het weten waard Scheldebode-kringetje Lezers van dit weekblad gratis naar npnamen veer derde elpee Zeeland Plat IKON-film Ambonese geschiedenis in De Zwaan Popgroepen vragen oefenruimten in Middelburg Rustiger Op 29 april in Wissenkerke VUT UITSLAG SPRINGCONCOURS Keramiek, aquarellen en schilderijen op eerste expositie galerie Roelant Kiss speelt De witte hoer OP AANDRANG FIETSB0ND Fietsenrekken voor SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 21 APRIL 1982 209 Zeeland Plat 3 Bon voor gratis toegangsbewijs voor de opname avond van Zeeland Plat 3 op donderdag 29 april in het gemeenschapshuis in Wissenkerke. EEN VERTROUWDE NAAM AUTOBEDRIJF MEDAM0-J00SSE MERCURIUSWEG 25, 4382 NC VLISSINGEN. TEL.:01184-18351. Vrouwen in de bijstand" Uitslag dressuurwedstrijd Séros op 13 april j concertzaal HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN HOOGWATER Dries van Baaren zet act Watchers boertje op derde „Zeeland Plat" MIDDELBURG - Op de derde elpee Zeeland Plat, die op donderdag 29 april in Wissenkerke wordt opgenomen, zal onder meer de Middelburgse conferencier Dries van Baaren te horen zijn. Hij brengt de act van het Walcherse boertje Jan van 't Zand. Van Baaren: „Mijn hobby is altijd al toneelspelen ge weest. ik ben er al zo'n vijf entwintig jaar mee bezig. Tweeëntwintig jaar heb ik deel uitgemaakt van de to neelvereniging 't Zand in Middelburg. Ik had daar vaak de regie over de stuk ken en speelde ook nog dik wijls de hoofdrol. Naast het toneelspelen heb ik ook wel wat aan cabaret gedaan. Het slimme Walcherse boertje was een typetje dat overal erg aansloeg. Ik heb het stuk zelf gemaakt en ontzettend vaak opgevoerd. Door de ja ren heen heb ik het wel steeds aangepast". Van Baaren heeft als Jan van 't Zand overal op de planken gestaan. Vaak voor verenigingen in Zeeland, maar ook in de rest van het land is hij geen onbekende. In veel programma's trad hij samen met Baby den Toon der op. Ook in bejaardenhui zen was hij vaak te beluiste ren. Van Baaren: „Juist de wat oudere mensen herkennen veel in deze sketch. Met wat milde spot en veel humor worden de situaties beschre ven, zoals deze waren in hun jeugd. Een deel van het suc ces is dan ook wel aan de nostalgie toe te schrijven". Hoewel hij altijd met veel plezier op de planken heeft WISSENKERKE - De opnamen voor de derde lang speelplaat „Zeeland Plat" worden op donderdag 29 april in het dorpshuis in Wissenkerke gemaakt. Lezers van dit weekblad kunnen deze opnamen gratis bijwonen. Tegen inlevering van onderstaande bon krijgt U een gratis toegangsbewijs voor een of meerdere personen op de volgende adressen: Het Nieuwsblad, Klokstraat 1 in Goes, De Scheldebode, Torenstraat 5 in Vlissingen en supermarkt Kees van Boven, Oostvoorstraat 17 in Wissenkerke. De opname-avond, waarop diverse Middenzeeuwse artiesten zijn te zien en te horen, begint om acht uur. SOUBURG - Vrijdag 23 april om halfacht begint in buurt huis De Zwaan in Souburg een film over de geschiedenis van Ambon, een geschiedeis die de meeste Nederlanders onbe kend is. De film heet „Ambon door de eeuwen" en de organi satie is in handen van de Molukse Werkgroep Souburg. Ambon door de eeuwen is in 1976 gemaakt voor het IKON door Aart Staartjes, Henk Biersteker en Ben van Kaam. de drie zijn naar de Molukken geweest en voerde vraaggesprekken met de mensen die bij de politieke gebeurtenissen vlak na de oorlog betrokken zijn ge weest. Hun conclusie was dat de RMS, de Molukse republiek die slechts even heeft be staan, niet wortelde in de strijd voor een vrij Indone sië. Het was meer een reactie Officiële vertegenwoordiging van Mercedes-Benz personenwagens. op de Indonesische onafhan kelijkheidsstrijd van een deel van de Molukse bevol king, een reactie die voort kwam uit vereenzelviging met de Nederlandse bescha ving. Verder is in de film ook in- gegaa op de beginperiode van het Nederlandse kolo niale tijdperk. Het wordt zo duidelijker hoe eeuwen gele den de kiem werd gelegd voor de latere ontwikkelin gen op het Molukse eiland Ambon. De werkgroep vindt het met het oog op de her denking van de RMS-pro- clamatie op zondag 25 april - nuttig om over deze zaken nog eens te praten. De film en discussieavond begint om halfacht. MIDDELBURG - Het vrouwencafé Trui houdt in liet pand op veler verzoek iinsdag 27 april opnieuw een thema-avond over vrouwen in de bijstand. Maatschappelijk werkster van de sociale dienst komen eventuele vragen beant woorden. Tevens is de video band te zien van het tv-pro- gramma „Kijk Haar" over dit onderwerp. De avond begint om half- negen. Het adres is Kerk steeg 5, Middelburg. gestaan gaat Van Baaren het de laatste jaren toch wat rustiger aandoen. „Ik ben het echt een beetje aan het afbouwen", vertelt hij. „Ik ben nu wat ouder ge worden en omdat ik een erg drukke baan heb als chef kok in het ziekenhuis in Middelburg, ben ik 's avonds vaak blij als ik lekker rustig thuis kan zit ten. Ik vind het nog wel leuk om deze plaatopname mee te maken. Het is voor mij de eerste keer en dan is het toch wel iets bijzonders. Wel heb ik al eens aan een radiopro gramma meegewerkt. Dat zijn natuurlijk leuke herin neringen, maar de leukste avonden waren voor mij toch de optredens voor de zaal. Het is nu natuurlijk heel anders dan vroeger. Er is veel meer op het gebied van toneel en film, heel an ders ook vaak. Vooral de jongeren hebben heel andere dingen die hen aanspreken. Vroeger kwam je in zo'n dorp en dan stond je op een paar veilingkisten of een bil jart te spelen, maar nu is er overal een goede toneelac commodatie, dat is wel sterk verbeterd". Toch bestaat er een grote kans, dat Van Baaren in de toekomst weer wat meer zal gaan optreden. In juni stopt hij namelijk met werken, hij maakt dan gebruik van de VUT-regeling en dan komt er weer wat meer tijd vrij voor de hobby. „Eerst ga ik maar eens lekker met va kantie en een beetje tuinie ren en zo en dan na de zo mer, ach dan zien we wel weer verder. Je krijgt dan toch, als je niet meer moet werken, een heel ander soort leven". georganiseerd door P.C. en R.V. Séros 12 april. l Ongediplomeerde B-pony's 1e Moniek Bek met Esther, I Janet Duvekot met Yakonta. Gediplomeerde B-pony's j 1e Richard Busch met Karola. Gediplomeerde L-pony's j 1e Marcel v. Delden met Blacky. De paarden B-handi- j cap L5M 1 e Marianne de Ligny met Ouragan. B-licht Astrid v.d. Veer met Spartaan105 pnt. j B-zwaar René v.d. Veer met Spartaan126 pnt. L Janet Duvekot Yakonta138 pnt. MIDDELBURG - Tot maandag 10 mei zijn in galerie Roe lant aan de Koepoortstraat 10 in Middelburg een expositie te zien van Marijke van Velzen, Anco Hermans en Willy van Woerden-Pulle. Op de beletage hangen de schilderijen van Marijke van Velzen. Het zijn soms zeer aangrijpende verbeel dingen van actuele gebeur tenissen. De Aquarellen van Willy van Woerden zijn poë- VLISSINGEN - De Amster damse toneelgroep Kiss speelt vrijdag 23 april twee stukken in het Vlissingse Vestzaktheater. Het zijn De witte hoer en de figurant van Tom Eyen en Onder toe zicht van Jean Genet. Het eerste is een stuk over een vrouw die het net niet helemaal gemaakt heeft. Ze pleegt zelfmoord en de tien seconden tussen daad en dood worden in het stuk weergegeven. Het tweede handelt in een gevangenis cel, waar drie mannen geen andere uitlaapklep hebben dan elkaar, op zoek naar ka meraadschap, heldendom, rivaliteit en gedreven door wanhopige eenzaamheid. Kaarten aan de zaal en in voorverkoop bij Uit in Zee land, aan de Nieuwe Haven in Middelburg negen gulden. Het begint om halfnegen. Organisatie Uit in Vlissin gen. tischer. Het gaat om land schappen, onder meer een gezicht op Veere, en bloe men. De keramiek van Anco Hermans is geïnspireerd op de oude culturen rond de Middellandse Zee en in Me xico. Het eigene van vorm en glazuur wordt nog versterkt door de tekeningen en de op- bouwtjes van tempelruïnes, nederzettingen en dergelij ke. De galerie is nieuw in Middelburg en maakt een wezenlijk onderdeel uit van het hotel dat in hetzelfde pand is gevestigd. De com pagnons Huizing en Kievit runnen elk hun specialisme en gezamenlijk het geheel. Wie de tentoongestelde werken wil bekijken, kan in de galerie terecht van half- twee tot halfzes dagelijk en volgens afspraak. Het tele foonnummer is 01180-33309. MIDDELBURG - Het lijkt erop dat de afde ling Walcheren van de ENFB (Eerste Neder landse Fietsers Bond) althans enig succes heeft gehad met de actie vorig jaar mei over het gebrek aan parkeerplaatsen voor fietsen. De dienst Gemeentelverken van Middelburg wil nu tachtig fietsklemmen neerzetten bij de Con cert- en Gehoorzaal. De klemmen komen in de Verwerijstraat en de Singelstraat, als al thans de verkeerscom- missie en vervolgens de gemeenteraad ermee akkoord gaan. De ver- keerscommissie heeft het punt woensdag 21 april op de agenda staan. Dries van Baaren werkt mee aan „Zeeland Plat MIDDELBURG - De Pop Vereniging Zeeland heeft het gemeentebe stuur van Middelburg verzocht op korte ter mijn een oplossing te vinden voor „het schrij nende probleem" van het tekort aan oefen ruimten voor Middel burgse popgroepen. Middelburgse groepen hebben zelf de vereni ging ingeschakeld om iets aan het gebrek aan oefenruimten te doen. Op deze manier komt het uitoefenen van een belangrijke hobby in de knel, zo meent de vere niging. „Oplossingen voor bo ven geschetst probleem zijn misschien te vinden in uw bestaand accom modatie bestand schrijft de popvereni ging aan het gemeente bestuur. „Het vermoe den bestaat dat er wel degelijk geschikte ruimten zijn, die onbe nut worden gelaten. Verder willen we wijzen op de oplossing die men in de gemeente Vlissin gen voor hetzelfde pro bleem heeft gevonden". In Vlissingen heeft de gemeente geld uitge trokken voor een onder komen dat de komende jaren onder meer door popgroepen zal kunnen worden gebruikt. De Pop Vereniging Zeeland biedt Middelburg zijn deskundige hulp aan bij het zoeken naar een goe de ruimte. VLISSINGEN - Paul van Dijk, Damplein 30-32 Mid delburg heeft de afgelopen week kunnen profiteren van aanbiedingen van winkeliers uitzijn ivoonplaats. Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar. Loop even bij ons kantoor, Toren straat 5, Vlissingen binnen. De gulle gevers zijn: Ban ketbakker Faber, Badhuis straat 38, de alombekende kwaliteitstaatrt. Vishandel Frans de Muijnck jr., Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zaterdagreclame. Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 80, een luxe fles badschuim. Smith Kaas marktkraam, een pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom, Wal- straat 100, 300 gram vlees waren. Brillenspecialist Tilroe, Walstraat 81, kamerthermo meter. Annikes Cafetaria, twee broodjes Annikes met koffie. Midgetgolfbaan, Burg. van Woelderenlaan, Vlissin gen, gratis consumptie. Boetiek Miss Eva, Bella- mypark 24, waardebon van ƒ7.50. Instituut Cosmetica, gratis schoonheidsbehandeling, tel. 01184-62737. Palthenette, Torenstraat 1, Vlissingen, gratis stomen tot een bedrag van tien gulden. Koffieshop Horse Shoe, Smalle Kade, etentje voor twee personen. Gegevens voor deze ru briek moeten uiterlijk de vrijdag voor de week van plaatsing om 11.00 uur op het kantoor aan de Torenstraat 5 in Vlissingen binnen zijn. Vlissingen - Zaterdag van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459. Zondag de Greet, Willem Klooslaan 7, tel. 68021 Spreekuur voor drin gende gevallen van 12.30-13.00 uur en van 17.30-18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Zaterdag Boer winkel, Noordweg 214, tel. 12460. Zondag Dominicus, Dam 30, tel. 12830. Spreekuur voor spoedge vallen 12.30-13.00 uur en van 17.30-18.00. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Amemuiden en Nieuwland - Za terdag Bloos, Kanaalstraat 70, Souburg, 01184-61212. Zondag Jansen, Oude Rijksweg 6, Nieuw land, 01182-1340. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Zaterdag en zondag Stutterheim, Beukelstraat 8, Meliskerke, 01186- 1760. Westkapelle, Domburg, Aagte- kerke, Zoutelande, Biggekerke, Meliskerke en Koudekerke - Vrij dag 18.00 uur - zondag 24.00 uur Noorlander, Middelburgsestr. 94, Koudekerke, tel. 01185-1231 Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - Zaterdag 8.00 - zondag 23.00 uur Dijkstra, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, 01189-2523. Vlissingen - Vrijdag 23 - vrijdag 30 april Apotheek van de Sande, Badhuisstr. 30-34, tel. 12066. Middelburg - Vrijdag 23 - vrij dag 30 april Hummelen, Markt 69. Voor heel Walcheren - Zater dag en zondag Oort, Tobagolaan 6, Vlissingen, 01184-78290. Spreek uur voor spoedgevallen van 11.00 tot 12.00 uur. Middelburg en Vlissingen - Za terdag en zondag geen opgave. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling klei ne huisdieren op afspraak. Vlissingen - Zaterdag en zon dag Dekker, 01180-11623. Alle werkdagen spreekuur door wijkver pleegster in wijkgebouw Leliënlaan 1 van 17.00 -17.30 uur. Souburg, Papegaaienburg, Bossenburgh, Westerzicht en Paauwenburg - Zaterdag en zon dag Verhagen-Westerbeke, tel. 61541. Alle werkdagen is er spreekuur door een van de wijkver pleegkundigen van 17.00 tot 17.30 uur in het Gezondheidscentrum, Van Perestraat 8. Verloskundigen - vrijdag 18 00 - maandag 8.00 uur Klompe, Door nenburg 91tel. 71140. R.-k. Kerk Walcheren - Sou burg Martinuskerk zaterdag 19.00 uur en zondag 10.00 uur parochie koor. Paauwenburg Open Hof zondag 11.00 uur eigen zang groep; 19.00 uur samenzang. Vlis singen Lieve Vrouwekerk zater dag 19.00 uur dameskoor (Ned) zondag 9.30 uur 1e communie (jeugdkoor), 12.00 uur. Middel burg Petrus- en Pauluskerk za terdag 19.00 uur en zondag 10.00 uur. Hoeksteen zondag 11.30 uur. Domburg Willibrorduskerk eerste en derde zondag 8.45 uur. Zoute lande 10.00 uur. Leger des Heils - Vlissingen geen opgave. Bethesda St. Josephzieken- huis - Zondag 10.00 uur ds. Cop- poolse. Geref. kerk en Ned. Herv. Ge meente Souburg - Zondag 9.30 uur Kanaalstraat ds. Melse; Oranje plein 9.30 uur dhr. Schit (M'burg), 19.00 uur ds. den Hollander (Oost kapelle). Bejaardenhuis Zoute Viever - zondag 19.00 uur ds. Melse. Geref. Kerk Vrijgemaakt - De Lannoystraat, Vlissingen zondag 9.30 uur en 16.30 uur ds. Douma (Groningen).; Klein Vlaanderen 75, Middelburg zondag 9.30 en 16.30 uur ds. Boxman. Anglicaanse Kerk - (Mission to Seamen) Zeemanshuis Schelde- poort 10.30 uur morning-prayer, 19.30 uur Evening Prayer. Luth. Kerk - Walstraat 23, Vlis singen, zondag 10.00 uur dhr. Jor- ritsma, Middelburg Buissing-van Beers. Gem. de Wijngaard - Zondag Zuiderbaken 9.30 uur ds. van der Zanden. Zevendedagsadventisten - Za terdag 't Anker Vlissingen 9.15 uur ds. Koeweiden, 10.15 uur bijbelstu die,Middelburg - 10.00 uur bijbel studie, 11.00 uur ds. Koeweiden. Kristen Zuid Molukse kerk in Nederland - Zondag Souburg 19.00 uur Pdt. Waisapy. Doopsgezinde Gemeente Vlis singen, Vrijdomweg 1 - Zondag 9.30 uur dienst. Geref. Kerk Vlissingen - Pe- truskerk zondag 9.30 uur ds. Kalksma, Johanneskerk, 19.00 uur ds. de Nooy (gez. jeugddienst). Open Hof 9.30 uur ds. Krijger, 17.00 uur ds. de Nooij. Chr. Geref. kerk Vlissingen - Zondag 9.30 en 17.00 uur ds. Wubs uit Dordrecht. Der Boede - Zondag ds. v.d. Vrie. Hervormd Middelburg - Nieu we Kerk, Groenmarkt, zondag 10.00 uur ds. Schokking. Koor kerk, Koorkerkhof zondag 10.00 uur ds. Franke, 19.00 ds. Nell. Oostkerk, Oostkerkplein zondag 10.15 uur ds. Korenaar, 19.00 uur ds. Blom (gez. bondsdienst). Ont- moetingskerk, Oosterscheldes- traat zondag 10.00 uur ds. Nell. Thomaskapel, Vrijlandstraat zon dag 10.00 uur ds. Bogers. St.-Lau- rens zondag 10.00 uur ds. Fox. Ned. Geref. Kerken In Engelse kerk - Middelburg zondag 9.30 en 17.00 uur dienst. Kristen Zuid Molukse Kerk tn Ned. - Souburg zondag 10.00 uur ds. Fader. Vrljz. Herv. en remonstranten - Zondag Vrijz. Prot. Centrum O- phir, Badhuisstr. 186, Vlissingen - zo. ds. Elders-Mayer (Sommels- dijk). Do. 22 april Vr. 23 april Za. 24 april Zo. 25 april Ma. 26 april Dl. 27 april Wo. 28 april 1.46 2.23 3.00 3.40 4.16 5.01 en en en en en en 5.48 en 19.10 uur 14.46 uur 15.23 uur 16.02 uur 16.46 uur 17.28 uur 18.15 uur Dr. No, geen gegevens voorhanden. Alhambra 1, donderdag tot en met woensdag acht uur, zaterdag en zondag zeven uur en half tien, zondagmiddag twee uur. Twaalf jaar. Intiem dagboek. Porno. Alhambra, vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. A clockwork orange, is een keiharde film van Stanley Kubrick. Het geweld in sex en misdaad vindt Kubrick nodig om te laten zien dat er geweld bestaat in vele vor men en dat - zo lang de men zichzelf niet kan veranderen door zijn inzicht te vergroten - ieder experiment om hem beter te maken door dwang (bijvoorbeeld gevangenis) kansloos zal falen. Alhambra 2, donderdag tot en met dinsdag acht uur, za terdag en zondag zeven uur en halftien. Zestien jaar. Diepzeemonsters. Grim mige beesten duiken op van uit de diepzeegrotten om weerloze, maar prachtige vrouwen buit te maken. Alhambra 2, vrijdagnacht elf uur. Zestien jaar. Sjors en Sjimmie, en de re bellen. Alhambra 2, zondagmid dag twee uur. Alle leeftijden. Mon oncle d'Amérique van Alain Resnais is gemaakt in samenwerking met en naar de ideeën van de Franse arts en schrijver van populair- wetenschappelijke boeken, Henri Laborit. Laborit laat zien dat zolang organismes op zichzelf staan er niets verandert. Als er iets of iemand die twee organismes met elkaar verbindt, veran dert er iets wezenlijks. Drie hoofdpersonen (Gérard De- pardieu, Nicole Garcia en Roger Pierre) staan model voor zijn theorie. Alhambra 2, woensdag 28 april acht uur. Een ZVU- film. True confessions. Een moord vermoordt de goede verhouding tussen twee broers, een pastoor van een onaanzienlijk kerkje en een detective. De rollen worden gespeeld door Robert de Niro en Robert Duvall. Citytheater Middelburg, donderdag en vrijdag acht uur, zaterdag zeven uur en halftien. Zestien jaar. Ordinary people, het over dadig gelouwerde filmde buut van Robert Redford, is het verhaal van de jongen Conrad Wasp die vol schuld gevoelens zit, omdat hij ge tuige is geweest van de dood van zijn broer. Zijn ouders stellen hem onder behande ling van een psychiater. De jongen is er van overtuigd dat zijn ouders niets om hem geven en zijn broer steeds hebben voorgetrokken. Als zijn vriendinnetje Karin de hand aan zichzelf slaat, is Conrad ten einde en wendt zich tot zijn vader. City, zondag zeven uur en halftien, maandag en dins dag acht uur. Sweet, young girls, porno. City, vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. Spiderman, avonturen voor dejeugd. City, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. Pink panther strikes again. City, woensdag 28 april acht uur. Alle leeftijden. Sauve qui peut la vie van de Fransman Godard be handelt de persoonlijke ver houdingen tussen een man en twee vrouwen en hun verhouding tot de maat schappij. Zij vinden dat die veel te veel is gebaseerd op het streven naar macht en winstbejag. Midgard Middelburg, vrij dag halfnegen.

Scheldebode | 1982 | | pagina 9