VIJFDAA GS MUZIEKFESTIVAL IN OPENLUCHTTHEATER Engels theaterorgel verhuist zaterdag naar Middelburg Volop acties om hoge kosten te drukken knuijt Tendens: van hotel naar caravan, van caravan naar tent Assepoester in Toorenvliedt TEXAS INSTRUMENTS Zomeravondtocht S.V.Aagtekerke WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1981 TOTAAL OPLAGE 333.803 EX. UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - 30e JAARGANG VLISSINGEN-MIDDELBURG - Windstoten, zware regenbuien...de zomer van 1981 begon aarze1 lend. Onzekere verwachtingen voor de vakantie houder die deze zomer naar Walcheren wilde ko men, zou hij wel, zou hij niet? Toch brak een gegeven moment - zij het eind juli - de zon écht door; het werd warm, zeer warm tot heet. L I VLISSINGEN - De Deltaband uit Vlissingen is druk bezig met de voorbereidingen voor een toer nee naar Amerika. De Deltaband zal de volgende zomer samen met het majorettenpeloton de „Fourty four Degrees" drie weken lang optredens verzorgen in Amerika, Canada en Mexico. Deze week is toer- organisator Jan Lau teruggekomen uit Amerika met een aantal afspraken voor shows. Grote kosten VOOR DE BETERE MANNENMODE JUWELIER VAN DE REE Tl 30 LCD 57,50 RUITER DE DESCH WEEKBLAD VOOR WALCHEREN: EDITIE MIDDELBURG (M) EDITIE VLISSINGEN (V) TELEFOON (01184) 19910 EBODE 201 KANTOOR: TORENSTRAAT 5. VLISSINGEN POSTADRES POSTBUS 350 4380 AJ VLISSINGEN MIDDELBURG - Het open luchttheater Toorenvliedt in Middelburg is volgende week het toneel van een vijfdaags muziekfestival. Van dinsdag 11 tot en met zaterdag 15 augustus zullen achtereen volgens country western, jazz, soul, salsa, rock en reg gae te horen zijn. De optre dende groepen zijn John L. Williams Pride of Texas, Wilburg Little Trio, Ameri can Gypsy, Zapata, Starfire en Oshama. Bij slecht weer zullen de twee dagelijkse voorstelingen plaats vinden in het cultureel centrum Schuttershof. De organisator van het fes tival is de Amsterdamse stichting Black Arts, een or ganisatie die - zoals de naam al zegt, de kunst van zwarte bevolkingsgroepen onder de aandacht van de blanke be volkingsgroepen wil bren gen. Dit zonder winstoog merk. Het programma begint dinsdag 11 augustus met op tredens van Pride of texas, een zeer professionele coun try western groep, oor spronkelijk afkomstig uit Dallas in texas, nu met als uitvalsbasis Amsterdam. Sinds de leider John Wil liams de groep in '73 opricht te, is de bezetting nogal eens gewisseld. Op het ogenblik bestaat de groep uit zes mu- Nana Tsihoe van Ojah. zikanten van verschillende nationaliteit. Woensdag jazz van het Wilburg Little Trio en Ojah. Wilbur Little, een Ameri kaan, viert dit jaar zijn veer tigjarig jubileum als jazz muzikant. Hij trad op met vele groten uit de jazzwe- reld, zoals Miles Davis, Nina Simone, John Coltrane, Ro land Kirk, Helen Humes, en zovoorts. Sinds ,76 woont hij in Amsterdam en sindsdien is hij de meest gevraagde contrabassist in Europa. De overige leden van de groep zijn Curtis Clark-piano en Clarence Beckton-drums. De uit Engeland afkomsti ge zevenmansgroep Ojah speelt traditionele jazz en Afrikaanse muziek. Ojah is ook in Nederlandse en Duitse jazzclubs een bekende groep. Soul op donderdag 13 augustus van American Gypsy, een van orsprong Amerikaanse groep die al sinds 1971 in Europa ope reert. Na Amsterdam werd de standplaats Maastricht. American Gypsy (met een Nederlandse zangeres) heeft zijn faam vooral te danken aan een goed zaaloptreden. De Latijns-Amerikaanse salsa wordt gebracht door people en de Middelburgse groep Zapata, people wordt geleid door de Chileen Sergio Sol va en de Argentijn Juan- co Pascuali. Het kwartet brengt authentieke Zuid- Amerikaanse muziek. De al drie jaar bestaande Zapata brengt voornamelijk eigen werk met een voorkeur voor Molukse muziek. Zes van de acht leden zijn dan ook van Molukse oorsprong. Zaterdag rock en reggae van Starfire en Oshama. Starfire is ook een Middel burgse groep die met Zapata kan wedijveren. De groep speelt rock, soul, funk en reggae. Zangeres Christien Sahertion wordt door vijf man begeleid. Oshama tenslotte is een al vier jaar bestaande reggae- band uit Amsterdam. Hoe wel de groep inmiddels van zes naar vier leden is inge krompen, is de muziek van dezelfde snit gebleven. De concerten zijn steeds om twee uur 's middags en half acht 's avonds. Kaarten voor de middagvoorstellin gen kosten vijf gulden, voor de avondvoorstelling tien gulden. Ze zijn verkrijgbaar bij alle Zeeuwse VVV-kan toren, in het Schuttershof in Middelburg en bij de platen zaak Sjiep in Vlissingen. Wilbur Little van het gelijknamige trio. Gezellige drukte op Walcherse campings De vakanties zijn in volle gang. Belgen, Duitsers, Engelsen en..niet te vergeten onze eigen landgeno ten vermaken zich in groten getale op mooi-Wal cheren. Want Walcheren is mooi! En zeker nu het weer het niet telkens laat afweten en de verse mos sels weer in het Zeeuwse land zijn is Zeeland vakan tieland. We namen onlangs eens een kijkje op enkele cam pings. Het was midden in de week, het was drukkend: amper wind en veel zon. Wat zagen ze? Volle campings maar niet zó eivol dat je met de tenen in buurmans nek lag, zo te constateren. Nee, gezéllig vol, sfeer en bedrij vigheid waren er goed. Dat gold voor alle campings waar we een oogje waagden. We vroegen enkele cam pinghouders waarom het niet overladen was op hun terrein. Het antwoord luidde van allen nagenoeg hetzelf de. „De mensen willen graag op vakantie, ze hebben het nodig. Ze werken er het hele jaar voor. Maar helaas alles is zo duur geworden dat het niet voor iedereen meer is weggelegd om vakantie te vieren. We constateren dan ook een verschuiving de laatste jaren: van caravan naar tent en van hotel naar caravan. Een soort degrada tie eigenlijk. De benzine kost twee maal zo duur als een paar jaar geleden. Zo ook de flessen gas voor de caravan- gasstelletjes. Noem maar op: alles is fors gestegen. En dat merk je aan de veranderende houding van de vakantie gangers. Ze huren ook - ze ker hier op Walcheren - veel de fiets, de „Jan Plezier". Weliswaar moet je ook daar voor geld betalen, maar dat is toch stukken minder dan voor de benzine die je ver rijdt tijdens een tochtje op ons eiland. We hebben de in druk dat de hotels leger zijn dan anders en dat wij, als campinghouders, niet te kla gen hebben. We zitten dan wel niet tjok, maar toch ze ker wel goed-vol". We vroegen hierover ook de mening van de VW-di- recteur te Vlissingen, de heer P.A. de Graag. Hij bevestigde de conclusies van de cam pingeigenaars: „Inderdaad is er een toename met betrek king tot kamperen. Zeker ook de tent is weer in zwang. Dat de hotels veelal half leeg staan is echter niet gelegen aan de logiesprijs per dag die men daar moet neertellen. Maar de toerist wil dat geld gewoonweg uitsparen voor andere zaken. Daarom kam peert hij. Het is sneu voor de hotel- of pensionhouder, maar de tendens is toch dui delijk verlegd, ja". Heeft de heer De Graag de indruk dat het overwegend Duits is wat we om ons heen zien en horen (de gele, glim mende regenjasjes, de ka plaarzen, de schipper struien)? „Nou, nee hoor", zegt De Graag, „ik ontmoet hier in het WV-kantoor élle Europese nationaliteiten, voornamelijk Duits, Frans, Belgisch en Engels. En ze zijn allemaal even hartelijk. Er wordt wel eens gezegd dat de Duitsers brutaler zijn dan andere groepen, maar dat is niet zo. Natuurlijk ontmoet je wel eens een brutale Duit ser, maar laten we eerlijk zijn: heeft u nooit eens een onhebbelijke Hollander ont moet?" De toerist die hier binnen stapt verwijzen wij naar de diverse standplaatsen, hotels en dergelijke op Walcheren, maar ook wijzen wij ze op de evenementen die wij als VAS organiseren: wekelijks be paalde evenementen, zoals sport en spel, ringrijden, et cetera. De VW is er ten dienste van de toerist; ik doe het dan ook bijzonder graag en vind het enorm fijn om al die (inter-)nationale gasten te helpen". Hebben de heer De Graag en de campinghouders nog boze klanten gehad, bijvoor beeld toeristen die de regen en kou de afgelopen weken niet konden verwerken? „Nee". Kort maar krachtig. Maar heus, de mensen kijken ons er gelukkig niet op aan. Ze halen de schouders op en zeggen hooguit: „Tja, dat hadden we kunnen weten. Holland is en blijft Holland, met zijn grillig klimaat. Mis schien kan een blikje „Zeeuwse zonneschijn" nog helpen"? I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I MIDDELBURG - Het doel, dat de Zeeuwse Theater Orgel Stichting zich heeft gesteld - het plaatsen van een origi neel theaterorgel in de concertzaal te Middel burg - komt steeds dichterbij. Enige maan den geleden wist de stichting in Engeland een in uitstekende staat verkerend origineel Compton-theaterorgel te kopen. De organisatie rond de verhuizing van dit uit 1934 daterende orgel is nu voor elkaar. Die verhuizing wordt een hele operatie. Het orgel wordt na melijk helemaal gede monteerd. En als men bedenkt dat de installa tie niet minder dan 900 pijpen en pijpjes omvat in grootte variërend van een vulpotlood tot pijpen van bijna vijf meter lang, dan kan men zich voorstellen dat er heel wat voor komt kijken. Maandag werd in Ir- pington met de demon tage en het inpakken begonnen. Voor het transport wordt ge bruik gemaakt van een grote container. De ver- huiskaravaan arriveert aanstaande zaterdag in de vroege morgen in Vlissingen. Voordat met de mon tage wordt begonnen zal het geheel tijdelijk in Middelburg zo dicht mogelijk bij de concert zaal worden opgesla gen. Voor de herinstal latie is een tijd van vier weken gepland. Uniek bij dit alles is dat zowel de demontage in Enge land als de montage in Middelburg door vrij willigers wordt ver zorgd, waardoor de kos ten zoveel mogelijk worden gedrukt. Voor het uitladen en het opslaan van de pij pen en andere orgelon derdelen heeft de stich ting nog hulp van een aantal vrijwilligers no dig. Dat geldt eveneens voor de restauratie van de speeltafel en de blo wer. Belangstellenden die een handje willen meehelpen aan deze bij zondere operatie kun nen zich telefonisch melden bij de heer S. Lokkerbol, tel. 01108- 1269. Vlissingse Deltaband volgende zomer op toernee naar Amerika Het majorettenkorps de „Fourty four Degrees" heeft in 1978 al een toernee ge maakt door Canada met het Kamper Trompetter Korps. Deze toernee was een groot succes. Dit korps wil echter liever niet meer met majo- rettenpelotons optreden en de „Fourty four Degrees" zochten dus een andere bahd om mee te gaan op deze tweede toernee. De keus viel uiteindelijk op de Deltaband, vanwege de grote successen van eerdere gezamenlijke optredens. Jan Lau heeft nu een reis naar Amerika gemaakt om alle afspraken daar te ma ken. De groepen zijn al uit genodigd om op te treden tij dens de Klondike Days, een groot jaarlijks terugkerend evenement in Edmontons. De Del taband en het majoret tenkorps kunnen daar deel nemen aan „Four corner shows", een parade en een optreden in een grote hal. Ook zijn contacten gelegd voor optredens gedurende de Calgary Stampete, eveneens een groot jaarlijks gebeuren, waar onder meer de bekende National Brassband of New Zeeland zal optreden. In Red Deer, een grote plaats in Zuid-west Canada is er de mogelijkheid om deel te ne men aan een grote parade. In Mexico zouden de Deltaband en de „Fourty four Degrees" op kunnen treden in stadions voor en na de stierengevech ten. Aan een dergelijke toernee zijn natuurlijk grote kosten verbonden. De kosteh per persoon zullen zo'n vijftien honderd gulden gaan bedra gen. Omdat dit voor veel le den nogal bezwaarlijks is, probeert de Deltaband de kosten wat te drukken door allerlei acties. Zo zijn onder meer al verschillende rom melmarkten gehouden. Er loopt momenteel nog een grote lotenverkoop. De Deltaband is ook bezig met een campingtour. Zij verzorgt shows op bijna alle Walcherse campings, waar bij de leden van de Jeugd Deltaband foto's verkopen. Ook op de braderie in Vlis singen zal de Deltaband ver tegenwoordigd zijn met een stand. Instructeur Jack de Boo van Uijen: „Een reis als deze is natuurlijk een unieke kans voor de Deltaband en biedt een prachtgelegenheid om ergens naar toe te werken. We moeten het ons niet als een vakantiereisje voorstel len, maar proberen van de toernee een succes te maken. Als we hard werken kunnen we drie weken lang ervarin gen opdoen, die we nooit meer vergeten en die onze he le vereniging ten goede zul len komen". St.-Jacobsstraat 10 Vlissingen Verlovingsringen uitzoeken zorgt voor de juiste sfeer en een GROTE K011EKTIE Keuze uit bijna 100 modellen MIDDELBURG - Donder dag 6 augustus is alweer de laatste kindervoorstelling in het openluchttheater Toor envliedt in Middelburg en speelt er het sprookje Asse poester. De voorstelling begint om halfdrie, ook bij slecht weer, maar dan in de schouwburg. Kaarten zijn te koop bij de organisator, de gemeentelij ke Culturele Dienst aan het Molenwater 99a, van tien tot twaalf en van twee tot vier of vanaf halftwee aan de kassa van het theater. (Inkl. set alkaline batterijen) bij Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 AAGTEKERKE - De sportvereniging Aagtekerke (SVA) houdt dinsdag 11 augustus een zomeravond - tocht over afstanden van Vijf en tien kilometer. De lopers starten tussen half zeven en acht uur bij het verenigingsgebouw Amicitia in de Agathastraat.

Scheldebode | 1981 | | pagina 1