Van den Vos Reynaerde, satirisch poppenspel voor volwassenen in Parcivai u Eerste Zeeuwse garage Blaas in nieuw pand het weten waard Scheldebode-kringetje Tentoonstelling modelboten Fietsen achter voorrijders Fancy-fair in Paraplu 15.000 voor Rheumafonds DE SCHIgJJEBÖDE j Bijeenkomst VVD-vrouwen Postzegelmarkt Kijkavond fietsen en bromfietsen Samen eten in Het Pand UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Autobedrijf Klip wordt dealer voor Alfa Romeo Kachel- en Interieurhuis haakt in op stijgende belangstelling voor kachels Kleding- en speelgoedmarkt Oriëntatierit MAC De Zeeuwen Laatste concert popgroep Down 3 filmt HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEEK DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN Hoogwater MIDDELBURG - Op een zestiende-eeuws schilderij van Pieter Balten staat een soort jaarfeest op een dorpsplein afge beeld. Midden in het „rumoer" rijst een straattheater op: ru- we plankieren op tonnen en schragen, met daarachter een aan latten opgehangen doek. Op een van die latten is een hoedje geprikt, en aan een andere hangt een drinkkruikje. Op het toneel is een toneelstuk aan de gang, terwijl vanach ter het gordijn iemand anders naar het publiek loert. Boven alles uit steekt een ladder. Het is dat toneelbeeld dat men het eerst aantreft bij het nieuwe poppenspel voor volwassenen: „Van den Vos Reynaerde", gespeeld door Willem Joppe van poppentheater Parcivai. Joppe heeft vanuit het verhaal over Reintje de Vos zijn theaterconstructie opge bouwd. Niet slechts het ge wone dierenverhaal wordt vertoond, maar dat verhaal wordt vertoond als een to neelstuk dat door een aantal als mensen verklede dieren wordt opgevoerd. Joppe: „Inderdaad, het is een toneelstuk in een toneel stuk. Meneer de Ram, de lei der van een toneelgezel schap, voert, ergens op een dorpsplein, het toneelstuk over Reintje de Vos op. Als eer. soort wagenspel dus. Maar gaandeweg blijkt dat het verschil tussen hun to neelrol en hun gewone ge drag uiterst klein is. Niet dat dat naar de toeschouwer verwarrend werkt (daar zor» ik wel voor!) maar als mei naar huis gaat, vraagt mei zich toch af, welke rol not als toneelspeler en wel ke ïou als gewoon dier be- doed was. Dat leidt tot een aartal zeer lachwekkende, marr ook tot een aantal zeer ont'oerende momenten. Zo meikt men al gauw dat het venaal over Reintje veel met onze mensenwereld te malen heeft". Villem Joppe heeft even- welhet oorspronkelijke die- ren'erhaal over Reintje de Vos overeind gehouden. Het verhaal dus, waarin de die ren over de wandaden van de vos klagen en waarin zij van hun koning, de leeuw, eisen dat hij Reintje straft. Pas dan blijkt dat Reintje ze allemaal om de tuin kan lei den, alleen maar door hun zwakke plekken te vinden. Joppe: „Dat is zo eigen voor de fabel (want eigenlijk is dit een grote fabel), dat to nen van die menselijke zwakheid, het onvermogen. En dat heb ik doorgetrokken naar de hele opzet van dit spel: iedereen toont zijn zwakheid. Dat leidt uiter aard tot kolderieke situaties, maar ook tot ernstige ont wikkelingen. In het oor spronkelijke verhaal is het door de zwakheid van de beer dat hij een boom op zijn kop krjgt, in mijn versie heeft bovendien het feit dat iemand zich ophangt ook met zwakheid en onvermo gen te maken. Maar, zegt de leider van het toneelgezel schap op het eind, er is nog hoop". Willem Joppe heeft dit spel al in 1980 gemaakt voor het achthonderdjarige be staan van de stad Hulst. Gaandeweg is dit spel ver anderd en ontstond de huidi ge versie. Joppe heeft van dit spel overigens een dubbele opzet gemaakt: het spel kan voor kinderen vanaf negen jaar worden vertoond, an ders van inhoud dan voor volwassen. „Ik vond het alle maal erg boeiend. Ten eerst wat je met zo'n oud volks verhaal kan doen en ten tweede dat je dat kan tonen aan kinderen en - gewijzigd - voor volwassenen. Dat be wijst mij weer eens dat die oude verhalen, sprookjes, fa bels, sagen, mythen enz. uni verseel zijn", aldus Willem Joppe. Morgen, donderdag 25 maart kunt u dit spel gaan zien in het Middelburgs Stadspoppentheater Parcivai aan de Brakstraat. De aan vang is om halfnegen en kaarten (die inclusief koffie zijn) zijn verkrijgbaar vanaf acht uur aan de zaal. Inlich tingen en reserveringen: tel. 01180-16171. GISSINGEN - Wellicht kmt u deze week profiteren vai de aanbiedingen van Vissingse winkeliers. Loop dm even binnen in ons kan tor aan de Torenstraat 5 in Vissingen. De gulle gevers zijn: Banketbakker Faber, Eadhuisstraat 38, de alom- bkende kwaliteitstaart. Vishandel Frans de Nuijnck jr., Oude Markt 11, en kilo gebakken vis uit de aterdagreclame. Drogisterij Luitwieler, lange Zelke 80, een luxe fles ladschuim. Smith Kaas marktkraam, en pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom, Wal- straat 100, 300 gram vlees waren. Brillenspecialist Tilroe, Walstraat 18, kamerthermo meter. Annikes Cafetaria, twee broodjes Annikes met koffie. Midgetgolfbaan, Burg. van Woelderenlaan, Vlissin- gen, gratis consumptie. Boetiek Miss Eva, Bella- mypark 24, waardebon van 7,50. Instituut Cosmetica, gratis schoonheidsbehandeling, tel. 01184-62737. Palthenette, Torenstraat 1, Vlissingen, gratis stomen tot een bedrag van tien gulden. Koffieshop Horse Shoe, Smalle Kade, etentje voor twee personen. VLISSINGEN - In het buurthuis De Paraplu is za terdag 27 maart een fancy- fair met verschillende at tracties, zoals blikgooien, rad van avontuur, ringwer- pen, poffertjeskraam en der gelijke. Ook vindt er de bekend making plaats vari de uitslag van de ballon wedstrijd die op 5 februari is gehouden. Verder is er een rommel markt en plantenverkoop in het kader van een groenactie tot verfraaiiing van flatbal kons. De toegang is gratis. De openingstijden zjn van half- elf tot halfeen en van half- twee tot vier uur. MIDDELBURG - De collecte ten bate van het Nationaal Rheumafonds heeft in Mid delburg een bedrag van 15.004,88 opgebracht. Uitgave: ZEEBRA-WEEKBLADEN Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totale oplage 40.999 In 21 EDITIE VU88INQEN Oplage 21.602 In de gemeenten Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. EDITIE MIDDELBURG Oplage 19.397 In de gemeenten Arnemuiden. Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. r. Lange Viele 7, Middelburg, tel.01180-23941 r. Torenstraat 5 (Postbus 350) Vlissingen. tel. 01184- 19910. Openingsuren: maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur Advertentie exploitatie en -administratie: J. v. Emden, Toren straat 5. Vlissingen. Postbus 350, tel. 01184-19910. Privé: Tou- tenburg 38 Vlissingen. tel 01184-60369 Jos Rentmeester Privé: Hoofdstraat 36 Ovezande tel. 01195-379 Redactie: Torenstraat 5. Vlissingen, tel. 01184-19910. Redacteur Ad de Jong, tel. privé 01180-26043 (Ter Hoogestraat 38. Middelburg). Correspondent. Rina Savic. Bermweg 23. Oost-Souburg, tel. 01184-64630. MIDDELBURG - Donder dag 25 maart is er in de sta tionsrestauratie in Middel burg een bijeenkomst van de Vrouwen in de VVD, afde ling Walcheren. De avond staat in het te ken van de energie. Er zullen dia's worden vertoond en een medewerker van de af deling voorlichting van de PZEM houdt een praatje. De avond begint om acht uur. Alle belangstellenden zijn welkom. VLISSINGEN - Zaterdag 27 maart wordt de maandelijk se postzegelmarkt van de vereniging Unicum gehou den in Het Anker in Vlissin gen. De markt wordt gehou den van half twee tot vijf uur. VLISSINGEN - Vrijdag avond 26 maart is er in het politiebureau in Vlissingen van zeven tot acht uur een kijkavond van onbeheerd aangetroffen fietsen en bromfietsen in de maanden februari en maart. MIDDELBURG - Vrijdag 26 maart kunnen vrouwen en kinderen in Het Pand in Middelburg weer van een ge zamenlijke maaltijd genie ten. Om zes uur wordt de Chili con came opgediend. Opgave voor de maaltijd kan telefonisch op woensdag 24 maart. Het nummer is 01180- 37993. Foto: Cor Schuilwerve MIDDELBURG - De Eerste Zeeuwse Autogarage Blaas is verhuisd van de Markt naar de Herculesweg 12 in Middel burg. Van donderdag 11 tot en met maandag 15 maart wer den er open dagen gehouden in de nieuwe garage, waarbij veel belangstellenden het bedrijf kwamen bekijken. Ook is er deze dagen de Fiat voorjaarsshow te zien. Garage Blaas bestaat al zo'n zestig jaar in Middel burg. Het bedrijf is in het begin van de jaren twintig opgericht door de heer Blaas. Hij begon met een reparatie werkplaats voor zowel fiet sen als auto's aan de Lange Noordstraat. Met de op komst van de auto werd het bedrijf steeds verder uitge breid. De heer Blaas had overi gens nogal wat tegenslagen te verwerken. Zo is onder meer in de oorlogsjaren zijn garage volkomen afgebrand. Toen hij daarna startte in een nieuw pand, werd dit gevorderd, waarbij maar op het nippertje de gereed schappen in veiligheid kon den worden gebracht. Enige tijd na de oorlog kon Blaas het pand aan de Markt in Middelburg betrekken. De zaak was inmiddels overge nomen door zijn zoon. Simjs die tijd is Blaas dealer voor het merk Fiat. „We hebben lange tijd goed kunnen werken aan de Markt, maar met de jaren werd deze garage steeds moeilijker te bereiken. De mensen kampten met par keerproblemen, het maken van een proefrit werd bijna onmogelijk en het pand werd ook te klein, terwijl uitbreiding daar niet moge lijk was. We hebben nu met ondersteuning en advies van Fiat deze nieuwe zaak opge bouwd. Er is nu ook een gro te showroom bijgekomen, waardoor we een uitgebrei de serie auto's in diverse modellen en kleuren kunnen tonen. Ook is de reparatie- werkplaats hier veel ruimer en dat is een stuk prettiger werken. Er is hier nu ook een eigen plaatwerkerij", al dus Blaas. VLISSINGEN - Autobedrijf Klip aan de Industrieweg 17 in Vlissingen is sinds kort dealer voor het merk Alfa Romeo. „Er was tot nu toe geen Alfa-garage op Walcheren", vertelt bedrijfsleider de Voogd. - J I s - ftrSSnii al ||g| „Ondanks het feit, dat ze helemaal naar Kapelle moesten voor service en re paraties, waren er toch heel wat Alfa Romeorijders op Walcheren. Om deze mensen tegemoet te komen, hebben wij besloten om deze vesti ging in Vlissingen te begin nen. Tot nu toe verkochten wij hier maar Daihatsu's. Onze monteurs hebben nu Foto: Cor Schuiliverve allemaal een speciale cursus gevolgd om de service en re paraties aan de Alfa's zo goed mogelijk te kunnen verrichten." Behalve voor onderhoud en reparatie kan men na tuurlijk ook terecht voor de aankoop van een Alfa Ro meo. Alle modellen uit de Alfa-serie zijn leverbaar. MIDDELBURG - Aan de Korte Noordstraat 47 in Middel burg is korte tijd geleden het Kachel- en Interieurhuis ge opend. Het al lange tijd leeg staande pand werd ver bouwd en modern ingericht. De heer Jacobsen: „Als ge volg van de sterk stijgende energieprijzen en nostalgie gaan steeds meer mensen weer over tot de aanschaf van een kachel in plaats van centrale verwarming. Wij hebben dan ook een ruime sortering in de verschillende modellen kachels, zoals gie- Foto: Cor Schuilwerve tijzeren kachels, maar ook in plaatstaal. Veel vraag is er ook naar de zogenaamde al- lesbranders". Behalve voor een kachel kan men ook terecht voor al lerlei soorten wandbekle- ding. Het interieurhuis biedt een ruime keuze in wand- textiel, behang, wand- en vloertegels en vele ideeën voor „praktisch woongenot". MIDDELBURG - Zater dag 27 maart is er in het schoolgebouw van de Her man Faukelisusschool aan het Kuipers Rietbergkwar tier in Middelburg van half- tien tot twaalf uur een kin derkleding- en speelgoed- markt. Ook zullen er een aantal zelfgemaakte artike len worden verkocht. De op brengst komt ten goede aan de zending van de gerefor meerde gemeenten. VLISSINGEN - MAC De Zeeuwen houdt op zondag 28 maart een oriëntatierit voor auto's en motoren, de fles sentrekkersrally. Er wordt gereden in een A- en B-klas se. Inschrijven is mogelijk van een tot twee uur in de kantine van sportvereniging Walcheren. MIDDELBURG - Zater dag 27 maart vindt in Bar American in Middelburg het afscheidsoptreden plaats van de groep Down. Het be gint om negen uur en de toe gang is gratis. VLISSINGEN - De Model- bootvereniging Walcheren houdt dit weekeinde een ten toonstelling in hotel Britan nia om de vereniging wat meer bekendheid te geven. De eenjarige vereniging toont rond de vijftig model- boten. Belangstellenden kunnen zaterdag van een tot zeven en zondag van een tot vijf uur in Britannia terecht. De toegang is een gulden. KOUDEKERKE - Zaterdag 27 maart houdt de toerclub Walcheren een toertocht achter voorrijders. Deze tocht, de zogenaamde Openingstocht, gaat over 60 kilometer. Er wordt gereden met een gemiddelde snelheid van 22 kilometer per uur. Er wordt gestart om halftien. Vanaf halfnegen kan wor den ingeschreven in hotel Walcheren, Brouwerijstraat 21, Koudekerke. History of the world is ge regisseerd en geproduceerd door Mel Brooks die ook de rollen speelt van vijf histori sche figuren, onder meer Moses en de Franse koning Lodewijk XVI. Het is dan ook wereldgeschiedenis in de ogen van Mel Brooks. Figu ren uit alle tijden treden op en laten zien hoe verheven en tegelijkertijd rampzalig het is om mens te zijn. Alhambra 1, donderdag tot en met woensdag acht uur, zaterdag en zondag zeven uur en halftien. Achttien jaar. Er zijn nog drie smachten- den voor u. Porno. Alhambra vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. Hugo de hippo, een teken film over de avonturen van een jong nijlpaard op het Afrikaanse eiland Zanzibar. Alhambra 1, zondagmid dag twee uur. Alle leeftijden. Excalibur is een vlecht werk van middeleeuwse rid derverhalen, koning Arthur en de heilige graal, de tove naar Merlijn, de slechte Morgana en het zwaard Ex calibur spelen er een rol in. Alhambra 2, donderdag tot en met woensdag acht uur, zaterdag en zondag zeven uur en halftien, zondagmiddag twee uur. Twaalf jaar. Fist of fury met Bruce Lee gaat tweede week in. Alhambra 2, vrijdagnacht elf uur. American Werewolf in Londen. Derde week. Citytheater Middelburg, donderdag tot en met dins dag acht uur, zaterdag en zondag zeven uur en halftien. Zestien jaar. City on fire, door sabotage vliegt een in de stad gelegen olieraffinaderij in de brand. City, vrijdagnacht elf uur. Twaalf jaar. Winnetou, het grote op perhoofd. Tweede week. City, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. The elephant man. Het schokkende verhaal van de afschuwelijk misvormde Engelsman John Merrick die op kermissen als rariteit wordt misbruikt. Het waar gebeurde verhaal speelt zich af in het Victoriaanse Enge land. City, woensdag acht uur. Een ZVU-film. Gegevens voor deze ru briek moeten uiterlijk de vrijdag voor de week van plaatsing om 11.00 uur op het kantoor aan de Torenstraat 5 in Vlissingen binnen zijn. Vlissingen - Zaterdag De Greet, Willem Klooslaan 7, tel. 68021. Zondag Van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30- 13.00 uur en van 17.30-18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Zaterdag Bruyn- zeel, Herengracht 68, tel. 15814. Zondag De Doelder, Bellinkplein 1 tel. 11721. Spreekuur voor spoed gevallen 12.30-13.00 uur en van 17.30-18.00. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za terdag Bouwmeester, dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Zondag Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 01184-61500. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Zaterdag en zondag Stutterheim, Beukelstraat 8, Meliskerke, tel. 01186-1760. Westkapelle, Domburg, Aagte- kerke, Zoutelande, Biggekerke, Meliskerke en Koudekerke - Vrij dag 18.00 uur - Zondag 24.00 uur Noorlander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231 Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - Zaterdag 8.00 - zondag 23.00 uur Ooster- hoff, Markt 10, Veere, tel. 01181 - 271 I Vlissingen - Vrijdag 26 maart - vrijdag 2 april v.d. Sande, Bad huisstraat 30-34, tel 12066. Middelburg - Vrijdag 26 maart - vrijdag 2 april Hummelen, Markt 69. Voor heel Walcheren - Zater dag en zondag v.d. Schoot, Tram straat 9, Koudekerke, tel. 01185- 2660. Spreekuur voor spoedgeval len van 11.00 tot 12.00 uur. Middelburg en Vlissingen - Za terdag en zondag geen opgave. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1-443. Behandeling klei ne huisdieren op atspraak. Vlissingen - Zaterdag en zon dag De Moré, tel. 14019. Alle werk dagen spreekuur door wijkver pleegster in wijkgebouw Leliënlaan 1 van 17.00-17.30 uur. Souburg, Papegaaienburg, Boosenburgh, Westerzicht en Paauwenburg - Zaterdag en zon dag Overakker, tel. 67128. Alle werkdagen is er spreekuur door een van de wijkverpleegkundigen van 17.00 tot 17.30 uur in het Ge zondheidscentrum, Van Perestraat 8. Verloskundigen - vrijdag 18.00 - maandag 8.00 uur v.d. Werken, Henri Dunantstraat 19, tel. 71768. R.K. Kerk Walcheren - Sou burg Martinuskerk zaterdag 19.00 uur en zondag 10.00 uur boete- dienst en eucharistie; Paauwen burg Open Hof zondag 11.00 uur 1e communie, 19.00 uur boete- dienst en eucharistie; Vlissingen Lieve Vrouwekerk zaterdag 19.00 uur dameskoor; zondag 9.30 uur gem.koor, 12.00 uur boetedienst en eucharistie; Middelburg Pe trus- en Pauluskerk zaterdag 19.00 uur en zondag 10.00 uur; Hoeksteen zondag 11.30 uur; Domburg Willibrorduskerk eerste en derde zondag 8.45 uur. Leger des Heils - Vlissingen geen opgave. Bethesda St. Josephzieken- huls - zondag 10.00 uur ds. Joos- se. Geref. kerk en Ned. Herv. Ge meente Souburg - zondag 9.30 uur Kanaalstraat Dhr. Heemskerk; Oranjeplein, 9.30 uur ds. Bruining, 19.00 uurds. Melse. Bejaardenhuis Zoute Viever - zondag 19.00 uur dhr. Tooreman. Geref. Kerk Vrijgemaakt - De Lannoystraat, Vlissingen zondag 9.30 en 16.30 uur leesdienst; Klein Vlaanderen 75, Middelburg zondag 9.30 en 16.30 uur leesdienst. Anglicaanse Kerk - (Mission to seamen) Zeemanshuis Schelde- poort zondag 10.30 uur Morning- prayer, 19.30 uur Holy commu nion. Luth. Kerk - Walstraat 23, Vlis singen, zondag 10.00 uur dhr. Cor net.; Middelburg, zondag 10.00 uur ds. Buisting-van Beers. Gem. de Wijngaard - Zondag Zuiderbaken, 9.30 uur br. Arie Baak. Zevendedagsadventisten - za terdag 't Anker Vliss. 9.15 uur ds. Kooren, 10.15 uur bijbelstudie; Middelburg - 10.00 uur bijbelstu die, 11.00 uur ds. Kooren. Kristen Zuid Molukse kerk in Nederland - Zondag Souburg 15.00 uur Pdt. Waisapy, Koudeker ke; 12.00 uur Idem. Doopsgez. Gem. Vlissingen - Vrijdomweg 1, zondag 9.30 uur dienst. Geref. Kerk Vlissingen - Pe- truskerk zondag 9.30 uur ds. Kalksma (H. Avondmaal), 17.00 uur ds. De Nooij; Open Hof 9.30 uur ds. Krijger, 17.00 uur ds. Kalksma. Chr. Geref. kerk Vlissingen - Zondag 9.30 en 17.00 uur kand. Den Hertog (Apeldoorn). Der Boede - Zondag ds. v.d. Vrie. Chr. Gemeenschap - Kapel Hoogelande, zaterdag 10.00 uur mensenwijdingsdienst Hervormd Middelburg - Nieu we kerk, Groenmarkt, zondag 10.00 uur ds. Korevaar; Koorkerk, Koorkerkhof zondag 15.30 ds. Ha- ge (afscheid); Oostkerk, Oostkerk plein. Zondag 10.15 uur ds. Nell, 19.00 uur ds. Wüllschleger (ger. bondsdienst); Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat zondag 10.00 uur ds. Borgers; Thomaskapel, Vrijlandstraat zondag 10.00 uur ds. Hage; St Laurens, zondag 10.00 uur ds. Fox, 19.00 uur Vesper. Ned. Geref. Kerken In Engelse kerk - Middelburg zondag 9.30 en 17.00 uur. Kristen Zuid Molukse Kerk In Ned. - Souburg zondag 14.00 uur ds. Fader (H. Avondmaal). Vrijz. Herv. en remonstranten - Zondag, Vrijz. Prot. Centrum Op- hir, Badhuisstr. 186, Vlissingen - ds. De Weerd. Stichting Jeugd en Gezin in Zeeland - Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch be reikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap. Loskade 17, 4331 HV Middelburg, spreek uur volgens afspraak, tel. 01180- 27311bereikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur. Vrijwillige Humanistische geestelijke hulpverlening - Tel. 01180-36339. Zeeuws Consultatiebureau voor alcohol en drugs - Brak straat 30, Middelburg, tel. 01180- 37320, Vlissingen, Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01181-13240/ 14240. Buiten kantooruren 01180- 37320. Gezins- en bejaardenverzor ging, maatschappelijke dienst verlening Walcheren, Middel burg - Loskade 29, teL 01180- 26951, Vlissingen, dr. Otterstr. 3, tel. 01184-19820 Wijkgezondheidscentrum Zuld-Dauwendaele - Roozen- burglaan 18, Middelburg, tel. 291146. Spreekuur gezinsverzor ging maandag t/m vrijdag 9.00 tot 9.15 uur. Spreekuur maatsch. werk maandag t/m vrijdag 13.30 tot 15.30 uur. Opvanghuis voor jongeren - en nacht bereikbaar via tel. 01180-16816. Gehandicapten Adviesbureau Zeeland ANIB, AVO, GON - Kosteloze hulpverlening, advies, in formatie, bemiddeling. Dagelijks geopend van 9.00-12.00 uur en van 13.00-17.00 uur. Tel. afspra ken 01180-23592. Werkgroep Laat Leven te Wal cheren - Onderdeel van de vereni ging ter bescherming van het on geboren kind, tel. 01184-61825. Vrouwen Nazorg Borstampu- tatie - Spreekuur elke woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Tel. 01180-14366. Alfabetiseringsproject „Wal cheren" - Leren lezen en schrij ven aan Nederlandstalige mensen van 18 jaar en ouder. Aanmeldin gen en informatie tel. 01184-17819 of 01180-16278. PvdA Ombudsman Vlissingen -Tel. 01184-63133. Medisch kleuter- en kinder dagverblijf - Opvang van kinderen in de leeftijd van 1V2-6 jaar en op- vang schoolgaande jeugd. Middel burg. tel. 01180-13226. Vlissingen, tel. 01184-63724. Bureau voor rechtshulp Zee land - Loskade 35-37, Middelburg 01180-37120, dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur en donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. Maandag van 13.30 uur tot 15.30 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zee land - postbus 231, Middelburg 01184-14645, dagen nacht. Telefonische hulpdienst - Voor mensen in geestelijke en so ciale nood. Dag en nacht geopend, tel 01180-15551. Woningbouwvereniging Basco - Storingen aan c.v., liften en warmwatervoorzieningen, behalve geisers. Na werktijden en in het weekeinde, tel. 12527. Werkgroep Homofilie Walche ren - Informatie Postbus 2514380 AG Vlissingen soos Coffeeshop Belle Amie, Bellamypark 10, Vlis singen, elke 2de en 4de woensdag v.d. maand 20.00-24.00 uur, tel. 01184-18160. Geslachtsziekten - Anonieme hulp prov. ver. het Zeeuwse Kruis maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur, tel. 01100- 15892. Bejaardencentrum Ter Reede - Koudekerkseweg 81, 4382 EJ Vlissingen, tel. 01184-17820. Infor matie betreffende verzorgingste huis en bejaardenwoningen. Spreekuur maatschappelijke werk kracht maandag en donderdag van 9.00 tot 10.00 uur. telefonisch da gelijks van 9.00-9.45 uur. NVSH - Wijngaardstraat 9, Goes. Info/bibliotheek, 1e en 3e maandag van de maand van 20.00- 22.00 uur. Open huis 2e en 4e za terdag van de maand van 10.00- 15.00 uur. Middelenverkoop tijdens de openingsuren of via telefoon 01180-15200 tel. hulpdienst NVSH, 01100-21724. Project Mensen zonder Baan - Werkgroep Vrijwilligersvacature bank, Latijnse Schoolstraat 10, Middelburg, tel. 01180-35790. Iedere donderdagmorgen van 10- 12 uur. Stichting voor Maatschappelijk Welzijn op het platteland van Wal cheren, Molenwater 33, Middel burg, tel. 01180-11255. Kantooru ren 8.30-17.00 uur. Zelfhulpgroep familieleden, drugsverslaafden, anonieme fa milies, Vlissingen, Postbus 520, 1380 XA, do. half 8-10 uur Wolters- huis, Vlissingen Werkgroep Gewetensbezwaar den Mil. Dienst, Midgard, Kuipers poort 12, tel. 14281, Middelburg, 1e en 3e vr. v.d. maand, 19.30- 20.30 uur. Info-Team FNV Middelburg - Spreekuur 1ste donderdag van de maand, Walplein 6. van 19.30- ?0 30 uur. Do. 25 mrL Vr. 26 mrt. Za. 27 mrt. Zo. 28 mrt Ma. 29 mrt. Dl. 30 mrL Wo. 31 mrt 1.52 2.29 3.05 2.41 3.22 4.04 4.49 en en en en en en en 14.15 uur 14.50 uur 15.29 uur 15.08 uur 15.48 uur 16.29 uur 17.20 uur

Scheldebode | 1982 | | pagina 5