Busreis vanuit Goes naar nationaal congres over gebed OE MEE EN WIN 29 SEPTEMBER TOT EN MET 4 OKTOBER: Dauwrakkertjes en Oosterburch nu één openbare basisschool „Aan prognoses waag ik me niet" Wie heeft materiaal voor tentoonstelling Weer trimuur voor inwoners van Veere Cursus basgitaar op muziekschool Cursus Pech Onder weg IN DE NATIONALE RODE KRUIS PUZZELSPELEN MARATHON! Contactdag Rooie Vrouwen Kunstcentrum geeft ets uit van Ernest Joachim Hortus Musicus Religiosus treedt op in Koorkerk BIJ VOLDOENDE BELANGSTELLING Thema-avond Leger des Heils fl.OOO.OOO,- Sportraad licht voor over spreiding welzijnsbeleid Gastgezinnen Nieuw kantoor Recreatieschap Veerse Meer SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1981 HEINKENSZAND - Als enige Zeeuw, gaat de 31-jarige Piet Nouse uit Hein kenszand deelnemen aan het wereld kampioenschap kustvissen, dat van 25 tot en met 27 september wordt gehouden in Wexford op Ierland. ca. 30.000 prijzen t.w.v. meer dan O 70 -.46 95 95 COUPON (op een briefkaart plakken: f 0.45. óf in een geopende envelop stoppen: f 0,55 postzegel) Ja, ik doe méé met de NATIONALE RODE KRUIS PUZZELSPELEN MARATHON! 215 MIDDELBURG - De samenwerking tussen de kleuter school De Dauwrakkertjes en de lagere school De Ooster burch aan de Hooge Meestraat in Middelburg is nu zover dat de scholen tot één openbare basisschool zijn vergroeid. Door een tussenlokaal zijn de scholen met elkaar verbonden. Woensdag 30 september wordt de nieuwe openbare basis school, die de naam De Oosterburch meekrijgt, officieel ge opend. Het Middelburgse scholen- paar is een van de vijfen twintig scholen die sinds '79 experimenteren met nieuwe vormen van onderwijs. Het streven was een persoonlij ker gericht onderwijs om de overgang van spelen naar le ren vloeiender te maken. Voor die tijd was er overi gens al een intensieve sa menwerking. Ook het persoonlijk ge richt onderwijs was De Oos terburch vóór het experi ment niet vreemd. In '78 be gon de school te werken met een „remedial teacher". Dat is in gewoon Nederlands een heelkundig onderwijzer die tot taak had extra aandacht te besteden aan kinderen met leer- en gedragsmoei lijkheden. In feite was deze werkwijze de aanleiding om aan het ontwikkelingspro ject mee te doen. De Ooster burch wil het nieuwe lokaal gebruiken als werkruimte, bijvoorbeeld om kinderen in kleine groepen of alleen op drachten te laten uitvoeren. Door contact te houden met de andere vijfentwintig scholen kon de Middelburgse school nieuwe ontwikkelin gen op de voet volgen. De Oosterburch zelf zorgde op zijn beurt voor de versprei ding van eigen ervaringen, onder meer via een dia-serie met commentaar voor de „Nederlandse Onderwijs Tentoonstelling" deze zomer in Utrecht. Er is ook een nieuwe vorm van rekenen ingevoerd onder de naam „Geïntegreerd omgaan met hoeveelheden". Het blijft na tuurlijk rekenen, maar op een andere manier en het is bedoeld voor kinderen van vier tot acht. Piet Nouse uit Heinkenszand deelnemer aan wereldkampioenschap kustvissen in Ierland Samen met de Nederlandse kampioen De Jong uit Hypolitushoef een Rotterdammer en twee Brabantse vissers maakt Piet Nouse deel uit van de nationale equipe, die begeleid wordt door een coach en een official van de NWS (Nederlandse Vereniging van Sportvissers). De Zeeuwse sportvisser dankt zijn uitverkiezing aan het feit dat hij vorig jaar in het nationaal kam pioenschap (individueel) als tweede eindigde. De vijf eerst geklasseerden in genoemde titelstrijd krij gen nu de kans op hoger niveau him krachten te meten met prominenten uit vele landen. In Wex ford (dit plaatsje ligt in het zuidoosten van Ierland) wordt gestreden om zowel een individuele als om een wereldtitel per landen ploeg. Het Nederlandse team stapt in Le Havre in Frankrijk op de boot en dit tochtje gaat zo'n twintig uur duren voordat men op de plaats van bestemming is, weet Piet Nouse. „En dan gaat het gebeuren", merkt hij veelbetekenend op. „Dan moeten we pro beren ons beste beentje voor te zetten. Ik ben laai end enthousiast en be schouw het als een grote eer om aan zo'n festijn mee te mogen doen, maar aan prognoses waag ik me niet". Nouse is nuchter genoeg om voorop te stellen dat je bij het vissen een flinke dosis fortuin nodig hebt om eventueel succes te kunnen boeken. „Maar uiteraard is het belangrijk datje materiaal en het aas waar je mee vist zeer deugdelijk is", voegt hij er haastig aan toe. Van de internationale bond die de organisatie in handen heeft, ontvangen de deelnemers onder ande re makreel en zagers als aas. „Daarnaast nemen we zelf diepgevroren inktvis en mossels mee", maakt Piet Nouse bekend, die wel verwacht dat de Ieren en Engelsen wat in het voor deel zijn bij dit wereld kampioenschap omdat ze met het viswater wat beter bekend zijn. fteeds 'vanaf zijn prille jeugd vertoeft Piet Nouse regelmatig aan de water kant. Een hengeltje uit werpen zat er bij hem dus Piet Nouse. al vroeg in. Maar met wedstrijdvissen is Piet nog maar drie jaar bezig. Hij is lid van de bekende vereni ging „De Leeglopers" uit 's-Heerenhoek. „Vanaf mijn tiende tot mijn tweeëntwintigste jaar heb ik ook gevoetbald bij Kloetinge, maar nu is het vissen mijn enige hob by, waar ik serieus mee bezig ben. Graag doe ik dat op mijn eentje, omdat je dan heerlijk tot rust komt, maar ook de wedstrijd sport trekt me wel aan. Dat brengt weer sfeer en spanning en ook dat heb je op zijn tijd nodig". En daar zal het zeker niet aan ontbreken wanneer Piet Nouse en zijn teamge noten straks aan de slag gaan in Wexford, op het programma staan twee keer strandvissen van zes uur 's avonds tot twaalf uur 's nachts en een dag de hengel inwerpen vanaf de rotsen. Het is voor Piet Nouse niet te hopen dat er tijdens het afscheidsdiner een visschotel op tafel komt, want Zeelands fana tiekste visser lust geen vis. MIDDELBURG - Het ligt in de bedoeling tijdens het Seniorenfestival in de concert- en gehoorzaal van Mid delburg (in oktober) een kleine tentoonstelling in te richten over de stad, zoals de ouderen die nog hebben meegemaakt. De archivaris van de gemeente wil dat zoveel mogelijk doen met het materiaal dat Middel burgse senioren zelf aandragen. Dat kan een aardige tentoonstelling opleveren, maar het kan ook een ver rijking met zich meebrengen van het gemeente-ar chief dat lang nog niet alles heeft. Als de oudere Mid delburgers althans genegen zijn oude brieven, foto's, ansichten, tekeningen of ander mogelijk archiefmate riaal in bruikleen willen afstaan. Wie iets in huis heeft en dat voor de tentoonstelling wil afstaan (desnoods een kopie), wordt verzocht dat voor maandag 12 oktober in te leveren bij de heer Sijn- ke van het gemeente-archief aan de Lange Noordstraat of het Dienstencentrum van de Stichting Welzijnswerk voor Ouderen in de Schuttershofstraat. MIDDELBURG - Donder dag 24 september is de jaar lijkse contactdag van de Rooie Vrouwen in Zeeland. VEERE - Inwoners van Veere kunnen vanaf nu weer meedoen aan sportieve activ- teiten. Elke donderdagavond om halfnegen staat het gym nastieklokaal van Veere open voor degenen die onder des kundige leiding een uurtje willen trimmen. De organi satie van dit trimuur is in handen van de wijkvereni- ging Zanddijk Veere en de POOSR Veere. MIDDELBURG - Het Zeeuws Kunstenaarscen trum in Middelburg geeft vier maal per jaar een gra fiek uit van een Zeeuwse kunstenaar. Hiermee wil het Z.K.C. het werk van de Zeeuwse kunstenaars meer bekendheid geven. De twee de prent nu is een ets, ge drukt in sepia van Emest Joachim. Het werk wordt genummerd en gesigneerd in een oplage van vijftig stuks. De kwartaalprent is ver krijgbaar in het kunste naarscentrum onder de openbare bibliotheek aan de Molstraat. Deze wordt gehouden in het Ontmoetingscentrum Dau- wendaele in Middelburg. 's Morgens om halfelf zal Liesbeth den Uyl spreken over de Argentijnse Moe ders. 's Middags treedt de theatergroep Panter uit Am sterdam op met het stuk ,,'t Spijt me maar....". Ook zijn er deze dag informatiestand jes van Abbal Wereldkinde ren, Saam en Rooie Vrou wen. Het begint om tien uur en duurt tot ongeveer halfvier. MIDDELBURG - Zondag 27 september is er in de Koorkerk in Middelburg muziek te beluisteren van de „Hortus Musicus Religiosus". Het gaat om zang en instru mentale muziek van de com ponisten Claudio Monteverdi en Heinrich Schütz. Er wordt medewerking verleend door Caroline de Jongh en Yvonne Benschop, sopraan, Jeanette van de Water, alt, Jac Hermans en Ad van Baasbank, tenor, Philip Verduit en Leonard Eversdijk, bas, Toine Jimkes en Bram de Wolf, toetsin strumenten. Een en ander staat onder leiding van Hans- Smout. Het concert begint om vier uur. Toegangsprijs zes gul den, CJP en Pas 65 vier gul den. GOES - „Gebed en ver ootmoediging" is het the ma van een op zaterdag 26 september te houden con gres in de Hilversumse Expohal. Doel van dit congres, dat om 10.00 uur begint, is christenen op te toekken tot „verootmoe diging en gebed voor land en volk". Als er voldoende be langstelling is voor dit congres, dat de eerste fa se inluidt van het „Pro ject '82", dat volgend jaar ook in Zeeland gestalte krijgt, is het mogelijk dat er vanuit Goes een bus reis wordt georganiseerd naar Hilversum. Belang stellenden kunnen zich hiervoor opgeven bij de heer J. de Nooyer, Chur- chillstede 73-23 te Goes, tel. 01100-23725. In aansluiting op dit congres zullen de komen de maanden in geheel Nederland zogeheten toe rustingsavonden worden gehouden over het gebed. In Zeeland zullen deze avonden worden gehou den op 23 oktober en op 6 en 13 november in het ge bouw van de Vrije Evan gelische gemeente (Be- thelkerk) aan de Beatrix- laan/Tulpstraat te Goes. De aanvang is steeds 20.00 uur. MIDDELBURG - Als er voldoende belangstelling is, begint in oktober een cursus basgitaar op de muziek school in Middelburg. Het gaat om popmuziek, te geven door Kees den Hoed. Als leraar contrabas is hij aan de Muziekschool ver bonden en hij heeft veel ken nis en ervaring op het gebied van de popmuziek. Den Hoed wil bij de leerlingen een goe de speeltechniek ontwikke len. De cursus wordt gegeven in het gebouw in de Kuipers poort. Leerlingen hoeven al- VLISSINGEN - In de Koffie bar van het Leger des Heils aan de Stavermanstraat in Vlissingen wordt op zater dag 26 september een thema avond gehouden over het on derwerp: Kinderen lopen van huis. De inleiding wordt verzorgd door Albert van Zeist. Voor jongeren van twaalf tot vijftien jaar be gint het om zeven uur, vanaf vijftien jaar om acht uur. leen een basgitaar mee te ne men; een bas-installatie is aanwezig. Voor inlichtingen kunnen gegadigden terecht bij de muziekschool, Kuiperspoort 21, tel. 01180-28095 en bij Kees den Hoed, tel. 01180-16190. MIDDELBURG - Maandag 28 september begint in Mid delburg weer de cursus „Pech Onderweg" van de ANWB. Tijdens deze cursus wordt automobilisten geleerd zelf kleine storingen aan hun auto te verhelpen. De cursus wordt gehouden in de scho lengemeenschap de Wellinge, de avonden beginnen steeds om halfacht. De cursus duurt vier toeken. Ook starten er cursussen op donderdag 29 oktober en dinsdag 24 no vember. Men kan zich opge ven bij het ANWB-kantoor in Middelburg, telefoon 01180-15155. ALS DEELNEMER ONTVANGT U 3x PER JAAR HET EXCLUSIEVE TIJDSCHRIFT MARATHON" GRATIS THUIS. Stuur onderstaande coupon naar: Nederlandse Rode Kruis, Postbus 30427, 2500 GK 's-Gravenhage Telefonisch aanvraqen: (alleen tijdens kantoor-uren) Stuur mij het tijdschrift "MARATHON" GRATIS toe. Naammevr./heer Adres Postcode Woonplaats. Postgiro- of bankrek. nr. (opgave voor toezending van belang) MIDDELBURG - Wat zijn de gevolgen voor de sport verenigingen van het feit dat het rijk het welzijnsbeleid uit handen geeft aan ge meenten en provincie? Be stuurders van sportvereni gingen kunnen een voorlich tingsbijeenkomst bijwonen over dit onderwerp, georga niseerd door de Zeeuwse Sportraad. Voor Walcheren vindt de bijeenkomst plaats in het Ontmoetingscentrum Dau- wendaele van de Vrijland- straat 51 in Middelburg en wel op dinsdag 13 oktober. Voor nadere inlichtingen kan men terecht bij de secre taris van de Zeeuwse Sport raad, tel. 01180-28024. Politie-ambtenaren uit verschillende landen nntmoetnn elkaar in Zaaland MIDDELBURG - Het dis trict Zeeland van de Inter national Police Association organiseert van 29 septem ber tot en met 4 oktober een internationale ontmoeting tussen politie-ambtenaren uit verschillende landen. Het bestuur van het district IP A Zeeland heeft een zodanig programma samengesteld dat de ontmoeting een soort „Zeeland promotion" zal worden. De gasten uit West- Duitsland, Zwiterland, Oos tenrijk, Italië, Spanje, Frankrijk, België, Luxem burg, Engeland, Noorwegen, Zweden, Denemarken en Is raël krijgen volop de gele genheid om in deze week kennis te maken met de pro vincie Zeeland. Daarvoor zijn verschillende excursies georganiseerd, waarbij ook Nederlandse politie-ambte naren aanwezig zijn. Tevens zal op 2 oktober in de schouwburg te Middel burg het congres van de Ne derlandse afdeling van de IPA worden gehouden. Dit congres zal om 10.00 uur wor den geopend door de Zeeuwse commissaris van de konin gin, dr. C. Boertien. Verder zijn verschillende burge meesters en politie-autoritei- ten uitnodigd voor dit con gres. Niet-congresgangers en gasten toorden op 2 oktober excursies aangeboden naar onder andere liet Zeeuws Mu seum, de Deltawerken en een oester kwekerij. De congres dag zal worden afgesloten met een gezamelijk diner en een gezellige avond in de Middelburgse schouwburg. Het verdere programma van de Zeeuwse IPA-week begint op dinsdag 29 septem ber orn 16.00 uur met een ont vangst op het stadhuis te Middelburg door burge meester Wolters. Deze zal door het hijsen van de vlag van de IPA de week officieel openen. Vervolgens ontstaat een kleurrijke vlagparade als de vlaggen worden gehe sen van Middelburg, Zee land, Nederland en van de verschillende landen die tij dens de week vertegenwoor digd zijn. Om 20.00 uur treedt de rijkspolitiekapel op tij dens een taptoe op de Markt in Middelburg. Bij slechte weersomstandigheden wordt in plaats van een taptoe, een concert gegeven in de schouwburg. Op woensdag 30 september maken de binnen- en buiten landse gasten 's morgens een rondrit door Walcheren. Vanaf 12.00 uur is er op het Hof van Tange een IPA-ten- toonstelling ingericht met materieel en voertuigen van de spoorwegpolitie, de rijks- en gemeentepolitie en van de Koninklijke Marechaussee. Verder worden daar in de namiddag demonstraties ge geven met politiehonden. Omstreeks 13.30 uur ver schijnt een helikopter van de Dienst Luchtvaart van de rijkspolitie boven Middel burg om in samenwerhing met een boot van de rijkspo litie te water Vlissingen en een vaartuig van de Konink lijke Marechaussee een de monstratie te verzorgen in het Kanaal door Walcheren bij de Vitrite-fabriek, 's Avonds is er in „De Ge veltjes" in 's Heerenhoek een social-evening georgani seerd voor alle leden van het IPA-district Zeeland. Tij dens een koud buffet zal daar een folkloristische dansgroep optreden. Op donderdag 1 oktober brengt het gezelschap een bezoek aan Zeeuwsch- Vlaanderen, waar men onder andere wordt ontvangen door de burgemeester van Terneuzen op het stadhuis en waar men het textiel-mu- seum in Koewacht en de ko renmolen in Hoek bezoekt. Na de congresdag op vrij dag 2 oktober worden op za terdag 3 oktober bezoeken gebracht aan de Deltawer ken, onder andere aan de Delta-expo en de Haring- vliet-spuisluizen en aan het werkeiland „Neeltje Jans". Zaterdagavond wordt de Zeeuwse IPA-week afgeslo ten tijdens een mosselavond in hotel-restaurant „De Ko renbeurs" in Kortgene, waarna zondags afscheid wordt genomen van de gas ten. De buitenlandse gasten, er worden er 100 150 ver wacht, zullen voor een deel worden ondergebracht bij collega's op Walcheren. Hiervoor hebben zich echter nog onvoldoende mensen op gegeven. „Er zijn nog maar vijftien gastgezinnen gevon den. Dat zijn collega's van politie en marechaussee. Maar ook gastgezinnen bul ten de politiesfeer zijn na tuurlijk van harte welkom. We zouden er een vijftig a zestig moeten hebben", aldus de heer J. Quist, voorzitter van de IPA-Zeeland. Mensen die graag eens een weekje de politie te gast heb ben, kunnen zich hiervoor aanmelden bij de volgende personen: J. Quist, tel. 01181- 786 of 01180-34048, J. op den Brouw, tel. 01100-15649 of 01100-13030 en A. de Jong, tel. 01184-15150. VEERE - Het kantoor van het Recreatieschap Veerse Meer is verhuisd. Het is nu gevestigd aan de Polredijk 13a, 4351 RT Veere. Het tele foonnummer is ongewijzigd. Het kantoor is bereikbaar via de toegangsweg tot de jachthaven Oostwatering. i

Scheldebode | 1981 | | pagina 15