Weense avond Groep Papillon W 4 Reumapatiënten verenigen zich het weten waard Wie kent Boeren Schroom? 1 Zeeuws bestaat niet DE SCHF^DEBODE^ De Perelaar, Nederlandse volksmuziek in Razzmatazz z HI KINDERCARNAVAL IN CLUBHUIZEN Film in scholierencafé Cabaretavond Youth for Christ Concert Zeeuws duo \M)j Bestrijding vivisectie met dichtbundel - «es mwrn Kees Bos toch in Midgard Quiz en bingo voor ouderen Vredesdienst gewijd aan totaalweigeren Rommelmarkt Carnaval in de Nassau laan Concert Hutyra- de Broekert 1 Filmmiddag film! HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTS DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN Hoogwater aUnCLUCDUUC VHM «UCHOUMO 1/ rCDhUHhl l»0* «I •Een beeld van Der Zigeunerbaron, opgevoerd tijdens het tienj arige j ubileum vorig j aar. MIDDELBURG - Het Middelburgse musical- en ope rettegezelschap Groep Papillon houdt zaterdag 27 fe bruari weer een Weense avond, deze keer in de Con certzaal in Middelburg. Podium en zaal worden zo aangekleed dat een „Weense sfeer" wordt benaderd. Het decor en de kos- tumms zijn door de leden van de groep gemaakt. On der leiding van Jaap Edel zal er die avond een reis door operetteland worden gemaakt. Zo zullen onder meer te horen zijn Eine Nacht in Venedig, die Blume von Ha waii en een selectie uit operettes van Emmerich Kal man. De avond wordt besloten met een bal met muziek van de Fiesta Band. Het begint om acht uur. Zaal open om halfacht. Kaarten verkrijgbaar in Middelburg bij kunsthuis De Vier Windekes aan de Lange Delft en boetiek De Oes terschelp, Gravenstraat; in Vlissingen bij mevrouw Bruggeman, Adriaan Brouwerlaan 43 en aan de zaal. VLISSINGEN - In club huis Het Buut in Vlissingen wordt op maandag 22 fe bruari een carnavalsmiddag gehouden voor kinderen van vier tot zeven jaar. Van twee tot halfvier kun nen zij hier terecht. Er is on der meer een modeshow en het is de bedoeling dat de kinderen zo veel mogelijk verkleed komen. Voor de kinderen van acht tot en met twaalf is er op dinsdag 23 fe bruari een carnavalsmiddag ook van twee uur tot half vier. In het Woltershuis is er een kindercarnaval op woensdag 24 februari om twee uur. Na afloop van het carna valsfeest worden nog een aantal leuke filmpjes ge draaid. Eveneens in het Wol tershuis is er een filmavond op vrijdag 19 februari. Hier wordt de film Apocalypse Now gedraaid. Een film te gen het oorlogsgeweld in Vietnam. Het begint om ze ven uur. Op woensdag 17 februari is er in het Woltershuis een wij ka vond met bingo. Ook wordt er door de toneelgroep een stuk opgevoerd. Het be gint om acht uur. MIDDELBURG - In het scholierencafé Midgard in Middelburg wordt op vrij dag 19 februari de film Mes- sidok gedraaid. Het is een film over twee jonge vrou wen die elkaar bij toeval ontmoeten en besluiten om samen al liftend door Zwit serland te trekken zonder enig bepaald doel. VLISSINGEN - Zaterdag 20 februari zal er in de Youth for Christ koffiebar aan de Zeilmarkt in Vlissin gen een cabaretavond wor den gehouden. Ella de Vlie ger treedt op met haar pro gramma „Doe niet zo bur gerlijk". Het begint om acht uur. Op vrijdag 26 februari wordt er weer een songfesti val gehouden in het Wolters huis. Men kan zich nog opge ven als men hieraan mee wil doen. Het S.K.W.-clubhuis Mar- nix zoekt ook een leider of leidster voor de kleuterclub op woensdagmiddag van twee uur tot kwart over drie. De activiteiten op deze middagen zijn voornamelijk creatieve handvaardighe den, voorlezen, het vertellen van verhaaltjes en spelletjes. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Kees Catsman, telefoon 67022. In clubhuis Mamix wordt zaterdag 20 februari de film „Apocalypse Now" gedraaid. De film begint om acht uur. Ook is er deze avond weer een soos voor jongeren, eveneens om acht uur. MIDDELBURG - Het Zeeuwse duo Jan Paul Ta ve nier en Frank Mol geeft vrijdag 19 februari een con cert in de Concertzaal in Middelburg. Het concert is georgani seerd door de provincie Zee land dat het duo om zijn prestaties de Zeeuwse Cul turele Aanmoedigingsprijs voor 1981 toekende. Tavenier kreeg zijn eerste muziekles sen op de Zeeuwse Muziek school, en ging verder in Den Haag en Amsterdam. Hij speelde in het Wereld Jeugd Orkest en het Jeugd Orkest van de EEG. Nu is hij eerste violist in het Demian Kwin tet en het EEG kamerorkest. Frank Mol volgde pianoles sen bij Audenaerdt in Vlis singen en later in Amster dam. Als hij dit jaar zijn so listendiploma haalt, wil hij in Londen verder studeren bij John Bingham. Het duo speelt vrijdag werk van Beethoven, Bloch, Ravel en Strawinsky. Het concert begint om acht uur. Kaarten negen guldén (CJP en Pas 65 zeven gulden) aan de zaal en in voorver koop bij Uit in Zeeland, Nieuwe Haven Middelburg. WEEKBLADEN Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren. EDITIE VLISSINGEN Oplag* 21.602 In de gemeenten Valkentsse, Vlissingen en Westkapelle EDITIE MIDDELBURG Oplage 19.307 In de gemeenten Amemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Kantoor Lange Vtete 7. Middelburg, tei.01180-23941 Kantoor Torenstraat 5 (Postbus 350) Vlissingen. tel. 01184- 19910. Openingsuren: maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur Adwrtwl» esploMaSe en -edmhilslieMe. J. v. Emden, Toren straat 5. Vlissingen. Postbus 350. tel. 01184-19910. Privé: Tou- tenburg 38 Vtanngen. lel. 01184-60389 Jog Rentmeester Pitvéc Hoofdstraat 36 Ovezande tel. 01195-379 Torenstraat 5. Vlissingen, tel. 01184-19910. r Ad de Jong, tel. privé 01180-26043 (Ter Hoogestraat 38. Middetourg) Coneepondent Rina Savic. Bermweg 23. Oost-Souburg, tel. 01184-64830. VLISSINGEN - De Stichting Schoonheid zonder Wreedheid heeft pas een gedichtenbun deltje uitgegeven. De gedichtjes zijn geschre ven door de Vlissingse amateur-schrijfster Carla Coppoolse-Aers- sens. Het boekje is geïl lustreerd door Bep Thijsse. Het boekje gaat drie gulden vijfenne gentig kosten en de op brengst is bestemd voor het stimuleren van al ternatief onderzoek, de stichting houdt zich voornamelijk bezig met de bestrijding van de vivisectie. Het boekje is uitsluitend telefonisch te bestellen: 01184-71313. MIDDELBURG - Het Middelburgse duo Hutyra- de Broekert geeft zondag morgen 21 februari een con cert in het Kuiperspoortge bouw. Zij brengen een program ma met klassieke en roman tische Italiaanse fluit- en pianomuziek, van onder meer Rossini, Donizetti en Busoni. Het concert begint om halftwaalf. Via de Scheldebode wil ik de mensen het volgende pro bleempje voorleggen. Ik ben namelijk in het bezit van een oud gezelschapsspel, ge naamd „Boeren Schroom". Dit spel bestaat uit een acht tal kaarten: 1. advocaat, 2. klerk, 3. burgemeester, 4. se cretaris, 5. veldwachter, 6. ontvanger, 7. boer Bart en 8. boer Sijmen. Voorts zijn er twee dobbelstenen bij, res pectievelijk met de letters B en S bevenens een aantal ogen. Het vervelende is dat ik de spelregels van dit spel kwijt ben. Het spel dateert vermoedelijk al vanuit het begin van deze eeuw of mo gelijk nog vroeger. Naar ik vermoed zijn er nog wel wat ouderen op Walcheren die dit spel nog kennen en mij aan de spelregels zouden kunnen helpen. Ik heb al di verse pogingen gedaan om aan de spelregels te komen, doch tot op heden zonder succes. J. Wijkhuis Comelis Visstraat 5 Grijpskerke «UinL I mim. •-rtY'A\v iü jm.urn SOUBURG - Nederlandse volksmuziek van de Perelaar zaterdag 20 februari in Razzmatazz, Middelburgsestraat 113 in Oost-Souburg. Het repertoire van de in '76 opgerichte Perelaar bestaat uit ballades, zeemansliede ren, dansliedjes, aangepast aan het tegenwoordige taal gebruik. De melodieën zijn bewerkingen van veldwerk opnamen en van materiaal uit verschillende oude lied boeken. In de instrumentale muziek zijn melodieën ver werkt, die zijn opgetekend in de vijftiende tot de achttien de eeuw. Daarnaast speelt de groep ook dansmuziek uit negentiende-eeuwse speel- mans-handschriften, zoals polka's, mazurka's en Schot sen. De perelaar heeft al heel wat optredens achter de rug, ook in het buitenland. Het concert begint om halfnegen. Kaarten voor acht gulden te bestellen via tel. 01180-70881. MIDDELBURG - Door ziekte kon de Delftse ca baretier Kees Bos twee weken geleden niet naar het Middelburgse jonge rencentrum Midgard komen. Vrijdag 19 fe bruari gaat het wel door, want Kees is beter, in elk geval, even goed als voor zijn ziekte. De nog vrij onbekende Delftse humorist xpon in 1973 samen met René van Santen een tweede prijs op het C.J.P.-cabaretfes tival in 1973. Het programma be gint om halfnegen. VLISSINGEN - Dinsdag 2 maart om halftwee begint in welzijnscentrum Bachten Komme in Vlissingen een filmmiddag voor ouderen. Deze keer wordt de film De Negerhut van Oom Tom gedraaid. De film begint om halftwee. Kaarten zijn ver krijgbaar vanaf vrijdagmid dag 19 februari bij de recep tie. SOUBURG - Dinsdag 23 februari is er in diensten centrum Bachten Poorte in Souburg een veiligverkeers- quiz en bingo voor ouderen. De middag is georgani seerd door de Stichting Wel zijn voor Ouderen in Vlis singen in samenwerking met Veilig Verkeer Souburg. Er zijn een aantal dia's te zien, waarbij de consulent van Veilig Verkeer uitleg zal ge ven. Na de pauze is er een quiz Wie van de drie en wordt er bingo gespeeld. De middag begint om twee uur. MIDDELBURG - De maandelijkse vredesgebeds- dienst in de Doopsgezinde Kerk van Middelburg is deze keer gewijd aan het ver schijnsel totaalweigeren. Het interkerkelijk vredes beraad (IKV) heeft in deze een ander standpunt dan de mensen die principieel elke medewerking aan het mili taire apparaat weigeren, omdat totaalweigeren een onderdeel is van de proble men rond oorlog en vrede wil het IKV er toch aandacht aan schenken. Na de dienst zullen een aantal stellingen van totaal weigeraars worden bespro ken. De dienst begint om half acht. Voorganger is ds. Kalksma uit Vlissingen. Met veel belangstelling heb ik het stukje Zeeuwse berij ming gelezen van Reinaard de Vos door de heer Kousema ker. Eén ding zit me echter niet lekker: hij pretendeert te ver talen in Het Zeeuws, alsof dat zou bestaan, Het Zeeuws (het ABZ dus - algemeen beschaafd Zeeuws). Wat de heer Kou semaker maakt is Bevelands met Walcherse sporen: de spreektaal van de overige eilanden en gebieden is, zoals we weten, anders. Een amalgaam daarvan is onmogelijk, dat is waar. Wie dat beseft - de heer Kousemaker dus zeker - kan in geval van zo'n vertaling beter spreken van Goes' of Wal- chers dialect. Ik moet er niet aan denken dat over 100 jaar iemand afstudeert op (Kousemaker's) Zeeuws: Dé taal van het hele gebied. Om een en ander duidelijk te maken, vertaal ik het zelfde Reinaard-gedeelte hieronder even in het West Zeeuws-Vlaams; een streek die ook wat dichter bij Malper- tuus ligt, alhoewel niet hemelsbreed. Zie zwo, docht ik, dien vuln van Malpertuus is ghin gevoar mji voo m'n kinders A Reinoard niet mji van 'n boutj' oudt Bi tan moa nie mji zwo bange. Ik liet de kinders speeln, ok butn de muum Wan en ze da toch Ijillek moetn bezum Wan we woam jilemoa nie veilig Dien vuln Rein is stik schieneilig Ie lag noamelik in 'n inderloahe wehestokn acht 'n oahe Vermoordn dee d'n hauw en hoed Onder al m'n erm hebroed d'n terugtocht a-t-'n afhesneën en dien shoft was nohd tevreën wan hjin bjist kon mji terug 't ivas voor um hjin keunst mjir om ze dwoad te bitn bi d'r strot echt woa, o kwonink, 'k schrok me rot niks was't'er om oons te beschermn wi jie jen-eigen over oons ontfermn? Toen-t-ie jinkji beproefd a van oons bloed behost 't moordn feite lik pas hoed Ie openden op oons de jacht Overdahu net zwo hoed as snachts Ie rwofden telkens van m'n kinders En 't wier hewoanweg still' in uus Van de vuuftiene eanker rtoh moa mere Zwon verlies das min te diere elleve èt-ie hlad versloondn Histem nog èn oonz' oondn um van de Koppe wehejoagd en noe worn z'iere as lik hedroahn O Kwonink, di schrewt om wroake m'n verdriet - dadis joe zoake. U ziet, het verschil zit hem vooral in de nasaliteit, de laatste lettergrepen op- en en in het gebruik van de g en de h. F.A. Suwijn Schuitvaartgracht 35 Vlissingen MIDDELBURG - Ria El- bertse, Geert Mollema en Wilfried van Belleghem zijn druk bezig met het oprichten van een reumapatiëntenver eniging in Zeeland. Zij wil len lezingen organiseren en filmvoorstellingen over on derwerpen die van belang zijn voor reumapatiënten. De oprichtingsvergade ring wordt gehouden in de zaal Amicitia in Kloetinge. Omdat er zich al leden aan gemeld hebben uit de Beve- MIDDELBURG - Zater dag 20 februari is er in het wijkgebouw „De Vergulde Baars" aan de Baarsjes straat in Middelburg een rommelmarkt van negen tot vier uur. Wandelsportvereniging 't Zand heeft voor de markt een grote sortering artikelen bijeengebracht, zoals kle ding, huishoudelijke artike len, boeken, curiosa enzo voorts. De opbrengst is voor de vereniging. landen en Walcheren zullen de vergaderingen en bijeen komsten afwisselend in Middelburg of Vlissingen en in Goes worden gehouden. Wie belangstelling heeft voor de vergadering kan zich aanmelden bij W. van Belleghem, telefoon 01180- 29487. MIDDELBURG - Zater dag 20 februari is er in het wijkgebouw aan de Nassau- laan in Middelburg een car navalsmiddag voor kinde ren. 's Avonds is er bal voor volwassenen. Het kinderprogramma be staat uit voordrachten door kinderen, optredens van de Dolly-Dots en dansen. Wie het aardigst is verkleed, kan rekenen op een prijs. De car navalsmiddag duurt van twee tot vijf. Het bal met bingo en prij zen voor de leukst verklede begint om acht uur. De weerwolf in New York. Griezelfilm. Alhambra 1, donderdag tot en met woensdag acht uur, zaterdag en zondag zeven uur en halftien, zondagmiddag twee uur. Orgie voor jonge meisjes, Porno. Alhambra 1, vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. Sabine, een Nederlandse film van Rene van Nie met Rijk de Gooijer en de vijf tienjarige Benthe Forrer uit Zoetermeer in de hoofdrol len. Een vijftienjarig meisje ziet haar vader voor het eerst en wordt verliefd op hem tijdens een gezamenlijk verblijf op de Antillen. Alhambra 2, donderdag tot en met dinsdag acht uur, za terdag en zondag zeven uur en halftien. Twaalf jaar. Laura, de tweede film van mooi-fotograaf David Ha milton. Alhambra 2, vrijdagnacht elf uur. Sneeuwwitje. Het bekende sprookje nu gespeeld door acteurs en actrices. Alhambra 2, zondagmid dag twee uur. Un papillon sur l'épaule of een vlinder op de schouder is een film van de Fransman Jacques Der ray met Lino Ventura in de hoofdrol. Een man heeft er veel moeite mee zich staande te houden sinds een toevallige gebeur tenis zijn leven grondig heeft veranderd. Moet hij gewoon doorleven en doen of hij niets heeft gezien? Of moet hij alles wat hij niet begrijpt, bespreken met een denkbeeldige vlinder op zijn schouder, zoals hij een ande re man ziet doen. Maar die wordt opgesloten in een in richting. Alhambra 2, woensdag 24 februari acht uur. Organisa tie ZVU. Ik ben Joep Meloen, de kraker van André van Duin. City theater, donderdag tot en met dinsdag acht uur, za terdag en zondag zeven uur en halftien, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. Eruptie, Porno. City, vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. Novecento, deel 2. Regis seur Bernardo Bertolucci zet zijn filmepos voort met Al fredo Berlinghieri na de dood van zijn vader zelf „pa drone" over het landgoed wordt. Hij trouwt met Ada, wie hij belooft geen autori taire baas te worden. Het fascisme komt op. Door zijn slappe houding is Alfredo medeplichtig en raakt Ada aan de drank. De socialisti sche landarbeider op het landgoed Olmo, raakt steeds vaker in conflict met de fas- citische rentmeester. Op een gegeven moment moet hij onderduiken. Dan wordt het voor Ada te veel. City, woensdag 24 februari acht uur. Zonder verdoving van de Pool Andrzej Wajda laat het leven zien van een journalist die door zijn beroep vrij on afhankelijk is. Het gevolg: hij komt in toenemende ma te in verzet tegen het Poolse systeem en komt in conflict met zijn baas, zijn vrienden en familie. Midgard Middelburg, don derdag acht uur. Gegevens voor deze ru briek moeten uiterlijk de vrijdag voor de week van plaatsing om 11.00 uur op het kantoor aan de Torenstraat 5 in Vlissingen binnen zijn. Vlissingen - Zaterdag Mijnlieff, Nic. Beetslaan 15, tel. 12525. Zon dag Van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 uur en van 17.30-18.00 uur. Visites aan vragen voor 10.00 uur. Middel burg - Zaterdag Berghauser Pont, Hammerskjöldlaan 39, tel. 37393. Zondag Dedoelder, Bellinkplein 1, tel. 11721. Spreekuur voor spoed gevallen 12.30-13.00 uur en van 17.30-18.00. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Amemuiden en Nieuwland - Za terdag Bergen, Kanaalstr. 89, Sou burg, tel. 01184-61500. Zondag Jansen, Oude Rijksweg 6, Nieuw land, tel. 01182-1340. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 en van 17.30 tot 18.00 uur Visites aanvragen vóór 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Zaterdag en zondag Bouwerse, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190 Westkapelle, Dom burg, Aagtekerke, Zoutelande, Biggekerke, Meliskerke en Kou- dekerke - Vrijdag 19 18.00 uur - Zondag 21 24.00 uur Van Ede, Casembrootstr. 24, tel. 01187-1234. Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - Zaterdag 8.00 - zondag 23.00 uur. Bekker, Dorpsstr. 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Westkapelle, Vlissingen - Vrijdag 19 - vrijdag 26 februari Souburg L. van Pere straat 1, tel. 61593. Middelburg - Vrijdag 19 - vrij dag 26 februari V.d. Boogert, Vrij- landstr. 79. Voor heel Walcheren - Zater dag en zondag Westveer, Loskade 21, Middelburg, tel. 01180-26694. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00 tot 12.00 uur. Middelburg en Vlissingen - Za terdag en zondag Ruys en Bil, 01180-13118. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling klei ne huisdieren op afspraak. Vlissingen - Zaterdag en zon dag Schelling, tel. 67814. Alle werkdagen spreekuur door wijkver pleegster in wijkgebouw Leliënlaan 1 van 17.00-17.30 uur. Souburg, Papegaaienburg, Boosenburgh, Westerzicht en Paauwenburg - Zaterdag en zon dag Bekker tel. 61736. Alle werk dagen is er spreekuur door een van de wijkverpleegkundigen van 17.00 tot 17.30 uur in het Gezondheids centrum, Van Perestraat 8. Verloskundigen - vrijdag 18.00 - maandag 8.00 uur Klompe, Door nenburg 91Vlissingen, tel. 71140. R.-k. Kerk Walcheren - Sou burg Martinuskerk zaterdag 19.00 uur en zondag 10.00 uur parochie koor; Paauwenburg Open Hof zondag 11.00 uur eigen zang groep, 19.00 uur samenzang; Vlis singen Lieve Vrouwekerk zater dag 19.00 uur gemengd koor. zon dag 9.30 uur dameskoor (Ned.), 12.00 uur Middelburg Petrus- en Pauluskerk zaterdag 19.00 uur en zondag 10.00 uur; Hoeksteen zon dag 11.30 uur; Domburg Willl- brorduskerk eerste en derde zon dag 8.45 uur. Leger des Heils - Vlissingen geen opgave. Bethesda St. Josephzieken- huis - zondag 10.00 uur ds. v.d. Putte.. Geref. kerk en Ned. Herv. Ge meente Souburg - zondag 9.30 uur Kanaalstr, ds. Melse, 19.00 uur dhr. Heemskerk, Oranjeplein, 9.30 uur ds. v.d. Heide. Bejaardenhuis Zoute Viever - zo. 19.00 uur, kapt. v.d. Venis. Geref. Kerk Vrijgemaakt - De Lannoystraat, Vlissingen zondag 9.30 en 16.30 uur ds. Geelhoed (Den Haag). Meyer (Brouwersha ven). Klein Vlaanderen 75, Middel burg zondag 9.30 en 15.30 uur ds. Folkerts en ds. Groenenberg. Anglicaanse Kerk - Zeemans huis Scheldepoort zondag 10.30 u. holy communion; 19.30 uur even ing mayer. Luth. Kerk - Geen opgave. Gem. de Wijngaard - Zuiderba ken Middelburg zondag 9.30 uur Van der Zanden. Zevendedagsadventisten - za terdag 't Anker Vliss. 9.15 uur lees- dienst ds. ter Mate; 10.15 uur bij belstudie doopsgezinde gem. Mid delburg 10.00 uur bijbelstudie, 11.00 uur leesdienst ds. ter Mate. Kristen Zuid Molukse kerk in Nederland - zondag Souburg 12.00 uur pdt. Waisapy. Koudeker- ke 14.00 uur Waisapy. Doopsgez. Gem. Vlissingen - Vrijdomweg 1zondag 9.30 uur ds. Postema. Geref. Kerk Vlissingen - Pe- truskerk zondag 9.30 uur ds. v.d. Veen (Soest). Johanneskerk 17.00 uur ds. Kats (Middelburg) H. Avondmaal. Open Hof 9.30 uur ds. Kalksma. 17.00 uur ds. Kalks ma.Chr. Geref. kerk Vlissingen - Zondag 9.30 en 17.00 uur ds. Ma- ris (Hilversum) H. Avondmaal. Der Boede - Zondag ds. V.d. Vrie Hervormd Middelburg - Nieu we Kerk Groenmarkt zondag 10.00 uur ds. Brummelkamp. Koorkerk, Koorkerkhof zondag 10.00 uur ds Modderman. 17.00 uur Vesper. Oostkerk, Oostkerk plein. Zondag 10.15 uur ds. Kore- vaar, H. Avondmaal. 19.00 uur ds. Van der Kraan (ger.bondsdienst). Ontmoetingskerk, Oosterschel- destraat zondag 10.00 uur ds. Nell en ds. IJkel. Thomaskapel, Vrij landstraat zondag 10.00 uur ds. Schokking. Getuigeniskerk Lau- wereyszstr. 19.00 uur ds. Nell.. St. Laurens, zondag 10.00 uur ds. Fox. Ned. Geref. Kerken In Engelse kerk - Middelburg zondag 9.30 en 17.00 uur ds. Schuurman. Kristen Zuid Molukse Kerk In Ned. - Souburg zondag 10.00 uur ds. Fader. Vrijz. Hev. en remonstranten - Geen opgave. t De volgende kerkdiensten zijn op vaste ti jden Bethel Pinkstergemeenten - Diensten worden gehouden in de Doopsgezinde Kerk, Vrijdomweg 14.30, Vlissingen, woensdag 19.30 uur en zondag 14.30 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen - Iedere zondag 10.45 tot 12.30 uur van Raaltestraat, Vlissingen. Baha'i-geloof Iedere woens dag gespreksavond. Herberdsland 33, Middelburg, tel. 01180-15240. Pinkstergemeente Vlissingen - Johanneskerk. Bonedijkestraat 163, zondag 14.30 gemeente dienst, woensdag 19.30 opwek kingssamenkomst. Stichting Jeugd en Gezin in Zeeland - Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch be reikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap. Loskade 17, 4331 HV Middelburg, spreek uur volgens afspraak, tel. 01180- 27311, bereikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur. Vrijwillige Humanistische geestelijke hulpverlening - Tel. 01180-36339. Zeeuws Consultatiebureau voor alcohol en drugs - Brak straat 30, Middelburg, tel. 01180- 37320, Vlissingen, Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01181-13240/ 14240. Buiten kantooruren 01180- 37320 Gezlns- en bejaardenverzor ging, maatschappelijke dienst verlening Walcheren, Middel burg - Loskade 29, tel. 01180- 26951, Vlissingen, dr. Otterstr. 3, tel. 01184-19820. Bereikbaar iedere werkdag op kantoor of 's avonds na telafspraak Wijkgezondheidscentrum Zuid-Dauwendaele - Roozen- burglaan 18, Middelburg, tel. 291146. Spreekuur gezinsverzor ging maandag t/m vrijdag 9.00 tot 9.15 uur. Spreekuur maatsch. werk maandag t/m vrijdag 13.30 tot 15.30 uur Opvanghuis voor Jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180-16816. Gehandicapten Adviesbureau Zeeland ANIB, AVO, GON - Kosteloze hulpverlening, advies, in formatie, bemiddeling. Dagelijks geopend van 9.00-12.00 uur en van 13.00-17.00 uur. Tel. afspra ken 01180-23592. Ook voor huis bezoeken. Werkgroep Laat Leven te Wal cheren - Onderdeel van de vereni- ging ter bescherming van het on geboren kind, tel. 01184-61825, 01184-61033. Vrouwen Nazorg Borstampu- tatie - Spreekuur elke woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Tel. 01180-14366. Alfabetiseringsproject „Wal cheren" - Leren lezen en schrij ven aan Nederlandstalige mensen van 18 jaar en ouder. Aanmeldin gen en informatie, op woensdag morgen tel. 17819, anders tel. 62102. PvdA Ombudsman Vlissingen -Tel. 01184-63133. Stichting Gezinsverzorging Vlissingen - Brouwenaarstraat 4, tel. 01184-17810. Gemeentelijke Sociale Dienst - Vlissingen, dagelijks van 8.00 tot 19.00 uur. Medisch kleuter- en kinder dagverblijf - Opvang van kinderen in de leeftijd van 172-6 jaar en op vang schoolgaande jeugd. Middel burg, tel. 01180-13?26. Vlissingen tel. 01184-63724. Bureau voor rechtshulp Zee land - Loskade 35-37, Middelburg 01180-37120, dinsdag van 10.0C tot 12.00 uur en donderdag var 19.00 tot 21.00 uur. Maandag var 13.30 uur tot 15.30 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zee land - postbus 231, Middelburg 01184-14645, dag en nacht. Telefonische hulpdienst - Voor mensen in geestelijke en so ciale nood. Dag en nacht geopend tel. 01180-15551. Woningbouwvereniging Basco - Storingen aan c.v., liften er warmwatervoorzieningen, behalve geisers. Na werktijden en in hel weekeinde, tel. 12527. Werkgroep Homofilie Walche ren - Informatie Postbus 251438C AG Vlissingen soos Coffeeshop Belle Amie, Bellamypark 10, Vlis singen, elke tweede en vierde woensdag v.d. maand 20.00-24.0C uur, tel. 01184-18160 en 01182 2564. Geslachtsziekten - Anonieme hulp prov. ver. het Zeeuwse Kruie maandag, woensdag en vrijdag var 9.00 tot 12.00 uur, tel. 01100 15892 Bejaardencentrum Ter Reede - Koudekerkseweg 81, 4382 E. Vlissingen, tel. 01184-17820. Infor matie betreffende verzorgingste huis en bejaardenwoningen Spreekuur maatschappelijke werk kracht maandag en donderdag va 9.00 tot 10.00 uur, telefonisch be reikbaar maandag t/m vrijdag var 9.00 tot 9.45 uur. Do. 18febr. Vr. 19 febr. Za. 20 febr. Zo. 21 febr. Ma. 22 febr. Di. 23 febr. Wo. 24 febr. 9.42 en 22.22 11.01 en 23.3C 12.09 en --.- 0.30 en 12.5 1.11 en 13.3 1.43 en 14.0; 2.17 en 14.35 s

Scheldebode | 1982 | | pagina 5