komen, om de onkosten te kunnen dekken. Fons: „We hopen dat dit lukt. In de zomer re kenen we vooral op de toeristen. Er zijn niet zoveel slechtweervoor- zieningen in Vlissingen en ik denk wel, dat een dergelijke dierentuin publiek zal trekken. In de wintermaanden wil len we ons vooral rich ten op de scholen en verenigingen. Er zou den dan rondleidingen per groep verzorgd kunnen worden, even tueel aangevuld met lé den gebruikt voor de bestrijding van de on kosten, waarvan vooral de verwarming een gro te plaats inneemt. Als je bedenkt dat iedere diersoort zijn eigen temperatuur ver eist, sommigen hebben zelfs een omgeving van veertig graden nodig, dan is het te begrijpen dat er heel wat met ver- warmingslampen ge werkt moet worden. De isolatie is gelukkig erg goed, zeker in de kelder, waar de muren wel een meter dik zijn. Het geld dat overblijft gebruiken we dan voor de uitbrei ding." Plannen zijn er nog genoeg. Zo is er achter het gebouw nog een gro te tuin, ivaar ze in de toekomst nog een bui tenterrarium willen bouwen voor verschil lende soorten hagedis sen. Nu een groot aantal boe ken in prijs verlaagd o.a. groot formaat geill. slechts bij: Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 DOMBURG - Vrijdag avond 21 mei om 19.00 uur begint in Domburg een pres tatieloop die gedeeltelijk over de duinen en langs het natuurgebied van Westhove en Hoogduin voert. De deelnemers kunnen tij dens de loop zelf de afstand bepalen, namelijk 4, 8 of 9 kilometer. De start en finish zijn bij het strandpaviljoen aan het einde van de Bad- weg te Domburg. Ieder die de loop tot een goed einde weet te brengen ontvangt een fraaie herinnering. In schrijven is mogelijk vanaf 18.00 uur in het strandpavil joen op het strand. De orga nisatie is in handen van Dy- namo'70 in samenwerking met de plaatselijke VVV. VLISSINGEN/SOU BURG - Dit jaar zal van maandag 26 juli tot en met woensdag 4 augus tus weer het jeugdva- kantie-evenement Speelstad/Kleuterdorp in Vlissingen u/orden gehouden. Dat is de tiende achtereenvolgen de maal en het is ook de tiende achtereenvolgen de maal dat er vrijvrilli- gers nodig zijn om het evenement een succes te laten worden. Al sinds februari buigt een groep mede werkers zich over de vragen die elk jaar weer bij de organisatie naar voren komen. Bij het bedenken van ideeën voor de komende speel stad kunnen zij nieuwe mensen goed gebruiken. En natuurlijk ook straks in de wkantie. Wie zich er voor wil inzetten, kan buiten kantooruren contact op nemen met het secreta riaat van de groep aan de Waddenzeestraat 4 in Oost-Souburg, tel. 01184-64955. Van mede werkers en medewerk sters wordt verwacht dat ze minstens zestien jaar oud zijn. VLISSINGEN - Zaterdag 22 mei opent de PvdA-Vlissin gen de campagne voor de gemeenteraadsverkiezingen met een fietstocht door Vlissingen. Vervolgens kunnen kiezers kennis maken met kandidaat-gemeenteraadsleden. De fietstocht begint om halfelf bij zaal Bodedijke in de Bonedijkestraat 55. De route is zo gekozen dat de PvdA-leden door die wijken en buurten rijdeh die vol gens de partij de komende jaren extra aandacht in het gemeentebeleid moeten krij - gen. In de drie rode boekjes die in Ritthem, Souburg en Vlissingen huis-aan-huis MIDDELBURG - De Middelburgse Werkgroep Vrijwilli gers doet zo'n beetje dienst als uitzendbureau voor onbetaald werk. Instellingen en verenigingen die vrijwilligers nodig hebben, kunnen dat melden bij de werkgroep. Het telefoon nummer is 01180-35790. Wie graag iets wil doen, kan dat ook bij de werkgroep melden. De werkgroep zetelt in de Latijnse Schoolstraat 10 in Middelburg en de leden, zijn daar bereik baar op donderdag- en vrijdagochtend van tien tot twaalf uur. Hieronder volgt het maan- delijke aanbod van vrijwilli gers in Middelburg:- Bij Wijk vereniging 't Zand zoekt men een vrijwil liger voor het onderhoud en toezicht op een speeltuin. Humanitas heeft een aan tal vrijwilligers nodig, die mee willen werken aan een kinderkamp (6-12 j) voor kinderen uit één-ouderge- zinnen van 26 tot 30 juni in Veerse Gat. Vormingscentrum het Zil veren Schor zoekt een aantal vrijwilligers die tijdens een vak. vormingsweek zorgen voor de kinderopvang. Pe riode van 10-16 juli. Vrijwil ligers moeten wel ervaring hebben met het omgaan met kinderen. Poppentheater Parcifal zoekt vrijw. voor opvang kinderen voor/na/tijdens voorstellingen, verzorgen frisdranken enz. Meehelpen oprichten en enqueteren voor een wijk- vereniging in de Griffioen. Stichting Dienst Sociaal Pedagogische Zorg in Zee land zoekt vrijwilligers, die geest, gehandicapte werkn. van de sociale werkplaats tijdens de vakantie mede be geleiden. Bij het Kinderverbij f in Middelburg kan eventueel een vrijw. geplaatst worden als leidster van een Kinder centrum. Moet wel in bezit zijn van kn/jv. Bij Stichting Opbouwwerk in Middelburg kan eventueel een vrijw. ge plaatst worden als technisch publiciteitsmedew. Men moet b.v. ervaring hebben van het opmaken van fol ders. Vrijw. gezocht voor deel name aan de Werkgroep Vrijwilligerswerk. Dit houdt in dat we op korte termijn streven naar uitbreiding van onze groep. We zoeken vrijw. die mensen willen ontvan gen, die geïnteresseerd zijn in vrijwilligerswerk, allerlei adm. bezigheden willen doen enz. worden verspreid, staat in duidelijke taal wat de PvdA de komende vier jaar zou willen. Wie het uit de mond van de lijsttrekker wil ho ren, kan die middag in zaal Bonedijke terecht. Wethouder Bruinooge houdt er vanaf halftwee een inleiding over de hoofdpun ten van het verkiezingspro gramma. Vervolgens kan men kennis maken met de raads- en kandidaatsraads leden. TANDPROTHETICUS Spoedig klaar Tel. afspraken 01184-14533 Hobeinstraat 52, Vlissingen HOOGELANDE - Het Middelburgs Mannenkoor geeft zaterdag 22 mei een concert in de kapel van Hoo- gelande. Het concert begint om acht uur. Toegang vijf gulden, CJP-houders en kinderen twee gulden vijftig. MIDDELBURG - Maandag 24 mei is in de schouw burg het stuk Alice van het RO-theater te zien in een sterk bewerkte versie van Friso Haverkamp. Haver kamp heeft de grimmigheid die hij in het boek Alice in Wonderland van Lewis Carroll bespeurde, de hoofd rol laten spelen. Regisseur Franz Marijnen maakte dit werk af, zodat er niet een klein meisje in wonderland te zien is, maar een vrouw die speelt dat ze klein meisje is die speelt dat ze volwassen wil worden. Ze wil dat in feite niet, omdat ze er bang voor is; het liefst zou ze weer terugke ren naar het verloren paradijs van de kindertijd. Het is logisch dat een en ander bij de toeschouwer op z'n zachts gezegd verwarring iverkt. Het is, zegt Haverkamp, zoals Lewis Carrol de vrouw zag. „Er zijn bij Carrol twee hoofdthema's. De angst voor de voluxissen vrouwelijke seksualiteit en de po ging de kindertijd vast te houden. Beide zijn nauw met elkaar verweven". Het wordt zeer nadrukkelijk vorm gegeven door het Ro-theater. De voorstelling begint om acht uur. Kaarten voor 17.50 (CJP en Pas 65 10 gulden) in voorverkoop ver krijgbaar bij Uit in Zeeland aan de Nieuwe Haven en aan de zaal. VLISSINGEN - Zaterdag 22 mei houdt de volksdans groep Vlissingen een Zeeuws folkloristisch dansfesti val ter gelegenheid van haar vijfentwintig jarig be staan. Er zal worden opgetreden door een aantal Zeeuwse en een Belgische dansgroep. De hele dag zijn dansen te zien uit Nederland, Joego slavië, Roemenië, Hongarije en Japan, tussen de optre dens door is er gelegenheid om zelf te dansen, 's Avonds is er een optreden va'n de Amsterdamse dansgroep Ari- ba, Ariba. Het festival begint om halfelf. De avondvoorstelling is om half acht 's avonds. De beide evenementen vin den plaats in de Ruyterzaal van Hotel Britannia in Vlissingen.

Scheldebode | 1982 | | pagina 1