Fotografie Cor Schuilwerve Danswedstrijd om grote prijs van Zeeland Ierse folk in Vestzaktheater Klarenbeek Its toont mogelijkheden Bloemenschikken Ad Dekker: We zijn bezig met creatieve ontwikkeling van de mensen OORLOGSFILM IN BUURTHUIZEN Vrouwenraad biedt ouderen en gehandicapten vakantie aan in Dauwendaele DIE MENSEN HEBBEN HULP NODIG. Open avond over „Mens en Arbeid" Zondagmorgen Werklozenkrant Lezing Rozekruisers Informatiemiddag vrouwen in de overgang Contactavond Kynologenclub Wie verloor Engelse sleutel? Bijeenkomst over evangelisatie in Middelburg SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 17 FEBRUAR11982 209 VLISSINGEN/MIDDELBURG - De overheid koestert de burger in de verzorgingsstaat. Ons wel zijn wordt bevorderd door vormingswerkers, groeps werkers, jeugdwerkers, opbouwwerkers, maatschappelijk werksters, en misschien nog wel andere werkers. Alleen als je op vakantie ging, moest je het tot voor kort zonder werker kunnen doen. Dit hiaat is nu ook gevuld: sinds vorig jaar werkt er in Zeeland een recreatiewerker. breng afgewerkte olie naar: de reinigingsdienst (edisonweg 9) M I uw garagebedrijf al MIDDELBURG - De Klarenbeek lts in Middelburg heeft deze week zijn deuren opengezet voor leerlingen van de la gere scholen. Donderdag 18 februari staat de school 's mid dags en 's avonds open voor de ouders van toekomstige en eigen leerlingen. POM 5398 ten name van de "Nederlandse Stichting Hulp Polen Den Haag. Dit nummer geldt zowel voor bank als giro. Recreatiewerk nodig omdat mensen zich tijdens vakantie snel vervelen GOES - Op zaterdag 20 maart zal door de erkende dansschool Frie en Louise vna Broekhoven een grote danswedstrijd worden geor ganiseerd in de „Prins van Oranje" aan de Nieuwstraat in Goes. Er zal gestreden worden om de grote prijs van Zeeland in de catego rieën brons, zilver en goud. Het doel van deze dans wedstrijd is, de paren in de gelegenheid te stellen hun kunnen te tonen en om erva ring op te doen of uit te brei den op het gebied van de danssport. De wedstrijd zal worden gedanst volgens de richtlijnen van de Neder landse Amateur Danssport Bond en de deelnemende pa ren zullen over drie dansen worden beoordeeld door een landelijke jury. 12,50 per persoon. Voor na dere inlichtingen kan men bellen, tel. 01100-23265 of 01135-2134. Verder zal op deze avond een demonstratie worden gegeven door Ruud Vermey en Yvonne Vrolijk, de prof kampioenen 1981 in de La tin-American dansen. De pauzes zullen worden opge luisterd door het dansorkest Enterprise en tevens is er een stand ingericht met danssportartkelen. Belangstellende danspa ren kunnen zich 13 maart in schrijven bij dansschool Frie en Louise vna Broekhoven, Wijngaardstraat 6 in Goes. Ze dienen dit schriftelijk te doen met vermelding van de categorie waarin ze willen dansen. Deelname kost VLISSINGEN - In buurt huis De Paraplu is er op vrijdag 19 februari een film avond. Vertoond wordt de film Apocalypse Now. De film is een aanklacht tegen de oorlog in het alge meen en in het bijzonder de oorlog in Vietnam. Na de film is er gelegenheid nog over dit onderwerp na te praten. De avond is bedoeld voor iedereen vanaf zestien jaar en het begint om half- negen. Dienst in de Industriële Sa menleving vanwege de Ker ken. Deze oecumenische werkgroep stelt zich onder meer tot taak de kerken te betrekken bij de nog steeds groeiende problematiek in het arbeidsbestel en bij de gevolgen van de economi sche crisis. MIDDELBURG - Van daag (woensdag) wordt in de Thomaskapel aan de Vrij landstraat te Middelburg- Dauwendaele een open avond gehouden met als the ma „Mens en Arbeid". De aanvang is 20 uur. Er zullen twee inleidingen worden gehouden. Drs. J. van Veen uit Den Haag en lid van de Sectie Sociale Vragen van de Raad van Kerken zal spreken over de verantwoordelijkheid van christenen en kerken in de huidige problemen van ar beid, baanloosheid, arbeids bestel en economische orde. Drs. J.C. de Jong, directeur van het Ekonomisch Tech nologisch Instituut voor Zeeland te Middelburg, zal vanuit de feitelijke situatie in onze regio de mogelijkhe den belichten om vanuit de kerken mee te werken aan oplossingen voor de proble men in de arbeidssituatie en de economische orde. Na deze inleidingen is er een mogelijkheid tot nadere discussie. Tevens kan men zich tijdens deze open avond opgeven voor een nagesprek, waarin bezien zal worden welke verdere stappen gezet kunnen worden. Deze bijeenkomst, die voor iedereen toegankelijk is, wordt georganiseerd door de werkgroep DISK in Midden- Zeeland. DISK staat voor De stranden van Valkenisse zondagmorgen, tussen de rijen palen de geuren van trimmers die je inhalen de kleuren van joggers die hun verleden opfrissen. Hijgend stampen de dertigers schelpen dood de zwellende ogen starend langs het water schrobben ze hun lichaam rood. Schijnt goed te zijn voor later. (Uit de bundel „Zondagmorgen" van Goffert Jemig, 1979). Dat is Ad den Dekker. Zijn standplaats is Middelburg en van daaruit probeert hij de verveling op campings en bungalowparken in Zeeland te bestrijden. Activiteiten met een vormende onder toon. „De mensen vervelen zich snel en willen dan dat er iets voor ze georganiseerd wordt", verklaart Ad. Is dat niet heel droevig? „Nee hoor, ik zie het als een aanvulling op de crea tieve vorming, die is droevig bij de mensen". Maar hoe weet je nu dat de mensen zoiets willen? „Dat is historisch ge groeid. De kerken zijn na melijk al jaren bezig met ac tiviteiten op de recreatiecen tra. De recreatie-onderne mers horen bovendien wel eens wat van de recreant. Beide groepen hebben de provincie zover weten te krijgen dat die Stichting Re- kreatiewerk Zeeland in het leven riep en een recreatie werker aannam. Het werk heeft een functie, omdat we zien dat vrije tijd steeds be langrijker wordt". Dan ligt het toch meer voor de hand de mensen zelf hun vrije tijd te laten vullen. Verveling leidt tot nadenken en tot wie weet wat voor prachtige ideeën. Als je al lerlei dingen op een camping organiseert, gebeurt dat niet. „Welzeker, we bieden din gen aan die ze over vrije tijdsbesteding doen naden ken. Ze hebben 't nodig". Zou het? „Ja. Meer mensen vinden het bestaan van het recrea tiewerk onzinning, maar de recreant vraagt erom. We doen trouwens meer dan spelletjes. We leren ze erva ren wat fietsen is, wat wan delen is. We leren ze onde- zoeken wat natuur en stads- schoon inhoudt, we zijn kortom bezig met de creatie ve ontwikkeling van de mensen". Wat gebeurt er in de prak tijk nu het meest? „Activiteiten voor kinde ren, zoals indianendagen, zi- geunerdagen en dergelijke. Maar de nadruk van ons werk ligt op de volwassenen al leert de ervaring dat vooral jongeren en volwas senen zo vastzitten in ons maatschappelijk waarden en normenpatroon dat ze moeilijk tot deelname bereid zijn. Bij deze groep gaat het voornamelijk om amuse ments pelen als puzzel toch ten, bingo, voetballen en zo". Ad den Dekker noemt zijn taak het uitoefenen van een steunfunctie. Op de cam pings en bungalowparken waren vorig jaar rond ze ventig vrijwilligers met het uitvoerende werk bezig. Vo rige week begon Den Dekker met een wervingscampagne voor de komende zomer. Hij rekent opnieuw op zeventig Foto: Cor Schuilwerve vrijwilligers. De eigenaren van recreatiecentra hebben vaak al de nodige activitei ten op het programma staan. Ze hebben alleen de mensen niet om ze uit te voeren. Daar zorgt Ad den Dekker dan voor. De ondernemers maken in hun advertenties graag gewag van al die acti viteiten. Zo trekken ze men sen aan die bang zijn zich anders te vervelen. De werkgroep mensen zon der baan van de Paraplu wil binnenkort starten met een werklozenkrant. De bedoe ling is dat het een krant wordt door en voor werklo zen. Iedereen die een stukje wil schrijven of een tekening of cartoon wil maken is wel kom op de maandagmiddag van twee tot vier uur. In het S.K.A.-buurthuis de Zwaan in Souburg is er op zondag 21 februari weer een filmcafé. Ook hier wordt de film Apocalypse Now gedraaid. De film begint om acht uur. In de muzikale workshop van de Zwaan wordt op don derdag 18 februari een film middag gehouden. Hier kan men kijken naar de film New Wave II en een special met de Clash en Pretenders. Vooraf kan er gespeeld wor den door de bezoekers, wel moeten zij hun eigen instru menten meenemen. Het begint om twee uur en de toegang is gratis. MIDDELBURG - Op vrij dag 19 februari houdt het Rozekruisers Genootschap een lezing met als onder werp „De nieuwe bevrij- dingsweg". De lezing is be doeld voor iedereen die wat meer te weten willen komen over de filosofie en litera tuur. De bijeenkomst wordt gehouden in De Schakel, Bachtensteene 14 in Middel burg en begint om acht uur. VLISSINGEN - De Zeeuwse Vrouwenraad houdt in de zomer van 1982 twee vakantieweken voor ouderen en gehandicapten in het vakantieoord Bos en Duin in Oostkapelle. De we ken zijn bestemd voor in Zeeland wonende ouderen en gehandicapten, al dan niet met invalide partner. Een aantal vrouwelijke vrijwilligers uit Zeeland zal in deze weken aanwezig zijn als begeleidster of verpleeg kundige. Het gaat om geheel verzorgde vakantieweken met gezellige binnenpro- gramma's en twee excursies per luxe touringcar. De Commissie Vakantieweken van de Zeeuwse Vrouwen raad heeft beide vakantie weken, van 12 - 19 juni en van 19 - 26 juni, grondig voorbereid. Hoewel van de deelnemers een bijdrage wordt gevraagd, wordt een belangrijk deel van de kos ten bestreden uit de op brengst van de Zeeuwse col lecte. Gegadigden kunnen zich schriftelijk tot uiterlijk maandag 1 maart opgeven bij mevrouw Van Eek-van Lijsbettens, Van Hovestraat 15, 4564 BE St. Jansteen. Tele fonische informatie bij De Zeeuwse Vrouwenraad, tel. 01180-34733. KAPELLE - De kynolo genclub Zeeland houdt op donderdag 18 februari de maandelijkse contactavond in de Vroone in Kapelle. Deze keer wordt er een le zing gehouden over heup dysplasie door mevrouw Brooymans. Deze heupaf wijking komt veel voor bij hondenrassen waar onver antwoord mee wordt gefokt. De avond begint om acht uur. Het doel van de presenta- tiedagen, zoals ze genoemd worden, is te laten zien wat de lts aan opleidingen te bie den heeft. Ook wordt voor belangstellenden een over zicht gegeven van de moge lijkheden na het behalen van het diploma, hetzij op stu die-, hetzij op ander gebied. De Klarenbeek lts biedt naast de afdelingen bouw techniek, mechanische tech niek en elektrotechniek als enige Walcherse school ook de afdeling installatietech niek. Leerlingen krijgen op die afdeilng een voorberei dende opleiding voor cv- monteur, loodgieter, dakbe- dekker enzovoorts. Tijdens de open dagen afgelopen dinsdag en maandag, werd de christelijke lts door meer' dan duizend leerlingen van vijfenveertig lagere scholen bezocht. MIDDELBURG - Dinsdag 2 maart start in het Ontmoe tingscentrum Dauwendaele in Middelburg een cursus bloemenschikken. De cursus bestaat uit acht lessen, steeds op dinsdag avond van halfacht tot half- tien. Na iedere les neemt men het zelfgemaakte bloemstuk mee naar huis. De cursus is georganiseerd door de Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwasse nen. Voor inlichtingen of opga ve kan men bellen, telefoon 071-140029. VLISSINGEN - In de pe riode van 3 tot 10 februari 1982 zijn bij de Gemeentepo litie te Vlissingen de volgen de voorwerpen aangegeven: Engelse sleutel; rechter zwarte dameshandschoen; geel/blauwe sportschoen; goudkleurige kinderarm band met zwart; lipssleutel; fietssleutel; lipssleutel met zwarte ring; 2 autosleutels; plastic tas met inhoud. Aangegeven dieren, in asiel: zwarte bastaard Groe- nendaler, reu, zwart met witte volw. poes. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09.00-12.00 uur, 14.00 - 16.00 uur. In dezelfde periode werd er bij de Gemeentepolitie te Oost Souburg niets als ge vonden aangegeven. VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen heeft een affiche uitgegeven onder de titel „Zelf Olieverversen? Denk om het milieu!" Aanleiding hiertoe waren vra gen die gesteld werden in de commissie van advies en bijstand voor de volksgezondheid en milieuhygiëne over dit onderwerp. De gebruikte olie kan worden af gegeven bij de reinigingsdienst aan de Edisonweg 9 en bij vrijwel elk garagebedrijf. VLISSINGEN - Dinsdag 23 februari is er in het Wol- tershuis aan de Hogeweg in Vlissingen een informatie middag voor vrouwen die meer willen doen met de ge spreksgroep voor vrouwen die in de overgang zijn. De bedoeling is dat de vrouwen eens per week bij elkaar komen om met hun leeftijdsgenoten te praten. De informatiemiddag duurt van twee tot halfvier. VLISSINGEN - Traditionele Ierse muziek kunnen bezoe kers verwachten van de Ierse groep Reel Union, vrijdag 26 februari in het Vestzaktheater Vlissingen. De bezetting is als volgt: Dolores Keane zang, draai lier, concertina, houten dwarsfluit, ex-De Danann; John Faulkner gitaar, bou- zouki, viool en zang; Sean Keane tinwhistle, low- whistle en zang, ex-Shegui; Eamon Curran uilleann pi pes; Martin O'Connor accor deon. De diverse leden der groep hebben veel ervaring. Met optredens hebben ze in diverse groepen bijna over de gehele wereld gezworven cn het aantal elpees waar aan ze hebben meegewerkt is ook bijna niet te tellen. Het begint om halfnegen. Kaarten voor negen gulden in voorverkoop bij Uit in Zeeland, Nieuwe Haven, Middelburg. Organisatie Uit in Vlissingen. MIDDELBURG - In het kader van Project '82 is er morgen (donderdag) een bij eenkomst in de kapel van de 9 Baptisten-gemeente, Bree 8 te Middelburg. De bijeen komst begint om tien uur en eindigt om halfvier. De bijeenkomst is bedoeld voor predikanten, voorzit ters van evangelisatie-com missies en -groepen, voor gangers en evangelisten. Ge sproken zal worden over evangelisatie en over activi teiten in het kader van Pro ject '82. Inleiders zijn de heren Eugène Poppe, secretaris van het nationale comité voor Project '82, ds. Bram Krol uit Gorinchem, auteur van „Onder commando" en van het deze maand te ver schijnen „Gemeen tegroei" en Henk Dik van de Evange lische Gemeenschap in Roo sendaal. Gastheel is ds. H.P. Brandsma uit Middelburg, die onder andere bekendheid genit door zijn zendingswerk in Torhadj haland op Cele bes.

Scheldebode | 1982 | | pagina 9