Schuttershof aktief tijdens braderie Koffieconcert cello en piano Popconcert The Cure in circustent Nollebos Viskweek in Oosterschelde Oude Japanse muziek van Shunwa-Kai Koto in Middelburg Wie verloor opvouwbare wandelwagen? Gratis rondvaarten over Westerschelde Kunststoffen wegwijzers voor toerist Vredesdienst over dienstweigering Concert in de Halve Maan Twee optredens popgroep Chivy Laatste maal Politiek Kaffee Koffieconcert koperensemble en accordeonsextet Fietstocht door Zuid-Beveland Huisvrouwen tennistoernooi Opvoering Midzomernachts- dnoom in Vrije School Belangstelling Jeugddienst in Open Hof Bijeenkomst over Vietnamese bootvluchtelingen Gemeente-archief en voorlichting tijdelijk gesloten Grafiek en aquarellen in Schotse Huizen Nieuwe schoolraad voor openbaar onderwijs in Vlissingen Culturele Raad Vlissingen dient welzijnsplan in SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 17 JUN11981 219 Jan Stroes geeft informatie over nieuwste loot aan visserijstam MIDDELBURG - Vrijdag en zaterdag zal op de Middel burgse markt tijdens de bra derie een aantal stands inge richt zijn over visserij. Ook Jan Stroes uit Vlissingen is daar aanwezig met informa tie over fishfarming en aquacultuur zoals dat dan heet. Hij heeft daar twee aquaria met levende vissen. In de ene bak zijn volwassen zalmforellen te zien en in de andere bak jongere vissen. Ook heeft hij een stand met informatiemateriaal, dia's en dergelijke over het visteelt- bedrijf in de Oosterschelde. Jan Stroes is een jaar gele den begonnen met het kwe ken van zalmforel in een bouwput bij het werkeiland Neeltje Jans. De zoetwater forel, een zalmachtige vis, leeft normaal in zoet wateer. Toch is het bij enkele sterke stammen mogelijk ze te laten overwennen aan het zoute water. Jan Stroes: „Het water van de Oosterschelde is hier- MIDDELBURG - Donderdag 18 juni is er in de burgerzaal van het stadhuis in Middelburg een concert door de Japanse Shunwa-Kai Koto groep. De groep die onder leiding van Ensho Yamakawa staat maakt momenteel een tournee door Europa. Het concert begint om negen uur. voor bijzonder geschikt. Het is tamelijk schoon en helder en de temperatuur is goed. Als de zoetwaterforel in dit zoute water gebracht wordt, komt na ongeveer drie we ken de zoutafscheiding op gang en begint de vis zich aan te passen. Opvallend is, dat als de forel eenmaal aan het zoute water gewend is, hij driemaal zo snel groeit als in zoet water. Ook komen ziektes waar de vis in zoet water wel gevoelig voor is veel minder voor. De vis wordt gevoerd met droog voer en garnalenafval. Het vlees krijgt daardoor een rode kleur, wat de naam zalmforel opleverde. De to tale kweek van de vissen duurt één tot anderhalf jaar. De vis wordt in die tijd in verschillende bakken ge bracht. Na anderhalf jaar weegt de vis dan zo'n drie pond. Het grootste probleem hierbij is de temperatuur van het water. In zoet water kan de vis leven in tempera turen tussen de nul en drieëntwintig graden Cel sius. In zout water mag dit temperatuursverschil echter niet zo groot zijn." Het eerste jaar van het visteeltbedrijf moet echt ge zien worden als een experi ment. Deze manier van vis- kweken is in Nederland nog niet zo bekend als bijvoor beeld in Engeland en Noor wegen. Er zijn nu in Zeeland en Zuid-Holland zes van dergelijke bedrijven die sa men een vereniging hebben opgericht, om naar de over heid toe als groep op te kun nen treden. Op een onlangs gehouden symposium over dit onderwerp bleek dat er ongeveer honderdveertig be langstellenden waren om in Nederland dergelijke vis- teeltbedrijven op te richten. Een beginner die er meer van wil weten moet echter nog steeds naar het buiten land. Jan Stroes: „Het grootste probleem bij het oprichten van een visfarm is het vin den van een geschikte ruim te. De Oosterschelde is bij zonder geschikt en een der gelijk bedrijf heeft geen na delige invloed op het milieu, is ook zelfs in een recreatie gebied mogelijk naast bij voorbeeld een jachthaven. Onze visfarm bestaat nu één jaar en de resultaten zijn be slist bemoedigend te noemen. Ik hoop dan ook dat het mo gelijk zal worden om dit be drijf zo uit te breiden, dat het ook rendabel zal kunnen draaien. Daar is nu nog wei nig van te zeggen, omdat pas sinds kort de vissen op de markt gebracht worden." Een Koto is een liggend model harp, die aan het Ja panse hof vroeger veel ge bruikt werd. Ook nu nog neemt de Koto een belang rijke plaats in in de Japanse muziek. Ensho Yamakawa kreeg zijn opleiding aan de mu ziekschool voor blinden in Tokio. Hij maakte in totaal zo'n driehonderd composities voor Kotfo muziek. Hij heeft tweeëntwintig platen met dergelijke muziek uitge- WESTKAPELLE - B. en W. van Westkapelle vinden het nodig wegwijzers neer te zet ten voor de toeristen. Zij stel len de raad voor 3.700 gulden uit te trekken voor de aan koop van de bordjes, die vol gens de gemeente-opzichter van Westkapelle het best van kunststofmateriaal gemaakt kunnen zijn. De gemeente raad beslist donderdag 18 juli over de aankoop van de in to taal zevenenveertig bordjes. VLISSINGEN - Zondag 21 juni zal in Open Hof in Vlis singen een hervormd-gere- formeerde Jeugddienst wor den gehouden. Het thema van de dienst is Blij dat ik leef. De dienst be gint om vijf uur en de voor ganger is dominee Krijger. bracht. In Japan kreeg hij verschillende prijzen voor zijn werk. MIDDELBURG - Zondag avond 21 juni om halfacht begint weer de maandelijkse vredesgebedsdienst, deze keer in de doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat in Middelburg. Tijdens de dienst en in de gebruikelijke discussie daarna zal aandacht worden besteed aan het weigeren van militaire dienst zonder een beroep op de wet gewe tensbezwaarden. Ieder die belangstelling heeft voor dit probleem in het bijzonder of dat van oor log en vrede in het algemeen, is welkom. Het is de laatste vredesgebedsdienst van dit seizoen. OOSTKAPELLE - Dinsdag 23 juni geven de zangvereni ging Sursum Corda en de Brassband Crescendo uit Oostkapelle samen een con cert in het ontmoetingscen trum de halve Maan aan de Torenstraat. De toegang is gratis en het begint om acht uur. VLISSINGEN - In de pe riode van drie tot tien juni zijn bij de Gemeentepolitie in Vlissingen de volgende voorwerpen aangegeven: bankbiljet, afzetlamp, gele waarschuwingsboei, op vouwbare wandelwagen, acht postzegels, verrekijker in tas, quartz horloge, heren LCD-horloge, horloge met blauwe wijzerplaat, rood trainingsjack met blauwe strepen, groen truitje, groene knipportemonee, zilveren schakelarmband met in scriptie, sleutel aan geel la bel, vijf sleutels met nagel knipper en plaatje, drie sleu tels aan ring, autosleutels MIDDELBURG - Een kerngroep die de begeleiding van Vietnamese bootvluch telingen in Middelburg op zich heeft genomen, houdt dinsdag 23 juni een ontmoe tingsavond in de Hoeksteen aan de Vrijlandstraat in Middelburg. Jac Wetting zal aan de hand van dia's of een film iets vertellen over de ach tergronden, de opvang en be geleiding van de vluchtelin gen. Daarna kunnen aanwe zigen over het onderwerp van gedachten wisselen on der leiding van ds Moerman. De avond begint om acht uur. aan oranje label, blauwe ny lon tas in rugzakmodel, plas tic oranje tas met regenkle ding. Aangegeven dieren in asiel: zwart met witte poes, 1 jaar, cypers poesje van onge veer vier maanden. In dezelfde periode werden bij de Gemeentepolitie in Souburg aangegeven: bruin nageletui met twee sleutels en kleine lichtbruine porte- monee met onder andere strippenkaart en sleutel. MIDDELBURG - Van maandag 22 tot en met woensdag 24 juni is het bu reau voorlichting van de ge meente Middelburg gesloten. Die dagen verhuist het bu reau van de kantoorruimte in het stadhuis naar een nieuwe ruimte aan de Lange Noordstraat 19. Voorlichting blijft voor dringende zaken overigens wel bereikbaar, zij het uitsluitend telefonisch (26251, toestel 133 of 244). Ook het gemeente-archief ver huist en wel van de tweede verdieping van het pand aan de Lange Noordstraat 19 naar de begane grond. Het archief is daarom van woensdag 17 tot en met dins dag 30 juni voor het publiek gesloten. Het Schuttershof heeft voor de braderie een groot aantal aktiviteiten georgani seerd. Op donderdag, vrijdag en zaterdag zal van 12.00 tot 21.00 uur in de Blauwe Zaal van het Schuttershofcom plex een kleine braderie worden gehouden. In totaal zullen 11 stand houders aanwezig zijn met artistieke en ambachtelijke produkten. Ook zijn er Ver snaperingen als broodjes en ijs verkrijgbaar. de destijds zeer bekende Ne derlandse groep Brainbox. Het Schuttershof is er in geslaagd deze groep in de originele formatie, waarmee in het begin van de jaren ze ventig furore werd gemaakt, voor deze dag bij elkaar te krijgen. Om 22.00 zullen voor het voetlicht in de Blauwe Zaal verschijnen Kazimir Lux, Rudie de Queljoe Pierre van der Linden. De entree is 7,50. Op donderdagavond is er Vrijdagavond om 22.00 uur een bijzonder optreden van staat de nieuwe nederlandse groep L-Seven op het po dium. L-Seven is een groep met een rijke historie en vond min of meer zijn oorsprong in de Bingtangs. Rob van Donselaar en Rob ten Bokem (respektievelijk lead-zanger - toetsenist en gitarist) heben hun sporen achtergelaten in groepen als Vitesse, Brood's Wild Romance en Cake. De groep bestaat verder uit Raymond Verveer (drums, percussion) en Wim Dijk graaf (bas-gitaar). De entree bedraagt eveneens 7,50. Het programma wordt op zaterdagavond besloten met een braderiefeest waarbij de groep Jole Blond zal optre den. Deze groep, die Zuidame- rikaanse klanken ten gehore brengt, is de enige Neder landse ZYDECO-band. De groep speelt mazurka, waltzes, French blues, lala- music en ska; volgens de groep zelf swingende mu ziek. De aanvang van dit brade riefeest is 22.00 uur. De entree bedraagt f 5,-. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijg baar in het theater-café van het Schuttershof. Tijdens de braderie is er een expositie te zien in het theater-café en in de blauwe zaal van een uitzonderlijke kollektie platen van film sterren uit de jaren veertig en vijftig. De Zeeuwse popgroep Chivy verzorgt tijdens de braderie twee optredens in Middelburg. Donderdag en vrijdag is de groep te zien op het grote podium in de Se- geerstraat tussen zes en ne gen uur 's avonds. Chivy bestaat nu ana half jaar en speelt swin gende eigen muziek met een knipoog naar de rock en roll. Groepsleden zijn: Bob Roga- novic - sologitaar, Dim Dijk graaf - zang, gitaar en com posities, Johan Wattel -r drums, Frans Tuhuleruw - basgitaar en Mieke Dijk graaf - zang. VLISSINGEN - Aan staande vrijdagavond om acht uur begint de laatste bijeenkomst van het Politiek Kaffee dit seizoen. Jaap Vis- I ser, vertegenwoordiger van de Werkgroep Socialistische Politiek (WESP), zet er uit een waarom en hoe WESP de strijdpunten van de PvdA J tijdens de kabinetsformatie overeind wil houden. Om dit streven waar te kunnen maken is de steun van de plaatselijke afdelin gen van de PvdA erg belang- rijk, vindt WESP. In het Po litiek Kaffee zal ook gepraat worden over de houding die ingenomen moet worden te genover een linkse samen werking in verband met de gemeenteraadsverkiezingen in mei '82. Het Politiek Kaffee begint om acht uur in buurthuis Scheldebuurt, Glacisstraat 97 in Vlissingen. De toegang is vrij. MIDDELBURG - Zondag 21 juni om halftwaalf is er een koffieconcert in de Con certzaal in Middelburg. De cellist Marien van Staalen en pianiste Gabriella Szentpe- teri voeren werken uit van Brahms en Beethoven. Marien van Staalen stu deerde bij Jean Decroos aan het Muzieklyceum in Am sterdam. Vanaf 1974 is hij als solocellist verbonden aan het Radio Filharmonisch Orkest Het begint om halftwaalf 's morgens. en het Rotterdams Filhar monisch Orkest. Ook maakt VLISSINGEN Vrijdag 26 juni zal in het kader van het Vlissingse straatfestival de Engelse popgroep The Cure op treden. Het popconcert geeft de groep in de eigen circustent op het parkeerterrein bij het Nollebos. In de tent is plaats voor tweeduizend bezoekers. The Cure kreeg in korte tijd veel bekendheid in Nederland. Hun elpee Faith stond bin nen enkele weken in de elpee top tien. The Cure bestaat uit Robert Smith gitaar, zang en diverse klavieren, Simon Galiup bas en Laurence Tol- hurst drums. Ook het voor- .programma wordt door hen zelf verzorgd. Voor elk op treden wordt de film Car nage Visors vertoond, die The Cure zelf gemaakt heeft en waarvan ook de muziek door hen is geschreven. Het concert begint om acht uur. Kaarten voor dit optre den zijn in voorverkoop bij Uit in Zeeland, Middelburg Ie Culturele Raad in Vlis- jen. VLISSINGEN - Gratis rondvaarten, zaterdag 20 juni van tien tot twee in het kader van het Straatfestival Vlissingen. De boot vertrekt steeds vanuit de Vissersha ven en maakt een rondvaart over de Westerschelde. Een beiaardconcert en volksdansen zaterdag van vier tot vijf. Beiaardier H.G. van Putten bespeelt de klok ken van de Sint Jacobskerk, terwijl de volksdansgroep Vlissingen in de tuin van de kerk Hollandse dansen laat zien. Gratis. Concert Brassband Caeci- lia te horen zondag van drie tot vier in de muziektent op het Bellamypark. Eveneens gratis. hij deel uit van verschillende kamermuziekensembles. Gabriella Szentpeteri is afkomstig uit Boedapest en studeerde aan het Bartok- conservatorium en aan de Lisztacademie. Zij behaalde in mei haar Prix d'Excellen- ce. MIDDELBURG - Het Zeeuws Accordeonsextet en het Zeeuws Koperensemble geven op zondag 21 juni een koffieconcert in de Kuipers- poort in Middelburg. Het be gint om elf uur. Het Zeeuws Accordeon sextet wordt gevormd door leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool onder leiding van Ger Blom. Zij houden zich voornamelijk bezig met de accordeon als klassiek in strument. Ook het Zeeuws Koperensemble bestaat uit leerlingen van de Muziek school. Dit staat onder lei ding van Paul van Belzen. VEERE - Nog tot en met zaterdag 4 juli zijn in de Schotse Huizen aan de Kaai in Veere aquarellen te zien van Han van den Broeke en grafiek van Henny Huser. De expositieruimnte is ge opend van maandag tot en met vrijdag van tien tot halfeen en van halftwee tot vijf, zaterdag van twee tot vijf. VLISSINGEN - Donder dag 18 juni wordt de ge meenschappelijke school raad voor het openbaar kleuter, lager en voortgezet onderwijs in Vlissingen ge ïnstalleerd. Deze raad komt in de plaats van de schoolraad voor het openbaar lager on derwijs. De schoolraad voor het voortgezet onderwijs functioneerde al langere tijd niet meer. De installatie vindt plaats in het stadhuis om acht uur, waarna een openbare vergadering volgt met de verkiezing van het bestuur. VLISSINGEN - De Cultu rele Raad Vlissingen heeft een Deel Welzijnsplan inge diend bij de stuurgroep ge meentelijke Welzijnsplan ning. De raad wil met het in dienen van dit plan bij de ge meente aangeven welke wensen en knelpunten er zijn bij de verschillende ver enigingen, werkgroepen en secties in de raad. Het plan omvat verschil lende sectoren, onder andere amateuristische kunst, pro fessionele podiumkunst, educatief werk en beeldende kunst. Wat betreft de in spraak over dit plan: er zul len een aantal avonden wor den gehouden. De eerste is op dinsdag 23 juni in de Zwaan, deze is speciaal gericht op vrij willigersorganisaties. MIDDELBURG - Het Zeeuwse district van de Ver eniging tot Behoud van Na tuurmonumenten heeft voor leden en belangstellenden een fietstocht door Zuid-Be veland georganiseerd op za terdag 27 juni. De rit voert langs de We- steindse en Zwaakse Weel, de Goese Poel en verschil lende Zuidbevelandse bloemdijken. De deelnemers fietsen in groepen van tien tot vijftien personen. Belangstellenden kunnen zich schriftelijk opgeven bij A.M.M. van Haperen, Veer- sesingel 194, Middelburg. Zij krijgen nader bericht over plaats en tijd van vertrek. De kosten komen op drie gulden, bij huur van een fiets op ze ven gulden. MIDDELBURG - Op vrij dag 19 juni wordt op de ten nisbanen van „De Veste" in de Middelburgse wijk 't Zanddorp een regionaal Ca nada Dry huisvrouwen ten nistoernooi gehouden. De drankfabriek organi seert dit toernooi samen met de Middelburgse Lawn Ten nisclub. De prijzen die de huisvrouwen kunnen win nen zijn beschikbaar gesteld door Canada Dry. MIDDELBURG - Vrijdag 19 juni verzorgt de Vrije School Zeeland een uitvoe ring van Shakespeare's Mid- zomemachtsdroom. Het toneelstuk wordt ge houden in de aula van de school aan de Arondeus- straat 59 in Middelburg om halfacht. De opvoering is in het. Nederland* i

Scheldebode | 1981 | | pagina 17