Visserij centraal op braderie Middelburg 18, 19, 20 juni 1981 Grootse presentatie van Zeeuwse visserij-produkten Braderiecommissie stopt met organisatie: geen tijd door wankele economie \SHQWTEAM VOOR 2E MAAL IN M'BURG Programma Veel muziek in de Klos SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 17 JUN11981 MIDDELBURG - A.s. donderdag, vrijdag en za terdag is het weer braderie in de Zeeuwse hoofd stad. Dit jaar is het al weer voor de zevende keer dat er een braderie georganiseerd wordt. Het groot ste gedeelte van de binnenstad is afgesloten voor het verkeer. In de Lange Delft, Segeerstraat, Vlas- markt, Lange Viele en op de Markt prijzen weer tal van winkeliers hun waren aan. Ook de Lange Geere doet dit jaar mee. Het geheel wordt omlijst door een groot aantal activiteiten en natuurlijk veel muziek. 213 De braderie staat dit jaar in het teken van de visserij. Piet de Witte, voorzitter van de braderiecommissie: „Ver leden jaar stond de braderie in het teken van de land bouw. Ook dit jaar hebben we gezocht naar een thema dat een duidelijke relatie heeft met Zeeland en we hebben besloten deze brade rie te plaatsen in het teken van de visserij. De visserij heeft altijd - en nog steeds - een belangrijke plaats inge nomen in het economisch le ven van Zeeland. Ook in Middelburg, waar straatna men als de Vismarkt en de Haringplaats dit aangeven." Het heeft de commissie nogal wat moeite gekost om het thema visserij goed uit de verf te laten komen, maar volgens Piet de Witte is de braderiecommissie er weer in geslaagd om een interes sant programma te organi seren. Met name op vrijdag zal op de markt een presen tatie van de visserij plaats vinden. Een optreden van clowns tijdens de braderie vorig jaar. foto: Cor Schuïlwerve. MIDDELBURG - De braderiecommissie die tot nu toe 7 maal de braderie in Middelburg heeft georgani seerd, heeft besloten om het na deze braderie niet meer te doen. Als reden geeft voorzitter Piet de Witte aan dat de braderiecommissie het nu zeven jaar lang heeft gedaan en dat het nu tijd is om het aan anderen over te dragen. Daarnaast noemt hij als reden dat door de wankele economische basis middenstanders niet meer over zoveel tijd beschikken om het hele ge beuren van een braderie te organiseren. Piet de Witte: „De organisatie vergt erg veel tijd - onze secretaris bijvoorbeeld is vanaf januari zo'n 20 uur actief bezig met de voorbereidingen". Piet de Witte geeft als advies de organisatie van de braderie in handen te geven van een reclame of organisatiebu reau die naast de braderie andere activiteiten in Mid delburg zouden kunnen organiseren. Met een gemeen telijk budget zou dit bureau in samenspraak met een braderiecommissie activiteiten kunnen organiseren. Volgens Piet de Witte vraagt de organisatie van eve nementen anno 1981 een deskundige en professionele benadering. Laserstraal lichtshow en demonstraties skispringen Evenals vorig jaar geeft het Peter Stuyvesant Show Team weer demonstraties tijdens de braderie Middelburg. Het ski springen is te bewonderen op het parkeerterrein aan de Lange Geere. Het showteam geeft bij goed weer ook een la serstraal lichtshow op de Markt. Dat gebeurt vrijdagavond tien uur. Bij een bewolkte lucht wordt de laserstraal op de wolken gericht en bij een on bewolkte lucht op de gevel van het stadhuis. De brade riecommissie is zeer blij deze „unieke attractie" in huis te hebben kunnen halen. Het showteam liet de zelfde lichtshow al eerder zien, na melijk in Amsterdam tijdens de kroning van Beatrix. Het skiteam bestaat dit jaar weer uit skiërs van in ternationale faam, zoals Craig Clow uit Canada, win naar van de wereldcup in '81, en Bruno Künstli uit Zwit serland, Europacup-winnaar in '80. Zij laten zich van een tien meter hoge mobiele springschans met een snel heid van rond de vijftig kilo meter per uur naar beneden storten om vervolgens hun salto's, schroeven en bana- nenflips uit te voeren. Door de steilte van de schans en de grote snelheid is het zelfs mogelijk dubbele salto's voor- en achterwaarts uit te voeren. Hooguit tien skiërs in de wereld durven van deze schans te springen. De demonstraties zijn te zien op donderdag 18 juni om elf uur, half twee, drie uur en half vijf en op vrijdag 19 juni om drie en vijf uur, halfacht en tien uur. Donderdag 10.00 uur ope ning door burgemeester Wolters gevolgd door een rondwandeling voor geno digden. 11.00 uur skispringen ver zorgd door het Peter Stuy ve- santteam. Plaats de Korte en de Lange Geere. Vanaf 15.00 uur diverse looporkesten op het brade- ripfprrein. 19.00 uur taptoe showor kest Juliana op de markt. Optreden Blue Jeans Big Band op de Vlasmarkt (bij braai-tapperij de Mug). Op treden Brass-O. Matic in de Korte Geere. Vrijdag Vanaf 11.00 uur visserij - presentatie op de Markt: de monstraties van een visfi- leerlijn, garnalenpelsters, viskweken, kwekerij voor kreeften en schaaldieren, presentatie in netten boeten, knopen e.d. door leerlingen van de Visserijschool uit Vlissingen. Deze presentatie wordt versierd met een groot aantal netten en fuiken. Ver der zal er een schip op schaalmodel van rond 3 me ter groot op de markt staan. 11.00 uur skispringen door Peter Stuyvesant-team. Plaats op de Markt. Vanaf 15.00 uur diverse looporkesten over het brade rieterrein. Vanaf 13.30 uur optreden trio Kees Hoogesteder in de Korte Geere. 22.00 uur laserstraatpro- ject van Peter Stuyvesant. Zaterdag 11.00 uur optreden Middel burgs Muziekkorps op de Markt. 14.00 uur kindercircus Hoogerop uit Goes op de Markt (en 15.00 uur). Vanaf 14.00 uur diverse looporkesten over het brade rieterrein. Van 14.00-17.00 uur optre den folkloristische dans groep Medio-Burgum op di verse plaatsen van het bra derieterrein. Het Middelburgse Gale rie-Eetcafé de Klos is ook ac tief tijdens de braderie. Don derdagavond om 22.00 uur is er een optreden van de groep Feed-Back. Deze groep geeft bekend heid gekregen onder de naam Laurel Canyon Band. Op vrijdagavond is er een optreden van de Miami Dol phins, een nieuwe Middel burgse groep. De aanvang is eveneens om 22.00 uur. Zaterdagmiddag om 15.00 verzorgt de Fab Four Band een optreden. De Fab Four heeft een zeer jeugdige be zetting. 's Avonds om 22.00 uur is er een optreden van de folk groep Wannes Raps. De en tree van alle optredens is gratis.

Scheldebode | 1981 | | pagina 13