Koninginnedag breed gevierd op Walcheren Themadag vrouwen over betaald werk Oranjebal Lammerenburg jen Ritthem Souburg Middelburg I Oostkappelle Nieuwland Sint Laurens Koudekerke Biggekerke Vijftiende zandmars Politieke avond over vrouw en gemeentebestuur Anonieme Families tweewekelijks bijeen Negentig kramen op jaarmarkt Souburg Vrouwenberaad besluit gesprekken sociale zekerheid Folkloristische dagen Middelburg Walacra danst voor ouderen Oranjerit De Zeeuwen Oranjeloop SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 28 APRIL 1982 213 VLISSINGEN - Of het nu aan de nieuwe koningin ligt of aan de economische crisis is niet duidelijk, maar de feesten voor koninginnedag zijn uitgebreider dan ze ooit geweest zijn. De program ma's beginnen overal met klokgelui en hier en daar te vens met het hijsen van vlag gen. Uit de zeer uitgebreide progamma's volgen hieron der enkele hoogtepunten. Oude Stad. T0.30-16.00 uur Kinderspelen, 10.30 uur voet balwedstrijden dames, 11.30 uur voetbalwedstrijden he ren, 13.30 uur voetbalwed strijden jongens. 14.30 uur Touwtrekken dames-heren en jongens, 19.00 uur Start dropping tussen Zoutelande en Vlissingen, startpunt Speeltuin d'Oude Stad tus sen 19.00 en 20.00 uur. Pauwenburg: 10.00 uur Poppenkastvoorstelling in de benedenzaal van „Open Hof" door de heer Harry Boer voor kinderen van 4 tot 7 jaar. 10.00 uur: filmvoor stelling in de bovenzaal van Open Hof voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Vertoond wordt: De Gendarme vna St. Tropex met Louis de Funes. Lammerenburg: Kinder programma (gratis toegan kelijk) „Koninginnemuziek" gebracht door de muzikale kinderwerkwinkel Kasjies- jie, in het. clubgebouw Lam merenburg. 13.00-14.30 uur aanvang voor de kinderen van 4 tot en met 8 jaar, 15.00- 16.30 uur: aanvang voor de kinderen van 9 tot en met 12 jaar. 19.30 uur Lampiontocht brassband Cecilia. Scheldebuurt e.o.: 9.30 uur: opstellen en vertrek van op tocht met versierde steppen en fietsjes bij het club- en buurthuis „Scheldebuurt" Glaccisstraat 97 m.m.v. drumband Alpha. 10.00-12.00 uur: Kinderspelen op het terrein bij het van Nispen- plein: Hindernisbaan, rings teken, blokjeslopen, steen loop, wasophangen, touw trekken, busgooien, ring- werpen en paalklimmen. 13.30-15.30 uur: volksspelen voo rde buurtbewoners touwtrekken, hindernis- baan, ski-slalom wedstrijd en ringsteken. 15.30-16.00 uur: prijsuitreiking kinder spelen en ballonoplating. 16.00-16.45 uur: gekostu meerd voetballen voor vol wassenen. Bloemenlaan e.o.: 10.30 uur: hindernisrijden op ver sierde fietsen (leeftijd 10-13 jaar), 14.00 uur: leeftijd 4 tot en met 6 jaar. skippy spel- zaklopen, blokjes rapen, bal- vakwerpen. Leeftijd 7 tot en met 9 jaar: bandenwerpen, ski-lopen, doelschieten, bloklopen. Leeftijd 10 tot en met 13 jaar een speurtocht. 20.00 uur: Lampionoptocht m.m.v. Kon. Harmonie Ons Genoegen met het majoret- tenpeleton Irene. 9.30 uur: Kinderspelen in de Dorpsstraat, 13.30 uur: Volksspelen in de Dorps straat, 16.00 uur: gezellig- heidsrit voor bestuur- der(sters) van auto's en bromfietsen, 19.00 uur touw trekwedstrijd. 20.00 uur: concert, opgetreden wordt door de muziekvereniging „Onda" uit Ritthem in de muziektent van Ritthem in de Dorpsstraat. 22.00 uur: Gezellig samenzijn. Westerzicht, Bossenburgh, Papegaaienburg, West Sou burg: 9.30 uur Muzikale wandeling (reeds vermeld) met kinderen met versierde fietsen m.m.v. Drumband V.T.V. en maj orettenpeleton Stars at Moonlight route: start bij de schol De Hout tuin/Slangenburg, links af Bossenburg, rechts af fiets pad Westerzicht, links af Westerzicht, links af Park laan, links af Noordbeekse- weg, rechtdoor Kleiweg, links af Flamingoweg, eind punt „De Vasteburg". 10.30 uur: oplaten ballonnen door kinderen bij „De Vaste burg". 13.00 uur: aanvang kinderspelen in Westerzicht, 13.30 uur: aanvang kinder spelen in Bossenburg. Bij de kinderspelen zal eventueel een optreden zijn van een poppenkast of een gooche laar, alsmede zullen er te kenfilms gedraaid worden. 15.00 uur: touwtrekwedstrij- den in Westerzicht. 19.30 uur: Lampionoptocht m.m.v. Drumband Schoonenburg met maj orettenpeleton Wes tern Girls. Vertrekpunt: winkelcentrum Papegaaien burg, Kleiweg, links af Ka- nariësprenk, rechtdoor Fla mingoweg, rechtsaf Nieuwe Zuidbeekseweg, links af Bossenburg, linksaf fietspad naar Westerzicht, eindpunt Weijenvliet. 20.30 uur: Vreugdevuur in Weijenvliet. 9.00 uur: Klokgelui van kerktoren. 9.00 uur: aanvang kinderspelen van de klasse 1, 2 en 3 op het Oranjeplein. 9.30 uur: aanvang „levend ganzebord" spel voor de klasse 4, 5 en 6, vanaf het Oranjeplein bij de smidse van de heer Bakker. 10.00 uur: aanvang tekenwed strijden voor klasse 1, 2 en 3 in de zalen „Rehoboth" en „Irene". 12.00 uur: aanvang VLISSINGEN - Vrij dag 30 april wordt er in de Lammerenburg in Vlissingen een Oranje bal gehouden. De mu ziek wordt verzorgd door het Belgisch orkest The Hot Weaver Band. Ook zijn er optredens door de Amerikaanse countryzanger Jimmy Lawton en de Engelse zangeres Jeany Denver. Jimmy Lawton heeft al veel elpees op zijn naam De Amerikaanse zan ger Jimmy Lawton. staan. Jeany Denver is de drievoudige winna res van het countryfes- tival in het Engelse Wembier. Kaarten voor deze avond zijn in voorver koop bij Kapsalon van Minister, Gerbrandyt- straat in Vlissingen en aan de zaal. lilmin demonstratie Jeugd Brand weer" uit Vlissingen op het Oranjeplein. 13.30 uur kin dervoorstelling voor kinde ren van 6 tot 10 jaar in de „schuur" in de wijk Schoon enburg, m.m.v. goochelaar Rinaldo. Voor deze gelegen heid mag iedereen een „ku bus" meebrengen. 14.00 uur: Concert op het Oranjeplein door de muziek vereniging Vlijt en Volhar ding en het majorettenpelo- ton The Young Stars. 15.00 uur: Filmvoorstelling n de sportzaal van Duivenvoorde voor kinderen van 6 tot en met 16 jaar. Titel van de film is „Zorro". 15.30 uur: Kinder- voorstellign voorkinderen to 6 jaar in de „schuur" in de wijk Schoonenburg m.m.v. goochelaar Rinaldo. 20.00 uur: Lampionoptocht door het dorp m.m.v. muziekvere niging Vlijt en Volharding en de drumband „Alpha". Start- en eindpunt het Oranjeplein. Ook uit Middelburg, waar de koninklijke vereniging Uit het Volk- voor het volk de oranjefeesten organiseert, een selectie uit het program ma. 9.00-11.30 uur: zwem wedstrijden in het zwembad Poelendaele. 9.00 tot 17.00 uur: Ringrijderij te paard op de Dam, organisatie Ringrij- dersvereniging „Nooit Ge dacht", drs. P.A. Wolteres reikt na afloop te rplaatse de prijzen uit. 9.00 tot 12.00 uur. Kinderspelen voor alle kin deren van basisonderwijs en kleuterschool op diverse plaatsen en wijken in de stad. Opgave via de scholen. 9.30 uur: Buurtvereniging „Eigen Haard", verzorgt een feestelijke opening van de dag met een optocht van verklede kinderen met ver sierde fietsen, steppen of karren, opgeluisterd door de muziek van de Signaalafde ling van de Middelburgse Turn Vereniging '69. 13.30 uur: Aanvang aktiviteiten- markt. Op en rondom de markt zullen kramen ko men, vanwaar vele vereni- gignen, stichtingen, organi saties zich aan het publiek zullen presenteren. U als pu bliek kunt d.m.v. een spel met opdrachten, alles van deze verenigignen te weten komen. Deelname formulie ren vanaf 13.30 uur verkrijg baar, vanaf Muziektent. Leuke prijzen zijn beschik baar. 14.45 uur: Prestatieloop „Eigen haard". Inschrijving voor deze prestatieloop, ge organiseerd in samenwer king met de sportverenigign Dynamo in het buurthuis aan de Oude Werfstraat. 15.30 uur: Start prestatie loop. Het startschot zal wor den gelost door drs. P.A. Wolters, Burgemeester van Middelburg. Men kan 1, 2 of 3 rondes van 1300 meter lo pen. Iedere deelnemer krijgt een herinneringsvaantje. 19.15 uur: Feestelijke optocht met lampions, fakkels, ver klede kinderen enz. enz. Ook dit jaar wordt iedereen weer in de gelegenheid gesteld, deel te nemen aan de feeste lijke optocht door de stad,al dan niet met een lampion op vrolijke kostumering. Start punten: Stromenwij k: grif fioen, Majestratenwijk en Pauwendaele, Klarenbeek. 20.00 uur: tienerdisco bij de Wijkverenigign „Dauwen- daele". 20.00 tot 24.00 uur Oranjebal: in de Concert- en Gehoorzaal in de Singel - straat te Middelburg, in sa menwerking met Dans school Janvier en een gere nommeerd dansorkest. Toe gangsbewijzen a ƒ2,50 p.p. Klokgelui en muziek van- S uit de toren geven ook in Oostkapelle het begin van de E feestelijkheden aan. Met versierde fietsen en steppen beginnen schoolkin- E deren vervolgens aan een E optocht door het dorp. De mooiste versieringen zullen met een prijsje wor den beloond. De kinderen lo pen, voorafgegaan door de fanfare, naar het voetbal veld aan de Torenstraat waar de kinderspelen zullen worden gehouden, 's Mid dags is er een puzzeltocht op de fiets, die afgewisseld wordt door spelletjes die on derweg gedaan moeten wor den om punten te behalen. 3 I via de dansschool of vanaf 19.00 uur 30 arpil aan de zaal. 20.30 uur: Feestelijke Muzi kale Show. Het Samenwer kingsverband Middelburgse Korpsen, onder auspiciën van de Koninklijke Vereni ging „Uit het Volk - Voor het volk" biedt u op de markt een feestelijke afsluiting van de Koninginnedag aan. Hieraan werken mee: de Euroband met Majoretten en Miniretten, het junioren- korps „Johan Friso", de Sig naalafdeling van de Middel burgse Turn Vereniging '69 met Majorettenpeloton, de shwoband Juliana Middel burg en het Middelburgs Muziek Korps. Zij zullen u een klankvol en kleurrijk programma aanbieden. 9.15 uur: Opstellen ver sierde fietsen bij het dorps huis. 9.30 uur: Rondgang meet de muziekvereniging O.N.D.A. en de majoretten- vereniging De Klavernet- ters, vertrek Korteweg. 10.00 uur: Aanvang kinderspelen op het Kerkplein. 14.00 tot 17.00 uur. Volksspelen op het kerkplein. 19.30 uur: Feeste lijke optocht met de mede werking van de muziekvere niging O.N.D.A. en de majo- rettenvereniging De Klaver- netters. Vertrek Korteweg. 20.30 uur: Oranjebal in het dorpshuis. 13.00 uur: Aanvang kin- der- en kleuterspelen op de Warande te Sint Laurens. 16.30 uur: Rondgang en mu zikale show, deze wordt ver zorgd door de Signaalafde ling van de Middelburgse Turn Vereniging '69, met Majorettenpeloton en Show girls uit Middelburg. 17.00 uur: De 2e prestatieloop over de volgende afstanden: 2200 en 5300 meter. 20.00 uur: Feestavond met medewer king van de Musicmakers uit België. Op beide dagen zullen de gezamenlijke Middelburgse Muziekkorpsen en Bands op tredens verzorgen bij de Mid delburgse bejaardentehuizen. De stichting Demerary Am bachten Centrum, zal op bei de dagen de gehele dag ge opend zijn en u festiviteiten op het culturele vlak tonen zoal demonstraties, diverse ambachten, markt enz. enz. De Stichting is gevestigd aan de Oostkerkplein 5, Mid delburg. Dam- en schaaksimul- taanwedstrijden voor de klassen 3 tot en met 6 van de lagere scholen. Daar begint de Oranjevereniging van Koudekerke de Oranjefees ten mee. Wat vroeg, want deze wedstrijden worden ge speeld op woensdag 28 april van drie tot halfzes en wel in het verenigingsgebouw. Or ganisator is damclub Lam merenburg en de schaakver eniging Koudekerke in sa menwerking met de Oranje vereniging. Voetballen eveneens op woensdag. Van zeven tot halfnegen spelen VCK en De Meeuwen tegen elkaar op het sportterrein de Stoofwei aan de Biggekerksestraat. Toegang gratis. Voor konin ginnedag ziet het program ma er zo uit: 8.00 uur: Klokgelui en re veille door herauten te paard. 8.30-12.00 uur: Voetbal toernooi sportterrein de Stoofwei. Aan dit traditionele voet baltoernooi nemen dit jaar de volgende ploegen deel: poule A: TC De Stoof. Schaakvereniging, Brand weer, C.J.V. poule B: De Zandkorrels, gemeente Val- kenisse, veteranen VCK. Ringrijders. Voor de laatste wedstrij den zal om 11.00 uur door de leerlingen van de openba re en de christelijke lagere school worden gevoetbald om een wisselbeker. Burgemeester S. Francke zal na afloop de prijzen uit reiken in de kantine. Is2 9.00 uur: gekostumeerde optocht naar Der Boede, Koningin Beatrix en Prins Claus tijdens hun bezoek aan Middelburg twee jaar geleden. voorafgegaan door de har monie Voorwaarts. De be doeling is dat de kinderen van de kleuterscholen en de le en 2e klassen van de lage re scholen verkleed aan deze optocht deelnemen. Vanaf 8.40 uur zullen vanuit het Jeugdhok aan het Dorps plein aan de deelnemende kinderen ballons worden uitgereikt. Voor het kind wiens bal lon het verst komt is een klein prijsje beschikbaar. De optocht vertrekt vanaf het Dorpsplein. Op Der Boede zullen er voor de kinderen tekenfilms worden vertoond en er zal hen een verfrissing worden aangeboden. 9.00-10.30 uur Kinderspe len: Kinderspelen voor alle kinderen die in de 3e tot en met 6e klas van een lagere school zitten. De spelen wor den gehouden op het school plein van de openbare school De Sprong aan de Bigge kerksestraat. Bij aankomst krijgt ieder kind een eigen scorekaart waarop de resultaten wor den ingevuld. De kinderen kunnen naar eigen keuze een soort spelencircuit af werken. Ze kunnen daarbij kiezen uit 12 spelletjes, onder andere polsstokspringen, ringsteken, doelschieten, boekenrace, dienbadrace, skippybalrace. Voor een consumptie wordt gezorgd. 14.00-17.00 uur spelencir cuit op Dorpsplein. Deelne mende ploegen: badminton club The Wings, brandweer, C.J.V.E.H.B.O., Immanuel- school, Ringrijders, VCK en Zandkorrels. Het spelencircuit staat dit jaar in het teken van ver schillende beroepen. Door elke deelnemende ploeg is een spel bedacht dat door de andere ploegen moet worden gespeeld. Als afsluiting is er een finalespel, waaraan alle ploegen deelnemen. Voor de toeschouwers die zelf ook actief bezig willen zijn staat er een schiettent. Hoofdprijs een windbuks. Jan Kamp verzorgt weer het traditionele balgooien door de ring. Ook de inwendige mens wordt niet vergeten. Door een aantal Zuidmoluk- se inwoners van ons dorp zal een kraam worden ingericht, waarin u naar hartelust kunt genieten van originele Indische hapjes. 14.00-17.00 uur Fototen toonstelling Jeugdhonk: De fotoclub Valkenisse organi seert in het Jeugdhonk aan het Dorpsplein een foto-ex positie, waarop onder meer foto's tentoongesteld worden van de koninginnedagfesti viteiten van vorig jaar. 19.00-20.00 uur Touwtrek ken op het dorpsplein. 20.00-21.00 uur optreden showband Oranje Nassau uit Vlissingen. 21.00 uur: Taptoe harmo nie Voorwaarts. 20.30-23.00 uur: Disco show in het verenigingsge bouw aan de Badhuisstraat. 21.00 uur: Oranjebal in ho tel Walcheren. Kinderspelen van 9.15- 11.00 uur. De kleuters en de kinderen tot en met 12 jaar worden verwacht in de speeltuin ,,'t Weitje". De kleuters voor het spelen van spelletjes in de speeltuin. De jongens en meisjes van de lagere school oor het spelen van het levend ganzebord door het dorp. Muzikale rondgang door het dorp door de muziekver eniging „Crescendo" uit Oostkapelle vanaf 11.15 uur. Foto-puzeltocht „Ken uw Dorp" 13.30-16.00 uur. Aan melden bij de start in café Juliana. Er zijn 3 mooie prij zen beschikbaar. Uitslag 17.00 uur. Prestatieloop in en om Biggekerke om 16.00 uur. In schrijving mogelijk 1 ronde van 2M> km, 3 ronden IVz km. Aanmelden bij R. Wijk huis, Schuitvlotstraat 72 (na 18.00 uur), B. Stroo, L. Si- monsestraat 18. Of tot 15 minuten voor de start bij Café Juliana, waar tevens de finish is. Gekostumeerd voetballen van 19.30-20.15 uur. Oud en MIDDELBURG - De wan delsportvereniging 't Zand uit Middelburg houdt zater dag 1 mei de 15e zandmars over de afstanden 5-10-15-25 en 40 km. Starttijden 40 km 10.00 uur. 25 km 12.00 uur, overige afstanden tussen 13.30 en 14.00 uur. De startbureaus zijn gevestigd in wijkge- bouw de Vergulde Baars, Baarsjesstraat 42. In ver band met het 15-jarig jubi leum is er voor de deelne mers een speciale herinne ring ontworpen. De 5 km- route is geheel uitgezet door de Stromenwijk en 't Zand. Ook rijdt er die middag een geluidswagen met gezellige muziek door de straten waar de route doorloopt. jong wordt uigenodigd hier aan mee te doen. Opgeven bij J. de Witte, Dorpsstraat 61 of bij A. Simonse, Schuit vlotstraat 80. Deelnemers- prijs ƒ1,- per speler. Disco-avond in het Dorps huis van 20.30-24.00 uur. Discjockey Peter van Zee land. Feestavond in café Julia na met muziek door het „Delta Trio" uit Vlissingen. Het begint om halfnegen. MIDDELBURG - Woensdag 3 mei houdt de Stichting Middelburgse Vrouwenraad een politieke avond in de Con cert en Gehoorzaal in Middelburg. Een forum met vertegen woordigers van de politieke partijen, die aan de komende gemeenteraadsverkiezingen deelnemen, zal aan de hand van twee stellingen met de aanwezigen discussieren. Het onder werp is: Vrouw en Gemeentelijke overheid. gf38 Een en ander geschiedt aan de hand van de volgende stel lingen: 1. Gemeentebeleid: burgers hebben wel degelijk be langstelling voor de gemeentepolitiek, zij kunnen echter niets uitrichten om de gemeentelijke plannen te beïnvloe den, 2. Personeelsbeleid; de gemeentehoeft in personeelsad vertenties niet meer te vermelden m/v want in de hogere functies worden toch nooit vrouwen benoemd en een koffie- meneer hebben we nog nooit gesignaleerd. Tevens zullen nog enkele losse vragen aan de orde komen. De deelnemende forumleden zijn: CDA-mevr. Westhof-Hubee; PvdA-mevr. van Colmjon; PM-mevr. Hofstra; VVD-mevr. de Dreu; SGP-dhr. van Toorn. D'66-nog niet bekend. De avond begint om 20.00 uur. MIDDELBURG - Onder het motto „samen sterk voor betaald werk" houden emancipatiewerksters, vor mingswerksters en cosulen- ten vormingswerk zaterdag 1 mei een themadag in het Pand aan de Kerksteeg in Middelburg. De organisatoren en aan wezige vrouwen denken na en maken plannen over cur susmogelijkheden voor vrouwen die een beroep bui tenshuis willen gaan uitoe fenen en over werkprojecten die vrouwen zelf kunnen op zetten. De film „Niet bemid delbaar" zal worden ver toond. VLISSINGEN - Omdat de bezoekersaantallen van de avonden van de Anonieme Families, (partners en fami lieleden van drugsverslaaf den) erg klein zijn, zullen deze avonden niet meer we kelijks gehouden worden, maar twee keer per maand. Dat zal nu zijn op de eerste en derde donderdag van de maand in het Wol tershuis van half acht tot tien uur. Voor schriftelijke informatie kan men terecht via Postbus 520 van de Anonieme Fami lies, 4380 XA Vlissingen. SOUBURG - De voorberei dingen voor de vierde Sou- burgse jaarmarkt zijn al weer in volle gang. Zaterdag 15 mei zullen er in de Ka naalstraat in Oost-Souburg dan ook zo'n negentig kra men staan van de deelne mende winkels en de plaat selijke verenigingen. Het ge heel wordt opgeluisterd met muziek en voor de kinderen zijn er verschillende attrac ties als poppenkast, spel letjes, het optreden van een clown en dergelijke. KAPELLE - Het CDA- Vrouwenberaad Zeeland sluit de serie huiskamerge- sprekken over sociale zeker heid maandag 3 mei af met een provinciale studiemid dag in de Caisson in Kapelle. Het begint om twee uur. Als spreker zal optreden Dien Cornelissen, Tweede Kamerlid voor het CDA. De themadag begint 's morgens om half tien en duurt tot vier uur 's mid dags. Alle vrouwen zijn wel kom. Toegang gratis. MIDDELBURG - De folk loristische commissie heeft ook dit jaar weer twee folk loristische dagen in Middel burg georganiseerd. Don derdag 8 juli is de ringrijde rij met versierde sjezen en donderdag 12 augustus zijn de koninklijke bekers weer inzet bij de grote ringrijderij te paard. MIDDELBURG - Op vrij dag 30 april wordt er voor de ouderen een feestmiddag ge houden in hotel Brittania in Vlissingen. Hier zal worden opgetreden door de Walcher- se Dans- en Folkloregroep Walacra. De middag begint om twee uur. VLISSINGEN - De Motor en Autoclub De Zeeuwen houdt vrijdag voor de zeven tiende maal in successie de Oranjerit, een puzzelrit voor auto's over Walcheren. Alle deelnemers krijgen in elk geval een prijs uit de zes duizend gulden grote pot. De start is om half twee op het Baskenburgplein bij het zwembad in Vlissingen. De deelnemers vertrekken daar met een halve minuut tus sentijd en na 55 kilometer komen ze op het beginpunt terug. Die avond horen ze in het Scheldekwartier wie er met de grote prijzen is gaan strijken. VLISSINGEN - Traditie getrouw heeft Zeeland Sport in Vlissingen weer een Oranjeloop op stapel staan voor koninginnedag. De op brengst gaat deze keer naar de actie Zeeland helft Polen. Dat is ook de reden dat de organisatoren een grotere opkomst verwachten dan normaal. De deelnemers van de kleine loop wordt een bij drage gevraagd van een gul den, die aan de grote loop drie gulden. Dit uiteraard voor Polen. Het start- en eindpunt is de parkeerplaats in het Nollebos. Start kleine loop van twee kilometer om elf uur, start grote loop van zeven kilome ter om kwart over elf. Lief hebbers kunnen zich vanaf tien uur inschrijven. Voor iedere deelnemer is er een herinneringslint.

Scheldebode | 1982 | | pagina 13