het weten waard i n Kieskrant moet belangstelling wekken voor provinciale politiek AMZ-reisbureaus bieden met Club 55 nieuw reisprogramma voor ouderen Concert Barok Ensemble DE SCHELDEBODE Boetiek de Spiegel legt zich toe op vrouwelijke mode voor alle leeftijden Nieuwe sportschool begint met een opendag Voedingscursus Vrije School Expo en schrijversavond over vredesdemonstratie Concert Johan Verminnen Cursus fotografie in Midgard Gratis slagwerk in Kuiperspoort Werkcentrum danst voor kinderen en volwassenen UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Toyota-dealer Cevaal opent Vlissingse garage SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 3 FEBRUAR11982 HUISARTSEN APOTHEEK films TANDARTS DIERENARTSEN KRUISWERK Kerkdiensten DIVERSEN Hoogwater 205 MIDDELBURG - Het Politiek Jongeren Kontakt heeft in de Nederlandse provincies een Kieskrant laten verschijnen met het oog op de verkiezingen voor de provinciale staten dit voorjaar. In de krant staat een aantal pagina's die in het he le land gelijk zijn en een aantal pagina's die op de provincia le situatie zijn toegespitst. De bedoeling is de belangstelling van jongeren voor de provinciale politiek te wekken. In de editie Zeeland van de Kieskrant zijn nogal wat pa gina's ingeruimd voor het MIDDELBURG - Zondag 7 februari geeft het Barok ensemble van het Sweelinc Conservatorium in Amster dam een concert in de Kui perspoort in Middelburg. De uitvoerenden zijn Su- sanne Schaffert blokfluit, Olga van Benthem blokfluit, Paulien de Rochemont viool, Peter Bouma cello, en Rien Voskuilen cembalo. Zij spe len muziek van onder andere Corelli, Telemann en Bach. Het concert begint om half twaalf 's morgens. jeugd- en jongerenwerk. Zo mag Jet Lautenslager, werkzaam als vrijwilligster in het projet Mensen zonder Baan van het Vlissingse buurthuis de Paraplu, ver tellen waarom zij het zo naar haar zin heeft met dit „zinvolle" werk. De Sou- burgse Indonesiër Roy Wan- nee zet in een interview uit een hoe hij aan algemene en politieke bewustwording werkt via de Molukse werk groep Souburg in het buurt huis de Zwaan. Natuurlijk zijn er veel pa gina's volgeschreven over de provinciale politiek, hier en daar gericht op de Zeeuwse situatie. Het gaat dan om be langrijke zaken als de vaste oeververbinding over de Westerschelde, het provin ciale belang bij kernenergie MIDDELBURG - Van za terdag 6 tot en met donder dag 25 februari is in het Zeeuws Kunstenaarscen trum in Middelburg een fo totentoonstelling te zien van de grote vredesdemonstratie in Amsterdam op 12 novem ber vorig jaar. Het gaat om foto's van het Amsterdams Fotografenkollektief. Een schrijversavond op vrijdag 12 februari is aan het onder werp van de tentoonstelling aangepast. Schrijvers en dichters kunnen hun „vredeswerk" tot en met zaterdag 6 fe bruari op het kunstenaars centrum inleveren. Een aan tal van hen zal worden uit genodigd iets uit het werk te komen voorlezen. Wat het Amsterdams Fotografenkol lektief betreft, dat zijn zeven beroeps- en amateurfoto- grafen die actief zijn in de sociale fotografie in dienst van de progressieve bewe ging voor een betere maat schappij. Het kunstenaarscentrum aan de Molstraat 13 in Mid delburg is geopend van dins dag tot en met vrijdag van tien tot twaalf en van twee tot half zes, woensdag en vrijdag van toen tot half ne gen 's avonds en zaterdags van negen tot half een en van twee tot zes uur. VLISSINGEN - De Vlaamse popgroep Johan Verminnen Band speelt zaterdag 6 februari in het Vlissingse Ontspannings Centrum aan de Hellebaar dierstraat (voorheen gewoon de Piek). Verminnen is moeilijk in een hokje te plaatsen. Hij maakt „eigen" muziek die bij tijd en wijle bij een gro ter publiek aanslaat. Het concert begint om acht uur. Kaarten tien gulden in voorverkoop bij Uit in Zee land aan de Nieuwe Haven in Middelburg en voor twaalfeneenhalve gulden aan de zaal. Organisatie Uit in Vlissingen. MIDDELBURG - In het jongerencentrum Midgard begint woensda 10 februari weer een cursus fotografie onder leiding van Piet Diele- man. Hij volgde een oplei ding aan de kunstacademie in Rotterdam. De bedoeling is dat de cur sisten al werkende de tech niek onder de knie krijgen. De foto's zelf krijgen extra aandacht. Steeds wordt de vraag gesteld of wat er op staat gelijk is aan wat er op de foto had moeten staan. Het is een cursus voor men sen zonder baan. De deelna me is gratis. Voor nadere in formatie kan men bellen naar Midgar, tel. 01180-14281. Rob Scheermakers verschaft inlichtingen. De cursus be gint woensdag om twee uur. MIDDELBURG - De Roe meense slagwerker Mircea Ardeleaunu, eerste prijs winnaar van het internatio nale Gaudeamus concours in 1979, speelt vrijdag 5 februa ri eigentijdse muziek in het Kuiperspoorttheater. Op het programma staan werken van R. Smith- Brundle, Rob de Bois, Ianscu Sumitrescu, K. Mozsumans- ka-Nasar en Karlheinz Stockhausen. Het concert begint om ne gen uur. Toegang gratis. Or ganisatie Jeugd en Muziek. Uitgave: ZEEBRA-WEEKBLADEN Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren. Totale oplage 40.999 in 2 edities: EDITIE VLISSINGEN Oplage 21.602 In de gemeenten Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. EDITIE MIDDELBURG Oplage 19.397 In de gemeenten Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Kantoor: Lange Viele 7, Middelburg, tel. 01180-23941 Kantoor: Torenstraat 5 (Postbus 350) Vlissingen, tel. 01184- 19910. Openingsuren: maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie en -administratie: J. v. Emden, Toren straat 5, Vlissingen, Postbus 350, tel. 01184-19910. Privé: Tou- tenburg 38 Vlissingen, tel. 01184-60369 Jos Rentmeester. Privé: Hoofdstraat 36 Ovezande tel. 01195-379. Redactie: Torenstraat 5, Vlissingen, tel. 01184-19910. Redacteur: Ad de Jong. Correspondenten: Rina Savic, Bermweg 23, Oost-Souburg, tel. 01184-64630 en Tineke Coomans. JA Boomstr. 9, Middelburg, tel. 01180-16344. via de PZEM, enzovoorts. De standpunten van de ver schillende partijen over deze zaken zijn eveneens weerge geven. De Kieskrant is, zolang de voorraad strekt, te bestellen bij de Zeeuwse Jeugdraad, Dam 31, 4330 AK Middelburg, tel. 01180-28024. MIDDELBURG - Het Rot terdamse Werkcentrum Dans brengt zaterdag 6 fe bruari twee balletvoorstel lingen in de Schouwburg van Middelburg, 's Middags om twee uur begint een kin- dervoorsteling en 's avonds om acht uur danst het werk centrum Zijwind, Strand- Foto: Cor Schuilwerve MIDDELBURG - Boetiek de Spiegel aan de Lange Geere 2b in Middelburg heeft sinds januari een nieuwe eigenares. Sarie Maas, zij heeft de opzet van het winkeltje nogal veran derd. „Ik wil mij vooral gaan toeleggen op de verkoop van echt vrouwelijke mode voor alle leeftijden", vertelt Sarie Maas. „Ik stel mij zo voor dat moeders hier met een grote dochter komen en dat er dan voor allebei wat bij is. Ik verkoop geen spijkergoed, maar verder is er van alles wat. Ook sportieve kleding maar daarnaast ook echte feestkleding voor allerlei ge legenheden en voor de zomer veel jurkjes en rokken. Voor mij is het persoonlijk contact met de klanten erg belang rijk, ik geef ze graag advies, maar wil ze beslist niets op dringen. Ik probeer ook de mode betaalbaar te houden. Daarom heb ik veel model len die niet direct aan een tijd gebonden zijn en langer gedragen kunnen worden". Sarie Maas vult de collec tie iedere veertien dagen aan. Van elk kledingstuk is er slechts één in de winkel te vinden. Voor de nieuwe zo mercollectie zijn er veel mo dellen in de kleuren koren- blauw, hardgroen en cy claam. VLISSINGEN - Vrijdag 5 februari wordt in Vlissingen de garage Cevaal geopend. Cevaal is dealer van Toyota, de eni ge op Walcheren. De nieuwe garage is gevestigd aan de Gil- deweg 13. Het is een filiaal van het al langer bestaande auto bedrijf Cevaal, Klein Vlaanderen 97 in Middelburg. De heer Cevaal: „Voor veel een garagebedrijf gevestigd mensen was het een bezwaar om steeds voor servicebeur ten, onderdelen en dergelijke naar Middelburg te moeten komen. Er zijn per slot van rekening ook een groot aan tal Toyotarijders in Vlissin gen. Als extra-service aan de Vlissingse klanten heb ben we besloten ook hier een filiaal te openen. Het pand aan de Gildeweg was hier voor natuurlijk zeer ge schikt; er is voorheen ook geweest. De klanten kunnen hier nu terecht voor service en reparaties en natuurlijk ook voor de aankoop van nieuwe en gebruikte wa gens". Ter gelegenhid van de opening is er op vrijdag 5 fe bruari van een tot negen uur en op zaterdag 6 en maandag 8 februari van half tien tot vijf uur een grote Toyota show, met onder andere de nieuwste modellen Carina en Celica. Foto: Cor Schuilwerve VLISSINGEN - Vrijdag 6 februari wordt aan de Cru- quiusstraat 23 in Vlissingen de sportschool Zeeland Body Promotions geopend. Ter gelegenheid van de opening is er een open dag van twaalf tot acht uur. Er worden dan ook de monstraties gegeven door het promotieteam Muscle Power. De sportschool zal worden Nederland de laatste tijd geleid door Kees en Marjan van Dijk, die beiden een op leiding voor sportleraar ge volgd hebben. Kees: „De be- Qiè'ué'at.ejötereendie met zich mee brengen in het al koud wordende water weg te spoelen. Het was een te mooie oktoberavond om meteen al afscheid van de zee te nemen, dus zetten wij mijn vriendin en ik ons aan het unieke terras van het Domburgse strandpaviljoen. We hadden graag een glas Skoll over voor een plaats op de eerste-rang, hoog boven zee op het duin. Alles lag er bij, zoals het hoort. Het blauw-groen van de zee ging zonder merkbare einder over in het blauw van de lucht. De zon was haar ic'gevïbJ .kwiit en zou straks Deze manier van sporten is over komen waaien uit Amerika, maar wint ook in veel aan populariteit. De sportschool is gevestigd in een grote bedrijfshal, die daartoe van binnen geheel is verbouwd. Er is een sauna Naast ons zat iemand, grote man van hoge leeft met hoed, minstens even t vreden te wezen. Het enij wat hem leek te storen, wa ren de wespen. Als ze op he plastic tafeltje voor hen even wilden proeven van d gemorste druppels dran probeerde hij ze met zi; wandelstok plat te slaan, on derwijl wat brommend klanken voortbrengend. D wespen brachten ons met kaar in gesprek. Hij bleek i Domburg geboren te zijn. r* een leven van zakendoen Amsterdam en Amerika w hij weer op zijn oude stek f r-~^ii auvise- ren'eerst een bezoek aan de huisarts te brengen, voor men met een trainingssche ma begint". quintet, Anders, Verrader lijk en Grote ogen voor vol wassen. Organisatie ZVU. MIDDELBURG - De Vrije School begint een cursus over de grond-beginselen van de voeding en de biolo gisch-dynamische land bouw, welke gebaseerd zijn op de anthroposofie. Verder zal in de cursus ter sprake komen o.a. de kinder voeding en voedingskunst. De cursus vindt plaats op drie woensdagavonden: 10, 17 en 24 februari en wel in het schoolgebouw aan de W. Arondeusstraat 59, Middel burg, wijk Klarenbeek III. Aanvang 20.00 uur. De cur sus wordt gegeven door B. Dobson, voorlichter van de consumentenvereniging, M'burg. Er wordt een bij drage in de onkosten ge vraagd. Inlichtingen: B. Dobson, Noordweg 101, M'burg, tel. 01180-28863. Gegevens voor deze ru briek moeten uiterlijk de vrijdag voor de week van plaatsing om 11.00 uur op het kantoor aan de Torenstraat 5 in Vlissingen binnen zijn. Vlissingen - Zaterdag 6 februari De Greef, Willem Klooslaan 7, tel. 68021. Zondag 7 februari Cramer, Gerbrandystraat 6, tel. 65498. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 uur en van 17.30- 18.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Middelburg - Zaterdag 6 fe bruari De la Hayze, Seislaan 22, tel. 28574, Zondag 7 februari v.d Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Spreekuur voor spoedge vallen 12.30-13.00 uur en van 17.30-18.00. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Souburg, Middelburg-Zuid, Arnemuiden en Nieuwland - Za terdag 6 februari Bloos, Kanaal straat 70, Souburg, tel. 01184- 61212. Zondag 7 februari Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middel burg, tel. Q1180-15810. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13.00 en van 17.30 tot 18.00 uur. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. West- en Midden-Walcheren - Zaterdag en zondag 6 en 7 Stutter- heim, Beukelstraat 8, Meliskerke, tel. 01186-1760 Westkapelle, Domburg, Aagte- kerke, Zoutelande, Biggekerke, Meliskerke en Koudekerke - Vrij dag 5 18.00 uur - Zondag 7 februa ri 24.00 uur v.d. Made, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. Oostkapelle, Serooskerke, Grijpskerke en Veere - Zaterdag 6 februari 8.00 - zondag 7 februari Dijkstra, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-2523. Vlissingen - Vrijdag 5 februari - vrijdag 12 februari Papegaaien burg, Papegaaienburg 24-26, tel. 01184-66345. Middelburg - Vrijdag 5 februari Ringeling, Lan- GOES/VLISSINGEN - Onlangs verscheen een nieuw reis programma op de Nederlandse markt. Het is een klein pro gramma met een twintigtal reizen, variërend van een geheel verzorgde dagtocht tot een complete rondreis door Israël. Het programma heet „Club 55" en wordt uitgegeven door de AMZ - reisbureaus. Het Club 55-programma is een sectie van reizen, die be wust gericht zijn op de be volkingsgroep van vijfen vijftig jaar en ouder. De grondgedachte voor het ontstaan van Club 55 was het vergemakkelijken van het reizen voor wat oudere mensen. Door het overstelpend aantal aange boden reizen zien deze men sen volgens de AMZ vaak door de bomen het bos niet meer. Daarom werd bij AMZ-reizen het idee gebo ren om uit het gehele Neder landse reisaanbod een soort grootste gemene deler te ne men, deze te bundelen in één programma en dat aan te bieden op de Zeeuwse reis mark! In het programma wordt voor iedere reis maar één all-in-prijs genoemd, waar geen extra kosten meer bijkomen. De zorgvuldig geselecteer de reizen worden georgani seerd in samenwerking met gerenommeerde en erkende reisorganisaties als De Jong Intratours, D-tours, Gulliver Flytours, Isropa enzovoorts. Omdat AMZ-reizen is aan gesloten bij de Algemene Nederlandse Vereniging van Reisbureaus (ANVR) vallen de door Club 55 gereserveer de reizen ook onder het door de ANVR opgerichte garan tiefonds. Club 55 biedt zowel reizen aan voor groepen als voor individuelen. Club 55 gaat voor kleinere groepen wen sen en verlangens coördine ren, zodat twee of meerdere verenigingen met een klein aantal leden gezamenlijk op reis kunnen, waardoor zp'n reis financieel aantrekkelij ker wordt. Ook deelnemers aan een individuele groeps reis genieten de voordelen van een groepsreis, terwijl het groepsverband beperkt blijft tot bijvoorbeeld een verblijf in hetzelfde hotel. Naast dit alles gaat Club 55 veel aandacht besteden aan voorlichting, onder meer door film- en diavoorstellin gen. Tijdens de groepsreizen wordt gezorgd voor bekwame begeleiding, terwijl ook aan de nazorg van iedere reis de nodige aandacht ivordt be steed. Enter the ninja speelt in de Filippijnen waar Frank en Mary een prachtig landhuis bewonen, een van de vele die de Spanjaarden daar gedu rende hun 300 jaar durende koloniale bewind bouwden. Het paar wordt echter ach tervolgd door allerlei onaan gename gebeurtenissen en zij besluiten hun vriend Co- Ie, een specialist in de oude Japanse vechtkunst Ninja, naar Manilla te halen. Alhambra 1, donderdag tot en met woensdag acht uur, zaterdag en zondag zeven uur en half tien. Veel liefs uit ontuchtig Ti- rol. Porno. Alhambra 1, vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. Spiderman slaat weer toe, de tweede film over mis daadbestrijder Spinneman, ofwel Peter Parker die bo venmenselijke krachten kreeg na een beet van een radio-actieve spin. Alhambra 1, zondagmid dag twee uur. Alle leeftijden. The hunter gaat over een man die voor vette premies op gevluchte misdadigers jaagt. Alhambra 2, donderdag tot en met woensdag acht uur, zaterdag en zondag zeven uur en halftien, zondagmiddag twee uur. Zestien jaar. Fame brengt het streven naar roem in beeld van acht jonge mensen die zich op de school voor scheppende kun sten laten inschrijven. Alhambra 2, vrijdagnacht elf uur. Private Benjamin. Een rij ke vrouw gaat in het leger en krijgt moelijkheden met haar superieur die meer met haar wil dan een goede re- cruut vormen. City Middelburg, donder dag en vrijdag acht uur, za terdag zeven uur en halftien. Alle leeftijden. Sphinx over de (rijke) ge heimen van de oude Egypti sche beschaving. Een jonge Engelse Egyptoloog doet een onderzoek naar een vergeten architect uit de oudheid. Als zij een beeld van koning Seti de Eerste herkent als een beeld van haar architect, be ginnen de problemen. De man die haar het beeld toon de, werd vermoord. City, zondag zeven uur en halftien, maandag en dins dag acht uur. Twaalf jaar. Game of death is de laatste film met de Chinese vechter Bruce Lee. City, vrijdagnacht elf uur. Zestien jaar. Sjors en Sjimmie en de toverring. City, zondagmiddag twee uur. Charlotte is een film van Frans Weisz die samen met Judith Herzberg tekende voor het scenario. Het gaat over het leven van een jonge Dujtse jodin die in 1939 uit Berlijn naar Zuid-Fr ankrijk vlucht om aan de nazi's te ontkomen. Ze weet niet of ze haar wader, haar tweede moeder of haar geliefde nog ooit zal weerzien. In Frank rijk woont ze bij haar groot ouders. Als de oorlog uit breekt, krijgt haar groot moeder een zware depressie. Charlotte vecht om haar van zelfmoord te voorkomen en ontdekt dan ook dat haar moeder zichzelf om het leven heeft gebracht. Ze staat dan voor de keus: zelfmoord ple gen of vechten tegen de ver nietigende krachten door er nog iets sterkers tegenover te zetten. Ze begint te schil deren met een enorme kracht en vertelt in meer dan duizend gouaches het verhaal van haar leven: le ven of theater, noemt ze haar werk. City, woensdag 10 februari acht uur. - vrijdag 12 februari ge Delft 133. Voor heel Walcheren - Zater dag 6 - zondag 7 februari Brink man, Doornenburg 31, Vlissingen, tel. 01184-78811 Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00 tot 12.00 uur. Middelburg en Vlissingen - Za terdag en zondag 6 en 7 februari Bil en Driehuis, tel. 01184-14699. Praktijk Oostkapelle - Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling klei ne huisdieren op afspraak. Vlissingen - Zaterdag 6 en zon dag 7 februari Burgers, tel. 01180- 29264. Alle werkdagen spreekuur door wijkverpleegster in wijkge- bouw Leliènlaan 1 van 17.00 - 17.30 uur. Souburg, Papegaaienburg, Boosenburgh, Westerzicht en Paauwenburg - Zaterdag 6 en zondag 7 februari Slabbekoorn, tel. 01184-61843. Alle werkdagen is er spreekuur door een van de wijkver pleegkundigen van 17.00 tot 17.30 uur in het Gezondheidscentrum, Van Perestraat 8. Verloskundigen - vrijdag 18.00 - maandag 8.00 uur Van Ginkel, Prs. Rooseveltlaan 232, tel. 01184- 12775. R.K. Kerk Walcheren - Sou burg Martinuskerk zaterdag 19.00 uur en zondag 10.00 uur parochie koor; Paauwenburg Open Hof zondag 11.00 uur eigen zang groep, 19.00 uur samenzang; Vlis singen Lieve Vrouwekerk zater dag 19.00 uur gem. koor (Ned.), zondag 9.30 uur dameskoor (Ned.), 12.00 uur. Middelburg Pe trus- en Pauluskerk zaterdag 19.00 uur en zondag 10.00 uur; Hoeksteen zondag 11.30 uur; Domburg Willibrorduskerk eerste en derde zondag 8.45 uur. Leger des Hells - Vlissingen geen opgave. Bethesda St. Josephzieken- huis - zondag 10.00 uur ds. v.d. Vrie. Geref. kerk en Ned. Herv. Ge meente Souburg - zondag 9.30 uur Kanaalstr. ds. Melse (kinderne- vendienst) 19.00 uur ds. De Weerd. Oranjeplein 9.30 uur ds. Hiensch (Goes). Bejaardenhuis Zoute Viever - zo. 19.00 uur. Geref. Kerk Vrijgemaakt - De Lannoystraat, Vlissingen zondag 9.30 en 16.30 uur leesdienst. Klein Vlaanderen 75, Middelburg zondag 9.30 uur ds. Borgdorff; 16.30 uur idem Anglicaanse Kerk - Zeemans huis Scheldepoort zondag 10.30 u. holy communion; 19.30 uur even- ingprayer. Luth. Kerk - Geen opgave Gem. de Wijngaard - Zuiderba ken Middelburg zondag 9.30 uur Van der Zanden. Zevendedagsadventisten - za terdag 't Anker Vliss. 9.15 uur lees dienst ds. Ter Mater; 10.15 uur bij belstudie doopsgezindegem. Mid delburg 10.00 uur bijbelstudie, 11.00 uur leesdienst ds. Ter Mate. Kristen Zuid Molukse kerk in Nederland - zondag Souburg 12.00 uur S. Waisapy. Koudekerke 14.00 uur idem. Doopsgez. Gem. Vlissingen - Vrijdomweg 1 zondag 10.30 uur ds. Postema (25-jar. ambtsjubi leum) Geref. Kerk Vlissingen - Pe- truskerk zondag 9.30 uur dhr. Alle- wijn (Middelburg); 17.00 uur ds. Kalksma (Werelddiakonaat). Open Hof 9.30 uur ds. Kalksma; 17.00 uur geen dienst. Chr. Geref. kerk Vlissingen - Zondag 9.30 en 17.00 uur ds. Drayer (Hilversum). Der Boede - Zondag ds. Joos- se. Hervormd Middelburg - Nieu we Kerk Groenmarkt- zondag 10.00 uur ds. Brummelkamp. Koorkerk, Koorkerkhof zondag 10.00 uur ds. Hage. Oostkerk, Oostkerkplein. Zondag 10.00 uur ds. Korevaar; 19.00 uur kand. Bui telaar (Ger Bondsdienst). Ont- moetlngskerk, Oosterscheldes- traat zondag 10.00 uur ds. Nell. Thomaskapel, Vrijlandstraat zon dag 10.30 uur ds. Moerman De Hoeksteen, Rozenburglaan 9.00 uur ds. Moerman; 19.00 uur Wel- komstdienst Engelse Kerk 19.00 uur ds. Korevaar. St. Laurens, zondag 10.00 uur ds. De Craene; 19.00 uur Vesper. Ned. Geref. Kerken in Engelse kerk - Middelburg zondag 9.30 en 17.00 uur dienst. Kristen Zuid Molukse Kerk In Ned. - Souburg zondag 10.00 uur ds. Fader Vrijz. Hev. en remonstranten - Geen opgave. De volgende kerkdiensten zijn op vaste tijden Bethel Pinkstergemeenten Diensten worden gehouden in de Doopsgezinde Kerk, Vrijdomweg 14.30, Vlissingen, woensdag 19.30 uur en zondag 14.30 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen - Iedere zondag 10.45 tot 12.30 uur van Raaltestraat, Vlissingen. Baha'i-geloof - Iedere woens dag gespreksavond. Herberdsland 33, Middelburg, tel. 01180-15240. Pinkstergemeente Vlissingen - Johanneskerk. Bonedijkestraat 163, zondag 14.30 gemeente dienst, woensdag 19.30 opwek kingssamenkomst. Stichting Jeugd en Gezin in Zeeland - Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch be reikbaar 01180-28555. FIOM Zeeland - Stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap. Loskade 17, 4331 HV Middelburg, spreek uur volgens afspraak, tel. 01180- 27311bereikbaar tussen 9.00 en 12.30 uur Vrijwillige Humanistische geestelijke hulpverlening - Tel. 01180-36339. Zeeuws Consultatiebureau voor alcohol en drugs - Brak straat 30, Middelburg, tel. 01180- 37320, Vlissingen, Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01181-13240/ 14240. Buiten kantooruren 01180- 37320. Gezlns- en bejaardenverzor ging, maatschappelijke dienst verlening Walcheren, Middel burg - Loskade 29, tel. 01180- 2695! Vlissingen, dr. Otterstr. 3, tel. 01184-19820. Bereikbaar iedere werkdag op kantoor of 's avonds na tel. afspraak. Wijkgezondheidscentrum Zuid-Dauwendaele - Roozen- burglaan 18, Middelburg, tel. 291146. Spreekuur gezinsverzor ging maandag t/m vrijdag 9.00 tot 9.15 uur. Spreekuur maatsch. werk maandag t/m vrijdag 13.30 tot 15.30 uur. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180-16816. Gehandicapten Adviesbureau Zeeland ANIB, AVO, GON - Kosteloze hulpverlening, advies, in formatie, bemiddeling. Dagelijks geopend van 9.00-12.00 uur en van 13.00-17.00 uur. Tel. afspra ken 01180-23592. ook voor huis bezoeken. Werkgroep Laat Leven te Wal cheren - Onderdeel van de vereni ging ter bescherming van het on geboren kind, tel. 01184-61825, 01184-61033. Vrouwen Nazorg Borstampu- tatie - Spreekuur elke woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. Tel. 01180-14366. Alfabetiseringsproject „Wal cheren" - Leren lezen en schrij ven aan Nederlandstalige mensen van 18 jaar en ouder Aanmeldin gen en informatie. Tel. 01184- 17819 of 01180-16278. PvdA Ombudsman Vlissingen -Tel. 01184-63133. Stichting Gezinsverzorging Vlissingen - Brouwenaarstraat 4, tel. 01184-17810. Gemeentelijke Sociale Dienst - Vlissingen, dagelijks van 8.00 tot 19.00 uur. Medisch kleuter- en kinder dagverblijf - Opvang van kinderen in de leeftijd van 1 Zt-6 jaar en op vang schoolgaande jeugd. Middel burg. tel. 01180-13226. Vlissingen, tel 01184-63724. Bureau voor rechtshulp Zee land - Loskade 35-37, Middelburg 01180-37120, dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur en donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. Maandag van 13.30 uur tot 15.30 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zee land - postbus 231, Middelburg 01184-14645, dag en nacht. Telefonische hulpdienst - Voor mensen in geestelijke en so ciale nood. Dag en nacht geopend, tel. 01180-1555! Woningbouwvereniging Basco - Storingen aan c.v., liften en warmwatervoorzieningen, behalve geisers. Na werktijden en in het weekeinde, tel. 12527 Werkgroep Homofilie Walche ren - Informatie Postbus 2514380 AG Vlissingen soos Coffeeshop Belle Amie, Bellamypark 10, Vlis singen, elke tweede en vierde woensdag v.d. maand 20.00-24.00 uur, tel. 01184-18160 en 01182- 2564 Geslachtsziekten - Anonieme hulp prov. ver. het Zeeuwse Kruis maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur, tel. 01100- 15892. Bejaardencentrum Ter Reede - Koudekerkseweg 8! 4382 EJ Vlissingen, tel. 01184-17820. Infor matie betreffende verzorgingste huis en bejaardenwoningen. Spreekuur maatschappelijke werk kracht maandag en donderdag van 9.00 tot 10.00 uur, telefonisch be reikbaar maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 9.45 uur. NVSH - Wijngaardstraat 9, Goes. Info/bibliotheek, 1e en 3e maandag van de maand van 20.00- 22.00 uur. Open huis.2e en 4e za terdag van de maand van 10.00- 15.00 uur. Middelenverkoop tijdens de openingsuren of via telefoon 01180-15200 tel. hulpdienst NVSH, 01100-21724 Project Mensen zonder Baan - Werkgroep Vmwilligersvacature bank, Latijnse Schoolstraat 10, Middelburg, tel. 01180-35790. Iedere donderdagmorgen van 10- 12 uur. Passantenopvang-thuislozen- zorg - 01184-14431Crisisopvang 01184-1491! Dag en nacht be reikbaar. Stimezo Zeeuwsch-Vlaande- ren - Molenstraat 17, Groede, tel. 01171-1550. Belangenvereniging WAO Walcheren - Dinsdagmiddagbij eenkomst van 14.00-16.00 uur, Loskade 29, Middelburg. Stichting voor Maatschappelijk Welzijn op het platteland van Wal cheren, Molenwater 33, Middel burg, tel. 01180-11255. Kantooru ren 8.30-17.00 uur. Zelfhulpgroep familieleden, drugsverslaafden, anonieme fa milies, Vlissingen, Postbus 520, 1380 XA, do. half 8-10 uur Wolters- huis, Vlissingen. Werkgroep Gewetensbezwaar den Mil. Dienst, Midgard, Kuipers poort 12, tel. 1428! Middelburg, 1e en 3e vr. v.d. maand, 19.30- 20.30 uur. Do. Vr. Za. Zo. Ma. 4 febr. 5 febr. 6 febr. 7 febr. 8 febr. Di. 09 febr. Wo lOfetv 9.59 11.20 12.29 0.54 1.40 2 26 en en en en en 22.49 23.59 13.20 14.04 14.48

Scheldebode | 1982 | | pagina 5