VANWEGE BEZUINIGINGEN Middelbare Beroepsopleiding wijdt nieuw kantoor sober in Laurenscantorij zingt op muziekmiddag in Jacobskerk het weten waard DE SCHIXDEBODE J Hobbydag in kleuterschool Rommelmarkt de Schatgravers Rommelmarkt en fancy-fair in Naereboutschool Elske ter Veld voor PvdA in Koudekerke Hans Kombrink donderdag in Anker Kommunistenbond in Scheldebuurt Forumdiscussie en optreden van Proloog in Zwaan WD Domburg speelt partij bridge. Affiches van tien kunstenaars in Veere De zit door Krijn Giezen vastgelegd DE QP.HELDEBODE VAN WOENSDAG 13 MEI 1981 205 Editie Vlissingen Editie Middelburg HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN Hoogwater MIDDELBURG - Tweede kansonderwijs, volwassene- nedukatie, onderwijs voor kansarme groepen - mooie, wollige woorden die nu de verkiezingen naderen vaker gebezigd worden door de po litici. Dat verkiezings-belof- ten en wat men noemt „poli tieke realiteit" nogal eens uit elkaar lopen, mag blijken uit een recent besluit van de Tweede Kamer om te bezui nigen op het part-time on derwijs. Voor de Middelbare Be roepsopleiding Sociale Dienstverlening (MBO sd) in Middelburg, een part-time opleiding die volwassenen de mogelijkheid biedt om een beroepsopleiding te volgen of om van beroepsrichting te veranderen, heeft dit besluit van de Tweede Kamer tot gevolg dat twintig procent gekort moet worden op de toegewezen taken. De MBO s.d. opleiding in Middelburg is een onderdeel van de Stichting voor Oplei ding tot Sociale Arbeid die in Haarlem gevestigd is. De op leiding die officieel erkend is door het Ministerie van On derwijs, telt momenteel ze venduizend cursisten, wat inhoudt dat de helft van het tQtaal aantal part-time cur sisten in Nederland bij de Stichting voor Opleiding tot Sociale Arbeid staan inge schreven. Over het hele land verspreid zijn er achttien cursusplaatsen met middel bare beroepsopleidingen voor sociale dienstverlening, arbeidsmarktpolitiek/ perso neelsbeleid, arbeidstherapie en aansluitende hogere be roepsopleidingen voor maat schappelijk werk en arbeids marktpolitiek/ personeelsbe leid Sinds 1939 is Middelburg de enigste cursusplaats voor Zeeland waar de middelbare beroepsopleiding voor so ciale dienstverlening ge volgd kan worden. Momen teel staan er honderzeven tien cursisten ingeschreven De cursus, die drie jaar duurt, leidt op voor funkties bij bijvoorbeeld sociale dien sten, arbeidsburo's, leider (leidster) gezinsverzorging en bejaardenverzorging en dergelijke. De opleiding in Middelburg beschikt (nog) niet over een eigen schoolge bouw. Momenteel worden de lessen in de avonduren gege ven in het gebouw van de scholengemeenschap „de Waaienburch" aan de Nieu- wervestraat in Middelburg. Sinds een half jaar be schikt de opleiding wel over een eigen kantoorruimte aan de Loskade nummer 17 in Middelburg. Tot nu toe was Middelburg de enigste cur susplaats die niet over een eigen ruimte kon beschik- Het kantoor van de opleiding is gevestigd in de bovenver dieping van het gebouw aan de Loskade 17. ken. Volgens de cursusstaf is dit een grote verbetering ge zien de grotere bereikbaar heid voor de cursisten. Ook de samenwerkingsmogelijk heden in het docentenkorps zijn nu groter. De kantoor ruimte zal tevens dienst doen voor het werken met kleine onderwijsgroepen en voor het werken met individuele cursisten. Enkele weken geleden werd de kantoorruimte op sobere wijze officeel geopend door drs. Nico Alsemgeest, landelijk coördinator van de MBO-sd. Harold Sameel, stafdocent van de opleiding in Middelburg: „De officiële ingebruikneming van het kantoorpand hebben we zo sober mogelijk gehouden. We zijn natuurlijk blij dat we nu over een eigen ruimte beschikken, maar aan de an dere kant stemt de bezuini gingen in het part-time on derwijs ons droevig". De MBO-sd opleiding biedt mensen de mogelijk heid om met een geringe vooropleiding een beroeps opleiding te volgen. De mini male vooropleiding is MAVO-4, of een daaraan ge lijkwaardig diploma. Bij on voldoende vooropleiding kan een tweejarige schriftelijke cursus worden gevolg. Als verdere eis voor toelating tot de MBO-sd opleiding wordt gesteld dat men vanaf het begin van het tweede cur susjaar minimaal twintig uur per week werkzaam is in een passende werksituatie. Na het behalen van het MBO-sd diploma is het mo gelijk om een aansluitende hogere beroepsopleiding Maatschappelijk Werk te volgen. Het diploma van foto: Cor Schuilwerve. deze opleiding is gelijkwaar dig aan het diploma maat schappelijk werker dat aan de sociale academies behaalt kan worden. Nico Alsemgeest, landelijk coördinator: „Juist deze part-time opleidingen geven kansarme groepen volwasse nen de gelegenheid om met een geringe vooropleiding een beroepsopleiding te vol gen. Dat vraagt echter veel begeleiding. De bezuinigin gen treffen nu net deze bege leidende kontakten, evenals de kontakten met stage-in- stellingen en overleg met do centen. Daarnaast heeft het een inkrimping van het aan tal docenten tot gevolg". Het adres van de MBO-sd opleiding voor Zeeland is Loskade 17 in Middelburg, telefonisch te bereiken onder nummer 01180-35181. VLISSINGEN - Zaterdag 16 mei zal in de Sint-Jacobs- kerk in Vlissingen een con cert worden gegeven door de Laurenscantorij uit Rotter dam. Dit koor staat onder lei ding van Barend Schuur man. Er worden werken uit gevoerd van Claudio Monte verdi, Jan P. Sweelinck, Ro bert Happener en Bach. De koorzang wordt afgewisseld met twee orgelwerken van Henderick Speuy en Johann. G. Walther, gespeeld door de organiste van de Sint-Ja cobskerk, Marian Leijnse. Dit concert begint om vijf uur en is het slot van een kerkmuziekmiddag die is ge organiseerd door de Orgel commissie Vlissingen in sa menwerking met de Her vormde Wijkgemeente Zuid. Zes Walcherse koren zullen daar afzonderlijk en met ge wone gemeentezangers en met begeleiding van onder meer een blokfluitgroep en een koperblazers groep een aantal psalmen zingen. Ook voeren kinderen van de kin- demevendienst uit deze kerk een spel op, terwijl er een ex positie van kerkmuziek en van kindertekeningen over het thema muziek in de ere dienst te zien zal zijn. Uitgave: ZEEBRA-WEEKBLADEN Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren. Totale oplage: 40.551 in 2 edities: Oplage 2L381 In de gemeenten Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Oplage l&in In de gemeenten Amemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere Kantoor: Torenstraat 5 (Postbus 350) Vlissingen, tel. 011M-19910. Openingsuren: maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie en -administratie: J. v. Einden, Torenstraat 5 Vlissingen, Postbus 350, tel. 01184-18010. Privé: Toutenburg 38, Vlissingen, tel. 01184-00308. Redactie: Torenstraat 5. Vlissingen, teL 01184-19810. Redacteur: Ad de Jong, tel. privé 01180-20043 (Ter Hoogestraat 38, Middelburg). Correspondent: Rina Savic, Berm weg 23, Oost-Souburg, teL 01184-64630. Deux Lions au soleil van de Franse regisseur Claude Fa- raldo is een licht anarchisti sche scharrelfilm die niet zo veel om het lijf heeft. Twee veertigers, nogal stuk gelo pen in hun leven, gaan sa men op vakantie. Op zekere dag nemen ze geen genoegen meer met hun bestaan. Ze proberen er wat fantasie in te brengen en zijn genood zaakt te stelen en andere on geoorloofde dingen te doen. Dat bevalt ook niet. Op zoek naar liefde en zon trekken ze dan de Provence in. De Zwaan Souburg, van avond (woensdag 13 mei), Kuiperspoorttheater Middel burg vrijdag half negen, De Piek Vlissingen, maandag negen uur. Filmhuis Jeugd en Muziek. Le juge fayard dit le sheriff van de Franse regisseur Yves Boisset. Midgard Mid delburg, zaterdag half negen. Supersmeris. Terence Hill speelt de rol van Dave Speed, een jonge politieman die over zeer opmerkelijke ga ven beschikt. Hij is namelijk blootgesteld aan radio-ac tieve straling en kan nu bil jarten zonder een queue te gebruiken, een vrachtwagen besturen zonder erin te zit ten, enzovoorts. Alhambra 1, donderdag tot en met tooensdag acht uur, zaterdag en zondag zeven uur en half tien en zondagmidag twee uur. Alle leeftijden. Breeduit de koets in. Porno. Alhambra 1, vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. Blue Brothers gaat derde week in. Alhambra 2, donderdag tot en met dinsdag acht uur, za terdag en zondag zeven uur en half tien. Alle leeftijden. Emanueile gaat vierde week in. Alhambra 2, vrijdagnacht elf uur. Zestien jaar. Benji, een avonturenfilm voor kinderen met de hond Benji in de hoofdrol. Alhambra 2, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. Ludwig. De Italiaan Luchino Visconti filmde het verhaal van koning Ludwig II van Beieren vanaf zijn kroning op twintigjarige leeftijd tot zijn geheimzinnige dood op zijn veertigste. Een merk waardige vorst en een merk waardige periode van de ge schiedenis. Als Ludwig zijn vader opvolgt, verlangt hij vurig naar leven en liefde, ook al wordt hij geremd door de verantwoordelijkheid die hij op zich heeft geladen. Maar zijn contacten, zoals met Wagner en de mooie Eli sabeth lopen op niets uit Hij vereenzaamt steeds meer, wordt door de regering krankzinnig verklaard en maakt tenslotte een eind aan zijn leven. Alhambra 2,woensdagavond, acht uur. Organisatie ZVYU/NUT. VLISSINGEN - Zater dag 16 mei wordt in en om de kleuterschool de Zonnebloem, De Beau- fortstraat 6 in Vlissin gen een hobbydag ge houden. Van tien uur tot vier uur zullen een aantal mensen wat van hun liefhebberijen laten zien. Er komen demon straties en tetoonstellin- gen, er is een stekjes- beurs en 's middags om twee uur wordt een schaap geschoren. Er wordt deze dag ondér andere wol, zijde en vlas gespannen, geweven met linnen, gebatikt, leer bewerkt, kaarsen gemaakt en dergelijke. De bezoekers worden ook in de gelegenheid gesteld om zelf bezig te zijn, onder meer met klei. Er zijn tentoonstel lingen ingericht van kunstknipwerk, scheepsmodelbouw met modellen van de Hoog aars, schilderijen, volks schilderkunst en pop pen. Ook worden de monstraties gegeven met radiografisch be stuurde auto's. De hob bydag is voor alle be langstellenden gratis toegankelijk. MIDDELBURG - In het Zeeuws Museum in Middel burg is nog tot 1 juni een ex positie van Krijn Giezen te zien over het zitten. Door middel van een aantal foto's toont Giezen op wat voor uiteenlopende manieren mensen zoal gaan zitten. Bij voorbeeld straatmakers, die op hun klompen zitten, bouwvakkers op een sta peltje stenen enzovoorts. Ook worden een aantal „stoelen" getoond, onder meer een rol ribkarton, een stoel die door een visser gerepareerd is met touw en dergelijke. MIDDELBURG - Zater dag 16 mei houdt de jeugd club de Schatgravers een rommelmarkt bij de Gast- huiskerk, Lange Delft 94 te Middelburg. Van half tien tot vier uur kan men hier terecht voor oude spulletjes, koffie met cake, stekjes en perkplantjes en gebruikte kleding. De rommelmarkt is de afslui ting van een actie die de Schatgravers dit seizoen ge houden hebben voor een pro ject van het Tear Fund, de bouw van een weeshuis in India. De Schatgravers heb ben nu tweeduizend gulden bij elkaar gespaard. VLISSINGEN - Zaterdag 16 mei is er op het school plein en in de Frans Naere boutschool, aan de Grote Markt in Vlissingen een fan cy-fair en rommelmarkt De opening is om tien uur na een rondgang van de Jeugddeltaband en jeugd- majorettes G.V.P.M. door de binnenstad. De fancy-fair omvat een groot aantal at tracties, zoals sjoelen, ballen gooien, simultaan schaken, bingo, rad van avontuur, en veloppen trekken en derge lijke. Op de rommelmarkt vindt men onder andere een groot aantal oude schoolboe ken. Tevens wordt die dag doorlopend een film over Speelstad vertoond door de Stichting Beraadjewel. Er zijn ook demonstraties volksdansen en handboog- schieten. Om vier uur vindt de trekking van de loterij plaats,warbij men onder meer een reis naar Parijs kan winnen. KOUDEKERKE - Op don derdag 14 mei houdt de afde ling Valkenisse van de PvdA een verkiezingsbijeenkomst in Hotel Walcheren in Kou dekerke. De bijeenkomst begint om acht uur. Elske ter Veld zal er spreken over het sociaal- economisch beleid. Na de pauze is er gelegenheid tot discussie en het stellen van vragen. VLISSINGEN - Donder dag 14 mei spreekt het Twee de-Kamerlid Hans Kom brink tijdens een verkie zingsavond van de PvdA. De bijeenkomst wordt gehouden in Het Anker in Vlissingen en begint om acht uur. VLISSINGEN - Maandag 18 mei houdt de Internatio nale Kommunistenbond een verkiezingsavond in Schel debuurt, Glacisstraat 97 in Vlissingen. Deze avond wordt gehou den in samenwerking met het Politiek Kaffe. De avond begint om acht uur en wordt ingeleid door Anneke Meij- sen. Zij zal ingaan op wat de 1KB voorstaat: de wensen als een vijfendertigurige werk week, opvattingen over de strijd tegen de werkloosheid, emancipatie, kernenergie en kernwapens. Na afloop is er gelegenheid voor discussie en er is informatiemateriaal aanwezig. VLISSINGEN - Op vrij dag 15 mei is er een discus sie-avond in de Zwaan in Souburg met het oog op de komende verkiezingen. Deze avond is georgani seerd door het NVV jonge rencontact, in samenwerking met Politiek kaffee, CNV, werkende jongeren en het KWJ. De bijeenkomst begint om acht uur en de toegang is gratis. Voor de pauze is er een fo rum, bestaande uit vertegen woordigers van het CDA, CPN, D'66, GPV, PPR, PSP, PvdA en WD. Zij zullen vragen beantwoorden over het gevoerde beleid in de af gelopen vier jaar en het te voeren beleid in de komende jaren ten aanzien van de werkende en werkloze jon geren. Gespreksleider is Tjeu Strous, districtsbestuurder van de FNV in Zeeland. Na de pauze treedt Proloog op met het stuk „Wat doe je er aan". Het stuk is door een groep medewerkenden van Proloog gemaakt op basis van gesprekken met jonge ren en improvisaties. DOMBURG - De afdeling Domburg van de VVD maakt dinsdag 19 mei propaganda voor de Tweede-Kamerver kiezingen met een bridge avond. Dat gebeurt in Hotel Zee- landia aan de Dorpsstraat 39 in Oostkapelle. Alle bridgers, ongeacht de politieke rich ting, zijn welkom. Het begint om acht uur. VEERE - In dè Grote Kerk van Veere is nog tot en met 12 september een tentoon stelling te zien van heden daagse kunstenaarsaffiches. Het gaat om een deel van de verzameling van dr. C. D. A. Baron van Lynden. Er worden vijftig werken ge toond van tien verschillende kunstenaars. Dat zijn Karei Appel, Jean Michel Folon, Niki de Saint Phalle, Victor Vasarely, H. Grieshaber, Hundertwasser, Valerio Adami, Jan Miro, Salvador Dali en Saul Steinberg. De expositie is een onder deel van de zomertentoon- stelling in de Grote Kerk. De openingstijden zijn dagelijks van 10 tot 17 uur en op zon dag van 14 tot 17 uur. Gegevens voor deze rubriek moeten vrijdag om 11 uur in de week voor plaatsing op het kan ton in Vlissingen binnen zijn. Vlissingen - Za 16 mei dr. Mijn- lieff, Nic. Beetslaan 15, tel. 12525. Zo. 17 mei dr. van de Berg, Giessenburg 12, tel. 65253. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Visites aanvragen voor 10 uur. Middelburg - Za. 16 mei dr. Reij- erse, Seisweg 29, tel. 13456. Zo. 17 mei dr. van de Haak, Rouaanse Kaai 47, tel. 12637. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Visites aanvragen voor 10 uur. Souburg, Nieuwland, Amemui den, Middel burg-Zuid - Za. 16 mei dr. Bergen, Kanaalstraat 89, Souburg, tel. 01184-61500. Zo. 17 mei Bouwmeester, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Visi tes aanvragen voor 10 uur. West- en Midden-Walcheren - Za. 16 en zo. 17 mei dr. Bouwen- se. Valkenisseweg 14, Biggeker- ke. tel. 01185-2190. Westkapelle, Domburg, Aagte- kerke, Zoutelande, Mellskerke, Blggekerke en Koudekerke - Vr. 15 mei 18 uur tot zo. 17 mei 24 uur dr. Noorlander, Middelburg sestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Oostkapelle, Grl|pskerke, Se- rooskerke en Veere - Za. 16 mei en zo. 17 mei dr. Bekker, Dorps straat 2, Oostkapelle, tel. 01188- 1276. Vlissingen - Van 15 mei tot 22 mei Lastdrager, Van Perestraat 1 Souburg, tel. 61593. Middelburg - Van 15 mei tot 22 mei van Hummelen, Markt 69. Voor heel Walcheren - Za. 16 en zo. 17 mei Bruinzeel, Londense Kaai 35, tel. 01180-25963. Voor heel Walcheren - Za. 16 en zo. 17 mei Jobse, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Souburg - Za. 16 en zo. 17 mei zr. de Ruyter, tel. 61736. Vlissingen - Za. 16 en zo. 17 mei dr. de Moré, tel. 14019. Alle werk dagen is er spreekuur door een van de wijkverpleegkundigen van 17 tot 17.30 uur. Voor Souburg in Gezondheidscentrum, van Pere straat 8, tel. 61479 en voor Vlis singen in wijkgebouw Leliönlaan 1, tel. 13769. VERLOSKUNDIGEN Za. 16 en zo. 17 mei - van de Werken, Doornebrug 91, tel. 71140. R.-K.-Kerk Walcheren - Za. 16 en zo. 17 mei. Souburg, Marti- nuskerk, za. 19 uur, zo. 10.30 uur eerste communie. Paauwenburg, Open Hof, zo. 11 uur eigen zang groep 19 uur samenzang. Vlissin gen Lieve Vrouwekerk, za. 19 uur gemengd koor, zo. 9.30 dames koor, 12 uur. Middelburg Petrus en Pauluskerk, za. 19 uur en zo. 10.15 uur. Hoeksteen, zo. 11.30. Domburg 1e en 3e zo. 11.30 uur. Zoutelande zo. 10 uur. Geref. Kerk Vrijgemaakt - De Lannoystr. Vlissingen, zo. 17 mei 9.30 en 16.30 uur leesdienst. Bapt. Gem. Kapel Bree 8, zo. 10 uur ds. van Berghem. Gem. de Wijngaard Middelburg - Zo. 17 mei Zuiderbaken 9.30 uur Br. van der Zanden. Kristen Zuldmolukse Kerk In Ned. - Souburg, 17 mei 15 uur Pdt. Waisapy, Koudekerke 12 uur ouderling. Ger. Kerk en Ned. Herv. Gem. Souburg - 17 mei Kanaalstraat, 9.30 ds. Vos, kindernevendienst 9-10 jr., Oranjeplein 10 uur ds. v.d. Heide, Oranjeplein 19 uur ds. de Liefde. De Zoute Viever - 19 uur ds. Coppoolse. Bethesda SL Josephzlekenhuis - zo. 10 uur ds. Joosse. Geref. Kerk Vlissingen - Zo. 17 mei Petruskerk 9.30 ds. Kalsma, 7 uur ds. den Heeten. Open Hof 9.30 ds. Krijger, 5 uur ds. Kalks- ma. Doopsgez. Gem. Vlissingen - Zo. 17 mei 10 uur ds. v. Duin. Luth. kerk - zo. 17 mei. Middel burg, 10 uur ds. Buissing-van Beers. Vlissingen, 10 uur ds. van Tuyll van Serooskerken. Anglicaanse Kerk, Zeemanshuis, Scheldepöort, vr. 15 mei 20 uur Confirmation, Holy Communion, zo. 17 mei 10.30 Holy Commu nion, 19.30 Evening Prayer. Chr. Geref. kerk Vlissingen - Zo. 17 mei 9.30 en 4.30 uur ds. den Hertog. Ned. Geref. kerken - in de En gelse kerk Middelburg, zo. 17 mei 9.30 en 19 uur ds. Verleur. Kristen Zuldmolukse Kerk In Ned. zo. 17 mei Souburg, 14 uur ds. Fader. Der Boede - dr. van de Vrie. Onderstaande kerkdiensten zijn op vaste tijden Bethel Pinkstergemeenten - wor den gehouden in het Maarten Lu- therhuis, Groene Woud 58 te. Vlissingen, wo. 19.30 uur en zo. 10.00 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen - Iedere zo. 10.30 uur in het ge bouw van de Woelwaterschool, Bloemenlaan 159, Vlissingen (Mormonen). Bahaï's Geloof - Iedere wo- avond gespreksavond. Herbers- laan 33, Middelburg, tel. 01180- 15240. Pinkstergemeente - Johannes- kerke, Bonedijkestraat, Vlissin gen. Elke zo. 14.30 uur wijdings- dienst, wo. 10.30 uur gezins- dienst. Bethel Pentecoast incorp. - Van Dishoekln. 24 t.o. de brandweer kazerne, iedere zo. 9.30 uur, jeugddienst 11.30 uur, wo. 19.30 uur en za. 15 uur bidstond, om 20 uur zondagsschool. FIOM Zeeland - Stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap. Loskade 17, 4331 HW Middel burg, spreekuur volgens af spraak, tel. 01180-27311. bereik baar tussen 9 en 12.30 uur. Vrijwillige Humanistische geeste lijke hulpverlening - Tel. 01180- 36339. Zeeuws Consultatiebureau voor alcohol en drugs - Brakstraat 30, Middelburg, tel. 01180-387320, Vlissingen, Badhuisstraat 25-27- 29, tel. 01184-13240/4240. Bui ten kantooruren 01180-37320. Gezins- en bejaardenverzorging, maatschappelijke dienstverle ning Walcheren, Middelburg - Loskade 29, tel. 01180-26951. Vlissingen, Dr. Otterstr. 3, tel. 01184-19820. Bereikbaar iedere werkdag op kantoor of 's avonds na tel. afspraak. Wijkgezondheidscentrum Zuid- Dauwendaele - Roosenburglaan 18, Middelburg, tel. 29146. Spreekuur gezinsverzorging ma. t/m vr. 9.00 tot 9.15 uur. Spreek uur maatsch. werk ma. t/m vr. 13.30 tot 15.30 uur. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180-16816. Stichting Jeugd en gezin en ouders - Middelburg, dagelijks en in het weekend telefonisch bereikbaar onder nummer 01184- 66337 of schriftelijk Postbus 277 te Vlissingen. Gehandicapten Adviesbureau Zeeland ANIB, AVO, GON - Kosteloze hulpverlening, advies, informatie, bemiddeling. Dage lijks geopend van 9.00-12.00 uur en van 13.00-17.00 uur. Tel. af spraken 01180-23592. Ook voor huisbezoeken. Werkgroep laat leven te Walche ren - Onderdeel van de vereni ging ter bescherming van het on geboren kind, tel. 01184-61825, 01184-61033. Vrouwen Nazorg Borstamputatie - Spreekuur elke woensdag van 10 tot 12 uur. Tel01180-14368. Alfabetiseringsproject „Walche ren" - Leren lezen en schrijven aan Nederlandstalige mensen van 18 jaar en ouder. Aanmeldin gen informatie. Tel. 01184-17819 of 01180-16278. Stichting Gezinsverzorging Vlis singen - Brouwenaardstraat 4, tel. 01184-17810. Spreekuren leid(st)ers van 8.30 tot 9.30 uur, Souburg, wijkcentrum Midden hof, Kanaalstraat 64, tel. 64518. Gemeentelijke Sociale Dienst - Vlissingen, dag. van 8 tot 19 uur. Medisch kleuter- en kinderdag verblijf - Opvang van kinderen in de leeftijd van 1 Vi-6 jaar en op vang schoolgaande jeugd. Mid delburg, tel. 01180-13226. Vlis singen, tel. 01184-63724. Bureau voor rechtshulp Zeeland - Loskade 35-37, Middelburg, tel. 01180-37120, di. en do. 10 tot 12 uur en do,. 19 tot 21 uur. Ma. 13.30 uur tot 15.30 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland - Postbus 231, Middelburg, 01184-143645, dag en nacht. Telefonische hulpdienst - Voor mensen in geestelijke en sociale nood. Dag en nacht geopend, tel. 01180-15551. Woningbouwvereniging Basco - Storingen aan c.v., liften en warmwatervoorzieningen, be halve geisers. Na werktijden en in het weekeinde tel. 12527. Werkgroep Homofilie Walcheren - Informatie Postbus 251, 4380 AG Vlissingen, of sociëteit Cof feeshop Belle Amie, Bellamypark 10, Vlissingen, tweede en vierde woensdag van de maand 20.00 uur. Geslachtsziekten - Anonieme hulp prov. ver. het Zeeuwse Kruis, ma., wo. en vrij. van 9.00 tot 12.00 uur, tel. 01184-13655. Kinderdagverblijf Kinderdijk - Kinderdijk 76, Middelburg. Op vang voor kinderen van 1%-4 jaar. Ma, di., do. en vrij. van 8.30 tot 17.00 uur. Wo. van 8.30 tot 13.00 uur, tel. 01180-26125. Bejaardencentrum Ter Reede - Koudekerkseweg 81, 4382 EJ Vlissingen, tel. 01184-17820. In formatie betreffende verzor gingstehuis en bejaardenwonin gen. Spreekuur maatschappe lijke werkkracht ma. en do. van 9 tot 10 uur, telefonisch bereikbaar ma. t/m vr. van 9.00 tot 9.45 uur. Alg. Reclasseringsvereniging - Stationsstr. 9, Middelburg, tel. 01180-37744. Geopend van 9.00 tot 17.00 uur. Stimezo Zeeland - Hulp bij onge wenste zwangerschap, Molen straat 17, Groede, tel. 01171- 1550. Voor heel Zeeland. Vido-groep - (Vrouwen in de overgang), inlichtingen 01185- 1352. NVSH - Wijngaardstraat 9, Goes. Info/bibliotheek, 1e en 3e maan dag van de maand van 20.00- 22.00 uur. Open huis 2e en 4e za terdag van de maand van 10.00- 15.00 uur. Middelenverkoop tij dens de openingsuren of via tele foon 01180-15200 tel. hulp dienst NVSH, 01100-21724. PvdA Ombudsman Vlissingen - Tel. 01184-63133. Do. 14 mei vr. 15 mei za. 16 mei zo. 17 mei ma. 18 mei di. 19 mei wo. 20 mei 12.14 00.39 en 13.07 1.24 en 13.30 2.04 en 14.27 2.39 en 15.00 3.11 en 15.31 3.45 en 16.02

Scheldebode | 1981 | | pagina 5